Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi İç Mimarlık Kursu – Kurs Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

İç Mimarlık Kursu Seçerken Dikkat Edilecekler

Her yıl iç mimarlık kursu almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini ya yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyetle daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar.

Günümüzde eğitim sektöründe, tıpkı diğer sektörlerde olduğu gibi kaçak ve merdiven altı çalışan kurumların sayısı giderek artıyor. Peki sizin en iyi iç mimarlık kursu programını bu şartlarda nasıl bulacaksınız? Eğitim sektöründe 15 yıllık deneyime sahip bir sanat okulu olarak sizleri iç mimarlık kursu dikkat edilecekler hakkında uyarmak istiyoruz…

1. MEB Ruhsatı Var Mı?

Eğer kaçak bir iç mimarlık kursu ile muhatap olup olmadığınızı anlamak istiyorsanız bakmanız gereken ilk şey kurumun MEB ruhsatı olup olmadığıdır. Kurumdan görüştüğünüz kişilere sorabileceğiniz gibi yalnızca tabelasına bakarak da bunu anlayabilirsiniz. Tabelasında MEB logosu olmayan bir kurum yine de iç mimarlık kursları verdiğini söylüyorsa bilin ki kaçak bir kurs merkeziyle görüşüyorsunuz. Kaçak iç mimarlık kursu veren kurumlardan eğitim alarak suça ortak olmayın, hayallerinizi güvenilmez kurumlara teslim etmeyin…

2. Kaç Yıldır Sektörde?

En iyi iç mimarlık kursları için filtre olarak kullanabileceğiniz bir diğer husus da deneyimdir. Uzun yıllardır sektörde yer alan ve çok sayıda öğrenci mezun etmiş kurs merkezleri, kaliteli bir eğitim almanız için gereken organizasyonu yapma becerisine sahiptir. Öğrenci yorumlarına bakmak, geçmişiyle öne çıkan bu tür kurumları kolayca tanıyabilmenize imkan verir. Buna ek olarak yeni eğitim kurumlarının önemli bir bölümü de aslında sadece isim değişikliğine giderek sanatseverleri tuzağına düşürmek isteyen iç mimarlık kursu merkezleridir.

3. Eğitmen Kadrosu Deneyimli Mi?

Kurum deneyimine ek olarak gerçekten en iyi iç mimarlık kursu için eğitmen deneyiminin ve uzmanlığının da büyük önem taşıdığını unutmamak gerekir. Maliyetlerini düşürmek isteyen çoğu iç mimarlık kursu, henüz iç mimarlık bölümlerinden mezun olmamış öğrencileri eğitmen olarak istihdam ederek kazancını artırmaya çalışır.

4. Sınıf Mevcudu Kaç Kişi?

Verimli bir iç mimarlık kursu için sınıf mevcudunun maksimum 12 kişi olması önemlidir. 20-30 kişilik tıka basa dolu sınıflarda verimli bir eğitimden söz edilemez. Ancak günümüzde en ucuz ve en iyi iç mimarlık kursu gibi iddialı reklamlarla dikkat çekmeye çalışmaya kurs merkezlerinin büyük çoğunluğu sürümden kazanmak amacıyla derslerini kalabalık sınıflarda gerçekleştirir. Aradığınız gibi bir iç mimarlık kursu seçmek için muhatap olduğunuz kuruma sormanız gereken ilk sorulardan biri sınıf mevcudunun kaç kişi olduğudur.

5. Etkinlikler Düzenliyor Mu?

İç mimarlık kursu ile yalnızca teknik dersler almak istemiyor, sektörü ve mesleğinizi daha yakından tanımayı hedefliyorsanız kurs alacağınız eğitim kurumunun sizlere ne gibi olanaklar sunduğunu bilmelisiniz. Etkinlikler, atölye çalışmaları, sektöründe usta isimleriyle söyleşi fırsatları gibi olanaklar yalnızca iç mimarlık için gereken bilgileri almanın ötesinde size sanatınızla ilgili bir vizyon sunar. Nitekim en iyi iç mimarlık kursu sizi geleceğe en iyi hazırlayan kurstur!

Hayallerinizi Güvenilmez Kurumlara Teslim Etmeyin!

Her geçen gün artan iç mimarlık kursu ve sanat merkezi sayıları nedeniyle güvenebileceğiniz, gerçekten kaliteli bir eğitim kurumu giderek daha zor bir hal alıyor. Yine de yukarıda saydığımız noktaları göz önünde bulundurarak sizin için en iyi iç mimarlık kursu programını seçeceğinize inanıyoruz!

Gerçek bir sanat merkezinde, eğlenceli ve sanat dolu bir atmosferde işinizin tekniğini öğrenirken bir yandan da mesleğinize dair vizyon kazanmak, usta iç mimarlar ile mesleğe ve kariyer seçeneklerinize dair söyleşiler gerçekleştirmek, hayallerinize ulaşmak için kendinizi geliştirmek istiyorsanız Resim Akademi ile tanışın, eğitim danışmanlarımızla görüşün, sizin için en uygun iç mimarlık kursu programını belirleyelim!

[widget-175]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77