Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu

Hayallerine Ulaşmaları İçin Onlara Destek Olun!

Geleceğe Bizimle Hazırlansınlar, Yetenek Sınavları İçin Özgüven Kazansınlar! Resim Akademi Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu

Geleceğin sanatçılarını güzel sanatlar liselerinin yetenek sınavlarına hazırlıyor, sanat kariyerlerine avantajlı başlamalarına yardımcı oluyoruz.

Çocuklarınızın sanat kariyerlerine Türkiye’nin en iyi resim ve sanat okulu Resim Akademi’de başlayarak resim sanatının temellerini öğrenmesini, güzel sanatlar liselerinin yetenek sınavlarına hazırlanması ve bu sırada resim sergileri ve müze gezileri ile gerçek bir sanat atmosferinde eğitim almasını istemez misiniz?

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları çocuklarınızı yetenek sınavları ve sonrası için hazır olduğundan emin olun!

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu; öğrencilerin bilgi ve el becerilerini arttırdığı gibi kendilerine ve yeteneklerine daha fazla inanmasını sağlayarak yetenek sınavlarında çok daha özgüvenli hareket etmesine yardımcı olur.

güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu

Tüm Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu; haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir eğitim olup resim sanatına giriş, resim sanatında türler, karakalem çalışmaları, portre çizimleri, sulu boya çalışmaları, renklerin oluşumu, yağlı boya çalışmaları, resimde perspektif, geometrik çizim egzersizleri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Resim Akademi

Çocuklarınızın gelişimlerini desteklemek, yeteneklerine uyumlu bir eğitim almalarını sağlamak ve geleceklerine erkenden şekil vermek istiyorsanız ailemizin bir parçası olun, uzman eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış güzel sanatlar lisesi hazırlık kursları ile öğrenme hızlarına, ilgi alanlarına, beklentilerine ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir güzel sanatlar lisesine hazırlık eğitimi almalarını sağlayın!

güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu eğitmenleri

Ünlü Resim Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı ressamları ve sanatçıları arasında yer alan ünlü isimlerden güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimize herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
güzel sanatlara hazırlık kursu sertifikası

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, eğitim ve meslek hayatlarına her zaman katkı sağlayacak MEB onaylı güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların güzel sanatlar hazırlık kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları alarak suça ortak olmayın!

güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi

Yeteneklerini ve Potansiyellerini Destekleyin!

Çocuklarınızın potansiyelini doğru değerlendirmesini sağlayarak geleceğin başarılı sanatçılarından bir olmasını istemez misiniz?

Geleceğin usta ressamlarından, heykeltıraşlarından, iç mimarlarından, tasarımcılarından biri olma hayallerinin önündeki yetenek sınavı engelini güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile kaldırıyor, kendilerine güvenen ve geleceğe sanatla bakan bireyler olarak ilk adımlarını güçlü atmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarınız güzel sanatlar lisesi hazırlık kursları ile hedeflerinin ilkini başaracak ve sanat dolu yolculuğuna başlayacak!

Tutkularını Gelecekleri Haline Getiriyoruz!

Hayal güçleri ve yaratıcılıklarıyla geleceğe hazır olmaları için çocuklarımızı destekliyor, onları önce sanat okullarına sonra da ülkemizin sanat dünyasına kazandırıyoruz.

Resim Akademi’de her bir öğrencimizin birer sanatçı olduğunu aklımızdan hiçbir zaman çıkarmaksızın eğitimlerimizi şekillendiriyor, güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları boyunca çocuklarımıza bu hassasiyetle yaklaşarak kendilerini gerçekleştirmelerine destek oluyor, onlara yetenekleriyle inşa edebilecekleri bir gelecek sunuyoruz.

Siz de çocuğunuzun hayal gücüyle kendi geleceğini kendisinin yaratmasını istemez misiniz? O halde güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri ile hayallerine destek olmayı sürdürün.

güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri
güzel sanatlar liselerine hazırlık dersi

Yollarını Sanatla Aydınlatıyoruz!

Çocuklarımızı rekabet duygusuyla sınava hazırlamak yerine onlara sanatla ilham veriyor, sanatın büyüsünü içlerinde hissetmelerini sağlıyoruz.

Kendilerini geliştirmelerini, yetenek sınavlarına dair eksiklerini gidermelerini ve yeteneklerini bilgiyle harmanlamalarını sağlarken çocuklarımızın nitelikli bir güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu aldığından emin oluyor, onları sadece sınavlara değil, sonrasına da hazırlıyoruz.

Geleceğe sanat ve umut dolu çocuklar yetiştiriyor, güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu ile sanat sevgilerini gerçek bir tutkuya dönüştürüyoruz.

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Hayallerini gerçekleştirebilmeleri için onları erken yaşlardan itibaren desteklemek, potansiyellerini tam anlamıyla açığa çıkarabilmelerini sağlamak istiyorsanız gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programını belirleyelim, geleceklerini birlikte inşa edelim.

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun güzel sanatlar lisesine hazırlık eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyor, bilgi ve deneyimini ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri veriyoruz.

güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu ile Yetenek Sınavlarında Başarılı Olmalarını Sağlıyor, Geleceğe Hazırlanmaları İçin Onları Destekliyoruz!

Resim sanatına olan ilgilerini ve yatkınlıklarını güzel sanatlar liselerinde eğitim alarak şekillendirmek isteyen çocuklarınızın bu hedeflerini desteklemek istiyorsanız gelin, bir kahvemizi için, çocuklarınıza en uygun güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programını belirleyelim!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi programını belirleyelim, yol haritalarını çizelim, iyi bir eğitim alsınlar!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları

Yeteneklerini Geliştirsinler!

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu ile el becerilerini resim sanatına dair olan teorik ve tarihi bilgilerle zenginleştirsinler, kendilerine güven kazansınlar!

Kayıt Ol »

Hayalleri İçin İlk Adımı Atmalarına Fırsat Verin!

Yetenek sınavları ve sonrasında akademik kariyerlerine katkı sağlayacak güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu ile yeteneklerini erkenden sağlam bir temele oturtmalarını sağlayın!

meb ruhsatlı güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu

MEB Ruhsatlı Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu

Resim Akademi olarak güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programlarımızı MEB ruhsatlı eğitim merkezimizde düzenliyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Standartlar Yönergesi ile belirtilen acil çıkışlar, ders ekipmanları, eğitim gereçleri, yangın merdivenleri, deprem dayanıklılık raporu, sosyal alanlar ve diğer tüm hususlara hassasiyet göstererek öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanının en iyilerinden güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Öğrencilerimizin beklenti, ihtiyaç ve hedeflerine göre planladığımız güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu programlarımızı edinecekleri bilgilerin yalnızca teoride kalmaması, pratiğe dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar olması için yıl sonu sergileri, atölye çalışmaları ve sergi gezisi organizasyonları ile pekiştirmekteyiz.

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programımız boyunca eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla birlikte öğrencilerimizin gelişimlerini adım adım takip etmekte, eğitsel ihtiyaçlarını ve eksiklerini tespit etmekte, öğrenemedikleri konuların veya kaçırdıkları derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmekteyiz.

Uygulamalı Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Eğitimi

Öğrenci odaklı hazırladığımız güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programlarımızda teorik anlatımlar yerine tamamen pratiğe ve uygulamaya dayalı bir eğitim metodunu benimsiyoruz.

Görsel ve işitsel yeni nesil teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı güzel sanatlar lisesine hazırlık dersi anlatımları, yeteneklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek egzersizler, çizim becerilerini ve görsel algılarını güçlendirmeye yönelik ev ödevleri, uzman eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Öğrencilerimizin el yatkınlıklarını, görsel okur yazarlıklarını, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve resim sergileri düzenliyor; güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Türkiye’nin en iyi güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu olarak öğrencilerimizi yalnızca yetenek sınavlarına hazırlamakla yetinmiyor, geleceklerini ve yarınlarını aydınlatmak için çaba harcıyoruz.

uygulamalı güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi
güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri

Uluslararası Standartta Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan güzel sanatlar lisesi hazırlık kursları sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir eğitim programdır.

Bugüne kadar 800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programımızda öğrencilerimizin öğrenme hızına, ilgi alanlarına, hedeflerine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi içeriklerimizin yeterliliğine, güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Güzel sanatlar lisesine hazırlık dersi içeriklerimizi çocuklarımızın eğitsel ihtiyaçları, beklentileri ve hedefleri doğrultusunda sürekli yeniliyor, yetenek sınavlarında karşılaşılan soru ve konuları yakından takip ederek kendilerini hazır hissetmelerini sağlıyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Yetenekli öğrencilerimizin gelişimlerine destek oluyor, güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu sırasında ve sonrasında eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği ile yanlarında oluyoruz.

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları süresince öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini, el yatkınlıklarını, sanata olan ilgilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve gösterdikleri gelişime göre ek eğitimler planlıyor, potansiyellerini açığa çıkararak geleceğin başarılı sanatçılarından biri haline gelmeleri için onları destekliyoruz.

Türkiye’nin önde gelen eğitmenleri ve sanatçıları ile birlikte hem yetenek sınavlarına hazırlanacakları hem de gelecek için kendilerini hazırlayacakları bir güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu düzenliyoruz.

güzel sanatlar liselerine hazırlık dersi
güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi sonrası kendini geliştirmeyi sürdürmek ve alanlarında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve mesleki becerilerini bir adım daha ileri taşıyabilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, anne babaların ve öğrencilerimizin akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya sanatın farklı yönleriyle tanışmak isteyen öğrencilerimize hobi kursları, teknik eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Sanat yolculuklarında adlarından söz ettirmeleri, bilgi ve birikimleriyle saygı uyandırmaları, başarılarıyla akademik ve gelecekteki kariyer hedeflerini birer birer gerçekleştirmeleri için güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanında oluyoruz.

Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Yorumları

Onları Geleceğe Hazırlayın!

Çocuklarınız yarınların başarılı sanatçılarından biri olarak yetişsin istemez misiniz?

Yeteneklerini Yönlendirin!

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu ile yeteneklerini erken yaştan itibaren desteklemeye başlayın!

Hayallerine Nasıl Ulaştıklarını İzleyin!

Yetenekleri ve yaratıcılıklarıyla geleceklerini nasıl şekillendirdiklerini hayranlıkla izleyin!

güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu mezunları

800+ Mezun Öğrenci

Resim Akademi olarak 15 yıldır erken yaşta yeteneklerini keşfeden çocuklarımıza resim sanatının teknik ve pratik yönlerini güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi ile aktararak onları hayallerinin okuluna kazandırdık.

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları için özel olarak hazırlanan tam donanımlı kurs merkezimiz, ferah atölyelerimiz ve deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları ile geleceğin sanat dünyası için yeni yetenekler yetiştirdik.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen bir güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu sonrasında yeteneklerini geliştirmeye devam etmek ve sanatın farklı alanlarında deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz için çok sayıda kurs programımız var!

Keyifli bir hobi edinecekleri, yeteneklerini keşfedecekleri ve kendilerine değer katacakları eğitimlerle çocuklarımızın yanınızdayız. Başta güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu olmak üzere öğrencilerimize hayatlarına renk katacakları hobi kursları, mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de çocuğunuzun gerçek bir sanat merkezinin ayrıcalıklı atmosferinde potansiyelini açığa çıkarmasını istiyorsanız, güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu beraberinde veya sonrasında diğer kurslarımıza göz atabilirsiniz.

güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri
sosyal etkinlikler güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir güzel sanatlar lisesi hazırlık kursları sunuyoruz!

Türkiye’nin en iyi güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu olarak öğrencilerimizin resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı alanlarında ün kazanmış sanatçılarla tanışmalarını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve kültürel aktivitelerle resim tutkunu çocuklarımızı profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; resim sergileri, müze gezileri ve atölyeler düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları ile çocuklarımızı yetenek sınavlarına hazırlarken bir yandan gelişimlerine katkıda bulunuyor, özgüvenli, eleştirel düşünmeyi bilen, yaratıcı bireyler olarak yetişmelerini sağlıyoruz.

Sanat Cafe

Güzel sanatlar lisesine hazırlık dersi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak resim ve görsel sanatlar dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
güzel sanatlar liselerine hazırlık workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamları, tasarımcıları ve görsel sanatların farklı alanlarından duayenlerle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta sanatçıların eserlerini incelemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik güzel sanatlar lisesi hazırlık kursları düzenliyoruz. Resim sergileri ile adından söz ettirmiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden resim sanatının püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü sanatçılarından güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları almalarını sağlayarak yaşamları boyunca yararlanacakları bilgiler edinmelerine imkan veriyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Detaylı Eğitim Programı

Çocuklarınızın gelecekte yaratıcı, özgüveni yüksek, başarılı birer sanatçı olmalarını istiyorsanız onların yeteneklerini desteklemelisiniz. Detaylı güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden güzel sanatlar lisesine hazırlık eğitimi almalarını sağlayın!

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programının çocuklarımıza kazandıracakları;
 • Yetenek sınavlarında başarılı olmalarını sağlar.
 • Güzel sanatlar liselerinde eğitim alacak yeterliliğe ulaşırlar.
 • Resim sanatına olan ilgileri artar.
 • Kendilerini geliştirirler.
 • Akademik eğitim için hazırlanırlar.
 • El becerileri artar.
 • Sanatın teorik ve pratik yönlerini öğrenirler.
 • Sanatsal bir perspektif kazanırlar.
 • Eksiklerini giderirler.
 • Yetenek sınavlarında sık sorulan güncel konulara karşı hazırlıklı olur.
 • Yetenek sınavlarına psikolojik anlamda hazır hale gelirler.
 • Görsel farkındalıkları artar.

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programımıza resim sanatının temelleriyle başlıyor, kendini resimle ifade eden çocuklar yetiştiriyoruz. 1. Ay Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Görsel Sanat Kültürü
 • Resim Nedir?
 • Sanatın Evrenselliği
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
İlk ay güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları ile çocuklarımız birbirleriyle kaynaşırken aynı zamanda yeteneklerini akademik bir temel üzerine inşa etmeye başlayacak.

Kalemlerimizi elimize alıyoruz. Güzel sanatlar lisesine hazırlık eğitimi programımızın bu bölümünde karakalem çalışmaları yapacağız! 2. Ay Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Programı:
 • Görsel Sanatlarda Biçimlerde
 • Karakalem Çizimleri
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Nokta ve Çizgi Eskizleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Çizgi Çeşitleri
 • Farklı Kalem Türleri ile Çizgi Egzersizleri
 • Farklı Tonlarda Çizgiler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Geometrik Şekillerin Çizimi
  • Düz Çizim Egzersizleri
  • Daire Çizim Egzersizleri
  • Elips Çizim Egzersizleri
 • Leke Çeşitleri
  • Pürüzsüz Leke
  • Dokusal Leke
  • Çizgisel Leke
  • Noktasal Leke
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
Güzel sanatlar lisesine hazırlık dersleri ile geçen 2 ayın sonunda çocuklarımız resimde temel kompozisyon kurallarını öğrenerek bir kurşun kalemle bile harikalar yaratacak!

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programımızın ilk 3 ayını tamamlarken gözlem gücümüzü sınayacak, portre çalışmaları yapacağız.
 • Karakalem Portre Çalışmaları
 • Portrenin Tanımı
 • Portrenin Özellikleri
 • Portre Nasıl Çizilir?
 • Portre Çizerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Baş Çizimi
 • Göz Çizimi
 • Burun Çizimi
 • Farklı Açılardan Burun Çizimi
 • Dudak Çizimi
 • Farklı Açılardan Dudak Çizimi
 • Kadın Portre Çizimi
 • Erkek Portre Çizimi
 • 1/3 Yandan Portre Çizimi
 • Sınır Çizgilerinin Belirlenmesi
 • Dış Hat Çizimleri
 • Karakalem Portre Çizimlerinde Gölgelendirme
 • Yüz Gölgelendirme
Yetenek sınavlarında büyük yer tutan portre ve insan figürü çalışmaları ile yeteneklerimizi giderek güçlendiriyoruz.

Güzel sanatlar lisesine hazırlık eğitimi programımızın bu bölümünde renkleri tanıma fırsatı buluyor, sulu boyalarla çalışmaya başlıyoruz. 4. Ay Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Programı:
 • Sulu Boya Resim Malzemeleri
 • Sulu Boya Setleri
 • Sulu Boya Fırçaları
 • Fırça Kullanma Teknikleri
 • Sulu Boya Kullanımı
 • Sulu Boyada Saydamlık
 • Sulu Boyada Yoğunluk
 • Sulu Boya Kağıtlarını Tanıma
 • Yapıştırma Bantları
 • Sulu Boya Resim Teknikleri
 • Renklerin Oluşumu
 • Renk Grupları
  • Ana Renkler
  • Ara Renkler
  • Sıcak Renkler
  • Soğuk Renkler
  • Nötr Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Sulu Boya Resimlerde Derinlik
 • Sulu Boya Resimlerde Tonalite
 • Perspektif
 • Gliserin Kullanımı ve Kurumayı Geciktirme
 • Uygulama Alanını Renklendirme
 • Açık ve Koyu Alanlarda Su Kullanımı
Renklerle çalıştığımız bu bölümde çocuklarımıza sulu boya kullanmanın inceliklerini aktarıyor, güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları ile kazanımları arasına yeni teknikler ekliyoruz.

Bu sefer sırada yağlı boya var! Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programımızın bu bölümünde sevdiğimiz renkleri oluşturmaya devam ediyoruz. 5. Ay Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Programı:
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
 • Terebentin ve İncelticiler
 • Spatula ve Palet
 • Tuvale Astar Atma
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Zımparalama
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Fırça Kullanım Teknikleri
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Soyut Resim Nedir?
 • Soyut Resim Tasarlama
 • Obje Deformasyonu
 • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
 • Desende Ritim Tasarımı
 • Desen Analizi
 • Tonalite, Ritim ve Armoni
 • Yağlı Boyada Yoğunluk
 • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
 • Açık Alanlarda Işık
 • Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Mat Vernik Kullanımı
 • Yarı Mat Vernik Kullanımı
 • Parlak Vernik Kullanımı
Güzel sanatlar lisesine hazırlık dersleri ile renkleri daha yakından tanıyor, becerilerimiz arasına her gün yenilerini ekliyoruz!

İşin tekniğine eğilmenin zamanı geldi! Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programımızın bu bölümünde perspektif çizimlerine başlayacağız. 6. – 7. Ay Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Programı:
 • Perspektif Türleri
 • Objenin Eksenini Hesaplama
 • Objenin Ölçülerini Hesaplama
 • Ufuk Çizgisi
 • Bakış Noktası
 • Kaçış Noktası
 • Perspektif Türleri
 • Uzamsal Perspektif
 • Tek Kaçışlı Perspektif
 • İki Kaçışlı Perspektif
 • Üç Kaçışlı Perspektif
 • Natürmort Çizimler
 • Köşeli Nesnelerin Çizimi
 • Oval Nesnelerin Çizimi
 • Yuvarlak Nesnelerin Çizimi
 • Çoklu Nesnelerin Çizimi
Sıfırdan zirveye bir yolculuğa hazır olun! Güzel sanatlar lisesine hazırlık eğitimi ile çocuklarımızı 10 ayda başarılı birer ressam adayı haline getireceğiz!

Yetenek sınavlarında başarılı olabilmek için biraz da geometrik çizimlere yönelmemiz gerek. Güzel sanatlar lisesine hazırlık dersleri tüm hızıyla devam ediyor! 8. – 9. Ay Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Programı:
 • Geometrik Şekiller Çizim Egzersizleri
 • Temel İzdüşüm Düzlemleri
 • Temel İzdüşüm Bölgeleri
 • Objelerin İzdüşümleri
 • Görünüş Çeşitleri
 • Kesit Görünüşler
 • Kesit Alma Kuralları
 • Ölçülendirme Elemanları
 • Ölçülendirme Sistemleri
 • Ölçülendirme Çeşitleri
 • Çizim Geometrilerinin Ölçülendirilmesi
Her geçen gün becerilerimizi geliştiriyor, güzel sanatlar lisesine hazırlık eğitimleri ile yetenek sınavları için ihtiyacımız olan kazanımları ediniyor, aynı zamanda özgüven de kazanıyoruz.

Güzel sanatlar lisesine hazırlık eğitimi yolculuğumuzun son ayını genel tekrara ayırıyor, daha önce işlediğimiz konuların üstünden geçiyoruz. 10. Ay Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Programı:
 • Çizgi Çalışmaları
 • Ton Çalışmaları
 • Geometrik Form Çizimleri
 • Obje Etütleri
 • Doğa Etütleri
 • Natürmort Çizimleri
 • Klasik Büst Çizimleri
 • Klasik Tors Çizimleri
 • Portre
 • Ayrıntı ve Figür Etütleri
 • Artistik Anatomi Dersleri
 • Model Çalışmaları
 • Artistik Perspektif Dersleri
 • İç Mekan ve Dış Mekan Çizimleri
 • İmgesel Kompozisyonlar
 • Serbest Çalışmalar
Güzel sanatlar lisesine hazırlık eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanatını geliştirmek ve kariyerinde büyük adımlar atmak isteyen çocuklarımıza hobi kurslarımız, teknik eğitimlerimiz ve eğitim sonrası kariyer danışmanlığı seçeneklerimizle destek olmayı sürdürüyoruz!

Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Programı – 800’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Çocuklarımızı başarılarla dolu bir gelecek için yetiştirdiğimiz ve yeteneklerini keşfetmelerini sağladığımız güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları ile bugüne kadar 800’ün üzerinde öğrencilerimizi yetenek sınavlarına hazırladık, %98 katılımcı memnuniyeti sağladık.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Programı

Yeteneklerini erken yaşta fark etmiş öğrencilerimizle güzel sanatlar liselerinin yetenek sınavlarına hazırlanıyoruz! Siz de çocuğunuzun hayallerini gerçekleştirmesine katılmak için Resim Akademi ailesine katılın, güzel sanatlar liselerini kazanacaklarından emin olun...

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu; haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir eğitim olup resim sanatına giriş, resim sanatında türler, karakalem çalışmaları, portre çizimleri, sulu boya çalışmaları, renklerin oluşumu, yağlı boya çalışmaları, resimde perspektif, geometrik çizim egzersizleri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programımızı ortaöğretim öğrencilerinin resim becerilerini keşfetmesini sağlamak, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini geliştirmek ve güzel sanatlar liselerinin yetenek sınavlarına hazırlanmalarını sağlamak için özel olarak düzenledik.

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursları öğrencilerin yetenek sınavlarındaki başarı oranını arttırmasının yanı sıra sınav stresiyle de daha kolay başa çıkmalarını sağlamaktadır.

güzel sanatlar lisesi hazırlık kursları

Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de MEB onaylı sertifika vermekteyiz. MEB onaylı güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Resim Akademi olarak güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü resim eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Resim Akademi olarak güzel sanatlar lisesine hazırlık eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan güzel sanatlar lisesine hazırlık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu Florya, güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu Bahçelievler, güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu Ataköy, güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu Yeşilköy, güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu Zeytinburnu, güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu Avcılar olarak hizmet veren güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Hayır. Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Güzel sanatlar liselerinin yetenek sınavları için hazırlanan tüm çocuklarımız güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programımıza katılabilir.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
güzel sanatlar lisesi hazırlık kursları fiyatları

Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Yeteneklerini erkenden keşfettikleri çocukları için onları geliştirecek fırsatlar yaratmaya çalışan anne babalar, güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu sonrasında da Resim Akademi’den eğitimler almayı sürdürüyor. Siz de çocuğunuzun gelişimi için farklı kurslar arıyorsanız ailelerin çocukları için seçtikleri diğer kurslarımıza göz atın!

Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Eğitimlerimiz Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programlarımızı gerçekleştirdiğimiz eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, çocuklarınızın sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim almasını sağlayın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Güzel sanatlar lisesine hazırlık eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Resim Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

Güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu ile geleceğini şekillendiren yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

284

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.420 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77