Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Sulu Boya Kursu

Kendi Renginizi Bulun!

Fırça Darbeleriyle Yeni Bir Dünya Yaratın… Sulu Boya Dersleri Resim Akademi

Resim sanatının inceliklerini öğrenerek kendi renklerinizi yaratmaya başlayacağınız bir kurs sizleri bekliyor! Türkiye’nin en iyi sanat okulu Resim Akademi’de ayrıcalıklı bir eğitim alma fırsatını kaçırmayın…

Resim sanatının temellerinden başlayarak sulu boya ile neler yapabileceğinizi göreceğiniz sulu boya derslerimizde sanatın baş döndüren güzelliğiyle tanışmanın yanı sıra yeni arkadaşlar edinme, usta sanatçılardan üretim süreçlerini ve eserlerinin püf noktalarını dinleme fırsatı bulacak, her an yeni bir bilgi edinme şansı yakalayacaksınız.

Sulu boya kursu programımızı boş zamanlarını sanatla iç içe geçirmek, yaşamın sıkıcılığına dur demek ve resme olan yeteneklerini keşfetmek isteyen sanat severler için özel olarak hazırladık!

Araştırmalara göre su ve renklerle çalışarak sulu boya yapmanın kişiyi psikolojik olarak rahatlatıcı etkileri bulunuyor.

sulu boya kursu

Tüm Sulu Boya Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 3 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 18 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Görsel algınızın ve el yeteneğinizin gelişmesi için düzenlediğimiz sulu boya kursu eğitim programımızı yaşınıza, seviyenize, ihtiyaçlarınıza göre belirliyoruz ve eğitimin süresini bu beklentilere göre düzenleyerek 12 haftalık ve toplamda 18 saatlik bir programla sulu boya dersleri veriyoruz. Uygulama ağırlıklı eğitim programıyla birlikte sulu boya tekniklerini pratik etmenizi; renk tonlarını ayırt etme, renk karışımlar elde etme, ışık ve gölgelendirme konularına hakim olmanızı sağlıyoruz.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Sulu Boya Kursu Resim Akademi

Renklerle olan ilişkinizi ve el becerinizi ortaya koymak, yepyeni bir hobi edinmek ve ilgi alanlarınızı kaliteli bir eğitim programıyla geliştirmek için ilgi alanlarınıza ve becerilerinize yönelik eğitimler planladığımız sanat merkezimize bekliyor, güncel bir sulu boya kursu programıyla eğlenerek sulu boya tekniğini öğrenmenizi istiyoruz.

sulu boya kursu eğitmenleri

Ünlü Sulu Boya Eğitmenleri

Türkiye'nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle sanat severler için idol, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden sulu boya eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
sulu boya kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Sulu boya dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
sulu boya kursu sertifikası

Kurum Onaylı Sertifika

Sanat yolculuğunuzda aldığınız eğitimi belgeleyen, özgeçmişinizde yer verebileceğiniz bir referans olacak kurum onaylı karikatür kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında sulu boya dersi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

sulu boya eğitimi

Kendinize Vakit Ayıramıyor Musunuz?

İş, okul, aile, eş, çocuklar ve sorumluluklar… Hayatınızda renk kalmadığını mı düşünüyorsunuz? Gündelik koşturmacalardan yoruldunuz mu? Değişim ellerinizde...

Yaşamın sıkıcılığına dur demek, rahatlamanıza yardım edecek yeni bir hobi edinmek, hayata sanatla ara vermek istemez misiniz? Cevabınız evetse vakit kaybetmeden Resim Akademi ile tanışın, ilgi alanlarınıza en uygun sulu boya dersi programını planlayalım. Gündelik telaşlardan kurtulun, sanata ve kendinize zaman ayırın!

Sosyal ve eğlenceli bir ortamda resim tutkunuzu ve yeteneklerinizi açığa çıkaracak, hayatı yeniden sevmeye başlayacaksınız…

Sorumluluklara Sanatla Ara Verin!

Gündelik koşuşturmacaları dışarıda bırakın! Ayrıcalıklı bir hobiniz olsun, yeteneklerinizin farkına varın, her dakikasından keyif aldığınız sulu boya kursları ile dünyanızı değiştirin!

Hayal gücünüzün sınırlarını keşfederken hayatın stresini geride bırakacak, renklerle ve fırçalarla vakit geçirmekten zevk alacak, sorumluluklarınızdan bir an olsun sıyrılarak sulu boya dersleri ile özgürleştiğinizi hissedecek, kültürel ve sosyal etkinliklerle gerçek bir sanat merkezinin büyüleyici atmosferini deneyimleme fırsatı bulacaksınız…

Bırakın, sanatın büyüsü hayatınıza renk katsın! Sulu boya kursları ile işlere ve sorumluluklara ara verme fırsatını iyi değerlendirin!

sulu boya eğitimleri
sulu boya dersi

Ailemizin Bir Parçası Olun!

Küçük bir adımla bambaşka bir dünyaya merhaba deyin, sanatla birlikte kendinizi de yeni baştan keşfedin…

Artık zamansızlıktan şikayet etmeyi bırakın ve hemen harekete geçin! Resim Akademi’de sulu boya kursu programlarımızı sizin takviminize göre planlıyor, seviyenize ve beklentilerinize uygun sulu boya dersleri ile boşa vakit harcamadığınızdan emin oluyor, her anı dopdolu ve en verimli şekilde değerlendirmenizi sağlıyoruz!

Resim yapmayı seviyor, çeşitli teknikler hakkında fikir sahibi olmak ve pratik kazanmak istiyorsanız Resim Akademi olarak hazırladığımız rengarenk resim dersi programlara dahil olun!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitim Tek Adresi!

Sulu boya yeteneklerinizi keşfetmek istemez misiniz? O halde sosyallik dolu bir sanat yolculuğuna dahil olmak için gelin tanışalım; beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı anlayarak sizin için ideal sulu boya kursu programını belirleyelim ve yeteneklerinizi ortaya çıkarmaya, sizi deneyimli kadromuzla desteklemeye başlayalım!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun sulu boya eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre sulu boya dersi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan sulu boya dersleri veriyoruz.

sulu boya kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi sulu boya dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Online Danışmanlık

Öğrencilerimizin sorularına her platformdan yanıt veriyor, sulu boya eğitimi sürecinde ve sonrasında akıllarına takılan soru işaretlerini gideriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Sulu boya kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Harika Renk Geçişleriyle Çalışmayı Öğrenin! Uygulamalı Sulu Boya Kursları ile Kendi Renginizi Keşfedin!

Yepyeni bir hobiyle hayata rengarenk bakmak isteyenlerin eğlenceli sulu boya kursu Resim Akademi’de! Hayatınızda fark yaratacak bir eğitime ihtiyacınız varsa sizin için en uygun sulu boya dersi programını planladığımızı bilmeli, Resim Akademi’nin dinamik ve keyifli ortamına katılmalısınız…

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi sulu boya kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik sulu boya eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
sulu boya kursları

Renklere Bulaşın!

Elinize fırçanızı alın, sulu boyalarınızın hayal gücünüzü yansıtmasına aracılık edin ve çevrenizdeki herkesi yeteneğinize hayran bırakın!

Kayıt Ol »

Keyifli Bir Gezintiye Çıkın!

Hayallerinizi sınırlandırmadan, gerçek dünyayla düşleri kağıdınızda birleştirin, ruhsal rahatlamayı bedeninizde hissetmeye başlayın!

meb ruhsatlı sulu boya kursu

MEB Ruhsatlı Sulu Boya Kursu

Bir eğitim kurumu olarak sulu boya kursu eğitimlerimizi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı eğitim kurumumuzda, yasal yollarla veriyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir sulu boya kursu olarak öğrencilerimize tamamen MEB standartlarında bir içerikle eğitim sunuyoruz. Sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlarımıza, deprem dayanıklılık raporlarımızdan eğitim materyallerimize kadar her konuda MEB standartlarına uygun bir eğitim programı düzenliyoruz. Güvenli bir eğitim binasında, keyif dolu eğitimlerimize katılabilir, Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun bir eğitimden geçebilirsiniz.

Teoride bir eğitimden ziyade, uygulamalı eğitimlerimizle öğrencilerimizin beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde programlar oluşturuyoruz. Sulu boya eğitimi süreci boyunca yıl sonu resim sergileri, müze ve resim sergisi gezileri, atölye çalışmaları düzenliyoruz. Sulu boya dersleri ile hayata yepyeni bir bakış açısıyla yaklaşan öğrenciler yetiştiriyoruz.

Sulu boya dersi alırken özellikle yasal olmayan yerlerden uzak durmalı, MEB ruhsatı bulunan Resim Akademi’yi tercih etmenin güvenli hissini yaşamalısınız. Avrupa standartlarında hazırladığımız programlarımızla; kaliteli, konforlu ve güvenli eğitim ortamlarımızla sulu boya eğitimleri veriyoruz.

Uygulamalı Sulu Boya Eğitimi

Yaşamınıza farklı deneyimler kazandırmak, hobilerinizi çeşitlendirmek istiyorsanız sulu boya kursları tam size göre! Uygulamalı sulu boya eğitimleri ile fırçanızı renklere bulayın!

Kaliteli resim atölyelerinde, tüm sanat materyallerine erişebileceğiniz, aynı zamanda da sosyalleşebileceğiniz bir ortam bulmayı mı hayal ediyorsunuz? Resim Akademi olarak öğrencilerimize tam da bu ortamı sağlıyoruz. Uygulamalı eğitimlerle ve renkli etkinliklerle yeteneklerinizi geliştirmeniz için destek veriyoruz. Çalışmalarınızı nasıl daha iyi hale getirebileceğinizi ve eksik kaldığınız noktaları uzman eğitmenlerimiz eşliğinde gösteriyor, deneyimleyerek öğrenmenizi sağlıyoruz.

Sulu boya tekniğini sadece teoride öğrenmek oldukça yetersiz olacaktır. İşte tam da bu nedenle el becerilerinizi ve görsel algılama yeteneklerinizi geliştirecek çalışmaları yapabilmeniz için yol gösteriyoruz. Sulu boyalarla vakit geçirmenin keyfini çıkarmanıza fırsat yaratıyoruz.

Uygulama olmadan sulu boya eğitimini alamayacağınızı bilmeli, bol pratikle destek sağlayan eğitim programımızla tanışmalısınız!

uygulamalı sulu boya eğitimi
sulu boya eğitimleri

Uluslararası Standartta Sulu Boya Eğitimi

Bireysel farklılıkları göz ardı etmeden, güncelliği ön planda tutarak, Avrupa standartlarında bir sulu boya kursu programı hazırlıyoruz.

Uluslararası standartlara uygun, dopdolu ve kaliteli bir eğitimi 15 yıllık deneyimimizle vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadar mezun ettiğimiz 600’ün üzerinde öğrencimizden olumlu yorumlar alıyor, programlarımızı herkesin ihtiyaçlarına göre düzenlemeye devam ediyoruz. Tüm öğrencilerimizin seviyelerini, donanımlarını, öğrenme hızlarını analiz ederek eğitimlerimizi düzenliyoruz.

Sulu boya dersi içeriklerimizin zengin ve öğretici olmasına özen gösteriyoruz. Öğrencilerimizin konforlu dersliklerde, yeterli araç ve gereçle, teknolojik imkanlarla eğitim almalarına olanak sağlıyoruz. Fiziki imkanlarımızı ve sosyal alanlarımızı da aynı titizlikle geliştiriyoruz.

Eğlenceli bir hobi ya da merak ettiğiniz tekniği öğrenebileceğiniz bir eğitim arıyorsanız sulu boya eğitimi alabilir, kendi renklerinizi yansıtabilirsiniz!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Sulu boya eğitimleri ile yaratıcı bir dünyanın kapılarını aralamanıza destek oluyor, gelecekte yeteneklerinizi nasıl kullanabileceğinizin yol göstericisi oluyoruz.

Öğrencilerimizin sulu boya eğitimi boyunca yanlarında oluyor, sergiledikleri performansı değerlendiriyor, sanata olan yatkınlıklarını ölçüyoruz. Sulu boyanın eşsiz görselliğine kapılırken yeteneklerini yönlendirmelerine destek oluyoruz.

Geleceğin başarılı ressamları olmak isteyen veya güzel sanatlara hazırlanan öğrencilerimize teknik öğrenebilecekleri diğer eğitimlerden ve hazırlık kurslarımızdan bahsediyoruz. Hobilerin mesleğe dönüşebileceğini öğrencilerimize anlatıyor, bunu nasıl yapmaları gerektiğini öğretiyoruz.

Öğrencilerimizin en iyi eğitim içerikleriyle donanım kazanmalarını, gelecek hayallerini beslemelerini ve yönlerini belirlemelerini sağlıyoruz.

sulu boya dersi
sulu boya dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Sulu boya eğitimleri bittikten sonra da sizi yalnız bırakmıyor, sürekli öğrenme ve gelişme arzunuzu destekleyecek fırsatlar yaratıyoruz!

Eğlenerek öğrenmenin ve sosyalleşerek kazanım elde etmenin olumlu yanlarını ortaya koyuyor, öğrencilerimizin destekçisi olmaya devam ediyoruz. Uzman eğitmenlerimizden yararlanma fırsatını kaçırmanızı istemiyoruz. Resim sanatından kopmak istemeyen, yeni deneyimlere açık, farklı teknikler öğrenerek hayatına yön verecek olan kursiyerlerimiz için eğitimleri sonrasında alabilecekleri diğer kurslarımız hakkında detayları paylaşıyoruz.

Sulu boya kursları dışında yağlı boya kursu, akrilik kursu, karakalem kursu, karikatür kursu, graffiti kursu, minyatür kursu, ebru kursu gibi birbirinden farklı ve eğlenceli eğitimlerimizi öneriyor; daha profesyonel çalışmalara öncülük etmek için teknik ve kurumsal eğitimler hakkında bilgi veriyoruz. Ayrıca workshoplarla kaliteli bir destek sunuyoruz.

Gelişiminizi sınırsızca devam ettirebilmeniz ve resim hakkında çok daha fazla tekniğe hakim olabilmeniz için tüm eğitimlerimizi öneriyor, gelişiminizi destekliyoruz.

Öğrenci Yorumları

Sanata Olan Yatkınlığınızı Görün!

Bir fırça, biraz su ve sulu boyalarla neler başarabileceğinizi keşfetmek ister misiniz?

Renklerin Büyüsüne Kapılın!

Fırçanızı boyaların üzerinde dans ettirirken oluşan renk cümbüşünü seyretmeye başlayın!

Bırakın Duygularınız Açığa Çıksın!

Fırçanızı sınırsızca hareket ettirin, içinizdekilerin dışarı çıkmasına eğlenceli bir fırsat yaratın!

sulu boya kursu mezunları

600+ Mezun Öğrenci

Eğitim vermeye başladığımız ilk günden bu yana ülkemizden ya da dünya üzerindeki birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerimize sulu boya kursları ile teknik ve pratik yönler aktardık.

Tam donanımlı sulu boya kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz ve deneyimli eğitmen kadromuzla uluslararası düzeyde ve tamamen uygulamaya dayalı sulu boya eğitimi veriyor, programlarımızı hazırlarken öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını esas alıyoruz.

Türkiye’nin en güncel sulu boya eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ve Türkiye’nin tüm şehirlerinden gelen binlerce öğrencimize sulu boya dersi vererek sanat duyarlılığı kazandırdık.

Birey odaklı ve dopdolu içerikli olarak verdiğimiz sulu boya dersi programları öğrencilerimiz tarafından çok seviliyor ve talep görüyor.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Resim Akademi’den birçok sanat eğitimini alabileceğinizi biliyor muydunuz? Kendinizi geliştirmek için birbirinden değerli hobi, güzel sanatlara hazırlık ve teknik eğitimlerden yararlanın!

Sulu boya kursları ile renklerle çıktığınız yolculuktaki becerilerinizi ortaya koyarken farklı alanlara da yönelmek istiyorsanız birbirinden özel hobi eğitimleri ve bunlara ek olarak uzmanlık geliştirebileceğiniz teknik eğitimleri inceleyebilir, deneyimlerinizi artırabilirsiniz. Sulu boya eğitimi dışında alabileceğiniz eğlenceli hobi kursları arasında akrilik, yağlı boya, ebru, taş boyama, minyatür, karakalem, ahşap boyama, karikatür, graffiti, desen kursu gibi eğitimler yer alıyor. Ayrıca 14 farklı branşta verdiğimiz teknik eğitim, kurumsal ve güzel sanatlara hazırlık kursları ile profesyonelleşmenizi sağlıyoruz.

Çocuk, genç ya da yetişkin kurslarımızın geliştirici ve sanat dolu eğitimlerinden yararlanmanız için sizi de Resim Akademi’ye bekliyoruz.

sulu boya dersleri
sosyal etkinlikler sulu boya kursu

Sosyal Etkinlikler

Sanat dolu bir ortamda, çeşitli etkinliklerle eğlenerek ve öğrenerek sosyalleşen öğrencileri görmek isterseniz başınızı Resim Akademi’ye doğru çevirin!

Sulu boya kursu programından yararlanan öğrencilerimiz için eğitimleri dışında da sosyalleşebilecekleri etkinlikler sunuyoruz. Böylece deneyimli eğitmenleriyle ve arkadaşlarıyla kaliteli vakit geçirmeye devam ediyorlar, öğrenmenin sınırsız olduğunu keşfediyorlar. Sınıf arkadaşlarıyla playstation, bowling, satranç turnuvalarına katılabilen öğrenciler aynı zamanda alanında ünlü isimlerle bir araya geldikleri organizasyonlardan da yararlanabiliyorlar.

Sulu boya eğitimi alırken gönlünüzce eğlenmeye devam etmek istiyorsanız Resim Akademi’nin bu hoş atmosferine davetlisiniz.

Sanat Cafe

Sulu boya dersi aralarında ve sonrasında rahatça soluklanabileceğiniz, sanat sohbetlerine eşlik edebileceğiniz Sanat Cafe’de sizi ağırlıyoruz.

Sanatın içine bir yolculuğa çıkmak isteyen öğrencilerimiz için aynı zamanda sosyalleşebilecekleri hoş alanlar yaratıyoruz. Sulu boya eğitimi dışında vakit geçirebileceğiniz Sanat Cafe’de düzenlenen çeşitli etkinliklere katılabilme, eğitmenlerle iletişim ve sohbet kurabilme, sosyalleşerek vakit geçirmenin tadını çıkarabilme şansına sahip olacaksınız.

Resim Akademi’nin her köşesinde sanatı bulabilirsiniz! Eğlenirken, öğrenirken ve dinlenirken keyif almanız için gerekli olan her şey kurumumuzda!

bakırköy sanat cafe
sulu boya workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamlarını, sanatçılarını ve sanat eleştirmenlerini kurumumuzda ağırlıyor, öğrenmek istediğiniz detayları doğru kanaldan edinmenizi sağlıyoruz.

Birbirinden değerli sanatçıların workshop eğitimlerini kaçırmamanız adına Resim Akademi’de buluşmamızın tam zamanı! Böylelikle hem alanında usta isimlerin deneyimlerini ve bilgi birikimlerini dinleme şansına erişebilecek hem de workshop etkinlikleriyle sanatın tadını çıkaracaksınız. Sulu boya sanatının eşsiz özelliklerini keşfetmek için atölyelerimizde merak ettiklerinizi kolayca öğrenebilir, keyifli atmosferimize dahil olabilirsiniz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış ünlü isimlerin deneyimlerini dinlemek, merak ettiklerinizi öğrenmek için workshoplarımıza katılın!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Sulu boya eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin eğlenceli dünyasına siz de ortak olun!

Sulu Boya Kursu Programı Detaylı Eğitim Programı

Sulu boya dersleri alarak uygun kağıt kullanmayı, boyalarınızın özelliklerini, yeteneklerinizi kullanarak harikalar yaratmayı öğrenmek ister misiniz? O halde 12 hafta 18 saatlik unutulmaz bir sulu boya kursu programımızın detaylarını inceleyerek eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilir, erken kayıt fırsatlarından yararlanabilirsiniz!

Sulu boya eğitimi programının kazandıracakları;
 • Sulu boya resim tekniğinin ne olduğunu öğreneceksiniz.
 • Sulu boya kullanırken kağıtta nasıl bir etki elde edeceğinizi anlayacaksınız.
 • Fırça kullanımı hakkında detaylara sahip olacaksınız.
 • El becerileriniz gelişecek.
 • Duyusal gelişim ve bilişsel gelişim göstereceksiniz.
 • Sosyal yönünüz artacak.
 • Görsel algılama yeteneklerinizi geliştireceksiniz.
 • Hayal gücünüzün geliştiğini fark edeceksiniz.
 • Çevrenizi algılama yetenekleriniz gelişecek.
 • Sıcak ve soğuk renkleri, tüm renk gruplarını detaylarıyla keşfedeceksiniz.
 • Renk tonlarıyla çalışmayı öğreneceksiniz.
 • Kağıt üzerinde renk geçişleri elde edebileceksiniz.

3 aylık sulu boya kursu programımızın ilk bölümünde resim sanatı hakkındaki bilgilerimizi gözden geçirecek, temellerimizi sağlam atacağız. 1. Ay Sulu Boya Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Resim Nedir
 • Resim Nasıl Yapılır
 • Resim Teknikleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Resim Sanatında Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Renk Oluşumu
 • Renk Grupları (Ana Renkler, Ara Renkler)
 • Sıcak ve Soğuk Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
İlk ay sulu boya dersleri ile tuvalinizde kompozisyon oluşturmayı öğrenecek, renkleri tanıyarak kendi renklerinizi yaratmaya başlayacaksınız.

Sulu boya eğitimi yolculuğumuzun 2. ayında perspektif ve armoni kavramına yakından bakacak, sulu boya tekniğimizi geliştireceğiz. 2. Ay Sulu Boya Kursu Programı:
 • Tonlar
 • Derinlik
 • Hava – Çizgi ve Kuşbakışı Perspektif
 • Kompozisyon Çeşitleri
 • Açık ve Koyu Alanlar
 • Sulu Boya Tekniği
 • Sulu Boyada Yoğunluk
 • Sulu Boyada Saydamlık
 • Sulu Boya Tekniğinde Gerekli Malzemeler
 • Sulu Boya Setleri
 • Sulu Boya Fırçaları ve Kullanımı
Sulu boya kursları ile geçen 2 ayın ardından sulu boya kullanarak basit manzaralar yaratmaya başlayacak, hobileriniz arasına bir yenisini eklemiş olacaksınız.

Sulu boya dersi programımızın son bölümünde tekniğimizi geliştirecek, malzemelerimizi kullanmanın inceliklerini öğreneceğiz. 3. Ay Sulu Boya Kursu Programı:
 • Sulu Boya Kağıtlarını Tanıma
 • Yapıştırma Bantları
 • Su Kabı ve Su Kullanımı
 • Kağıt Kıskacı
 • Gliserin Kullanımı ve Kurumayı Geciktirme
 • Sulu Boya ile Renklendirme
 • Uygulama Alanını Renklendirme
 • Deneme Kağıdı Kullanma ve Renkleri Deneme
 • Açık ve Koyu Alanlarda Su Kullanım
 • Fırça Kullanma Teknikleri
 • Renk Dağılımı
Sulu boya eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanat yolculuklarına bizimle devam etmek isteyen kursiyerlerimizi diğer hobi kursları ve teknik eğitimlerimizde ağırlıyoruz.

Sulu Boya Kursu Programı – 600’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Sulu boyayla inanılmaz bir yetenek sergilemek istiyor, boyaların birbiriyle nasıl karışacağına hakim olmayı arzuluyor, kağıt üzerinde fırça darbelerinin nasıl olması gerektiğini bilmiyorsanız sulu boya kursları ile kendinizi sınırsızca geliştirebilirsiniz. Sanatla olan bağınızı kuvvetlendirmek için neler yapmanız gerektiğini biliyor, en iyi sulu boya kursu eğitimini almanızı destekliyoruz.

Sulu Boya Eğitimi Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Sulu Boya Kursu Programı

Sanatın hoş ortamında sulu boya eğitimleri ile harikalar yaratmanın zevkini yaşamak isteyen öğrencilerimiz için kaliteli bir program hazırladık. Çevrenizi çizim yeteneklerinizle etkilemek istiyorsanız kapsamlı bir eğitim programına hazır olun!

Görsel algınızın ve el yeteneğinizin gelişmesi için düzenlediğimiz sulu boya kursu eğitim programımızı yaşınıza, seviyenize, ihtiyaçlarınıza göre belirliyoruz ve eğitimin süresini bu beklentilere göre düzenleyerek 12 haftalık ve toplamda 18 saatlik bir programla sulu boya dersleri veriyoruz. Uygulama ağırlıklı eğitim programıyla birlikte sulu boya tekniklerini pratik etmenizi; renk tonlarını ayırt etme, renk karışımlar elde etme, ışık ve gölgelendirme konularına hakim olmanızı sağlıyoruz.

Özgüveninizi sınırsızca geliştirecek, yeteneklerinizi ortaya çıkaracak, profesyonelliğe doğru kapılar aralayacak sulu boya eğitimleri için Resim Akademi’ye bekliyoruz.

Kişi resime, hayata yaklaştığı gibi yaklaşmalıdır, direkt olarak. - Pablo Picasso

sulu boya dersi

Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi eğitimlerimizin tümünde sertifika veriyor, öğrencilerimizin yetkinliklerini belgeliyoruz. Sulu boya kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Kurum onaylı sulu boya kursu sertifikası eğitiminizi belgeler niteliktedir. MEB Onaylı Sulu Boya Kursu Sertifikası hakkında ayrıntılı bilgi talebinde bulunmak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Tabii ki, Resim Akademi’den alınan eğitimlerde tüm öğrencilerimize sulu boya dersi telafi imkanı veriyoruz. Dersini kaçıran öğrencilerimizin katılım sağlayamadıkları sulu boya dersleri için farklı sınıf veya şubemizde telafi etmelerini sağlıyoruz.

Sulu boya kursu eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel ve plastik sanatların farklı dallarında uzmanlıklara sahip, Türkiye’nin en önemli sanatçılarından, ressamlarından, tasarımcılarından veya akademisyenlerinden oluşuyor.

Resim Akademi olarak sulu boya eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak, ilerlemek istedikleri seviyeyi göz önünde bulundurarak, uzmanlaşmak istedikleri branşa ve sulu boya eğitimi beklentilerine yönelik çalışmalarla oluşturuyoruz. Sulu boya kursu sınıflarımızı da öğrencilerimizin öğrenme hızlarını, yaşlarını, yeteneklerini, öğrenim dillerini, eğitsel ihtiyaçlarını baz alarak planlıyoruz. Sulu boya kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimlerin özel ya da grup olarak mı alınmak istendiğine göre değişiyor. Seviyenizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek beklentilerinize en uygun eğitim programının planlanması ve sulu boya kursu fiyatları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Resim Akademi eğitim binamız İstanbul’da, Bakırköy İncirli semtinde yer alıyor. Oldukça merkezi bir konumda yer alan kurumumuza metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İncirli metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametlerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Resim Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ve sulu boya kursu eğitimlerine ulaşabilirsiniz.

Sulu boya dersi almak isteyen herkes eğitimlerimize katılabilir. Dolayısıyla yaş sınırı bulunmuyor. Sulu boya kursları yaş gruplarına göre planlanarak açılıyor ve çocuk, genç, yetişkin olarak üç gruba ayrılıyor. 18 yaş altı öğrencilerimizin derslere katılması için velilerinin izni gerekiyor.

Görsel algılama seviyenizi artırmak, yeteneklerinizi geliştirmek, sulu boyanın keyifli etkilerinin tadını çıkarırken psikolojik açıdan iyi hissetmek, tüm sulu boya tekniklerini öğrenmek, renk tonlarını keşfederek kullanabilmek için sulu boya eğitimi almalısınız.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
sulu boya kursu fiyatları

Sulu Boya Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Sulu Boya Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Sulu boya tekniklerinin inceliklerini öğrenirken bir yandan diğer resim tekniklerini de merak eden ve geliştirmek isteyen öğrencilerimiz diğer eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de Resim Akademi’nin sulu boya kursu programından sonra en çok tercih edilen eğlenceli hobi eğitimlerini merak ediyorsanız bir keşfe çıkın!

Sulu Boya Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Sulu boya kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Sulu boya kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi sulu boya kursu şubeleri.

%99

Öğrenci Memnuniyeti

Sulu boya kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

600+

Mezun Öğrenci

Sulu boya kursu programlarıyla yeni bir hobi edinen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

328

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.640 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77