Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Karakalem Kursu

Siyah Çizgilerin Renkli Dünyası…

Sıfırdan Usta Bir Çizer Olmaya Doğru Yolculuğa Çıkalım!– Karakalem Eğitimi Resim Akademi

Yaşamınızda sanata yer açın! Karakalem kursu ile çizim yeteneklerinizi keşfedin, yeni bir hobi edinin ya da geleceğin usta çizerlerinden biri olun…

Resim becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra keyifli vakit geçireceğiniz, yeni arkadaşlıklar kuracağınız, resim sergileri ve müze gezileri ile sanata bakışınızı değiştirecek bir karakalem kursu sizleri bekliyor! Türkiye’nin en iyi resim kursu Resim Akademi ile büyüleyici bir yolculuğa çıkın, gerçek bir sanat ailesinin parçası olun…

Karakalem çizim dersleri programımızı gündelik yaşamın sıkıcılığından kurtulmak, keyifli vakit geçirmek, yeni bir hobi edinmek ve resim yeteneklerini geliştirmek isteyen sanat severler için özel olarak hazırladık!

Her yıl karakalem eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

karakalem kursu

Tüm Karakalem Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
16 Hafta 24 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Görsel algınızın ve el yeteneğinizin gelişmesi için düzenlediğimiz karakalem kursu eğitim programımızı yaşınıza, seviyenize, ihtiyaçlarınıza göre belirliyoruz ve eğitimin süresini bu beklentilere göre düzenleyerek 16 haftalık ve toplamda 24 saatlik bir program veriyoruz. Uygulama ağırlıklı eğitim programıyla birlikte karakalem çizim egzersizleri yapmanızı; resimde perspektif, iç mekan, portre, natürmort tekniklerine, ışık ve gölgelendirme konularına hakim olmanızı sağlıyoruz.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Karakalem Kursu Resim Akademi

Yeteneklerinizi ve el becerinizi ortaya koymak için büyük fırsat! Yepyeni bir hobi ve siyah beyaz ile rengarenk dünyalar kurmak için ilgi alanlarınıza ve becerilerinize yönelik eğitimler planladığımız sanat merkezimize bekliyor, alacağınız güncel karakalem kursu programının deneyimini yaşamanızı istiyoruz!

karakalem kursu eğitmenleri

Ünlü Karakalem Eğitmenleri

Türkiye'nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle sanat severler için idol, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden karakalem eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
karakalem kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Karakalem dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı karakalem kursu

Karakalem Kursu Sertifikası

Sanat yolculuğunuzda aldığınız eğitimi belgeleyen, özgeçmişinizde yer verebileceğiniz bir referans olacak kurum onaylı karakalem kursu katılım sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında karakalem eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

karakalem eğitimi

Hayatınızın Karakalem Resmini Yapmaya Başlayın!

Yetenekli çizimler yapan insanları görünce etkileniyor musunuz? “Keşke ben de böyle çizimler yapabilsem” diyorsanız içinizdeki yeteneği ortaya çıkarın!

El becerinizi ortaya koymak, yepyeni bir deneyimle kendi yeteneklerinizi çevrenizde sergilemek istiyorsanız yapmanız gereken iyi bir karakalem çizim dersi almak olacaktır. Resim Akademi’nin özgüveninizi sınırsızca artıracak ve kendi potansiyelinizi keşfetmenize yardımcı olacak karakalem kursu ile gelişiminizi gösterin!

En unutulmaz deneyimi yaşayacağınız karakalem eğitimleri ile kendinizi iyi hissetmenin zamanı geldi! Haydi yepyeni bir hobi edinmeye, Resim Akademi’ye…

Siyah ve Beyazın Gücünü Ortaya Koyun!

Hayatın telaşına ve ağır yüklerine bir mola mı vermek istiyorsunuz? Yorgunluğunuzu atmak için eliniz kağıdın üzerinde yavaşça dans etmeye başlayabilir!

Monoton bir yaşam döngüsünden kurtularak yepyeni deneyimler keşfetmek veya kariyerinizde değişiklik yapmak istiyorsanız karakalem dersi almanın iyi bir fikir olduğunu biliyor muydunuz? Gireceğiniz yetenek sınavlarındaki karakalem kompozisyon çalışmalarını yapabilmek için eğitiminizi almalı karakalem dersi ile yeni hedeflere yelken açmalısınız…

Stresli yaşamınıza “dur” deyin, yeteneklerinizi siyah ve beyazın eşsiz ritmiyle ortaya koymak için hemen şimdi karakalem eğitimleri almaya başlayın!

karakalem eğitimleri
karakalem dersi

Büyüleyici Bir Dünyanın Tadını Çıkarın!

Yeni arkadaşlıklar kurabileceğiniz etkileyici bir kurs ortamı arıyorsanız, yeteneklerinizi sınırsızca geliştiren karakalem çizim dersleri ile tanışın!

Hayatın sıkıcılığına son veriyoruz! Resim Akademi karakalem kursları ile yeteneklerinizi ortaya koyacaksınız ve yeni dünyaya adapte edebileceksiniz. Gerçek bir sanat merkezinde alacağınız karakalem eğitimi sonrasında birçok nesneyi ve figürü çizebilecek, kompozisyon oluşturmanın kağıt üzerinde ne anlama geldiğini uygulamalı bir şekilde göreceksiniz.

Hayallerinizin peşinden koşmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! Kolaylıkla çalışma disiplini kazanabileceğiniz keyifli eğitimlerle tanışmak için Resim Akademi’ye gelin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Yeni bilgiler edinmeye aç bir zihniniz ve yeni bir yetenek edinme hevesiniz varsa karakalem uygulama derslerine ne dersiniz? Bu dünyadan başka bir dünyaya yolculuk yapma hissi yaratan karakalem dersi için eğitiminizi planlıyor, yol göstericiniz oluyoruz. O halde gelin, eğitim danışmanlarımızla tanışarak programınızı öğrenmeye başlayın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun karakalem eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre karakalem eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle size özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen öğrenci odaklı karakalem dersleri veriyoruz.

karakalem kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi karakalem dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Online Danışmanlık

Öğrencilerimizin sorularına her platformdan yanıt veriyor, karakalem eğitimi sürecinde ve sonrasında akıllarına takılan soru işaretlerini gideriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Karakalem kursu başarıyla tamamlandıktan sonra da yanınızda olmaya devam ediyor, dilediğiniz gibi kendinizi geliştirmenize destek oluyoruz.

Kaleminizi Konuşturmaya Ne Dersiniz? Eğitiminiz Sonunda En Güzel Kompozisyonları ve Desenleri Siz Çizeceksiniz!

Hobi olarak çizim yapmak isteyenlere, yetenek sınavlarına hazırlananlara, karakalem tekniğini merak edenlere hitap eden en iyi karakalem kursu programı Resim Akademi’de! Hayatınızda fark yaratacak bir eğitime ihtiyacınız varsa sizin için en uygun karakalem kursu programını belirlediğimizi bilmeli, Resim Akademi’nin eğlenceli ortamına dahil olmalısınız…

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi karakalem kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik karakalem eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
karakalem kursları

Sanatınızda Ustalaşın!

Karakalem çizim dersi alarak profesyonelleşin, kendinizi sınırsızca ifade edin! Uzman eğitmenlerle verdiğimiz eğitimlerimize katılın!

Kayıt Ol »

Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Herkesin hayranlık duyduğu bir yetenek kazanmak istiyorsanız karakalem çizim dersleri alarak tekniği öğrenin, elinizi ve görsel algınızı geliştirmeye başlayın!

meb ruhsatlı karakalem kursu

MEB Ruhsatlı Karakalem Kursu

Bir eğitim kurumu olarak karakalem çizim dersleri eğitimlerimizi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı binamızda, yasal yollarla veriyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir karakalem kursu olarak öğrencilerimize tamamen MEB standartlarında bir içerikle eğitim sunuyoruz. Sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlarımıza, deprem dayanıklılık raporlarımızdan eğitim materyallerimize kadar her konuda MEB standartlarına uygun bir eğitim programı düzenliyoruz. Güvenli bir eğitim binasında, keyif dolu eğitimlerimize katılabilir, Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun bir eğitimden geçebilirsiniz.

Teoride bir eğitimden ziyade, uygulamalı eğitimlerimizle beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde programlar oluşturuyoruz. Karakalem eğitimi süreci boyunca müze ve resim sergisi gezileri, atölye çalışmaları düzenliyoruz. Karakalem dersleri ile hayata yepyeni bir bakış açısıyla yaklaşan öğrenciler yetiştiriyoruz.

Karakalem eğitimi alırken özellikle yasal olmayan yerlerden uzak durmalı, MEB ruhsatı bulunan Resim Akademi’yi tercih etmenin güvenli hissini yaşamalısınız. Avrupa standartlarında hazırladığımız programlarımızla; kaliteli, konforlu ve güvenli eğitim ortamlarımızla karakalem eğitimleri veriyoruz.

Uygulamalı Karakalem Eğitimi

Tekdüze bir yaşamı nasıl renklendireceğinizi merak ediyorsanız, siyah ve beyazın bu noktada yetersiz olacağını düşünmeyin! Bırakın uygulamalı eğitimlerimizle zihniniz renklensin!

Kaliteli eğitim atölyelerinde, tüm sanat materyallerine erişebileceğiniz bir ortam mı arıyorsunuz? Resim Akademi olarak öğrencilerimize tam da bu sistemi sağlıyoruz. Sınırsız bir malzeme çeşitliliği ve uygulamalı eğitimlerle kendinizi geliştirmeniz için katkıda bulunuyoruz. Çalışmalarınızı nasıl daha iyi hale getirebileceğinizi uzman eğitmenlerimiz eşliğinde gösteriyor, yaparak öğrenmenizi sağlıyoruz.

Karakalem tekniğini sadece teoride öğrenmenin ne kadar yetersiz olacağının farkındayız. İşte bu yüzden el becerilerinizi geliştirecek çalışmaları yapabilmeniz için öncülük ediyoruz. Görsel algınızı geliştiriyor, desen yapabilme ve kompozisyon kurabilme becerileri kazanmanızı sağlıyoruz.

Uygulama olmadan karakalem eğitimini alamayacağınızı bilmeli, bol bol uygulamalarla sizi destekleyen eğitimlerimizle tanışmalısınız!

uygulamalı karakalem eğitimi
karakalem dersleri

Uluslararası Standartta Karakalem Eğitimi

Bireysel farklılıkları göz ardı etmeden, güncelliği ön planda tutarak, uluslararası eğitim standartlarına sahip bir karakalem çizim dersleri programı hazırlıyoruz.

Avrupa standartlarında bir eğitimi 15 yıllık deneyimimizle vermenin ve %98 katılımcı memnuniyeti kazanmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadar mezun ettiğimiz 800’ün üzerinde öğrencimizden olumlu yorumlar alıyor, programlarımızı herkesin ihtiyaçlarına göre düzenlemeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizin öğrenme hızlarını, seviyelerini, bilgi birikimlerini göz önünde bulundurarak eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Karakalem eğitimi içeriklerimizin dolu ve bilgilendirici olmasına özen gösteriyoruz. Öğrencilerimizin konforlu dersliklerde, yeterli araç ve gereçle, teknolojik imkanlarla eğitim almalarına olanak tanıyoruz. Fiziki imkanlarımızı ve sosyal alanlarımızı aynı titizlikle geliştiriyoruz.

İster hobi amaçlı karakalem eğitimi almak isteyin, isterseniz amacınız meslek edinmek olsun, hayallerinizin kapılarını aralayan bir karakalem kursu ile vaktinizi değerlendirin.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Karakalem eğitimleri ile yeteneklerinizin sınırlarını keşfetmenize öncülük ediyor ve aynı zamanda kariyer hedeflerinizde yol göstericiniz oluyoruz.

Öğrencilerimizin karakalem kursları boyunca yanlarında oluyor, sergiledikleri performansı değerlendiriyor, geleceklerini şekillendirmelerine destek oluyoruz. Yeteneklerini doğru bir yöne çevirmelerini sağlıyoruz. Hayallerinin peşinden koşmak isteyen öğrencilerimizi teknik resim ve güzel sanatlara hazırlık eğitimlerine yönlendiriyoruz.

Gelecek hedefleri arasında başarılı birer sanatçı olma hayali bulunan öğrencilerimiz için mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak bilgiler kazandırıyor, beklentilerini ve ihtiyaçlarını doğru yöntemlerle belirliyoruz. Hobilerini meslek olarak ortaya koymak isteyen öğrencilerimizi yönlendiriyoruz.

Kursiyerlerimizin tümünün başarılı bir eğitim yolculuğu geçirmesini ve geleceklerini doğru yönlendirmelerle çizmelerini sağlıyoruz.

karakalem çizim dersi
karakalem dersi

Eğitim Sonrası Destek

Karakalem eğitimleri bittikten sonra da öğrencilerimizin hiçbirini yalnız bırakmıyor, diledikleri desteği sunmayı sürdürüyoruz.

Sosyalleşmenin, el becerisini geliştirmenin, karakalem tekniğini en ince detaylarına kadar öğrenmenin mümkün olduğunu verdiğimiz karakalem eğitimi ile ortaya koyduktan sonra da öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Sanattan ve çizimden kopmak istemeyen, yeni deneyimler yaşamak isteyen, farklı tekniklere açık kursiyerlerimiz için eğitimleri sonrasında alabilecekleri diğer eğitimler hakkında da bilgilendirmeler yapıyoruz.

Karakalem kursları dışında kendilerine farklı deneyimler kazandırmak isteyen öğrencilerimiz için graffiti kursu, minyatür kursu, ebru kursu, akrilik kursu gibi eğitimlerimizi öneriyor; daha profesyonel çalışmalara öncülük etmek için teknik ve kurumsal eğitimler hakkında bilgi veriyoruz. Öğrencilerimizin yeteneklerini ve bilgi birikimlerini workshoplarla da destekliyoruz.

Sanata ve resme dair öğrenmek istediğiniz ne varsa eğitimini Resim Akademi’de veriyor, karakalem eğitimi sonrasında da gelişiminizi sürdürmenizi destekliyoruz.

Karakalem Kursu Yorumları

El Beceriniz Gelişsin!

Bol bol pratik yaparak karakalem el becerinizi geliştirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Eğlenceli Bir Ortama Katılın!

Elinize kağıdı ve kalemi alın, sizin gibi karakalem tutkunu bir ekiple maceraya hazırlanın!

Çizim Yeteneğinizle Etkileyin!

Türkiye'nin en iyi karakalem kursu Resim Akademi ile hayranlık uyandırmaya başlayacaksınız!

karakalem kursu mezunları

800+ Mezun Öğrenci

Eğitim vermeye başladığımız ilk günden bu yana ülkemizden ya da dünya üzerindeki birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerimize karakalem kursları ile teknik ve pratik yönler aktardık.

Tam donanımlı karakalem kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel karakalem eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye eğitim verdik.

Birey odaklı verdiğimiz karakalem eğitimi programlarıyla öğrencilerimizin kendi öğrenme hızlarını ve deneyimlerini göz önünde bulunduruyoruz.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Profesyonel bir sanatçı olmak, karakalemde ustalaşmak istiyorsanız, güzel sanatlara hazırlık, teknik resim ve birbirinden özel atölye eğitimlerimizle tanışmak için geç kalmayın!

Karakalem kursları ile kendi yeteneklerinizi ortaya koyarken gelişiminizi sürdürmek istiyorsanız akrilik, taş boyama, minyatür, sulu boya, yağlı boya, ebru, ahşap boyama, karikatür, graffiti, desen kursu ve temel resim eğitimi gibi hobi kurslarıyla ve bunlara ek olarak 14 farklı branşta verdiğimiz teknik eğitimle merak ettiğiniz her tekniği öğrenebilir, gelişminizi size özel düzenlediğimiz workshoplarla tamamlayabilirsiniz.

Yaş grubunuz fark etmeksizin hayat boyu öğrenme prensibiyle gelişiminizi sürdürmek istiyorsanız karakalem çizim dersleri programı dışında da Resim Akademi’den yararlanabilir, deneyimlerinizi artırabilirsiniz.

karakalem çizim dersleri
sosyal etkinlikler karakalem kursu

Sosyal Etkinlikler

Sanat dolu bir ortamda, çeşitli etkinliklerle eğlenerek ve öğrenerek sosyalleşen öğrencileri görmek isterseniz başınızı Resim Akademi’ye doğru çevirin!

Karakalem kursu programından yararlanan öğrencilerimiz için eğitimleri dışında da sosyalleşebilecekleri etkinlikler sunuyoruz. Böylece deneyimli eğitmenleriyle ve arkadaşlarıyla kaliteli vakit geçirmeye devam ediyorlar, öğrenmenin sınırsız olduğunu keşfediyorlar. Sınıf arkadaşlarıyla playstation, bowling, satranç turnuvalarına katılabilen öğrenciler aynı zamanda alanında ünlü isimlerle bir araya geldikleri organizasyonlardan da yararlanabiliyorlar.

Karakalem eğitimi alırken gönlünüzce eğlenmeye devam etmek istiyorsanız Resim Akademi’nin bu hoş atmosferine davetlisiniz.

Sanat Cafe

Karakalem dersi aralarında ve sonrasında rahatça soluklanabileceğiniz, sanat sohbetlerine eşlik edebileceğiniz Sanat Cafe’de sizi ağırlıyoruz.

Sanatın içine bir yolculuğa çıkmak isteyen öğrencilerimiz için aynı zamanda sosyalleşebilecekleri hoş alanlar yaratıyoruz. Karakalem eğitimi dışında vakit geçirebileceğiniz Sanat Cafe’de düzenlenen çeşitli etkinliklere katılabilme, eğitmenlerle iletişim ve sohbet kurabilme, sosyalleşerek vakit geçirmenin tadını çıkarabilme şansına sahip olacaksınız.

Resim Akademi’nin her köşesinde sanatı bulabilirsiniz! Eğlenirken, öğrenirken ve dinlenirken keyif almanız için gerekli olan her şey kurumumuzda!

bakırköy sanat cafe
karakalem workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamlarını, sanatçılarını ve sanat eleştirmenlerini kurumumuzda ağırlıyor, öğrenmek istediğiniz detayları doğru kanaldan edinmenizi sağlıyoruz.

Birbirinden değerli sanatçıların workshop eğitimlerini kaçırmamanız adına Resim Akademi’de buluşmamızın tam zamanı! Böylelikle hem alanında profesyonelleşmiş isimleri dinleme şansına erişebilecek hem de workshop etkinlikleriyle sanatın tadını çıkaracaksınız. Karakalem sanatının eşsiz özelliklerini keşfetmek için atölyelerimizde merak ettiklerinizi kolayca öğrenebilir, keyifli atmosferimizi soluyabilirsiniz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış ünlü isimlerin deneyimlerini dinlemek, merak ettiklerinizi öğrenmek için workshoplarımıza katılın!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Karakalem eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin eğlenceli dünyasına siz de ortak olun!

Karakalem Kursu Detaylı Eğitim Programı

Karakalem çizim dersleri alarak yeteneklerinizi açığa çıkarmak, sevdiklerinizin portrelerini çizmek ve herkesi kendinize hayran bırakmak ister misiniz? O halde 16 hafta 24 saatlik karakalem çizim dersleri programımızın detaylarını inceleyerek eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilir, erken kayıt fırsatlarından yararlanabilirsiniz!

Karakalem eğitimi programının kazandıracakları;
 • Doğru kalem kullanımını öğrenebileceksiniz.
 • Çizim tekniklerini öğreneceksiniz.
 • Uygun kalem sertliklerini öğreneceksiniz.
 • Desen çalışmaları yapabileceksiniz.
 • Tarama türlerini öğreneceksiniz.
 • Yeteneklerinizi geliştireceksiniz.
 • Daha geniş bir hayal gücüne sahip olacaksınız.
 • Görsel algılama yetenekleriniz gelişecek.
 • Çevrenizi daha iyi inceleyebilecek, görsel araştırma yapabileceksiniz.
 • Hayalden veya bakarak çizim yapma yetenekleriniz gelişecek.
 • Birebir ölçü almayı öğreneceksiniz.

4 aylık karakalem kursu yolculuğumuza öncelikle resim sanatının temelleriyle başlıyor, temel bilgilerimizi gözden geçiriyoruz. 1. Ay Karakalem Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Resim Nedir?
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Resim Yapmak İçin Gerekli Malzemeler
 • Resim Kalemi Türleri
 • Resim Kağıdı Türleri
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
İlk ay karakalem dersleri ile resim tutkunu sınıf arkadaşlarınızla kaynaşırken aynı zamanda sanatınızın temel ilkelerini öğrenmeye başlayacaksınız.

Karakalem eğitimi programımızın 2. ayında basit çizimler yaparak yeteneklerimizi geliştirecek, kazanımlarımız arasına yenilerini ekleyeceğiz. 2. Ay Karakalem Kursu Programı:
 • Karakalem Çizim Teknikleri
 • Geometrik Şekillerin Çizimleri
 • Üç Boyutlu Şekil Çizimleri
 • Gölgelendirme Teknikleri
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Nesne Modelleme ve Işık Kaynağına Göre Gölgeleme
 • Perspektif Kuramına Giriş
 • Uzamsal Perspektif
Karakalem kursları ile geçen iki ayın sonunda potansiyelinizi açığa çıkaracak, gösterdiğiniz gelişime kendiniz de şaşıracaksınız.

3. ayına geldiğimiz karakalem çizim dersleri programımızda gerçekçi çizimler yapmayı deneyecek, yeni çizim teknikleri öğreneceğiz! 3. Ay Karakalem Kursu Programı:
 • Perspektif Kuramı
 • Ufuk Çizgisi
 • Bitki Çizimleri
 • Peyzaj Çizimleri
 • Basit Natürmort Egzersizleri
 • Basit Hayvan Çizme Egzersizleri
 • Nesne Çizimi
 • Bakarak Çizme Alıştırmaları
 • Manzara Çizimleri
 • Karakalem Çizimlerde Açık ve Kapalı Alanların Sunumu
3. ayın sonuna geldiğiniz karakalem kursları ile farklı nesneleri kolaylıkla çizebilir seviyeye ulaşacak, kendinize yaptığınız yatırımın meyvelerini almaya başlayacaksınız.

Karakalem kursu programımızın son ayında nesne çizimlerimize devam edecek, çizgilerimizden ustalığımızı belli eder seviyeye ulaşacağız. 4. Ay Karakalem Kursu Programı:
 • Karakalem Obje Çiziminde Taslak Hazırlama
 • Portre Çizim Egzersizleri
 • Göz Çizim Teknikleri
 • İnsan Yüzü Çizimi
 • Yüz Hatlarının Gölgelendirilmesi
 • İç Mekan ve Dekor Çizimi
 • Gerçekçi Çizim Egzersizleri
 • Bakarak Portre Çizim Alıştırmaları
 • Karakalem Çizimlerde Hareket
Karakalem eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanat yolculuklarına bizimle devam etmek isteyen kursiyerlerimizi diğer hobi kursları ve teknik eğitimlerimizde ağırlıyoruz.

Karakalem Kursu Programı – 800’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Karakalem çizim yeteneklerinizi ortaya çıkarmak, sanat sevginizi desen çizimleriyle taçlandırmak, el becerinizi ve görsel algılama yeteneklerinizi ortaya koymak istiyorsanız karakalem kursları ile kendinizi sınırsızca geliştirebilirsiniz. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için atacağınız adımları destekliyor, en iyi karakalem kursu eğitimini almanızı sağlıyoruz.

Karakalem Eğitimi Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Karakalem Kursu Programı

Sanatın hoş ortamında karakalem çizim yapmanın zevkini yaşamak isteyen öğrencilerimiz için dopdolu bir program içeriği sunuyoruz. Çevrenizi çizim yeteneklerinizle etkilemek istiyorsanız kapsamlı bir eğitim programına hazırlanın!

Görsel algınızın ve el yeteneğinizin gelişmesi için düzenlediğimiz karakalem çizim dersleri programımızı yaşınıza, seviyenize, ihtiyaçlarınıza göre belirliyoruz ve eğitimin süresini bu beklentilere göre düzenleyerek 16 haftalık ve toplamda 24 saatlik bir program veriyoruz. Uygulama ağırlıklı eğitim programıyla birlikte karakalem çizim egzersizleri yapmanızı; resimde perspektif, iç mekan, portre, natürmort tekniklerine, ışık ve gölgelendirme konularına hakim olmanızı sağlıyoruz.

Özgüveninizi sınırsızca geliştirecek, yeteneklerinizi ortaya çıkaracak, profesyonelliğe doğru kapılar aralayacak karakalem eğitimleri için Resim Akademi’ye bekliyoruz.

Resim yapmak, günlük tutmanın başka bir yoludur. - Pablo Picasso

karakalem çizim dersi

Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi eğitimlerimizin tümünde sertifika veriyor, öğrencilerimizin yetkinliklerini belgeliyoruz. Karakalem çizim dersleri programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Kurum onaylı karakalem kursu sertifikası eğitiminizi belgeler niteliktedir. MEB Onaylı Karakalem Kursu Sertifikası hakkında ayrıntılı bilgi talebinde bulunmak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Tabii ki, Resim Akademi’den alınan eğitimlerde tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı veriyoruz. Dersini kaçıran öğrencilerimizin katılım sağlayamadıkları dersi farklı sınıf veya şubemizde telafi etmelerini sağlıyoruz.

Karakalem kursu eğitmen kadromuz; görsel ve plastik sanatların farklı dallarında uzmanlıklara sahip, Türkiye’nin en önemli sanatçılarından, ressamlarından, tasarımcılarından veya akademisyenlerinden oluşuyor.

Resim Akademi olarak karakalem eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak, ilerlemek istedikleri seviyeyi göz önünde bulundurarak, uzmanlaşmak istedikleri branşa ve karakalem eğitimi beklentilerine yönelik çalışmalarla oluşturuyoruz. Karakalem kursu sınıflarımızı da öğrencilerimizin öğrenme hızlarını, yaşlarını, yeteneklerini, öğrenim dillerini, eğitsel ihtiyaçlarını baz alarak planlıyoruz. Karakalem kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimlerin özel ya da grup olarak mı alınmak istendiğine göre değişiyor. Seviyenizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek beklentilerinize en uygun eğitim programının planlanması ve karakalem kursu fiyatları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Resim Akademi karakalem kursu eğitim binamız İstanbul’da, Bakırköy İncirli semtinde yer alıyor. Oldukça merkezi bir konumda yer alan kurumumuza metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İncirli metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametlerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Resim Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Karakalem çizim dersi almak isteyen herkes eğitimlerimize katılabilir. Dolayısıyla yaş sınırı bulunmuyor. Hobi olarak öğrenmek veya profesyonel anlamda bir temel oluşturmak isteyen herkes karakalem eğitimi alabilir.

Görsel algılama, el becerisi gibi yetenekler kazanmak istiyorsanız veya var olan yeteneklerinizi pratiklerle artırmak istiyorsanız karakalem eğitimi almalısınız. Karakalem kursu faydalarından biri de karakalem çizim tekniklerini tüm detaylarıyla öğretmesidir. Teknik konusunda yetersizseniz mutlaka karakalem çizim dersleri programlarından yararlanmalısınız.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
karakalem kursu fiyatları

Karakalem Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Karakalem Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Karakalem çizimin inceliklerini öğrenirken bir yandan desen konusunda ustalaşmak isteyen, diğer resim tekniklerini de merak eden, renklerin büyüsüne kapılmak isteyen öğrencilerimiz diğer eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de Resim Akademi’nin karakalem kursu programından sonra en çok tercih edilen eğitimlerini merak ediyorsanız bir keşfe çıkın!

Karakalem Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Karakalem kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Karakalem kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi karakalem kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Karakalem kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

Karakalem kursu programlarıyla yeni bir hobi edinen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

643

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 3.215 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77