Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Portre Çizim Atölyesi

Gerçeğe En Yakın Çizimler Sizin Kaleminizden Çıksın!

Tekniğinizi Geliştirin, Hayatı Çizimlerinize Yansıtın…

Çizimlerinizde usta bir dokunuşun eksikliğini mi hissediyorsunuz? Portre çizim atölyesi ile duayenlerden ipuçları alın, eksiklerinizi kapatın.

Baş anatomisini yakından tanıyacağınız portre çizim dersleri ile tekniğinizi geliştirecek, modelinizin yüzünü kâğıda en gerçekçi şekilde aktarmayı öğrenecek, baş anatomisi hakkında bilgi edinerek ölçülendirme ve oranlama söz konusu olduğunda çok daha başarılı çizimler ortaya koyacaksınız. Türkiye’nin en iyi sanat okulunda ayrıcalıklı bir eğitimin tadını çıkarmaya hazır olun!

Portre çizim kursu programımızı gündelik yaşamın sıkıcılığından kurtulmak, keyifli vakit geçirmek, yeni bir hobi edinmek ve resim yeteneklerini geliştirmek isteyen sanat severler için özel olarak hazırladık!

Yetenek sınavlarının sonuçlarına göre değerlendirildiğinde; portre çizim eğitimi alan bireylerin almayanlara oranla çok daha iyi yüz ifadeleri çizebildiği ortaya konmuştur.

portre çizim atölyesi

Tüm Portre Çizim Atölyesi Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
1 Gün 3 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Portre çizim workshop programı ile kendinizi başarılı bir çizer olma yolunda hissedecek, altyapınızı sağlam kuracaksınız. 1 gün 3 saat süren programımızla en iyi portrelerin nasıl çizildiğini öğrenecek, portre çizim uygulamaları yaparak el becerilerinizi ortaya koyacaksınız. Yüzdeki oran-orantıyı öğrenecek, gölgelendirmelerin düşüş açılarını fark edecek, iyi bir portre çizimi için olması gerekenleri kendi ellerinizle gerçekleştireceksiniz.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Portre Çizim Atölyesi Resim Akademi

Portre çiziminin inceliklerini öğrenmek, başarılarla dolu bir eğitim geçirmek için Avrupa standartlarında düzenlenmiş, uygulamaya ağırlık veren ve bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel portre çizim kursu programlarıyla tamamen sizin öğrenme hızınıza, bilginize hitap eden eğitiminizi alın!

portre çizim atölyesi eğitmenleri

Ünlü Çizim Eğitmenleri

Türkiye'nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle sanat severler için idol, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden portre çizim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
portre çizim kursu

%100 Öğrenme Garantisi

Portre çizim dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
portre çizim atölyesi sertifika

Kurum Onaylı Sertifika

Sanat yolculuğunuzda aldığınız eğitimi belgeleyen, özgeçmişinizde yer verebileceğiniz kurum onaylı portre çizim atölyesi sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında portre çizim eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden portre çizim kursu alarak suça ortak olmayın!

portre çizim kursları

Hayatın Temposu Yorucu Mu Geliyor?

Yetişmesi gereken işler, çalışmanız gereken sınavlar, başkalarına karşı sorumluluklarınız… Tüm bu durumlara mola vermek ister misiniz?

Cevabınız evetse vakit kaybetmeden Resim Akademi ile tanışın, portre çizim atölyesi ile eğlenceli bir dünyaya adım atın. Çizim yeteneklerinizi geliştirirken eğlenceyi sağlamayı da ihmal etmiyor, gündelik uğraşlara ara vermenizi sağlıyor, hayatınıza yepyeni bir soluk getiriyoruz! Siz de ailemize katılın, yaşamınızı sanatla değiştirin…

Sosyal ve eğlenceli bir ortamda portre çizim dersleri ile resim tutkunuzu ve yeteneklerinizi açığa çıkaracak, yaşamınızı ve kendinizi sevmeyi öğreneceksiniz…

Kaleminiz Ustalığını Konuştursun!

Resim Akademi portre çizim atölyesi eğitiminizle yeteneklerinizi göstermeli, portre çizimin tüm tekniklerini ortaya koymalısınız.

El yeteneğinizle jüriyi büyüleyip güzel sanatlara adım atmak istiyorsanız elinize kaleminizi alın ve portre çiziminin en doğru tekniklerini kullanarak resminizi yapın! Başın her yönüyle oranlarına hakim olun, gözleri ve burnu en doğru yere konumlandırın. Kulak boyutlarını iyi ayarlamayı unutmayın! İşte tüm bu teknikleri portre çizim kursu programıyla öğrenecek, detayları bilmenin mutluluğunu yaşayacaksınız…

Gerçekle sanatı bir araya getiren portre çizim atölyesi ile hiç bilmediğiniz yeteneklerinizin ortaya çıkmasına izin verin!

portre çizim eğitimi
portre çizim eğitimleri

Bilginin En Eğlencelisini Keşfedin!

Portre çizim atölyesi programımızda sanat ve eğlence bir arada! Eğlenirken öğrenmeye ve kendinizi geliştirmeye hazır olun!

Elinize kalemi aldığınızda eğlenceli bir dünyanın kapısından içeri süzüleceğinizi biliyor muydunuz? Yeni dostluklar edinerek öğrenmenin keyfini çıkarmak, en iyi portreleri resmedebilmek ve yeteneğinizle hayranlık uyandırmak için portre çizim dersleri alabilir, Resim Akademi’nin en eğlenceli anlarında bulunmanın tadını çıkarabilirsiniz…

Sanata dair bir yolculuğa baş koymak istiyorsanız, yetenek sınavlarına en üstün yeteneklerinizle hazırlanmayı amaçlıyorsanız aramıza bekliyoruz!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Portre çizim tekniklerini detaylarıyla öğrenmek, dolu bir eğitim içeriğiyle kurallara hakim olmak ve el becerileri geliştirmek için gelin, beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek sizin için en uygun portre çizim dersleri eğitim programını planlayalım, ilgi alanlarınızı ve merakınızı canlı tutarak yeteneklerinizi ortaya koymanızı sağlayalım…

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun portre çizim eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre portre çizim kursu içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan portre çizim dersleri veriyoruz.

portre çizim kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi portre çizim dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Online Danışmanlık

Öğrencilerimizin sorularına her platformdan yanıt veriyor, portre çizim eğitimi sürecinde ve sonrasında akıllarına takılan soru işaretlerini gideriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Portre çizim kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Sanat Kokan Bir Atmosferde Portre Çizim Atölyesi ile Yaşamınızda Sanata Yer Açın!

Doğru portre çizim tekniklerini, yüzdeki oran ve orantıyı detaylarıyla öğrenmek için doğru yerdesiniz! Çizim yeteneklerinizi çok daha fazla artırarak başarılı portre çizimleri yapmanıza destek olacak kaliteli ve aynı zamanda da eğlence dolu bir eğitime ihtiyacınız varsa Resim Akademi’nin portre çizim kursu sizi bekliyor…

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi portre çizim atölyesi

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik portre çizim eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
portre çizim kursu

Sadece Çizin!

Düşünmeyi ve kararsız kalmayı bir kenara bırakın ve çizmeye başlayın! Portre çizim tekniklerine hakim olacak, yeteneğinizle büyüleyeceksiniz!

Kayıt Ol »

Kendinize Güvenin!

Daha önce hiç çizmemiş olsanız dahi en güzel portreleri çizebildiğinizi gördüğünüzde mutluluk duymak istiyorsanız Resim Akademi sizi bekliyor!

meb ruhsatlı portre çizim atölyesi

MEB Ruhsatlı Portre Çizim Atölyesi

Bir eğitim kurumu olarak portre çizim atölyesi eğitimlerimizi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı eğitim kurumumuzda, yasal yollarla veriyoruz.

MEB’e bağlı bir portre çizim kursu olarak öğrencilerimize tamamen MEB standartlarında bir içerikle eğitim sunuyoruz. Sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlarımıza, deprem dayanıklılık raporlarımızdan eğitim materyallerimize kadar her konuda MEB standartlarına uygun bir eğitim programı düzenliyoruz. Güvenli bir eğitim binasında, oldukça eğlenceli eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

Eğitimlerimizi teorik ağırlıklı değil, uygulamalı olarak veriyor, öğrencilerimizin isteklerini ve beklentilerini göz önünde bulundurarak ilerliyoruz. Portre çizim eğitimi süreci boyunca etkinliklerimizi ve atölyelerimizi tamamen Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına göre düzenliyoruz. Portre çizim dersi alarak çizim yetenekleri sınırsızca gelişen öğrenciler yetiştiriyoruz.

Portre çizim atölyesi için katılım sağlarken özellikle yasal olmayan ortamlara dahil olmamalı, MEB ruhsatı bulunan Resim Akademi’yi tercih etmenin güvenli hissini yaşamalısınız. Avrupa standartlarında hazırladığımız programlarımızla; kaliteli, konforlu ve güvenli eğitim ortamlarımızla portre çizim dersleri veriyoruz.

Uygulamalı Portre Çizim Eğitimi

Yüzleri ve başları çizebilmek, gerçekçi bir görünümü kağıdınıza aktarabilmek istiyorsanız portre çizim workshop programları tam size göre!

Kaliteli dersliklerde, tüm sanat malzemelerine erişebileceğiniz, aynı zamanda da sosyalleşerek eğlenebileceğiniz bir eğitim ortamı mı hayal ediyorsunuz? Resim Akademi olarak öğrencilerimize aradıkları eğitim ortamını sunuyor, onların tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Uygulamalı eğitimlerle ve farklı etkinliklerle yeteneklerini geliştirebilmeleri için yanlarında yer alıyoruz. Portre çizimlerini daha iyi bir hale getirebilmeleri ve gelişim gösterebilmeleri için uzman eğitmenlerimizle yol göstererek deneyimlerini artırmalarını sağlıyoruz.

Portre çizim tekniklerini teoride öğrenmek oldukça yetersiz olacaktır. İşte tam da bu nedenle öğrencilerimizin çizim yeteneklerini ortaya çıkaran çalışmalar gerçekleştiriyoruz. El becerileri artan öğrencilerimiz artık daha iyi portreler ortaya koyabiliyorlar.

Uygulama olmadan portre çizim atölyesi eğitiminin alınamayacağını bilmeli, siz de bol pratikle destek sağlayan eğlenceli eğitimimizle bir araya gelmelisiniz.

uygulamalı portre çizim eğitimi
portre çizim eğitimleri

Uluslararası Standartta Portre Çizim Kursu

Öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını gözeterek, güncelliğe önem vererek, Avrupa standartlarında bir portre çizim kursu programı meydana getiriyoruz.

Uluslararası standartlara uygun, dopdolu ve kaliteli bir eğitimi 15 yıllık deneyimimizle veriyor, öğrencilerimizin deneyimlerini artırıyoruz. Bugüne kadar mezun ettiğimiz 600’ün üzerinde öğrencimizden olumlu yorumlar alıyor, programlarımızı herkesin ihtiyaçlarına göre düzenlememiz sebebiyle takdir kazanıyoruz. Tüm öğrencilerimizin seviyelerini, donanımlarını, öğrenme hızlarını analiz ederek eğitimlerimizi ortaya koyuyoruz.

Portre çizim eğitimi içeriklerimizin zengin ve öğretici olmasına özen gösteriyoruz. Öğrencilerimizin konforlu dersliklerde, yeterli araç ve gereçle, uygun teknolojik imkanlarla eğitim almalarına olanak tanıyoruz. Eğitim binamızın fiziki ve sosyal alanlarını da aynı titizlikle geliştiriyoruz.

Yeteneklerinizi profesyonelce artırmak, eğlenceli vakit geçirmek ya da merak ettiğiniz tekniği öğrenebileceğiniz bir eğitim arıyorsanız portre çizim eğitimi ile kendinizi gösterebilirsiniz.

Eğitim Sonrası Destek

Portre çizim eğitimleri bittikten sonra da öğrencilerimizin yanında olmayı sürdürüyor, öğrenmeye ve gelişmeye istekliyseniz desteklerimizi sunuyoruz!

Eğlenerek öğrenmenin ve sosyalleşerek kazanım elde etmenin olumlu yanlarını ortaya koyuyor, siz değerli öğrencilerimize tam destek sağlıyoruz. Resim sanatını doğru yöntemlerle ortaya koymak isteyen, yeteneği ve tekniğini harmanlamak isteyen, farklı teknikler öğrenerek yeteneklerini artırmaya hevesli kursiyerlerimiz için eğitimleri sonrasında alabilecekleri diğer atölyelerimiz hakkında da detayları paylaşıyoruz.

Portre çizim atölyesi dışında büst çizim atölyesi, natürmort çizim atölyesi, akrilik kursu, sulu boya kursu, heykel tasarım atölyesi gibi birbirinden farklı ve eğlenceli eğitimlerimizi öneriyor; hobi kurslarımızla deneyimlerinizi çoğaltmanızı sağlıyor, daha profesyonel çalışmalara öncülük etmek için teknik ve kurumsal eğitimler hakkında bilgi veriyoruz.

Resme ve sanata dair gelişim göstermek isteyen, gelecek hedeflerini doğru yöntemlerle belirlemeyi arzulayan öğrencilerimizi sınırsızca geliştiren eğitimler düzenliyoruz.

portre çizim dersleri

Öğrenci Yorumları

Kendinize Verebileceğiniz Bir Armağan!

Eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz, iyi hissedebileceğiniz bir hobiyle tanışmanızın zamanı geldi!

Kaleminizi Elinize Alın ve Çizmeye Başlayın!

Hep portre çizmek istemiş ama cesaret edememiş olabilirsiniz; o halde Resim Akademi portre çizim kursu ile başlayın!

Portrenin Kurallarını Öğrenin!

Doğru tekniklerle en etkileyici portreleri çizmeyi öğrenin, kısa sürede harikalar yaratın!

portre çizim atölyesi mezunları

600+ Mezun Öğrenci

Eğitim vermeye başladığımız ilk günden bu yana ülkemizden ya da dünya üzerindeki birçok farklı ülkeden gelen kişilere portre atölyesi ile teknik ve pratik yönler aktardık.

Tam donanımlı portre çizim kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz ve deneyimli eğitmen kadromuzla uluslararası düzeyde ve tamamen uygulamaya dayalı portre çizim eğitimi veriyor, programlarımızı hazırlarken öğrencilerimizi bireysel olarak değerlendiriyoruz.

Türkiye’nin en güncel portre çizim eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ve Türkiye’nin tüm şehirlerinden gelen binlerce öğrencimize portre çizim dersi vererek sanat duyarlılığı kazandırdık.

Eğlenceyi ve sosyalliği öne çıkaran portre çizim atölyesi programları öğrencilerimiz tarafından çok seviliyor, aynı zamanda da talep görüyor.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Çizim ve sanat üzerine geliştirilen birçok atölyeye Resim Akademi’de dahil olabileceğinizi biliyor muydunuz? Kendinizi geliştirmek için birbirinden değerli eğitimlerden yararlanın!

Portre çizim kursları ile yüzün en ince detaylarını kağıda yansıtırken farklı alanlara da yönelmek istiyorsanız birbirinden özel hobi eğitimleri ve bunlara ek olarak uzmanlık geliştirebileceğiniz teknik eğitimleri inceleyebilir, yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Portre atölyesi eğitimi dışında alabileceğiniz eğlenceli hobi kursları, 14 farklı branşta verdiğimiz teknik eğitimler, kurumsal ve güzel sanatlara hazırlık kursları ile profesyonellik kazanmanıza destek oluyoruz.

Gelişerek öğrenmek, vaktinize kalite katmak istiyorsanız Resim Akademi’nin portre çizim atölyesi katılımlarınızı bekliyor…

portre çizim dersleri
sosyal etkinlikler portre çizim atölyesi

Sosyal Etkinlikler

Çeşitli etkinliklerin gerçekleştiği sanat dolu bir ortamda eğlenerek ve öğrenerek bir araya gelen her yaştan öğrenci görmek isterseniz Resim Akademi’ye doğru yönelin!

Portre çizim kursu programından yararlanan öğrencilerimiz için eğitimleri dışında da sosyalleşebilecekleri etkinlikler sunuyoruz. Böylece profesyonel eğitmenleriyle ve arkadaşlarıyla kaliteli vakit geçirmeye devam ediyorlar, öğrenmenin sınırsız olduğunu keşfediyorlar. Sınıf arkadaşlarıyla playstation, bowling, satranç turnuvalarına katılabilen öğrenciler aynı zamanda alanında ünlü isimlerle bir araya geldikleri organizasyonlardan da yararlanabiliyorlar.

Portre çizim eğitimi alırken gönlünüzce eğlenmeye devam etmek istiyorsanız Resim Akademi’nin bu hoş atmosferine siz de davetlisiniz.

Sanat Cafe

Portre çizim dersi aralarında ve sonrasında rahatça soluklanabileceğiniz, sanat sohbetlerine eşlik edebileceğiniz Sanat Cafe’de sizi ağırlıyoruz.

Sanatın içine bir yolculuğa çıkmak isteyen öğrencilerimiz için aynı zamanda sosyalleşebilecekleri hoş alanlar yaratıyoruz. Portre çizim eğitimi dışında vakit geçirebileceğiniz Sanat Cafe’de düzenlenen çeşitli etkinliklere katılabilme, eğitmenlerle iletişim ve sohbet kurabilme, sosyalleşerek vakit geçirmenin tadını çıkarabilme şansına sahip olacaksınız.

Resim Akademi’nin sanata verdiği değeri her karışında göreceksiniz! Eğlenirken, öğrenirken ve dinlenirken keyif almanız için tüm detayları düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
portre çizim workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü çizerlerini, ressamlarını, heykeltıraşlarını, sanatçılarını ve sanat eleştirmenlerini kurumumuzda ağırlıyor, bilmeniz gereken tüm detayları doğru kanaldan edinmenizi sağlıyoruz.

Birbirinden değerli sanatçıların workshop eğitimlerini kaçırmamanız adına Resim Akademi’de buluşmamızın tam zamanı! Böylelikle hem alanında usta isimlerin deneyimlerini ve bilgi birikimlerini dinleme şansına erişebilecek hem de workshop etkinlikleriyle sanatın içine dalabileceksiniz. Portre çizimin eşsiz özelliklerini keşfetmek için atölyelerimizde merak ettiklerinizi kolayca öğrenebilir, keyifli atmosferimize dahil olabilirsiniz.

Yıllarını görsel ve plastik sanatlara adamış ünlü isimlerin deneyimlerini dinlemek, merak ettiklerinizi öğrenmek için workshoplarımızda yer alın!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Portre çizim atölyesi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin workshop çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin eğlenceli dünyasına siz de ortak olun!

Portre Çizim Atölyesi Detaylı Eğitim Programı

Portre çizim atölyesi programımızla birlikte portre çizim tekniklerini, göz, ağız, burun, kulak gibi organların konumlandırılmasını ve orantılarını öğrenmek ister misiniz? O halde el becerilerinizi ve teknik bilginizi üst düzey seviyelere yükseltecek, size doğru çizim taktikleri verecek portre çizim kursu programımızı incelemeli, kararınızı vermelisiniz!

Portre çizim eğitimi programının size kazandıracakları;
 • Portre çizim tekniğini öğreneceksiniz.
 • Başın anatomisini detaylıca öğreneceksiniz.
 • Baş üzerinde yer alan organların birbirlerine ve başa olan oranlarını öğreneceksiniz.
 • Görsel algılama yetenekleriniz gelişecek.
 • Gözlem yetenekleriniz oluşacak.
 • Odaklanma becerileriniz gelişecek.
 • El kaslarınız ve yetenekleriniz gelişecek.
 • Tonlama çalışmaları yapabilecek iyi bir desen çalışması yapmayı öğreneceksiniz.
 • Sosyalleşebileceğiniz bir ortamda bulunacaksınız.

İlk bölümde portre çizim dersleri ile başın anatomik yapısını daha yakından tanıyacak, baş çiziminin kurallarını öğreneceksiniz. 1. Bölüm Portre Çizim Atölyesi Programı:
 • Baş Anatomisi ve Özellikleri
 • Başın Önden ve Yandan Görünüşü
 • İnsan Başının Yapısı
 • Baş Yapısında Oranlar
 • Baş ve Göz Oranları
 • En ve Boyun Ölçülerinin Göz Genişliği ile Oranlanması
 • Başın Dikey ve Yatak Aksı
 • Kulak ve Burnun Yerleri
 • Gözler Arası Mesafe
Baş ve üzerindeki uzuvların anatomik yapısını anlayarak portre çizimlerinizde uygulamaya başlayacaksınız!

Portre çizim kursu ikinci bölümümüzde teknik çizimler yapacak, geometrik formların portre çizimindeki avantajlarından faydalanacağız. 2. Bölüm Portre Çizim Atölyesi Programı:
 • Başın Yandan Görünüşü
 • Başın Yandan Görünüşünde Kanonlar
 • Profil Çiziminde Ovallerden Yararlanma
 • Profil Çiziminde Akslar
 • Profil Çiziminde Göz Şekli
 • Profil Çiziminde Araştırma Çizgileri
 • Başın Yönleri ve Akslar
 • Baş Yönüne Göre Yatay Çizgiler
Her geçen dakika bir öncekine göre çizimlerinizin geliştiğini fark edecek, portre çizim eğitimi ile aldığınız küçük tüyoların sanatınızda ustalaşmanıza yardımcı olduğunu fark edeceksiniz.

Portre çizim kursları ile yolculuğumuzun son bölümünde geometrik çizimlere odaklanacak, portre çiziminde perspektifin önemini göreceğiz. 3. Bölüm Portre Çizim Atölyesi Programı:
 • Başın Dik ve Eğik Pozisyonlarında Perspektif Görünümü
 • Farklı Pozisyonlar İçin Basit Geometrik Taslaklar
 • Farklı Açılardan Portre Çizim Alıştırmaları
 • Baş Çiziminde Yaş ve Cinsiyetin Önemi
 • Portre Çizimi İçin Araç Gereç Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Portre çizim atölyesi programımızı doyurucu bilgilerle tamamlarken sanat yolculuklarına bizimle devam etmek isteyen kursiyerlerimizi diğer atölyelerimiz, hobi kurslarımız ve teknik eğitimlerimizde ağırlıyoruz.

Portre Çizim Atölyesi Programı - 600'ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Portre çizim tekniklerine hakim olmak, ışık ve gölgelendirme konularını portreye uyarlamak ve başarılı çizgilerinizi göstermek için gelişime başlayın! Portre çizim kursları ile yeteneklerinizi vurgulamak için sizi de bekliyor, mezun ve mutlu öğrencilerimizin izinden gitmeye davet ediyoruz.

Portre Çizim Eğitimi Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Portre Çizim Atölyesi Programı

Resmin tüm tekniklerini ve en ince detaylarını öğrenmek, portre çizim teknikleri hakkında yetenek kazanmak istiyorsanız ellerinizi geliştirecek bir program içeriğine hazır olun!

Portre çizim workshop programı ile kendinizi başarılı bir çizer olma yolunda hissedecek, altyapınızı sağlam kuracaksınız. 1 gün 3 saat süren programımızla en iyi portrelerin nasıl çizildiğini öğrenecek, portre çizim uygulamaları yaparak el becerilerinizi ortaya koyacaksınız. Yüzdeki oran-orantıyı öğrenecek, gölgelendirmelerin düşüş açılarını fark edecek, iyi bir portre çizimi için olması gerekenleri kendi ellerinizle gerçekleştireceksiniz.

En sevdiğiniz hobiyle deneyimlerinizi katlamak, karakalem ve renkli çizim tekniklerinin eşsiz güzelliklerini fark etmek için sizi de portre çizim eğitimlerine bekliyoruz.

Sanat insanın en yüce görevidir, çünkü dünyayı anlamaya ve anlatmaya çalışan düşünce temrinidir. Auguste Rodin

portre çizim dersi

Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi eğitimlerimizin tümünde sertifika veriyor, öğrencilerimizin yetkinliklerini belgeliyoruz. Portre çizim atölyesi programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Kurum onaylı portre çizim atölyesi sertifikası, eğitiminizi belgeler niteliktedir. Ayrıca MEB onaylı sertifika programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi talebinde bulunmak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Tabii ki, Resim Akademi’den alınan eğitimlerde tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı veriyoruz. Dersini kaçıran öğrencilerimizin katılım sağlayamadıkları portre çizim dersini farklı sınıf veya şubemizde telafi etmelerini sağlıyoruz.

Portre çizim atölyesi eğitmen kadromuz; görsel sanatların farklı dallarında uzmanlıklara sahip, Türkiye’nin en önemli sanatçılarından, çizerlerinden, ressamlarından veya akademisyenlerinden oluşuyor.

Resim Akademi olarak portre çizim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak, ilerlemelerini izleyerek, uzmanlaşmak istedikleri branşa ve eğitimden beklentilerine yönelik çalışmalarla oluşturuyoruz. Portre çizim atölyesi sınıflarımızı da öğrencilerimizin öğrenme hızlarını, yaşlarını, yeteneklerini, öğrenim dillerini, eğitsel ihtiyaçlarını baz alarak planlıyoruz. Portre çizim kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimlerin özel ya da grup olarak mı alınmak istendiğine göre değişiyor. Beklentilerinize en uygun eğitim programının planlanması ve portre çizim kursu ücretleri için eğitim koordinatörlerimizle görüşebilirsiniz.

Resim Akademi portre çizim atölyesi merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza gelebilir, eğitiminizi alabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Resim Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Portre çizim dersi almak isteyen herkes eğitimlerimize katılabilir. Dolayısıyla yaş sınırı bulunmuyor. Portre çizim kursları yaş gruplarına ve seviyelere göre planlanarak açılıyor ve her öğrencinin verimli bir eğitim alması sağlanıyor.

Portre çizim eğitimi alarak el becerilerinizin portre oranları konusunda geliştiğini, daha gerçekçi portreler yaratabildiğinizi görebilirsiniz. Böylece güzel sanatlara hazırlanıyorsanız yetenek sınavından geçebilmenizin önü de açılmış oluyor.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
portre çizim kursu fiyatları

Portre Çizim Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Portre Çizim Atölyemize Katılan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Portre çizimine dair her detayı öğrenmek ve yeteneklerini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz sanatın yol göstericiliğini Resim Akademi’de tercih ediyorlar. Siz de diğer öğrencilerimizin portre çizim atölyesi sonrasında severek aldıkları diğer eğitimleri incelemek istemez misiniz? İşte öğrencilerimizin en çok tercih ettiği diğer eğitimler…

Portre Çizim Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Portre çizim kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Portre çizim kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi portre çizim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Portre çizim kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

600+

Mezun Öğrenci

Portre çizim kursu programlarıyla yeni bir hobi edinen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

249

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.245 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77