Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Yağlı Boya Kursu

En Hayalperest Dokunuşlar Sizin Fırçanızdan Çıksın…

Renklerden Yaratılmış Bir Dünyayı Keşfedin! – Yağlı Boya Dersleri Resim Akademi

Fırçanızla yeni dünyalar yaratmak, renklerle size özel bir yolculuğa çıkmak istemez misiniz? Yağlı boya kursu programımızda aradığınızdan daha fazla bulacaksınız.

Yağlı boya dersleri ile emeğin ve sabretmenin en estetik formunu öğrenecek, renklerin dizginlerini hayal gücünüzün ellerine alacak, kelimelerle ifade edemeyeceğiniz duyguları resmetme şansı yakalayacaksınız. Türkiye’nin en iyi resim kursu Resim Akademi’nin sanat dolu atmosferinde yepyeni bir dünyayı keşfetme fırsatı da cabası…

Yağlı boya kursu programımızı potansiyelini açığa çıkarmak ve yeteneklerini parlatmak isteyen sanat severler için özel olarak hazırladık!

Araştırmalara göre resim yapmak, bireylerin iç dünyalarını yansıtmak, psikolojik durumlarını ortaya koymak ve rahatlama sağlamak için önemli etkinliklerden biridir.

yağlı boya kursu

Tüm Yağlı Boya Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 18 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Görsel algınızın ve el yeteneğinizin gelişmesi için düzenlediğimiz yağlı boya kursu eğitim programımızı yaşınıza, seviyenize, ihtiyaçlarınıza göre belirliyoruz ve eğitimin süresini bu beklentilere göre düzenleyerek 12 haftalık ve toplamda 18 saatlik bir programla yağlı boya dersleri veriyoruz. Uygulama ağırlıklı eğitim programıyla birlikte yağlı boya tekniklerini pratik etmenizi; yağlı boya tekniğini, renk gruplarını, tuval dokusunu, fırça darbelerini, boyaların kapatıcılıklarını, fırça temizliğini ve yağlı boyaya dair daha birçok detayı öğrenmenizi sağlıyoruz.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Yağlı Boya Kursu Resim Akademi

Resim yeteneklerinizi sergilemek, dostlarınıza tablolarınızı hediye edebilecek seviyede çalışmalar ortaya koyabilmek istemez misiniz? O zaman uzman eğitmenlerle keyifli bir yolculuğa davetlisiniz. Siz de ailemize katılın, yağlı boya eğitimleri alarak deneyimlerinizi artırın, Avrupa standartlarında bir eğitimden yararlanmanın ayrıcalığını hissetmeye başlayın!

yağlı boya kursu eğitmenleri

Ünlü Yağlı Boya Eğitmenleri

Türkiye'nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle sanat severler için idol, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden yağlı boya eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
yağlı boya kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Yağlı boya dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
yağlı boya kursu sertifikası

Kurum Onaylı Sertifika

Sanat yolculuğunuzda kat ettiğiniz yolu gösteren, uzmanlığınızı belgeleyen, özgeçmişinize ekleyebileceğiniz referans niteliğinde MEB onaylı yağlı boya kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında yağlı boya dersi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

yağlı boya eğitimi

Renklerin Dinlendirici Etkilerini Hissedin!

Okul ve çalışma hayatının yorucu etkileri sebebiyle kendinizi aşırı derecede yorgun hissediyorsanız elinize boyaları almanın zamanı gelmiş demektir!

Tutkularınızdan uzak kaldığınız, hobilerinize vakit ayıramadığınız için mutsuz musunuz? Son günlerde kendinizi çok stresli mi hissediyorsunuz? Her sorun üst üste geliyor ve sizi kötü hissettiriyorsa, renklerin iyileştirici ve dinlendirici etkilerini kendi ellerinizle kazanabilirsiniz. Resim Akademi ile hayal gücünüzü kullanarak yeni dünyalar yaratacak, ilgi alanlarınıza hitap eden yağlı boya eğitimi programı sayesinde sanata ve kendinize zaman ayırabileceksiniz.

Yaşamınız için yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayın ve yağlı boya dersleri ile resim tutkunuzu serbest bırakın!

Sanatçılığı İliklerinizde Hissedin!

Elinde fırça, bir tuvalin önünde durup resmini yapan sanatçıları görünce büyüleniyorsanız ve kendinizi hayallere dalmış halde buluyorsanız sıra sizde!

Büyülü, eğlenceli ve sanat dolu bir atmosferde sosyalleşirken aynı zamanda da yeni bilgileri öğrenmek, ortaya bir ürün çıkarmanın keyfini yaşamak ister misiniz? O halde kendinizi göstermenizi, sınırlarınızı keşfetmenizi sağlayacak ve özgüveninizi yükseltecek yağlı boya kursu programları ile tanışmalı, tuvalinizin karşısına geçmelisiniz. Geleceğe güzel anılar bırakmaya hemen başlayın!

Resim Akademi ile hayallerinizin peşinden gitmeli, resim yapmanın büyüsüne bir an önce kendinizi kaptırmalısınız!

yağlı boya eğitimleri
yağlı boya dersi

Yağlı Boya Tekniklerine Hakim Olun!

Fırçalarınızı, boyalarınızı, tuvalinizi, resim sehpanızı hazırlayın… Hobileriniz arasına ekleyeceğiniz sanatsal bir deneyime doğru yolculuğa çıkıyorsunuz!

Tarih boyunca sevilerek çalışılmış ve hatta ressamlık mesleğinin temelini oluşturmuş yağlı boya sanatını öğrenmeye ne dersiniz? Yeteneklerinizi ortaya çıkarırken geçmişten günümüze bir sanat tarihinin içine daldığınızı hissedeceğiniz eşsiz yağlı boya eğitimleri ile boş zamanlarınızda adeta bir Leonardo Da Vinci olacaksınız…

Resim Akademi’den alacağınız yağlı boya dersi ile kendinizi bambaşka dünyalara ait hissedebilir, öğrendiğiniz teknikleri konuşturabilirsiniz.

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitim Tek Adresi!

Yağlı boya becerilerinizi keşfetmek, sanatçı kişiliğinizi ortaya çıkarmak ve yeni deneyimlerle tanışmak istemez misiniz? O halde beceri ve sosyallik kazandıran bir eğitime dahil olmak için gelin tanışalım; beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı analiz ederek sizin için ideal yağlı boya kursu programını belirleyelim, deneyimli kadromuzla yanınızda yer alalım!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun yağlı boya eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre yağlı boya dersi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan yağlı boya dersleri veriyoruz.

yağlı boya kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi yağlı boya dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Online Danışmanlık

Öğrencilerimizin sorularına her platformdan yanıt veriyor, yağlı boya eğitimi sürecinde ve sonrasında akıllarına takılan soru işaretlerini gideriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Yağlı boya kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Yağlı Boya Kursları İle Muhteşem Bir Renk Algısı Kazanacaksınız! Resim Yapmanın Keyfine Varın!

Hobilerinizle sanatı birleştirmek ve herkesi kendinize hayran bırakmak istiyorsanız almanız gereken yağlı boya eğitimi Resim Akademi’de! Eğitiminizle hem sosyalleşme hem de beceriler kazanma isteğiniz varsa sizin için en uygun yağlı boya kursu eğitim programını planlıyor, Resim Akademi’nin renkli ortamına davet ediyoruz.

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi yağlı boya kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik yağlı boya dersi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
yağlı boya kursları

Ressamlarla Yarışın!

Türkiye’nin en iyi yağlı boya eğitimi ile öğrendiklerinizi usta ressamların deneyimleriyle karşılaştırın, kendinizi o seviyeye çıkarın!

Kayıt Ol »

Sanata Keyif Katın!

Kendinizi yağlı boyanın eşsiz ritmiyle ifade ederken yeni dostluklar edinerek sosyalleşecek, hayatınıza yeni renkler ve keyif katabileceksiniz.

meb ruhsatlı yağlı boya kursu

MEB Ruhsatlı Yağlı Boya Kursu

Bir eğitim kurumunun mutlaka yasal olması gerekir. Siz de yağlı boya kursu eğitimlerinizi MEB’e bağlı eğitim kurumumuzda alarak güvende kalabilirsiniz!

Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına bağlı kalarak yağlı boya kursu veriyor, öğrencilerimizin ruhsatlı bir binada eğitim almalarını sağlıyoruz. Sınıflarımızın konforunu, acil çıkışlarımızı, yangın merdivenimizi, deprem dayanıklılık raporumuzu, eğitim materyallerimizi MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğine bağlı olarak düzenliyor, öğrencilerimiz için tam bir eğitim ortamı sunuyoruz.

Eğlenceli bir uğraş edinmek ve bilmediklerinizi öğrenmek için tercih edeceğiniz yağlı boya kursu eğitimlerini güvenli bir eğitim binasında alacak, teorik bilgilerin yanında uygulama ağırlıklı bir programa dahil olacaksınız. Yağlı boya eğitimi süreci boyunca düzenleyeceğimiz yıl sonu resim sergilerine, müze ve resim sergisi gezilerine, atölye çalışmalarına katılabileceksiniz. Böylece yağlı boya dersleri ile hayata bambaşka bir açıdan bakabileceksiniz.

Yağlı boya dersi alırken özellikle yasal olmayan yerlerden uzak durmalı, MEB ruhsatı bulunan Resim Akademi’yi tercih etmenin güvenli hissini yaşamalısınız. Avrupa standartlarında hazırladığımız programlarımızla; kaliteli, konforlu ve güvenli yağlı boya eğitimleri veriyoruz.

Uygulamalı Yağlı Boya Eğitimi

Resim sanatının doğduğu noktadan başlamak, fırçayla ve tuvalle tanışmak istiyorsanız yağlı boya kursları almalı, renklerin gücünü içinizde hissetmelisiniz!

Resminizin cezbedici bir kompozisyonla göz doldurabileceğini biliyor musunuz? Bol bol pratik ve kaliteli bir yağlı boya dersi ile bu mümkün! Çalışmalarınızı günden güne daha iyi bir hale getirmeniz için sizi destekleyen profesyonel eğitmenler ve sıkı çalışmayla deneyim kazanacaksınız. Tüm bunları yaparken eğlenmeyi ihmal etmeyecek, parmak uçlarınızla sanata ve boyalara dokunmanın iyi geldiğini hissedecek, sizinle aynı zevkleri paylaşan yaşıtlarınızla bir araya gelip sosyalleşeceksiniz.

Sadece teoride kalan yağlı boya eğitimi tamamlanmamış demektir! İşte bu yüzden yağlı boya tekniğini doğru bir şekilde öğrenmenizi amaçlıyor, uygulama dolu bir eğitim programı içeriği hazırlıyoruz. Yağlı boya tekniğinin nasıl olması gerektiğini öğretirken görsel algınızı açıyor, çevreye olan bakış açınızı değiştiriyoruz. Eğlenceli uygulamalarla kendinizi farklı bir dünyanın içinde buluyorsunuz.

Yağlı boya dersi aldığınızda mutlaka uygulama yapmanız gerektiğini bilmeli, bol pratikle el becerilerinizi destekleyecek yağlı boya kursu programımıza katılmalısınız!

uygulamalı yağlı boya eğitimi
yağlı boya eğitimleri

Uluslararası Standartta Yağlı Boya Eğitimi

Yağlı boya kursu programımızı bireysel farklılıkları baz alarak hazırlıyor, güncelliği koruyarak Avrupa standartlarında bir kaliteyi yakalıyoruz.

Kaliteli, etkinlik dolu ve uluslararası standartlarda bir yağlı boya eğitimi için 15 yıllık deneyimimizi kullanıyor, mezunlarımızdan tam not alıyoruz. Bugüne kadar 500’ün üzerinde mezun öğrencimiz bulunuyor ve programlarımızı her öğrencinin ihtiyaçlarına göre düzenlemeye devam ediyoruz. Tüm öğrencilerimizin seviyelerini, donanımlarını, öğrenme hızlarını analiz ederek eğitimlerimizi sunuyoruz.

Yağlı boya dersi içeriklerimizin zengin ve öğretici olmasına özen gösteriyoruz. Öğrencilerimizin konforlu dersliklerde, yeterli araç ve gereçle, teknolojik imkanlarla eğitim almalarına olanak sağlıyoruz. Fiziki imkanlarımızı ve sosyal alanlarımızı da aynı titizlikle geliştiriyoruz.

Tekniği usta ellerden ve tüm dünyada geçerli bir eğitim programından öğrenmek istiyorsanız Resim Akademi’den yağlı boya eğitimi alabilir, içinizdeki coşkuyu gösterebilirsiniz!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Adımlarını büyük tutmak isteyen, yağlı boya eğitimleri alarak deneyimlerini artırmayı düşünen öğrencilerimiz için eğitim ve kariyer danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

Yağlı boya eğitimi boyunca öğrencilerimizin ihtiyaçlarını belirlemek adına performanslarını izliyor, bilgi ve becerilerini ölçüyor, sanata olan yatkınlıklarını analiz ediyoruz. Gelecekte de yağlı boya çalışmaları yapmak isteyen öğrencilerimiz için yol gösterici oluyor, güzel sanatlara hazırlanmalarını sağlıyor, hedeflerini belirliyoruz.

Eğer siz de sanat galerilerinin aranan ressamı olmak, profesyonel anlamda gelişmek istiyorsanız yeteneklerinizi analiz edelim, kaliteli resim dersi programlarımızı sunalım ve sizi başarıya ulaştıralım.

yağlı boya dersi
yağlı boya dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Yağlı boya eğitimleri bittikten sonra da sizi yalnız bırakmıyor, sürekli öğrenme ve gelişme arzunuzu destekleyecek fırsatlar yaratıyoruz!

Eğlenerek öğrenmenin ve sosyalleşerek kazanım elde etmenin olumlu yanlarını ortaya koyuyor, öğrencilerimizin destekçisi olmaya devam ediyoruz. Uzman eğitmenlerimizden yararlanma fırsatını kaçırmanızı istemiyoruz. Resim sanatından kopmak istemeyen, yeni deneyimlere açık, farklı teknikler öğrenerek hayatına yön verecek olan kursiyerlerimiz için eğitimleri sonrasında alabilecekleri diğer kurslarımız hakkında detayları paylaşıyoruz.

Yağlı boya kursları dışında sulu boya kursu, akrilik kursu, karakalem kursu, karikatür kursu, graffiti kursu, minyatür kursu, ebru kursu gibi birbirinden farklı ve eğlenceli eğitimlerimizi öneriyor; daha profesyonel çalışmalara öncülük etmek için teknik ve kurumsal eğitimler hakkında bilgi veriyoruz. Ayrıca workshoplarla kaliteli bri destek sunuyoruz.

Gelişiminizi sınırsızca devam ettirebilmeniz ve resim hakkında çok daha fazla tekniğe hakim olabilmeniz için tüm eğitimlerimizi öneriyor, gelişiminizi destekliyoruz.

Öğrenci Yorumları

Ayrıcalıklı Hobinizle Kendinizi Gösterin!

Resim Akademi’den alacağınız yağlı boya kursu ile herkes ne kadar havalı bir hobiniz olduğunu düşünecek!

Fırça Darbeleriyle İletişim Kuracaksınız!

Artık sözlerin bir anlamı yok! Fırçanızı tuvalinizin üzerinde gezdirerek kendi ifadelerinizi oluşturmaya ne dersiniz?

Monotonluğu Aşın!

Sıkıcı günleri geride bırakın, sosyalleşerek eğlenmenin ve yeni bilgiler edinmenin tadını çıkarın!

yağlı boya kursu mezunları

500+ Mezun Öğrenci

Eğitim vermeye başladığımız ilk günden bu yana ülkemizden ya da dünya üzerindeki birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerimize yağlı boya kursları ile teknik ve pratik yönler aktardık.

Tam donanımlı yağlı boya kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz ve deneyimli eğitmen kadromuzla uluslararası düzeyde ve tamamen uygulamaya dayalı yağlı boya eğitimi veriyor, programlarımızı hazırlarken öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını esas alıyoruz.

Türkiye’nin en güncel yağlı boya eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ve Türkiye’nin tüm şehirlerinden gelen binlerce öğrencimize yağlı boya dersi vererek sanat duyarlılığı kazandırdık.

Keyifli ve dolu içerikli olarak verdiğimiz yağlı boya dersi programları öğrencilerimiz tarafından çok seviliyor ve talep görüyor.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız yağlı boya eğitimleri ile yanınızdayız.

Yağlı boya kursları dışında çocuk, genç ve yetişkinlere özel hobi atölyeleri, yağlı boya, yağlı boya, akrilik, ebru, ahşap boyama gibi farklı alanlardan 14 hobi eğitimine ek olarak dijital illüstrasyon, iç mimarlık, grafik tasarım, heykel, dijital çizim kursları gibi konulara yönelik 14 teknik eğitim ve bunların yanı sıra workshoplar, güzel sanatlara hazırlık kursları ve kurumsal eğitim programlarımızla sanatsever nesiller yetiştiriyor, yeni yetenekler keşfediyor, dünyaya sanatın penceresinden bakmanızı sağlıyoruz.

Çocuk, genç ve yetişkin her yaştan insana resim ve sanat sevgisini aşılıyor, hayallerinize giden yolu birlikte inşa ediyoruz.

yağlı boya dersleri
sosyal etkinlikler yağlı boya kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; resim sanatının duayenleriyle seminerler, resim sergisi ve müze gezileri, sanatseverlerle usta sanatçıları bir araya getiren network organizasyonları düzenliyor, Resim Akademi olarak öğrencilerimizin keyifli bir atmosfere, ilgi ve meraklarına yönelik etkinlikler hazırlıyoruz.

Sanatınızın ayrıntılarını öğrenirken kendinize vakit ayıracağınız, huzurlu ve eğlenceli bir yağlı boya kursu atmosferi yarattık! Gelin, siz de Resim Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

Eğitim aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklerine ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece yağlı boya eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşacakları, farklı sanat organizasyonlarına katılarak kendilerini geliştirebilecekleri bir akademimiz var. Sanat Cafe’de bir kahve içerken yeni arkadaşlıklar edinecek, eğitmenlerinizle resme ve sanata dair sohbetler edeceksiniz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
yağlı boya workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamları, tasarımcıları, modacıları ve stilistleri ile keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebileceğiniz sürpriz fırsatlar yaratıyoruz!

Usta sanatçıları sadece dinlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri hazırlıyoruz. Çalışmalarıyla sanat severleri büyülemiş, yaptığı çalışmalarla resim ve sanat dünyasına büyük katkılarda bulunmuş, Türkiye’nin en çok sevilen sanatçılarından resim sanatının sırlarını öğrenebileceğiniz butik yağlı boya eğitimleri sağlıyoruz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış ünlü isimlerden hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, sanatı ustasından öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Sulu boya eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin eğlenceli dünyasına siz de ortak olun!

Yağlı Boya Kursu Detaylı Eğitim Programı

Eşsiz bir yağlı boya deneyimine, renklerin büyüleyici etkilerine kapılmaya ne dersiniz? O halde tüm teknik donanımı kazanabileceğimiz eğitim programı içeriğimizi inceleyin, işin uzmanlarından yağlı boya kursu alma fırsatını yakalayın!

Yağlı boya eğitimi programının kazandıracakları;
 • Yağlı boya resim tekniğinin ne olduğunu öğreneceksiniz.
 • İdeal fırça kullanımını öğreneceksiniz.
 • Birbirinden farklı yağlı boya resim tekniklerini keşfedeceksiniz.
 • Tuval kullanımını öğreneceksiniz.
 • Görsel algınız gelişecek.
 • Elinizin kabiliyeti artacak.
 • Duyusal gelişim göstereceksiniz.
 • Sosyal yönünüz artacak.
 • Hayal gücünüzün geliştiğini fark edeceksiniz.
 • Çevrenizi algılama yetenekleriniz gelişecek.
 • Kendinizi psikolojik olarak daha iyi hissedeceksiniz.

İlk ay yağlı boya dersleri ile resim sanatının temellerini öğrenecek, yağlı boya tekniğimizle birlikte hayal gücümüzü tuvale dökmeyi öğreneceğiz. 1. Ay Yağlı Boya Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Resim Nedir?
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Resim Sanatında Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Renk Oluşumu
 • Renk Grupları (Ana Renkler, Ara Renkler)
 • Sıcak ve Soğuk Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
İlk ay yağlı boya dersleri ile tuvalinizde kompozisyon oluşturmayı öğrenecek, renkleri tanıyarak kendi renklerinizi yaratmaya başlayacaksınız.

Yağlı boya eğitimleri ile 2. ayımıza girerken renklerin uyumunu öğrenmeye hazırlanıyor, resimde tonalite ve armoni kavramlarıyla tanışıyoruz. 2. Ay Yağlı Boya Kursu Programı:
 • Tonlar
 • Derinlik
 • Hava – Çizgi ve Kuşbakışı Perspektif
 • Kompozisyon Çeşitleri
 • Açık ve Koyu Alanlar
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boyada Yoğunluk
 • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Gerekli Malzemeler
 • Yağlı Boya Türleri
 • Yağlı Boya Fırçaları ve Kullanımı
Yağlı boya dersi ile son ayımıza girerken artık hayal gücünüzü tuvale nasıl dökeceğinizi biliyor, malzemelerinizi tanıyor olacaksınız.

Yağlı boya kursu yolculuğumuzun son ayında daha fazla egzersiz bizi bekliyor! Kendi renklerimizi oluşturacak, fırçamızı doğru kullanmayı öğreneceğiz. 3. Ay Yağlı Boya Kursu Programı:
 • Terebentin ve İncelticiler
 • Spatula ve Palet
 • Vernik
 • Fırça Temizliği
 • Boyama Öncesi Renk Hazırlama
 • Tuvale Astar Atma
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Zımparalama
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Açık Alanlarda Işık ve Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Mat – Yarı Mat ve Parlak Vernik Kullanımı
Yağlı boya eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanat yolculuklarına bizimle devam etmek isteyen kursiyerlerimizi diğer hobi kursları ve teknik eğitimlerimizde ağırlıyoruz.

Yağlı Boya Kursu Programı – 500’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Yağlı boyanın keyif verici uygulamasını öğrenmek, yeteneklerinizi ortaya koymak ve kendinize hayran bırakmak istiyorsanız Resim Akademi’nin yağlı boya kursları ile kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Sanatla olan bağınızı güçlendirmek için size yol gösterici oluyor, en iyi yağlı boya kursu eğitimini almanızı destekliyoruz.

Yağlı Boya Eğitimi Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Yağlı Boya Kursu Programı

Etkileyici bir sanat ortamında yağlı boya eğitimleri ile harika çalışmalar yapmak ister misiniz? Yağlı boya dersi alarak kendini sınırsızca geliştirmek isteyen öğrencilerimiz için kaliteli bir eğitim programı hazırladık. Etrafınızdaki insanları yağlı boya resim becerilerinizle etkilemek istiyorsanız kapsamlı bir eğitim programına hazır olun!

Görsel algınızın ve el yeteneğinizin gelişmesi için düzenlediğimiz yağlı boya kursu eğitim programımızı yaşınıza, seviyenize, ihtiyaçlarınıza göre belirliyoruz ve eğitimin süresini bu beklentilere göre düzenleyerek 12 haftalık ve toplamda 18 saatlik bir programla yağlı boya dersleri veriyoruz. Uygulama ağırlıklı eğitim programıyla birlikte yağlı boya tekniklerini pratik etmenizi; yağlı boya tekniğini, renk gruplarını, tuval dokusunu, fırça darbelerini, boyaların kapatıcılıklarını, fırça temizliğini ve yağlı boyaya dair daha birçok detayı öğrenmenizi sağlıyoruz.

Yeteneklerinizin parlamasını ve dolayısıyla özgüveninizin artmasını sağlayacak, profesyonelliğe doğru yeni yollar açacak yağlı boya eğitimleri için Resim Akademi’ye davetlisiniz.

Uygulamaya elvermeyen teori anlamsız, teoriye dayanmayan uygulama ise kısırdır. - Leonardo Da Vinci

yağlı boya dersi

Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi eğitimlerimizin tümünde sertifika veriyor, öğrencilerimizin yetkinliklerini belgeliyoruz. Yağlı boya kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Kurum onaylı yağlı boya kursu sertifikası eğitiminizi belgeler niteliktedir. MEB Onaylı Yağlı Boya Kursu Sertifikası hakkında ayrıntılı bilgi talebinde bulunmak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Tabii ki, Resim Akademi’den alınan eğitimlerde tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı veriyoruz. Dersini kaçıran öğrencilerimizin katılım sağlayamadıkları yağlı boya dersleri için farklı sınıf veya şubemizde telafi etmelerini sağlıyoruz.

Yağlı boya kursu eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel ve plastik sanatların farklı dallarında uzmanlıklara sahip, Türkiye’nin en önemli sanatçılarından, ressamlarından, tasarımcılarından veya akademisyenlerinden oluşuyor.

Resim Akademi olarak yağlı boya eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak, ilerlemek istedikleri seviyeyi göz önünde bulundurarak, uzmanlaşmak istedikleri branşa ve yağlı boya eğitimi beklentilerine yönelik çalışmalarla oluşturuyoruz. Yağlı boya kursu sınıflarımızı da öğrencilerimizin öğrenme hızlarını, yaşlarını, yeteneklerini, öğrenim dillerini, eğitsel ihtiyaçlarını baz alarak planlıyoruz. Yağlı boya kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimlerin özel ya da grup olarak mı alınmak istendiğine göre değişiyor. Seviyenizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek beklentilerinize en uygun eğitim programının planlanması ve yağlı boya kursu fiyatları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Resim Akademi eğitim binamız İstanbul’da, Bakırköy İncirli semtinde yer alıyor. Oldukça merkezi bir konumda yer alan kurumumuza metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İncirli metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametlerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Resim Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ve sulu boya kursu eğitimlerine ulaşabilirsiniz.

Yağlı boya dersi almak isteyen herkes eğitimlerimize katılabilir. Dolayısıyla yaş sınırı bulunmuyor. Yağlı boya kursları yaş gruplarına göre planlanarak açılıyor ve çocuk, genç, yetişkin olarak üç gruba ayrılıyor. 18 yaş altı öğrencilerimizin derslere katılması için velilerinin izni gerekiyor.

Sanata dair en önemli dallardan birini öğrenip görsel algılama seviyesini ve el becerilerini artırmak isteyen kişiler için fiziksel ve psikolojik açıdan olumlu kazanımlar sağlar. Yağlı boyanın ve tuvalin kullanımından resimde kompozisyon kurmaya kadar her detay öğrenilir. Böylece her yaş grubundan insanın özgüven kazanması, yeni ve prestijli bir hobilerinin olması, el becerilerinin gelişmesi sağlanır.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
yağlı boya kursu fiyatları

Yağlı Boya Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Yağlı Boya Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Yağlı boya kursu ile kendini resimle ifade etmek isteyen ve gelişim için detaylara hakim olmayı arzulayan öğrencilerimiz bu eğitimleri de alıyorlar. Tekniğinizi, bilgi ve becerilerinizi ileri düzeye taşımak isterseniz öğrencilerimizin en çok tercih ettiği resim kurslarına bir göz atın, sanatın eşsizliğini hayatınızdan çıkarmayın!

Yağlı Boya Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Yağlı boya kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Yağlı boya eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Yağlı boya kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi yağlı boya kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Yağlı boya kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

500+

Mezun Öğrenci

Yağlı boya dersi programlarıyla yeni bir hobi edinen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

271

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.355 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77