Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Kursu

Hayallerinize Giden Adımları Bizimle Birlikte Atın...

Güzel Sanatlar Fakültelerine Yeni Ressamlar Yetiştiriyoruz! Resim Akademi Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

Yetenek sınavlarını başarıyla geçerek hayallerinize bir adım daha yaklaşmak ister misiniz? Resim Akademi güzel sanatlara hazırlık eğitimi ile tuvalinizden hayallerinize ulaşın.

Resim ve sanat tutkunuzu bir hobi olmaktan çıkararak yaşamınızın en önemli parçası haline getirmek, ülkemizin en iyi üniversitelerinin güzel sanatlar fakültelerinin resim ve tasarım bölümlerinde eğitim alarak geleceğin başarılı sanatçılarından biri olmak için Türkiye’nin en iyi sanat okulu Resim Akademi ailesinin bir parçası olun...

Uzman eğitmenlerimiz ve ihtiyacınız olan tüm kazanımları bir araya getiren güzel sanatlara hazırlık kursu programımızla yeni başarılar için ilk adımlarınızı sağlam atın!

Güzel sanatlara hazırlık kursu; yetenek sınavları sonrası için de hazırlık yapmanıza imkan vererek gerek akademik eğitiminiz gerekse de kariyeriniz boyunca yararlanabileceğiniz bilgiler edinmenizi sağlar.

güzel sanatlara hazırlık kursu

Tüm Özel Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu; haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir eğitim olup resim sanatına giriş, resim sanatında türler, karakalem çalışmaları, portre çizimleri, sulu boya çalışmaları, renklerin oluşumu, yağlı boya çalışmaları, resimde perspektif, geometrik çizim egzersizleri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Resim Akademi

Yeteneklerinizle paralel bir akademik eğitim almak ve geleceğin başarılı ressamları, heykeltıraşları, tasarımcıları arasına adınızı yazdırmak istemez misiniz? Ailemizin bir parçası olun, uzman eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış güzel sanatlara hazırlık dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, hedeflerinize, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi alın!

güzel sanatlara hazırlık kursu eğitmenleri

Ünlü Resim Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı sanatçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş isimlerden güzel sanatlara hazırlık eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Güzel sanatlara hazırlık kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
güzel sanatlara hazırlık kursu sertifika

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı güzel sanatlara hazırlık kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında güzel sanatlara hazırlık kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden güzel sanatlar hazırlık kursu alarak suça ortak olmayın!

güzel sanatlar hazırlık kursu

Sınav Yaklaştıkça Stresiniz Artıyor Mu?

Kimileri yetenek sınavlarının ÖSYM sınavlarına kıyasla daha kolay olduğunu düşünür, ancak yetenek sınavlarına hazırlanan biri olarak sizin için bu geçerli değil!

Eğer sınav zamanı yaklaştıkça artan stresinizden kurtulamıyor, tüm eksiklerinizi kapatıp kapatamadığınızdan emin olamıyorsanız güzel sanatlara hazırlık kursu ile ihtiyaçlarınıza göre bir eğitim alabilir, hazırlık sürecini çok daha verimli bir şekilde geçirerek başarıya ulaşabilirsiniz.

Gerçekten yeteneklerinize inanıyor ve geleceğinizi sanatla şekillendirmek istiyorsanız güzel sanatlara hazırlık eğitimi ile yetenek sınavlarının sizi zorlama şansını ortadan kaldırmaya ne dersiniz?

Yeteneklerinize Yatırım Yapın!

Görsel sanatların en iyileriyle birlikte çalışacağınız bir güzel sanatlar hazırlık kursu ile kendinize güveniniz artacak!

Resim Akademi olarak öğrencilerimizin uzman ve deneyimli eğitmenlerden resim ve tercih edecekleri bölüme özel dersler almalarını sağlayarak yetenek sınavları için becerilerini geliştiriyor, güçlü yönlerine yenilerini ekliyor, eksi yönlerini ise ortadan kaldırarak başarı şanslarını arttıran bir güzel sanatlara hazırlık kursu almalarını sağlıyoruz.

Yaratıcılığınızı sanatın bilgisi ve tekniğiyle birleştirecek güzel sanatlara hazırlık kursları ile teori ve pratiği bir araya getireceksiniz.

güzel sanatlara hazırlık kursları
güzel sanatlar hazırlık kursları

Çok Çalışarak Hayallerinizi Gerçekleştirin!

Eğer gerçekten başarılı bir sanatçı olmak, yetenek sınavlarını kazanmak ve hayalinizdeki okulda eğitim almaktan çok daha fazlasını yapmak istiyorsanız çok çalışmalısınız!

Hayallerinize ulaşmanız için sizi yetenek sınavlarında sıklıkla sorulan soru ve konulara hazırlarken bir yandan da tüm kariyeriniz boyunca yararlanabileceğiniz bilgiler edinmenizi sağlıyor, güzel sanatlar hazırlık kursları ile güçlü bir altyapıyla sanat yolculuğunuza başladığınızdan emin oluyoruz.

Sanat kariyerinizin hangi noktasında olursanız olun, başarılı bir sanatçı olmak için yalnızca yeteneğin yeterli olmadığını, her zaman çok çalışmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Geleceğinize yön vermek, güzel sanatlar ve mimarlık fakültelerinin sanat, tasarım ve iç mimarlık bölümlerinde okuyarak kariyerinizi sanatla şekillendirmek istiyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun güzel sanatlara hazırlık kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir güzel sanatlar hazırlık kursu alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre güzel sanatlara hazırlık kursları içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan güzel sanatlara hazırlık dersleri veriyoruz.

güzel sanatlara hazırlık kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi güzel sanatlar hazırlık kursu ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Güzel sanatlara hazırlık kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Güzel sanatlara hazırlık kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları ile Hayalleriniz İçin İlk Adımı Sağlam Atın!

Sanata olan tutkunuzu akademik ve profesyonel düzeye taşımak istiyor, güzel sanatlar fakültelerinde eğitim almayı hedefliyorsanız yetenek sınavlarında başarılı olmalısınız! Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi planını yapalım!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik güzel sanatlar hazırlık kursu eğitimi programını belirleyelim, hayallerinize doğru birlikte adım atalım!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
güzel sanatlara hazırlık kursları

Yeteneklerinizi Hızla Geliştirin!

Sınava az zamanınız kaldığı için endişeleniyorsanız güzel sanatlara hazırlık kursu ile hazırlıklarınızı hızlandırın, tam zamanında hazır olun!

Kayıt Ol »

Eksiklerinize Göre Eğitim Alın!

Size özel olarak planlanan güzel sanatlara hazırlık kursları ile eksiklik hissettiğiniz konularda kendinizi geliştirin, hem birikiminizi arttırın hem de özgüveninizi tazeleyin.

meb ruhsatlı güzel sanatlara hazırlık kursu

MEB Ruhsatlı Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

Resim Akademi olarak güzel sanatlara hazırlık kursu programlarımızı MEB ruhsatlı eğitim merkezimizde düzenliyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Standartlar Yönergesi ile belirtilen acil çıkışlar, ders ekipmanları, eğitim gereçleri, yangın merdivenleri, deprem dayanıklılık raporu, sosyal alanlar ve diğer tüm hususlara hassasiyet göstererek öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanının en iyilerinden güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Öğrencilerimizin beklenti, ihtiyaç ve hedeflerine göre planladığımız güzel sanatlar hazırlık kursu programlarımızı edinecekleri bilgilerin yalnızca teoride kalmaması, pratiğe dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar olması için yıl sonu sergileri, atölye çalışmaları ve sergi gezisi organizasyonları ile pekiştirmekteyiz.

Güzel sanatlara hazırlık kursu programımız boyunca eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla birlikte öğrencilerimizin gelişimlerini adım adım takip etmekte, eğitsel ihtiyaçlarını ve eksiklerini tespit etmekte, öğrenemedikleri konuların veya kaçırdıkları derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmekteyiz.

Uygulamalı Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

Öğrenci odaklı hazırladığımız güzel sanatlara hazırlık kursu programlarımızda teorik anlatımlar yerine tamamen pratiğe ve uygulamaya dayalı bir eğitim metodunu benimsiyoruz.

Görsel ve işitsel yeni nesil teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı güzel sanatlar fakültelerine hazırlık dersi anlatımları, yeteneklerinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, çizim becerilerinizi ve görsel algınızı güçlendirmeye yönelik ev ödevleri, uzman eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Öğrencilerimizin el yatkınlıklarını, görsel okur yazarlıklarını, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve resim sergileri düzenliyor; güzel sanatlara hazırlık kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Türkiye’nin en iyi güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu olarak öğrencilerimizi yalnızca yetenek sınavlarına hazırlamakla yetinmiyor, akademik ve mesleki kariyerlerine güçlü bir başlangıç yapabilmek için ihtiyaç duydukları kazanımları edinmelerini sağlıyoruz.

uygulamalı güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi
güzel sanatlara hazırlık eğitimleri

Uluslararası Standartta Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan güzel sanatlara hazırlık kursları eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir eğitim programdır.

Bugüne kadar 800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan güzel sanatlara hazırlık kursu programımızda öğrencilerimizin öğrenme hızına, ilgi alanlarına, hedeflerine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, güzel sanatlar hazırlık kursları içeriklerimizin yeterliliğine, güzel sanatlara hazırlık kursu sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık dersi içeriklerimizi eğitsel ihtiyaçlarınız, beklentileriniz ve hedefleriniz doğrultusunda sürekli yeniliyor, yetenek sınavlarında karşılaşılan soru ve konuları yakından takip ederek kendinizi hazır hissetmelerini sağlıyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Yetenekli öğrencilerimizin gelişimlerine destek oluyor, güzel sanatlara hazırlık kursu sırasında ve sonrasında eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği ile yanlarında oluyoruz.

Güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursları süresince bilgi ve becerilerinizi, el yatkınlıklarınızı, sanata olan ilginizi analiz ediyor, ihtiyaçlarınıza ve gösterdiğiniz gelişime göre ek eğitimler planlıyor, potansiyelinizi açığa çıkararak geleceğin başarılı sanatçılarından biri haline gelmeniz için sizi destekliyoruz.

Türkiye’nin önde gelen eğitmenleri ve sanatçıları ile birlikte hem yetenek sınavlarına hazırlanacağınız hem de mesleğiniz için kendinizi geliştireceğiniz bir güzel sanatlara hazırlık kursu düzenliyoruz.

güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursları
güzel sanatlar fakültelerine hazırlık dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursları sonrası kendini geliştirmeyi sürdürmek ve alanlarında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavı hazırlık kursları süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve mesleki becerilerini bir adım daha ileri taşıyabilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya sanatın farklı yönleriyle tanışmak isteyen öğrencilerimize hobi kursları, teknik eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Sanat yolculuklarında adından söz ettirmek, bilgi ve birikimleriyle saygı uyandırmak, başarılarıyla kariyer hedeflerini birer birer gerçekleştirmek isteyen öğrencilerimizin güzel sanatlara hazırlık kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanında oluyoruz.

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Yorumları

Kendinize Güven Kazanın!

Yetenek sınavları için ne kadar çalışırsanız çalışın, yeterince kendinize güvenemiyor musunuz?

Yeteneklerinize Yatırım Yapın!

Güzel sanatlara hazırlık kursları ile kendinizi geliştirin, yeteneklerinize inanın!

Başarılarla Dolu Bir Geleceğe Adım Atın!

Yalnızca güzel sanatlar fakülteleri için değil, gelecek için de hazırlanın, becerilerinize yenilerini ekleyin!

güzel sanatlara hazırlık kursu mezunları

800+ Mezun Öğrenci

Resim Akademi olarak 15 yıldır yetenekleriyle fark yaratmak isteyen gençlerimize resim sanatının teknik ve pratik yönlerini yetenek sınavı hazırlık kursları ile aktararak hayallerinin okulunda eğitim almalarını sağladık.

Güzel sanatlara hazırlık kursları için özel olarak hazırlanan tam donanımlı kurs merkezimiz, ferah atölyelerimiz ve deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel güzel sanatlara hazırlık kursları ile geleceğin sanat dünyası için yeni yetenekler yetiştirdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir güzel sanatlar hazırlık kursları arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanızın tam zamanı!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Güzel sanatlara hazırlık kursu sonrasında yeteneklerini geliştirmeye devam etmek ve sanatın farklı alanlarında deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz için çok sayıda kurs programımız var!

Keyifli bir hobi edinecekleri, yeteneklerini keşfedecekleri ve kendilerine değer katacakları eğitimlerle öğrencilerimizin yanınızdayız. Başta güzel sanatlara hazırlık kursu olmak üzere öğrencilerimize görsel sanatların farklı alanında eğitimler veriyor, hayatlarına renk katacakları hobi kursları, mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de gerçek bir sanat merkezinin ayrıcalıklı atmosferinde potansiyelinizi açığa çıkarmak istiyorsanız, güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu beraberinde veya sonrasında diğer kurslarımıza göz atabilirsiniz.

güzel sanatlar fakültelerine hazırlık dersleri
sosyal etkinlikler güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi güzel sanatlara hazırlık kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz etkinliklerle dolu bir güzel sanatlar fakültelerine hazırlık dersi sunuyoruz!

Türkiye’nin en iyi güzel sanatlara hazırlık kursu olarak öğrencilerimizin resim başta olmak üzere farklı görsel sanatların farklı alanlarında ün kazanmış sanatçılarla tanışmalarını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve kültürel aktivitelerle resim tutkunlarını profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Güzel sanatlar hazırlık kursu öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; resim sergileri, müze gezileri ve atölyeler düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Güzel sanatlara hazırlık kursları ile sizleri yetenek sınavlarına hazırlarken bir yandan gelişiminize katkıda bulunuyor, özgüvenli, eleştirel düşünmeyi bilen, yaratıcı bireyler olarak geleceğe hazır olmanızı sağlıyoruz.

Sanat Cafe

Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece güzel sanatlara hazırlık kursları aldıkları bir kurum olmanın dışında yeni arkadaşlar edinebilecekleri, hayata karıştıklarını hissedebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak unutulmaz anılar biriktirebilecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak resim ve görsel sanatlar dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
güzel sanatlara hazırlık workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamları, tasarımcıları ve görsel sanatların farklı alanlarından duayenlerle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminize çok yönlü destek sağlıyoruz!

Usta sanatçıların eserlerini incelemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik güzel sanatlara hazırlık kursları düzenliyoruz. Resim sergileri ile adından söz ettirmiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden resim sanatının püf noktalarını öğrenebileceğiniz butik güzel sanatlar hazırlık kursu almanıza fırsat yaratıyoruz.

Türkiye’nin ünlü sanatçılarından güzel sanatlara hazırlık kursları almalarını sağlayarak yaşamları boyunca yararlanacakları bilgiler edinmelerine imkan veriyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Güzel sanatlara hazırlık kursları ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Detaylı Eğitim Programı

Sanata olan tutkunuzu akademik bir eğitimle şekillendirmek ve geleceğinizi sanatla inşa etmek istiyorsanız detaylı güzel sanatlara hazırlık kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden güzel sanatlar hazırlık kursu alın!

Güzel sanatlar hazırlık kursu programının size kazandıracakları;
 • Yetenek sınavlarında başarılı olma şansınız artar.
 • El ve çizim becerileriniz gelişir.
 • Sanat tutkunuzu akademik eğitimle geliştirirsiniz.
 • Yetenek sınavlarında sık sorulan sorular hakkında önceden fikir edinirsiniz.
 • Eksiklerinizi giderme şansınız olur.
 • Bilgilerinizin doğruluğundan emin olursunuz.
 • Kendinize duyduğunuz güven artar.
 • Yetenek sınavlarında heyecanınızı ve stresinizi yönetmeyi öğrenirsiniz.
 • Geleceğiniz için ilk adımlarınızı atarsınız.
 • Hayallerinizin okulunda eğitim alma şansınız yükselir.

Güzel sanatlara hazırlık kursu programımıza resim sanatının temelleriyle başlıyor, yanlış bilgilerimizi doğrularıyla değiştiriyoruz. 1. Ay Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Resim Nedir?
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge
 • Resimde Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
İlk ay güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursları ile sınıf arkadaşlarınızla kaynaşacak, yeteneklerinizi geliştirirken unutulmaz dostluklar kuracaksınız.

Güzel sanatlar hazırlık kursu programımızın bu bölümünde karakalem çalışmaları yapacağız! 2. Ay Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Programı:
 • Görsel Sanatlarda Biçimlerde
 • Karakalem Çizimleri
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Nokta ve Çizgi Eskizleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Çizgi Çeşitleri
 • Farklı Kalem Türleri ile Çizgi Egzersizleri
 • Farklı Tonlarda Çizgiler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Geometrik Şekillerin Çizimi
 • Düz Çizim Egzersizleri
 • Daire Çizim Egzersizleri
 • Elips Çizim Egzersizleri
 • Leke Çeşitleri
 • Pürüzsüz Leke
 • Dokusal Leke
 • Çizgisel Leke
 • Noktasal Leke
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
Güzel sanatlara hazırlık kursları ile geçen 2 ayın sonunda resimde temel kompozisyon kurallarını öğrenecek, özgüven kazanacağız.

3. ayımızda portre çizimlerine odaklanacak, bakarak ve hayalden insan figürü çiziminde gelişeceğiz. 3. Ay Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Programı:
 • Karakalem Portre Çalışmaları
 • Portrenin Tanımı
 • Portrenin Özellikleri
 • Portre Nasıl Çizilir?
 • Portre Çizerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Baş Çizimi
 • Göz Çizimi
 • Burun Çizimi
 • Farklı Açılardan Burun Çizimi
 • Dudak Çizimi
 • Farklı Açılardan Dudak Çizimi
 • Kadın Portre Çizimi
 • Erkek Portre Çizimi
 • 1/3 Yandan Portre Çizimi
 • Sınır Çizgilerinin Belirlenmesi
 • Dış Hat Çizimleri
 • Karakalem Portre Çizimlerinde Gölgelendirme
 • Yüz Gölgelendirme
Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi ile pratik yaparak kendimizi geliştirecek, bilgilerimizin teoride kalmasına izin vermeyeceğiz.

Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi programımızın bu bölümünde renkleri tanıma fırsatı buluyor, sulu boyalarla çalışmaya başlıyoruz. 4. Ay Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Programı:
 • Sulu Boya Resim Malzemeleri
 • Sulu Boya Setleri
 • Sulu Boya Fırçaları
 • Fırça Kullanma Teknikleri
 • Sulu Boya Kullanımı
 • Sulu Boyada Saydamlık
 • Sulu Boyada Yoğunluk
 • Sulu Boya Kağıtlarını Tanıma
 • Yapıştırma Bantları
 • Sulu Boya Resim Teknikleri
 • Renklerin Oluşumu
 • Renk Grupları
  • Ana Renkler
  • Ara Renkler
  • Sıcak Renkler
  • Soğuk Renkler
  • Nötr Renkler
  • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Sulu Boya Resimlerde Derinlik
 • Sulu Boya Resimlerde Tonalite
 • Perspektif
 • Gliserin Kullanımı ve Kurumayı Geciktirme
 • Uygulama Alanını Renklendirme
 • Açık ve Koyu Alanlarda Su Kullanımı
4. ay güzel sanatlar fakültelerine hazırlık dersleri ile sulu boya tekniğinin inceliklerini kavrayarak hayatı renklendirmeyi öğreneceğiz.

Bu sefer sırada yağlı boya var! Güzel sanatlara hazırlık kursu programımızın bu bölümünde sevdiğimiz renkleri oluşturmaya devam ediyoruz. 5. Ay Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Programı:
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
 • Terebentin ve İncelticiler
 • Spatula ve Palet
 • Tuvale Astar Atma
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Zımparalama
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Fırça Kullanım Teknikleri
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Soyut Resim Nedir?
 • Soyut Resim Tasarlama
 • Obje Deformasyonu
 • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
 • Desende Ritim Tasarımı
 • Desen Analizi
 • Tonalite, Ritim ve Armoni
 • Yağlı Boyada Yoğunluk
 • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
 • Açık Alanlarda Işık
 • Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Mat Vernik Kullanımı
 • Yarı Mat Vernik Kullanımı
 • Parlak Vernik Kullanımı
Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık dersleri ile becerilerimizi her gün geliştiriyor, yetenek sınavlarına daha hazır hale geliyoruz!

Sanatın teknik yönünü görmezden gelirsek olmaz! Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu programımızın bu bölümünde perspektif çizimlerine başlayacağız. 6. – 7. Ay Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Programı:
 • Perspektif Türleri
 • Objenin Eksenini Hesaplama
 • Objenin Ölçülerini Hesaplama
 • Ufuk Çizgisi
 • Bakış Noktası
 • Kaçış Noktası
 • Perspektif Türleri
 • Uzamsal Perspektif
 • Tek Kaçışlı Perspektif
 • İki Kaçışlı Perspektif
 • Üç Kaçışlı Perspektif
 • Natürmort Çizimler
 • Köşeli Nesnelerin Çizimi
 • Oval Nesnelerin Çizimi
 • Yuvarlak Nesnelerin Çizimi
 • Çoklu Nesnelerin Çizimi
Tüm adımlarımızı sağlam attığımızdan emin oluyor, sadece yetenek sınavları için değil, sonrası için de birikim yapıyoruz.

Yetenek sınavlarında başarılı olabilmek için biraz da geometrik çizimlere yönelmemiz gerek. Güzel sanatlar hazırlık kursları tüm hızıyla devam ediyor! 8. – 9. Ay Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Programı:
 • Geometrik Şekiller Çizim Egzersizleri
 • Temel İzdüşüm Düzlemleri
 • Temel İzdüşüm Bölgeleri
 • Objelerin İzdüşümleri
 • Görünüş Çeşitleri
 • Kesit Görünüşler
 • Kesit Alma Kuralları
 • Ölçülendirme Elemanları
 • Ölçülendirme Sistemleri
 • Ölçülendirme Çeşitleri
 • Çizim Geometrilerinin Ölçülendirilmesi
Her geçen gün becerilerimizi geliştiriyor, güzel sanatlar hazırlık kursu ile yetenek sınavları için ihtiyacımız olan kazanımları ediniyor, aynı zamanda özgüven de kazanıyoruz.

Güzel sanatlara hazırlık eğitimi yolculuğumuzun son ayını genel tekrara ayırıyor, daha önce işlediğimiz konuların üstünden geçiyoruz. 10. Ay Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Programı:
 • Çizgi Çalışmaları
 • Ton Çalışmaları
 • Geometrik Form Çizimleri
 • Obje Etütleri
 • Doğa Etütleri
 • Natürmort Çizimleri
 • Klasik Büst Çizimleri
 • Klasik Tors Çizimleri
 • Portre
 • Ayrıntı ve Figür Etütleri
 • Artistik Anatomi Dersleri
 • Model Çalışmaları
 • Artistik Perspektif Dersleri
 • İç Mekan ve Dış Mekan Çizimleri
 • İmgesel Kompozisyonlar
 • Serbest Çalışmalar
10 aylık dolu dolu bir güzel sanatlara hazırlık eğitimi ile ihtiyacımız olan tüm bilgileri edindiğimizden emin oluyor, yetenek sınavları için jüri karşısına kendimizden emin bir şekilde geçiyoruz.

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Programı – 800’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Yetenek sınavları ne kadar zor olursa olsun sizin hayallerinizi gerçekleştirmenize engel olamayacak! Bugüne kadar güzel sanatlara hazırlık kursları ile 800’ün üzerinde öğrencimizi yetenek sınavlarına hazırladık ve %98 katılımcı memnuniyeti sağladık. Siz de gurur duyduğumuz başarılı öğrencilerimiz arasında yerinizi almak istemez misiniz?

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Programı

Çocukluğunuzdan beri sanat sizin için bir tutku mu? Bu tutkunuzu artık bir adım öteye mi taşımak istiyorsunuz? Güzel sanatlara hazırlık kursu ile önünüzdeki en büyük engel olan yetenek sınavlarını kolaylıkla aşmak istemez misiniz?

Güzel sanatlara hazırlık kursu; haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir eğitim olup resim sanatına giriş, resim sanatında türler, karakalem çalışmaları, portre çizimleri, sulu boya çalışmaları, renklerin oluşumu, yağlı boya çalışmaları, resimde perspektif, geometrik çizim egzersizleri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Güzel sanatlara hazırlık kursu programımızı resim becerilerini keşfetmek, yaratıcılıklarını ve hayal gücünü geliştirmek ve güzel sanatlar fakültelerinin yetenek sınavlarına hazırlanmak isteyen genç sanat severler için özel olarak düzenledik!

Araştırmalara göre güzel sanatlar hazırlık kursları gibi uzman eğitmenlerle gerçekleştirilen kursların yetenek sınavlarındaki başarı oranını %70 oranında arttığını göstermektedir.

güzel sanatlara hazırlık kursları

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Güzel sanatlara hazırlık kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de MEB onaylı sertifika vermekteyiz. MEB onaylı güzel sanatlara hazırlık kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Resim Akademi olarak güzel sanatlara hazırlık kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Güzel sanatlara hazırlık kursu eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü resim eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Resim Akademi olarak güzel sanatlara hazırlık eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Hangi seviyede ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. güzel sanatlara hazırlık kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Güzel sanatlara hazırlık kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. güzel sanatlara hazırlık kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi güzel sanatlara hazırlık kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan güzel sanatlara hazırlık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Güzel sanatlara hazırlık kursu Florya, güzel sanatlara hazırlık kursu Bahçelievler, güzel sanatlara hazırlık kursu Ataköy, güzel sanatlara hazırlık kursu Yeşilköy, güzel sanatlara hazırlık kursu Zeytinburnu, güzel sanatlara hazırlık kursu Avcılar olarak hizmet veren güzel sanatlara hazırlık kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Hayır. Güzel sanatlara hazırlık kursu için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Güzel sanatlar fakültelerinin yetenek sınavları için hazırlanan tüm gençlerimiz güzel sanatlara hazırlık kursu programımıza katılabilir.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi
güzel sanatlara hazırlık kursu fiyatları

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Yeteneklerini doğru yöneterek ve geliştirmek için zaman harcayarak geleceğin başarılı sanatçıları arasına adınızı yazdırmak isteyen öğrencilerimize güzel sanatlara hazırlık kursu sonrasında da Resim Akademi ile yolculuklarına devam ediyor. Siz de güzel sanatlara hazırlık kursları dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Güzel Sanatlara Hazırlık Eğitimlerimiz Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Güzel sanatlara hazırlık kursu programlarımızı gerçekleştirdiğimiz eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde güzel sanatlara hazırlık kursları alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Güzel sanatlara hazırlık eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Resim Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında güzel sanatlara hazırlık kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Güzel sanatlara hazırlık kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

Güzel sanatlara hazırlık kursu ile geleceğini şekillendiren yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

431

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 2.155 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77