Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Resim Akademi

Hakkımızda

Resim Akademi, Girişimci Eğitmen Fotoğraf Sanatçısı Orhan Gürbüz tarafından 2008 yılında kurulmuştur.

Alanında uzman ve deneyimli ressamlar, tasarımcılar, illüstratörler, mimarlar, çizerler, karikatüristler, graffiti sanatçıları, heykeltıraşlar, kariyer ve imaj danışmanları ile geniş bir sanat ekibinden oluşan başarılı bir kadroyla Türkiye'nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında ve uygulama ağırlıklı 20+ branşta hobi kursu, teknik resim dersleri ve kurumsal eğitimler vermekteyiz.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir kurum olarak 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle öğrencilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine uygun, öğrenme hızları, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktalarını göz önünde bulundurarak kişiselleştirilmiş bir program hazırlamaktayız.

meb ruhsatlı resim kursu

İçindeki ressamı keşfet! Hemen kayıt ol!

15+

Yıllık Deneyim

Sanat ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi resim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

13400+

Mezun Öğrenci

Ressam, mimar ve tasarımcı gibi mesleklerinde uzmanlaşan binlerce öğrenci.

resim akademi

Vizyon

Yaşam boyu öğrenme odaklı ve eğitimdeki öncülüğüyle toplumsal ve sanatsal gelişime yön veren uluslararası bir eğitim kurumu olmak vizyonumuzdur.

Resim Akademi olarak bilimsel eğitim yöntemlerinin ışığında ve güncel eğitim teknolojilerini kullanarak elde ettiği köklü bilgi birikimini sürekli güncelleyen, dünya standartlarını yakından takip ederek öğrencilerine her zaman aktüeli sunan, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle daha iyi bir geleceğin şekillenmesine katkıda bulunan prestijli ve öncü bir akademi olmaya devam etmek önceliğimizdir.

Her biri alanında uzman, sanata gönül vermiş ve branşlarının gelişimine katkıda bulunmuş tecrübeli eğitim kadromuzla sanat ve resim tutkumuzu gelecek nesillere aktarmak, güven duyulan bir kurum olarak hayata ve insanlığa değer katmak arzumuzdur.

Misyon

Misyonumuz; sanata saygının temel değer olarak kabul edildiği, verimli, yaratıcı ve akademik bir paylaşım ortamında, çağdaş eğitim yöntemleriyle ülkemizin başarılı sanatçılarını yetiştirmektir.

Yaratıcı ve eleştirel düşünen, özgür ve özgürlükçü, etik değerleri önemseyen, doğa ve çevre bilinci gelişmiş, özgüveni yüksek, üstleneceği mesleki ve sosyal sorumlulukları başarıyla yerine getirecek bireyler yetiştirmek; görsel sanatlara evrensel boyutta katkı sunmak, sanatın ve müziğin toplumda daha fazla yer bulmasına ve yaygınlık kazanmasına öncülük etmek amacımızdır.

Öğrencilerimizi mesleki bilgi ve becerilerini dünyanın her yerinde kullanabilecekleri şekilde profesyonel hayata hazırlayarak ülkemizi dünyada temsil eden bir eğitim kurumu olmak hedefimizdir.

resim akademi resim kursu
resim akademi resim kursları

Değerler

Eğitim felsefemizle standartlardan ve taklitten uzak, geçmişin bilgi birikimi ile geleceğin eğitim ihtiyaçlarını dikkate alarak öğrencilerimize ışık oluyoruz.

Eğitim içeriklerinde bilimsellik, programlarımızda sürdürülebilirlik, sistemde yenilikçilik ve öncülük, öğrenci memnuniyetinde güvenirlik en önemli değerlerimizdir. Aklın ve bilimin ışığında, sürekli öğrenen ve gelişen bir kurum olarak özverili ve çözüm odaklı kadromuzla sahne sanatlarını yaşatmaya devam ediyoruz.

Öğrencinin sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek, öz güveni yüksek, nitelikli ve donanımlı, özgür düşünen sanatçılar yetiştirmek için canla başla çalışıyoruz.

20’den Fazla Uzman Eğitmen

Her biri alanında uzman, resme ve sanata tutkuyla bağlı, eğitim sektöründeki en yeni yöntemleri takip eden ve uygulayan Türkiye’nin en iyi resim eğitmenleri tek çatı altında!

Hobi kurslarından teknik eğitimlere, güzel sanatlara hazırlık kursu programlarından kurumsal resim atölyeleri ve workshoplara çok sayıda programımızı sanatına gönül vermiş usta ressamlar ve deneyimli eğitmenlerle sürdürüyor, Türkiye’nin en iyi resim ve sanat eğitimlerini sizlerle buluşturduğumuzdan emin oluyoruz!

Sanatın ve resmin inceliklerini keşfetmek, hayatınıza yeni renkler katmak için adımlarınızı doğru eğitmenlerle birlikte atın!

resim dersi
resim dersleri

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Farklı hobiler ve aktivitelerle tanışabileceğiniz, ilgi duyduğunuz sanatı uygulamalı eğitimlerle öğrenebileceğiniz seçeneklerle dolu bir dünya sunuyoruz.

Öğrencilerimize hayatlarına renk katacakları hobi kursları, mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler, güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlanan öğrencilerimiz için güzel sanatlara hazırlık kursu programları ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de ayrıcalıklarla dolu Resim Akademi dünyasının tadını sonuna kadar çıkarın, hobi resim kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun yeni kurslarımıza göz atın! Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız eğitimlerle yanınızdayız.

13400 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize resmin teknik ve pratik yönlerini aktararak hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

MEB standartlarına uygun eğitim merkezimiz, resmin tüm renklerini hissedebileceğiniz ferah dersliklerimiz, sosyal ve kültürel aktivitelerimiz ve 15 yılı aşkın deneyimimizle birlikte Türkiye'nin tüm illerinden binlerce öğrencinin yanı sıra Almanya, İsviçre, Belçika, Gürcistan, Bulgaristan, İran gibi farklı ülkelerden pek çok insanın yeni bir hobi edinmelerine ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olduk.

Öğrenme hızınıza, sanat geçmişinize ve becerilerinize özel olarak düzenlenmiş resim kursları için siz de Resim Akademi ailesinin bir parçası olun!

resim akademi mezunları
resim akademi markaları

Eğitim Markalarımız

Nitelikli iş gücü yetiştirerek ülke değerlerine katkıda bulunmak, kendine güvenen, sanatsal bilinç kazanmış, yaratıcı, girişimci ve donanımlı bireyler yetiştirmek için 20 eğitim markasını hayata geçirdik.

Hobi ve Mesleki Gelişim alanında Resim Akademi başta olmak üzere Sanat Akademi, Foto Life Akademi, Sinema Akademi, Dans Akademi, Bale Akademi, Müzik Akademi ve Model Akademi; Kişisel Gelişim ve Kariyer Kursları olarak Kariyer Home, İmaj Akademi, SEO Akademi, Web Akademi ve Dil Akademi ile ülke gelişimine katkıda bulunan, kültürel değerlere önem veren, analitik düşünen, mükemmeliyet kültürünü benimsemiş, alanında yetkin ve yenilikçi isimleri ülkemize kazandırıyoruz.

150’den fazla branş eğitimimizle hayat boyu öğrenmeyi hedefleyen her yaştan öğrencimize kariyer fırsatları yaratıyor, kişisel gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Türkiye’nin en çok tavsiye edilen sanat okulu olarak ünlü televizyon kanallarına konuk olduk, gazete ve dergilerde yer aldık. Görsel sanatlar hakkında merak edilenleri yanıtladık, kurumumuzdan bahsettik… Bizi yakından tanımak istiyorsanız konuk olduğumuz TV programlarını izleyin, yazılarımızı takip edin…

resim akademi tv programları

TV Programları

Resim Akademi TV ekranlarında! Türkiye’nin en çok izlenen TV kanallarına konuk olarak akademimizden bahsettik.

resim akademi gazete haberleri

Gazete Haberleri

Eğitim metodumuz, ünlü eğitmenlerimiz, sergilerimiz, çalışmalarımız ve öğrencilerimizin başarıları ile gazetelerde yer aldık.

resim akademi dergi röportajları

Dergi Röportajları

Sanat dalları ile ilgili yazılarımız, duayenlerle söyleşilerimiz, resim sergilerimiz ve müze gezilerimizle ünlü dergilerde yer aldık.

Bizden Haberler

Hobi kurslarımızı, teknik eğitimlerimizi, kampanyalarımızı ve etkinliklerimizi yakından takip edin, siz de ailemizin bir parçası olun.

Türkiye’nin En Keyifli Sanat Okulu Resim Akademi’yi İnceleyin

Eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, hobi ve teknik resim kurslarımızı, workshop ve genç atölyelerimizi, derslerimizde kullandığımız ekipmanları, etkinlerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Resim Akademi öğrencilerinin yorumlarına göz atın, Türkiye'nin en büyük sanat ailesine siz de katılın! Resim Akademi'nin en büyük başarısı resme ve sanata gönül vermiş binlerce insandan oluşan böylesine kalabalık bir aile olmasıdır.

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sıradanlıktan Uzak Bir Eğitim Fırsatı! Akademi Ailemizi İnceleyin

Resim Akademi'de beklentilerinizin üstünde, ayrıcalıklı bir eğitim sizleri bekliyor. Dersliklerimize ve sosyal alanlarımıza yakından bakın; hobi kursları, teknik eğitimler, güzel sanatlara hazırlık kursları, genç atölyeleri ve diğer tüm eğitimlerimizden fotoğraflarla Resim Akademi ailesini daha yakından tanıyın! Binlerce mutlu ve başarılı öğrenciden biri olmak için kararınızı verin.

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77