Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Neden Resim Akademi?

resim akademi avantajları

Resim Akademi Avantajları - Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan resim eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında ve uygulama ağırlıklı bir eğitim programdır.

Bugüne kadar 13400’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan resim kursumuzu planlarken kursiyerlerimizin öğrenme hızına, bilgisine ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına ek olarak uluslararası eğitim standartlarını da gözetiyor; derslik ve atölyelerimizin konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza, eğitmen kadromuzun bilgili ve deneyimli olmasına özen gösteriyoruz.

Hem resim sanatında uzmanlaşmak ve profesyonel yaşamını yönlendirmek isteyenlere hem de boş vakitlerini faydalı ve eğlenceli bir hobi ile geçirmek isteyenlere ayrıcalıklı eğitimlerle hayallerini gerçekleştirme fırsatı sunuyoruz.

Uluslararası Eğitim Standardı

Alanında Uzman Eğitmenler

Yıllarını resme adamış, sanata tutkuyla bağlı, alanı ile ilgili bilgi ve beceriye sahip en iyi eğitmenleri Resim Akademi’de sizlerle buluşturuyoruz.

Hobi kurslarından teknik eğitimlere, konservatuvara hazırlık programlarından kurumsal resim atölyelerine ve workshoplara kadar çok sayıda programımızı, sanat dolu bir yaşam süren usta ressamlar, heykeltıraşlar ve tasarımcılarla sürdürüyor, Türkiye’nin en iyi resim ve sanat eğitimlerini sizlerle buluşturduğumuzdan emin oluyoruz!

Sanatla dolu, rengarenk bir yaşam standardına sahip olabilmeniz ve kariyerinizde başarılı bir şekilde ilerleyebilmeniz için adımlarınızı doğru eğitmenlerle birlikte atmanızı sağlıyoruz.

Eğitmenlerimiz
resim kursu eğitmenleri
meb ruhsatlı resim kursu

MEB Ruhsatlı Resim Kursu

Kaçak ve merdiven altı eğitim kurumlarının aksine, sanatsever öğrencilerimizin vaktini ve hayallerini çalmıyor, kalitemizi MEB standartlarıyla gösteriyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir resim kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uyum sağlıyoruz. Öğrencilerimizin alanında uzman ve deneyimli hocalardan eğitim almalarını sağlıyor; onlara, güvenli bir bina ve keyifli bir atmosfer sunuyoruz.

Resim Akademi olarak hem MEB hem de Avrupa standartlarını göz önünde bulunduruyor kalitemizi, konforumuzu ve eğitim programlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz.

MEB Ruhsatlı Resim Kursu

Uygulamalı Resim Eğitimi

Öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek atölye çalışmaları, yıl sonu sergileri ve uygulamalı resim dersleri ile teoriği değil, pratiği öğretiyoruz!

Resim kursu programlarımızın tamamında görsel materyaller kullanarak ders anlatımları yapıyor, uygulama ağırlıklı dersleri görsel algıya hitap eden, yaparak ve yaşayarak öğrenme metodundan ilham alan tekniğimizle işliyoruz.

Aldığınız resim eğitiminin kalıcı olabilmesi için hem keyifli vakit geçireceğiniz hem de kendinize değer katacağınız bir eğitim sistemi geliştiriyoruz. Siz de gelin, Resim Akademi farkını görün!

Uygulamalı Resim Eğitimi
uygulamalı resim eğitimi
resim akademi tavsiye

Öğrenme Garantisi

Resim Akademi bünyesinde sunmuş olduğumuz tüm kurslarda %100 öğrenme garantisi veriyor, eksik kaldığı ya da öğrenemediği konular olduğunu düşünen her öğrencimize aramaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı veriyoruz.

Eğitim süresince öğrencilerimizin gelişimini takip eden eğitim danışmanlarımızın önerisiyle gerekli gördüğümüz öğrenciler için telafi dersleri açıyor, bir sonraki eğitim ve derslere kayıtlarını gerçekleştiriyoruz.

Paranızı aldıktan sonra verdiği eğitimin kalitesiyle ilgilenmeyen, öğrencilerini doğru bir şekilde yönlendirmeyen ve gelişimlerini takip etmeyen kurslar gibi asla davranmıyor; öğrencilerimizlle eğitim öncesinden eğitim sonrasına kadar birebir ilgileniyoruz.

Öğrenme Garantisi

Ders Telafi İmkanı

Derse gelemeyen öğrencilerimize farklı bir sınıfta/şubemizde kaçırılan haftayı telafi etme imkanına ek olarak isteyen öğrencilerimize 1 yıl süresince eğitim dondurma hakkı tanıyoruz.

MEB Sertifikalı Resim Kursu, Çocuklara, Gençlere ve Yetişkinlere Özel Hobi Atölyeleri, Karakalem Kursu, Sulu Boya Kursu, Yağlı Boya Kursu, Akrilik Kursu, Ebru Kursu, İç Mimarlık Kursu, Endüstri Ürünleri Tasarımı Kursu, Moda ve Tekstil Tasarımı Kursu, Dijital İllüstrasyon Kursu, Teknik Resim Kursu, Grafik Tasarım Kursu, Heykel Kursu, Seramik ve Cam Tasarım Kursu, Mimari Perspektif Kursu, Resim İş Öğretmenliği Kursu, Dijital Çizim Kursları, Kurumsal Eğitimler, Workshoplar ve diğer tüm eğitimlerimizde ders telafi imkanı sunuyoruz.

Bakırköy ve Kadıköy eğitim merkezlerimizin herhangi birinde, hiçbir ekstra ücret ödemek zorunda kalmadan kaçırdığınız dersin/derslerin eğitimini tekrar alabilirsiniz.

Ders Telafi İmkanı
resim akademi yorum
resim sergileri

Resim Sergileri ve Müze Gezileri

Türkiye’nin en aktif resim kursu olarak resmin dilini kitaplardan öğrenmiyor, düzenlemiş olduğumuz resim sergisi ve müze gezileri ile sanatın gücünü daha yakından anlamanızı sağlıyoruz.

Resim sergileri, müze gezileri ve atölye çalışmalarıyla hem sanat yolculuğumuz boyunca ihtiyaç duyacağımız bilgiler ediniyor hem de deneyim kazanıyoruz.

Ayrıcalıklı bir hobi edinmek ya da tutkusunu mesleği haline getirmek isteyen öğrencilerimizle birlikte resim sergilerini ziyaret ediyor, müze gezileri düzenliyor, usta sanatçılarla workshoplar organize ediyor, yalnızca yeteneklerimizi değil; vizyonumuzu da geliştiriyoruz. Sanatın büyüleyici dünyasını yakından tanıyor, hayatımızı sanatla renklendiriyoruz.

Resim Sergileri ve Müze Gezileri

Sosyal Etkinlikler

Yalnızca eğitim verip öğrencilerinin sıkılmasına ve derslerden uzaklaşmasına neden olan kurumlara karşın Resim Akademi olarak öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Resim kursu öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları düzenliyor; alanının en ünlü isimleri ile söyleşiler ve network organizasyonları düzenliyoruz. Resim Akademi’nin keyifli atmosferinde resim eğitimi almalarını sağlarken ilgi ve meraklarına yönelik etkinlikler hazırlıyoruz.

Öğrencilerimizi hem kendilerine vakit ayıracakları hem de kaliteli eğitim alabilecekleri bir kursa davet ediyoruz. Gelin, siz de Resim Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler
sosyal etkinlikler resim kursu

Eğitim Markalarımız – Büyük Akademi Ailemiz!

Akademi ailemiz, sanatın tüm kollarıyla sizi sarıyor… Diğer eğitim markalarımıza göz atın, oyunculuktan müziğe, danstan kişisel gelişime kadar yüzlerce farklı kursumuzdan yararlanın!

meb onaylı resim kursu

MEB Onaylı Sertifika

Resim Akademi’den alacağınız resim eğitimlerinde İş başvurularında ya da kariyer fırsatlarında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriyoruz.

MEB Sertifikalı Resim Kursu programımızın sonunda MEB onaylı sertifika verirken Çocuklara, Gençlere ve Yetişkinlere Özel Hobi Atölyeleri, Karakalem Kursu, Suluboya Kursu, Yağlıboya Kursu, Akrilik Kursu, Ebru Kursu, Ahşap Boyama Kursu, Desen Kursu, Karikatür Kursu, İç Mimarlık, Moda ve Tekstil Tasarımı, Dijital İllüstrasyon, Teknik Resim, Grafik Tasarım, Heykel, Seramik ve Cam Tasarım, Geleneksel Türk El Sanatları, Mimari Perspektif, Resim İş Öğretmenliği, Dijital Çizim Kursları, Kurumsal Eğitimler ve Workshoplar için katılım sertifikası vermekteyiz.

Resim Akademi eğitim kurumumuzun MEB onaylı sertifikalı eğitimlerinden yararlanarak kariyerinizi ve özgeçmişinizi güçlendirmenizi sağlıyoruz.

MEB Onaylı Sertifika

Eğitim Danışmanlığı

Başarılı bir ressam olmak isteyen, yeteneklerini nasıl değerlendireceğini bilmeyen ve hayallerinin peşinde koşmak isteyen öğrencilerimizi teknik resim ve konservatuvar eğitimlerine yönlendiriyoruz.

Resim eğitimi alarak içlerindeki ressamı keşfetmek isteyen ancak hangi adımları atması gerektiğini bilmeyenler için kariyer danışmanlığı desteği vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun eğitimleri belirliyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle hobilerini mesleğe dönüştürmelerine yardımcı oluyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor, yeni bir imaj kazanmalarını sağlıyoruz.

Başarılarıyla adından söz ettiren bir sanatçı olabilmeniz için Resim Akademi’nin desteğini yanınızda hissetmenizi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı
resim akademi şikayet
resim akademi şubeleri

İstanbul’da 6 Şube

İstanbul’un 6 ilçesindeki Resim Akademi eğitim merkezlerimizde sanatın en güzel dallarından biri olan resme gönül vermiş öğrencilerimizle bir araya geliyoruz…

İstanbul’un merkezi ilçeleri Bakırköy, Kadıköy, Taksim, Beylikdüzü, Maslak ve Beşiktaş semtlerindeki Resim Akademi resim kursu şubelerinde eğitim almanızı sağlıyoruz. Metro, metrobüs ve otobüs gibi ulaşım araçlarına yürüme mesafesinde, kişisel aracınızla rahatça ulaşabileceğiniz, semtinizin sosyal ve kamusal alanlarına yakın bir kurumda eğitim almanın avantajlarını yaşamanızı sağlıyoruz.

Eğitiminize harcayacağınız vaktinizin yollarda ve trafikte geçmemesi için şehrin en önemli semtlerinde, güvenli ve konforlu bir ortamda hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyoruz!

Şubelerimiz

Sanat Cafe

Sizleri, eğitim aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklerine ev sahipliği yapan Sanat Cafe’mizde ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece resim eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşacakları, farklı sanat organizasyonlarına katılarak kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam vadediyoruz. Sanat Cafe’de içtiğiniz bir fincan kahvenin, bizdeki 40 yıllık hatrını unutmuyor, öğrencilerimize son derece değer veriyoruz.

Resim Akademi’de sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine, ekipmanlarımızın çeşitli ve yeterli olmasından ders programlarımızın kapsamına kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

Sanat Cafe
bakırköy sanat cafe
hobi resim kursları ve teknik eğitimler

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız eğitimlerimizle yanınızdayız.

Karakalem, sulu boya, yağlı boya, akrilik, ebru, ahşap boyama gibi farklı alanlardan 14 hobi eğitimine ek olarak dijital illüstrasyon, iç mimarlık, grafik tasarım, heykel, animasyon-çizgi film, karakter tasarımı, dijital çizim kursları gibi konulara yönelen 15 teknik eğitim ve bunların yanı sıra workshoplar, konservatuvara hazırlık kursları ve kurumsal eğitim programlarımızla sanatsever nesiller yetiştiriyor, yeni yetenekler keşfediyor, dünyaya sanatın penceresinden bakmanızı sağlıyoruz.

Çocuk, genç ve yetişkin her yaştan insana resim ve sanat sevgisini aşılıyor, hayallerinize giden yolu birlikte inşa ediyoruz.

Tüm Eğitimler

13400 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize resmin teknik ve pratik yönlerini aktararak sanatla dolu bir yolculuğa çıkmalarını sağladık.

MEB standartlarına uygun eğitim merkezimiz, resmin tüm renklerini hissedebileceğiniz ferah dersliklerimiz, sanat dolu sosyal ve kültürel aktivitelerimiz ve 15 yılı aşkın deneyimimizle birlikte Türkiye'nin tüm illerinden binlerce öğrencinin yanı sıra Almanya, İsviçre, Belçika, Gürcistan, Bulgaristan, İran gibi farklı ülkelerden pek çok insanın yeni bir hobi edinmesine ve yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olduk.

Öğrenme hızınıza, sanat geçmişinize ve becerilerinize özel olarak düzenlenmiş resim kursları için siz de Resim Akademi ailesinin bir parçası olun!

Öğrenci Yorumları
resim kursu mezunları
resim workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamları, heykeltıraşları, tasarımcıları, modacıları ve stilistleri ile keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebileceğiniz sürpriz fırsatlar yaratıyoruz!

Çalışmalarıyla sanatseverleri büyülemiş, geride bıraktığı eserlerle resim ve sanat dünyasına büyük katkılarda bulunmuş, Türkiye’nin en çok sevilen sanatçılarından resim sanatının sırlarını öğrenebileceğiniz butik resim eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını sanatın çeşitli dallarına adamış ünlü isimlerden hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, sanatın tüm inceliklerini ustasından dinliyoruz.

Workshoplar

Eğitim Sonrası Destek

Kendini geliştirmek isteyen, profesyonel hayatta yardıma ihtiyacı olan öğrencilerimize resim eğitimi sonrasında da destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak sadece resim eğitimleri süresince değil; mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Sanatıyla ve başarılarıyla fark yaratmak isteyen kursiyerlerimize hobi kursları dışında teknik eğitimlerden konservatuvara hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla da destek olmayı sürdürüyoruz.

Sanatınızdan keyif almanız, hobinizi mesleğiniz haline getirmeniz ve geleceğinizi sanat çerçevesinde yönlendirmeniz için resim eğitimi sonrasında da Resim Akademi ailesinin desteğini hissetmenizi sağlıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek
resim akademi mezun olanlar

15+

Yıllık Deneyim

Sanat ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi resim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

13.400+

Mezun Öğrenci

Ressam, eğitmen, iç mimar ve tasarım gibi mesleklerde uzmanlaşan binlerce öğrenci.

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, hobi ve teknik resim kurslarımızı, workshop ve genç atölyelerimizi, derslerimizde kullandığımız ekipmanları, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Resim Akademi öğrencilerinin yorumlarına göz atın, Türkiye'nin en büyük sanat ailesine siz de katılın! Resim Akademi'nin en büyük başarısı resme ve sanata gönül vermiş binlerce insandan oluşan böylesine kalabalık bir aile olmasıdır…

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77