Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Ebru Kursu

Türk Sanatlarının En Güzelini Keşfedin!

Klasik Süslemenin İnceliklerini Öğrenin… Ebru Eğitimi Resim Akademi

Renkleri suya damıtmak, yaşamı rengarenk geçişleriyle betimlemek kulağa nasıl geliyor? Eğer ebru sanatının inceliklerini öğrenmek sizi de heyecanlandırıyorsa ailemize katılın. Eğer ebru sanatının inceliklerini öğrenmek sizi de heyecanlandırıyorsa Türkiye’nin en geniş sanat ailesinin bir parçası olun.

Ebru kursu ile klasik süslemeciliğin sırlarını öğrenirken aynı zamanda sabır ve emek gibi erdemlerin değerini yeni baştan keşfedecek, sanatın baş döndürücü evreninde kendinize ve hayata farklı bir perspektiften tanıma şansı bulacaksınız. Her dakikasından keyif alacağınız kültürel bir yolculuğa hazır olun, boş zamanlarınızı ebru sanatının incelikleriyle süsleyin.

Ebru kursu programımızı gündelik yaşamın sıkıcılığından kurtulmak, sosyal becerilerini geliştirmek ve resim yeteneklerini keşfetmek isteyen sanatseverler için özel olarak hazırladık!

“Ebru, ermişliğidir suda rengin zirveye doğru. Her kavis bir güzellik her hare duru. Sanki suda yüzen bir renk bulutu. Cezbeder gönülleri, cilalar ruhu.” -İbrahim Kilik

ebru kursu

Tüm Ebru Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 18 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Ebru eğitimi; 3 ay 18 saat olacak şekilde planlanmaktadır. Ebru kursunda, ebru sanatının ustalarından kökenine, ebru sanatında renk geçişlerinden motif uygulamaya, ebru türlerinden ebru sanatında renk seçimine kadar pek çok konu üzerinde durulmaktadır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Ebru Kursu Resim Akademi

Hayatın monotonluğundan sıyrılmak, yeni bir hobi edinmek, sosyalleşmek ve yeni arkadaşlıklar kurmak için Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel ebru kursu programlarıyla öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre fark yaratan eğitimler alın!

ebru kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle sanatseverler için idol, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden ebru eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
ebru kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Ebru dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
ebru kursu sertifikası

Kurum Onaylı Sertifika

Sanat yolculuğunuzda kat ettiğiniz yolu gösteren, özgeçmişinize ekleyebileceğiniz referans niteliğinde kurum onaylı ebru kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında ebru dersi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

ebru eğitimi

Yaşamınıza Yepyeni Bir Soluk Getirin!

İş, okul koşturmacası, sorumluluklar ve pek çok günlük dert, sizi bunaltıyor mu? Kendinize vakit ayıramadığınız için mutsuz oluyor, köklü bir değişime mi ihtiyaç duyuyorsunuz?

Büyük bir yeniliğin zamanı geldi! Yaşamınızı değiştirmek, monotonluk döngüsünü kırmak, hayatınızı ebru dersleri ile renklendirmek için hiç vakit kaybetmeden Türkiye’nin en iyi sanat okulu Resim Akademi ile tanışın, ilgi alanlarınıza en uygun ebru eğitimi programını planlayalım. Kendinize ve yaşamınıza değer ve renk katın!

Sosyal ve eğlenceli bir ortamda resim tutkunuzu ve yeteneklerinizi açığa çıkaracak, hayatı yeniden sevmeye başlayacaksınız…

Mutluluğa Adım Atın!

Küçük bir adımla dünyanızı değiştirin, hem sanatı hem de kendinizi yeni baştan tanıyın, mutluluğun anlamını keşfedin...

Suya ruhunuzdan renkler damıtın, ebru dersleri ile kalbinizin sesini dinlemeyi öğrenin… Renklerin suyun üzerindeki dansına ve duygularınızın açığa çıkmasına şahit olun! Kendinizi anlamlandırmayı, yaşama heyecan ve huzur katmayı, ebru sanatı ile öğrenin. Hayalleriniz kadar renkli bir eğitimi, capcanlı bir ortamda alın!

Yeteneklerinizi keşfetmek için en doğru adrestesiniz. Rotanızı Resim Akademi’ye çevirin, sanatla dolu bir atmosferde dünyanın farklı yönlerini keşfedin...

ebru eğitimleri
ebru dersi

Güne Sanatla Uyanın!

Ebru dersi sonrası sabah doğan güneşten çiçeklere, ağaçlardan kuşlara kadar her şey, size sanatı anımsatacak!

Gerçek bir sanat merkezinin büyüleyici olduğu kadar aynı zamanda eğlenceli ortamında ebru tutkunuzu yeniden keşfetmeye hazır mısınız? Yeteneklerinizin sınırlarını ülkemizin en değerli ebru ustaları ile keşfedecek, Resim Akademi ayrıcalığıyla günlük yaşamın tüm stresini bir anlığına geride bırakacaksınız…

Monoton bir yaşam döngüsünden kurtulacak, yepyeni ve rengarenk bir yaşama merhaba diyeceksiniz. Haydi, sanatla buluşmaya!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Ebru sanatının inceliklerini öğrenmek ve boş vakitlerinizi keyifli bir hobi ile değerlendirmek ister misiniz? Öyleyse nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, resim atölyelerimizi, Sanat Cafe’mizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görmek üzere Resim Akademi’ye gelin, sizlere hem bir çay/kahve ikram edelim hem de bizi daha yakından tanımanızı sağlayalım.

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun ebru eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre ebru dersi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan ebru dersleri veriyoruz.

ebru kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi ebru dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Öğrencilerimizin ebru dersleri sürecinde ve sonrasında akıllarına takılan soru işaretlerini gideriyor, kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Ebru eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Rengarenk Bir Dünyanın Kapılarını Aralayın! Ebru Dersleri ile Kendinizi Keşfedin!

Siz de ebru sanatını hayranlıkla izleyenlerden misiniz? Renklerin birbiriyle bütünleşmesi sizi de rahatlatıyor mu? O halde doğru adrestesiniz! Türk süsleme sanatının en nadide örneklerinden biri olan ebru sanatını tüm incelikleriyle öğrenebileceğiniz, birbirinden sanatsal eserler oluşturabileceğiniz ebru eğitimine katılın, siz de keyifli bir hobi edinin!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi ebru kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik ebru dersi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
ebru kursları

Renklerin Gücüne Güvenin!

Siz de ebrunun en popüler lale, kuş ve menekşe gibi desenlerini hayal gücünüzdeki tüm renklerle buluşturun, tüm stresinizi atın!

Kayıt Ol »

Hayallerinizi Kağıtlara Yansıtın!

Hayal gücünün ön planda olduğu ebru sanatını siz de keşfedin, Resim Akademi ile mükemmel sanat eserlerinin altına imzanızı atın!

meb ruhsatlı ebru kursu

MEB Ruhsatlı Ebru Kursu

Sanata ilgi duyan, en büyük hayali ünlü bir ebru sanatçısı olmak olan öğrencilerimizin hayallerini ve vaktini çalmıyor, kalitemizi MEB standartlarıyla gösteriyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir ebru kursu olarak ekipman ve eğitim gereçlerinden acil çıkışlara, derslik büyüklüklerimizden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar her konuda öğrencilerimizin güvenliğine, huzuruna ve doğru bir eğitim almasına önem veriyoruz. Ebru kursumuzu MEB standartlarının tamamına uygun bir şekilde, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerle birlikte sunuyoruz.

MEB ruhsatlı olmayan merdiven altı kurumların karşısında durarak hem MEB hem de Avrupa standartlarını göz önünde bulunduruyor; imkanlarımızı ve eğitimlerimizi geliştirmeye, öğrencilerimize her daim en iyisini vermeye devam ediyoruz.

Ebru kursu başından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız ile birlikte gelişiminizi takip ediyor, MEB ruhsatlı ebru kursumuzda sizleri en büyük hayaliniz olan ebru sanatı ile buluşturuyoruz.

Uygulamalı Ebru Kursu

Geleneksel sanat dallarımızdan biri olan ve kültürümüzde önemli bir yeri bulunan ebru sanatını, teorik yöntemlerle öğrenilemeyeceğini biliyor, bu amaçla öğrencilerimizin kendilerini geliştirebilmelerini sağlamak adına uygulamalı ebru eğitimi veriyoruz.

Son teknoloji ile donattığımız resim atölyelerinde görsel materyaller kullanarak ebru dersleri veriyor, ebru kursumuzu tamamen görsel algıya hitap eden, yaparak öğrenme metodu ile işliyoruz. Kursiyerlerimizin öğrendiklerini ve yeteneklerini geliştirebilmeleri için atölye çalışmaları, sergiler ve etkinlikler düzenliyoruz.

Ebru sanatını daha yakından tanımak ve ebru sanatçısı olmak isteyen öğrencilerimiz için renk geçişleri, kumaş uygulamaları, seramik çalışmaları, desen denemeleri ve renklerin ayarlanması gibi konularda pratik ağırlıklı ebru dersleri veriyor, her konuyu detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

Öğrencilerimizin eğlenerek öğrendikleri ebru eğitimi sistemimizi geliştiriyor ve bu sayede onlara hayallere dokunmanın en iyi yolunu öğretiyoruz.

uygulamalı ebru eğitimi
ebru eğitimleri

Uluslararası Ebru Eğitimleri Standardı

Her öğrencimizin yeteneklerinin, öğrenme sürecinin ve gelişiminin farklı olduğunu biliyor, bu doğrultuda 15 yıllık deneyimimiz ile geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan ebru eğitimini veriyoruz.

Bugüne kadar 1000’in üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan ebru kursumuzda eğitim programlarını kursiyerlerimizin öğrenme hızına, bilgisine ve grubun dinamiğine göre şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu kriterlere ek olarak eğitmenlerimizin deneyimine, araç gereç donanımına, sosyal alanların çeşitliliğine ve eğitim salonlarımızın konforuna da dikkat ediyoruz. Keyifli bir ortamda ebru dersleri alabilmeniz ve ebru sanatında ustalaşabilmeniz için en iyi şartları sunmaya özen gösteriyoruz.

İster hobi amaçlı ebru dersi almak isteyin isterseniz amacınız meslek edinmek olsun; ayrıcalıklı bir ebru eğitimi ile Resim Akademi’de renklerin dünyasını keşfetmeye hazır olun!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Başarılı bir ebru sanatçısı olmak isteyen ama yeteneklerini nasıl yönlendireceğini bilemeyen öğrencilerimizi ebru eğitimini sonrası teknik resim ve güzel sanatlara hazırlık eğitimlerine yönlendiriyoruz.

Ebru dersi ile içindeki sanatçıyı renklerle buluşturmak isteyen ancak hangi adımları atması gerektiğini bilmeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun eğitimleri belirliyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle kariyerlerine sağlam adımlarla başlamalarına yardımcı oluyoruz.

Yaşama sanatın penceresinden bakabilmeniz için eğitim yönlendirmenizden yeteneklerinizin gelişimine kadar pek çok noktada sizlere ihtiyacınız olan desteği sağlıyoruz.

ebru dersleri
ebru dersi

Eğitim Sonrası Destek

Kendini geliştirmek isteyen, profesyonel hayatta desteğe ihtiyacı olan öğrencilerimize ebru eğitimleri sonrasında da destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak sadece ebru eğitimi süresince değil; mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Ebru sanatına yapacağı katkılar ve bırakacağı eserlerle fark yaratmak isteyen kursiyerlerimize ebru kursu dışında teknik eğitimlerden güzel sanatlara hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla da destek olmayı sürdürüyoruz.

Sanatınızdan keyif almanız, hobinizi mesleğiniz haline getirmeniz ve geleceğinizi sanat çerçevesinde yönlendirmeniz için ebru dersi sonrasında da Resim Akademi ailesinin desteğini hissetmenizi sağlıyoruz.

Öğrenci Yorumları

Sizin de Bir Koleksiyonunuz Olsun!

Ebru dersleri süresince oluşturduğunuz tüm eserleri, koleksiyonunuzda toplayın!

Ebru ile Rahatlayın!

Renklerin suyla ettiği dansa siz de tanıklık edin, aradığınız huzuru bulun!

Sanatçı Kimliğine Sahip Olun!

Ebru kursunda birbirinden güzel eserler yaratın, sanatınızla ön plana çıkın!

ebru kursu mezunları

1000 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana duygu ve düşüncelerini renklerle daha iyi ifade edebildiğini düşünen Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden pek çok öğrenciye ebru sanatının teknik ve pratik yönlerini aktardık.

Ebru sanatının tüm inceliklerine eğitim programımızda yer verdiğimiz, uygulamalı ve bireysel farklılıklar gözetilerek oluşturulan ebru kursumuzda Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciyi ağırladık, herkesi Türk kültüründe önemli bir yeri bulunan ebru sanatı ile tanıştırdık.

Öğrencilerimizin hayallerine uzanan ilk adımları doğru zamanda ve doğru bir şekilde atabilmesi için öğrenme hızlarını, ilgi alanlarını, becerilerini ve gelecek planlarını dikkate aldık. Siz de Türkiye’nin en güncel ebru dersi alın, yeteneklerinizi keşfedin.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Son zamanlarda kendinize pek fazla zaman ayıramadığınızı fark ettiyseniz yaşamınıza küçük ve renkli bir mola verebilirsiniz!

Ebru kursunu bitirdikten sonra dilerseniz sulu boya, karakalem, ahşap boyama, yağlı boya, akrilik ve taş boyama gibi diğer hobi eğitimlerine katılabilir ya da dijital illüstrasyon, iç mimarlık, grafik tasarım, heykel ve dijital çizim kursları gibi teknik eğitimler ve workshoplar ile yeteneklerinizi yönlendirmeye devam edebilirsiniz.

Sanatın farklı dallarına ilgi duyuyorsanız da ebru kursunda bunların yanı sıra güzel sanatlara hazırlık kursları ve kurumsal eğitim programlarımızla daha fazla deneyim kazanabilir, dilediğiniz gibi keyifli vakit geçirebilirsiniz.

ebru dersleri
sosyal etkinlikler ebru kursu

Sosyal Etkinlikler

Ebru dersi elbette sanat dolu bir ortamda ve capcanlı bir atmosferde verilir! Öğrencilerimize ebru kursunda yalnızca ebru sanatının tekniklerini öğretmiyor, aynı zamanda da sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Öğrencilerimizin ebru kursu dışında da eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı satranç, playstation ve bowling turnuvaları düzenliyor; öğrendiklerini pekiştirebilmeleri için usta sanatçıları, sanatseverlerle bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Öğrencilerimizin merak duygularının gelişebilmesi için resim sergisi ve müze gezileri organizie ediyor, keyifli bir atmosferde doyasıya eğlenmelerini sağlıyoruz.

Sanatın ayrıntılarını öğrenirken mutlu olacakları, en ünlü ebru sanatçılarıyla buluşacakları huzurlu ve eğlenceli bir ebru kursu atmosferi yaratıyoruz. Gelin, siz de Resim Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

Adına yakışır şekilde sanatla dolu olan Sanat Cafe’mizde ebru kursu ders aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçiriyor, kursumuza severek gelmenizi sağlıyoruz.

Sadece ebru eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında öğrencilerimizin sosyalleşebileceği, yaşıtları ile bir arada bulunabileceği, resim ve sanat konulu sohbetler edebileceği bir ortam hazırlıyor, Sanat Cafe’de keyif kahvelerini yudumlarken yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
ebru workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin en ünlü ebru ustaları, ressamları, heykeltıraşları, animasyon sanatçıları, karikatüristleri ve grafik tasarımcıları ile keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebilmeniz ve usta isimlerden tüyolar alabilmeniz için önemli fırsatlar yaratıyoruz.

Çalışmalarıyla adını tüm ülkede duyurmuş, yaptığı eserlerin herkesin hafızasına kazındığı usta isimlerden sanat ve resim dünyasına dair bilinmeyenleri öğreniyor, ebrusanatında en iyi olmanın yolunu keşfetmenizi sağlıyoruz. Hiçbir yerde bulamayacağınız bilgileri, işin ehlinden alıyor; genel kazanımlarınızı artırıyoruz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış ünlü isimlerden hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, ebru sanatını ustasından öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Ebru eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Ebru Kursu Detaylı Eğitim Programı

Ebru kursu programımızda sizlere 12 hafta 18 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyoruz. Resim sanatının temelleriyle başlayan kurs programımızda; ebru sanatının tarihi, ebru sanatında kullanılan malzemeler, ebru boyama çeşitleri gibi pek çok konuya veriyor, ebru ustalarıyla yaptığımız söyleşilerle sanatın püf noktalarını öğretiyoruz.

Ebru eğitimleri aldıktan sonra;
 • Hayal gücünüz ve üretkenliğiniz artacak,
 • Görsel algınız gelişecek,
 • Resim sanatına olan ilginiz artacak,
 • Çok daha mutlu ve huzurlu olabileceğiniz bir hobi edineceksiniz,
 • Sosyal, akademik ve profesyonel yaşamınızdaki motivasyonunuz artacak,
 • Karar verme ve deneme gibi becerileriniz gelişecek,
 • Yeni bir sosyal çevre edinecek,
 • Özgüveninizi artıracaksınız.

Programımıza ebru sanatını tanıyarak başlıyor, ebru kursu ile klasik döneme doğru unutulmaz bir yolculuğa çıkıyoruz. Ebru kursu programımızın ilk ayında;
 • Ebru Nedir?
 • Ebru Sanatının Kökenleri
 • Ebru Sanatının Geçmiş ve Yaşayan Ustaları
 • Ebru Sanatında Kullanılan Malzemeler
 • Tekne
 • Kıvam Artırıcılar
 • Öd, Boyalar, Ebru Fırçaları, Kağıt
 • Kıvam Arttırıcıların Ayarlanması
 • Ebru Sanatında Renk ve Renk Geçişleri
 • Ebru Boyama Çeşitlerine Giriş
Ebru dersleri ile geçen bir ayın sonunda sanatınızın inceliklerini öğrenmeye başlayacak, sabır ve emeğin estetiğine tanıklık edeceksiniz.

Ebru kursu programımızın ikinci bölümünde farklı ebru türlerini tanıyor, kendi üslubumuzu bulmaya çalışıyoruz. 2. ay ebru dersleri;
 • Ebru Çeşitleri
 • Battal Ebru
 • Zemin Battal
 • Tarz-ı Kadim
 • Somaki Battal
 • Serpmeli Battal
 • Mustafa Düzgünman Usulü
 • Ethem Efendi Usulü
 • Gelgit Ebru
 • Şal Ebrusu
 • Taraklı Ebru
 • Ebru Sanatında Sık Kullanılan Çiçekler
 • Çiçek Tasvirinde Renklerin Ayarlanması
Ebru kursları sayesinde geleneksel ebruculukta tasvir edilen objeleri öğrenecek, kendi tasvirlerinizi oluşturmaya başlayacaksınız.

Son ayına geldiğimiz ebru eğitimi programımızda ebru türlerini tanımaya devam ediyor, teknemize olan hakimiyetimizi geliştiriyoruz. Ebru kursu programımızın son ayında;
 • Bülbülyuvası Tekniği
 • Kumlu ve Kılçıklı Ebru
 • Hafif Ebru
 • Çift Baskılı Ebru
 • Hatip Ebrusu
 • Yazılı Ebru
 • Zeminsiz Çiçekli Ebru Çalışmaları
 • Ebru Desen Denemeleri
 • Dalgalı Ebru
 • Ebrunun Kumaşa Uygulanışı
 • Ebrunun Seramiğe Uygulanışı
 • Uygulamada Sık Karşılaşılan Güçlükler ve Çözümleri
Ebru eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanat yolculuklarına bizimle devam etmek isteyen kursiyerlerimizi diğer hobi kursları ve teknik eğitimlerimizde ağırlıyoruz.

Ebru Kursu Programı - 1000’in Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Sanat, temelinde ruhumuzun ihtiyaç duyduğu gelişim ve beslenmeyi karşılar. İnsanların kendilerini fark etmesini, kimliklerini bulmasını, ilgi alanlarını, zevklerini ve duygularını keşfetmesini sağlar. Ebru sanatı da diğer tüm sanat dalları gibi kişiye dopdolu bir yaşam vadeder. Bugüne kadar ebru kurslarında, sanat tutkunu 1000’in üzerinde öğrenciye ebru dersleri verdik ve onlara sanatla mutlu olmanın yollarını aktardık.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Ebru Kursu Programı

Amatörlükten profesyonelliğe uzanan yolculuğunuz, renk serpmeden başarılı sanat eserleri oluşturmaya doğru uzanacak. Ebru dersi ile ruhunuz dinlenirken elleriniz de usta bir sanatçının ellerine dönüşecek.

Ebru eğitimi; 3 ay 18 saat olacak şekilde planlanmaktadır. Ebru kursunda, ebru sanatının ustalarından kökenine, ebru sanatında renk geçişlerinden motif uygulamaya, ebru türlerinden ebru sanatında renk seçimine kadar pek çok konu üzerinde durulmaktadır.

Ebru eğitimleri, öğrencilerin kendilerini sanat dolu bir yaşama hazırlamaları, gelecek planlarında sanata yer vermeleri, yaşamlarını mutlu ve başarılı bir kişi olarak sürdürmeleri için hazırlanmaktadır.

“Sanatın amacı, ruhumuzu, gündelik hayatın tozlarından temizlemektir.” - Pablo Picasso

ebru dersi

Ebru Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi olarak ebru kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı ebru kursu sertifikası veriyoruz. MEB onaylı kurs sertifikalarımız ile ilgili detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Ebru Kursu başta olmak üzere kurumsal eğitimler, teknik eğitimler, workshoplar ve diğer tüm eğitimlerimizde ders telafi imkanı bulunmaktadır. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Ebru dersi eğitmenlerimizin tamamı, ismini ebru sanatıyla duyurmuş, önemli eserler vermiş, deneyim sahibi, üniversitelerde akademisyenlik yapan, resim ve sanatın farklı alanlarında makale, kitap ve diğer türlerde yayınlar yapmış isimlerdir.

Resim Akademi olarak ebru eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede ilerlemek istediklerine, uzmanlaşmayı düşündükleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, ebru kursundan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Ebru kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Ebru kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Resim Akademi ebru kursu eğitim merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Ebru kurslarımıza yaşınız kaç olursa olsun katılabilirsiniz. 7’den 70’e resim tutkusu olan herkes için eğitim veriyoruz. Ebru kurslarımız yaş gruplarına göre planlanıyor ve açılıyor. Çocuk, genç ve yetişkin sınıfları için ders programları oluşturuluyor. 18 yaş altı öğrencilerimizin derslere katılması için velilerinin izni gerekiyor.

Ebru eğitimleri her şeyden önce, geriye unutulmaz eserler bırakmanızı sağlayacak. Bunun yanında geleneksel Türk sanatlarının en nadidesine hakim olmanızı, kültürel açıdan gelişmenizi, Türkiye’nin ünlü ebru sanatçıları ile tanışmanızı ve sanatsal alanlarda gelişim göstermenizi sağlacak.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
ebru kursu fiyatları

Ebru Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Ebru Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Sanat tutkunuzu bir adım ileri taşımak istemez misiniz? İsterseniz ebru eğitiminden sonra da sanatın diğer dallarında alacağınız eğitimlerle bu keyifli yolculuğu sürdürebilirsiniz! Ebru sanatı ile tanıştıktan sonra gerek mesleki gerek hobi olarak sanatla olan bağını bir daha koparmayan öğrencilerimize ve aldıkları eğitimlere göz atın, siz de ilgi alanınıza uygun olan kursları seçin!

Ebru Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Ebru derslerimizi, atölyelerimizi, öğrencilerimiz ile eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sanatsal çalışmalarımızı, etkinliklerimizi görmek için video ve fotoğraflarımızı inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, resim atölyelerimizi, etkinliklerimizi ve sanatsal organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Ebru kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi ebru kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Ebru kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

1000+

Mezun Öğrenci

Ebru kursu programlarıyla yeni bir hobi edinen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

299

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.495 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77