Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Gravür Kursu

Tasarladığınız Desenlere Hayat Verin!

Dünyayı Sanatınızla Değiştirin… Resim Akademi Gravür Kursu

Sanatın büyülü güzelliklerini günlük yaşamımızın merkezine taşıyoruz! Siz de gravür kursu ile farklı zeminlere baskı yapmayı öğrenin, dünyayı sanatla değiştirin!

Gravür sanatının inceliklerini merak ediyor, hobileriniz arasına bir yenisini daha eklemek ve görsel sanatların farklı bir yönüyle tanışmak istiyorsanız aradığınızdan çok daha fazlasını gravür kursu programımızda bulacaksınız. Türkiye’nin en iyi sanat okulunda heyecan verici bir kurs sizi bekliyor!

Yaratıcılığınızın daha güzel bir dünya yaratmak için ne kadar değerli olduğunu keşfetmenizi sağlayacak bir gravür kursu için hemen Resim Akademi ile tanışın!

Gravür kursu ile yalnızca yüzey üzerine baskı ve resim yapmayı öğrenmeyecek, gravürün tarihi hakkında edineceğiniz bilgilerle sanatsal bakış açınızı geliştireceksiniz.

gravür kursu

Tüm Gravür Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
8 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Gravür kursu programı haftada 1 gün 1,5 saatten 8 haftalık bir program olup desen uygulamaları, desenin kalıba aktarılması, kalıba boya verme, gravür malzemelerinin seçimi ve dikkat edilmesi gerekenler, gravür baskı teknikleri, gravür pres uygulamaları gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Gravür Kursu Resim Akademi

Yaşamınıza neşe katacak yeni bir deneyim arayışındaysanız ve farklı sanat dallarını keşfetmek istiyorsanız gravür kursu tam da size göre! Ailemizin bir parçası olun, uzman gravür eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış gravür dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir gravür eğitimi alın!

gravür kursu eğitmenleri

Ünlü Gravür Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı sanatçıları arasında yer alan ünlü isimlerden gravür eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
gravür kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Gravür kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilere herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
gravür kursu sertifika

Gravür Kursu Sertifikası

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak kurum onaylı gravür kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında gravür eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

gravür eğitimi

Bu Döngüye Bir Son Vermeliyim, Diyorsanız...

Hayatın monotonluğuna dur deyin, gündelik hayatın stresinden kurtulun, sanata ve kendinize daha fazla zaman ayırın!

Eğer siz de günlük yaşamın her geçen gün eskisinden daha yorucu ve monoton bir hal aldığı düşüncesinden kendinizi kurtaramıyor; okul, iş ve diğer sorumluluklarınız arasında koşturmaktan sadece kendiniz için hiçbir şey yapamadan ömrünüzü geçirdiğiniz hissine kapılıyorsanız gravür kursu ile tanışmaya ne dersiniz?

Sizler için sanatın en keyifli yönüyle tanışmanızı sağlayacak bir gravür eğitimi programı hazırladık, keşfetmek için fazla beklemeyin!

Stresi Hayatınızdan Uzaklaştırın!

Omzunuzda iş veya okulun getirdiği yükler varken kendinizi stresli ve baskı altında hissetmeniz çok doğal, ancak tüm bunların olumsuz etkilerinden sanatla kurtulabilirsiniz.

Haftaya çok daha enerji dolu, motivasyonu yüksek ve pozitif başlamanızı sağlamak için gravür eğitimi alarak sanata olan ilginizi gerçek bir mutluluk kaynağına dönüştürün, hayatınızda karşınıza çıkan engellerin ve olumsuzlukların sizi etkilemesine izin vermeyin, problemlerin üstesinden çok daha kolay gelin!

Uygulamalı gravür dersleri ile yaratıcılığınızı konuştururken aklınıza geri kalan sorunların hiçbiri bir an bile gelmeyecek!

gravür eğitimleri
gravür dersi

Dünyaya Dokunuşunuzla Şekil Verin!

Küçük bir dokunuşla dünyaya şekil vermeyi öğrenin, hayata kendinizden bir şeyler katın, sanatla yaşamı güzelleştirin.

Çok daha renkli ve sanat dolu bir dünyaya sahip olmak, hayatınızı kendi hayal gücünüzle güzelleştirmek istemez misiniz? Eğer yanıtınız evetse gravür eğitimi almak şu ana kadar yaptığınız en iyi aktivitelerden biri olabilir. Yaratıcılığınızın sonuçlarını görmek sizi yeteneklerinizin sonsuzluğu karşısında şaşkın bırakacak!

Resim Akademi’de potansiyelinizi keşfedebilmeniz için sizi üretmeye teşvik eden bir gravür kursu atmosferi yarattık!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Dünyanızı güzelleştirmek ve daha renkli hale getirmek için sanatın zengin dünyasından yararlanmak istiyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun gravür kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir gravür eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun gravür eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre gravür eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan gravür dersleri veriyoruz.

gravür kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi gravür dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Gravür kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Gravür kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Yaratıcılığınızı Konuşturun, Gravür Kursları ile Tasarımlarınızı Gerçek Dünyaya Taşıyın!

Hayatınızın bir monotonluk zincirine dönmesinden şikayet etmekle yetinmeyin, değişim için gravür kursu ile yeni bir hobi keşfetmeye başlayın! Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun gravür eğitimi planını yapalım!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi gravür kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik gravür eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, sanatın büyüsünü birlikte keşfedelim.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
gravür kursları

Kendinize Zaman Ayırın!

Sorumluluklarınızdan ve yetiştirmeniz gereken işlerden başınızı kaldırın, gravür kursları ile yalnızca kendinize ve ilgi alanlarınıza vakit ayırın!

Kayıt Ol »

Hayata Daha Pozitif Bakın!

Sanatın dünyayı daha güzel hale getiren büyüleyici atmosferini gravür dersleri ile keşfedin, yaşama daha mutlu ve iyimser bir pencereden bakmaya başlayın!

meb ruhsatlı gravür kursu

MEB Ruhsatlı Gravür Kursu

Resim Akademi gravür kursu merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir gravür kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Standartlar Yönergesi ile belirtilen acil çıkışlar, ders ekipmanları, eğitim gereçleri, yangın merdivenleri, deprem dayanıklılık raporu, sosyal alanlar ve diğer tüm hususlara hassasiyet göstererek öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanının en iyilerinden gravür eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Beklenti, ihtiyaç ve ilgi alanlarınıza göre planladığımız gravür eğitimi programlarımızı edineceğiniz bilgilerin yalnızca teoride kalmaması, pratiğe dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar olması için yıl sonu sergileri, atölye çalışmaları ve sergi gezisi organizasyonları ile pekiştirmekteyiz.

Gravür kursu programımız boyunca eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla birlikte öğrencilerimizin gelişimlerini adım adım takip etmekte, eğitsel ihtiyaçlarını ve eksiklerini tespit etmekte, öğrenemedikleri konuların veya kaçırdıkları derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmekteyiz.

Uygulamalı Gravür Eğitimi

Öğrenci odaklı hazırladığımız gravür kursu programlarımızda teorik anlatımlar yerine tamamen pratiğe ve uygulamaya dayalı bir eğitim metodunu benimsiyoruz.

Görsel ve işitsel yeni nesil teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı gravür dersi anlatımları, yeteneklerinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, baskı ve tasarım tekniğinizi güçlendirmeye yönelik ev ödevleri, uzman gravür eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Öğrencilerimizin el yatkınlıklarını, görsel okur yazarlıklarını, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve resim sergileri düzenliyor; gravür kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Türkiye’nin en aktif gravür kursu olarak yaratıcılığınızı teşvik eden, kendinize ve yeteneklerinize inanmanızı destekleyen bir kurs atmosferi yaratmaya hassasiyet gösteriyoruz.

uygulamalı gravür eğitimi
gravür eğitimleri

Uluslararası Standartta Gravür Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan gravür eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir eğitim programdır.

Bugüne kadar 400’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz gravür kursu programımızda öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, gravür eğitimi içeriklerimizin yeterliliğine, gravür kursu sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Gravür dersi içeriklerimizi öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçlarını, beklentilerini ve isteklerini karşılamak üzere sürekli güncelliyor, en iyi gravür kursu deneyimini sunmak için Avrupa’nın sanat okullarının uygulamalarını yakından takip ediyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Yetenekli öğrencilerimizin gelişimlerine destek oluyor, gravür kursu sırasında ve sonrasında eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği ile yanlarında oluyoruz.

Gravür eğitimi süresince öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini, el yatkınlıklarını, sanata olan ilgilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve gösterdikleri gelişime göre ek eğitimler planlıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini doğru yönlendirmelerini sağlıyor, fotoğraf ve video çekimleriyle reklam ve PR desteği sunuyor, başarılı bir sanatçı olarak onları geleceğe hazırlıyoruz!

Türkiye’nin önde gelen gravür eğitmenleri ve sanatçıları ile birlikte hem keyif alacağınız hem de yeni beceriler edineceğiniz bir gravür kursu düzenliyoruz.

gravür dersleri
gravür dersi

Eğitim Sonrası Destek

Gravür eğitimi sonrası sanata gönül veren ve kendini geliştirmeyi sürdürmek isteyen öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak gravür kursu süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve hobilerini bir adım daha ileri götürebilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya farklı hobiler edinmek isteyen öğrencilerimize hobi kursları, teknik eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata daha fazla yer ayırarak boş zamanlarınıza değer katmanız, sıradanlıktan kurtulmanız ve kendinizi keşfetmeniz için gravür kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz.

Gravür Kursu Yorumları

Hayatınıza Renk Katın!

Günlük rutininizin dışına sanatla çıkın, boş vakitlerinize değer katacak bir hobiniz olsun.

Yeni Yönlerinizi Keşfedin!

Keyifli uygulamalar yapacağınız gravür dersleri ile daha önce keşfetmediğiniz yeteneklerinizi açığa çıkarın!

Yaşam Enerjinizi Yenileyin!

Kendinize ve sanata gravür kursu ile zaman ayırın, haftaya çok daha motive ve enerjik başlayın!

gravür kursu mezunları

400+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize tasarımcılığın ve gravür sanatının teknik ve pratik yönlerini aktararak hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

Gravür dersleri için özel olarak hazırladığımız tam donanımlı gravür kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel gravür eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye gravür dersleri verdik.

Size özel planlanan; ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir gravür eğitimi alarak ailemizin yeni üyelerinden biri olun, keyifli bir hobiniz olsun!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Sanat yolculuklarını gravür kursları ile sınırlı tutmayan öğrencilerimizi diğer kurslarımızla tanıştırıyor, Resim Akademi olanaklarından yararlanmalarını sağlıyoruz.

Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız eğitimlerle yanınızdayız. Başta gravür kursu olmak üzere öğrencilerimize hayatlarına renk katacakları hobi kursları, mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler, güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlanan öğrencilerimiz için güzel sanatlara hazırlık kursu programları ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de ayrıcalıklarla dolu Resim Akademi dünyasının tadını sonuna kadar çıkarın, gravür kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun yeni kurslarımıza göz atın!

gravür dersleri
sosyal etkinlikler gravür kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi gravür kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta bir programı sizlerle buluşturuyor, eğlenceli uygulamalar, etkinlikler ve sürpriz organizasyonlarla dolu bir gravür dersi sunuyoruz!

Gravür kursu öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sergi organizasyonları, müze gezileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en aktif gravür kursu olarak öğrencilerimizin gravür, tasarım ve görsel sanatlarda ün kazanmış, ülkemizin dünya çapında başarılı sanatçılarıyla tanışmasına imkan veriyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, atölyeler ve buluşma organizasyonları ile amatör sanatseverleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Gravür dersleri ile geçirdiğiniz her ana değer katmaya özen gösteriyor, eğlenceli etkinlikler ve öğretici uygulamalarla sanata olan ilginizi bir tutkuya dönüştürüyoruz.

Sanat Cafe

Gravür eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, keyifli sohbet ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece gravür eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında yeni arkadaşlar edinebilecekleri, hayata karıştıklarını hissedebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak unutulmaz anılar biriktirebilecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca workshop ve sergi çalışmaları yaparak görsel sanatlara ilgi duyan öğrencilerimize büyüleyici bir sanat atmosferini deneyimleme fırsatı sunuyor, gravür kursları ile gerçek bir sanat merkezinde ayrıcalıklı bir eğitim almanızı sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
gravür workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin deneyimli gravür sanatçıları ve tasarımcıları ile keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebileceğiniz sürpriz fırsatlar yaratıyoruz!

Usta sanatçıların sadece çalışmalarına göz atmakla kalmıyor, keyifli workshop etkinlikleri düzenliyor, birlikte çalışmanın ve sanatlarının püf noktalarını öğrenmenin keyfini çıkarıyoruz. Çalışmaları ve verdiği eğitimlerle ün kazanmış, yurt içi ve yurt dışında başarıları ile bilinen ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden butik gravür eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış başarılı sanatçılardan hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, işi ustasından öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Gravür kursları ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Gravür Kursu Detaylı Eğitim Programı

Sanatla birlikte kendinizin de yeni yönlerini keşfetmek istiyor, günlük yaşamın monotonluğundan sıyrılmayı arzuluyorsanız detaylı gravür eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman gravür eğitmenlerinden gravür kursu alma şansını kaçırmayın!

Gravür kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • El becerilerinizi geliştireceksiniz.
 • Görsel okur yazarlığınız artacak.
 • Pozitif bir bakış açısına sahip olacaksınız.
 • Ayrıcalıklı bir hobi edineceksiniz.
 • Daha önce fark etmediğiniz yeteneklerinizin farkına varacaksınız.
 • Kendinize daha fazla güvenmeye başlayacaksınız.
 • Keyifli bir ortamda sosyalleşme şansı yakalayacaksınız.
 • Gerçek bir sanat merkezinde usta sanatçılardan eğitimler alacaksınız.
 • Odaklanma ve dikkat süreleriniz artacak.
 • İşinize ve sosyal yaşamınıza çok daha yüksek motivasyon ve enerji ile döneceksiniz.

İşe öncelikle gravür sanatını tanıyarak başlıyor, gravürün tarihinden bahsediyor, kullanacağımız malzemelere göz atıyoruz. 1. – 2. Hafta Gravür Kursu Programı:
 • Gravür Nedir?
 • Gravürün Tarihi
 • Gravür Baskı İçin Kullanılan Malzemeler
 • Gravür Sanatında Kullanılan Teknikler ve Uygulama Yöntemleri
 • Gravür Tekniğine Uygun Desen Seçimi
 • Desenin Yüzeye Uygunluğu
 • Desenin Çizimi
 • Baskı Kalıbını Desen Ölçülerinde Kesme
 • Baskı Kalıbını Asfaltlama
 • Kapatma Malzemesi Seçimi
 • Selülozik Tiner Seçimi
Malzemelerimizi tanıyor, desenlerimizi seçiyor, deseni aktaracağımız baskı kalıbını ilk hafta gravür dersleri ile hazır hale getiriyoruz.

3. haftamızdan itibaren gravür eğitimi programımıza deseni kalıba aktarmayı öğrenerek devam ediyoruz. 3. – 4. Hafta Gravür Kursu Programı:
 • Deseni Kalıba Aktarma
 • Deseni Çinko, Bakır, Pirinç Levhalara Çizme
 • Tahta Üzerine Kabartma Gravürler
 • Lifli Tahta Üzerine Kazıma Gravür Tekniği
 • Uç Tahta Gravür Tekniği
 • Tümsek Gravür Tekniği
 • Kalıba Boya Verme
 • Gravür Presini Baskıya Hazırlama
 • Pres Ayarı
 • Kalıbı Pres Tablasına Yerleştirme
İlk ay gravür dersleri ile baskılama tekniğinizi geliştirecek, tasarımlarınızı gerçek dünyaya aktarmaya başlayacaksınız.

Gravür kursu programımızın 2. ayında farklı baskı teknikleriyle yolculuğumuza devam ediyor, uygulamalarla becerilerimizi kalıcı hale getiriyoruz. 2. Ay Gravür Kursu Programı:
 • Japon Gravür Tekniği
 • Metal Üzerine Oyma Gravürler
 • Kazı Gravür Tekniği
 • Kalburlama Gravür Tekniği
 • Siyah Usul Tekniği (Mezzo Tinto)
 • Ofort Tekniği
 • Acqutinta Tekniği
 • Kalem Tarzı Gravür
 • Ruletli Gravür Tekniği
 • Yumuşak Vernik Tekniği
 • Bakır Üzerine Silme Tekniği
Gravür eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanat yolculuklarına bizimle devam etmek isteyen kursiyerlerimizi diğer hobi kursları ve teknik eğitimlerimizde ağırlıyoruz.

Gravür Kursu Programı - 400’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Yaşamlarına yeni bir hobi katarak günlük rutinlerini renklendirmek ve gizli kalmış yeteneklerini keşfetmek isteyenler için hazırladığımız gravür kursları ile bugüne kadar 400’ün üzerinde öğrenci mezun ettik ve %99 katılımcı memnuniyeti sağladık.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? - Gravür Kursu Programı

Eğer siz de kendinizi sıkıcı ve monotonluktan kaçamayan bir döngünün içinde bulduysanız, hayatınıza mutluluk getiren aktivitelerin sayısı her geçen azalmaya başladıysa gravür kursları ile bir yenisini keşfetmeye ne dersiniz?

Gravür kursu programı haftada 1 gün 1,5 saatten 8 haftalık bir program olup desen uygulamaları, desenin kalıba aktarılması, kalıba boya verme, gravür malzemelerinin seçimi ve dikkat edilmesi gerekenler, gravür baskı teknikleri, gravür pres uygulamaları gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Gravür kursu programımızı görsel sanatlarda kendisini geliştirmek, ayrıcalıklı bir hobi edinmek ve sanat dolu bir atmosferde sosyalleşmek isteyen sanat severler için özel olarak hazırladık!

Gravür kursları; 2-3 mm’ye kadar minimal dokunuşlar gerektiren çalışmaları ile ayrıntıları fark etme gücünüzü arttıracak!

gravür dersleri

Gravür Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Gravür kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı gravür kursu sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı gravür kursu sertifikası aldığınız eğitimi belgeleyen, Türkiye ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. Ayrıca MEB onaylı sertifika programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için de eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Resim Akademi olarak gravür kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Gravür kursu eğitmen kadromuz; görsel sanatların başta gravür, tasarım ve resim alanlarında olmak üzere farklı alanlarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü gravür eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, güzel sanatların çeşitli alanlarına yönelik kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, gravür sanatçıları ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Resim Akademi olarak gravür eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Gravür kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Gravür kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, gravür kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi gravür kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan gravür kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Gravür kursu Florya, gravür kursu Bahçelievler, gravür kursu Ataköy, gravür kursu Yeşilköy, gravür kursu Zeytinburnu, gravür kursu Avcılar olarak hizmet veren gravür kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Hayır. Gravür kursu programımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Gravür kursu sınıflarımızı öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve seviyelerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle boş vakitlerinize değer katacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Gravür kursları ile en başta boş zamanlarınıza değer katacak keyifli bir hobi edinmiş olacak, kendinize vakit ayırabilmenin tadını çıkaracaksınız. Bunun yanı sıra gravür dersleri ile tıpkı sizin gibi sanatseverlerle keyifli bir ortamı paylaşacak, yeni arkadaşlar edinecek, hayata karıştığınızı hissedeceksiniz. Ayrıca gravür kursu ile sanat tarihi ve uygulamasına dair çok kıymetli bilgiler edinecek, dünyanızı sanatla güzelleştirmek için neler yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
gravür kursu fiyatları

Gravür Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Gravür Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Gravür kursları ile yaşamlarını renklendiren ve sanatın farklı yönlerini keşfeden öğrencilerimiz Resim Akademi’nin zengin olanaklarından yararlanmayı sürdürüyor. Siz de yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun yeni eğitimler keşfetmek istiyorsanız gravür kursu sonrasında en çok tercih edilen eğitimlerimize göz atın!

Gravür Eğitimlerimiz Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Gravür kursu programlarımızı gerçekleştirdiğimiz eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Gravür kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi gravür kursu şubeleri.

%99

Öğrenci Memnuniyeti

Gravür kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

400+

Mezun Öğrenci

Gravür kursları ile yaşamlarına yeni bir hobi katan yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

260

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.300 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77