Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Minyatür Kursu

Kağıt Kalemle Tarihe Yolculuk!

Geçmişten İlham Alarak Geleceği Çiziyoruz… Resim Akademi Minyatür Kursu

Geleneksel tasvir sanatının sırlarını keşfetmek istemez misiniz? Minyatür kursları ile tarihe keyifli bir yolculuk yapıyoruz!

Türk sanatları içerisinde önemli bir yeri olan minyatürü yakından tanıyacak, geleneği günümüze göre yorumlayarak modernize edecek, sanatın tarihine arkeolojik bir gezi yapacağız! Türkiye’nin en iyi resim okulu Resim Akademi’de usta minyatür sanatçılarını da ağırlayarak gerçekleştireceğimiz eşsiz bir program bizleri bekliyor.

Siz de bu kadim doğu sanatının gizemlerine tanıklık etmek istiyorsanız vakit kaybetmeden Resim Akademi minyatür kursu ile tanışın!

Minyatür eğitimi ile eğlenceli ve el becerilerinizi geliştirecek uygulamaların yanı sıra sanat tarihine derin ve eğlenceli bir yolculuk yapma fırsatı da bulacaksınız.

minyatür kursu

Tüm Minyatür Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 24 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Minyatür kursu programı haftada 1 gün 2 saatten 12 haftalık bir program olup minyatür sanatının tarihçesi, geleneksel minyatür sanatın örnekler, perspektif, ışık ve gölgelendirme, minyatür çiziminde kullanılan malzemeler, renklerin kullanımı, çizim uygulamaları, klasik eserlerin analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Minyatür Kursu Resim Akademi

Eğer günlük rutininizin dışına çıkmak için tarihin dehlizlerinde sanat meşalesiyle dolaşmanın size göre olduğunu düşünüyorsanız minyatür kursu programına kesinlikle göz atın! Ailemizin bir parçası olun, uzman minyatür eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış minyatür dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir minyatür eğitimi alın!

minyatür kursu eğitmenleri

Ünlü Minyatür Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı sanatçıları arasında yer alan ünlü isimlerden minyatür eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
minyatür kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Minyatür kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilere herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
minyatür kursu sertifika

Minyatür Kursu Sertifikası

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak kurum onaylı minyatür kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında minyatür dersi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

minyatür eğitimi

Artık Rutinin Dışına Çıkmanın Zamanı Geldi Mi?

Hayatınızın sürekli aynı şeyleri yapmaktan ibaret bir hal almaya başlamasından giderek daha fazla mı endişe ediyorsunuz?

Kendinizi yetişilmesi gereken acil işler ve koşturmacalar arasında kaybolmuş hissediyor, gerçek ilgi alanlarınızı ve kimliğinizi yansıtmaktan son derece uzak bu yoğunluğun içerisinde boğuluyor musunuz? Minyatür kursu alarak bugünden bir günlüğüne sıyrılmaya ve tarihe yolculuk yapmaya ne dersiniz?

Bırakın, tüm aciliyetler ve yoğunluklar birkaç saatliğine beklesin! Siz de minyatür eğitimi ile yeni bir dünyanın kapılarını ardına kadar açın!

Sanat Tarihine İlginiz Mi Var?

Yalnızca çağdaş sanatın güzelliklerini keşfetmek size yetmiyor, sanatın farklı yönleriyle de tanışmak istiyorsanız minyatür eğitimleri son derece iyi bir fırsat!

Geleneksel el sanatlarının gizemlerini ve tekniklerini, minyatür sanatını yaşatmayı ve güncel metotlarla bir araya getirmeyi başaran ülkemizin başarılı minyatür sanatçılarından öğrenecek, minyatür kursu ile kendinizi tarihin derin sularında arkeolojik bir keşif gezisine çıkmış gibi hissedeceksiniz!

Resim Akademi’de klasik el sanatlarının minimalizmle ihtişamı birleştiren detaycılığını öğrenebileceğiniz bir minyatür kursu hazırladık.

minyatür eğitimleri
minyatür dersi

Sınırları Ortadan Kaldıran Bir Dünyayı Keşfedin!

Yeteneklerinizin sizi özgürleştirdiğine tanıklık etmek istemez misiniz? O halde minyatür kursları kesinlikle ilginizi çekecek!

Yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü özgürce konuşturabileceğiniz minyatür dersi ile geleneksel el sanatlarındaki perspektif ve renklendirme kurallarının günümüzün görsel sanatlarından ne kadar farklı olduğuna tanıklık edecek, klasik dönemin ustalarından günümüzün minyatür sanatçılarının eserlerine kadar farklı tekniklere göz atacaksınız!

Minyatür eğitimi ile günden güne kendi tekniğinizi geliştirecek, yarattığınız dünyaya hayran kalmaktan kendinizi alıkoyamayacaksınız.

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Yaşamınızda sanatla yeni bir boyut yaratmak ve şehrin kalabalığından uzaklaşarak hayal gücünüzle baş başa kalmak istiyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun minyatür kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir minyatür eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun minyatür eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre minyatür dersi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan minyatür dersleri veriyoruz.

minyatür kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi minyatür dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Minyatür kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Minyatür kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Hayal Gücünüzle Tarihte Dolaşmak İstiyorsanız Minyatür Kursları Tam Size Göre!

Kadim Türk el sanatlarına her zaman ilgili olduysanız, hobileriniz arasına en keyifli sanat aktivitelerinden birini eklemek istiyorsanız gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun minyatür eğitimi planını yapalım!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi minyatür kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik minyatür eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, sanatın büyüsünü birlikte keşfedelim.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
minyatür kursları

Geçmişte Yolculuğa Çıkın!

Bir an olsun, bugünü ve bugüne ait sorumluluklarınızı unutun, minyatür kursları ile geçmişin gizemli dünyasında bir maceraya çıkın!

Kayıt Ol »

Yeni Bir Bakış Açısı Edinin!

Dünyayı ve yaşamı bugünün algı çerçevelerinin dışından görmeyi minyatür kursu ile deneyin, hayatınıza yeni bir perspektif katın!

meb ruhsatlı minyatür kursu

MEB Ruhsatlı Minyatür Kursu

Resim Akademi minyatür kursu merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir minyatür kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Standartlar Yönergesi ile belirtilen acil çıkışlar, ders ekipmanları, eğitim gereçleri, yangın merdivenleri, deprem dayanıklılık raporu, sosyal alanlar ve diğer tüm hususlara hassasiyet göstererek öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanının en iyilerinden minyatür eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Beklenti, ihtiyaç ve ilgi alanlarınıza göre planladığımız minyatür eğitimi programlarımızı edineceğiniz bilgilerin yalnızca teoride kalmaması, pratiğe dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar olması için yıl sonu sergileri, atölye çalışmaları ve sergi gezisi organizasyonları ile pekiştirmekteyiz.

Minyatür kursu programımız boyunca eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla birlikte öğrencilerimizin gelişimlerini adım adım takip etmekte, eğitsel ihtiyaçlarını ve eksiklerini tespit etmekte, öğrenemedikleri konuların veya kaçırdıkları derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmekteyiz.

Uygulamalı Minyatür Dersi

Öğrenci odaklı hazırladığımız minyatür kursu programlarımızda teorik anlatımlar yerine tamamen pratiğe ve uygulamaya dayalı bir eğitim metodunu benimsiyoruz.

Görsel ve işitsel yeni nesil teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı minyatür dersi anlatımları, yeteneklerinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, minyatür tekniğinizi güçlendirmeye yönelik ev ödevleri, uzman minyatür eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Öğrencilerimizin el yatkınlıklarını, görsel okur yazarlıklarını, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve el sanatları sergileri düzenliyor; minyatür kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Türkiye’nin en aktif minyatür kursu olarak yaratıcılığınızı teşvik eden, kendinize ve yeteneklerinize inanmanızı destekleyen bir kurs atmosferi yaratmaya hassasiyet gösteriyoruz.

uygulamalı minyatür eğitimi
minyatür eğitimleri

Uluslararası Standartta Minyatür Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan minyatür dersi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir eğitim programdır.

Bugüne kadar 800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz minyatür kursu programımızda öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, minyatür eğitimi içeriklerimizin yeterliliğine, minyatür kursu sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Minyatür dersi içeriklerimizi öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçlarını, beklentilerini ve isteklerini karşılamak üzere sürekli güncelliyor, geleneksel minyatür sanatının tekniklerini öğrencilerimize yenilikçi metotlarla aktarıyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Yetenekli öğrencilerimizin gelişimlerine destek oluyor, minyatür kursu sırasında ve sonrasında eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği ile yanlarında oluyoruz.

Minyatür eğitimi süresince öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini, el yatkınlıklarını, el sanatlarına olan ilgilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve gösterdikleri gelişime göre ek eğitimler planlıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini doğru yönlendirmelerini sağlıyor, fotoğraf ve video çekimleriyle reklam ve PR desteği sunuyor, başarılı bir sanatçı olarak onları geleceğe hazırlıyoruz!

Türkiye’nin önde gelen minyatür eğitmenleri ve sanatçıları ile birlikte hem keyif alacağınız hem de yeni beceriler edineceğiniz bir minyatür kursu düzenliyoruz.

minyatür dersleri
minyatür dersi

Eğitim Sonrası Destek

Minyatür eğitimi sonrası sanata gönül veren ve kendini geliştirmeyi sürdürmek isteyen öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak minyatür kursu süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve hobilerini bir adım daha ileri götürebilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya farklı hobiler edinmek isteyen öğrencilerimize hobi kursları, teknik eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyor, dünyalarını sanatla renklendirmelerini sağlayacak yeni seçenekler sunuyoruz.

Yaşamınızda sanata daha fazla yer ayırarak boş zamanlarınıza değer katmanız, sıradanlıktan kurtulmanız ve kendinizi keşfetmeniz için minyatür kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz.

Minyatür Kursu Yorumları

Monotonluktan Sıkıldınız Mı?

Günlük koşturmacaların arasında kendinizi kaybolmuş gibi hissetmekten çok mu bunaldınız?

Klasik Sanatlara Minyatür Kursu ile Merhaba Deyin!

Yeni bir hobi edinmek için minyatür kursu alın, hayata bakış açınızı değiştirmeye başlayın!

Küçük Dokunuşlarla Dünyaya Renk Katmayı Öğrenin!

Minyatür sanatının minimal işleme stiliyle detayların önemini fark edin, size mutluluk yeni ayrıntılar keşfedin!

minyatür kursu yorumları

800+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize tasarımcılığın ve minyatür sanatının teknik ve pratik yönlerini aktararak hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

Minyatür dersleri için özel olarak hazırladığımız tam donanımlı minyatür kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel minyatür eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye minyatür dersleri verdik.

Size özel planlanan; ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir minyatür dersi alarak ailemizin yeni üyelerinden biri olun, keyifli bir hobiniz olsun!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Sanat yolculuklarını minyatür kursları ile sınırlı tutmayan öğrencilerimizi diğer kurslarımızla tanıştırıyor, Resim Akademi olanaklarından yararlanmalarını sağlıyoruz.

Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız eğitimlerle yanınızdayız. Başta minyatür kursu olmak üzere öğrencilerimize hayatlarına renk katacakları hobi kursları, mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler, güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlanan öğrencilerimiz için güzel sanatlara hazırlık kursu programları ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de ayrıcalıklarla dolu Resim Akademi dünyasının tadını sonuna kadar çıkarın, minyatür kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun yeni kurslarımıza göz atın!

minyatür dersleri
sosyal etkinlikler minyatür kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi minyatür kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta bir programı sizlerle buluşturuyor, eğlenceli uygulamalar, etkinlikler ve sürpriz organizasyonlarla dolu bir minyatür dersi sunuyoruz!

Minyatür kursu öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sergi organizasyonları, müze gezileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en aktif minyatür kursu olarak öğrencilerimizin minyatür başta olmak üzere klasik sanatlarda ün kazanmış, ülkemizin dünya çapında başarılı sanatçılarıyla tanışmasına imkan veriyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, atölyeler ve buluşma organizasyonları ile amatör sanatseverleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Minyatür dersleri ile geçirdiğiniz her ana değer katmaya özen gösteriyor, eğlenceli etkinlikler ve öğretici uygulamalarla sanata olan ilginizi bir tutkuya dönüştürüyoruz.

Sanat Cafe

Minyatür eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, keyifli sohbet ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece minyatür eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında yeni arkadaşlar edinebilecekleri, hayata karıştıklarını hissedebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak unutulmaz anılar biriktirebilecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca workshop ve el sanatları sergi çalışmaları yaparak geleneksel el sanatlarına ilgi duyan öğrencilerimize büyüleyici bir sanat atmosferini deneyimleme fırsatı sunuyor, minyatür kursları ile gerçek bir sanat merkezinde ayrıcalıklı bir eğitim almanızı sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
minyatür workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin deneyimli minyatür sanatçıları ve tasarımcıları ile keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebileceğiniz sürpriz fırsatlar yaratıyoruz!

Usta sanatçıların sadece çalışmalarına göz atmakla kalmıyor, keyifli workshop etkinlikleri düzenliyor, birlikte çalışmanın ve sanatlarının püf noktalarını öğrenmenin keyfini çıkarıyoruz. Çalışmaları ve verdiği eğitimlerle ün kazanmış, yurt içi ve yurt dışında başarıları ile bilinen ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden butik minyatür eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını geleneksel el sanatlarına adamış başarılı sanatçılardan hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, işi ustasından öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Minyatür kursları ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Minyatür Kursu Detaylı Eğitim Programı

Tarihin otantik dünyasına sanat biletiyle yolculuk etmek ilginizi çekiyorsa daha fazla beklemeyin! Detaylı minyatür dersi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman minyatür eğitmenlerinden minyatür kursu alma şansını kaçırmayın!

Minyatür kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Klasik sanatlara olan ilginizi destekler.
 • Farklı bir bakış açısı kazanmanızı sağlar.
 • Yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü geliştirir.
 • El becerilerinizi güçlendirir.
 • Yeni ve keyifli bir hobi edinmenizi sağlar.
 • Yeteneklerinizi keşfetmenize fırsat verir.
 • Ortak ilgi alanlarına sahip insanlarla sosyalleşme şansınız olur.
 • Minyatür sanatının ustalarından eğitim alırsınız.
 • Motivasyonunuzu arttırır.
 • Sanat tarihi bilginizi genişletir.
 • Sorumluluklarınıza daha yüksek enerjiyle dönmenizi sağlar.

Minyatür kursları ile ilk derslerimizde minyatür sanatını daha yakından tanıyacak, kendimizi tarihin benzersiz eserleriyle karşı karşıya bulacağız! 1. Ay Minyatür Kursu Programı:
 • Minyatür Nedir?
 • Minyatürün Tarihçesi
 • Geleneksel Minyatür Sanatından Örnekler
 • Geleneksel Minyatür Sanatında Perspektif
 • Geleneksel Minyatür Sanatında Işık ve Gölgelendirme
 • Minyatür Çiziminde Kullanılacak Malzemeler
 • Serbest Konulu Karakalem Çalışmaları
İlk ay minyatür dersleri ile kadim bir dünyanın sırlarını keşfedecek, tarihin dehlizlerinde dolaşma fırsatı yakalayacağız!

Sanatımızı renklendirmenin zamanı geldi! 2. ay minyatür eğitimi ile minyatür sanatında renklerin ve ışığın önemini anlayacağız! 2. Ay Minyatür Kursu Programı:
 • Renk Skalası
 • Renklerin Oluşumu
 • Ana ve Ara Renkler
 • Sıcak ve Soğuk Renkler
 • Kontrast ve Tamamlayıcı Renkler
 • Doğa Unsurlarının Çizimi
 • Çiçek Türlerinin Çizimi
 • Ağaç Türlerinin Çizimi
 • Yer Şekillerinin Çizimi
 • Bulut ve Dalga Çizimi
 • Işık ve Gölgelendirme Çalışmaları
2. ayını tamamladığımız minyatür eğitimleri, çizim becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra sanat ufkunuzda da yeni bir boyut açacak!

Minyatür dersleri ile son ayımızda tekniğimizi geliştirecek, farklı figürlerin çizimini öğrenerek yeni bir hobi edinmiş olacağız! 3. Ay Minyatür Kursu Programı:
 • Hayvan Türlerinin Çizimi
 • Ceylan ve At Çizimi
 • Kuş Türlerinin Çizimi
 • Minyatürde Desen ve Mimari
 • Minyatürde İç ve Dış Mekan Çizimleri
 • Minyatür Sanatında Kompozisyon
 • İnsan Çizimleri
 • Klasik Minyatür Eserlerinin Analizi
3. ayla birlikte çalışmalarımıza eğitmenlerimizden yorumlar alarak tekniğimizi geliştiriyor, minyatür kursu programımızı tamamlıyoruz.

Minyatür Kursu Programı - 800’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Sanat tarihine unutulmaz bir yolculuğa çıkmak ve klasik el sanatlarından minyatür sanatının tekniklerini keşfetmek isteyenler için düzenlediğimiz minyatür kursları ile bugüne kadar 800’ün üzerinde öğrenci mezun ettik ve %99 öğrenci memnuniyeti sağladık.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? - Minyatür Kursu Programı

İlgi alanlarınıza yaşamınızda yeterince yer açamadığınız için üzülüyor, geleneksel el sanatlarına olan merakınızı giderecek keyifli bir kurs arıyorsanız Resim Akademi minyatür kursu ile tanışmanızın tam zamanı!

Minyatür kursu programı haftada 1 gün 2 saatten 12 haftalık bir program olup minyatür sanatının tarihçesi, geleneksel minyatür sanatın örnekler, perspektif, ışık ve gölgelendirme, minyatür çiziminde kullanılan malzemeler, renklerin kullanımı, çizim uygulamaları, klasik eserlerin analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Minyatür kursu programımızı gündelik yaşamın sıkıcılığından kurtulmak, sosyal becerilerini geliştirmek, yeteneklerini keşfetmek ve sanat tarihine unutulmaz bir yolculuk yapmak isteyen sanatseverler için özel olarak hazırladık!

Minyatür eğitimi sanata dair bakış açınızı genişleterek geçmişle bugünü ve geleceği nasıl sentezleyebileceğiniz yeni bir ufuk yaratmanıza fırsat verir.

minyatür dersi

Minyatür Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Minyatür kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı minyatür kursu sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı minyatür kursu sertifikası aldığınız eğitimi belgeleyen, Türkiye ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. Ayrıca MEB onaylı sertifika programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için de eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Resim Akademi olarak minyatür kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Minyatür kursu eğitmen kadromuz; görsel sanatların başta minyatür ve geleneksel el sanatlarında olmak üzere sanatın farklı alanlarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü minyatür eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, alanı hakkında kitap ve makaleleri bulunan geleneksel el sanatları uzmanları ve minyatür sanatçıları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Resim Akademi olarak minyatür eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Minyatür kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Minyatür kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, minyatür kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi minyatür kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan minyatür kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Minyatür kursu Florya, minyatür kursu Bahçelievler, minyatür kursu Ataköy, minyatür kursu Yeşilköy, minyatür kursu Zeytinburnu, minyatür kursu Avcılar olarak hizmet veren minyatür kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Hayır. Minyatür kursu programımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Minyatür kursu sınıflarımızı öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve seviyelerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle boş vakitlerinize değer katacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Minyatür kursu ile özellikle doğunun tarihinde büyük bir yeri olan minyatür sanatının inceliklerini ve tekniklerini keşfedebilir, yaşamınıza keyifli bir hobi katarsınız. Bunun yanı sıra odaklanmanın gelişimine büyük etkisi olan minyatür eğitimi, huzur verici motifleri ve çalışma tarzı ile günlük yaşamınıza da katkı sağlar. Ayrıca minyatür kursları ile ortak ilgi alanlarına sahip olduğunuz insanlarla sosyalleşme fırsatı bulabileceğinizi de göz ardı etmemelisiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
minyatür kursu fiyatları

Minyatür Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Minyatür Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Klasik el sanatlarının ruhu dinlendiren yaklaşımıyla minyatür kursu sayesinde tanışan öğrencilerimiz Resim Akademi’de görsel sanatlar ve el sanatlarının farklı alanlarını tanımaya devam ediyor. Siz de yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun yeni eğitimler keşfetmek istiyorsanız minyatür kursu sonrasında en çok tercih edilen eğitimlerimize göz atın!

Minyatür Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Minyatür kursu programlarımızı gerçekleştirdiğimiz eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Minyatür kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi minyatür kursu şubeleri.

%99

Öğrenci Memnuniyeti

Minyatür kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

Minyatür kursları ile yaşamlarına yeni bir hobi katan yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

266

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.330 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77