Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

MEB Sertifikalı Resim Kursu

Yaşamınızda Sanata Yer Açın!

Kendinizi Resimle İfade Etmeyi Öğrenin... Resim Akademi MEB Sertifikalı Resim Kursu

Ayrıcalıklı bir hobi edinin veya yeni bir kariyere adım atın! MEB sertifikalı resim kursu ile hayatınızda sanata yer açın, hayal gücünüzün sınırlarını keşfedin...

Resim becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra keyifli vakit geçireceğiniz, yeni arkadaşlıklar kuracağınız, resim sergileri ve müze gezileri ile sanata bakışınızı değiştirecek bir eğitim sizleri bekliyor! Türkiye’nin en iyi resim okulunda MEB sertifikalı resim kursu almanın ayrıcalığını yaşayın, büyüleyici bir yolculuğa çıkın, gerçek bir sanat ailesinin parçası olun...

Sanata olan tutkunuzu geçiştirmeyin, MEB sertifikalı resim kursları ile yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı açığa çıkarın!

MEB sertifikalı resim kursu almak, hayatınızı olumlu etki edecek yeni bir hobi kazanmanın yanı sıra özgeçmişinize ekleyebileceğiniz MEB onaylı resim kursu sertifikası sahibi olmanıza da imkan verir.

meb sertifikalı resim kursu

Tüm MEB Sertifikalı Resim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 192 Saat
Kontenjan
12 Kişi

MEB sertifikalı resim kursu programı haftada 1 gün 2 saatten 6 seviyelik bir program olup resim sanatına giriş, resimde kompozisyon, resimde perspektif, karakalem egzersizleri, resimde renk kullanımı, sulu boya uygulamaları, yağlı boya uygulamaları, pastel boya uygulamaları gibi konuları içeren bir eğitimdir.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen MEB Sertifikalı Resim Kursu Resim Akademi

Yeteneklerinizi resim sanatının en iyilerinden eğitim alarak geliştirmek ve tutkunuzu bir adım daha ileri taşımak istemez misiniz? Ailemizin bir parçası olun, uzman MEB sertifikalı resim eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış MEB sertifikalı resim dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir MEB sertifikalı resim eğitimi alın!

meb sertifikalı resim kursu eğitmenleri

Ünlü Resim Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı ressamları arasında yer alan ünlü isimlerden MEB sertifikalı resim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
meb sertifikalı resim kursları

%100 Öğrenme Garantisi

MEB sertifikalı resim kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilere herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı resim kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak k MEB onaylı resim kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında MEB sertifikalı resim eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden resim eğitimi alarak suça ortak olmayın!

meb sertifikalı resim eğitimi

Sıkıcı Rutininiz Sizi Boğuyor Mu?

Hayatınızın iyiden iyiye evden işe işten eve bir rotaya sahip olmaya başlaması sizi üzüyor ve endişelendiriyor mu?

Kendinizi gerçekten yansıtabileceğiniz, başkalarının yaşamını değil de kendi hayatınızı yaşadığınızı hissedebileceğiniz bir hobi edinmek istiyor, hayatınızın kontrolünü elinize almayı arzuluyorsanız sosyal ve eğlenceli işlenişi ve yeteneklerinizi geliştirecek uygulamaları ile MEB sertifikalı resim kursu tam da aradığınız fırsat olabilir!

Siz de MEB sertifikalı resim eğitimleri ile hayatınızda kendinize ait bir köşe yaratın, mutluluğunuz için yeni bir kaynak bulun!

Yaşamınıza Yeni Bir Boyut Katmaya Ne Dersiniz?

Dünyanın sizi sorumluluklar ve koşturmacalarla köşeye sıkıştırmasına izin vermeyin, sanatla kendinizi kurtarın!

Resim Akademi’de yalnızca yeteneklerinizi geliştirmek için çabalamıyor, bunun yanı sıra MEB sertifikalı resim kursları ile güzel vakit geçirebilmeniz, renkli bir hobi edinmeniz ve sizi mutsuz eden gündelik stresi geride bırakmanız için de sanat ve arkadaşlıklarla dolu keyifli bir atmosfer yaratıyoruz.

MEB sertifikalı resim kursu ile Resim Akademi ailesiyle tanışın, yeni arkadaşlıklar ve anılarla hayatınıza anlam katın!

meb sertifikalı resim eğitimleri
meb sertifikalı resim dersi

Yeteneklerinizi Profesyonel Düzeye Taşıyın!

Keyifli bir hobi edinmekten daha ötesine geçmek istiyorsanız Resim Akademi MEB sertifikalı resim kursu ile tanışmanızın tam zamanı!

Resim sanatına olan ilginizin yalnızca hobi düzeyinde kalmasını istemiyorsanız Resim Akademi MEB sertifikalı resim kursu programımızda profesyonelliğe adım atmak isteyenler için de yer olduğunu hatırlatalım. Yeteneklerinizi mesleki düzeye taşımanın yanı sıra MEB onaylı resim kursu sertifikası ile özgeçmişinizi güçlendirecek, hobinizi kariyeriniz haline getireceksiniz.

Hayatınıza sanatla yön vermek ve hem bugününüzü hem de geleceğinizi daha renkli kılmak için MEB sertifikalı resim kursu alın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Resim sanatının tüm inceliklerini öğrenebileceğiniz keyifli bir kurs programına ne dersiniz? Cevabınız evetse gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun MEB sertifikalı resim kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir MEB sertifikalı resim eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun MEB sertifikalı resim eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre MEB sertifikalı resim eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan MEB sertifikalı resim dersleri veriyoruz.

meb sertifikalı resim kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi MEB sertifikalı resim dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

MEB sertifikalı resim kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

MEB sertifikalı resim kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

MEB Sertifikalı Resim Kursları ile Sanatın Hayatınızı Değiştirdiğine Tanıklık Edin!

El becerilerinizi geliştirecek, resim sanatının tekniğine ve tarihine dair detayları sıkıcılıktan uzak anlatımlarla öğrenecek ve bol bol uygulama yapacaksınız! Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun MEB sertifikalı resim eğitimi planını yapalım!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi meb sertifikalı resim kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik MEB sertifikalı resim eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
meb sertifikalı resim kursları

Becerilerinize Yenilerini Ekleyin!

Çizim yeteneğinizi geliştirecek uygulamalar ve MEB sertifikalı resim dersi anlatım ileri becerilerinizi bir adım ileri taşıyın, gerçek potansiyelinizi açığa çıkarın!

Kayıt Ol »

Görsel Algınızı Güçlendirin!

Yalnızca el becerilerinizi geliştirmekle yetinmeyin, görsel okur yazarlığınızı geliştiren MEB sertifikalı resim kursları ile çevresel ve sanatsal farkındalığınızı arttırın!

meb ruhsatlı resim kursu

MEB Ruhsatlı Resim Kursu

Resim Akademi resim kursu merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir resim kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Standartlar Yönergesi ile belirtilen acil çıkışlar, ders ekipmanları, eğitim gereçleri, yangın merdivenleri, deprem dayanıklılık raporu, sosyal alanlar ve diğer tüm hususlara hassasiyet göstererek öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanının en iyilerinden MEB sertifikalı resim eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Beklenti, ihtiyaç ve ilgi alanlarınıza göre planladığımız MEB sertifikalı resim eğitimi programlarımızı edineceğiniz bilgilerin yalnızca teoride kalmaması, uygulamaya dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar olması için atölye çalışmaları ve pratiklerle pekiştirmekteyiz.

MEB sertifikalı resim kursu programımız boyunca eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla birlikte öğrencilerimizin gelişimlerini adım adım takip etmekte, eğitsel ihtiyaçlarını ve eksiklerini tespit etmekte, öğrenemedikleri konuların veya kaçırdıkları derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmekteyiz.

Uygulamalı Resim Eğitimi

Öğrenci odaklı hazırladığımız MEB sertifikalı resim kursu programlarımızda teorik anlatımlar yerine tamamen pratiğe ve uygulamaya dayalı bir eğitim metodunu benimsiyoruz.

Görsel ve işitsel yeni nesil teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı MEB sertifikalı resim dersi anlatımları, yeteneklerinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, çizim ve tasarım tekniğinizi güçlendirmeye yönelik ev ödevleri, uzman resim eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Öğrencilerimizin el becerilerini, görsel okur yazarlıklarını, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme kabiliyetlerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve workshop programları düzenliyor; MEB sertifikalı resim kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Türkiye’nin en iyi MEB sertifikalı resim kursu olarak öğrencilerimizin gelişimlerine katkıda bulunan, yeni bir hobi edinmelerini veya mesleki hedeflerine ulaşmalarını destekleyen bir MEB sertifikalı resim eğitimi ile yaşamlarına değer katıyoruz.

uygulamalı meb sertifikalı resim eğitimi
meb sertifikalı resim eğitimleri

Uluslararası Standartta MEB Sertifikalı Resim Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan MEB sertifikalı resim eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir eğitim programdır.

Bugüne kadar 800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz MEB sertifikalı resim kursu programımızda öğrenme hızınıza, hedeflerinize, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, MEB sertifikalı resim eğitimi içeriklerimizin yeterliliğine, MEB sertifikalı resim kursu sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

MEB sertifikalı resim dersi içeriklerimizi sektörün akademik ve mesleki anlamda yeniliklerini yakından takip ederek güncelliyor, öğrencilerimize yenilikçi metotlarla en doğruyu en verimli şekilde aktarıyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Yetenekli öğrencilerimizin gelişimlerine destek oluyor, MEB sertifikalı resim kursu sırasında ve sonrasında eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği ile yanlarında oluyoruz.

MEB sertifikalı resim eğitimi süresince öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini, el yatkınlıklarını, mesleki birikimlerini ve ilgilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve gösterdikleri gelişime göre ek eğitimler planlıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini doğru yönlendirmelerini sağlıyor, fotoğraf ve video çekimleriyle reklam ve PR desteği sunuyor, başarılı bir sanatçı olarak onları geleceğe hazırlıyoruz!

Türkiye’nin önde gelen MEB sertifikalı resim eğitmenleri ve sanatçıları ile birlikte hem keyif alacağınız hem de kendinize yatırım yapabileceğiniz bir MEB sertifikalı resim kursu düzenliyoruz.

meb sertifikalı resim dersi
meb sertifikalı resim dersleri

Eğitim Sonrası Destek

MEB sertifikalı resim eğitimi sonrası kendini geliştirmeyi sürdürmek ve alanlarında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak MEB sertifikalı resim kursu süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve mesleki becerilerini bir adım daha ileri taşıyabilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya sanatın farklı yönleriyle tanışmak isteyen öğrencilerimize hobi kursları, MEB sertifikalı eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Resim becerilerini bir hobiden daha ileri taşımak, başarılarıyla kariyer hedeflerini birer birer gerçekleştirmek isteyen öğrencilerimizin MEB sertifikalı resim kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanında oluyoruz.

MEB Sertifikalı Resim Kursu Yorumları

Tutkunuza Zaman Ayırın!

İş ve okul koşturmacasından resim sanatına olan tutkunuza yeterince vakit ayıramıyor musunuz?

Yeteneklerinizi Geliştirin!

Takviminize göre planlanan MEB sertifikalı resim kursları ile yeteneklerinizi hemen geliştirmeye başlayın!

Kendinizi Çizimlerinizle İfade Edin!

Sanatın ifade gücünden yararlanarak duygularınızı tuvale dökün, çizimlerinizle öykünüzü anlatın!

meb sertifikalı resim kursu mezunları

800+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize resim sanatının teknik ve pratik yönlerini aktararak hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

MEB sertifikalı resim dersleri için özel olarak hazırladığımız tam donanımlı MEB sertifikalı resim kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel MEB sertifikalı resim eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye MEB sertifikalı resim dersleri verdik.

Size özel planlanan; ilginize, hedeflerinize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir MEB sertifikalı resim eğitimi alarak ailemizin yeni üyelerinden biri olun, sanat yolculuğunuza sağlam adımlarla devam edin!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Güzel sanatlara olan ilgilerini meslekleri ve MEB sertifikalı resim kursları ile sınırlı tutmayan öğrencilerimizi diğer kurslarımızla tanıştırıyor, Resim Akademi olanaklarından yararlanmalarını sağlıyoruz.

Kendinize değer katacağınız, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve keyifli bir hobi edineceğiniz eğitimlerle yanınızdayız. Başta MEB sertifikalı resim kursu olmak üzere öğrencilerimize mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler, güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlanan öğrencilerimiz için güzel sanatlara hazırlık kursu programları, hayatlarına renk katacakları hobi kursları ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de ayrıcalıklarla dolu Resim Akademi dünyasının tadını sonuna kadar çıkarın, MEB sertifikalı resim kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun yeni kurslarımıza göz atın!

meb sertifikalı resim dersleri
sosyal etkinlikler meb sertifikalı resim kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi MEB sertifikalı resim kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta bir programı sizlerle buluşturuyor, eğlenceli uygulamalar, etkinlikler ve sürpriz organizasyonlarla dolu bir MEB sertifikalı resim dersi sunuyoruz!

MEB sertifikalı resim kursu öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sergi organizasyonları, müze gezileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en aktif MEB sertifikalı resim kursu olarak öğrencilerimizin sanatlarının en iyileriyle birlikte tasarım ve görsel sanatlarda ün kazanmış, ülkemizin dünya çapında başarılı ressamları ve sanatçılarıyla tanışmasına imkan veriyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, atölyeler ve buluşma organizasyonları ile profesyonellerle bir araya geliyoruz.

MEB sertifikalı resim dersleri ile geçirdiğiniz her ana değer katmaya özen gösteriyor, mesleki birikiminizi arttırmanın yanı sıra güzel vakit geçirmenizi sağlamayı da ihmal etmiyoruz!

Sanat Cafe

MEB sertifikalı resim eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, keyifli sohbet ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece MEB sertifikalı resim eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında yeni arkadaşlar edinebilecekleri, hayata karıştıklarını hissedebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak unutulmaz anılar biriktirebilecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca workshop ve sergi çalışmaları yaparak görsel sanatlara ilgi duyan öğrencilerimize büyüleyici bir sanat atmosferini deneyimleme fırsatı sunuyor, MEB sertifikalı resim kursları ile gerçek bir sanat merkezinde ayrıcalıklı bir eğitim almanızı sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
meb sertifikalı resim workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin başarılı ressamları, deneyimli sanatçıları ve tasarımcıları ile keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebileceğiniz sürpriz fırsatlar yaratıyoruz!

Usta isimlerin sadece çalışmalarına göz atmakla kalmıyor, keyifli workshop etkinlikleri düzenliyor, birlikte çalışmanın ve başarılarının püf noktalarını öğrenmenin keyfini çıkarıyoruz. Çalışmaları ve verdiği eğitimlerle ün kazanmış, yurt içi ve yurt dışında başarıları ile bilinen ünlü iş insanları, sanatçılar ve eğitmenlerden butik resim eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını mesleğine adamış başarılı ressamlardan kariyeriniz boyunca yararlanabileceğiniz bilgiler ediniyor, işi ustasından öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

MEB sertifikalı resim kursları ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

MEB Sertifikalı Resim Kursu Detaylı Eğitim Programı

Yaşamınızı sanatla zenginleştirmek, kendiniz ve yetenekleriniz için zaman ayırmak istiyorsanız detaylı MEB sertifikalı resim eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman resim eğitmenlerinden MEB sertifikalı resim kursu alma şansını kaçırmayın!

MEB sertifikalı resim kursunun size kazandıracakları;
 • Boş vakitleriniz için değerli bir hobi kazanacaksınız.
 • Sosyalleşecek, yeni arkadaşlar edineceksiniz.
 • Özgeçmişinize MEB onaylı resim kursu sertifikası ekleyeceksiniz.
 • Görsel okur yazarlığınız gelişecek.
 • Kendinizi sanatla ifade edebileceksiniz.
 • Sanatsal duyarlık kazanacaksınız.
 • Stresten uzaklaşacaksınız.
 • Yeteneklerinizi keşfetme şansınız olacak.
 • Kendinize güveniniz artacak.

İlk seviye MEB sertifikalı resim dersleri ile görsel sanatlara giriş yapacak, yeni kavramlar öğrenecek, resim sanatını daha yakından tanıyacağız. 1.Seviye MEB Sertifikalı Resim Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Görsel Sanat Kültürü
 • Resim Nedir?
 • Sanatın Evrenselliği
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
Sanatla dolu keyifli bir yolculuğa hazır olun! MEB sertifikalı resim eğitimi ile baş döndüren bir dünyada unutulmaz bir gezintiye çıkacağız!

Artık kalemi elimize almanın zamanı geldi. 2. seviye MEB sertifikalı resim dersleri ile bolca egzersiz yapma fırsatı bulacağız. 2. Seviye MEB Sertifikalı Resim Kursu Programı:
 • Görsel Sanatlarda Biçimlerde
 • Karakalem Çizimleri
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Nokta ve Çizgi Eskizleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Çizgi Çeşitleri
 • Farklı Kalem Türleri ile Çizgi Egzersizleri
 • Farklı Tonlarda Çizgiler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Geometrik Şekillerin Çizimi
  • Düz Çizim Egzersizleri
  • Daire Çizim Egzersizleri
  • Elips Çizim Egzersizleri
 • Leke Çeşitleri
  • Pürüzsüz Leke
  • Dokusal Leke
  • Çizgisel Leke
  • Noktasal Leke
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
MEB sertifikalı resim dersleri ile çizim becerilerinizi sıfırdan zirveye taşıyacak, sanatınızın tüm inceliklerini öğreneceksiniz.

Sırada perspektif çalışmaları var! MEB sertifikalı resim kursu yolculuğumuza perspektif çalışmaları ve basit obje çizimleriyle devam ediyoruz! 3. Seviye MEB Sertifikalı Resim Kursu Programı:
 • Perspektif Türleri
 • Objenin Eksenini ve Ölçülerini Hesaplama
 • Ufuk Çizgisi
 • Bakış Noktası
 • Kaçış Noktası
 • Tek Kaçışlı Perspektif
 • İki Kaçışlı Perspektif
 • Natürmort Çizimler
 • Köşeli Nesnelerin Çizimi
 • Oval ve Yuvarlak Nesnelerin Çizimi
 • Çoklu Nesnelerin Çizimi
MEB sertifikalı resim eğitimi kısa sürede çizimlerinizi kusursuzlaştırmanızı ve işinizde ustalaşmanızı sağlayacak!

Karakalem portre çalışmaları bizi bekliyor! Sınıf arkadaşlarınızın portresini çizmek istemez misiniz? O zaman başlayalım… 4. Seviye MEB Sertifikalı Resim Kursu Programı:
 • Karakalem Portre Çalışmaları
 • Portrenin Tanımı
 • Portrenin Özellikleri
 • Portre Nasıl Çizilir?
 • Portre Çizerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Baş Çizimi
 • Göz Çizimi
 • Burun Çizimi
 • Farklı Açılardan Burun Çizimi
 • Dudak Çizimi
 • Farklı Açılardan Dudak Çizimi
 • Kadın Portre Çizimi
 • Erkek Portre Çizimi
 • 1/3 Yandan Portre Çizimi
 • Sınır Çizgilerinin Belirlenmesi
 • Dış Hat Çizimleri
 • Karakalem Portre Çizimlerinde Gölgelendirme
 • Yüz Gölgelendirme
MEB sertifikalı resim dersleri, hayatınız boyunca yararlanacağınız birçok beceriyi kazanımlarınız arasına eklemenizi sağlayacak!

Renkleri tanımanın zamanı geldi! MEB sertifikalı resim eğitimi yolculuğumuzun sonuna yaklaşırken kendi renklerimizi yaratacağız! 5. Seviye MEB Sertifikalı Resim Kursu Programı:
 • Renk Bilgisi
 • Renk Çemberi
 • Ana Renkler
 • Ara Renkler
 • Zıt Renkler
 • Nötr Renkler
 • Resimde Armoni ve Tonalite
 • Leke Çalışmalarında Renk Uyumu
 • Renkleri Açmak ve Koyulaştırmak
 • Zıt Renklerin Uyumu
 • Renk Oluşturma
MEB sertifikalı resim dersleri ile yalnızca resim sanatının inceliklerini öğrenmekle kalmayacak, keyifli bir atmosferde sanat merkezli yeni arkadaşlıklar kuracaksınız.

Kendi çalışmalarımızı yapacak, MEB sertifikalı resim eğitimi yolculuğumuzu tamamlarken çalışmalarımızı sergileme fırsatı yakalayacağız. 6. Seviye MEB Sertifikalı Resim Kursu Programı:
 • Pastel Boya Tekniği
 • Pastel Boyada Kullanılan Araç Gereçler
 • Pastel Boya Uygulamaları
 • Sulu Boya Tekniği
 • Sulu Boyada Kullanılan Araç Gereçler
 • Sulu Boya Uygulamaları
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boyada Kullanılan Araç Gereçler
 • Yağlı Boya Uygulamaları
MEB sertifikalı resim kursu derslerimizin sonuna gelirken sanat yolculuklarına bizimle devam etmek isteyen kursiyerlerimizi hobi kursları ve teknik eğitimlerimizde ağırlıyoruz.

MEB Sertifikalı Resim Kursu Programı – 800’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Çizim yeteneklerini ve görsel algılarını geliştirmek, yeni bir hobi edinmek veya hobilerini mesleki düzeye taşımak isteyen tüm sanatseverler için düzenlediğimiz MEB sertifikalı resim kursları ile bugüne kadar 800’ün üzerinde öğrenci mezun ettik ve %98 katılımcı memnuniyeti sağladık.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – MEB Sertifikalı Resim Kursu Programı

Güzel sanatlar lise veya fakültelerinde okumaya mı hazırlanıyorsunuz? Yoksa zaten bu bölümlerde okuyorsunuz ama kendinizi geliştirmeye mi ihtiyacınız var? Yeni bir hobi edinmek veya kariyerinizi sanatla şekillendirmek mi istiyorsunuz? Tüm bunlar ve daha fazlası için MEB sertifikalı resim kursu alabilirsiniz.

MEB sertifikalı resim kursu programı haftada 1 gün 2 saatten 6 seviyelik bir program olup resim sanatına giriş, resimde kompozisyon, resimde perspektif, karakalem egzersizleri, resimde renk kullanımı, sulu boya uygulamaları, yağlı boya uygulamaları, pastel boya uygulamaları gibi konuları içeren bir eğitimdir.

MEB sertifikalı resim kursu programımızı gündelik yaşamın sıkıcılığından kurtulmak, yeni bir hobi edinmek ve resim yeteneklerini keşfederek yeni bir kariyere adım atmak isteyen sanatseverler için özel olarak hazırladık!

“Sanat; gençliğe terbiye, yaşlılığa avuntu, yoksullara zenginlik ve zenginlere de süs verir.” – Friedrich Schiller

meb sertifikalı resim dersi

MEB Sertifikalı Resim Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. MEB sertifikalı resim kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimize MEB onaylı resim kursu sertifikası vermekteyiz. MEB onaylı resim kursu sertifikası aldığınız eğitimi belgeleyen, Türkiye ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB onaylı resim kursu sertifikası alma şartları hakkında detaylı bilgi edinmek için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Resim Akademi olarak MEB sertifikalı resim kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

MEB sertifikalı resim kursu eğitmen kadromuz; güzel sanatların başta resim ve tasarım alanlarında olmak üzere farklı alanlarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü MEB sertifikalı resim eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, güzel sanatların çeşitli alanlarına yönelik kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, MEB sertifikalı ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Resim Akademi olarak MEB sertifikalı resim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. MEB sertifikalı resim kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. MEB sertifikalı resim kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, MEB sertifikalı resim kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi MEB sertifikalı resim kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan MEB sertifikalı resim kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. MEB sertifikalı resim kursu Florya, MEB sertifikalı resim kursu Bahçelievler, MEB sertifikalı resim kursu Ataköy, MEB sertifikalı resim kursu Yeşilköy, MEB sertifikalı resim kursu Zeytinburnu, MEB sertifikalı resim kursu Avcılar olarak hizmet veren MEB sertifikalı resim kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Hayır. MEB sertifikalı resim kursu programımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. MEB sertifikalı resim kursu sınıflarımızı öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve seviyelerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle boş vakitlerinize değer katacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
meb sertifikalı resim kursu fiyatları

MEB Sertifikalı Resim Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

MEB Sertifikalı Resim Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

MEB sertifikalı resim kursları ile yaşamlarına keyifli bir hobi katan ve kendilerini geliştirmeye devam etmek isteyen öğrencilerimiz Resim Akademi ayrıcalıklarından yararlanmaya devam ediyor. Siz de yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun yeni eğitimler keşfetmek istiyorsanız MEB sertifikalı resim kursu sonrasında en çok tercih edilen eğitimlerimize göz atın!

MEB Sertifikalı Resim Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video Ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Resim derslerimizi işlediğimiz eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

MEB sertifikalı resim kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi MEB sertifikalı resim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

MEB sertifikalı resim kursu öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

MEB sertifikalı resim kursları ile yaşamlarına yeni bir hobi katan yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

376

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.880 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77