Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Eğitmenler

Alanında Uzman Eğitmenler

Her biri alanında uzman, resme ve sanata tutkuyla bağlı, ülkemizde sanat üretimine önemli katkılarda bulunmuş deneyimli ressamlar, tasarımcılar, çizerler, karikatüristler, heykeltıraşlar ve el sanatçıları aynı çatı altında! Hobi kursları, teknik eğitimler, güzel sanatlara hazırlık, kurumsal eğitimler ve workshoparlarımızda sanatın farklı alanlarında uzmanlaşmış, görsel sanatlarda deneyimli, yaptığı çalışmalarla hem ülkemiz hem de yurt dışında saygı duyulan isimlerle çalışıyor, en iyi eğitimi alanının en iyilerinden aldığınıza emin oluyoruz.

Gösterilecek içerik bulunamadı.

Eğitim Planınızı Danışmanlarımızla Yapın

resim akademi eğitmenler

20’den Fazla Uzman Eğitmen

Resim sanatı başta olmak üzere grafik tasarım, illüstrasyon, karikatür gibi farklı alanlarda el sanatları ve görsel sanatlarda başarılarıyla kendilerini kanıtlamış isimleri bir araya getirdik.

Türkiye’nin köklü üniversitelerinde, eğitim kurumlarında ve sanat atölyelerinde gelecek nesillerin hayallerine yön vermiş ve hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmuş görsel sanatlarda deneyim sahibi isimlerden oluşan kadromuzla kursiyerlerimize beklentilerin üstünde bir sanat ve resim eğitimi için olanak tanıyoruz.

Sanatın ve resmin inceliklerini keşfetmek, hayatınıza yeni renkler katmak için adımlarınızı doğru eğitmenlerle birlikte atın!

Öğrenci Yorumları

Uygulamalı Eğitim Sistemi

Öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek atölye çalışmaları, sergiler ve etkinlikler ile sanatı hayatla buluşturuyoruz!

Kurs programlarımızın tamamında ders anlatımlarını son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyaller kullanarak yapıyor, uygulama ağırlıklı karakalem dersleri ile karakalem kursu programımızı teorik anlatımlardan uzaklaştırarak tamamen görsel algıya hitap eden, yaparak ve yaşayarak öğrenme metodundan ilham alan tekniğimizle işliyoruz.

Teoriği değil pratiği öğretiyoruz! Öğrencilerimizin eğlenerek öğrendikleri eğitim sistemimizi geliştiriyor ve güncelliyoruz.

Akademiden Fotoğraflar
resim eğitmeni
teknik resim eğitmeni

Eğitim Danışmanlığı

Başarılı bir sanatçı olmak isteyen, yeteneklerini nasıl değerlendireceğini bilmeyen ve hayallerinin peşinde koşmak isteyen öğrencilerimizi teknik resim ve güzel sanatlara hazırlık eğitimlerine yönlendiriyoruz.

Eğitimlerimizden yararlanarak içlerindeki sanatçıyı keşfetmek isteyen ancak hangi adımları atması gerektiğini bilmeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun eğitimleri belirliyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle hobilerini mesleğe dönüştürmelerine yardımcı oluyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor, yeni bir imaj kazanmalarını sağlıyoruz.

Başarılı ve ünlü bir sanatçı olmanız için eğitim ihtiyaçlarınızdan imajınıza kadar ufak dokunuşlarımızla hayatınızı değiştiriyoruz.

Eğitimden Fotoğraflar

Öğrenci Yorumları

Boş Zamanlarınıza Değer Katın!

Kendinize ayırdığınız her anı daha değerli ve güzel kılacak bir hobi edinmek istemez misiniz?

Resimle Birlikte Kendinizi de Keşfedin!

Türkiye'nin en iyi resim kursu Resim Akademi ile renkli bir dünyaya ilk adımınızı atın!

Çizgilere Hayat Verin, Duyguları Görünür Kılın!

Yaşama tuvalinizden yeni bir pencere açın, kendinizi resimle ifade etmeyi öğrenin!

Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. MEB Sertifikalı Resim Kursu programımızın sonunda MEB onaylı sertifika verirken Çocuklara, Gençlere ve Yetişkinlere Özel Hobi Atölyeleri, Karakalem Kursu, Suluboya Kursu, Yağlıboya Kursu, Akrilik Kursu, Ebru Kursu, Ahşap Boyama Kursu, Desen Kursu, Gravür Kursu, Karikatür Kursu, Minyatür Kursu, Grafitti Kursu, İç Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Dijital İllüstrasyon, Teknik Resim, Grafik Tasarım, Heykel, Seramik ve Cam Tasarım, Geleneksel Türk El Sanatları, Animasyon – Çizgi Film, Mimari Perspektif, Master Başvurusu İçin Portfolyo Tasarım, Resim İş Öğretmenliği, Dijital Çizim Kursları, Genç Atölye, Kurumsal Eğitimler ve Workshoplar için katılım sertifikası vermekteyiz.

MEB Sertifikalı Resim Kursu, Çocuklara, Gençlere ve Yetişkinlere Özel Hobi Atölyeleri, Karakalem Kursu, Suluboya Kursu, Yağlıboya Kursu, Akrilik Kursu, Ebru Kursu, Ahşap Boyama Kursu, Desen Kursu, Gravür Kursu, Karikatür Kursu, Minyatür Kursu, Grafitti Kursu, İç Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Dijital İllüstrasyon, Teknik Resim, Grafik Tasarım, Heykel, Seramik ve Cam Tasarım, Geleneksel Türk El Sanatları, Animasyon – Çizgi Film, Mimari Perspektif, Master Başvurusu İçin Portfolyo Tasarım, Resim İş Öğretmenliği, Dijital Çizim Kursları, Genç Atölye, Kurumsal Eğitimler, Workshoplar ve diğer tüm eğitimlerimizde ders telafi imkanı var. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

MEB Sertifikalı Resim Kursu, Çocuklara, Gençlere ve Yetişkinlere Özel Hobi Atölyeleri, Karakalem Kursu, Suluboya Kursu, Yağlıboya Kursu, Akrilik Kursu, Ebru Kursu, Ahşap Boyama Kursu, Desen Kursu, Gravür Kursu, Karikatür Kursu, Minyatür Kursu, Grafitti Kursu, İç Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Dijital İllüstrasyon, Teknik Resim, Grafik Tasarım, Heykel, Seramik ve Cam Tasarım, Geleneksel Türk El Sanatları, Animasyon – Çizgi Film, Mimari Perspektif, Master Başvurusu İçin Portfolyo Tasarım, Resim İş Öğretmenliği, Dijital Çizim Kursları, Genç Atölye, Kurumsal Eğitimler, Workshoplar ve diğer tüm grup kurslarımızda sınıf kontenjanımız minimum 7, maksimum 12 kişilik sınıflardan oluşmaktadır. Özel resim kursu, hobi kursları, teknik eğitimler ve güzel sanatlara hazırlık programlarımızda ise derslerimiz birebir işlenmektedir.

Resim kurslarımız için yaş sınırı bulunmamaktadır. Resim eğitim sınıflarımız çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere ayrılmaktadır. Grup veya özel resim eğitimlerimize kayıt yaptırabilirsiniz.

Eğitmen kadromuz; hobi ve teknik eğitimler, güzel sanatlara hazırlık, kurumsal eğitimler, dijital tasarım, teknik resim, heykelcilik, seramik ve cam tasarım gibi farklı alanlarda deneyimli, Türkiye'nin ünlü ressamları, tasarımcıları, karikatüristleri, illüstratörleri, animatörleri ve modacılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, resim ve sanatın farklı alanlarında makale, kitap ve diğer türlerde yayınlar yapmış, resim atölyelerinin ve dijital resim sanatının bilinen simalarından kurulu bir ekibe sahibiz.

Resim Akademi olarak resim kursu programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak resim sanatını amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediklerine, uzmanlaşmak istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, resimden beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan resim eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için uygulamalı sahne çalışmaları, workshoplar ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir. Eğitimin başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, bahsi geçen noktaların tekrarı ve telafisini gerçekleştirmektedir. Resim kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Resim kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun resim eğitimlerinin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Planını Yap!

resim akademi iletişim
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77