Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Bayilik Başvurusu

Yılda 1000 Öğrenci Mezuniyeti
Yıl içerisinde minimum 1000 öğrenci mezuniyeti garantisi.
Her Semtte 1 Kurs Merkezi
Semtinizin öğrenci potansiyelini başka kurslarla paylaşmayacaksınız.
Düşük Yatırım Maliyeti
Düşük maliyetle Resim Akademi yetkili kurs merkezleri arasına katılabilirsiniz.
Reklam ve Tanıtım Desteği
Sektörel web sitelerimizle kurs merkezinizin tanıtımı ve sosyal medya çalışmaları.
Çağrı Merkezi Desteği
Güler yüzlü çağrı merkezi personellerimizle öğrenci karşılama desteği.

Resim Akademi'nin Yetkili Eğitim Merkezlerinden Biri Olmak İster Misiniz?

Ailemize Katılın!

Türkiye’nin en kapsamlı sanat ve resim okulu Resim Akademi’nin yetkili eğitim merkezleri arasında yer almak istiyorsanız hemen bizi arayın! Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı, 15 yıllık deneyimle görsel sanatlara olan tutkusunu gelecek nesillere aşılayan, köklü bir eğitim kurumu olarak sanata gönül vermiş herkesi ailemizin bir parçası olarak görmekten mutluluk duyarız!

Başvuru Yap

Sorularınız mı Var? Hemen Bizi Arayın

franchise başvuru

Siz Eğitimi Verin, Biz Markanızı Yaratalım

20+ branşta hobi kursu ve teknik resim eğitimleriyle Türkiye’nin en deneyimli kurs merkezlerinden biri olarak sizlere bu büyük eğitim markasının bir ayağı olma fırsatı sunuyoruz!

15 yıllık eğitim sektörü deneyimimiz, gelenekselde bilinirliliğimiz ve dijitalde görünürlüğümüzle edindiğimiz tecrübeleri sizlerle paylaşıyoruz. Siz de bir eğitim kurumuna sahipseniz veya eğitim sektörüne adım atmayı düşünen bir girişimciyseniz Resim Akademi yetkili eğitim merkezleri arasına katılarak çok daha kısa sürede hedeflediğiniz öğrenci sayısına ulaşabilir, markanızı büyütebilirsiniz.

Marka yaratmayı deneyimli ve uzman ellere bırakın, siz sadece sanatınızı yeni insanlara aktaracağınız eğitimlere odaklanın! Resim Akademi desteğiyle adınızı Türkiye’nin en iyi resim kursları arasına yazdırın!

Sisteminizi Kuralım!

Deneyim ve günceli bir araya getiren eğitim sistemimiz ve müfredatımız, profesyonel yönetim anlayışımız ve organizasyon şemalarımızla eğitim merkezinizin açılıştan itibaren sağlam ve sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı köklü bir eğitim kurumu olarak kurs açma süreçlerinden eğitim programlarına, personel eğitiminden eğitim materyali teminine, mali süreçlerden sosyal aktivitelere kadar sizlere herşeyiyle hazır, anahtar teslim bir kurum emanet ediyoruz!

Resim Akademi olarak uzun yıllardır koruduğumuz başarımızın sırrını sanata olan tutkusunu tüm sanatseverlere aktarmak isteyen başarılı girişimcilerle paylaşıyoruz.

resim akademi franchise
resim kurs franchise

Birlikte Büyüyelim!

Resim Akademi’nin Türkiye genelinde eğitim veren yetkili merkezleri arasına katılarak potansiyelinizi ve markanızı büyütmeye, girişiminiz için deneyimli uzmanlardan destek almaya ve daha fazla öğrenciye ulaşmaya ne dersiniz?

Siz kurumunuzu iyileştirmek için yapabileceklerinize odaklanın, biz de geleneksel ve dijital medya araçlarını kullanarak eğitim markanızın bilinirliğini arttıracak reklam ve PR çalışmalarını yürütelim, personel alım ve oryantasyon süreçlerinde size destek olalım, bina iyileştirmelerinde ve MEB süreçlerinde size danışmanlık sunarak öğrencilerinize en yüksek standartları sunmanızı sağlayalım.

Eğitim sektöründeki akademik birikimimiz ve Resim Akademi markasının yüzlerce sanatseverde oluşturduğu yüksek güvenle sanatseverlere daha kolay ulaşın, birlikte büyüyelim!

İş Ortağı Yorumları

Aramıza Katıl

Eğitim sektöründe 15 yıllık deneyime sahip Resim Akademi ile çalışmanın avantajını yaşayın.

Öğrencilerine Ulaş

Daha fazla öğrenciye doğru zamanda ulaşın, rakiplerinizden farklı olarak gücünüzü artırın.

Kazancını Arttır

Resim Akademi ile birlikte büyüyün, telefonunuz çalsın, öğrencileriniz sizi tercih etsin.

kadın girişimcilere destek

Kadın Girişimcilere Destek

Sanat dünyasındaki başarılı kadın sayısını arttırmak için kadın girişimcilerimizin hayallerini gerçekleştirmelerine destek oluyoruz.

Siz de iş hayatındaki başarılarınızı eğitim ve sanat dünyasına taşımak, geleceğin başarılı sanatçılarını yetiştirmek, insanların sanatla tanışarak yeni bir hobi sahibi olmalarına aracılık etmek istiyorsanız Resim Akademi kadın girişimcilere destek programımızdan yararlanın, organizasyon ve iş planlama desteğimizle hedeflerinize kısa sürede ulaşın!

Kendi kurs merkezinin başına geçmek, yüzlerce öğrenci yetiştireceğiniz bir sanat merkezini yönetmeye başlamak için hemen Resim Akademi ile tanışın!

Genç Girişimcilere Destek

İş hayatınızda zirveye ulaşmak için yıllarca farklı denemeler yapmanıza gerek yok! Resim Akademi ortaklığı ile kariyerinize en tepeden başlayabilirsiniz.

Üniversiteden yeni mezun oldunuz ve resim sanatına olan tutkunuzu bir girişim fikriyle bir araya getirmek mi istiyorsunuz? Sanat tutkunlarının nitelikli eğitimler alacağı bir kurs merkezinin başına geçmeye ne dersiniz? Genç girişimcilere destek programımızla sanata gençlik aşısı yapıyor, başarılı girişimcilere destek oluyoruz.

Siz de kendi resim ve sanat okulunuzu açarak sanata olan tutkunuzu yeni bir boyuta taşımak ve eğitim sektöründe kalıcı bir yer edinmek istiyorsanız bize ulaşmak için vakit kaybetmeyin.

genç girişimcilere destek

Sıkça Sorulan Sorular

Kendi resim kursunuzu açmak istiyorsunuz ama önceliğiniz aklınızdaki soru işaretlerine yanıt bulmak mı? Kurumsal ortaklarımız bize en çok bu soruları yöneltti, siz de Resim Akademi’ye en çok yöneltilen sorulara göz atın, resim kursu açmak için neler yapılması gerektiği ve Resim Akademi franchise sistemi hakkında bilgi edinin.

Resim ve sanata gerçek bir tutkuyla bağlı olan, insanların yaşamlarına sanatla anlamlı bir dokunuşta bulunmak isteyen, ülkemizde sanatın gelişimine katkıda bulunmayı arzulayan girişimciler, kurs merkezi sahipleri, güzel sanatlar mezunları, resim ve sanat eğitmenleri ve eğitim sektörüne geçiş yapmayı düşünen iş insanları Resim Akademi ortaklığı ile resim kursu açabilir.

Resim kursu açmak için Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Standartları Yönergesi’nde belirtilen hususlara riayet ederek kurs merkezinin düzenlenmesi ve ilgili belgelerin gerekli mercilere teslim edilmesi gerekir. MEB Özel Öğretim Kurumları Standartları Yönergesi bir kurs merkezinin dersliklerinden diğer oda ve koridorlarına, yerleşim planından kontenjanlarına, havalandırma alanlarından aydınlatma sistemlerine kadar tüm hususları belirlemekte, merdiven genişliği, bahçe ve sosyal alanlar, tavan yüksekliği, idare ve personel odaları, tuvalet ölçüleri ve yerleşimleri gibi tüm fiziksel şartları belli zorunluluklara bağlamaktadır. Aynı şekilde kurs merkezinin hizmet vermeye başlaması için kurucu ve müdürün gerekli evrakları, kurum ana sözleşmesi, yönetim kurulu kararı, kurs açma beyanı, öğretim programı ve ders çizelgesi, tapu ve kira sözleşmesi gibi belgeler de hazırlanmalı ve Milli Eğitim Bakanlığı, valilik ve belediyeye teslim edilmelidir.

Resim kursu açma yatırım masrafları için öncelikle kurs merkezinin yapılanmasına dair detayların planlanması gerekir. Kurs merkezinin büyüklüğü, mevcut derslik, oda ve koridorların ölçü ve yerleşim planlarını incelemek ve Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına uygun olması için gerekli tadilat ve değişiklikler için ne kadar harcama yapılması gerektiğini belirlemek resim kursu açma yatırım masrafları açısından uygulanması gereken gözlem ve analiz aşamalarıdır. Bu nedenle resim kursu açma projenizin yatırım masrafları hakkında bilgi almak için projenizi uzmanlarımızla birlikte gözden geçirerek görüş alabilirsiniz.

Resim kursu açarken yapılacak dekorasyon masrafları; kurs binasının, dersliklerin, diğer oda ve koridorların büyüklüğüne, personel ve idare odalarında kullanılacak mobilyaların seçimine, derslik araç-gereçlerine, teknolojik ekipmanlara, kurumsal kimliğin kurs binasında nasıl yansıtılmak istendiğine, tabela ve ışıklandırma, kurum renkleri ve özel dekorasyon tercihlerine göre değişebilmektedir. Bu nedenle sanat kursu dekorasyon masrafları hakkında bilgi almak için uzmanlarımızın projenizi incelemesi gerekmektedir.

Resim Akademi franchise ücreti dahilinde;
 • İş ve süreç planlaması,
 • MEB başvuru dosyasının hazırlanması,
 • Personel alımı,
 • Personel eğitimleri,
 • Kurs binasının MEB standartlarına uygun hale getirilmesi,
 • Kurs merkezinin PR yönetimi,
 • Web site kurulumu ve yönetimi,
 • Sosyal medya desteği,
 • Açılış öncesi reklam ve tanıtım,
 • İlan hazırlama,
 • Reklam ve kampanyaların planlanması,
 • Gelir-gider fizibilitesi,
 • Kurs programı,
 • Ders programı taslağı,
 • Yıllık ve aylık takvim,
 • Finansal danışmanlık,
 • Merkezi destek,
 • Uluslararası programlara yönelik eğitim ve uygulamalar,
 • MEB takip ve denetimleri.
resim akademi iletişim

Bizimle İletişime Geçin!

Resim Akademi franchise sistemi hakkında bilgi almak, aramıza katılmak için formumuzu doldurun, danışmanlarımız sizi en kısa sürede arasın.

Siz de Resim Akademi ailesiyle çalışmanın avantajlarını hemen yaşamaya başlayın!

Formu Doldur!
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77