Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Akrilik Kursu

Hayal Gücünüzü Tuvalinize Yansıtın!

Dünyaya sanatın penceresinden bakmaya ne dersiniz? Akrilik kursu ile kendi renklerimizden yeni bir dünya yaratacağız.

Akrilik kursu ile resim sanatının kurallarını kavrayarak kendi renklerimizden yeni bir dünya yaratmayı öğrenecek, görsel okuryazarlığımızı geliştirecek, sanata dair yeni bir perspektif kazanacağız. Yeni arkadaşlıklar edinme, unutulmaz anılar biriktirme ve eşsiz bir deneyim yaşama fırsatını da unutmayın! Bizimle geçirdiğiniz her dakikadan keyif alacağınızdan emin olun.

Akrilik kursu programımızı hayal gücünü geliştirmek, sanatla iç içe olmak, ayrıcalıklı bir hobi edinmek, yeteneklerini fark ederek sanatçı yönünü güçlendirmek isteyenler için özel olarak hazırladık!

Her yıl akrilik dersi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

akrilik kursu

Tüm Akrilik Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 18 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Akrilik eğitimleri; 12 hafta 18 saatlik bir program dahilinde verilmekte; serbest çalışma tekniklerinden soyut resme, renk ve derinlik uyumundan resimde kompozisyonun önemine kadar pek çok konuyu içermektedir. Akrilik derslerinde işlenen tüm konular, uygulamalı olarak aktarılmakta ve öğrencilerin öğrendiği bilgileri deneyimlemesine imkan tanınmaktadır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Akrilik Kursu Resim Akademi

Zihninizdeki eşsiz düşünceleri boyalarınıza yansıtmak, yeteneklerinizi doğru bir eğitimle şekillendirmek ve yaşamınızı sanatla buluşturmak için doğru adrestesiniz! Şunu unutmayın ki sanatsal bir eğitim ancak gerçek bir sanat merkezinde alınır! Siz de Türkiye’nin en iyi sanat okulu olan Resim Akademi’ye gelin, akrilik kursu ile hayallerinizin peşinden koşun!

akrilik kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle gençlere örnek olan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden akrilik eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
akrilik kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Akrilik dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
akrilik kursu sertifikası

Kurum Onaylı Sertifika

Sanat yolculuğunuzda kat ettiğiniz yolu gösteren, uzmanlığınızı belgeleyen ve referans olarak gösterebileceğiniz kurum onaylı akrilik kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında akrilik dersi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

akrilik eğitimi

Kendinize Ayırdığınız Zaman Çok Mu Az?

Günlük koşturmacalar arasında kendinize vakit ayırmakta zorlanıyor, boş zamanlarınızın gerçekten size değer katmasını mı istiyorsunuz?

Monotonluğun hayatınızı her geçen gün esir almasına göz yummak zorunda değilsiniz! Bu döngüyü kırmak ve hayatınıza yeni renkler katmak istiyorsanız Resim Akademi akrilik kursu ile hemen tanışın, sosyal bir atmosferde yeni arkadaşlar edinin, keyifli anılar biriktirin, yaşamınızı tekdüzelik grisinden kurtarın.

Akrilik eğitimi ile hayatın detaylardaki güzelliklerini fark etmeye başlayacak, yeni bir mutluluk kaynağı edineceksiniz.

Hayata Sanatla Ara Verin!

Akrilik dersi, sizi rengarenk bir dünyaya davet ediyor! Gündelik koşuşturmacalara sanatla ara vermeye ne dersiniz?

Her dakikasından keyif alacağınız bir akrilik kursu sizi bekliyor! Büyüleyici bir sanat atmosferinde tıpkı sizin gibi sanata ilgi duyan sınıf arkadaşlarınızla keyifli bir deneyim yaşamak, sosyalleşmek, yeni insanlarla tanışmak ve ülkemizin en değerli sanatçılarından akrilik dersleri almak Resim Akademi ayrıcalığıyla mümkün!

Üstelik her ders kendinizi biraz daha rahatlamış, huzurlu ve mutlu hissedecek, akrilik kurslarında geçirdiğiniz vaktin bitmesini istemeyeceksiniz!

akrilik eğitimleri
akrilik dersi

Ruhunuzu Stresten Arındırın!

Sanatla birlikte kendinizi yeni baştan keşfetmek ve bugüne kadar fark etmediğiniz tüm yeteneklerinizi açığa çıkarmak ister misiniz? Küçük bir adımınız yeter, haydi akrilik derslerine!

Yoğun ve yorucu bir yaşam temponuz varsa aradığınız sakinliği ve benzersiz huzuru, akrilik eğitimlerinde yakalayın! Hem dinlenin hem de sanat dolu bir ortamda kaliteli ve keyifli vakit geçirmenin tadını çıkarın! Bir yandan odağınızı ve konsantrasyon becerilerinizi iyileştirirken bir yandan da duygularınızı renklerle ifade edin!

Resim Akademi’de el-göz koordinasyonunuzu geliştirin, olumlu düşünün ve yaşama güzel eserler bırakın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitim Tek Adresi!

Siz de sanatı yaşamından uzak tutamayanlardan mısınız? Sanat sizin için yemek yemek, su içmek gibiyse ve tuvalinizin başına her geçtiğinizde kendinizi yenilenmiş gibi hissediyorsanız hemen Resim Akademi’ye gelin! Hem bir çayımızı/kahvemizi için hem de nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, resim atölyelerimizi, Sanat Cafe’mizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı yakından inceleyin.

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun akrilik eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre akrilik dersi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan akrilik dersleri veriyoruz.

akrilik kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi akrilik dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Öğrencilerimizin akrilik eğitimi sürecinde ve sonrasında akıllarına takılan soru işaretlerini gideriyor, kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Akrilik kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Unutulmaz Anılar Biriktirin, Uygulamalı Akrilik Kursları ile Kendi Renginizi Bulun!

Yeteneklerinizi keşfetmek, ayrıcalıklı bir hobi edinmek ve sanat merkezli yeni arkadaşlıklar kurmak istiyorsanız en doğru adrestesiniz! Akrilik eğitimleri, size hem kendinizi çok daha iyi hissettirecek hem de yaşamın anlamını bulmanızı sağlayacak. Renklerin dilinden konuşmaya hazırsanız hemen Resim Akademi’yi ziyaret edin!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi akrilik kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik akrilik eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
akrilik kursları

Rengarenk Bir Dünyayı Keşfedin!

İster hobi olarak isterseniz de hayallerinize ulaşmak için akrilik derslerine katılın, kendinizi çok daha canlı ve özgüvenli hissedin!

Kayıt Ol »

Sanat Dolu Bir Yaşamınız Olsun!

Sanatın en güzel dallarından biri olan resimle ve akrilik boyama ile tanışın, sanatla bir arada çok daha mutlu bir yaşam sürün!

meb ruhsatlı akrilik kursu

MEB Ruhsatlı Akrilik Boyama Kursu

MEB onaylı bir eğitim kurumu olarak renklerin gücüyle hayat bulan, ilhamını doğadaki pek çok renkten alan ve en büyük hayali ünlü bir ressam olmak olan öğrencilerimizi hayallerine ulaştırıyoruz!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir akrilik kursu olarak ekipman ve eğitim gereçlerinden acil çıkışlara, derslik büyüklüklerimizden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar her konuda öğrencilerimizin güvenliğine, huzuruna ve doğru bir eğitim almasına önem veriyoruz. Akrilik eğitimlerini, MEB standartlarının tamamına uygun bir şekilde, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerle birlikte sunuyoruz.

MEB ruhsatlı olmayan merdiven altı kurumların karşısında durarak hem MEB hem de Avrupa standartlarını göz önünde bulunduruyor; imkanlarımızı ve eğitimlerimizi geliştirmeye, öğrencilerimize her daim en iyisini vermeye devam ediyoruz.

Akrilik derslerinin başından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız ile birlikte gelişiminizi takip ediyor, sanatsal becerilerinizi geliştirmek için her türlü desteği sunuyoruz.

Uygulamalı Akrilik Eğitimleri

Resim sanatının bir dalı olan akriliğin, teorik eğitimle öğrenilemeyeceğini biliyor, kendini renklerle ve çizgilerle ifade edebilen öğrencilerimiz için uygulama ağırlıklı akrilik dersleri veriyoruz.

Son teknoloji ile donattığımız resim atölyelerinde içindeki potansiyeli keşfetmek üzere yola çıkan öğrencilerimizle birlikte yaparak öğrenme metodu ışığında akrilik derslerimizi işliyor, kursumuzu tamamen görsel algıya hitap edecek şekilde hazırlıyoruz.Kursiyerlerimizin öğrendiklerini ve yeteneklerini geliştirebilmeleri için atölye çalışmaları, sergiler ve etkinlikler düzenliyoruz.

Akrilik eğitiminde resim sanatında kompozisyonun önemini, renk gruplarını, resim tekniklerini, resim yapmanın inceliklerini ve fırça kullanımını öğretiyor; öğrencilerimizin sanat ile olan buluşmasını tuvallerimiz, paletlerimiz ve boyalarımızla gerçekleştiriyor, atölyelerimizde tam bir görsel şölen yaratıyorurz!

Öğrencilerimizin eğlenerek öğrendikleri gençler için resim eğitimi sistemimizi geliştiriyor ve bu sayede onlara hayallere dokunmanın en iyi yolunu öğretiyoruz.

uygulamalı akrilik eğitimi
akrilik eğitimleri

Uluslararası Akrilik Eğitimleri Standardı

Her öğrencimizin yeteneklerinin, öğrenme sürecinin ve gelişiminin farklı olduğunu biliyor, bu doğrultuda 15 yıllık deneyimimiz ile geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan akrilik eğitimini veriyoruz.

Bugüne kadar 500’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan akrilik kursumuzda eğitim programlarını kursiyerlerimizin öğrenme hızına, bilgisine ve grubun dinamiğine göre şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu kriterlere ek olarak eğitmenlerimizin deneyimine, araç gereç donanımına, sosyal alanların çeşitliliğine ve eğitim salonlarımızın konforuna da dikkat ediyoruz. Keyifli bir ortamda akrilik dersleri alabilmeniz ve hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz için en iyi şartları sunmaya özen gösteriyoruz.

İster hobi amaçlı gençler için resim eğitimi almak isteyin, isterseniz amacınız meslek edinmek olsun; ayrıcalıklı akrilik kursu ile Resim Akademi’de hayallerinizi gerçekleştirmenin şimdi tam zamanı!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Resim sanatının dopdolu dünyasını keşfetmek için kaç yaşında olduğunuzun hiçbir önemi yok! Resim Akademi’de her yaş grubu için eğitim desteği mutlaka var!

Algılama, anlama ve üretme becerilerinizi geliştirebileceğiniz akrilik kursundan sonra dilerseniz uzman eğitmenlerimizin önerilerini ve yönlendirmelerini dikkate alarak güzel sanatlar bölümüne hazırlanabilir ya da sanatın diğer dallarıyla ilgili olarak gelişiminizi sağlayabilirsiniz. Var olan yeteneklerinizi doğru zamanda keşfedip doğru bir eğitimle buluşturarak kendiniz için en büyük iyiliği yapabilirsiniz!

Türkiye’nin en iyi sanat okulu olan Resim Akademi ile yeteneklerinize nasıl yön vermeniz ve geleceğinizi nasıl şekillendirmeniz gerektiği konusunda yönlendirmeler alabilirsiniz.

akrilik dersi
akrilik dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Çizgilerden ve sembollerden başlayan yolculuğunuzu mükemmel görünümdeki tablolara ve şaheserlere dönüştürebileceğiniz akrilik kurslarından sonra da sizleri asla yalnız bırakmıyoruz!

Gelişiminizi destekleyebilmeniz adına, varsa merak ettiğiniz veya ilgi duyduğunuz diğer sanatsal faaliyetlere ve eğitimlere yönlendirmeler yapıyor; aklınızdaki tüm soru işaretlerini gideriyoruz. Gerek gelecek planlarınız gerekse hayalini kurduğunuz başarılar konusunda sizleri destekliyor, başarıya giden yolda yanınızda yer alıyoruz!

Resim Akademi olarak sadece akrilik eğitimleri süresince değil mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Sanatıyla fark yaratmak isteyen kursiyerlerimize akrilik kursları dışında teknik eğitimlerden güzel sanatlara hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla destek olmayı sürdürüyoruz.

Yaşamınızda sanatın varlığını hissederek çok daha güzel ve özel hissetmenize aracı oluyor; akrilik kurslarında her biri birbirinden benzersiz deneyimler yaşamanızı sağlıyoruz.

Öğrenci Yorumları

Kendinizi Keşfedin!

Resim konusunda yeteneğim yok demeyin, akrilik kurslarına gelin ve başarıyı siz de yakalayın!

Sanatla İç İçe Olun!

Sanatın en anlamlı ve değerli dallarından biri olan resim ile akrilik kurslarında tanışın!

Gelecek Planları Yapın!

Klişe işler size göre değilse geleceğinizi sanatsal meslekler ışığında bir kez daha değerlendirin!

akrilik kursu mezunları

500 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana kendini çizgilerle ve renklerle daha iyi ifade edebildiğini düşünen Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden pek çok öğrenciye akrilik boyamanın tekniklerini ve pratik yönlerini aktardık.

Gençler için her türlü ayrıntıyı düşündüğümüz, yağlı boya ile resim yapmanın tüm inceliklerine eğitim programımızda yer verdiğimiz, uygulamalı ve bireysel farklılıklar gözetilerek oluşturulan gençler için resim kursumuzda Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciyi ağırladık.

Öğrencilerimizin hayallerine uzanan ilk adımları doğru zamanda ve doğru bir şekilde atabilmesi için öğrenme hızlarını, ilgi alanlarını, becerilerini ve gelecek planlarını dikkate aldık. Siz de Türkiye’nin en güncel akrilik kursuna gelin, sanat dolu bir yolculuğa çıkan mezunlarımızdan biri olun!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Mutlaka sanatla iç içe olmalıyım diyorsanız dilerseniz hobi dilerseniz de profesyonel olarak faydalanabileceğiniz diğer sanat kurslarımıza katılabilirsiniz.

Heykel, taş boyama, sulu boya, yağlı boya, karakalem, ebru, ahşap boyama, karikatür, graffiti, illüstrasyon, iç mimarlık, grafik tasarım, dijital çizim ve temel resim eğitimi gibi kurslarla yepyeni yeteneklerinizi keşfedebilir; sizler için düzenlemiş olduğumuz workshoplarla yaşamınızı daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Sanatın farklı dallarına ilgi duyuyorsanız da akrilik kurslarında bunların yanı sıra güzel sanatlara hazırlık kursları ve kurumsal eğitim programlarımızla daha fazla deneyim kazanabilir, dilediğiniz gibi keyifli vakit geçirebilirsiniz.

akrilik dersleri
sosyal etkinlikler akrilik kursu

Sosyal Etkinlikler

Akrilik dersi, elbette sanat dolu bir ortamda verilir! Öğrencilerimize akrilik kursunda yalnızca resim yapmayı öğretmiyor, aynı zamanda da sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Öğrencilerimizin akrilik dersleri dışında da eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı satranç, playstation ve bowling turnuvaları düzenliyor; öğrendiklerini pekiştirebilmeleri için usta sanatçıları, sanatseverlerle bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Öğrencilerimizin merak duygularının gelişebilmesi için resim sergisi ve müze gezileri organizie ediyor, keyifli bir atmosferde doyasıya eğlenmelerini sağlıyoruz.

Sanatın ayrıntılarını öğrenirken mutlu olacakları, günlük tempolarında kendilerine vakit ayıracakları huzurlu ve eğlenceli bir akrilik kursu atmosferi yaratıyoruz. Gelin, siz de Resim Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

Adına yakışır şekilde sanatla dolu olan Sanat Cafe’mizde akrilik kursu ders aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçiriyor, kursumuza severek gelmenizi sağlıyoruz.

Sadece akrilik boyama kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında öğrencilerimizin sosyalleşebileceği, sanatsever bireylerle bir arada bulunabileceği, resim ve sanat konulu sohbetler edebileceği bir ortam hazırlıyor, Sanat Cafe’de keyif kahvelerini yudumlarken yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
akrilik workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin en ünlü ressamları, heykeltıraşları, animasyon sanatçıları, karikatüristleri ve grafik tasarımcıları ile keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebilmeniz ve usta isimlerden tüyolar alabilmeniz için önemli fırsatlar yaratıyoruz.

Çalışmalarıyla adını tüm ülkede duyurmuş, yaptığı eserlerin herkesin hafızasına kazındığı usta isimlerden sanat ve resim dünyasına dair bilinmeyenleri öğreniyor, resim sanatında en iyi olmanın yolunu keşfetmenizi sağlıyoruz. Akrilik boyama eserler ile ilgili hiçbir yerde bulamayacağınız bilgileri, işin ehlinden alıyoruz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış ünlü isimlerden hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, sanatı ustasından öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Akrilik eğitimlerinde geçirdiğimiz eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölyedeki çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve keyifli atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin büyülü dünyasına siz de katılın!

Akrilik Kursu Detaylı Eğitim Programı

Resim sanatının temelleriyle başlayacağımız kurs programında renklerin oluşumu, renk grupları, resimde kompozisyon, tonalite ve armoni, akrilik boyalarda yoğunluk ve saydamlık, akrilik için gerekli malzemeler gibi pek çok konunun üzerinde duracağız. Siz de akrilik eğitimlerine katılarak unutulmaz bir deneyim yaşamak istiyorsanız hemen akrilik kursu eğitim programımızı inceleyin ve erken kayıt fırsatlarını yakalayın!

Akrilik eğitimleri ile birlikte edineceğiniz bazı kazanımlar şu şekildedir:
 • Sanatla iç içe, çok daha pozitif ve huzurlu bir yaşam süreceksiniz.
 • Kişisel gelişiminizi destekleyecek, kültürlü ve aydın biri olacaksınız.
 • Günlük yaşamın stresinden ve yoğunluğundan uzaklaşacak, kendinize zaman ayırmanın tadını çıkaracaksınız.
 • Hayal gücünüzü genişletecek, üretkenliğinizi artıracaksınız.
 • El-göz koordinasyonunuzu ve odaklanma kapasitenizi güçlendireceksiniz.
 • Renkleri ayırt etmede önemli avantajlar sağlayacaksınız.
 • Eleştirel düşünmeyi ve temelde yatan duyguyu anlamayı öğreneceksiniz.
 • Hem faydalı ve öğretici hem de eğlenceli bir hobi edinmiş olacaksınız.
 • Kendinizi sözsüz olarak da ifade edebilmenin yollarını keşfedeceksiniz.

Akrilik kursu yolculuğumuza başlarken resim sanatının temellerini bildiğimizden emin oluyor, ilk adımlarımızı sağlam atıyoruz. 1. ay akrilik dersi programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Resim Nedir, Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Resim Sanatında Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Renk Oluşumu
 • Renk Grupları (Ana Renkler, Ara Renkler)
 • Sıcak ve Soğuk Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
İlk ay akrilik dersleri ile tuvalinizde kompozisyon oluşturmayı öğrenecek, renkleri tanıyarak kendi renklerinizi yaratmaya başlayacaksınız.

Artık fırçamızı elimize almanın zamanı geldi. 2. ay akrilik dersleri ile tuvalimizde bolca egzersiz yapacak, sanatımızı pratiklerle öğreneceğiz. 2. ay akrilik eğitimi programı:
 • Akrilik Boyada Renk Bilgisi
 • Tonalite ve Armoni
 • Perspektif ve Boya Yoğunluğu
 • Kompozisyon Çeşitleri
 • Açık ve Koyu Alanların Sunumu
 • Akrilik Boya Tekniğinde Gerekli Malzemeler
 • Akrilik Boya Türleri
 • Akrilik Boya Fırçaları ve Kullanımı
 • Akrilik Tekniği Obje Çalışmaları
Akrilik kursu ile 2. ay sonunda renk bilgimizi geliştirecek, kendi renklerimizi yaratacak, hayal gücümüzü tuvalimize taşıyacağız!

Akrilik eğitimi programımızın son ayında daha zorlu pratiklerle tekniğimizi geliştirecek, kendi stilimizi bulacağız! Akrilik derslerimizin 3. ayında:
 • Fırça Temizliği
 • Boyama Öncesi Renk Hazırlama
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Açık Alanlarda Işık ve Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Peyzaj Çalışmaları
 • Figür Çalışmaları
 • Portre Çalışmaları
 • Soyut Resim Teknikleri
 • Serbest Çalışma Teknikleri
Akrilik eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanat yolculuklarına bizimle devam etmek isteyen kursiyerlerimizi diğer hobi kursları ve teknik eğitimlerimizde ağırlıyoruz.

Akrilik Kursu Programı - 800’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Resim konusunda daha büyük adımlar atmak isteyen, mevcut yeteneklerini doğru bir eğitimle buluşturmayı planlayan 800’ün üstündeki öğrencimizi, akrilik kurslarından başarıyla mezun ettik! Yaşamına sanatın penceresinden bakmak üzere yola çıkan ve bu yolda Resim Akademi’nin deneyimli eğitmenlerinden destek alan kursiyerlerimizden %99 oranında memnuniyet sağladık…

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Akrilik Boyama Kursu Programı

Resim konusunda hiçbir yeteneğiniz olmasa dahi akrilik derslerine katıldıktan sonra kendinizi ünlü bir ressam gibi hissedebilirsiniz! Önemli olan yalnızca yetenekli olmak değil, ilgili olmak!

Akrilik eğitimleri; 12 hafta 18 saatlik bir program dahilinde verilmekte; serbest çalışma tekniklerinden soyut resme, renk ve derinlik uyumundan resimde kompozisyonun önemine kadar pek çok konuyu içermektedir. Akrilik derslerinde işlenen tüm konular, uygulamalı olarak aktarılmakta ve öğrencilerin öğrendiği bilgileri deneyimlemesine imkan tanınmaktadır.

Akrilik dersi, öğrencilerin kendilerini sanat dolu bir yaşama hazırlamaları, gelecek planlarında sanata yer vermeleri, yaşamlarını mutlu ve başarılı bir kişi olarak sürdürmeleri için hazırlanmaktadır.

“Hep aynı şeye dönüyorum: Ressam bütün benliğiyle doğanın incelenmesine vermelidir kendini ve bir öğretim niteliğini taşıyan tablolar yapmaya çalışmalıdır.” -Paul Cezanne

akrilik dersleri

Akrilik Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi olarak akrilik kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı akrilik kursu sertifikası veriyoruz. MEB onaylı resim kursu sertifikalarımız ile ilgili detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

MEB sertifikalı resim kursu olarak akrilik eğitimlerine herhangi bir gerekçe ile katılamayan öğrencilerimiz için farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini sunuyoruz.

Akrilik eğitimi veren eğitmenlerimizin tamamı, resim, heykelcilik, seramik ve karikatür gibi alanlarda deneyim sahibi, üniversitelerde akademisyenlik yapan, resim ve sanatın farklı alanlarında makale, kitap ve diğer türlerde yayınlar yapmış isimlerdir.

Resim Akademi olarak akrilik eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede ilerlemek istediklerine, uzmanlaşmayı düşündükleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, gençler için resim kursundan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Akrilik kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Akrilik kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Resim Akademi akrilik kursu İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Akrilik dersi almak isteyen herkes, Resim Akademi’deki derslerimize katılabilmektedir.

Akrilik eğitimlerine katıldıktan sonra sanata ve sanatçıya değer verir, kişisel gelişiminizi destekleyici diğer eğitimlere katılır, daha sosyal ve aktif bir yaşam sürer, duygularınızı boya ve fırçalarla ifade etmeyi öğrenir, psikolojinizi düzenler ve yaratıcılığınızı artırırsınız.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
akrilik kursu fiyatları

Akrilik Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Akrilik Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Resim tutkunuzu bir adım ileri taşımak istemez misiniz? Ayrıcalıklı bir hobi ya da yeni bir kariyer fırsatı… Akrilik kursu ile yeteneklerini keşfeden ve kendini daha çok geliştirmek isteyen öğrencilerimiz bu eğitimleri de alıyorlar. Tekniğinizi, bilgi ve becerilerinizi ileri düzeye taşımak isterseniz öğrencilerimizin en çok tercih ettiği resim kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hayatınızın bir parçası yapın!

Akrilik Kursu Derslerimiz Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Akrilik kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Akrilik kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi akrilik kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Akrilik kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

500+

Mezun Öğrenci

Akrilik kursu programlarıyla yeni bir hobi edinen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

174

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 870 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77