Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Yetişkin Resim Kursu

Resim Tutkunuzu Ertelemeyin!

Kendinize yeterince vakit ayıramadığınızı mı hissediyorsunuz? Yaşamınız işle ev arasında geçmeye mi başladı? Eğer bu tekdüzeliğe bir dur demek istiyorsanız resim kursları tam size göre!

Resim sanatının inceliklerini keşfederek hayatınıza yeni bir renk katmak istemez misiniz? Gündelik kaygılara, iş hayatının yoruculuğuna, yaşamın monotonluğuna dur deyin, tutkularınızın peşinden gidin. Türkiye’nin en iyi resim okulu Resim Akademi’de yeteneklerinizi keşfedin, sanatın büyüleyici dünyasına adım atın.

Yetişkinlere özel resim kursu ile yaşamın monotonluğuyla yaşam enerjinizi tütketmesine engel olun, kendinize yeni bir boyut yaratın!

Hobi resim kursları kendinize ayırdığınız zamana değer katarken bir yandan da hafızanızı, problem çözme becerinizi ve yaratıcılığınızı geliştirir.

resim kursu

Tüm Resim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Hobi resim kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup resim sanatına giriş, resimde kompozisyon, resimde perspektif, karakalem egzersizleri, resimde renk kullanımı, sulu boya uygulamaları, yağlı boya uygulamaları ve akrilik boya uygulamaları gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Resim Kursu Resim Akademi

Hayattan aldığınız keyfi arttıracak, eğlenceli uygulamalar ve etkinliklerle yaşamınıza yeni bir renk ve neşe katacak resim kursları ile büyüleyici bir dünyaya adım atmaya hazır mısınız? Ailemizin bir parçası olun, uzman resim eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış resim dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir resim eğitimi alın!

resim kursu eğitmenleri

Ünlü Resim Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı sanatçıları arasında yer alan, ünlü ressamlardan resim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
resim kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Resim kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı resim kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı resim kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında resim dersi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

resim eğitimi

Sıradanlıktan Kurtulmak Mı İstiyorsunuz?

Yaşamınızda yeni bir renge, yeni heyecanlara ihtiyaç mı duyuyorsunuz? Artık sorumluluklarınızın ötesine geçmenin zamanının geldiğine inanıyorsanız doğru adrestesiniz!

Yaşamın her geçen gün daha sıkıcılaşan monoton döngüsünü kırmak, etrafınızı saran bu stresten kurtulmak, kendinize yeni bir hedef edinmek mi istiyorsunuz? Resim Akademi resim kursları ile büyüleyici bir dünyaya adım atacak, hayal gücünüzle yaratacağınız bu dünyada mutluluğu yeniden tanımlayacaksınız!

Resim Akademi olarak sizin için unutulmaz bir macera hazırladık, siz de resim dersleri ile maceramıza katılın, sıradanlıktan kurtulun!

Sanata Daha Fazla Zaman Ayırın!

Her zaman resme, tasarıma veya heykel sanatına meraklı mıydınız? Yaşamınızın yoğunluğu sizi ilgi alanlarınıza zaman ayırmaktan alıkoyduğu için tüm bu merakınızı arka plana itmek zorunda mı kaldınız?

Bugüne kadar hep işinize ve sorumluluklarınıza daha fazla zaman ayırdığınız için kendinizi başkasının hayatını yaşamış gibi hissediyorsanız üzülmekle vakit kaybetmek yerine hemen harekete geçin, resim dersi alarak hayatınızda sanata daha fazla yer açmak için ilk adımı atın, keyif alacağınız yeni bir aktiviteyle tanışın!

Boş zamanlarınıza değer katacak yetişkin resim kursu programları ile nihayet kendinizi özgür kalmış hissedeceksiniz!

resim eğitimleri
resim dersi

Yeteneklerinizi Keşfetmeye Başlamak İçin Geç Değil!

Hayatınızda yolunda gitmeyen bir şey olduğunu düşünüyor, küçük veya büyük değişikliklere ihtiyaç duyuyorsanız hiçbir zaman geç değil!

Yeni bir hobi edinmek mi istiyorsunuz? Yoksa amacınız kariyerinizde değişiklikler yapmak mı? Hiç fark etmez… Resim kursları ile önce hem sanatın eğlenceli yönüyle tanışın hem yeteneklerinizi keşfedin, ardından kendinizi daha da geliştirmek için Resim Akademi’nin olanaklarından yararlanmaya devam edin.

Sosyalleşecek, eğlenecek, güzel vakit geçirecek, aynı zamanda resim kursları ile gizli kalmış potansiyelinizi açığa çıkaracaksınız!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Eğer siz de boş zamanlarınıza değer katacak yeni bir aktivite arıyor, günlük yaşamınıza sanatın güzelliklerini katmak istiyorsanız resim kursu tam da size göre! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun resim dersi programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir hobi resim eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun resim eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre resim dersi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan resim dersleri veriyoruz.

resim kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi resim dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Resim kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Resim eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Resim Kursları ile Hayal Gücünüzü Kendinize Renklerle Dolu Bir Dünya Yaratmak İçin Kullanın!

Rutininizi sıkıcılığa hapsolmaktan kurtarmanınızın zamanı gelmedi mi? Eğer siz de iş hayatının yoğunluğuna ve yorgunluğuna biraz ara vermek istiyorsanız gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun resim eğitimi planını yapalım!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi resim kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik resim dersi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, resim sanatının büyüsünü birlikte keşfedelim!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
resim kursları

Dünyaya Tuvalden Bakın!

Resim kursları ile kendi dünyanızı en renkli haliyle tuvale aktarmanın yollarını öğrenin, hayata yeni bir pencereden bakmaya başlayın!

Kayıt Ol »

Mutlu Olmanın Yeni Bir Yolunu Keşfedin!

Yaratıcılığınızı ve özgüveninizi geliştiren resim kursu ile kendinize olan inancınızı ve enerjinizi tazeleyin, hayata daha pozitif bakmaya başlayın!

meb ruhsatlı resim kursu

MEB Ruhsatlı Resim Kursu

Resim Akademi resim kursu merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir resim kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Standartlar Yönergesi ile belirtilen acil çıkışlar, ders ekipmanları, eğitim gereçleri, yangın merdivenleri, deprem dayanıklılık raporu, sosyal alanlar ve diğer tüm hususlara hassasiyet göstererek öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanının en iyilerinden resim eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Beklenti, ihtiyaç ve ilgi alanlarınıza göre planladığımız resim dersi programlarımızı edineceğiniz bilgilerin yalnızca teoride kalmaması, pratiğe dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar olması için yıl sonu sergileri, atölye çalışmaları ve sergi gezisi organizasyonları ile pekiştirmekteyiz.

Hobi resim kursu programımız boyunca eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla birlikte öğrencilerimizin gelişimlerini adım adım takip etmekte, eğitsel ihtiyaçlarını ve eksiklerini tespit etmekte, öğrenemedikleri konuların veya kaçırdıkları derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmekteyiz.

Uygulamalı Resim Eğitimi

Öğrenci odaklı hazırladığımız resim kursu programlarımızda teorik anlatımlar yerine tamamen pratiğe ve uygulamaya dayalı bir eğitim metodunu benimsiyoruz.

Görsel ve işitsel yeni nesil teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı resim dersi anlatımları, yeteneklerinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, çizim ve boyama tekniğinizi güçlendirmeye yönelik ev ödevleri, uzman resim eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Öğrencilerimizin el yatkınlıklarını, görsel okur yazarlıklarını, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve resim sergileri düzenliyor; yetişkin resim kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Türkiye’nin en aktif resim kursu olarak unutulmaz bir deneyim yaşadığınızdan emin oluyor, yenilikçi ve beklentilerinize yanıt veren bir eğitim metodu ile öğrenirken güzel vakit geçirmenize imkan veriyoruz.

resim dersi
resim dersleri

Uluslararası Standartta Resim Dersi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan resim eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir eğitim programdır.

Bugüne kadar 1500’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz resim kursu programımızda öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, hobi resim eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, resim kursu sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Yetişkin resim dersi içeriklerimizi öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçlarını, beklentileirni ve isteklerini karşılamak üzere sürekli güncelliyor, en iyi resim kursu deneyimini sunmak için Avrupa’nın sanat okullarının uygulamalarını yakından takip ediyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Resim sanatına yeteneği olan öğrencilerimizin gelişimlerine destek oluyor, resim kursu sırasında ve sonrasında eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği ile yanlarında oluyoruz.

Resim dersi süresince öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini, el yatkınlıklarını, sanata olan ilgilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve gösterdikleri gelişime göre ek eğitimler planlıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini doğru yönlendirmelerini sağlıyor, fotoğraf ve video çekimleriyle reklam ve PR desteği sunuyor, başarılı bir sanatçı olarak onları geleceğe hazırlıyoruz!

Türkiye’nin önde gelen ressamları, resim eğitmenleri ve sanatçıları ile birlikte hem keyif alacağınız hem de yeni beceriler edineceğiniz bir resim kursu düzenliyoruz.

resim kursu
resim kursları

Eğitim Sonrası Destek

Resim eğitimi sonrası resim sanatına gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak resim kursu süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve hobilerini bir adım daha ileri götürebilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Resme olan yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya farklı beceriler edinmek isteyen öğrencilerimize kursları, teknik eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata daha fazla yer ayırarak boş zamanlarınıza değer katmanız, sıradanlıktan kurtulmanız ve kendinizi keşfetmeniz için resim kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz.

Resim Kursu Yorumları

Keyifli Bir Hobi ile Tanışın!

Günlük koşturmacalardan kurtularak kendinize daha fazla nitelikli boş zaman yaratmak mı istiyorsunuz?

Renkli Bir Dünyaya Adım Atın!

Resim Akademi resim kursu ile hayata sanatın penceresinden daha pozitif bakmaya başlayın!

Yaşamınıza Değer Katın!

Resim kursları ile iş ve sosyal yaşamınıza katkı sağlayacak kazanımlar edinin, daha başarılı ve mutlu bir birey olun!

resim kursu mezunları

1500+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize resim sanatının teknik ve pratik yönlerini aktararak hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

Resim dersleri için özel olarak hazırladığımız tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel resim kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye resim dersleri verdik.

Size özel planlanan; ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir resim eğitimi alarak ailemizin yeni üyelerinden biri olun, keyifli bir hobiniz olsun!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Resim kursları ile yetinmek istemeyen öğrencilerimize farklı hobiler ve aktivitelerle tanışabilecekleri sanat kursları sunuyoruz!

Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız eğitimlerle yanınızdayız. Başta resim kursu olmak üzere öğrencilerimize hayatlarına renk katacakları hobi kursları, mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler, güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlanan öğrencilerimiz için güzel sanatlara hazırlık kursu programları ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de ayrıcalıklarla dolu Resim Akademi dünyasının tadını sonuna kadar çıkarın, resim dersi sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun yeni kurslarımıza göz atın!

resim dersleri
resim kursu sosyal etkinlikler

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi resim kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta bir programı sizlerle buluşturuyor, eğlenceli uygulamalar, etkinlikler ve sürpriz organizasyonlarla dolu bir resim dersi sunuyoruz!

Resim kursu öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sergi organizasyonları, müze gezileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en aktif resim kursu olarak öğrencilerimizin resim ve görsel sanatlarda ün kazanmış, ülkemizin dünya çapında başarılı sanatçılarıyla tanışmasına imkan veriyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, atölyeler ve buluşma organizasyonları ile amatör sanatseverleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Resim kursu ile her anınıza değer katmaya hassasiyet gösteriyor, boş zamanlarınızı gerçekten nitelikli ve keyifli resim dersleri ile geçirmenizi sağlıyoruz.

Sanat Cafe

Resim dersi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece resim eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında yeni arkadaşlar edinebilecekleri, hayata karıştıklarını hissedebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak unutulmaz anılar biriktirebilecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca workshop ve sergi çalışmaları yaparak resim sanatına ilgi duyan öğrencilerimize büyüleyici bir sanat atmosferini deneyimleme fırsatı sunuyor, resim kursları ile gerçek bir sanat merkezinde ayrıcalıklı bir eğitim almanızı sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
resim workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamları, resim eğitmenleri ve sanatçıları ile keyifli workshoplar düzenliyor, resim sanatının ustaları ile tanışacağınız fırsatlar yaratarak gelişiminize katkı sunuyoruz.

Usta sanatçıların sadece çalışmalarına göz atmakla kalmıyor, keyifli workshop etkinlikleri düzenliyor, birlikte çalışmanın ve resim yapmanın püf noktalarını öğrenmenin keyfini çıkarıyoruz. Çalışmaları ve verdiği eğitimlerle ün kazanmış, yurt içi ve yurt dışında başarıları ile bilinen ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden butik resim eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış başarılı sanatçılardan hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, resim yapmayı ustasından öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Yetişkinlere özel resim kursları ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Resim Kursu Detaylı Eğitim Programı

Resim sanatına olan ilginize daha fazla zaman ayırmak istiyor, renkli resim dersleri ile hayatınıza yeni bir neşe kaynağı katmayı arzuluyorsanız detaylı resim eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman resim eğitmenlerinden resim kursu alma şansını kaçırmayın!

Resim kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Boş zamanlarınıza değer katacak keyifli bir aktivite keşfedersiniz,
 • Sosyalleşir, yeni arkadaşlar edinirsiniz,
 • İletişim becerilerinizi güçlendirme fırsatınız olur,
 • Farkındalığınız artar, detayları çok daha kolay fark edersiniz,
 • Görsel okur yazarlığınız gelişir,
 • Stresten uzaklaşırsınız,
 • Yeteneklerinizi keşfedersiniz,
 • İş yaşamında daha motive olursunuz,
 • Sosyal yaşamda mutluluğunuzla dikkat çekersiniz,
 • Kendinize güven kazanırsınız.

Resim kursu yolculuğumuza başlıyoruz! Önce resim sanatının temellerini öğrenecek, temel bilgilerimizin doğruluğundan emin olacağız. 1. Ay Resim Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Görsel Sanat Kültürü
 • Resim Nedir?
 • Sanatın Evrenselliği
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
İlk ay resim kursları ile sanat merkezli yeni dostlar edinecek, birlikte kat edeceğimiz uzun bir yolculuk için hazırlanacağız.

Resim kursu programımızın 2. ayından itibaren çizim kalemimizi alıyor, karakalem çalışmalarına geçiyoruz. 2. – 3. Ay Resim Kursu Programı:
 • Görsel Sanatlarda Biçimlerde
 • Karakalem Çizimleri
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Nokta ve Çizgi Eskizleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Çizgi Çeşitleri
 • Farklı Kalem Türleri ile Çizgi Egzersizleri
 • Farklı Tonlarda Çizgiler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Geometrik Şekillerin Çizimi
  • Düz Çizim Egzersizleri
  • Daire Çizim Egzersizleri
  • Elips Çizim Egzersizleri
 • Leke Çeşitleri
  • Pürüzsüz Leke
  • Dokusal Leke
  • Çizgisel Leke
  • Noktasal Leke
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
Resim dersleri ile geçen 3 ayın sonunda resimde temel kompozisyon kurallarını öğrenerek kendinize daha fazla güvenmeye başlayacaksınız.

Resim kursu yolculuğumuzun 4. ayında yaratıcılığımızı öne çıkaracağız! Hayal gücümüzü konuşturmanın vakti geldi… 4. Ay Resim Kursu Programı:
 • Çizim Teknikleri
 • Form Anlatım ve Görsel İlişkilendirme
 • Işık ve Gölge
 • Oran ve Orantı
 • Natürmort Çalışmaları
 • Doğa Çalışmaları
 • Kuru Boya Tekniği ile Çalışmalar
 • Karakter Yaratımı
 • Modelleme
 • Perspektif Türleri
 • Uzamsal Perspektif
 • Objenin Eksenini Hesaplama
 • Objenin Ölçülerini Hesaplama
 • Doku Çeşitleri
  • Doğal Doku
  • Yapay Doku
  • Görsel Doku
 • Bitki Çizimi
 • Peyzaj Çizimi
 • Bakarak Çizme Alıştırmaları
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
Resim kursları ile yeteneklerinizi keşfedecek, dünyaya sanatın penceresinden bakmaya başlayacaksınız.

Renklerin oluşumunu keşfetmeye hazır mısınız? 5. ay resim dersleri ile sulu boya çalışmaları yapacak, kendi renklerimizi yaratacağız! 5. - 6. Ay Resim Kursu Programı:
 • Sulu Boya Resim Malzemeleri
 • Sulu Boya Setleri
 • Sulu Boya Fırçaları
 • Fırça Kullanma Teknikleri
 • Sulu Boya Kullanımı
 • Sulu Boyada Saydamlık
 • Sulu Boyada Yoğunluk
 • Sulu Boya Kağıtlarını Tanıma
 • Yapıştırma Bantları
 • Sulu Boya Resim Teknikleri
 • Renklerin Oluşumu
 • Renk Grupları
  • Ana Renkler
  • Ara Renkler
  • Sıcak Renkler
  • Soğuk Renkler
  • Nötr Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Sulu Boya Resimlerde Derinlik
 • Sulu Boya Resimlerde Tonalite
 • Perspektif
 • Gliserin Kullanımı ve Kurumayı Geciktirme
 • Uygulama Alanını Renklendirme
 • Açık ve Koyu Alanlarda Su Kullanımı
5. ay resim dersleri sonunda sulu boya tekniklerini öğreniyor, hayatımıza yeni renkler katıyoruz.

Şimdi de yeteneklerimizi yağlı boya kullanarak deneyeceğiz. Resim derslerimize yağlı boya çalışmalarıyla devam ediyoruz! 7. - 8. Ay Resim Kursu Programı:
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
 • Terebentin ve İncelticiler
 • Spatula ve Palet
 • Tuvale Astar Atma
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Zımparalama
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Fırça Kullanım Teknikleri
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Soyut Resim Nedir?
 • Soyut Resim Tasarlama
 • Obje Deformasyonu
 • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
 • Desende Ritim Tasarımı
 • Desen Analizi
 • Tonalite, Ritim ve Armoni
 • Yağlı Boyada Yoğunluk
 • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
 • Açık Alanlarda Işık
 • Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Mat Vernik Kullanımı
 • Yarı Mat Vernik Kullanımı
 • Parlak Vernik Kullanımı
Resim dersleri ile renkleri daha yakından tanıyor, kazanımlarımız arasına her gün yenilerini ekliyoruz!

Resim kursu programımızın son iki ayında akrilik boya kullanımını öğreniyor, tuvalimizi hayal gücümüzle süslüyoruz. 9. - 10. Ay Resim Kursu Programı:
 • Akrilik Boya Tekniği
 • Akrilik Boya Malzemeleri
 • Akrilik Fırçalarının Özellikleri
 • Akrilik Altı Dolgu Malzemeleri
 • Spatula ve Palet Kullanımı
 • Temizlik Bezleri
 • Akrilik Boya İçin Tuval Hazırlama
 • Tuval Gerginliği
 • Palet Üzerinde Renk Oluşturma Egzersizleri
Unutulmaz anılarla dolu resim kursu programımıızın sonuna geliyor, yolculuklarına bizimle devam etmek isteyen kursiyerlerimizi diğer hobi kursları ve teknik eğitimlerimizde ağırlıyoruz.

Resim Kursu Programı - 1500’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Hayatında yeni bir renk arayanlara, iş yaşamının yoruculuğuna, günlük koşturmacalarına ara vermek isteyenlere, yeteneklerine ve ilgi alanlarına daha fazla zaman ayırmayı arzulayanlara resim eğitimleri vererek bugüne kadar 1500’ün üzerinde öğrenci mezun ettik ve %98 öğrenci memnuniyeti sağladık.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? - Resim Kursu Programı

Rutin bir döngünün içine hapsolduğunuzu hissediyor, kendinizi kurtaracak yeni bir çıkış, keyifli bir aktivite arıyorsanız doğru adrestesiniz! Yetişkin resim kursu programımıza göz atın, Resim Akademi’de renkli bir dünyayı keşfetmeye başlayın!

Resim kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup resim sanatına giriş, resimde kompozisyon, resimde perspektif, karakalem egzersizleri, resimde renk kullanımı, sulu boya uygulamaları, yağlı boya uygulamaları ve akrilik boya uygulamaları gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Resim kursu programımızı; resim sanatına ilgi duyan ve bu ilgisini ayrıcalıklı bir hobiye dönüştürerek boş vakitlerine değer katmak isteyen sanatseverler için özel olarak hazırladık!

Resim kursu ile sanatın terapi etkisini keşfedecek, daha mutlu, enerjik ve başarılı bir insan olarak hem iş hem de sosyal yaşamda dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.

resim dersi

Resim Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Resim kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı resim kursu sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı resim kursu sertifikası aldığınız eğitimi belgeleyen, Türkiye ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. Ayrıca MEB onaylı resim kursu sertifikası hakkında detaylı bilgi almak için de eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Resim Akademi olarak resim kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Resim kursu eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü resim eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Resim Akademi olarak resim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Resim kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Resim kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, resim kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi resim kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan resim kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Resim kursu Florya, resim kursu Bahçelievler, resim kursu Ataköy, resim kursu Yeşilköy, resim kursu Zeytinburnu, resim kursu Avcılar olarak hizmet veren resim kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Resim kursu programımız tüm yetişkinler için uygundur. Daha genç öğrencilerimiz için genç ve çocuk resim kursu programlarımıza göz atabilirsiniz. Resim kursu sınıflarımızı öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve seviyelerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle boş vakitlerinize değer katacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Resim kursları ile her şeyden önce sanatın terapi etkisi ile tanışacak, iş hayatının yoğun ve yorucu koşturmacasından sıyrılarak hayatınıza neşe katma fırsatı bulacaksınız. Bununla birlikte resim tekniğinizi geliştirecek, gizli kalmış yeteneklerinizi keşfedecek, kendinize daha fazla güvenmeye başlayacaksınız. Sosyal ve eğlenceli bir atmosferde yeni arkadaşlar edinecek, resim kursu ile hapsolduğunuz rutinin dışına çıkarak hayata karıştığınızı hissedeceksiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
resim kursu fiyatları

Resim Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Resim Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Resim kursları ile yaşamlarına ayrıcalıklı bir hobi katan ve kendilerini geliştirmeye devam etmek isteyen öğrencilerimiz Resim Akademi ayrıcalıklarından yararlanmaya devam ediyor. Siz de yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun yeni eğitimler keşfetmek istiyorsanız resim kursu sonrasında en çok tercih edilen eğitimlerimize göz atın!

Resim Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Resim derslerimizi işlediğimiz eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Resim kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi hobi resim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Hobi resim kursu öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

1500+

Mezun Öğrenci

Resim kursları ile yaşamlarına yeni bir hobi katan yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

749

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 3.745 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77