Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Desen Kursu

Yaratıcı Tasarımlara İmza Atın…

Hayal Gücünüzle Çizgileri Hareket Ettirin! – Resim Akademi Desen Kursu

Geometrik şekillere hayal gücünüzle hayat vermek, yaratıcı tasarımlara imza atmak ve yeteneklerinizi keşfetmek için desen kursu programımıza göz atın!

Desen kursları ile sıfırdan desen oluşturmayı öğrenecek, çizim, renklendirme, temel tasarım teknikleri ve daha birçok beceriyi kazanımlarımız arasına ekleyecek, basılmaya hazır tasarımlar oluşturarak desen tasarım sürecinde karşılaşabileceğimiz zorluklar hakkında fikir edineceğiz. Kısacası son derece eğlenceli ve uygulama ağırlıklı bir program bizi bekliyor.

Boş zamanlarını nitelikli geçirmek, yeni ve ayrıcalıklı bir hobi edinmek, tasarımın dünyasına adım atarak yaratıcılığını açığa çıkarmak isteyenler için desen kursu kusursuz bir fırsat!

Desen kursları ile görsel okur yazarlığınızı geliştirecek, yaratıcılığınızla gerek okul gerekse iş yaşamında fark yaratacaksınız!

desen kursu

Tüm Desen Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
8 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Desen kursu programı haftada 1 gün 1,5 saatten 8 haftalık bir program olup çizgi uygulamaları, geometrik çizimler, desen sanatına giriş, desen sanatında perspektif, kompoziyon ögeleri, cansız model çizimleri, tonlama ve gölgelendirme, tors çizimleri gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Desen Kursu Resim Akademi

Görsel sanatların en keyifli alanlarından biriyle tanışarak günlük rutininizin dışına çıkmaya ne dersiniz? Ailemizin bir parçası olun, uzman desen eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış desen dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir desen dersi alın!

desen kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Eğitmenler

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı desinatörleri arasında yer alan ünlü isimlerden desen eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
dersen kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Desen kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilere herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
desen kursu sertifika

Desen Kursu Sertifikası

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak kurum onaylı desen kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında desen dersi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

desen eğitimi

Biraz Nefes Almaya Ne Dersiniz?

Günlük koşturmacaların arasında kaybolmuş hissetmeye başladıysanız kendinize biraz vakit ayırmak ve yeni hobiler keşfetmek hiç de fena bir fikir değil!

Sorumluklarınızın ve acil halletmeniz gereken işlerin sizi nereye kadar sürüklemesine izin vereceksiniz? Size ait olmadığını hissettiğiniz bir yaşamı sonu gelmez bir karamsarlıkla sürdürmek yerine desen kursları ile görsel sanatların keyifli dünyasına adımınızı atın, mutluluğu yeniden keşfederek hayata daha pozitif bakın!

İş ve okul yaşamının yoğunluğundan bıkan ve kendisine keyifli bir aktivite arayanlar için desen kursu oldukça yaratıcı bir çözüm sunuyor!

Hayal Gücünüzün Sınırlarını Keşfedin!

Yaratıcılığınızı sınırlayan rutinliği desen eğitimi alarak aşın, sanatın özgür dünyasında kendinizi keşfetmeye başlayın!

Resim Akademi’nin hayal gücünüzü harekete geçirecek eğlenceli atmosferinde kendinize ve yeteneklerinize daha çok güvenmeye başlayacak, yaratıcılığınızı cesurca ifade edecek, tasarımlarınız ve yarattığınız desen çalışmaları ile saklı kalan yeteneklerinize kendiniz bile şaşıracaksınız!

Duygularınızı sanatla ifade edebilmenin rahatlığı ile desen dersi almak üzerinizden bir yük kalkmış gibi hissetmenizi sağlayacak!

desen eğitimleri
desen dersi

Hayatınızı Sanatla Değiştirin!

Sanatın baş döndüren dünyasına vakit kaybetmeden adım atın, desen dersi ile hayatınızın ritmini değiştirin…

Yeni ve renkli bir hobi edineceğiniz desen kursları ile dünyanıza yeni bir boyut katın, yalnızca kendiniz için yaptığınız ve keyif aldığınız bir aktiviteyle hayatınızı ne kadar değiştirebileceğinize tanıklık edin, sınırları ve engelleri sanatla ortadan kaldırabileceğinizi keşfedin, büyülü bir dünyada yeniden doğmuş gibi hissedin!

Resim Akademi desen kursu ile vakit kaybetmeden tanışın, içinizdeki sanat sevgisini bir ayrıntı olmaktan çıkarın, hayatınıza mutluluk katan yeni kaynağı keşfedin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Sanatın güzelliklerini günlük yaşamınıza katarak mutluluğunuzu arttırmak, işinize veya okulunuza daha motive dönmek istemez misiniz? Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun desen kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir desen eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun desen eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre desen dersi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan desen dersleri veriyoruz.

desen kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi desen dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Desen kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Desen kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Eğlenceli Bir Ortamda, Uygulamalı Desen Kursları ile Hayal Gücünüzü Konuşturun!

Sıkıcı ve hep aynı ilerleyen rutininizde bir değişiklik yaratmanın vaktinin geldiğini düşünüyor, yaratıcılığınızı özgürce açığa çıkarabileceğiniz bir aktivite arıyorsanız gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun desen dersi planını yapalım!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi desen kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik desen eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, sanatın büyüsünü birlikte keşfedelim.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
desen kursları

Yaratıcılığınızı Geliştirin!

Kendi tasarımlarınıza hayat vermeyi öğreneceğiniz dersen kursları ile yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayın, görsel gücünüzü arttırın!

Kayıt Ol »

Yeteneklerinizin Farkına Varın!

Hem el yeteneklerinizi hem de farkındalığınızı arttıracak desen dersi ile becerileriniz arasına yeni kazanımlar ekleyin, özgüvensizlikten kurtulun!

meb ruhsatlı desen kursu

MEB Ruhsatlı Desen Kursu

Resim Akademi desen kursu merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir desen kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Standartlar Yönergesi ile belirtilen acil çıkışlar, ders ekipmanları, eğitim gereçleri, yangın merdivenleri, deprem dayanıklılık raporu, sosyal alanlar ve diğer tüm hususlara hassasiyet göstererek öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanının en iyilerinden desen dersi almalarını sağlıyoruz.

Beklenti, ihtiyaç ve ilgi alanlarınıza göre planladığımız desen eğitimi programlarımızı edineceğiniz bilgilerin yalnızca teoride kalmaması, pratiğe dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar olması için yıl sonu sergileri, atölye çalışmaları ve sergi gezisi organizasyonları ile pekiştirmekteyiz.

Desen kursu programımız boyunca eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla birlikte öğrencilerimizin gelişimlerini adım adım takip etmekte, eğitsel ihtiyaçlarını ve eksiklerini tespit etmekte, öğrenemedikleri konuların veya kaçırdıkları derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmekteyiz.

Uygulamalı Desen Dersi

Öğrenci odaklı hazırladığımız desen kursu programlarımızda teorik anlatımlar yerine tamamen pratiğe ve uygulamaya dayalı bir eğitim metodunu benimsiyoruz.

Görsel ve işitsel yeni nesil teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı desen dersi anlatımları, yeteneklerinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, çizim ve tasarım tekniğinizi güçlendirmeye yönelik ev ödevleri, uzman desen eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Öğrencilerimizin el yatkınlıklarını, görsel okur yazarlıklarını, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve resim sergileri düzenliyor; desen kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Türkiye’nin en aktif desen kursu olarak unutulmaz bir deneyim yaşadığınızdan emin oluyor, yenilikçi ve beklentilerinize yanıt veren bir eğitim metodu ile öğrenirken güzel vakit geçirmenize imkan veriyoruz.

uygulamalı desen eğitimi
desen eğitimleri

Uluslararası Standartta Desen Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan desen eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir eğitim programdır.

Bugüne kadar 400’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %97 katılımcı memnuniyeti sağlayan, deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz desen kursu programımızda öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, desen eğitimi içeriklerimizin yeterliliğine, desen kursu sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Desen dersi içeriklerimizi öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçlarını, beklentilerini ve isteklerini karşılamak üzere sürekli güncelliyor, en iyi desen kursu deneyimini sunmak için Avrupa’nın sanat okullarının uygulamalarını yakından takip ediyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Yetenekli öğrencilerimizin gelişimlerine destek oluyor, desen kursu sırasında ve sonrasında eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği ile yanlarında oluyoruz.

Desen eğitimi süresince öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini, el yatkınlıklarını, sanata olan ilgilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve gösterdikleri gelişime göre ek eğitimler planlıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini doğru yönlendirmelerini sağlıyor, fotoğraf ve video çekimleriyle reklam ve PR desteği sunuyor, başarılı bir sanatçı olarak onları geleceğe hazırlıyoruz!

Türkiye’nin önde gelen desinatörleri, desen eğitmenleri ve sanatçıları ile birlikte hem keyif alacağınız hem de yeni beceriler edineceğiniz bir desen kursu düzenliyoruz.

desen dersi
desen dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Desen eğitimi sonrası sanata gönül veren ve kendini geliştirmeyi sürdürmek isteyen öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak desen kursu süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve hobilerini bir adım daha ileri götürebilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Desinatörlük ve tasarıma olan yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya farklı hobiler edinmek isteyen öğrencilerimize hobi kursları, teknik eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata daha fazla yer ayırarak boş zamanlarınıza değer katmanız, sıradanlıktan kurtulmanız ve kendinizi keşfetmeniz için desen kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz.

Desen Kursu Yorumları

Yeni Bir Hobiniz Olsun!

Hayatınıza renk katacak, stres ve moral bozukluklarından uzaklaşmanızı sağlayacak bir hobiye ne dersiniz?

Dünyaya Farklı Bir Gözle Bakın!

Desen kursları ile detayları fark etme gücünüzü arttırın, sanatla daha pozitif bir bakış açısı edinin!

Enerjinizi ve Motivasyonunuzu Arttırın!

Sorumluluklarınıza biraz ara vererek nefes alın, işe veya okula eskisinden çok daha yüksek enerjiyle dönün!

desen kursu mezunları

400+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize tasarımcılığın ve desen sanatının teknik ve pratik yönlerini aktararak hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

Desen dersleri için özel olarak hazırladığımız tam donanımlı desen kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel desen eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye desen dersleri verdik.

Size özel planlanan; ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir desen dersi alarak ailemizin yeni üyelerinden biri olun, keyifli bir hobiniz olsun!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Desen kursları ile yetinmek istemeyen öğrencilerimize farklı hobiler ve aktivitelerle tanışabilecekleri sanat kursları sunuyoruz!

Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız eğitimlerle yanınızdayız. Başta desen kursu olmak üzere öğrencilerimize hayatlarına renk katacakları hobi kursları, mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler, güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlanan öğrencilerimiz için güzel sanatlara hazırlık kursu programları ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de ayrıcalıklarla dolu Resim Akademi dünyasının tadını sonuna kadar çıkarın, desen kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun yeni kurslarımıza göz atın!

desen dersleri
sosyal etkinlikler desen kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi desen kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta bir programı sizlerle buluşturuyor, eğlenceli uygulamalar, etkinlikler ve sürpriz organizasyonlarla dolu bir desen dersi sunuyoruz!

Desen kursu öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sergi organizasyonları, müze gezileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en aktif desen kursu olarak öğrencilerimizin desen, tasarım ve görsel sanatlarda ün kazanmış, ülkemizin dünya çapında başarılı sanatçılarıyla tanışmasına imkan veriyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, atölyeler ve buluşma organizasyonları ile amatör sanatseverleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Desen kursu için ayırdığınız zamanın boşa gitmemesine hassasiyet gösteriyor, her anı eğlenceli ve değerli bir desen eğitimi programını sizlerle buluşturuyoruz.

Sanat Cafe

Desen dersi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, keyifli sohbet ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece desen eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında yeni arkadaşlar edinebilecekleri, hayata karıştıklarını hissedebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak unutulmaz anılar biriktirebilecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca workshop ve sergi çalışmaları yaparak görsel sanatlara ilgi duyan öğrencilerimize büyüleyici bir sanat atmosferini deneyimleme fırsatı sunuyor, desen kursları ile gerçek bir sanat merkezinde ayrıcalıklı bir eğitim almanızı sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
desen workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin deneyimli desinatörleri, tasarımcıları, modacıları ve stilistleri ile keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebileceğiniz sürpriz fırsatlar yaratıyoruz!

Usta sanatçıların sadece çalışmalarına göz atmakla kalmıyor, keyifli workshop etkinlikleri düzenliyor, birlikte çalışmanın ve sanatlarının püf noktalarını öğrenmenin keyfini çıkarıyoruz. Çalışmaları ve verdiği eğitimlerle ün kazanmış, yurt içi ve yurt dışında başarıları ile bilinen ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden butik desen eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış başarılı sanatçılardan hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, işi ustasından öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Desen kursları ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Desen Kursu Detaylı Eğitim Programı

Sanatın yeni yönlerini keşfederek sıradanlıktan kurtulmak ve hayatınıza yeni deneyimler katmak istiyorsanız tam da aradığınız fırsat! Detaylı desen eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman desen eğitmenlerinden desen kursu alma şansını kaçırmayın!

Desen kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Tasarım becerilerinizi geliştireceksiniz.
 • Dünyaya sanatın penceresinden bakacaksanız.
 • Olumlu bir bakış açısı edineceksiniz.
 • Haftaya çok daha motive ve enerjik başlayacaksınız.
 • Gizli kalmış yeteneklerinizi keşfedeceksiniz.
 • Kendinize olan güveniniz ve inancınız artacak.
 • Yeni ve keyifli bir hobiniz olacak.
 • El becerilerinizi geliştireceksiniz.
 • Sosyalleşecek, yeni arkadaşlar edineceksiniz.
 • Odaklanma süreniz artacak.

Desen eğitimi programımızın ilk aylarında tasarım ve çizimde temel unsur olan çizgiyle neler yapabileceğimize bakacak, geometrik formların tasarımdaki rolünü anlayacağız. 1. Ay Desen Kursu Programı:
 • Çizgi Uygulamaları
 • Çizginin Desendeki Yeri
 • Desen Çiziminde Kullanılan Araç ve Gereçler
 • Basit Geometrik Formlar
 • Köşeli Form Çizimleri
 • Desende Perspektif
  • Tek Kaçış Noktalı Perspektif
  • İki Kaçış Noktalı Perspektif
  • Üç Kaçış Noktalı Perspektif
 • Geometrik Formlarda Oranlama
 • Yuvarlak Formların Çizimleri
 • Daire ve Elips Çizimi
 • Küre ve Silindir Çizimi
Desen kursları ile geçen bir ayın ardından temel geometrik formları tasarımlarınızda kullanmayı öğrenecek, kendi stilinizi keşfetmeye başlayacaksınız.

Yolculuğumuza kompozisyona yönelik desen dersleri ile devam ediyor, tasarımlarımızla hikayeler anlatıyoruz! 2. Ay Desen Kursu Programı:
 • Desende Kompozisyon
 • Cansız Model
 • Eskiz
 • Rakursi (Kısaltım)
 • Kaide
 • Konularına Göre Kompozisyon Türleri
 • Kompozisyonun Ögeleri
 • Cansız Model Çizimleri
 • Oran ve Orantı
 • Boyut ve Proporsiyon
 • Objenin Geometrik Analizi
 • Nesnelerin Hacimlendirilmesi
 • Işık Kullanımı
 • Tonlama ve Gölgelendirme
 • Tors Çizimi
 • Torsun Hacimlendirilmesi
Desen eğitimi programımızı birlikte geçirdiğimiz 2 ayın ardından tamamlıyor, eğlenceli uygulamalarla kazanımlarımızı kalıcı hale getiriyoruz.

Desen Kursu Programı - 400’ün Üzerinde Mezun %97 Katılımcı Memnuniyeti

Renksiz ve monoton bir yaşama tahammül etmeye çalışmak yerine günlük rutinine yeni aktiviteler ve ilgi alanları eklemek isteyenler için hazırladığımız desen kursları ile bugüne kadar 400’ün üzerinde öğrenci mezun ettik ve %97 öğrenci memnuniyeti sağladık.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? - Desen Kursu Programı

Siz de kendinizi zaman zaman hep aynı şeyleri yapıyor gibi hissediyor, hayatınızda yeni bir deneyime ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız, desen kursu programımıza göz atın, Resim Akademi’de ayrıcalıklı bir hobi ile tanışın!

Desen kursu programı haftada 1 gün 1,5 saatten 8 haftalık bir program olup çizgi uygulamaları, geometrik çizimler, desen sanatına giriş, desen sanatında perspektif, kompoziyon ögeleri, cansız model çizimleri, tonlama ve gölgelendirme, tors çizimleri gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Desen kursu programımızı; görsel sanatlara merakı olan ve bu merakını yaşamına neşe katan bir aktiviteye dönüştürmek isteyen sanatseverlere özel olarak hazırladık!

Sağladığı zihinsel kazanımlar sayesinde desen eğitimleri dikkatinizi toplamanızı gerektiren anlarda çok daha kolay odaklanmanıza yardımcı olacak!

desen dersleri

Desen Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Desen kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı desen kursu sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı desen kursu sertifikası aldığınız eğitimi belgeleyen, Türkiye ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. Ayrıca MEB onaylı sertifika programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için de eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Resim Akademi olarak desen kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Desen kursu eğitmen kadromuz; görsel sanatların başta desen, tasarım ve resim alanlarında olmak üzere farklı alanlarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü desen eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, desinatörler ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Resim Akademi olarak desen eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Desen kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Desen kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, desen kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi desen kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan desen kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Desen kursu Florya, desen kursu Bahçelievler, desen kursu Ataköy, desen kursu Yeşilköy, desen kursu Zeytinburnu, desen kursu Avcılar olarak hizmet veren desen kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Hayır. Desen kursu programımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Desen kursu sınıflarımızı öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve seviyelerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle boş vakitlerinize değer katacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Desen kursu programlarına katılarak öncelikle günlük yaşamın koşturmacaları arasında zihninizi rahatlatacak ve stresten uzaklaşmanızı sağlayacak keyifli bir hobi keşfetmiş olursunuz. Bununla birlikte zihinsel ve psikomotor kazanımları beraberinde getiren desen kursları, çevresinin ve kendisinin çok daha farkında, yeteneklerine inanan, özgüveni yüksek, mutlu ve pozitif bireyler iş dünyasında ve sosyal hayatta dikkat çeken bir birey haline gelmenizi destekler.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
desen kursu fiyatları

Desen Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Desen Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Desen kursları ile boş vakitlerine değer katan ve yeteneklerini fark eden kursiyerlerimiz sanat yolculuklarına Resim Akademi ile devam ediyor. Siz de yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun yeni eğitimler keşfetmek istiyorsanız desen kursu sonrasında en çok tercih edilen eğitimlerimize göz atın!

Desen Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Desen kursu programlarımızı gerçekleştirdiğimiz eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Desen kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi desen kursu şubeleri.

%97

Öğrenci Memnuniyeti

Desen kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

400+

Mezun Öğrenci

Desen kursları ile yaşamlarına yeni bir hobi katan yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

241

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.205 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77