Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Karakalem Atölyesi

Yaratıcılığınızı Geliştirin, Çizgilere Hayat Verin!

Yeteneklerini Keşfetmek İsteyenler İçin Keyifli Bir Workshop Hazırladık! Resim Akademi Karakalem Atölyesi

İster ayrıcalıklı bir hobiyle tanışmayı ister kendinizi geliştirmek için işin ustalarından ipuçları almayı arzuluyor olun! Karakalem atölyesi tam da aradığınız fırsat!

Bir resim veya karakalem kursuna katılmayı düşünüyor ancak böylesine uzun bir kurs için gerçekten potansiyeliniz olup olmadığına emin olamıyor musunuz? Yoksa yalnızca sanatla dolu güzel bir gün geçirmeye ve günlük koşturmacalardan biraz uzaklaşmaya mı ihtiyacınız var? Tüm bunları ve daha fazlasını Resim Akademi karakalem atölyesinde bulacaksınız!

Hayatınıza yeni bir boyut katarak mutluluğunuza mutluluk eklemek veya çizim yeteneklerinizi geliştirerek geleceğin usta çizerlerinden biri olmak istiyorsanız karakalem atölyemize katılın, sizinle aynı yollardan geçmiş sanatçılardan ipuçları alın!

“Çocukken herkes bir sanatçıdır, zor olan yetişkinken sanatçı kalabilmektir.” - Pablo Picasso

karakalem atölyesi

Tüm Karakalem Atölyesi Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
1 Gün 3 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Karakalem workshop programı 1 gün 3 bölümlük bir eğitim olup resimde perspektif, iç ve dış mekan çizimleri, natürmort, hayvan çizimleri, insan ve yüz çizimleri, ışık ve gölgelendirme, tarama teknikleri, hayalden ve bakarak karakalem çizim egzersizleri gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Karakalem Kursu Resim Akademi

Eğer günlük koşturmacalardan gerçek tutkularınıza fazla zaman ayıramadığınızı hissediyorsanız Resim Akademi karakalem atölyesi sizi çok mutlu edecek! Ailemizin bir parçası olun, uzman karakalem workshop eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış karakalem dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir karakalem eğitimi alın!

karakalem atölyesi eğitmenleri

Ünlü Karakalem Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı sanatçıları arasında yer alan ünlü isimlerden karakalem eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
karakalem workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Karakalem kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilere herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
karakalem atölyesi sertifika

Kurum Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak kurum onaylı karakalem atölyesi sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında akrilik eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

karakalem kursu

Yeteneklerinizi Ortaya Çıkarın!

Bugüne kadar yaşamınızı hep akademik veya mesleki kariyer odaklı bir biçimde mi sürdürdünüz? Arka planda kalan yeteneklerinizin olup olmadığını merak mı ediyorsunuz?

Uzman eğitmenler ve usta sanatçılar eşliğinde keyifli karakalem workshop etkinliğimize katılın, yeteneklerinizi keşfetmek için kaleminizi elinize alın ve harikalar yaratmaya başlayın! Karakalem dersleri ile Resim Akademi’nin yaratıcılığı teşvik eden atmosferinde gerçek potansiyelinizi keşfedin!

Eğer yeteneklerinizin üzerine gitmeye devam etmek isterseniz workshop ile başladığınız yolculuğu karakalem kursu ile sürdürebilirsiniz.

Hayata Biraz Mola Verin!

Günlük koşturmacalar, iş stresi, okul ve sınavların yoğunluğu gibi yıpratıcı kişisel gündeminize biraz mola verebilmek iyi olmaz mı?

Resim Akademi karakalem atölyesi yalnızca resim sanatına yeteneği olduğunu düşünenler için değil, tüm sanatseverler için açık! Siz de günlük rutininizin sizi yıprattığını düşünüyorsanız karakalem workshop ile kendinize nefes alabileceğiniz bir mola yaratın, sanatın terapi etkisiyle yenilendiğinizi hissedin!

Stresin ve koşturmacaların sizi yıpratmasının önüne karakalem dersleri ile geçin, hayattan daha fazla keyif alın!

karakalem kursları
karakalem eğitimi

Yepyeni Bir Dünyayı Keşfedin!

Hem sanatı hem de kendinizi yeni baştan keşfedeceğiniz bir karakalem atölyesi Resim Akademi’de sizleri bekliyor!

Yaratıcılığınızı ve el becerilerinizi açığa çıkarmanızı destekleyen karakalem eğitimi aynı zamanda sosyal ve eğlenceli bir atmosferde yeni insanlarla tanışmanıza ve sanat dolu bir ortamda yeni arkadaşlıklar kurarak hayata karışmanıza imkan veriyor! Daha fazla vakit kaybetmeden bu ayrıcalıklı dünyaya merhaba deyin!

Sanat üzerine sohbetler edecek, çalışmalarınıza karşılıklı yorumlar yapacak, unutulmaz anılar biriktireceksiniz.

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Sanatın ve kendinizin farklı yönlerini daha yakından tanımak, dünyanıza kendi çizgilerinizle yeni bir şekil vermek istiyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun karakalem kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir karakalem eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun karakalem atölyesi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre karakalem workshop içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan karakalem dersleri veriyoruz.

karakalem workshop

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi karakalem dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Karakalem workshop sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Karakalem kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Hayal Gücünüzü Karakalem Atölyesi ile Açığa Çıkarın, El Becerinizi Konuşturun!

Geçmişte sürekli çizimler yapıyor olsanız da iş hayatına atıldıktan sonra uzun bir ara mı verdiniz? Yoksa yeteneklerinizin seviyesini öğrenmek için işin ustalarından fikir almaya ihtiyaç mı duyuyorsunuz? Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun karakalem atölyesi planını yapalım!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi karakalem atölyesi

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik karakalem eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, sanatın büyüsünü birlikte keşfedelim.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
karakalem workshop

Kendinizi İfade Edin!

İletişim yalnızca sözle olmaz! Karakalem dersleri ile kendinizi sanatla ifade etmeyi öğrenin, duygularınızı çizimlerinize aktarın!

Kayıt Ol »

Görsel Algınızı Geliştirin!

Karakalem workshop ile işin tekniğini ustalardan öğrenin, görsel okur yazarlığınızı geliştirin, dünyaya sanatçı gözüyle bakmaya başlayın!

meb ruhsatlı karakalem atölyesi

MEB Ruhsatlı Karakalem Kursu

Resim Akademi karakalem kursu merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir karakalem kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir karakalem kursu olarak öğrencilerimize tamamen MEB standartlarında bir içerikle eğitim sunuyoruz. Sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlarımıza, deprem dayanıklılık raporlarımızdan eğitim materyallerimize kadar her konuda MEB standartlarına uygun bir eğitim programı düzenliyoruz. Güvenli bir eğitim binasında, keyif dolu eğitimlerimize katılabilir, Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun bir eğitimden geçebilirsiniz.

Beklenti, ihtiyaç ve ilgi alanlarınıza göre planladığımız karakalem eğitimi programlarımızı edineceğiniz bilgilerin yalnızca teoride kalmaması, pratiğe dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar olması için yıl sonu sergileri, atölye çalışmaları ve sergi gezisi organizasyonları ile pekiştirmekteyiz.

Karakalem atölyesi ile sizlere MEB standartlarında, nitelikli ve boş vakitlerinize gerçekten değer katacak bir eğitim sunuyor, zamanınızı boşa harcamadığınızdan emin oluyoruz!

Uygulamalı Karakalem Eğitimi

Yaşamınıza farklı deneyimler kazandırmak, hobilerinizi çeşitlendirmek istiyorsanız karakalem atölyesi tam size göre! Uygulamalı karakalem dersleri ile yeteneklerinizi keşfetmenizi sağlıyoruz.

Görsel ve işitsel yeni nesil teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı karakalem dersi anlatımları, yeteneklerinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, yaratıcılığınızı güçlendirmeye yönelik ev ödevleri, uzman karakalem eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Öğrencilerimizin el yatkınlıklarını, görsel okur yazarlıklarını, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve resim sergileri düzenliyor; karakalem kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Türkiye’nin en aktif karakalem kursu olarak yaratıcılığınızı teşvik eden, kendinize ve yeteneklerinize inanmanızı destekleyen bir kurs atmosferi yaratmaya hassasiyet gösteriyoruz.

uygulamalı karakalem eğitimi
karakalem eğitimleri

Uluslararası Standartta Karakalem Eğitimi

Bireysel farklılıkları göz ardı etmeden, güncelliği ön planda tutarak, Avrupa standartlarında bir karakalem kursu programı hazırlıyoruz.

Bugüne kadar 800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz karakalem kursu programımızda öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, karakalem eğitimi içeriklerimizin yeterliliğine, karakalem kursu sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Karakalem atölyesi içeriklerimizi öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçlarını, beklentilerini ve isteklerini karşılamak üzere sürekli güncelliyor, en iyi karakalem kursu deneyimini sunmak için Avrupa’nın sanat okullarının uygulamalarını yakından takip ediyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Yetenekli öğrencilerimizin gelişimlerine destek oluyor, karakalem atölyesi sırasında ve sonrasında eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği ile yanlarında oluyoruz.

Karakalem eğitimi süresince öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini, el yatkınlıklarını, sanata olan ilgilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve gösterdikleri gelişime göre ek eğitimler planlıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini doğru yönlendirmelerini sağlıyor, fotoğraf ve video çekimleriyle reklam ve PR desteği sunuyor, başarılı bir sanatçı olarak onları geleceğe hazırlıyoruz!

Türkiye’nin önde gelen karakalem eğitmenleri ve sanatçıları ile birlikte hem keyif alacağınız hem de yeni beceriler edineceğiniz bir karakalem kursu düzenliyoruz.

karakalem dersi
karakalem dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Karakalem eğitimi sonrası sanata gönül veren ve kendini geliştirmeyi sürdürmek isteyen öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak karakalem kursu süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve hobilerini bir adım daha ileri götürebilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya farklı hobiler edinmek isteyen öğrencilerimize hobi kursları, teknik eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata daha fazla yer ayırarak boş zamanlarınıza değer katmanız, sıradanlıktan kurtulmanız ve kendinizi keşfetmeniz için karakalem kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz.

Karakalem Atölyesi Yorumları

Boş Zamanlarınızı Renklendirin!

Ayrıcalıklı bir hobi edinmek, işten ve okuldan kalan zamanınıza değer katmak istemez misiniz?

Gizli Yeteneklerinizi Açığa Çıkarın!

Karakalem atölyesi ile bugüne kadar vakit ayıramadığınız yeteneklerinizi geliştirmeye başlayın!

Hayal Gücünüze Güvenmeyi Öğrenin!

El becerilerinizin ve yaratıcılığınızın sınırlarını keşfedin, karakalem dersleri ile özgüveninizi arttırın.

karakalem atölyesi mezunları

800+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize tasarımcılığın ve karakalem sanatının teknik ve pratik yönlerini aktararak hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

Karakalem dersleri için özel olarak hazırladığımız tam donanımlı karakalem kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel karakalem eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye karakalem dersleri verdik.

Size özel planlanan; ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir karakalem eğitimi alarak ailemizin yeni üyelerinden biri olun, keyifli bir hobiniz olsun!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Sanat yolculuklarını karakalem atölyesi ile sınırlı tutmak istemeyen öğrencilerimizi diğer kurslarımızla tanıştırıyor, Resim Akademi olanaklarından yararlanmalarını sağlıyoruz.

Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız eğitimlerle yanınızdayız. Başta karakalem kursu olmak üzere öğrencilerimize hayatlarına renk katacakları hobi kursları, mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler, güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlanan öğrencilerimiz için güzel sanatlara hazırlık kursu programları ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de ayrıcalıklarla dolu Resim Akademi dünyasının tadını sonuna kadar çıkarın, karakalem kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun yeni kurslarımıza göz atın!

karakalem dersleri
sosyal etkinlikler karakalem atölyesi

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi karakalem atölyesi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta bir programı sizlerle buluşturuyor, eğlenceli uygulamalar, etkinlikler ve sürpriz organizasyonlarla dolu bir karakalem dersi sunuyoruz!

Karakalem kursu öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sergi organizasyonları, müze gezileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en aktif karakalem kursu olarak öğrencilerimizin karakalem, tasarım ve görsel sanatlarda ün kazanmış, ülkemizin dünya çapında başarılı sanatçılarıyla tanışmasına imkan veriyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, atölyeler ve buluşma organizasyonları ile amatör sanatseverleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Karakalem dersleri ile geçirdiğiniz her ana değer katmaya özen gösteriyor, eğlenceli etkinlikler ve öğretici uygulamalarla sanata olan ilginizi bir tutkuya dönüştürüyoruz.

Sanat Cafe

Karakalem eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, keyifli sohbet ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece karakalem eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında yeni arkadaşlar edinebilecekleri, hayata karıştıklarını hissedebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak unutulmaz anılar biriktirebilecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca workshop ve sergi çalışmaları yaparak görsel sanatlara ilgi duyan öğrencilerimize büyüleyici bir sanat atmosferini deneyimleme fırsatı sunuyor, karakalem kursları ile gerçek bir sanat merkezinde ayrıcalıklı bir eğitim almanızı sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
karakalem workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin deneyimli ressamları ve sanatçıları ile keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebileceğiniz sürpriz fırsatlar yaratıyoruz!

Usta sanatçıların sadece çalışmalarına göz atmakla kalmıyor, keyifli workshop etkinlikleri düzenliyor, birlikte çalışmanın ve sanatlarının püf noktalarını öğrenmenin keyfini çıkarıyoruz. Çalışmaları ve verdiği eğitimlerle ün kazanmış, yurt içi ve yurt dışında başarıları ile bilinen ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden butik karakalem eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış başarılı sanatçılardan hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, işi ustasından öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Karakalem atölyesi ve diğer kurslarımızdan eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Karakalem Atölyesi Detaylı Eğitim Programı

Kendinizi monotonluk duvarları arasında sıkışmış hissediyor, bu durumdan kurtulmak için yeni çözümler arıyorsanız detaylı karakalem eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman karakalem eğitmenlerinden karakalem eğitimi alabileceğiniz karakalem workshop programını kaçırmayın!

Karakalem atölyesinin size kazandıracakları;
 • Çizim tekniğinizi geliştireceksiniz.
 • Kaleminizi çok daha etkili kullanacaksınız.
 • Karakalem malzemelerini yakından tanıyacaksınız.
 • Desen çalışmaları yapabileceksiniz.
 • Hayalden ve bakarak çizimler yapabileceksiniz.
 • Yeteneklerinizi geliştirme şansı bulacaksınız.
 • Tarama türlerini öğreneceksiniz.
 • Hayal gücünüzü geliştireceksiniz.
 • Görsel okur yazarlığınız güçlenecek.
 • Farkındalığınız artacak.
 • Eleştirel düşünme becerisi kazanacaksınız.

Karakalem atölyemizin ilk bölümünde resim sanatı hakkında genel bilgimizi gözden geçirecek, temel kuralları öğreneceğiz. 1. Bölüm Karakalem Atölyesi Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Resim Nedir?
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Resim Yapmak İçin Gerekli Malzemeler
 • Resim Kalemi Türleri
 • Resim Kağıdı Türleri
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
Eğitmenlerimiz ve sınıf arkadaşlarımızla birlikte keyifli bir yolculuğa başlıyor, sanat tutkumuzun peşinden gidiyoruz.

Fırçamızı elimize alacak, ilk uygulamalarımızı yapmaya başlayacağız. 2. Bölüm Akrilik Atölyesi Programı:
 • Akrilik Boyada Renk Bilgisi
 • Tonalite ve Armoni
 • Perspektif ve Boya Yoğunluğu
 • Kompozisyon Çeşitleri
 • Açık ve Koyu Alanların Sunumu
 • Akrilik Boya Tekniğinde Gerekli Malzemeler
 • Akrilik Boya Türleri
 • Akrilik Boya Fırçaları ve Kullanımı
 • Akrilik Tekniği Obje Çalışmaları
Akrilik eğitimleri 2. bölümümüzde birbirinden keyifli uygulamalar yapacak, hayal gücümüze fırçamızla şekil vereceğiz.

2. bölümümüzde karakalem tekniğine geçiş yapıyor, becerilerimizi geliştiriyoruz. 2. Bölüm Karakalem Atölyesi Programı:
 • Karakalem Çizim Teknikleri
 • Geometrik Şekillerin Çizimleri
 • Üç Boyutlu Şekil Çizimleri
 • Gölgelendirme Teknikleri
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Nesne Modelleme ve Işık Kaynağına Göre Gölgeleme
 • Perspektif Kuramına Giriş
 • Uzamsal Perspektif
 • Açık ve Kapalı Alanların Sunumu
Karakalem dersleri ile yeteneklerinize daha fazla güvenmeye başlayacak, kendinize olan inancınızı tazeleyeceksiniz.

Son bölümümüzde keyifli uygulamalar yapacak, öğrendiklerimizi pratiğe dökmeye başlayacağız. 3. Bölüm Karakalem Atölyesi Programı:
 • Ufuk Çizgisi
 • Bitki Çizimleri
 • Peyzaj Çizimleri
 • Basit Natürmort Egzersizleri
 • Basit Hayvan Çizme Egzersizleri
 • Nesne Çizimi
 • Bakarak Çizme Alıştırmaları
 • Manzara Çizimleri
 • Karakalem Obje Çiziminde Taslak Hazırlama
 • Portre Çizim Egzersizleri
 • Göz Çizim Teknikleri
 • İnsan Yüzü Çizimi
 • Yüz Hatlarının Gölgelendirilmesi
 • İç Mekan ve Dekor Çizimi
 • Gerçekçi Çizim Egzersizleri
 • Bakarak Portre Çizim Alıştırmaları
 • Karakalem Çizimlerde Hareket
Unutulmaz bir gün geçirdiğimiz karakalem workshop programımızı tamamlıyor, bununla yetinmeyen öğrencilerimizi kurs programlarımızda ağırlamayı sürdürüyoruz.

Karakalem Atölyesi Programı – 800’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Karakalem tekniğinin inceliklerini uygulamalı bir biçimde öğrenirken yeni arkadaşlar edineceğiniz ve unutulmaz anılar biriktireceğiniz bir workshop Resim Akademi’de sizi bekliyor! Bugüne kadar karakalem atölyesi ile 800’ün üzerinde öğrenciye eğitim verdik ve %98 katılımcı memnuniyeti sağladık. Siz de Resim Akademi’nin mutlu öğrencileri arasına katılın!

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? - Karakalem Atölyesi Programı

Yaratıcılığınızı teşvik eden, cesaretinizi arttıran bir atmosferde, içinizdeki sanatçıyı ve yeteneklerinizi keşfetmeye hazır mısınız? Karakalem atölyesi ile harikalar yaratacak, kendi becerilerinize şaşıracaksınız…

Karakalem workshop programı 1 gün 3 bölümlük bir eğitim olup resimde perspektif, iç ve dış mekan çizimleri, natürmort, hayvan çizimleri, insan ve yüz çizimleri, ışık ve gölgelendirme, tarama teknikleri, hayalden ve bakarak karakalem çizim egzersizleri gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Karakalem atölyesi programımızı yeni bir hobi edinmek, resim becerilerini geliştirmek, yeteneklerini profesyonel düzeye taşımak ve sanatla sosyalleşmek isteyenler için özel olarak hazırladık!

“Sanatın amacı, günlük yaşamın bulaşan tozlarını ruhumuzdan temizlemektir.” - Pablo Picasso

karakalem dersleri

Karakalem Atölyesi Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Karakalem atölyesi programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı karakalem atölyesi sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı karakalem atölyesi sertifikası aldığınız eğitimi belgeleyen, Türkiye ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. Ayrıca MEB onaylı sertifika programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için de eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Karakalem atölyesi eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel ve plastik sanatların farklı dallarında uzmanlıklara sahip, Türkiye’nin en önemli sanatçılarından, ressamlarından, tasarımcılarından veya akademisyenlerinden oluşuyor. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, güzel sanatların çeşitli alanlarına yönelik kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, ressamlar ve sanatçılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Resim Akademi olarak karakalem eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Karakalem kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Karakalem kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, karakalem kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi karakalem kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan karakalem kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Karakalem kursu Florya, karakalem kursu Bahçelievler, karakalem kursu Ataköy, karakalem kursu Yeşilköy, karakalem kursu Zeytinburnu, karakalem kursu Avcılar olarak hizmet veren karakalem kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Hayır. Karakalem kursu programımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Karakalem kursu sınıflarımızı öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve seviyelerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle boş vakitlerinize değer katacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Karakalem atölyesi; el becerilerini ve görsel okur yazarlığı geliştirecek şekilde düzenlenen keyifli bir hobi workshop programıdır. Eğer siz de resim sanatına ilgi duyuyor, boş zamanlarınıza değer katacak bir hobi arıyorsanız karakalem derslerimize katılabilir, karakalem tekniğine uygulamalı bir giriş yaparak yeteneklerinizi keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
karakalem atölyesi fiyatları

Karakalem Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Karakalem Atölyesine Katılan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Boş zamanlarında sanata daha fazla yer vermek isteyen öğrencilerimiz karakalem atölyesi ile yetinmeyerek Resim Akademi’nin olanaklarından yararlanmayı sürdürüyor. Siz de yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun yeni eğitimler keşfetmek istiyorsanız karakalem atölyesi sonrasında en çok tercih edilen eğitimlerimize göz atın!

Karakalem Atölyelerimiz Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Karakalem workshop programlarımızı gerçekleştirdiğimiz eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Akrilik atölyesi ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi karakalem kursu şubeleri.

%99

Öğrenci Memnuniyeti

Karakalem workshop programlarımıza katılan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

Karakalem atölyesi ile yaşamlarına yeni bir hobi katan yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

187

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 935 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77