Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Yağlı Boya Atölyesi

Fırçanızla Hayallere Hayat Verin!

Rengarenk Atölyemizde Yeteneklerinizi Keşfedin! Resim Akademi Yağlı Boya Atölyesi

En hayalperest renkler fırçanızdan çıksın istiyor, dokunuşlarınızla harikalar yaratmayı arzuluyorsanız yağlı boya atölyemize göz atın!

Yağlı boya atölyesinde tuvalinizi emek ve sabırla şekillendirmeye başlayacak, hayal gücünüzü renklere yansıtabilmek için becerilerinizi geliştirecek, usta sanatçılardan alacağınız ipuçları ile yağlı boya tekniğinin inceliklerini işin mutfağında öğreneceksiniz. Geçireceğiniz keyifli saatler de ve biriktireceğiniz anılar da cabası...

Bu hafta sonunu renklendirmeye ihtiyacım var diyorsanız hemen bize ulaşarak yağlı boya workshop programımız hakkında bilgi edinin!

“Birçok ressamın bu kadar uzun yaşamasının sebebi her resmin yeni bir macera olmasıdır.” – Norman Rockwell

yağlı boya atölyesi

Tüm Yağlı Boya Atölyesi Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
1 Gün 3 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Yağlı boya workshop programı 1 gün 3 bölümlük bir eğitim olup renk tonlarını ayırt etme, renk karışımları elde etme, ışık ve gölgelendirme, renk geçişleri, yağlı boya malzemelerinin kullanımı, fırça kullanım teknikleri, açık ve koyu tonlar, suyun yoğunluğu ve saydamlığı gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Yağlı Boya Kursu Resim Akademi

Resim sanatına olan ilginizi keyifli bir workshop programı ile hayatınıza neşe katacak ayrıcalıklı bir hobiye dönüştürmek istemez misiniz? Ailemizin bir parçası olun, uzman yağlı boya eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış yağlı boya dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir yağlı boya eğitimi alın!

yağlı boya atölyesi eğitmenleri

Ünlü Yağlı Boya Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı sanatçıları arasında yer alan ünlü isimlerden yağlı boya eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
yağlı boya workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Yağlı boya kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilere herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
yağlı boya atölyesi sertifika

Kurum Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak kurum onaylı yağlı boya atölyesi sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında yağlı boya eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

yağlı boya kursu

Sanatın Terapi Etkisini Keşfedin!

Sanatla, bilhassa resim sanatıyla ilgilenen ve boş vakitlerini resim yapmaya ayıran insanlar stresle çok daha kolay başa çıkıyor!

Siz de yağlı boya atölyesi ile hayatınızdan stresi söküp atacak, keyifli bir hobiyle tanışmak istemez misiniz? İster okul yaşamının koşturmacalarından isterseniz de iş yaşamının sonu gelmeyen mesailerinden yorulmuş olun, yağlı boya dersleri ile kendinizi tüm bunlardan uzaklaşmış, huzur bulmuş hissedeceksiniz.

Sizi mutsuz eden her şeyden yağlı boya workshop programı ile uzaklaşın, sanatla hayatınıza mutluluk katın!

İçinizdeki Sanatçıyı Uyandırın!

Hayal gücünüzü, yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz tuvaliniz Resim Akademi’de sizi bekliyor!

Sevdiğiniz aktivitelere yeterince vakit ayıramadığınız için üzülüyor, tutkularınızın peşinden gidemediğiniz için mutsuz mu hissediyorsunuz? Resim Akademi yağlı boya atölyesi ile tüm sorumluluklarınıza ve diğer işlerinize bir günlüğüne ara verin, sanatın büyülü dünyasında kendinizi kaybedin!

Yağlı boya atölyesi sonunda yarattığınız eseri incelemek, size başka hiçbir şeyin yapamayacağı kadar özgüven kazandıracak!

yağlı boya kursları
yağlı boya eğitimi

Deneyerek Öğrenin ve Tekniğinizi Geliştirin!

Resim yapmak kitaplardan okuyarak, farklı sanatçıların eserlerini inceleyerek, teorik bir yaklaşımla öğrenilmez!

Resim sanatının inceliklerine daha fazla hakim olmak için kendinize uygulamalar yapabileceğiniz bir fırsat arıyorsanız yağlı boya workshop programı tam da aradığınız şey! Boş zamanlarınızı yağlı boya tekniğinde daha fazla deneyim kazanmak ve becerilerinizi keskinleştirmek için harcayın, gerçek potansiyelinizi açığa çıkarın.

Her yaştan sanatsever için düzenlediğimiz yağlı boya kursları ile resim sanatının güzelliklerini hayatın her noktasına taşıyoruz!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son yıllarda hayatınızın hep aynı şeyleri yapmaktan ibaret hale gelmesi sizi endişelendiriyorsa ve yeni deneyimlere yelken açmak istiyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun yağlı boya kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir yağlı boya eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun yağlı boya atölyesi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre yağlı boya workshop içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan yağlı boya dersleri veriyoruz.

yağlı boya workshop

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi yağlı boya dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Yağlı boya workshop sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Yağlı boya kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Yağlı Boya Atölyesi ile Yepyeni Bir Hobi Edinin, Hayata Daha Pozitif Bakın!

Hobileriniz arasında sanata da yer ayırmak, boş zamanlarında enerjinizi tazeleyecek ve ruhunuzu dinlendirecek bir sanatla uğraşmak istemez misiniz? Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun yağlı boya atölyesi planını yapalım!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi yağlı boya atölyesi

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik yağlı boya eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, sanatın büyüsünü birlikte keşfedelim.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
yağlı boya workshop

Fırçanızı Elinize Alın!

Günlük koşturmacalarınızın hayatınızı bir monotonluk grisine bulamasına izin vermeyin, yağlı boya atölyesi ile yaşamınızı yeni renklerle donatın!

Kayıt Ol »

Hayal Gücünüzün Sınırlarını Keşfedin!

Sanatın büyülü dünyasına adım atın, yağlı boya workshop programı ile yaratıcılığınızın geniş evreninde unutulmaz bir maceraya atılın!

meb ruhsatlı yağlı boya atölyesi

MEB Ruhsatlı Yağlı Boya Kursu

Resim Akademi yağlı boya kursu merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir yağlı boya kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir yağlı boya kursu olarak öğrencilerimize tamamen MEB standartlarında bir içerikle eğitim sunuyoruz. Sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlarımıza, deprem dayanıklılık raporlarımızdan eğitim materyallerimize kadar her konuda MEB standartlarına uygun bir eğitim programı düzenliyoruz. Güvenli bir eğitim binasında, keyif dolu eğitimlerimize katılabilir, Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun bir eğitimden geçebilirsiniz.

Beklenti, ihtiyaç ve ilgi alanlarınıza göre planladığımız yağlı boya eğitimi programlarımızı edineceğiniz bilgilerin yalnızca teoride kalmaması, pratiğe dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar olması için yıl sonu sergileri, atölye çalışmaları ve sergi gezisi organizasyonları ile pekiştirmekteyiz.

Yağlı boya atölyesi ile sizlere MEB standartlarında, nitelikli ve boş vakitlerinize gerçekten değer katacak bir eğitim sunuyor, zamanınızı boşa harcamadığınızdan emin oluyoruz!

Uygulamalı Yağlı Boya Eğitimi

Yaşamınıza farklı deneyimler kazandırmak, hobilerinizi çeşitlendirmek istiyorsanız yağlı boya atölyesi tam size göre! Uygulamalı yağlı boya dersleri ile yeteneklerinizi keşfetmenizi sağlıyoruz.

Görsel ve işitsel yeni nesil teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı yağlı boya dersi anlatımları, yeteneklerinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, yaratıcılığınızı güçlendirmeye yönelik ev ödevleri, uzman yağlı boya eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Öğrencilerimizin el yatkınlıklarını, görsel okur yazarlıklarını, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve resim sergileri düzenliyor; yağlı boya kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Türkiye’nin en aktif yağlı boya kursu olarak yaratıcılığınızı teşvik eden, kendinize ve yeteneklerinize inanmanızı destekleyen bir kurs atmosferi yaratmaya hassasiyet gösteriyoruz.

uygulamalı yağlı boya eğitimi
yağlı boya eğitimleri

Uluslararası Standartta Yağlı Boya Eğitimi

Bireysel farklılıkları göz ardı etmeden, güncelliği ön planda tutarak, Avrupa standartlarında bir yağlı boya kursu programı hazırlıyoruz.

Bugüne kadar 350’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz yağlı boya kursu programımızda öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, yağlı boya eğitimi içeriklerimizin yeterliliğine, yağlı boya kursu sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Yağlı boya atölyesi içeriklerimizi öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçlarını, beklentilerini ve isteklerini karşılamak üzere sürekli güncelliyor, en iyi yağlı boya kursu deneyimini sunmak için Avrupa’nın sanat okullarının uygulamalarını yakından takip ediyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Yetenekli öğrencilerimizin gelişimlerine destek oluyor, yağlı boya atölyesi sırasında ve sonrasında eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği ile yanlarında oluyoruz.

Yağlı boya eğitimi süresince öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini, el yatkınlıklarını, sanata olan ilgilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve gösterdikleri gelişime göre ek eğitimler planlıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini doğru yönlendirmelerini sağlıyor, fotoğraf ve video çekimleriyle reklam ve PR desteği sunuyor, başarılı bir sanatçı olarak onları geleceğe hazırlıyoruz!

Türkiye’nin önde gelen yağlı boya eğitmenleri ve sanatçıları ile birlikte hem keyif alacağınız hem de yeni beceriler edineceğiniz bir yağlı boya kursu düzenliyoruz.

yağlı boya dersi
yağlı boya dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Yağlı boya eğitimi sonrası sanata gönül veren ve kendini geliştirmeyi sürdürmek isteyen öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak yağlı boya kursu süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve hobilerini bir adım daha ileri götürebilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya farklı hobiler edinmek isteyen öğrencilerimize hobi kursları, teknik eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata daha fazla yer ayırarak boş zamanlarınıza değer katmanız, sıradanlıktan kurtulmanız ve kendinizi keşfetmeniz için yağlı boya kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz.

Yağlı Boya Atölyesi Yorumları

Monotonluğu Geride Bırakın!

Yaşamınızın ne kadar sıkıcı ve rutin hale geldiğinden şikayet mi ediyorsunuz?

Boş Zamanlarınıza Değer Katın!

Yağlı boya atölyesi ile keyifli bir hobi keşfedin, dünyanızdaki gri tonlardan kurtulun!

Günlük Yaşamın Stresinden Uzaklaşın!

Size stres ve mutsuzluk veren koşturmacalardan yağlı boya kursu ile uzaklaşın, hayata pozitif bakın!

yağlı boya atölyesi mezunları

350+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize tasarımcılığın ve yağlı boya sanatının teknik ve pratik yönlerini aktararak hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

Yağlı boya dersleri için özel olarak hazırladığımız tam donanımlı yağlı boya kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel yağlı boya eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye yağlı boya dersleri verdik.

Size özel planlanan; ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir yağlı boya eğitimi alarak ailemizin yeni üyelerinden biri olun, keyifli bir hobiniz olsun!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Sanat yolculuklarını yağlı boya atölyesi ile sınırlı tutmak istemeyen öğrencilerimizi diğer kurslarımızla tanıştırıyor, Resim Akademi olanaklarından yararlanmalarını sağlıyoruz.

Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız eğitimlerle yanınızdayız. Başta yağlı boya kursu olmak üzere öğrencilerimize hayatlarına renk katacakları hobi kursları, mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler, güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlanan öğrencilerimiz için güzel sanatlara hazırlık kursu programları ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de ayrıcalıklarla dolu Resim Akademi dünyasının tadını sonuna kadar çıkarın, yağlı boya kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun yeni kurslarımıza göz atın!

yağlı boya dersleri
sosyal etkinlikler yağlı boya atölyesi

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi yağlı boya atölyesi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta bir programı sizlerle buluşturuyor, eğlenceli uygulamalar, etkinlikler ve sürpriz organizasyonlarla dolu bir yağlı boya dersi sunuyoruz!

Yağlı boya kursu öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sergi organizasyonları, müze gezileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en aktif yağlı boya kursu olarak öğrencilerimizin yağlı boya, tasarım ve görsel sanatlarda ün kazanmış, ülkemizin dünya çapında başarılı sanatçılarıyla tanışmasına imkan veriyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, atölyeler ve buluşma organizasyonları ile amatör sanatseverleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Yağlı boya dersleri ile geçirdiğiniz her ana değer katmaya özen gösteriyor, eğlenceli etkinlikler ve öğretici uygulamalarla sanata olan ilginizi bir tutkuya dönüştürüyoruz.

Sanat Cafe

Yağlı boya eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, keyifli sohbet ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece yağlı boya eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında yeni arkadaşlar edinebilecekleri, hayata karıştıklarını hissedebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak unutulmaz anılar biriktirebilecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca workshop ve sergi çalışmaları yaparak görsel sanatlara ilgi duyan öğrencilerimize büyüleyici bir sanat atmosferini deneyimleme fırsatı sunuyor, yağlı boya kursları ile gerçek bir sanat merkezinde ayrıcalıklı bir eğitim almanızı sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
yağlı boya workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin deneyimli ressamları ve sanatçıları ile keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebileceğiniz sürpriz fırsatlar yaratıyoruz!

Usta sanatçıların sadece çalışmalarına göz atmakla kalmıyor, keyifli workshop etkinlikleri düzenliyor, birlikte çalışmanın ve sanatlarının püf noktalarını öğrenmenin keyfini çıkarıyoruz. Çalışmaları ve verdiği eğitimlerle ün kazanmış, yurt içi ve yurt dışında başarıları ile bilinen ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden butik yağlı boya eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış başarılı sanatçılardan hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, işi ustasından öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Yağlı boya atölyesi ve diğer kurslarımızdan eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Yağlı Boya Atölyesi Detaylı Eğitim Programı

Sanatın farklı yönlerini tanımak, yağlı boyalarla kendi renklerinizi yaratmak ve keyifli bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız detaylı yağlı boya eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman yağlı boya eğitmenlerinden yağlı boya eğitimi alabileceğiniz yağlı boya workshop programını kaçırmayın!

Yağlı boya atölyesinin size kazandıracakları;
 • Yağlı boya tekniğini öğreneceksiniz.
 • Fırça kullanımında kendinizi geliştireceksiniz.
 • Tuval kullanmayı öğreneceksiniz.
 • Görsel farkındalığınız artacak.
 • Sanatsal duyarlık kazanacaksınız.
 • El becerilerinizi geliştireceksiniz.
 • Sosyalleşeceksiniz.
 • Hayal gücünüz gelişecek.
 • Stresten uzaklaşacaksınız.
 • Yaratıcılığınızı göstereceksiniz.
 • Günlük rutininize çok daha motive döneceksiniz.
 • Hayata daha pozitif bakacaksınız.

Yağlı boya atölyemizin ilk bölümünde resim sanatına genel bir bakış atacak ve renkleri tanımaya başlayacağız. 1. Bölüm Yağlı Boya Atölyesi Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Resim Nedir?
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Resim Sanatında Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Renk Oluşumu
 • Renk Grupları (Ana Renkler, Ara Renkler)
 • Sıcak ve Soğuk Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
İlk bölüm yağlı boya dersleri ile kendi renklerimizi yaratmayı öğrenecek, renklerle yaratıcılığımızı bir araya getireceğiz!

Yağlı boya kursu programımızın 2. Bölümümüzde renk uyumunu öğreniyor, kendi kompozisyonlarımızı yaratıyoruz. 2. Bölüm Yağlı Boya Atölyesi Programı:
 • Tonlar
 • Derinlik
 • Hava – Çizgi ve Kuşbakışı Perspektif
 • Kompozisyon Çeşitleri
 • Açık ve Koyu Alanlar
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boyada Yoğunluk
 • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Gerekli Malzemeler
 • Yağlı Boya Türleri
 • Yağlı Boya Fırçaları ve Kullanımı
Malzemelerinizi daha yakından tanıyacak, yağlı boya eğitimi ile istediğiniz sonuçları almak için ne yapmanız gerektiğini bileceksiniz.

Son bölümümüzde daha fazla pratik yapacak, yaratıcılığımızı dışa vuracağız. 3. Bölüm Yağlı Boya Atölyesi Programı:
 • Terebentin ve İncelticiler
 • Spatula ve Palet
 • Vernik
 • Fırça Temizliği
 • Boyama Öncesi Renk Hazırlama
 • Tuvale Astar Atma
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Zımparalama
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Açık Alanlarda Işık ve Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Mat – Yarı Mat ve Parlak Vernik Kullanımı
3 bölüm sonunda yağlı boya workshop programımızı tamamlıyor, yağlı boya tekniği ve resim sanatı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen öğrencilerimizle kurs programlarımıza yolculuğumuza devam ediyoruz.

Yağlı Boya Atölyesi Programı – 350’nin Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Keyifli bir workshop programı ile yağlı boya tekniğinin inceliklerini deneyerek öğrenmeye ne dersiniz? Eğer yanıtınız evetse Resim Akademi ile tanışmanızın tam zamanı! Bugüne kadar yağlı boya atölyesi ile 350’nin üzerinde öğrenciye eğitim verdik ve %99 katılımcı memnuniyeti sağladık. Siz de Resim Akademi’nin mutlu öğrencileri arasına katılın!

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? - Yağlı Boya Atölyesi Programı

Yaratıcılığınızı teşvik eden, cesaretinizi arttıran bir atmosferde, içinizdeki sanatçıyı ve yeteneklerinizi keşfetmeye hazır mısınız? Yağlı boya atölyesi ile harikalar yaratacak, kendi becerilerinize şaşıracaksınız…

Yağlı boya workshop programı 1 gün 3 bölümlük bir eğitim olup renk tonlarını ayırt etme, renk karışımları elde etme, ışık ve gölgelendirme, renk geçişleri, yağlı boya malzemelerinin kullanımı, fırça kullanım teknikleri, açık ve koyu tonlar, suyun yoğunluğu ve saydamlığı gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Yağlı boya atölyesi programımızı yeni bir hobi edinmek, resim becerilerini geliştirmek, yeteneklerini profesyonel düzeye taşımak ve sanatla sosyalleşmek isteyenler için özel olarak hazırladık!

“Güzel bir resim, iyi bir arkadaş gibidir. Eşlik eder, rahatlatır ve ilham verir.” - Hedy Lamarr

yağlı boya dersleri

Yağlı Boya Atölyesi Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Yağlı boya atölyesi programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı yağlı boya atölyesi sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı yağlı boya atölyesi sertifikası aldığınız eğitimi belgeleyen, Türkiye ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. Ayrıca MEB onaylı sertifika programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için de eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Yağlı boya atölyesi eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel ve plastik sanatların farklı dallarında uzmanlıklara sahip, Türkiye’nin en önemli sanatçılarından, ressamlarından, tasarımcılarından veya akademisyenlerinden oluşuyor. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, güzel sanatların çeşitli alanlarına yönelik kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, ressamlar ve sanatçılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Resim Akademi olarak yağlı boya eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Yağlı boya kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Yağlı boya kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, yağlı boya kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi yağlı boya kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan yağlı boya kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Yağlı boya kursu Florya, yağlı boya kursu Bahçelievler, yağlı boya kursu Ataköy, yağlı boya kursu Yeşilköy, yağlı boya kursu Zeytinburnu, yağlı boya kursu Avcılar olarak hizmet veren yağlı boya kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Hayır. Yağlı boya kursu programımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Yağlı boya kursu sınıflarımızı öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve seviyelerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle boş vakitlerinize değer katacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Yağlı boya atölyesi programımızı yaşamında sanata daha fazla yer ayırmak, keyifli bir hobiyle günlük stresten uzaklaşmak ve rahatlamak isteyenler için hazırladık. Yağlı boya eğitimi ile resim sanatının en güzel tekniklerinden birini öğrenirken sosyalleşerek yeni arkadaşlar edinecek, güzel vakit geçirecek, ruhunuzdaki kötü enerjiden kurtulacak ve eski rutininize çok daha motive ve mutlu bir şekilde döneceksiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
yağlı boya atölyesi fiyatları

Yağlı Boya Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Yağlı Boya Atölyesine Katılan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Yağlı boya atölyemize katılarak gizli kalmış yeteneklerini açığa çıkaran ve yaşamına pozitiflik katan yeni bir hobiyle tanışan öğrencilerimiz Resim Akademi’de yolculuklarına devam ediyor! Siz de yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun yeni eğitimler keşfetmek istiyorsanız yağlı boya atölyesi sonrasında en çok tercih edilen eğitimlerimize göz atın!

Yağlı Boya Atölyelerimiz Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Yağlı boya workshop programlarımızı gerçekleştirdiğimiz eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Yağlı boya atölyesi ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi yağlı boya kursu şubeleri.

%99

Öğrenci Memnuniyeti

Yağlı boya workshop programlarımıza katılan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

350+

Mezun Öğrenci

Yağlı boya atölyesi ile yaşamlarına yeni bir hobi katan yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

437

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 2.185 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77