Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Karikatür Kursu

Mizah Yeteneğinizi Çizimle Buluşturun!

Sanatın Güler Yüzüne Merhaba Deyin… Resim Akademi Karikatür Kursu

Siz de sanatın güler yüzlü tarafıyla daha çok ilgilenenlerden misiniz? Eğer cevabınız evetse karikatür kurslarımızla eğlenceli bir dünyaya ilk adımlarınızı atın!

Çizim yeteneğinizi artırırken hayata mizahi açıdan bakmayı öğretecek, günümüzün karikatür standartlarını göz önüne alarak hazırladığımız bir karikatür eğitimi sizleri bekliyor. Üstelik karikatür sanatının sevilen ustalarıyla buluşma şansı yakalayacağınız workshoplar ve söyleşilerde duayenlerden alacağınız tüyoları da unutmayalım!

Karikatür kursu programımızı gündelik yaşamın sıkıcılığından kurtulmak, sosyal becerilerini geliştirmek, resim ve mizah yeteneğini keşfetmek isteyen sanat severler için özel olarak hazırladık!

“Güzel bir resim, iyi bir arkadaş gibidir; eşlik eder, rahatlatır ve ilham verir.” -Hedy Lammar

karikatür kursu

Tüm Karikatür Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 24 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Karikatür eğitimi; 3 ay 18 saat olacak şekilde planlanmaktadır. Karikatür kursunda; önemli karikatüristlerin çizimlerinden espri üretmeye, çizimleri çinilemeden renklendirmeye kadar pek çok konu üzerinde durulmaktadır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Karikatür Kursu Resim Akademi

Türkiye’nin en eğlenceli karikatür kursu ile çizgilerin dilinden konuşmaya ne dersiniz? Mizahi yönünüzü geliştirebileceğiniz, çizim becerilerinizi artırabileceğiniz ve mükemmel bir karikatürist olabileceğiniz karikatür kursuna gelin, öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre fark yaratan eğitimler alın!

karikatür kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta karikatüristleri arasında yer alan, kariyerleriyle sanat severler için idol, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden karikatür eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
karikatür kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Karikatür dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
karikatür kursu sertifikası

Kurum Onaylı Sertifika

Sanat yolculuğunuzdaki başarılarınızı ve uzmanlığınızı belgeleyen, özgeçmişinize ekleyebileceğiniz referans niteliğinde kurum onaylı karikatür kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında karikatür dersi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

karikatür eğitimi

Daha Fazla Gülümsemeye Ne Dersiniz?

Dev gibi biriken günlük işler, sorumluluklar ve çok daha fazlası… En son ne zaman güldüğünüzü ve keyiflendiğinizi hatırlamakta zorlanıyor musunuz? Öyleyse sizleri hem güldürüp hem eğlendiren karikatür kurslarına gelin!

Sıkıcı ve sıradan bir yaşam döngüsünden kurtulamıyor, kendinizi her geçen gün biraz daha stresin içinde buluyorsanız hiç vakit kaybetmeden Resim Akademi’yi ziyaret edin! Birbirinden eğlenceli karikatür dersleri ile içinizdeki yaratıcı sanatçıyı ve mizah yeteneğini açığa çıkarın! İster eleştirin isterseniz de güldürün! Bu çizgiler, sizin çizgileriniz!

Hayata mizahla bakmanın, hem güldürüp hem düşündürmenin en kestirme yolu elbette karikatür eğitimleri! Haydi, konuşma balonlarını doldurmaya davetlisiniz!

Tutkunuzun Peşinden Gidin!

Herkes gibi pul koleksiyonu yapmak, metal araba toplamak ya da gazoz kapağı biriktirmek size göre bir hobi değil mi? “Ayrıcalıklı bir uğraşım olsun hem de çok eğleneyim.” diyorsanız sizin için harika bir önerimiz var!

Gerçek bir sanat okulunda doyurucu bir eğitimin yanı sıra sosyalleşecek, yeni arkadaşlıklar edinecek, hayal gücünüzün sınırlarını keşfedeceksiniz. Gündelik hayatın stresinden uzaklaşarak dünyaya mizah gözlükleriyle bakmayı öğreneceksiniz. Her dakikasından keyif alacağınız bir karikatür kursu sizleri bekliyor!

Biraz eleştirel, biraz komik ama dopdolu çizgiler… Bir de bakmışsınız ki herkesin tanıdığı, karikatürlerinizin dillerden dile dolaştığı bir sanatçı olmuşsunuz! Karikatür dersi sizi bekliyor...

karikatür eğitimleri
karikatür dersi

Neşe Saçan Karelere İmza Atın!

Çizgilerinize mizahın ve hicvin keskinliğini katın, insanları güldüren karelerle sevilen bir karikatürist olun!

Boş zamanlarınıza mizahla değer katmaya ne dersiniz? Resim Akademi’de yeni bir hobi edinmek veya mesleki altyapı kazanmak isteyen karikatürseverlere ayrıcalıklı bir karikatür eğitimi sunuyoruz. Uzman eğitmenlerimizden dersler alın, usta karikatüristlerle gerçekleştireceğimiz söyleşilerde merak ettiklerinizi sorun, işin püf noktalarını öğrenin.

Yeteneklerinizi keşfetmek için en doğru adrestesiniz. Resim Akademi ailesine katılın, çizgilerle mizahın buluşmasının tadını çıkarın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

“Kendimce çizimler yapıyorum, bu yeteneğimi nasıl geliştirebilirim?” diyor, ünlü karikatüristlere büyük hayranlık duyuyorsanız doğru adrestesiniz! Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, resim atölyelerimizi, Sanat Cafe’mizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görmek üzere Resim Akademi’ye gelin, sizlere hem bir çay/kahve ikram edelim hem de bizi daha yakından tanımanızı sağlayalım.

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun karikatür eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre karikatür dersi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan karikatür dersleri veriyoruz.

karikatür kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi karikatür dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Öğrencilerimizin sorularına her platformdan yanıt veriyor, karikatür eğitimi sürecinde ve sonrasında akıllarına takılan soru işaretlerini gideriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Karikatür kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Çizgilerin Gücü Adına! En Büyük Eğlencesi Karikatür Okumak Olanlar İçin Benzersiz Bir Karikatür Eğitimi!

Mizah dergilerinin sıkı bir takipçisi misiniz? Odanızın duvarlarında, bilgisayarınızda ve telefonunuzda pek çok karikatür mü var? Arkadaşlarınıza şaka yapmak için karikatürler mi gönderiyorsunuz? Öyleyse siz tam bir karikatür tutkunusunuz! Çizgilerle mizah yapmanın sırrı olan karikatür eğitimlerine katılın, siz de doyasıya eğlenmenin tadını çıkarın!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi karikatür kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik karikatür dersi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
karikatür kursları

Çizgileriniz Güçlensin!

Amatör olarak karikatür çizimleri yapıyor ve dergilere gönderiyorsanız sizi başarıya ulaştıracak karikatür kursu Resim Akademi’de!

Kayıt Ol »

Mizah Yapın!

Karikatür sizin için eleştiriden çok yalnızca güldürü demek ise karikatür kurslarına gelin hem eğlenin hem de çizim yapmayı öğrenin!

meb ruhsatlı karikatür kursu

MEB Ruhsatlı Karikatür Kursu

Karikatür tutkunlarına, en büyük hayali ileride ünlü bir karikatür sanatçısı olmak olan öğrencilerimizin hayallerini ve vaktini çalmıyor, kalitemizi MEB standartlarıyla gösteriyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir karikatür kursu olarak derslik büyüklüklerimizden yangın merdivenlerine, ekipman ve eğitim gereçlerinden acil çıkışlara, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar her konuda öğrencilerimizin güvenliğine, huzuruna ve doğru bir eğitim almasına önem veriyoruz. Karikatür kursumuzu MEB standartlarının tamamına uygun bir şekilde, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerle birlikte sunuyoruz.

MEB ruhsatlı olmayan merdiven altı kurumların karşısında durarak hem MEB hem de Avrupa standartlarını göz önünde bulunduruyor; imkanlarımızı ve eğitimlerimizi geliştirmeye, öğrencilerimize her daim en iyisini vermeye devam ediyoruz.

Karikatür kursu başından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız ile birlikte gelişiminizi takip ediyor, MEB ruhsatlı karikatür kursumuzda sizleri en büyük tutkunuz olan konuşma balonları ile buluşturuyoruz!

Uygulamalı Karikatür Kursu

Karikatür çizimi ile ilgili A’dan Z’ye her detaya hakim olabileceğiniz, duygularınızı ve düşüncelerinizi çizgilerinizle belli edebileceğiniz karikatür kurslarında yalnızca uygulamalı eğitim veriyoruz!

Teorik eğitimin yeteri kadar etkili olmadığını biliyor, bu amaçla öğrencilerimizin diledikleri gibi gelişim gösterebilmeleri adına çizim teknikleri, espri üretme, figür çizimi, hareketleri komikleştirme, çinileme ve espri üretme gibi alanlarda pratik ağırlıklı dersler işliyoruz.

Ünlü karikatüristlerin en popüler çizimlerini birlikte inceliyor, doğru çizgilerin, renklendirmenin ve esprinin önemine değiniyoruz. Kursiyerlerimizin öğrendiklerini ve yeteneklerini geliştirebilmeleri için atölye çalışmaları, sergiler ve etkinlikler düzenliyoruz.

Öğrencilerimizin eğlenerek öğrendikleri karikatür eğitimi sistemimizi geliştiriyor ve bu sayede onlara hayallere dokunmanın en iyi yolunu öğretiyoruz.

uygulamalı karikatür eğitimi
karikatür eğitimleri

Uluslararası Karikatür Eğitimleri Standardı

Her öğrencimizin yeteneklerinin, öğrenme sürecinin ve gelişiminin farklı olduğunu biliyor, bu doğrultuda 15 yıllık deneyimimiz ile geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan karikatür eğitimini veriyoruz.

Bugüne kadar 800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan karikatür kursumuzda eğitim programlarını kursiyerlerimizin öğrenme hızına, bilgisine ve grubun dinamiğine göre şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu kriterlere ek olarak eğitmenlerimizin deneyimine, araç gereç donanımına, sosyal alanların çeşitliliğine ve eğitim salonlarımızın konforuna da dikkat ediyoruz. Keyifli bir ortamda karikatür dersleri alabilmeniz ve çizgilerin dilinden konuşma noktasında ustalaşabilmeniz için en iyi şartları sunmaya özen gösteriyoruz.

İster hobi amaçlı karikatür dersi almak isteyin isterseniz de amacınız profesyonel olarak çizim yapmak olsun, ayrıcalıklı bir karikatür kursu ile Resim Akademi’de çizgilerin gücünü keşfedin.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Başarılı bir karikatür sanatçısı olmak isteyen ama yeteneklerini nasıl yönlendireceğini bilemeyen öğrencilerimizi karikatür eğitiminden sonra da teknik resim ve güzel sanatlara hazırlık eğitimlerine yönlendiriyoruz.

Karikatür eğitimlerine katılarak var olan çizim yeteneğini profesyonel bir noktaya dönüştürenler için bu süreçten sonra da kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun eğitimleri belirliyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle kariyerlerine sağlam adımlarla başlamalarına yardımcı oluyoruz.

Yaşama sanatın penceresinden bakabilmeniz için eğitim yönlendirmenizden yeteneklerinizin gelişimine kadar pek çok noktada sizlere ihtiyacınız olan desteği sağlıyoruz.

karikatür dersi
karikatür dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Kendini geliştirmek isteyen, profesyonel hayatta desteğe ihtiyacı olan öğrencilerimize karikatür eğitimleri sonrasında da destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak sadece karikatür dersi süresince değil; mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Yapacakları değerli çizimler ve eserlerle ilgili kendilerine destek olabilmek adına karikatür kursu dışında teknik eğitimlerden güzel sanatlara hazırlık kurslarına kadar pek çok alanda yönlendirmeler yapıyoruz.

Sanatınızdan keyif almanız, hobinizi mesleğiniz haline getirmeniz ve geleceğinizi sanat çerçevesinde yönlendirmeniz için karikatür eğitimi sonrasında da Resim Akademi ailesinin desteğini hissetmenizi sağlıyoruz.

Öğrenci Yorumları

Ünlü Bir Karikatürist Olun!

En büyük hayaliniz karikatür olmaksa bu hayalinizi Resim Akademi ile gerçekleştirin!

Hem Eleştirin Hem Güldürün!

Çizgilerinizle insanlara hem ders verin hem de onları doyasıya eğlendirin!

Keyifli Zaman Geçirin!

Karikatür çalışmaları ve çizim yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamayın!

karikatür kursu mezunları

800 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize karikatür sanatının inceliklerini, teknik ve pratik yönlerini aktararak hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

Ferah atölyelerimizde, Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel karikatür eğitimini sunduk. 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz ile karikatür derslerinde Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciyi ağırladık.

Birey odaklı karikatür eğitimi programlarıyla öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve becerilerinize özel olarak düzenlenen karikatür kurslarına siz de katılın, hem gülün hem de güldürün!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız karikatür eğitimleri ile yanınızdayız.

Karikatür kursları dışında çocuk, genç ve yetişkinlere özel hobi atölyeleri, sulu boya, yağlı boya, akrilik, ebru, ahşap boyama gibi farklı alanlardan 14 hobi eğitimine ek olarak dijital illüstrasyon, iç mimarlık, grafik tasarım, heykel, dijital çizim kursları gibi konulara yönelik 14 teknik eğitim ve bunların yanı sıra workshoplar, güzel sanatlara hazırlık kursları ve kurumsal eğitim programlarımızla yeni yetenekler keşfediyor, sanata ve sanatçıya değer veren nesiller yetiştiriyoruz.

Çocuk, genç ve yetişkin her yaştan insana resim ve sanat sevgisini aşılıyor, hayallerinize giden yolu birlikte inşa ediyoruz.

karikatür dersleri
sosyal etkinlikler karikatür kursu

Sosyal Etkinlikler

Karikatür eğitimlerine katılan öğrencilerimize, aldıkları kursa yakışır şekilde sosyal ve dopdolu bir eğitim programı hazırlıyoruz.

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; karikatür sanatının duayenleriyle seminerler, resim sergisi ve müze gezileri, sanatseverlerle usta sanatçıları bir araya getiren network organizasyonları düzenliyor, Resim Akademi olarak öğrencilerimizin keyifli bir atmosfere, ilgi ve meraklarına yönelik etkinlikler hazırlıyoruz.

Sanatınızın ayrıntılarını öğrenirken kendinize vakit ayıracağınız, huzurlu ve eğlenceli bir karikatür kursu atmosferi yarattık! Gelin, siz de Resim Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

Eğitim aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklerine ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece karikatür eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşacakları, farklı sanat organizasyonlarına katılarak kendilerini geliştirebilecekleri bir akademimiz var. Sanat Cafe’de bir kahve içerken yeni arkadaşlıklar edinecek, eğitmenlerinizle resme ve sanata dair sohbetler edeceksiniz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Karikatür çizimleri yaptığınız atölyelerimizden sosyal alanlarımıza, dersliklerimizden Sanat Cafe’mize kadar her yer capcanlı ve rengarenk!

bakırköy sanat cafe
karikatür workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü karikatüristleri, ressamları, grafik tasarımcıları ve komedyenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebileceğiniz sürpriz fırsatlar yaratıyoruz!

Usta sanatçıları sadece dinlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri hazırlıyoruz. Çalışmalarıyla sanatseverleri büyülemiş, yaptığı çalışmalarla tüm Türkiye’yi hatta dünyayı bile etkilemiş karikatüristlerinden sanatlarının sırlarını öğrenebileceğiniz butik karikatür eğitimleri sağlıyoruz.

Türkiye’nin en çok sevilen ve yıllarını karikatürlere adamış ünlü isimlerinden hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, sanatı işin mutfağına girerek öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Karikatür eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Karikatür Kursu Detaylı Eğitim Programı

Öğrencilerimizin mizah duygularını geliştirebilecekleri, çizimlerinde başarıya ulaşacakları ve ünlü karikatüristlerden işin sırrını öğrenebilecekleri karikatür eğitimleri ile onları en iyi şekilde hazırlıyor, yeteneklerini doğru eğitimle buluşturmalarını sağlıyoruz. Söyleşiler, workshoplar ve etkinlikler ile karikatürün en bilinmeyenlerine doğru yolculuğa çıkıyoruz.

Karikatür eğitimlerine katıldıktan sonra;
 • Eleştirel düşünmeyi öğrenecek,
 • Açık uçlu sorular üretmeyi ve farklı bakış açıları geliştirmeyi benimseyecek,
 • Mizahi yönünüzü geliştirecek,
 • Çizim yeteneğinizi ve el becerinizi iyileştirecek,
 • Olaylara insanların fark etmediği detaylardan bakmayı öğrenecek,
 • Duygu ve düşüncelerinizi yazılı olarak ifade etmeyi kavrayacak,
 • Sanatla bir arada bulunarak doyasıya eğleneceksiniz.

3 aylık karikatür kursu programımızın ilk bölümünde çizim yeteneklerimize odaklanıyor, temel bilgilerimizi gözden geçiriyoruz. Karikatür kursu programımızın ilk ayında;
 • Karikatür Nedir?
 • Karikatürün Tarihçesi
 • Resim ve Mizah İlişkisi
 • Karikatür Çiziminde Kullanılan Malzemeler
 • Çizgi Çalışmaları
 • Geometrik Şekillerle Alıştırmalar
 • Karikatürde Basit Figür Çizim Egzersizleri
 • Basit Kafa Çizim Egzersizleri
 • Karikatürde Kare Kullanımı
Karikatür eğitimi yolculuğumuzun ilk ayından itibaren kendinize daha çok güvenmeye başlayacak, çizimlerinizde işin tekniğini bildiğinizi belli ediyor hale geleceksiniz.

Yolculuğumuza yeni teknikler öğrenerek devam ediyoruz. Karikatür eğitimi programımızın 2. ayında yeni uygulama ve egzersizler bizi bekliyor. 2. ay karikatür kursu dersleri;
 • Karikatürde Kafa Çizimi
 • Karikatürde Figür Çizimi
 • Mimikler ve Beden Dili
 • Örnek Karikatürlerin Analizi
 • Örnek Egzersizler
 • El Çizim Teknikleri
 • Ayak Çizim Teknikleri
 • Çizim Duygusunu Ortaya Çıkarma
 • Reel Çizim ve Karikatürize Çizim Arasındaki Farklar
Karikatür dersleri ile 2. ayı doldururken kendi mizahınızı karikatür karelerine sığdırmayı öğrenecek, çarpıcı çizimlerle esprilerinizi güçlendireceksiniz!

Karikatür kursları ile son ayımızda tekniğimizi geliştiriyor, bolca pratik yaparak kazanımlarımızı kalıcı hale getiriyoruz. Karikatür kursu programımızın son ayında;
 • Anatomi Bilgisi
 • Perspektif Bilgisi
 • Oran ve Orantı
 • Kompozisyon ve Bakış Açısı
 • Desen ve Sayfa Tasarımı
 • Karakter Yaratma
 • Farklı Durumlar İçin Yüz İfadeleri
 • Karakterleri Karikatürize Etme
 • Hareketleri Komikleştirme
 • Çinileme
 • Renklendirme
Karikatür eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanat yolculuklarına bizimle devam etmek isteyen kursiyerlerimizi diğer hobi kursları ve teknik eğitimlerimizde ağırlıyoruz.

Karikatür Kursu Programı - 800’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Karikatür kursu programımızda sizlere 12 hafta 24 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyoruz. Karikatür sanatının tarihçesiyle başladığımız derslerimize; resim ve mizah ilişkisi, çizgi çalışmaları, geometrik şekillerle egzersizler, figür çizim uygulamaları gibi konularla devam ediyor, hem mizah hem de tasvir yeteneğinizi güçlendiriyoruz.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Karikatür Kursu Programı

Aslında basit çizgilerle oluşturduğunuz ama çok iyi mesajlar veren, güçlü anlatımlı karikatürleriniz mi var? Öyleyse tam da aradığınız eğitim, bu eğitim!

Karikatür eğitimi; 3 ay 18 saat olacak şekilde planlanmaktadır. Karikatür kursunda; önemli karikatüristlerin çizimlerinden espri üretmeye, çizimleri çinilemeden renklendirmeye kadar pek çok konu üzerinde durulmaktadır.

Karikatür eğitimleri, öğrencilerin kendilerini komik ama düşündüren eğlenceli bir hayata hazırlamaları, yaşamlarını mutlu ve başarılı bir kişi olarak sürdürmeleri için hazırlanmaktadır.

Karikatür çalışmaları yapmak, eleştirel düşünme becerilerinizi geliştirir.

karikatür eğitimi

Karikatür Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Karikatür eğitimlerini başarıyla tamamlayan tüm öğrencilerimize kurum onaylı sertifikalarını veriyoruz. MEB onaylı sertifikalar ile ilgili olarak eğitim danışmanlarımızla irtibat kurabilirsiniz.

Karikatür kursu başta olmak üzere kurumsal eğitimler, teknik eğitimler, workshoplar ve diğer tüm eğitimlerimizde ders telafi imkanı bulunmaktadır. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Karikatür dersi eğitmenlerimizin tamamı, ismini başarılı karikatürleriyle duyurmuş, deneyim sahibi, kitapları olan, dergilerde köşe yazarlığı yapan isimlerdir.

Resim Akademi olarak karikatür eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede ilerlemek istediklerine, uzmanlaşmayı düşündükleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, karikatür kursundan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Karikatür kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Karikatür kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Resim Akademi karikatür kursu eğitim merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Çizgilerin dilinden konuşmayı tercih eden 7’den 70’e herkes, karikatür kurslarına katılabilir.Karikatür kurslarımız yaş gruplarına göre planlanıyor ve açılıyor. Çocuk, genç ve yetişkin sınıfları için ders programları oluşturuluyor. 18 yaş altı öğrencilerimizin derslere katılması için velilerinin izni gerekiyor.

Karikatür dersleri sayesinde hayal gücünüz ve yaratıcılığınız gelişir, kendinizi sanatla ifade etmeyi öğrenirsiniz. Çizim ve tasvir yetenekleriniz gelişir, odaklanma ve dikkat gelişiminize büyük katkı sağlarsınız. Karikatür kursu ile yeteneklerinizi keşfederek başarılı bir kariyer sahibi olabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
karikatür kursu fiyatları

Karikatür Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Karikatür Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Çizim tutkunuzu bir adım ileri taşımak istemez misiniz? Karikatür kursu ile yeteneklerini keşfeden ve kendini daha çok geliştirmek isteyen öğrencilerimiz bu eğitimleri de alıyorlar. Tekniğinizi, bilgi ve becerilerinizi ileri düzeye taşımak isterseniz öğrencilerimizin en çok tercih ettiği resim kurslarına bir göz atın, tutkularınıza yaşamınızda daha çok yer açın!

Karikatür Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Karikatür kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Karikatür kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi karikatür kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Karikatür kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

Karikatür kursu programlarıyla yeni bir hobi edinen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

294

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.470 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77