Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

İç Mimarlık Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ucuz İç Mimarlık Kursu Olur Mu?

Güzel Sanatlar Fakültelerinin en çok rağbet gören bölümlerinden biri olan iç mimarlık bölümüne girmek sınırlı kontenjan sayılarından ötürü zorlu olabilmektedir. Nitekim öğrencilerin önemli bir kısmı bu nedenle yetenek sınavlarına hazırlanmak için iç mimarlık kurslarından destek almaktadır. Ancak piyasada birçok eğitim kurumu olması ve iç mimarlık kursu fiyatları açısından ciddi ölçüde farklı rakamlar telaffuz etmeleri yetenek sınavlarına hazırlanan sanatsever gençlerin aklını karıştırmaktadır.

Peki iç mimarlık kursu fiyatları neye göre belirlenir? Yazımızda iç mimarlık kurs fiyatları hakkında belirleyici faktörlere göz atacak, ucuz iç mimarlık kursu eğitim kalitesi düşük bir kurs merkezini tercih etmemeniz için size uyarılarda bulunacağız. Unutmayın ki seramik ve cam kursu almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçmekte ya da ek bir maliyet ödeyerek daha iyi bir kurs arayışına girmektedir.

1. MEB Ruhsatı

İç mimarlık kursu fiyatları arasındaki değişkenliğe neden olan faktörlerin başında MEB ruhsatı gelmektedir. Günümüzde pek çok sektörde olduğu gibi eğitim sektöründe de kaçak veya merdiven altı olarak nitelendirebileceğimiz kurumların sayısı artmıştır. Bu tür kurumlar iç mimarlık kursu fiyat teklifleri bakımından çoğu zaman öğrencilere daha uygun gözükse de eğitim kalitesi açısından son derece düşük standartlar vadeder.

2. Eğitmen Kadrosu

İç mimarlık kursu ücretleri açısından belirleyici faktörlerden bir diğeri de eğitmen kadrosudur. Deneyimsiz, hatta henüz Güzel Sanatlar Fakültelerinde öğrenci olan eğitmenlerle çalışan ucuz iç mimarlık kursu merkezleri, maliyetleri düşürmek için öğrencilerini mesleğin inceliklerini ve sektör standartlarını bilmeyen eğitmenlerden ders almaya mahkum bırakır.

3. Kurum Deneyimi

İç mimarlık kursu fiyatları arasında karar vermeye çalışırken kurumun sektörde ne kadar sürelik bir deneyime sahip olduğuna da göz atmalısınız. Çünkü eğitim ciddi kurumların işidir ve deneyimsiz kurumların eğitim için gerekli organizasyonu sağlaması çok daha zordur. Buna ek olarak vurgulamak gerekir ki sektörde ucuz ve ücretsiz iç mimarlık kursu olarak eğitim verdiğini iddia eden yeni kurumların büyük çoğunluğu, düşük öğrenci memnuniyetinden dolayı her yıl farklı isimle yeniden piyasaya çıkan kurs merkezleridir.

4. Sınıf Mevcudu

Ucuz iç mimarlık kursu almanın size getireceği en büyük dezavantajlardan biri hiç kuşkusuz yüksek sınıf mevcudu olacaktır. Çünkü düşük iç mimarlık kursu fiyatları ile eğitim veren bir eğitim kurumu 20-30 kişilik kalabalık sınıflarda verimlilikten uzak bir ortam yaratarak sürümden kazanmaya çalışır. Verimli bir eğitim için sınıf mevcudunun maksimum 12 kişi olması gerekir.

5. Ders Telafisi

Ucuz iç mimarlık kursu veren kurumlar genellikle öğrencilerine olabildiğince az olanak sunma gayretindedir. Çünkü tüm ekstra olanaklar yeni gelir fırsatı anlamına gelmektedir. Dolayısıyla ders telafisi ve kayıt dondurma hakkı gibi imkanlar yerine öğrencilerine yeniden iç mimarlık kursu satmaya çalışarak ne kadar kazansak kardır diye düşünürler.

6. Kurs Lokasyonu

İç mimarlık kursu fiyat teklifleri bakımından düşük olsa bile şehir merkezinden uzak, toplu taşıma araçlarıyla ulaşımın zor olduğu bir eğitim kurumundan eğitim almak vaktinizin büyük bir çoğunluğunun yollarda boşa gideceği anlamına gelir. Üstelik iç mimarlık kursu için böylesine uzun ve zahmetli bir yolculuğa her seferinde katlanacak olmak öğrenme hevesinizi de günden güne azaltacaktır. Nitekim otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına uzak olan kurs merkezleri bu durumun farkında olduğu için ucuz iç mimarlık kursu fiyatları ile sanatseverleri ikna etmeye çalışır.

Vaktiniz Paranızdan Daha Değersiz Değil!

Kabul etmek gerekir ki iç mimarlık kursu fiyatları ve eğitim kalitesine bakarak sizin için en doğru kursa karar vermek giderek zorlaşmaktadır. Yine de seçim yaparken önceliğinizin iç mimarlık kurs fiyatları değil, kaliteli bir eğitim almak olması gerektiğini vurgulayalım. Yukarıda saydığımız noktalara dikkat ederek karşınıza çıkan iç mimarlık kursu fiyat tekliflerini değerlendirebilir, kötü bir sürprizle karşılaşmanın önüne geçebilirsiniz.

Resim Akademi’de iç mimarlık kursu ücretleri değil, öğrencilerimizin memnuniyeti önceliğimizdir! Gelin, sizin için en uygun iç mimarlık kursu programını beklenti, istek ve ihtiyaçlarınıza göre planlayalım, her dakikasından keyif alacağınız bir iç mimarlık kursu programıyla hayatınıza renk katalım.

[widget-175]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77