Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

İç Mimarlık Kursu

Yeni Bir Kariyere Merhaba Deyin!

Dokunuşunuzla Mekanlara Hayat Verin! – Resim Akademi İç Mimarlık Eğitimi

Yaşam ve çalışma alanlarını dokunuşunuzla yeni baştan yaratmak, estetik anlayışınızı mimari mekanlara taşımak istiyorsanız iç mimarlık kurslarımıza göz atın!

Çizim ve projelendirme becerilerinizi profesyonel düzeye taşımak, mimari çizim programlarını öğrenerek kendinizi iş hayatına hazırlamak, üniversitelerin iç mimarlık bölümlerinde eğitim alabilecek yeterliliğe sahip olmak için aradığınız kurs Türkiye’nin en iyi sanat okulu Resim Akademi’de!

Üstelik iç mimarlık eğitimi süreci ve sonrasında imaj ve PR çalışmalarıyla kariyerinize bir adım önde başlamanıza destek oluyoruz!

İç mimarlık kursu ile güzel sanatlar, tasarım ve mimarlık fakültelerinin yetenek sınavları için hazırlanabilir, hayalinizdeki bölüme girmek için çok daha özgüvenli ve sağlam adımlar atabilirsiniz.

iç mimarlık kursu

Tüm İç Mimarlık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

İç mimarlık kursu programı haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup tasarım ve çizim egzersizleri, görsel algı ve geometrik alan, renk ve biçim, izdüşüm ve üç boyutlu tasarım, ölçeklendirme, CAD yazılımlarının kullanımı, iç mimaride akımlar gibi konuları içeren bir eğitimdir.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen İç Mimarlık Kursu Resim Akademi

Akademik veya mesleki kariyerinize yön vermek, bilgi ve birikiminizi arttırarak iş dünyasında kendinize çok daha kolay yer bulabilmek istiyorsanız ailemizin bir parçası olun, uzman iç mimarlık eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış iç mimarlık dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir iç mimarlık eğitimi alın!

iç mimarlık kursu eğitmenleri

Ünlü İç Mimarlık Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı iç mimarları arasında yer alan ünlü isimlerden iç mimarlık eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
iç mimarlık kursları

%100 Öğrenme Garantisi

İç mimarlık kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilere herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
iç mimarlık kursu sertifikası

İç Mimarlık Kursu Sertifikası

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak kurum onaylı iç mimarlık kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında iç mimarlık eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden iç mimarlık eğitimi alarak suça ortak olmayın!

iç mimarlık eğitimi

En İyisi Olmak Mı İstiyorsunuz?

İç mimar denince akla gelen ilk isimlerden biri olmak, mesleğinizi en iyileri arasında anılmak mı istiyorsunuz?

Türkiye’nin en iyi sanat okulu Resim Akademi’de iç mimarlık kursu alarak yeteneklerinizi geliştirmeye, eksiklerinizi gidermeye, kendinizi profesyonel dünyaya hazırlamaya ne dersiniz? Cevabınız evetse vakit kaybetmeden Resim Akademi ile tanışın, ilgi alanlarınıza en uygun iç mimarlık eğitimi programını planlayalım. İşinize değer katın!

Üstelik Resim Akademi’nin eğlenceli ve sosyal atmosferinde iç mimarlık dersleri almak bir an olsun size sıkıcı gelmeyecek!

Yeteneklerinize Yatırım Yapın!

Mesleğinde kendini geliştirmek isteyenler, potansiyelini en iyi şekilde kullanarak işini layıkıyla yapmak için çalışanlar! Resim Akademi’de beklediğinizden çok daha fazlasını içeren bir iç mimarlık kursu sizi bekliyor...

İç mimarlık kursları ile alanınızın en iyi isimleriyle tanışma fırsatı bulacak, mesleğiniz ve sektör hakkında sorular sorarak işin ustalarından tavsiyeler alacak, çalışmalarınızı işin ustalarıyla birlikte yorumlayacak, hayatınız boyunca yararlanacağınız bilgiler edinerek kariyerinize çok daha özgüvenli bir başlangıç yapacaksınız.

Gelişiminize yatırım yapmadan ve kendinizi sürekli güncel tutmadan mesleğinizin en iyileri arasında yer alamazsınız!

iç mimarlık eğitimleri
iç mimarlık dersi

Kariyeriniz İçin Dev Bir Adım Atın!

Yalnızca 10 aylık bir iç mimarlık eğitimi ile becerilerinizi kusursuzlaştıracak, rakiplerinizden dev bir adımla öne geçeceksiniz.

Akademik ve mesleki ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak planladığımız iç mimarlık dersleri ile tüm kariyerinizi olumlu yönde etkileyecek kazanımlar edinecek, profesyonel hayata attığınız ilk adımdan zirveye tırmandığınız ana kadar Resim Akademi desteğini yanınızda hissederek hedeflerinize çok daha kısa sürede ulaşacaksınız!

İç mimarlık kursları ile yeteneklerinize hemen şekil vermeye başlayın, geleceğe Resim Akademi ayrıcalığıyla uzanın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Kariyer yolculuğunuza hız kazandırmak, mesleğinize gerçek bir özgüvenle başlamanızı sağlayacak bir iç mimarlık kursu arıyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun iç mimarlık kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir iç mimarlık eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun iç mimarlık eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre iç mimarlık eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan iç mimarlık dersleri veriyoruz.

iç mimarlık kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi iç mimarlık dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

İç mimarlık kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

İç mimarlık kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

İç Mimarlık Kursları ile Tutkunuzu Mesleğiniz Haline Getirmek İçin İlk Adımı Atın!

Günümüzün rekabetçi dünyasında hedeflerinizi kısa sürede gerçekleştirerek alanınızın en iyilerinden biri olmak istemez misiniz? Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun iç mimarlık eğitimi planını yapalım!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi iç mimarlık kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik iç mimarlık eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
iç mimarlık kursları

Yeteneklerinizi Keskinleştirin!

Kariyer yolculuğunuzda başarılarınızla anılmak için iç mimarlık eğitimi ile yetenekleriniz arasına yeni kazanımlar ekleyin, birikiminizle saygı uyandırın!

Kayıt Ol »

Mesleğinizde Zirveye Tırmanın!

Sektörünüzün en güvenilir isimlerinden biri olmak için iç mimarlık kursu alarak kendinize yatırım yapın, geleceğinizi erkenden inşa etmeye başlayın!

meb ruhsatlı iç mimarlık kursu

MEB Ruhsatlı İç Mimarlık Kursu

Resim Akademi iç mimarlık kursu merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir iç mimarlık kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Standartlar Yönergesi ile belirtilen acil çıkışlar, ders ekipmanları, eğitim gereçleri, yangın merdivenleri, deprem dayanıklılık raporu, sosyal alanlar ve diğer tüm hususlara hassasiyet göstererek öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanının en iyilerinden iç mimarlık eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Beklenti, ihtiyaç ve ilgi alanlarınıza göre planladığımız iç mimarlık eğitimi programlarımızı edineceğiniz bilgilerin yalnızca teoride kalmaması, uygulamaya dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar olması için atölye çalışmaları ve iç mekan tasarımına yönelik pratiklerle pekiştirmekteyiz.

İç mimarlık kursu programımız boyunca eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla birlikte öğrencilerimizin gelişimlerini adım adım takip etmekte, eğitsel ihtiyaçlarını ve eksiklerini tespit etmekte, öğrenemedikleri konuların veya kaçırdıkları derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmekteyiz.

Uygulamalı İç Mimarlık Eğitimi

Öğrenci odaklı hazırladığımız iç mimarlık kursu programlarımızda teorik anlatımlar yerine tamamen pratiğe ve uygulamaya dayalı bir eğitim metodunu benimsiyoruz.

Görsel ve işitsel yeni nesil teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı iç mimarlık dersi anlatımları, yeteneklerinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, çizim ve tasarım tekniğinizi güçlendirmeye yönelik ev ödevleri, uzman iç mimarlık eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Öğrencilerimizin el becerilerini, görsel okur yazarlıklarını, bilgisayar destekli tasarım alanındaki deneyimlerini, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme kabiliyetlerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve workshop programları düzenliyor; iç mimarlık kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Türkiye’nin en iyi iç mimarlık kursu olarak öğrencilerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunan, hedeflerine ulaşmalarını destekleyen bir iç mimarlık eğitimi ile yaşamlarına değer katıyoruz.

uygulamalı iç mimarlık eğitimi
iç mimarlık eğitimleri

Uluslararası Standartta İç Mimarlık Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan iç mimarlık eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir eğitim programdır.

Bugüne kadar 810’un üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz iç mimarlık kursu programımızda öğrenme hızınıza, hedeflerinize, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, iç mimarlık eğitimi içeriklerimizin yeterliliğine, iç mimarlık kursu sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

İç mimarlık dersi içeriklerimizi sektörün akademik ve mesleki anlamda yeniliklerini yakından takip ederek güncelliyor, öğrencilerimize en iyi iç mimarlık kursu deneyimini sunmak için Avrupa’nın en başarılı güzel sanatlar ve mimarlık okullarının yenilikçi metotlarını kendi yöntemlerimize entegre ediyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Yetenekli öğrencilerimizin gelişimlerine destek oluyor, iç mimarlık kursu sırasında ve sonrasında eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği ile yanlarında oluyoruz.

İç mimarlık eğitimi süresince öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini, el yatkınlıklarını, mesleki birikimlerini ve ilgilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve gösterdikleri gelişime göre ek eğitimler planlıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini doğru yönlendirmelerini sağlıyor, fotoğraf ve video çekimleriyle reklam ve PR desteği sunuyor, başarılı bir iç mimar olarak onları geleceğe hazırlıyoruz!

Türkiye’nin önde gelen iç mimarlık eğitmenleri ve sanatçıları ile birlikte hem keyif alacağınız hem de kendinize yatırım yapabileceğiniz bir iç mimarlık kursu düzenliyoruz.

iç mimarlık dersleri
iç mimarlık dersi

Eğitim Sonrası Destek

İç mimarlık eğitimi sonrası kendini geliştirmeyi sürdürmek ve alanlarında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak iç mimarlık kursu süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve mesleki becerilerini bir adım daha ileri taşıyabilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya sanatın farklı yönleriyle tanışmak isteyen öğrencilerimize hobi kursları, teknik eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Mesleki yolculuklarında adından söz ettirmek, bilgi ve birikimleriyle saygı uyandırmak, başarılarıyla kariyer hedeflerini birer birer gerçekleştirmek isteyen öğrencilerimizin iç mimarlık kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanında oluyoruz.

İç Mimarlık Kursu Yorumları

Hayalleriniz İçin Hazırlanın!

Üniversitelerin iç mimarlık bölümüne veya mesleğinize ilk adımlarınızı atmaya mı hazırlanıyorsunuz?

Kendinizi Geliştirmeye Ara Vermeyin!

Tekniğinizi iç mimarlık kursları ile geliştirmeye devam edin, kendinize her geçen gün daha fazla güvenin!

Başarılarınız Arasına Yenilerini Ekleyin!

Kariyerinize sağlam adımlarla güçlü bir başlangıç yapın, iç mimarlık kursu ile gelecekteki yerinizi ayırtın!

iç mimarlık kursu mezunları

810+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize iç mimarlık mesleğinin teknik ve pratik yönlerini aktararak hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

İç mimarlık dersleri için özel olarak hazırladığımız tam donanımlı iç mimarlık kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel iç mimarlık eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye iç mimarlık dersleri verdik.

Size özel planlanan; ilginize, hedeflerinize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir iç mimarlık eğitimi alarak ailemizin yeni üyelerinden biri olun, kariyer yolculuğunuza sağlam adımlarla devam edin!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Güzel sanatlara olan ilgilerini meslekleri ve iç mimarlık kursları ile sınırlı tutmayan öğrencilerimizi diğer kurslarımızla tanıştırıyor, Resim Akademi olanaklarından yararlanmalarını sağlıyoruz.

Kendinize değer katacağınız, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve keyifli bir hobi edineceğiniz eğitimlerle yanınızdayız. Başta iç mimarlık kursu olmak üzere öğrencilerimize mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler, güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlanan öğrencilerimiz için güzel sanatlara hazırlık kursu programları, hayatlarına renk katacakları hobi kursları ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de ayrıcalıklarla dolu Resim Akademi dünyasının tadını sonuna kadar çıkarın, iç mimarlık kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun yeni kurslarımıza göz atın!

iç mimarlık dersleri
sosyal etkinlikler iç mimarlık kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi iç mimarlık kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta bir programı sizlerle buluşturuyor, eğlenceli uygulamalar, etkinlikler ve sürpriz organizasyonlarla dolu bir iç mimarlık dersi sunuyoruz!

İç mimarlık kursu öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sergi organizasyonları, müze gezileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en aktif iç mimarlık kursu olarak öğrencilerimizin mesleklerinin en iyileriyle birlikte tasarım ve görsel sanatlarda ün kazanmış, ülkemizin dünya çapında başarılı iç mimarları ve sanatçılarıyla tanışmasına imkan veriyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, atölyeler ve buluşma organizasyonları ile profesyonellerle bir araya geliyoruz.

İç mimarlık dersleri ile geçirdiğiniz her ana değer katmaya özen gösteriyor, mesleki birikiminizi arttırmanın yanı sıra güzel vakit geçirmenizi sağlamayı da ihmal etmiyoruz!

Sanat Cafe

İç mimarlık eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, keyifli sohbet ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece iç mimarlık eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında yeni arkadaşlar edinebilecekleri, hayata karıştıklarını hissedebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak unutulmaz anılar biriktirebilecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca workshop ve sergi çalışmaları yaparak görsel sanatlara ilgi duyan öğrencilerimize büyüleyici bir sanat atmosferini deneyimleme fırsatı sunuyor, iç mimarlık kursları ile gerçek bir sanat merkezinde ayrıcalıklı bir eğitim almanızı sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
iç mimarlık workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin başarılı iç mimarları, deneyimli sanatçıları ve tasarımcıları ile keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebileceğiniz sürpriz fırsatlar yaratıyoruz!

Usta isimlerin sadece çalışmalarına göz atmakla kalmıyor, keyifli workshop etkinlikleri düzenliyor, birlikte çalışmanın ve başarılarının püf noktalarını öğrenmenin keyfini çıkarıyoruz. Çalışmaları ve verdiği eğitimlerle ün kazanmış, yurt içi ve yurt dışında başarıları ile bilinen ünlü iş insanları, sanatçılar ve eğitmenlerden butik iç mimarlık eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını mesleğine adamış başarılı iç mimarlardan kariyeriniz boyunca yararlanabileceğiniz bilgiler ediniyor, işi ustasından öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

İç mimarlık kursları ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

İç Mimarlık Kursu Detaylı Eğitim Programı

Mesleki gelişiminize önem veriyor, gerek akademik gerekse kariyer yolculuğunuzda en büyük destekçiniz olacak bir iç mimarlık eğitimi ile geleceğinizi şekillendirmek istiyorsanız detaylı iç mimarlık eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman iç mimarlık eğitmenlerinden iç mimarlık kursu alma şansını kaçırmayın!

İç mimarlık kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • İç mimarlık mesleğine adım atmak için güçlü bir hazırlık yapacaksınız.
 • Üniversitelerin iç mimarlık bölümü yetenek sınavlarına hazırlanacaksınız.
 • Mesleki eksiklerinizi gidererek kariyerinizde gelişim kaydedeceksiniz.
 • Teknik resim kurallarına uygun tasarımlar yapabileceksiniz.
 • Alanının en iyilerinden iç mimarlık eğitimi alarak gelişiminizi sürdüreceksiniz.
 • 3 boyutlu tasarımlar yapmayı öğreneceksiniz.
 • İç mimarlık için gereken yazılımları kullanabileceksiniz.
 • Meslektaşlarınızla tanışarak network oluşturacaksınız.
 • Farklı bir alanda akademik geçmişe sahip olsanız da yeni bir kariyer yapma şansı bulacaksınız.
 • Kendinize olan güveniniz ve inancınız artacak.
 • Mesleğinizdeki uzmanlığınızla hayranlık ve saygınlık uyandıracaksınız.

İç mimarlık kursu programımızın ilk ayında temel tasarım becerilerimizi gözden geçirecek, yanlış bildiklerimizi doğrularıyla değiştireceğiz. 1. Ay İç Mimarlık Kursu Programı:
 • Temel Tasarım
 • Çizgi Egzersizleri
 • Hacim, Kitle ve Yüzey Kavramları
 • Geometrik Şekil Çalışmaları
 • Obje Strüktürlerini Görsel Olarak Algılama
 • Geometrik Alan Çalışmaları
 • Renk ve Biçim İlişkileri
 • Karakalem ve Monokrom Çalışmaları
 • İzdüşüm Yöntemleri
 • Üç Boyutlu Tasarıma Giriş
Sıfırdan zirveye bir yolculuğa hazır olun! İç mimarlık eğitimi ile 10 ayda kendimizi profesyonel dünyaya hazırlayacağız!

Derslerimize tasarım çalışmalarıyla devam ediyor, iç mimarlık eğitimi ile kariyerimiz için dev adımlar atıyoruz! 2. – 3. Ay İç Mimarlık Kursu Programı:
 • İzdüşüm Çizimleri
 • İzdüşüm Düzlemlerinin Analizi
 • Üç Boyutlu Obje Analizi
 • Mimaride Plan, Kesit ve Görünüş
 • Ölçek ve Ölçülendirme
 • Objelerin Ölçülendirilmesi
 • Ölçülendirme Esasları
 • Ölçülendirme Uygulamaları
 • Tasarım Teknikleri
 • 2 Boyutlu Eskizler
 • 3 Boyutlu Eskizler
 • 3 Boyutlu Grafik Anlatımlar
Her geçen gün kazanımlarımız arasına yenilerini ekleyecek, iç mimarlık dersleri ile tasarımlarımızı gerçek dünyaya taşımayı öğreneceğiz!

Hayal gücünüzün sınırlarını keşfetmeye ne dersiniz? İç mimarlık eğitimi yolculuğumuzu yarılarken problem çözme yeteneğimizi geliştiriyoruz! 4. – 5. Ay İç Mimarlık Kursu Programı:
 • İç Mekan Elemanları
 • İç Mekan Türleri
 • İç Mekan Tasarım Yöntemleri
 • Mimaride Konum ve Değer
 • Mimaride Ölçü ve Yön
 • Mimaride Doku ve Renk
 • Şekil – Zemin İlişkisi
 • Mimaride Perspektif
 • İki Kaçma Noktalı Perspektif
 • Üç Kaçma Noktalı Perspektif
 • Işık ve Gölge Kontrastları
 • Uzaklık ve Yakınlık Ayrıntıları
İç mimarlık dersleri ile henüz yolculuğumuzun yarısındayken bile gelişiminize şaşıracak, kendinize daha fazla güven duyacaksınız!

Çalışmalarımızı sanal ortama taşıyoruz! İç mimarlık kursları ile mesleğimizin gereklerini öğreniyor, becerilerimizi her gün bir adım ileri taşıyoruz. 6. – 7. Ay İç Mimarlık Kursu Programı:
 • Aksonotmetrik Perspektif
 • Konik Perspektif
 • Yapı Bilgisi
 • Maket Uygulamaları
 • Yapı Alt Sistemleri
 • Taşıyıcı Sistem Bileşenleri
 • Yığma ve İskelet Sistemler
 • Bilgisayar Destekli Tasarım
 • CAD Yazılımları
 • CAD Yazılımlarında 2 Boyutlu Çizim
 • CAD Yazılımlarında Ölçülendirme
 • Mekansal Tasarımların Sanal Ortamda Yaratımı
İç mimarlık eğitimi ile çizim becerilerimizi sanal ortamda da gösteriyor, mimari yazılımlarını kullanmayı öğreniyoruz.

Sona yaklaştığımız iç mimarlık eğitimi programımızda kendi stilimizi bulacak, kariyerimiz için ilk adımlarımızı atmaya hazır hale geleceğiz! 8. – 9. Ay İç Mimarlık Kursu Programı:
 • Bilgisayar Destekli Tasarım
 • Üç Boyutlu Objelerin Sanal Ortamda Tasarlanması
 • Fiziksel Dönüştürücüler
 • Temel Deformasyon Komutları
 • İki Boyutlu Objelerin Üç Boyutlu Objelere Dönüştürülmesi
 • Simülasyon
 • Sanal Ortamda Işık ve Renk Bilgisi
 • Gerçekçi Tasarım Oluşturma
Güncel bir eğitimle mesleğinizi en iyi şekilde öğrenme istemez misiniz? İç mimarlık dersleri ile sizleri geleceğe hazırlıyoruz.

İç mimarlık kursu programımızın son ayında çağdaş mimariye göz atacak, becerilerimizin üzerine kendi stilimizi ekleyeceğiz! 10. Ay İç Mimarlık Kursu Programı:
 • Chicago Okulu
 • Bauhaus, Werkbund, 50 ve 60’larda Modern Mimari
 • Brütalizm
 • Neo-Rasyonalizm
 • Mühendislik Modernizmi
 • Strüktüralizm
 • Sayısal Mimarlık
 • Görsel Sunum Teknikleri
 • Tesisat Bilgisi
 • Isıtma ve Havalandırma Sistemleri
 • Mobilya Tasarımı
 • Grafik ve Modelleme
 • Çevre Tasarımı
 • Yapım Yönetim Ekonomisi
 • Yapı Üretimindeki Teknolojiler
10 aylık iç mimarlık kursu yolculuğumuzun sonuna geliyor, kariyerinde daha büyük adımlar atmak veya görsel sanatların farklı alanlarıyla tanışmak isteyen öğrencilerimizle maceramıza diğer eğitimlerimiz ve kariyer danışmanlığı hizmetlerimizle devam ediyoruz.

İç Mimarlık Kursu Programı – 810’un Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Geleceğe Resim Akademi ayrıcalıklarıyla hazırlanmak ve mesleki becerilerinin arasına yenilerini ekleyerek kariyerinde sağlam adımlarla isteyenler için düzenlediğimiz iç mimarlık kursları ile bugüne kadar 810’un üzerinde öğrenci mezun ettik ve %98 katılımcı memnuniyeti sağladık.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – İç Mimarlık Kursu Programı

Üniversitelerin iç mimarlık bölümleri için mi hazırlanıyorsunuz? Yoksa üniversiteden yeni mezun oldunuz, mesleğe ilk adımlarınızı atmak üzeresiniz ama kendinizi hazır hissetmiyor musunuz? Mesleki eksiklerinizi gidererek kariyeriniz için yeni fırsatlar yaratmak mı istiyorsunuz?

İç mimarlık kursu programı haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup tasarım ve çizim egzersizleri, görsel algı ve geometrik alan, renk ve biçim, izdüşüm ve üç boyutlu tasarım, ölçeklendirme, CAD yazılımlarının kullanımı, iç mimaride akımlar gibi konuları içeren bir eğitimdir.

İç mimarlık kursu programımızı teknik çizim becerilerini güçlendirmek, üniversitelerin iç mimarlık bölümlerine hazırlanmak, yeteneklerini profesyonel seviyeye taşımak ve iş dünyasına giriş yapmak için kendini geliştirmek isteyen her yaştan bireye özel olarak hazırladık!

İç mimarlık kursu ile akademik açıdan bu alanda eğitim almasanız bile kariyerinize yeni bir yön verebilir, hayallerinizin mesleğini yapmak için ilk adımı atabilirsiniz.

iç mimarlık dersleri

İç Mimarlık Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. İç mimarlık kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı iç mimarlık kursu sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı iç mimarlık kursu sertifikası aldığınız eğitimi belgeleyen, Türkiye ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. Ayrıca MEB onaylı sertifika programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için de eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Resim Akademi olarak iç mimarlık kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

İç mimarlık kursu eğitmen kadromuz; güzel sanatların başta iç mimarlık, tasarım ve resim alanlarında olmak üzere farklı alanlarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü iç mimarlık eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, güzel sanatların çeşitli alanlarına yönelik kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, iç mimarlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Resim Akademi olarak iç mimarlık eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. İç mimarlık kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. İç mimarlık kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, iç mimarlık kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi iç mimarlık kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan iç mimarlık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. İç mimarlık kursu Florya, iç mimarlık kursu Bahçelievler, iç mimarlık kursu Ataköy, iç mimarlık kursu Yeşilköy, iç mimarlık kursu Zeytinburnu, iç mimarlık kursu Avcılar olarak hizmet veren iç mimarlık kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Hayır. İç mimarlık kursu programımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. İç mimarlık kursu sınıflarımızı öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve seviyelerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle boş vakitlerinize değer katacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

İç mimarlık kursu ile becerilerinizi profesyonel dünyaya göre şekillendirebilir, geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Eğer üniversitelere hazırlanan bir öğrenciyseniz ve iç mimarlık okumayı düşünüyorsanız iç mimarlık kursu ile branşınızı yakından tanıyabilir, üniversite eğitiminize erkenden hazırlanabilir, kendinizi yetiştirmeye başlayabilirsiniz. İç mimarlık bölümlerinden mezunsanız ancak kendinizi sektöre girmek için yeterli hissetmiyorsanız iç mimarlık kursu ile yeteneklerinizi geliştirebilir, mimari yazılımları öğrenebilir, güncel bir programla iş hayatının gerektirdiği becerileri kazanımlarınız arasına ekleyebilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
iç mimarlık kursu fiyatları

İç Mimarlık Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

İç Mimarlık Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Tutkularını mesleği haline getirmek için iç mimarlık kurslarımızdan yararlanan öğrencilerimiz Resim Akademi’de güzel sanatların farklı yönlerini keşfetmeyi sürdürüyor. Siz de yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun yeni eğitimler keşfetmek istiyorsanız iç mimarlık kursu sonrasında en çok tercih edilen eğitimlerimize göz atın!

İç Mimarlık Derslerimiz Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

İç mimarlık kursu programlarımızı gerçekleştirdiğimiz eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

İç mimarlık kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi iç mimarlık kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

İç mimarlık kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

810+

Mezun Öğrenci

İç mimarlık kursları ile kariyerlerinde sağlam adımlarla ilerleyen yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

464

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 2.320 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77