Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Teknik Resim Kursu

Kusursuz Çizimlerle Hobinizi Mesleğe Dönüştürün!

Görsel Okur Yazarlığınızı Profesyonel Seviyeye Taşıyın... Resim Akademi Teknik Resim Kursu

Hayal gücünüzü milimetrik bir dikkatle kağıda dökmek istemez misiniz? Teknik resim kursu ile yeteneklerinizi geliştirin, grafiğin evrensel dilini öğrenin...

Fiziksel ve dijital ortamda kusursuz çizimler yapmak, yeni ürünlerin, araç gereçlerin ve hatta mimari yapıların tasarımlarını gerçekleştirmek, tasarım ve çizim yeteneği gerektiren üniversitelere hazırlanmak için Resim Akademi sizlere tüm akademik ve mesleki kariyerinize katkı sağlayacak bir kurs sunuyor!

Hobinizi mesleğe dönüştürmek ve başarılı bir kariyere sahip olmak istiyorsanız vakit kaybetmeden Resim Akademi teknik resim dersi ile tanışın!

Teknik resim kursları ile güzel sanatların neredeyse tüm bölümlerinde gerekli olan temel çizim ve tasarım ilkelerini öğrenmiş olacaksınız!

teknik resim kursu

Tüm Teknik Resim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
32 Hafta 64 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Teknik resim kursu programı haftada 1 gün 2 saatten 32 haftalık bir program olup tasarım ve çizim egzersizleri, görsel algı ve geometrik alan, izdüşüm ve üç boyutlu tasarım, ölçeklendirme, CAD yazılımlarının kullanımı, teknik resimde kullanılan evrensel kavramlar, teknik resim araç ve gereçleri gibi konuları içeren bir eğitimdir.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Teknik Resim Kursu Resim Akademi

Çizim ve tasarım becerilerinizi geliştirmek, tutkunuzu profesyonel kariyeriniz haline getirmek, gerçek bir sanat merkezinde geleceğinizi şekillendirmek istiyorsanız ailemizin bir parçası olun, uzman teknik resim eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış teknik resim dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir teknik resim eğitimi alın!

teknik resim kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Eğitmenler

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı teknik ressamları arasında yer alan ünlü isimlerden teknik resim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
teknik resim kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Teknik resim kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilere herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
teknik resim kursu sertifikası

Teknik Resim Kursu Sertifikası

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak kurum onaylı teknik resim kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında teknik resim dersi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden teknik resim eğitimi alarak suça ortak olmayın!

teknik resim eğitimi

Özgüven Kazanın!

Güzel sanatlar fakültelerine hazırlanıyor ancak kendinizden emin olamıyor musunuz? Yoksa profesyonel hayata atılmak için yeterince güveniniz yok mu?

Yaşamınızı yetenekleriniz üzerine kurmak istiyor, ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor, mesleğinizi yapmak için kendinizi tam olarak hazır hissetmiyorsanız doğru adrestesiniz! Teknik resim kursu ile bugüne kadar hobi düzeyinde kalan yeteneklerinizi profesyonel düzeye taşıyın, hedeflerinize ulaşmak için adım atmaktan korkmayın!

Milimetrik çizimler için nelere dikkat etmeniz gerektiğini alanının en deneyimli teknik ressamlarından öğrenecek, çalışmalarınıza çok daha fazla güvenmeye başlayacaksınız.

Görselliğin Evrensel Dilini Öğrenin!

Çizimlerinizde kusursuzu hedefliyorsanız gelin çizim tekniğinizi birlikte geliştirelim, teknik resim dersleri ile çizgilerin evrensel dilini öğrenin!

Dünyanın her yerinde mesleki yolculuğunuzu sürdürebilmek, tutkunuzu kariyeriniz haline getirerek zirveye tırmanmak istemez miydiniz? Teknik resim kursu alarak bunu yapmak için hemen harekete geçebilirsiniz. Hayal gücünüzü kusursuz çizimlerle ifade edin, yalnızca yurt içinde değil, yurt dışında da kariyerinize devam etme fırsatı yakalayın!

Güzel sanatların hangi alanı ile ilgileniyor olursanız olun teknik resim dersleri, görsel algınızı ciddi ölçüde geliştirecek!

teknik resim eğitimleri
teknik resim dersi

Kariyeriniz İçin Yeni Şanslar Yaratın!

Mesleğinizden sıkıldınız mı? Bir değişiklik mi arıyorsunuz? Yoksa kariyeriniz için ilk adımları atmaya mı hazırlanıyorsunuz?

Neredeyse her sektörde ihtiyaç duyulan teknik ressamlık mesleğinin püf noktalarını, başarılı bir teknik ressam olmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve teknik resmin kurallarını teknik resim eğitimi ile öğrenin, hayalini kurduğunuz kariyere sahip olmak için yolculuğunuza Resim Akademi ayrıcalığıyla çıkın!

Hedeflerinize ulaşmak için en doğru adrestesiniz! Teknik resim kursları ile hayallerinizi birlikte gerçeğe dönüştürelim.

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Bugün hobileriniz arasında saydığınız resim sanatının gelecekte mesleğiniz haline gelmesini ister misiniz? Cevabınız evetse gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun teknik resim kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir teknik resim eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun teknik resim eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre teknik resim eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan teknik resim dersleri veriyoruz.

teknik resim kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi teknik resim dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Teknik resim kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Teknik resim dersi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Teknik Resim Kursları ile Proje Tasarımcılığının En Güncel Yöntemlerini Öğrenin!

El ve dijital araçlarla teknik resim yapmanın kurallarını öğrenin, mimari çizimlerden ürün tasarımına, inşaat projelerinden mekaniğe kadar farklı sektörlerde aranan bir isim olun! Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun teknik resim eğitimi planını yapalım!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi teknik resim kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik teknik resim eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
teknik resim kursları

Becerilerinize Yenilerini Ekleyin!

Çizime olan yeteneğinizi işin tekniğiyle bir araya getirin, teknik resim kursu ile perspektif ve tasarım kurallarını öğrenin, çizimlerinizi kusursuzlaştırın!

Kayıt Ol »

Her Sektörde Talep Görün!

İşinde uzman bir teknik ressam olarak farklı sektörlerde kendinize kolayca yer bulmak için teknik resim eğitimi alın, kariyerinizi kısa sürede zirveye taşıyın!

meb ruhsatlı teknik resim kursu

MEB Ruhsatlı Teknik Resim Kursu

Resim Akademi teknik resim kursu merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir kurstur.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Standartlar Yönergesi ile belirtilen acil çıkışlar, ders ekipmanları, eğitim gereçleri, yangın merdivenleri, deprem dayanıklılık raporu, sosyal alanlar ve diğer tüm hususlara hassasiyet göstererek öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanının en iyilerinden teknik resim eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Beklenti, ihtiyaç ve ilgi alanlarınıza göre planladığımız teknik resim eğitimi programlarımızı edineceğiniz bilgilerin yalnızca teoride kalmaması, uygulamaya dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar olması için atölye çalışmaları ve pratiklerle pekiştirmekteyiz.

Teknik resim kursu programımız boyunca eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla birlikte öğrencilerimizin gelişimlerini adım adım takip etmekte, eğitsel ihtiyaçlarını ve eksiklerini tespit etmekte, öğrenemedikleri konuların veya kaçırdıkları derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmekteyiz.

Uygulamalı Teknik Resim Eğitimi

Öğrenci odaklı hazırladığımız teknik resim kursu programlarımızda teorik anlatımlar yerine tamamen pratiğe ve uygulamaya dayalı bir eğitim metodunu benimsiyoruz.

Görsel ve işitsel yeni nesil teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı teknik resim dersi anlatımları, yeteneklerinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, çizim ve tasarım tekniğinizi güçlendirmeye yönelik ev ödevleri, uzman teknik resim eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Öğrencilerimizin el becerilerini, görsel okur yazarlıklarını, bilgisayar destekli tasarım alanındaki deneyimlerini, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme kabiliyetlerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve workshop programları düzenliyor; teknik resim dersi sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Türkiye’nin en iyi teknik resim kursu olarak öğrencilerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunan, hedeflerine ulaşmalarını destekleyen bir teknik resim eğitimi ile yaşamlarına değer katıyoruz.

uygulamalı teknik resim eğitimi
teknik resim eğitimleri

Uluslararası Standartta Teknik Resim Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan teknik resim eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir eğitim programdır.

Bugüne kadar 510’un üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz teknik resim kursu programımızda öğrenme hızınıza, hedeflerinize, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, teknik resim eğitimi içeriklerimizin yeterliliğine, teknik resim dersi sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Teknik resim dersi içeriklerimizi sektörün akademik ve mesleki anlamda yeniliklerini yakından takip ederek güncelliyor, öğrencilerimize yenilikçi metotlarla en doğruyu en verimli şekilde aktarıyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Yetenekli öğrencilerimizin gelişimlerine destek oluyor, teknik resim dersi sırasında ve sonrasında eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği ile yanlarında oluyoruz.

Teknik resim eğitimi süresince öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini, el yatkınlıklarını, mesleki birikimlerini ve ilgilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve gösterdikleri gelişime göre ek eğitimler planlıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini doğru yönlendirmelerini sağlıyor, fotoğraf ve video çekimleriyle reklam ve PR desteği sunuyor, başarılı bir teknik ressam olarak onları geleceğe hazırlıyoruz!

Türkiye’nin önde gelen teknik resim eğitmenleri ve sanatçıları ile birlikte hem keyif alacağınız hem de kendinize yatırım yapabileceğiniz bir teknik resim kursu düzenliyoruz.

teknik resim dersi
teknik resim dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Teknik resim eğitimi sonrası kendini geliştirmeyi sürdürmek ve alanlarında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak teknik resim kursu süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve mesleki becerilerini bir adım daha ileri taşıyabilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya sanatın farklı yönleriyle tanışmak isteyen öğrencilerimize hobi kursları, teknik eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Mesleki yolculuklarında adından söz ettirmek, bilgi ve birikimleriyle saygı uyandırmak, başarılarıyla kariyer hedeflerini birer birer gerçekleştirmek isteyen öğrencilerimizin teknik resim kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanında oluyoruz.

Teknik Resim Kursu Yorumları

Geleceğe Hazırlanın!

Kariyerinizi ilgi alanlarınızla paralel şekillendirerek sevdiğiniz işi yapmak istemez misiniz?

Yeteneklerinizi Profesyonel Düzeye Taşıyın!

Teknik resim eğitimi alın, milimetrik çizimler yapmanın inceliklerini öğrenmeye başlayın!

Hedeflerinize Ulaşın!

İster akademik ister mesleki yolculuğunuza sağlam başlayın, hayallerinizi kısa sürede gerçekleştirin!

teknik resim kursu mezunları

510+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize teknik resim mesleğinin teknik ve pratik yönlerini aktararak hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

Teknik resim dersleri için özel olarak hazırladığımız tam donanımlı teknik resim kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel teknik resim eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye teknik resim dersleri verdik.

Size özel planlanan; ilginize, hedeflerinize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir teknik resim eğitimi alarak ailemizin yeni üyelerinden biri olun, kariyer yolculuğunuza sağlam adımlarla devam edin!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Güzel sanatlara olan ilgilerini meslekleri ve teknik resim kursları ile sınırlı tutmayan öğrencilerimizi diğer kurslarımızla tanıştırıyor, Resim Akademi olanaklarından yararlanmalarını sağlıyoruz.

Kendinize değer katacağınız, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve keyifli bir hobi edineceğiniz eğitimlerle yanınızdayız. Başta teknik resim kursu olmak üzere öğrencilerimize mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler, güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlanan öğrencilerimiz için güzel sanatlara hazırlık kursu programları, hayatlarına renk katacakları hobi kursları ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de ayrıcalıklarla dolu Resim Akademi dünyasının tadını sonuna kadar çıkarın, teknik resim kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun yeni kurslarımıza göz atın!

teknik resim dersleri
sosyal etkinlikler teknik resim kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi teknik resim kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta bir programı sizlerle buluşturuyor, eğlenceli uygulamalar, etkinlikler ve sürpriz organizasyonlarla dolu bir teknik resim dersi sunuyoruz!

Teknik resim dersi öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sergi organizasyonları, müze gezileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en aktif teknik resim kursu olarak öğrencilerimizin mesleklerinin en iyileriyle birlikte tasarım ve görsel sanatlarda ün kazanmış, ülkemizin dünya çapında başarılı teknik ressamları ve sanatçılarıyla tanışmasına imkan veriyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, atölyeler ve buluşma organizasyonları ile profesyonellerle bir araya geliyoruz.

Teknik resim dersleri ile geçirdiğiniz her ana değer katmaya özen gösteriyor, mesleki birikiminizi arttırmanın yanı sıra güzel vakit geçirmenizi sağlamayı da ihmal etmiyoruz!

Sanat Cafe

Teknik resim eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, keyifli sohbet ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece teknik resim eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında yeni arkadaşlar edinebilecekleri, hayata karıştıklarını hissedebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak unutulmaz anılar biriktirebilecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca workshop ve sergi çalışmaları yaparak görsel sanatlara ilgi duyan öğrencilerimize büyüleyici bir sanat atmosferini deneyimleme fırsatı sunuyor, teknik resim kursları ile gerçek bir sanat merkezinde ayrıcalıklı bir eğitim almanızı sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
teknik resim workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin başarılı teknik ressamları, deneyimli sanatçıları ve tasarımcıları ile keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebileceğiniz sürpriz fırsatlar yaratıyoruz!

Usta isimlerin sadece çalışmalarına göz atmakla kalmıyor, keyifli workshop etkinlikleri düzenliyor, birlikte çalışmanın ve başarılarının püf noktalarını öğrenmenin keyfini çıkarıyoruz. Çalışmaları ve verdiği eğitimlerle ün kazanmış, yurt içi ve yurt dışında başarıları ile bilinen ünlü iş insanları, sanatçılar ve eğitmenlerden butik teknik resim eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını mesleğine adamış başarılı teknik ressamlardan kariyeriniz boyunca yararlanabileceğiniz bilgiler ediniyor, işi ustasından öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Teknik resim kursları ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Teknik Resim Kursu Detaylı Eğitim Programı

Hayallerinize giden yolu yeteneklerinize yatırım yaparak kısaltmak, hedeflerinize çok daha hızlı ulaşmak istiyorsanız detaylı teknik resim eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman teknik resim eğitmenlerinden teknik resim kursu alma şansını kaçırmayın!

Teknik resim kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Güzel sanatlar fakültelerinin yetenek sınavlarına hazırlanacaksınız.
 • Mesleki yolculuğunuza sağlam adımlarla başlayacaksınız.
 • Eksiklerinizi gidererek tekniğinizi geliştireceksiniz.
 • İç mimarlıktan inşaat projelerine, ürün tasarımından otomotive kadar farklı sektörlerde çalışabileceksiniz.
 • Teknik resim yazılımlarını öğreneceksiniz.
 • Mesleğinizin koşulları hakkında bilgi edineceksiniz.
 • Kendinize güven kazanacaksınız.
 • Kariyerinize hız kazandıracaksınız.
 • Özgeçmişinize teknik resim kursu sertifikası ekleyeceksiniz.

Derslerimize ilk olarak teknik resimde kullanılan araçları ve kavramları yakından tanıyarak başlıyor, adımlarımızı sağlam attığımızdan emin oluyoruz. 1. – 2. Ay Teknik Resim Kursu Programı:
 • Teknik Resim Araç Gereçleri ve Kullanımı
 • Teknik Resim Kağıtları
 • Teknik Resim Terimleri
 • Teknik Resimde Yazı ve Rakam Standartları
 • Çizgiler ve Çizgi Şekilleri
 • Sürekli Kalın ve İnce Çizgiler
 • Serbest El Çizgisi
 • Zikzak Çizgiler
 • Noktalı Çizgiler
 • Çizgileri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
İlk iki ay teknik resim dersleri ile teknik ressamlığın temellerini öğrenecek, milimetrik çizimler yapmaya başlayacaksınız.

Artık görünüş çıkarma egzersizlerine geçebiliriz. 3 ve 4. ay teknik resim dersleri ile eğlenceli pratikler bizi bekliyor! 3. – 4. Ay Teknik Resim Kursu Programı:
 • Geometrik Şekiller Çizim Egzersizleri
 • Temel İzdüşüm Düzlemleri ve Bölgeler
 • Objelerin İzdüşümleri, Görünüş Çeşitleri
 • Kesit Görünüşler
 • Kesit Alma Kuralları
 • Ölçülendirme Elemanları
 • Ölçülendirme Sistemleri
 • Ölçülendirme Çeşitleri
 • Paralel Ölçülendirme
 • Zincirleme Ölçülendirme
 • Artan Kademeli Ölçülendirme
Her geçen gün becerilerimizi geliştiriyor, teknik resim eğitimi ile profesyonel hayat için ihtiyacımız olan kazanımlarla birlikte özgüvenimizi de artırıyoruz.

Teknik resim kursu programımızın iki aylık bu bölümünde gerçek bir teknik ressam haline gelecek, hayal gücümüzü kusursuz bir şekilde kağıda aktaracağız. 5. – 6. Ay Teknik Resim Kursu Programı:
 • Çizim Geometrilerinin Ölçülendirilmesi
 • Pah ve Havşalar
 • Bölüntülerin Ölçülendirilmesi
 • Ölçek Türleri
 • Yüzey İşleme İşaretleri
 • Boyut Toleransları
 • Şekil ve Konum Toleransları
 • Kroki Çizimleri
 • Aksonometrik ve Eğik Perspektifler
 • Konik Perspektif
 • Yapım Resimleri
Artık profesyonel bir teknik ressam olmaya yalnızca bir adım kaldı. Teknik resim eğitimi ile sizleri geleceğe hazırlıyoruz.

Gerçek bir teknik ressam olmak istiyorsanız CAD yazılımlarını kullanmayı bilmelisiniz! 7. – 8. Ay Teknik Resim Kursu Programı:
 • Bilgisayar Destekli Tasarım
 • Grafik İşleme
 • Adobe Photoshop ve Illustrator Çalışmaları
 • CAD Yazılımlarında Uuygulamalar
 • 2 Boyutlu Objelerin Sanal Ortamda Tasarlanması
 • 3 Boyutlu Objelerin Sanal Ortamda Tasarlanması
 • Temel Deformasyon Komutları
 • 2 Boyutlu Nesnelerin 3 Boyuta Dönüştürülmesi
 • Teknik Tasarım Oluşturma
Teknik resim kursu yolculuğumuzun son ayını bilgisayar destekli tasarıma ayırıyor, becerilerimizi güncele uyarlıyoruz!

Teknik Resim Kursu Programı – 510’un Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

El becerilerini mesleki boyuta taşıyarak sevdikleri işi yapmak, üniversitelerin güzel sanatlar bölümlerine hazırlanmak isteyenler için düzenlediğimiz teknik resim kursları ile bugüne kadar 510’un üzerinde öğrenci mezun ettik ve %98 katılımcı memnuniyeti sağladık.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Teknik Resim Kursu Programı

Yetenek sınavlarına hazırlanıyorsunuz ancak sınavda başarılı olacağınızdan emin değil misiniz? Yoksa her zaman sizin için bir tutku olan resim sanatını veya tasarımcılığı mesleğiniz haline getirmek istiyor musunuz? Tüm bunlar ve daha fazlası için teknik resim kursu tam size göre!

Teknik resim dersi programı haftada 1 gün 2 saatten 32 haftalık bir program olup tasarım ve çizim egzersizleri, görsel algı ve geometrik alan, izdüşüm ve üç boyutlu tasarım, ölçeklendirme, CAD yazılımlarının kullanımı, teknik resimde kullanılan evrensel kavramlar, teknik resim araç ve gereçleri gibi konuları içeren bir eğitimdir.

Teknik resim kursu programımızı yeteneklerini geliştirerek profesyonel hayata ve Güzel Sanatlar Fakültelerine hazırlanmak isteyenlere özel olarak planladık!

Gelecekte meslek olarak teknik ressamlığı düşünmeseniz bile teknik resim yapabiliyor olmak güzel sanatların farklı alanlarında da kariyerinizin gelişimine katkı sağlar!

teknik resim dersleri

Teknik Resim Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Teknik resim kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı teknik resim kursu sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı teknik resim kursu sertifikası aldığınız eğitimi belgeleyen, Türkiye ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. Ayrıca MEB onaylı sertifika programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için de eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Resim Akademi olarak teknik resim kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Teknik resim kursu eğitmen kadromuz; güzel sanatların başta teknik resim ve tasarım alanlarında olmak üzere farklı alanlarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü teknik resim eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, güzel sanatların çeşitli alanlarına yönelik kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, teknik ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Resim Akademi olarak teknik resim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Teknik resim kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Teknik resim kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, teknik resim kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi teknik resim kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan teknik resim kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Teknik resim kursu Florya, teknik resim kursu Bahçelievler, teknik resim kursu Ataköy, teknik resim kursu Yeşilköy, teknik resim kursu Zeytinburnu, teknik resim kursu Avcılar olarak hizmet veren teknik resim kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Hayır. Teknik resim kursu programımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Teknik resim kursu sınıflarımızı öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve seviyelerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle boş vakitlerinize değer katacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Teknik resim kursu üniversitelerin güzel sanatlar, mimarlık gibi bölüm ve fakültelerine hazırlananlar, kariyerlerine ürün tasarımı, iç mimarlık gibi alanlarda devam etmek isteyenler için düzenlenmiş bir eğitimdir. Teknik resim eğitimi ile gerek el gerekse bilgisayar aracılığıyla milimetrik çizimler yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi öğrenecek, tutkunuzu mesleki birikiminizle zenginleştirerek geleceğe hazırlanacaksınız.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
teknik resim kursu fiyatları

Teknik Resim Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Teknik Resim Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Resim Akademi teknik resim kursları ile yeteneklerini bir adım daha ileri taşıyan öğrencilerimiz olanaklarımızdan yararlanmaya devam ediyor. Siz de yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun yeni eğitimler keşfetmek istiyorsanız teknik resim kursu sonrasında en çok tercih edilen eğitimlerimize göz atın!

Teknik Resim Derslerimiz Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Teknik resim kursu programlarımızı gerçekleştirdiğimiz eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Teknik resim kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi teknik resim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Teknik resim kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

510+

Mezun Öğrenci

Teknik resim kursları ile kariyerlerinde sağlam adımlarla ilerleyen yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

275

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.375 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77