Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Grafik Tasarım Kursu

Çizim Yeteneğinizi Dijital Dünyaya Taşıyın!

Portfolyonuzu Güçlendirmek İçin Grafik Tasarımın Sırlarını Öğrenin!

Tasarım yeteneklerinizi dijital dünyaya taşımaya ne dersiniz? Grafik tasarım kurslarımıza katılın, A’dan Z’ye tasarımcılığın sırlarını keşfedin...

Grafik tasarım kursu ile geleneksel çizim teknikleriyle dijital tasarım yöntemlerini bir araya getirecek, portfolyonüze çok daha güçlü görseller ekleyecek, farklı sektörlerde kolaylıkla iş bulacak, hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı sergileme fırsatı yakalayacaksınız! Türkiye’nin en iyi resim okulu Resim Akademi’de eğitim alma ayrıcalığı da cabası…

Grafik tasarım kursu programımızı tasarım becerilerini dijital dünyaya aktarmak, yeteneklerini profesyonel düzeye taşımak ve grafik tasarım bölümlerine hazırlanmak isteyenler için özel olarak planladık!

Her yıl grafik tasarım dersi alan kişilerin sayısı bir önceki yıla göre belirgin ölçüde artıyor. Değişen dünya teknolojileri ve güncellenen programları öğrenmek isteyenler grafik tasarım öğreniyor.

grafik tasarım kursu

Tüm Grafik Tasarım Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
24 Hafta 60 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Seviyenizi artırmak, grafik tasarım becerileri kazanmanızı sağlamak için düzenlediğimmiz grafik tasarım kursu programımızı yaşınıza, seviyenize, ihtiyaçlarınıza göre belirliyoruz ve eğitimin süresini bu beklentilere göre düzenleyerek 24 haftalık ve toplamda 60 saatlik bir program veriyoruz. Uygulama ağırlıklı eğitim programıyla birlikte grafik tasarımın amacını öğrenmenizi, Adobe tasarım programlarında gelişmenizi istiyor; vektörel ve piksel ayrımı, çalışma alanı kullanımı, çizim egzersizleri, katmanlarla çalışma, yazı stilleri oluşturma, obje kullanımı geçişler ve filtreler gibi konulara hakim olmanızı sağlıyoruz.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Grafik Tasarım Kursu Resim Akademi

Çizim, tasarım ve teknik yeteneklerinizi ortaya koymak, yeni dünyaya adapte olup profesyonelleşmek istiyorsanız geleceğe sağlam adımlar atmak için Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel grafik tasarım kursu programlarıyla öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre fark yaratan eğitimler alın!

grafik tasarım kursu eğitmenleri

Ünlü Grafik Eğitmenleri

Türkiye'nin usta tasarımcıları arasında yer alan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden grafik tasarım eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
grafik tasarım kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Grafik tasarım dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
grafik tasarım kursu sertifikası

Kurum Onaylı Sertifika

Kariyer basamaklarını hızla tırmanmanızı sağlayacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen, grafik tasarım kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında grafik tasarım dersi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

grafik tasarım eğitimi

Kariyerinizde Değişiklik Mi Yapmak İstiyorsunuz?

Mesleğinizin en basit işleri bile size angarya gibi mi gözükmeye başladı? Kendinize yeni bir alan, yeni bir kariyer fırsatı mı arıyorsunuz?

Çoğu zaman işinizi yaparken sıkıldığınızı, yaratıcılığınızın kısıtlandığını mı hissediyorsunuz? Eski tutkunuz veya yeni keşfetmeye başladığınız ilgi alanınız olan grafik tasarımı bir adım ileri taşıyarak yeni bir kariyer yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? Cevabınız evetse grafik tasarım kursu kesinlikle ilginizi çekecek!

Yeteneklerinizi geliştirmek için daha fazla beklemeyin, grafik tasarım kursları ile kendinize yatırım yapmaya başlayın!

Sevdiğiniz İşi Tutkuyla Yapın!

Potansiyelinizin farkında olup sevdiğiniz işi mükemmel düzeyde yapmak istiyorsanız grafik tasarım kursu alarak kendinize çok fazla donanım kazandıracaksınız!

Sanat dolu bir kurumda işinin ehli eğitmenlerden grafik tasarım dersi alarak hayallerinizi gerçeğe dönüştürebileceksiniz. Sosyalleşirken öğrenecek, sizin gibi grafik tasarım sanatını meslek haline getirmek isteyen diğer öğrencilerle kaynaşacak, bir yandan öğrenme düzeyinizi artırıp aynı anda eğlenmenin tadını çıkarabileceksiniz.

Resim Akademi ile geleceğinize bir ışık yakmak isterseniz sizi de grafik tasarım kursu programlarımızı almaya bekliyoruz…

grafik tasarım eğitimleri
grafik tasarım dersi

Yeteneklerinizi Gösterin!

Tasarım yapmayı seviyor, programlara hakim olamamaktan mı şikayet ediyorsunuz? Grafik tasarım eğitimleri alarak tasarım programlarını adınız gibi bilin!

Grafik tasarım programlarını en ince detayına kadar öğrenmenizi kolaylaştırmak üzere hazırlanmış grafik tasarım dersleri ile yeteneklerinizi geliştirecek, sektörde bilinen tasarım ve animasyon stüdyolarını ziyaret etme şansı bulacak, çalışmalarınızı usta tasarımcılara göstererek tavsiyeler alacak, her gün ileri doğru geniş adımlar atma şansı yakalayacak, bilgi birikiminizi ortaya koyarak yeni bir kariyere doğru yolculuğa çıkacaksınız!

Profesyonel eğitmenlerimizle grafik tasarım eğitimi desteğimizi sunuyor, detaylı bir program içeriğiyle yeteneklerinizi konuşturabilmenize aracılık ediyoruz.

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Başarılı bir grafik tasarımcı olmak hayalleriniz arasındaysa, grafik tasarım alanındaki teknolojik ilerlemeleri günbegün takip etmek için gelin, sanat ve eğitim dolu merkezimizde beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek sizin için dolu dolu bir grafik tasarım kursu eğitim programı planlayalım, ilgi alanınıza ve merakınıza yönelik geliştirilmiş bir grafik tasarım eğitimi almaya başlayın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun grafik tasarım eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre grafik tasarım dersi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan grafik tasarım dersleri veriyoruz.

grafik tasarım kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi grafik tasarım dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Grafik tasarım kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Grafik tasarım kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Tasarım Dünyasının Tüm Dinamiklerine Hakim Olmak İçin Grafik Tasarım Kursları İle Tanışın ve Gelişmeye Başlayın!

Yenilikçi tasarım çözümleriyle ilgili yepyeni bir bakış açısı kazanmak ve profesyonelleşmek istiyorsanız sizin için en yararlı eğitimi sunuyoruz! Grafik tasarım dersi ile sektör becerisi kazanarak kendinize yepyeni bir mesleğin kapılarını aralamak için deneyimli eğitmenlerimizle çıktığımız yolculuğumuza katılın!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi grafik tasarım kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik grafik tasarım eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
grafik tasarım kursları

Tasarımsal Bakış Yakalayın!

Alanında uzman eğitmenler eşliğinde en iyi grafik tasarım dersi programlarıyla hayal gücünüzü ortaya koyun ve başarılı tasarımlar yapın!

Kayıt Ol »

Sektörde Fark Edilin!

Hayranlık uyandıracak düzeyde işlerle becerilerinizi ortaya koymak için grafik tasarım kursu eğitimlerimizden yararlanın, geleceğe umutla bakın!

meb ruhsatlı grafik tasarım kursu

MEB Ruhsatlı Grafik Tasarım Kursu

Bir eğitim kurumu olarak grafik tasarım kursu eğitimlerimizi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı eğitim kurumumuzda, yasal yollarla veriyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir grafik tasarım kursu olarak öğrencilerimize tamamen MEB standartlarında bir içerikle eğitim sunuyoruz. Sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlarımıza, deprem dayanıklılık raporlarımızdan eğitim materyallerimize kadar her konuda MEB standartlarına uygun bir eğitim programı düzenliyoruz. Güvenli bir eğitim binasında, keyif dolu eğitimlerimize katılabilir, Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun bir eğitimden geçebilirsiniz.

Mesleki bilgi edinmek, kariyer hedefleri belirlemek ya da merak ettiklerinizi öğrenmek için tercih edeceğiniz grafik tasarım kursu eğitimlerini güvenli bir eğitim binasında alacak, teorik bilgilerin yanında uygulama ağırlıklı bir programa dahil olacaksınız.

Grafik tasarım dersi alırken MEB ruhsatı bulunan Resim Akademi’yi tercih etmenin güvenli hissini yaşamalısınız. Avrupa standartlarında hazırladığımız programlarımızla; kaliteli, konforlu ve güvenli eğitim merkezimizde grafik tasarım eğitimleri için sizi de bekliyoruz!

Uygulamalı Grafik Tasarım Dersi

Tasarımcı bakış açısıyla en yaratıcı görselleri meydana getirmek ve etkili tasarım programlarını öğrenmek için yapmanız gereken Resim Akademi’den grafik tasarım eğitimleri almak olacak!

Öğrencilerimizin grafik tasarım kursu sonunda başarılı birer grafik tasarımcı olmalarını istediğimiz için teorik ve pratik uygulamaları bir arada sunuyor, görsel tasarım ve dijital çizim egzersizleriyle başarılarını üst seviyelere taşımalarına öncülük ediyoruz.

Her türlü teknolojik imkanı öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmek için kullanıyor, uzman eğitmenlerimizin birebir ilgisiyle grafik tasarım kursları için olan talebi kurumumuz adına artırıyoruz. Uygulamalı eğitimlerimizin programda büyük bir yer kaplamasının gelişim açısından önemli olduğunu biliyoruz.

Uygulama olmadan grafik tasarım eğitimi almanızın yetersiz kalacağını bilmeli, bol pratiği teşvik eden grafik tasarım kursu programımızdan yararlanmalısınız!

uygulamalı grafik tasarım eğitimi
grafik tasarım eğitimleri

Uluslararası Standartta Grafik Tasarım Eğitimi

Grafik tasarım kursu programımızı bireysel farklılıkları baz alarak hazırlıyor, güncelliği koruyarak Avrupa standartlarında bir kaliteyi yakalıyoruz.

Kaliteli, etkinlik dolu ve uluslararası standartlarda bir grafik tasarım eğitimi için 15 yıllık deneyimimizi kullanıyor, mezunlarımızdan tam not alıyoruz. Bugüne kadar verdiğimiz grafik tasarım eğitimleri ile 1300’ün üzerinde mezun öğrencimiz bulunuyor ve programlarımızı her öğrencinin ihtiyaçlarına göre düzenlemeye devam ediyoruz. Tüm öğrencilerimizin seviyelerini, donanımlarını, öğrenme hızlarını analiz ederek eğitimlerimizi sunuyoruz.

Grafik tasarım dersi içeriklerimizin zengin ve öğretici olmasına özen gösteriyoruz. Öğrencilerimizin konforlu dersliklerde, yeterli araç ve gereçle, teknolojik imkanlarla eğitim almalarına olanak sağlıyoruz. Fiziki imkanlarımızı ve sosyal alanlarımızı da aynı titizlikle geliştiriyoruz.

Grafik tasarım tekniklerini tüm dünyada geçerli bir eğitim programından öğrenmek istiyorsanız Resim Akademi’nin grafik tasarım eğitimi programını almalısınız.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Grafik tasarım eğitimleri ile yeteneklerinizin sınırlarını keşfetmenize öncülük ediyor ve aynı zamanda yeni bir mesleğe adım atma tüyoları veriyoruz.

Öğrencilerimizin grafik tasarım dersleri boyunca yanlarında oluyor, sergiledikleri performansı değerlendiriyor, geleceklerini şekillendirmelerine destek oluyoruz. Alanlarına destek olacak ek eğitimlere yönlendirmelerini yapıyoruz, kariyer hedefleri için donanım kazanmalarını sağlıyoruz.

Gelecek hedefleri arasında başarılı birer grafik tasarım uzmanı olma hayali bulunan öğrencilerimiz için mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak bilgiler kazandırıyor, beklentilerini ve ihtiyaçlarını doğru yöntemlerle belirliyoruz. Reklam ve tanıtım uygulamalarında, PR çalışmalarında destekçileri oluyoruz, grafik tasarım alanında hizmet veren dijital ajanslarda çalışmalarının önünü açıyoruz.

Kursiyerlerimizin tümünün başarılı bir eğitim yolculuğu geçirmesini ve geleceklerini doğru yönlendirmelerle çizmelerini sağlıyoruz.

grafik tasarım dersi
grafik tasarım dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Grafik tasarım eğitimleri bittikten sonra da öğrencilerimizin hiçbirini yalnız bırakmıyor, diledikleri desteği sunmayı sürdürüyoruz.

Resim Akademi olarak sadece grafik tasarım dersi süresince değil eğitimleri sonrasında da öğrencilerimize gereken desteği veriyoruz. Grafik tasarım eğitimi ile bilgi ve donanım kazanmalarını sağladıktan sonra yeni deneyimlere ve birikimlere açık öğrencilerimizi grafik tasarım kursları dışındaki teknik eğitimlerimize yönlendiriyoruz.

Hobinizi ve keyif aldığınız grafik tasarımı mesleğiniz haline getirmenizi sağlıyor, tasarıma dair öğrenmek istediğiniz ne varsa Resim Akademi’de öğretiyoruz.

Öğrenci Yorumları

Tasarımcı Gözüyle Bakın!

Çevrenizi bir tasarımcı gözüyle inceleyip yaratıcı ürünler ortaya koymak istemez misiniz?

Teknolojiyi Takip Edin!

Grafik tasarım kursları ile tasarım programlarını iyi seviyede öğrenin, gerekli olan altyapıyı kazanın!

Kendinizi Kanıtlayın!

Özgeçmişinizle iş görüşmelerinde etkileyici bir imaj yaratmak için grafik tasarım eğitiminizi tamamlayın!

grafik tasarım kursu mezunları

1300+ Mezun Öğrenci

Eğitim vermeye başladığımız ilk günden bu yana ülkemizden ya da dünya üzerindeki birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerimize grafik tasarım kursları ile teknik ve pratik yönler aktardık.

Tam donanımlı grafik tasarım kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel grafik tasarım dersi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye eğitim verdik.

Birey odaklı verdiğimiz grafik tasarım eğitimi programlarıyla öğrencilerimizin kendi öğrenme hızlarını ve deneyimlerini göz önünde bulunduruyoruz.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Profesyonel bir tasarımcı olmak istiyorsanız ve diğer eğitimlerimizi de merak ediyorsanız tüm eğitimlerimizle ve atölye çalışmalarımızla tanışmak için geç kalmayın!

Grafik tasarım kursları ile kendi yeteneklerinizi ortaya koyarken gelişiminizi sürdürmek istiyorsanız farklı alanlardaki 14 hobi eğitimini inceleyebilir, grafik tasarım gibi teknik anlamda gelişiminizi sürdürmenize yardımcı olacak 14 farklı teknik eğitimden yararlanabilir, kurumsal eğitim programlarıyla kariyer hedeflerinizi belirleyebilir, size özel düzenlediğimiz workshoplarla gelişiminizi sürdürebilirsiniz.

Hayat boyu öğrenme prensibiyle gelişiminizi sürdürmek istiyorsanız grafik tasarım kursu programı dışında da Resim Akademi’den yararlanabilir, deneyimlerinizi artırabilirsiniz.

grafik tasarım dersleri
sosyal etkinlikler grafik tasarım kursu

Sosyal Etkinlikler

Sanat dolu bir ortamda, çeşitli etkinliklerle eğlenerek ve öğrenerek sosyalleşen öğrencileri görmek isterseniz başınızı Resim Akademi’ye doğru çevirin!

Grafik tasarım kursu programından yararlanan öğrencilerimiz için eğitimleri dışında da sosyalleşebilecekleri etkinlikler sunuyoruz. Böylece deneyimli eğitmenleriyle ve arkadaşlarıyla kaliteli vakit geçirmeye devam ediyorlar, öğrenmenin sınırsız olduğunu keşfediyorlar. Sınıf arkadaşlarıyla playstation, bowling, satranç turnuvalarına katılabilen öğrenciler aynı zamanda alanında ünlü isimlerle bir araya geldikleri organizasyonlardan da yararlanabiliyorlar.

Grafik tasarım dersi alırken gönlünüzce eğlenmeye devam etmek istiyorsanız Resim Akademi’nin bu hoş atmosferine davetlisiniz.

Sanat Cafe

Grafik tasarım dersi aralarında ve sonrasında rahatça soluklanabileceğiniz, sanat sohbetlerine eşlik edebileceğiniz Sanat Cafe’de sizi ağırlıyoruz.

Sanatın içine bir yolculuğa çıkmak isteyen öğrencilerimiz için aynı zamanda sosyalleşebilecekleri hoş alanlar yaratıyoruz. Grafik tasarım eğitimi dışında vakit geçirebileceğiniz Sanat Cafe’de düzenlenen çeşitli etkinliklere katılabilme, eğitmenlerle iletişim ve sohbet kurabilme, sosyalleşerek vakit geçirmenin tadını çıkarabilme şansına sahip olacaksınız.

Resim Akademi’nin her köşesinde sanatı bulabilirsiniz! Eğlenirken, öğrenirken ve dinlenirken keyif almanız için gerekli olan her şey kurumumuzda!

bakırköy sanat cafe
grafik tasarım workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü tasarımcılarını, sanatçılarını ve sanat eleştirmenlerini kurumumuzda ağırlıyor, öğrenmek istediğiniz detayları doğru kanaldan edinmenizi sağlıyoruz.

Birbirinden değerli sanatçıların workshop eğitimlerini kaçırmamanız adına Resim Akademi’de buluşmamızın tam zamanı! Böylelikle hem alanında profesyonelleşmiş isimleri dinleme şansına erişebilecek hem de workshop etkinlikleriyle sanatın tadını çıkaracaksınız. Grafik tasarımın eşsiz özelliklerini keşfetmek için atölyelerimizde merak ettiklerinizi kolayca öğrenebilir, keyifli atmosferimizi soluyabilirsiniz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış ünlü isimlerin deneyimlerini dinlemek, merak ettiklerinizi öğrenmek için workshoplarımıza katılın!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Grafik tasarım eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin eğlenceli dünyasına siz de katılın!

Grafik Tasarım Kursu Detaylı Eğitim Programı

Yeteneklerinizin farkına varmak için en etkili tasarım programlarını tüm detaylarıyla öğrenmeye ne dersiniz? O halde temelden ileri seviyeye ulaşabileceğiniz grafik tasarım eğitimi programlarımızın içeriğini inceleyin, işin uzmanlarından grafik tasarım kursu alma fırsatını yakalayın!

Grafik tasarım dersi programının size kazandıracakları;
 • Grafik tasarım alanında uzmanlaşmaya başlayacaksınız.
 • Başarılı bir grafik tasarımcı olmak için hazırlığa sahip olacaksınız.
 • Mesleki yönden eksikliklerinizi tamamlayacaksınız.
 • Görsel algılama yetenekleriniz gelişecek.
 • Tasarımsal bakış açısı kazanacaksınız.
 • İnsan psikolojisini tasarımla yönetmeyi öğreneceksiniz.
 • Grafik tasarım programlarını kullanmayı öğreneceksiniz.
 • Yaptığınız tasarımları günden güne geliştirebileceksiniz.
 • Aldığınız eğitim sonrasında tecrübenizi artırabilecek, grafik tasarım eğitimi verebilecek seviyeye geleceksiniz.
 • Grafik tasarım alanındaki yeni teknolojik gelişmelere hakim olacaksınız.
 • Kendinize olan güveniniz artacak.

İşe önce grafik sanatları yakından tanıyarak başlıyoruz. Grafik tasarım kursu programımızın ilk ayında temellerimizi sağlam inşa ediyoruz. 1. Ay Grafik Tasarım Kursu Programı:
 • Grafik Tasarımın Tanımı
 • Temel Çizim Teknikleri
 • Çizgi ve Doku Çalışmaları
 • Kompozisyon Oluşturma
 • Işık ve Gölgelendirme
 • Vektörel ve Piksel Taban Kavramları
 • 2D - 3D Kavramları
 • Photoshop’a Giriş
 • Tool Tanıtımı
 • Sayfa Yapısı ve Objeler
 • Layer Kavramı
 • Efektler
Grafik tasarım eğitimi ile tasarımcılık becerilerimizi geliştiriyor, sağlam adımlarla zirveye doğru ilerliyoruz.

Artık kalem kağıtla çalışmayı bırakıyor, bilgisayarımızın başına geçiyoruz. Grafik tasarım kursu programımızın 2. ayında tasarım programlarını yakından tanıyacağız! 2. Ay Grafik Tasarım Kursu Programı:
 • Vektörel ve Raster Grafiklerin Farkı
 • Grid Kavramı ve Çalışma Alanı
 • Tasarımda İmaj ve Yazının Uyumu
 • Temel Renkler ve Karışımlar
 • Renklerin Yoğunluğu
 • Renk Pikselleri ve Hacim Kavramı
 • Geometrik Şekillerin İzdüşümleri
 • Vektörel ve Raster Çizim Egzersizleri
Grafik tasarımın diline yavaş yavaş alışırken kullandığımız yazılımların arayüzlerini de öğrenmeyi ihmal etmiyoruz!

Kendi projelerimizi yapmanın zamanı gelmedi mi? 3. ay grafik tasarım dersleri ile kendi projelerimizi yürütmeyi deneyecek, araç setimizi kullanmayı öğreneceğiz. 3. Ay Grafik Tasarım Kursu Programı:
 • Adobe InDesign ve Illustrator’de Katmanlar
 • Katmanlarla Çalışma
 • Katman Menüsü ve Özellikleri
 • Fırça Kullanımı
 • Fırçayla Çizim Egzersizleri
 • Desen ve Resim Fırçalarıyla Uygulamalar
 • Akıllı Kılavuzlar ve Cetveller
 • Dışarıdan Fırça Yükleme
 • Fırça Seti Oluşturma
Grafik tasarım dersleri ile 3 ayı tamamlarken tasarımlarınıza kendi stilinizi katmaya başlayacak, özgün bir tarz oluşturacaksınız!

Henüz grafik tasarımın tüm sırlarını öğrenmedik! Grafik tasarım eğitimi programımıza yeni araçlarla devam ediyoruz. 4. Ay Grafik Tasarım Kursu Programı:
 • Örnek Şablonlarla Uygulamalar
 • Özel Çalışma Alanları
 • Yeni Kontrol Paleti Oluşturma
 • Shape Aracı
 • Yeni Araç Kutusu Oluşturma
 • Objelerle Çalışma
 • Type Stilleri ile Çalışma
 • Kalem Aracı ile İşaretleme
 • Gelişmiş Kalem Aracını Kullanmak
 • Objelerin Kopyasını Kullanma
 • Eğri Oluşturma
 • Gradient Uygulama
 • Gradient Palet
Her geçen gün dijital ortamda çalışmanın mantığını daha iyi kavrayacak, kariyerinize grafik tasarım yazılımlarının tüm detaylarını bilerek bir adım önde başlayacaksınız.

Grafik tasarım kursu yolculuğumuzu yeni projelerle sürdürüyor, karşılaştığımız problemlere çözüm üretmeyi öğreniyoruz. 3. Ay Grafik Tasarım Kursu Programı:
 • Filtre Kullanımı
 • Blend Kullanımı
 • Shape Komutları
 • Efektler
 • Akıllı Nesneler ve İşlevleri
 • Camera Raw Filtresi
 • Tasarımda Yazı ve Renk Uyumu
 • Orantı Kuralları Üzerine Çalışmalar
 • Renklerle Kompozisyon Oluşturma
 • Logo Çalışmaları
 • Baskı Çalışmaları
Grafik tasarım dersleri ile kusursuz bir tasarımın sırlarını öğrenecek, yaratıcılığınızı iş dünyasının beklentilerine göre şekillendireceksiniz.

Grafik tasarım kursları ile son ayımızda teknik kazanımlarımızın yanına sektörel bilgiler de ekliyor, mesleki anlamda son hazırlıklarımızı yapıyoruz. 6. Ay Grafik Tasarım Kursu Programı:
 • Grafik Tasarımda Trendler
 • Grafik Tasarımda Kompozisyon Oluşturma
 • Kurumsal Kimlik İnşası
 • Marka Tasarımları
 • Dijital Medya ve Baskı Tasarımları Arasındaki Farklar
 • 2 Boyut ve 3 Boyut Kavramları
 • Tasarımda 3 Boyutluluk
Grafik tasarım eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanatını geliştirmek ve kariyerinde büyük adımlar atmak isteyen kursiyerlerimize diğer teknik eğitimlerimiz ve eğitim sonrası kariyer danışmanlığı seçeneklerimizle destek olmayı sürdürüyoruz!

Grafik Tasarım Kursu Programı – 1300’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Birbirinden zevkli tasarımları ortaya çıkarabilmek, alanının en iyisi eğitmenlerle çalışabilmek ve bilmediğiniz tasarımsal detayları öğrenebilmek için grafik tasarım kursları ile gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz. Hayallerinizin gerçeğe dönüşmesini, iyi bir grafik tasarım uzmanı hayal ediyorsanız sizin için en iyi grafik tasarım kursu eğitimini veriyoruz.

Grafik Tasarım Eğitimi Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Grafik Tasarım Kursu Programı

Üniversitelerin grafik tasarım bölümlerine hazırlanıyorsanız ya da bu alanda kendinizi geliştirerek iyi yerlere gelmek istiyorsanız yepyeni bir meslek edinmeniz için pratiğe dayalı bir eğitim içeriği sunuyoruz.

Seviyenizi artırmak, grafik tasarım becerileri kazanmanızı sağlamak için düzenlediğimmiz grafik tasarım kursu programımızı yaşınıza, seviyenize, ihtiyaçlarınıza göre belirliyoruz ve eğitimin süresini bu beklentilere göre düzenleyerek 24 haftalık ve toplamda 60 saatlik bir program veriyoruz. Uygulama ağırlıklı eğitim programıyla birlikte grafik tasarımın amacını öğrenmenizi, Adobe tasarım programlarında gelişmenizi istiyor; vektörel ve piksel ayrımı, çalışma alanı kullanımı, çizim egzersizleri, katmanlarla çalışma, yazı stilleri oluşturma, obje kullanımı geçişler ve filtreler gibi konulara hakim olmanızı sağlıyoruz.

Tasarımsal yönünüzü geliştirecek, yeteneklerinizi ortaya çıkaracak, profesyonelliğe doğru kapılar aralayacak grafik tasarım eğitimleri için Resim Akademi’ye bekliyoruz.

İster serbest zamanlı çalışın isterseniz bir firmada iş arayın, alacağınız grafik tasarım eğitimleri ile alanda deneyim kazanacak, kendinizi gösterebileceksiniz.

grafik tasarım dersi

Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi eğitimlerimizin tümünde sertifika veriyor, öğrencilerimizin yetkinliklerini belgeliyoruz. Grafik tasarım kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Kurum onaylı grafik tasarım kursu sertifikası, eğitiminizi belgeler niteliktedir. Ayrıca MEB onaylı sertifika programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi talebinde bulunmak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Tabii ki, Resim Akademi’den alınan eğitimlerde tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı veriyoruz. Dersini kaçıran öğrencilerimizin katılım sağlayamadıkları grafik tasarım dersini farklı sınıf veya şubemizde telafi etmelerini sağlıyoruz.

Eğitmen kadromuz; grafik tasarım kursu, hobi kursları, teknik eğitimler, güzel sanatlara hazırlık, kurumsal eğitimler, dijital tasarım, teknik resim, heykelcilik, seramik ve cam tasarım gibi farklı alanlarda deneyimli, Türkiye'nin ünlü sanatçıları, tasarımcıları, ressamları, grafik tasarımcıları, illüstratörleri ve akademisyenlerinden oluşmaktadır.

Resim Akademi olarak grafik tasarım eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak, ilerlemek istedikleri seviyeyi göz önünde bulundurarak, uzmanlaşmak istedikleri branşa ve grafik tasarım eğitimi beklentilerine yönelik çalışmalarla oluşturuyoruz. Grafik tasarım kursu sınıflarımızı da öğrencilerimizin öğrenme hızlarını, yaşlarını, yeteneklerini, öğrenim dillerini, eğitsel ihtiyaçlarını baz alarak planlıyoruz. Grafik tasarım kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimlerin özel ya da grup olarak mı alınmak istendiğine göre değişiyor. Seviyenizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek beklentilerinize en uygun eğitim programının planlanması ve grafik tasarım kursu fiyatları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Resim Akademi eğitim binamız İstanbul’da, Bakırköy İncirli semtinde yer alıyor. Oldukça merkezi bir konumda yer alan kurumumuza metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İncirli metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametlerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Resim Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ve sulu boya kursu eğitimlerine ulaşabilirsiniz.

Grafik tasarım dersi almak isteyen herkes eğitimlerimize katılabilir. Dolayısıyla yaş sınırı bulunmuyor. Grafik tasarım kursları yaş gruplarına ve seviyelere göre planlanarak açılıyor ve her öğrencinin verimli bir eğitim alması sağlanıyor.

Grafik tasarım eğitimi almanın yararları saymakla bitmez. Öncelikle grafik tasarım dersleri ile becerilerinizi profesyonel dünyaya göre şekillendirebilir, geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Eğer üniversitelere hazırlanan bir öğrenciyseniz ve tasarımla ilgili bir bölüm okumayı düşünüyorsanız grafik tasarım kursu ile branşınızı yakından tanıyabilir, üniversite eğitiminize erkenden hazırlanabilir, kendinizi yetiştirmeye başlayabilirsiniz. Tasarım bölümlerinden mezunsanız ancak kendinizi sektöre girmek için yeterli hissetmiyorsanız grafik tasarım kursu ile yeteneklerinizi geliştirebilir, mimari yazılımları öğrenebilir, güncel bir programla iş hayatının gerektirdiği becerileri kazanımlarınız arasına ekleyebilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
grafik tasarım kursu fiyatları

Grafik Tasarım Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Grafik Tasarım Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Grafik tasarım uzmanı olmanın detaylarını öğrenmek isteyen, kendini bu alanda ileri taşımak için tasarım programlarını öğrenen öğrencilerimiz tasarım, reklamcılık gibi alanlarda başarıyı elde edebilmek için diğer eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de Resim Akademi’nin grafik tasarım kursu programından sonra en çok tercih edilen eğitimlerini merak ediyorsanız bir keşfe çıkın!

Grafik Tasarım Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Grafik tasarım kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Grafik tasarım kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi grafik tasarım kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Grafik tasarım kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

1300+

Mezun Öğrenci

Grafik tasarım kursu ile yeni bir kariyere merhaba diyen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

232

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.160 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77