Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Dijital Çizim Kursu

Çizim Yeteneğinizi Dijitale Taşıyın!

Dijital Dünyaya Çizimlerinizle Yön Verin – Dijital Çizim Eğitimi Resim Akademi

Çizim yeteneğinizi geliştirmek, illüstrasyon ve AutoCAD yazılımlarını öğrenerek iş dünyasında aranan bir isim haline gelmek istemez misiniz? Cevabınız evetse aradığınız fırsat burada!

Dijital çizim kursları ile çizim becerilerinizi dijital dünyaya taşıyacak, hayal gücünüzle sanal aleme yön vermeyi öğrenecek, dijital tasarım yazılımlarını yakından tanıyarak yeteneklerinizi teknolojiyle güncelleyeceksiniz! Resim Akademi sizlere kariyerinize yeni bir soluk getirme şansı sunuyor, bu fırsatı kaçırmayın...

Dijital çizim kursu programımızı çizim becerilerini geliştirmek, yeteneklerini profesyonel seviyeye taşımak ve iş dünyasına adım atmak için hazırlanmak isteyen tasarım meraklılarına özel olarak hazırladık!

Her yıl dijital çizim eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

dijital çizim kursu

Tüm Dijital Çizim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
24 Hafta 60 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Dijital çizim eğitimi; 6 aylık bir süreç olarak planlanmaktadır. Dijital çizim derslerinde; çizim ve ayar komutları, menülerin kullanımı, karakter, paragraf ve sembol paletleri, AUTOCAD uygulamaları ve Illustrator uygulamaları gibi pek çok konu üzerinde durulmaktadır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Dijital Çizim Kursu Resim Akademi

Gelenekselden dijitale dönüş sizi korkutmasın! Dijital çizim kursu ile tüm yeteneklerinizi kağıttan bilgisayarınıza aktarabilmenin ipuçlarını öğreneceksiniz! Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel dijital çizim kursu programlarıyla öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre fark yaratan eğitimler alın, değişen dünyaya ayak uydurun!

dijital çizim kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta tasarımcıları arasında yer alan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden dijital çizim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
dijital çizim kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Dijital çizim dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
dijital çizim kursu sertifikası

Kurum Onaylı Sertifika

Kariyer basamaklarını hızla tırmanmanızı sağlayacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen, kurum onaylı sertifika.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında dijital çizim eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın

dijital çizim eğitimi

Mesleğinizde Çok Daha Yetkin mi Olmak İstiyorsunuz?

Çizim ve tasarım konusunda hala eski teknikleri mi kullanıyorsunuz? Sektörünüzdeki pek çok rakibiniz, dijital çizim programlarını kullanmaya ve yenilikçi bakış açısıyla önemli deneyimler kazanmaya başladıysa vakit kaybetmeden dijital dünyanın avantajlarını yakalamaya bakın!

Çizim, mimarlık ve tasarım konusundaki becerilerinizi dijital dünyaya taşıyabileceğiniz, projelerinizi çok daha kolay, saklanabilir ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz dijital çizim eğitimleri, sizin de ilginizi çekiyorsa hemen Resim Akademi’ye gelin, mesleki birikimlerinizi güncelleyin ve sektörünüzün dinamiklerinin takipçisi olun.

Mesleki olarak önemli kazanımlar elde edebileceğiniz dijital çizim kursu sonunda alacağınız dijital çizim kursu sertifikası ile profesyonel imajınızı güçlendirin!

Dijital Dünyada Ben de Varım Deyin!

Dijital çizim eğitimlerinde edindiğiniz becerilerle yetenekli bir çizer olarak dijital dünyada ayakta kalmak ister misiniz?

Üstelik dijital çizim eğitiminden faydalanabileceğiniz pek çok farklı meslek var! İsterseniz karikatürist olmak isterseniz mimar olmak isterseniz de karakter tasarımcısı olmak için yetkinliklerinizi dijital çizim eğitimleri ile artırabilirsiniz. Gelin, Resim Akademi’de keyifli bir ortamda, faydalı bir dijital çizim eğitimi alın!

Birbirinden orijinal çizimler oluşturun, özgeçmişinizi dijital çizim kursu sertifikanızla güçlendirin! Haydi, rekabetçi piyasayı siz de yakalayın!

dijital çizim eğitimleri
dijital çizim dersi

Kariyerinizle İz Bırakın!

Profesyonel dünyada iz bırakmak için kendinizi sürekli geliştirmeli, yeteneklerinizi güncel tutmalısınız...

İster hobi amaçlı dijital çizim kursu almak isteyin, isterseniz amacınız mesleğinizde ilerlemek olsun. Dilediğiniz gün ve saatte, ihtiyaçlarınıza, beklentilerinize ve ilgi alanlarınıza göre kişiselleştirilmiş dijital çizim dersleri ile uygulama ve pratik ağırlıklı, renkli aktiviteler bulacağınız keyifli bir ortamda eğitim almanın tadını çıkarın!

Kendinizi geliştirmek için en doğru adrestesiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek ve bu büyük ailenin bir parçası olmak için hemen bizi ziyaret edin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Çizimlerinizi yalnızca kağıt üzerinde mi yapabiliyorsunuz? Peki Resim Akademi’yle dijital dünyaya adapte olmaya ne dersiniz? Öyleyse nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, resim atölyelerimizi, Sanat Cafe’mizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görmek üzere Resim Akademi’ye gelin, sizlere hem bir çay/kahve ikram edelim hem de bizi daha yakından tanımanızı sağlayalım.

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun dijital çizim eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre dijital çizim eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan dijital çizim dersleri veriyoruz.

dijital çizim kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi dijital çizim dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Profesyonel hayatta yer almak isteyen öğrencilerimize kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Dijital çizim kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Usta Çizerlerden Uygulamalı Dijital Çizim Kursları ile İşinizde En İyi Olun!

Kaleminiz, bu kez kağıda değil, tablete çizim yapmayı öğrenecek! Projelerinizi dijitale taşımanın şimdi tam zamanı! Dijital çizim kursu sizin, yaratıcılığınızı geliştirmenizi, dijitale uyum sağlamanızı, zihninizdeki görüntüleri dijitale çevirmenizi sağlayacak! Hemen gelin ve bu dopdolu eğitimi kaçırmayın!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi dijital çizim kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik dijital çizim eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
dijital çizim kursları

Dijitale Uyum Sağlayın!

Kağıda yaptığınız tonlarca çizimin yerini, şimdi tabletler aldı! Dijital çizim eğitimleri ile siz de değişen dünyanın dinamiklerini yakalayın!

Kayıt Ol »

İşinizde Bir Numara Olun!

Çoğu rakibiniz çoktan dijitale geçti bile! Siz de vakit kaybetmeyin ve dijital çizim kursları ile önemli bir yetkinlik daha kazanın!

meb ruhsatlı dijital çizim kursu

MEB Ruhsatlı Dijital Çizim Kursu

Çizim yeteneklerini geliştirmek isteyen, Photoshop’un tüm detaylarına hakim olmayı planlayan öğrencilerimizin hayallerini ve vaktini çalmıyor, kalitemizi MEB standartlarıyla gösteriyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir dijital çizim kursu olarak ekipman ve eğitim gereçlerinden acil çıkışlara, derslik büyüklüklerimizden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar her konuda öğrencilerimizin güvenliğine, huzuruna ve doğru bir eğitim almasına önem veriyoruz. Dijital çizim kursumuzu MEB standartlarının tamamına uygun bir şekilde, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerle birlikte sunuyoruz.

MEB ruhsatlı olmayan merdiven altı kurumların karşısında durarak hem MEB hem de Avrupa standartlarını göz önünde bulunduruyor; imkanlarımızı ve eğitimlerimizi geliştirmeye, öğrencilerimize her daim en iyisini vermeye devam ediyoruz.

Dijital çizim kursu başından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız ile birlikte gelişiminizi takip ediyor, MEB ruhsatlı dijital çizim kursumuzda, yeteneklerinizi teknoloji ile buluşturuyoruz.

Uygulamalı Dijital Çizim Kursu

Mimarlar, sanatçılar, animasyon sanatçıları ve tasarımcılar için olmazsa olmaz eğitimlerden biri olan dijital çizim kursunu, öğrencilerimizin yeteneklerini daha çok geliştirebilmesi açısından uygulamalı bir şekilde işliyoruz.

Photoshop, Illustrator ve AUTOCAD gibi programları detaylı ve açıklayıcı bir şekilde öğretebilmek adına, teorik eğitimden çok uzak, tamamen pratik ağırlıklı dijital çizim dersleri veriyor, kursiyerlerimizin öğrendiklerini pekiştirebilmeleri için atölye çalışmaları ve etkinlikler düzenliyoruz.

Dijital çizim konusunda uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimiz için panellerle çalışma, fırçalarla çalışma, hizalama, program kurulumları, objelerin kopyasını kullanma ve komutları tanıma gibi konularda açıklayıcı dijital çizim dersleri veriyoruz.

Öğrencilerimizin hem deneyim kazandıkları hem yeni beceriler öğrendikleri eğitimi sistemimizi geliştiriyor ve bu sayede onlara hayallere dokunmanın en iyi yolunu öğretiyoruz.

uygulamalı dijital çizim eğitimi
dijital çizim eğitimleri

Uluslararası Dijital Çizim Eğitimi Standardı

Her öğrencimizin yeteneklerinin, öğrenme sürecinin ve gelişiminin farklı olduğunu biliyor, bu doğrultuda 15 yıllık deneyimimiz ile geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan dijital çizim eğitimini veriyoruz.

Bugüne kadar 1300’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan dijital çizim kursumuzda eğitim programlarını kursiyerlerimizin öğrenme hızına, bilgisine ve grubun dinamiğine göre şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu kriterlere ek olarak eğitmenlerimizin deneyimine, araç gereç donanımına, sosyal alanların çeşitliliğine ve eğitim salonlarımızın konforuna da dikkat ediyoruz. Keyifli bir ortamda dijital çizim dersleri alabilmeniz ve çizim konusunda ustalaşabilmeniz için en iyi imkanları sunmaya özen gösteriyoruz.

İsterseniz özgeçmişinizi güçlendirmek için dijital çizim dersi alın isterseniz de gelenekselden dijitale dönüşüm yolculuğunuzu başlatın!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Başarılı bir mimar, ressam, resim öğretmeni, sanatçı ve görsel sanat uzmanı olmak isteyen kişilere dijital çizim derslerinden sonra da destekleyici eğitimler öneriyoruz.

Teknik resim ve güzel sanatlara hazırlık eğitimleri gibi öğrencileri tam manasıyla donanımlı hale getirecek, içlerindeki potansiyeli açığa çıkarmalarını sağlayacak konularda eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği veriyor; uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun eğitimleri belirliyoruz.

Kariyerlerinde başarıya ulaşabilmeleri için ihtiyaç duydukları tüm konularda yardımcı oluyor; kişisel gelişimlerini destekliyoruz.

dijital çizim dersi
dijital çizim dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Dijital çizim kursundan sonra da hem akademik hem profesyonel olarak yönlendirmeye ihtiyaç duyan, dijital çizim eğitimi süresince edindiği bilgileri nasıl kullanması gerektiğini bilemeyen öğrencilerimize, her konuda destek oluyoruz.

Mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Sanatıyla ve başarılarıyla fark yaratmak isteyen kursiyerlerimize dijital çizim eğitimleri dışında teknik eğitimlerden güzel sanatlara hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla da destek olmayı sürdürüyoruz.

Keyif aldığınız bir işte çalışabilmeniz, sektörünüzdeki dinamikleri ve yenilikleri yakalayabilmeniz için Resim Akademi ailesinin desteğini hissetmenizi sağlıyoruz.

Öğrenci Yorumları

Mesleğinizde Teknolojiden Yararlanın!

Dijital dünyada sanatsal çalışmalar yapın, hem işlerinizi kolaylaştırın hem de teknolojiye ayak uydurun!

Yeni İş Kapıları Oluşturun!

Dijital çizim kursuna katıldıktan sonra isterseniz animasyon yaratıcısı olsun isterseniz tasarımcı!

Tasarım Programlarını Öğrenin!

Mesleğinizi icra ederken ihtiyacınız olacak Illustrator, Photoshop ve AUTOCAD’i A’dan Z’ye öğrenin!

dijital çizim kursu mezunları

1300 Mezun Öğrenci

Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize dijital çizimin teknik ve pratik yönlerini aktararak kurulduğumuz günden bu yana gençlerin gelecek planlarına ve hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

Tam donanımlı mimari dijital çizim eğitimi merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel dijital çizim eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye dijital çizim eğitimi verdik ve teknolojik bir dünyanın kapılarını araladık.

Birey odaklı dijital çizim kursu programlarından yararlanarak öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve becerilerinize özel düzenlenmiş dijital çizim eğitimi kurslarına katılmak isterseniz Resim Akademi’ye gelin.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Üniversiteden sonra kendinizi geliştirebileceğiniz ne tür eğitimlere katıldınız? Yoksa başarılı bir tasarımcı, mimar ve ressam olmak için üniversitede edindiğiniz teorik bilgilerin yeterli olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Mesleki açıdan gelişiminizi destekleyecek herhangi bir eğitime katılmadıysanız dijital çizim kursunu bitirdikten sonra dilerseniz kariyerinizi güçlendirebilecek dijital illüstrasyon, iç mimarlık, grafik tasarım, heykel ve mimari perspektif çizim kursu gibi teknik eğitimlerimize, destekleyici workshoplara ve hobi amaçlı olarak sulu boya, yağlı boya, akrilik, karakalem, ebru, ahşap boyama ve taş boyama gibi kurslara katılabilirsiniz.

Sanatın farklı dallarına ilgi duyuyorsanız da genç hobi resim kursunda bunların yanı sıra güzel sanatlara hazırlık kursları ve kurumsal eğitim programlarımızla daha fazla deneyim kazanabilir, dilediğiniz gibi keyifli vakit geçirebilirsiniz.

dijital çizim dersleri
sosyal etkinlikler dijital çizim kursu

Sosyal Etkinlikler

Dijital çizim dersi verdiğimiz kursumuz, elbette dopdolu ve canlı bir atmosferde! Resim Akademi olarak öğrencilerimize dijital çizim kursunda yalnızca teknik detaylar öğretmiyor, aynı zamanda da meslektaşlarıyla sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Öğrencilerimizin dijital çizim eğitimi dışında da eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı satranç, playstation ve bowling turnuvaları düzenliyor; öğrendiklerini pekiştirebilmeleri için en başarılı mimarları ve grafik tasarımcıları tanıyacakları network organizasyonları düzenliyoruz.

Öğrencilerimizin merak duygularının gelişebilmesi için çeşitli etkinlikler organize ediyor, keyifli bir atmosferde doyasıya eğlenmelerini sağlıyoruz.

Başarılı olmanın ayrıntılarını öğrenirken mutlu olacakları, yoğun ve yorucu okul-iş tempolarında kendilerine vakit ayıracakları huzurlu ve eğlenceli bir atmosfer yaratıyoruz.

Sanat Cafe

Adına yakışır şekilde sanatla dolu olan Sanat Cafe’mizde dijital çizim eğitimi ders aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçiriyor, kursumuzu öğrencilerimiz için olabildiğince keyifli bir hale getiriyoruz.

Sadece dijital çizim dersi aldıkları bir kurum olmanın dışında öğrencilerimizin sosyalleşebileceği, ortak hayallerini bulunan kişilerle bir araya gelebileceği ve gelecek planları hakkında sohbetler edebileceği bir ortam hazırlıyor, Sanat Cafe’de keyif kahvelerini yudumlarken yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Kahvelerimizi yudumladığımız kafemizden sosyal alanlarımıza, ferah atölyelerimizden bahçemize kadar her alanı sizler için en güzel şekilde düzenliyoruz!

bakırköy sanat cafe
dijital çizim workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin en ünlü mimarları, mimari teknik ressamları, ressamları ve görsel tasarım uzmanları ile birbirinden verimli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebilmeniz ve başarılı isimlerden tüyolar alabilmeniz için önemli fırsatlar oluşturuyoruz.

En başarılı projelere imza atan, gerek oyun tasarımı gerekse bina projelerinde başarısını ispat etmiş ünlü isimlerden çizim yaparken dikkat edilmesi ve bilinmesi gerekenleri öğreniyor, tasarımda en iyi olmanın yolunu keşfetmenizi sağlıyoruz. Hiçbir yerde bulamayacağınız bilgileri, işin ehlinden alıyor; genel kazanımlarınızı artırıyoruz.

Yıllarını mimarlığa, mimari projelere ve teknik çizimlere adamış, başarılarıyla adını duyurmuş kişilerden hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, işin mutfağına giriyoruz.

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Dijital çizim eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Dijital Çizim Kursu Detaylı Eğitim Programı

Dijital çizim derslerinde; öğrencilerin mekan, proje, oyun ve karakter tasarlarken üzerinde durdukları tasarım sürecini, geleneksel çizimlerin dijitale aktarılmasını, Photosop, Illustrator ve AUTOCAD gibi programların kullanılmasını öğrenecek, kariyerinize çok daha güçlü bir şekilde hazırlanacaksınız. Siz de dijital çizim kursu yakından inceleyin ve erken kayıt fırsatlarını kaçırmayın!

Dijital çizim eğitimlerine katıldıktan sonra;
 • El çizimlerinizi dijitale aktaracak, çok daha profesyonel bir çalışma stiline sahip olacaksınız.
 • Grafikte, mimari ressam, tasarımcı ve mimarlık gibi kariyerlerde önemli başarılar yakalayacaksınız.
 • Dijital resmin ve tasarımın temellerini öğreneceksiniz.
 • Dijital boyama tekniklerine hakim olacaksınız.
 • Yeni ve keyifli bir hobi edineceksiniz.
 • Mesleğinizde yeterlilik elde etmiş olacaksınız.
 • Özgeçmişinizi çok daha dolu bir hale getireceksiniz.

İşe önce tasarım programlarını tanıyarak başlıyoruz. Dijital çizim kursu programımızın ilk ayında Adobe Illustrator’u kullanmayı öğreneceğiz! Dijital çizim kursu programımızın 1. ayında;
 • Adobe Illustrator Programına Giriş
 • Program Kurulumu
 • Birden Fazla Çalışma Yüzeyi
 • Panel İçinde Görünümün Düzenlenmesi
 • Hizalama Özelliği ve Akıllı Kılavuzlar
 • Çalışma Alanını Tanıma
 • Tools Paneli ve Araç Setleri
 • Panellerle Çalışma
 • Çalışma Alanını Kaydetme ve Sıfırlama
Her gün kazanımlarımız arasına yenilerini ekliyor, dijital çizim kursları ile günümüzün dünyasına ayak uyduruyoruz!

Kendi tasarımlarınızı yapmaya hazır mısınız? Dijital çizim eğitimi yolculuğumuza basit tasarım denemeleriyle devam ediyoruz. 2. ay dijital çizim kursu programımızda;
 • Çizimin Görüntüsünü Değiştirme
 • Birden Fazla Çalışma Yüzeyi Arasında Gezinme
 • Navigatör Paneli
 • Fırçalarla Çalışma
 • Blob Fırça Kullanımı
 • Blob Fırça Aracıyla Çizim Egzersizleri
 • Blob Fırça ve Silgi Aracıyla Düzenleme
 • Desen ve Resim Fırçalarıyla Uygulamalar
 • Fırça Rengini Değiştirme
 • Fırçaların Renk Özelliklerini Değiştirme
 • Saçılma Fırçalarıyla Egzersizler
Dijital çizim dersleri ile geçen 2 ayın sonunda basit tasarımlarınızı dijitalde yapmak sizin için çok daha pratik hale gelecek!

Adobe Illustrator’un tüm detaylarını henüz öğrenmedik! Dijital çizim dersi yolculuğumuzu yeni araçlarla sürdürüyoruz. Dijital çizim kursu 3. ay programımızda;
 • Örnek Şablonlarla Uygulamalar
 • Özel Çalışma Alanları
 • Yeni Kontrol Paleti Oluşturma
 • Shape Aracı
 • Yeni Araç Kutusu Oluşturma
 • Objelerle Çalışma
 • Type Stilleri ile Çalışma
 • Kalem Aracı ile İşaretleme
 • Gelişmiş Kalem Aracını Kullanmak
 • Objelerin Kopyasını Kullanma
 • Eğri Oluşturma
 • Gradient Uygulama
 • Gradient Palet
Dijital çizim dersleri ile yolculuğumuzu yarılarken artık tasarımlarınıza kendi yorumunuzu katmaya başlayacaksınız!

Fiziksel tasarımlarınızı sanal ortama aktararak üzerinde çalışmayı denediniz mi? 4. ay dijital çizim dersleri ile içe aktardığımız dosyalar üzerinde çalışmayı öğreneceğiz… 4. ay dijital çizim kursu programımızda;
 • İçe Aktarma
 • Path Type Yaratmak
 • Links Paleti, Objeleri Hizalama
 • Spot Renklerin Kullanımı
 • Text Yazma, Çıktı Alma
 • Karakter Paleti
 • Paragraf Paleti
 • Renk Örnekleri Paleti
 • CMYK ve RGB Renklerin Farkları
 • Sembol Paleti
 • Sprey İşlemleri Uygulama
 • Katmanları Gruplama
 • PDF Çıktısı Alma
Her geçen gün Adobe Illustrator’u kullanmakta ustalaşacak, kariyerinize illüstrasyon yazılımlarını tüm detaylarıyla bilerek başlayacaksınız.

Dijital çizim eğitimi ile 5. ayımızda AutoCAD’i tanıyacak, teknik çizimlerimiz için programı kullanmayı öğreneceğiz. Dijital çizim kursu programımızın 5. ayında;
 • CAD Yazılımları ve Donanım Bilgileri
 • Program Ana Menü Tanıtımı
 • Menülerin Kullanımı
 • Çizim Komutlarına Giriş
 • Çizgi Çizme Yöntemleri
 • Çember – Yay Gibi Çizim Elemanları
 • Kenetlenme Komutları ve Ayarları
 • Nesne Seçme Yöntemleri
 • AutoCAD Uygulamaları
Sanal ortamda tasarımlarınızı kusursuzlaştırmak nasıl bir his? Dijital çizim kursları ile deneyim kazanacak, rakiplerinizin bir adım önüne geçeceksiniz.

Son ayımızda dijital çizim dersleri ile gerçek bir tasarımcı haline gelecek, hayal gücümüzü dijital ortama aktaracağız! Dijital çizim kursu programımızın son ayında;
 • Düzenleme Komutları
 • Katmanlarla Çalışma
 • Çizim Komutları
 • Ayar Komutları
 • Tarama ve Özellikleri
 • Yazı Yazma Komutları
 • Yazı Stili Tanımlama
 • Ölçülendirme Komutları
 • Sorgulama Komutları
 • Verilerin Farklı Formatlara Dönüştürülmesi
 • 3 Boyutlu Modelleme Teknikleri
Dijital çizim eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanatını geliştirmek ve kariyerinde büyük adımlar atmak isteyen kursiyerlerimize diğer teknik eğitimlerimiz ve eğitim sonrası kariyer danışmanlığı seçeneklerimizle destek olmayı sürdürüyoruz!

Dijital Çizim Kursu Programı - 1300’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Dijital çizim kursu programımızda sizlere 24 hafta 60 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyor, mesleki hayatınızın tümünde yararlanabileceğiniz bilgiler edinmenizi sağlıyoruz. Adobe Illustrator ve AutoCAD gibi yazılımları tanıdığımız derslerimizde bu programlarda yer alan araç setleriyle çalışmayı öğreniyor, projeler hazırlıyor, becerilerimize mesleki kazanımlar ekliyoruz.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Dijital Çizim Kursu Programı

Çizimlerini dijital dünyaya taşımak, çok daha teknolojik ve sistemli bir çalışma prensibine sahip olmak isteyenler için dijital çizim kursları, büyük ölçekli projeleri tablette oluşturmanın püf noktalarını sunacak.

Dijital çizim eğitimi; 6 aylık bir süreç olarak planlanmaktadır. Dijital çizim derslerinde; çizim ve ayar komutları, menülerin kullanımı, karakter, paragraf ve sembol paletleri, AUTOCAD uygulamaları ve Illustrator uygulamaları gibi pek çok konu üzerinde durulmaktadır.

Dijital çizim eğitimleri, öğrencilerin kariyer planlarına tam donanımlı bir şekilde ulaşmaları, kendilerini teknik ve pratik olarak geliştirmeleri ve önemli başarılara imza atmaları için hazırlanmaktadır.

Dijital çizim kursunun, tasarımcıların yaratıcı süreçlerine ilham kaynağı olduğunu biliyor musunuz?

dijital çizim dersi

Dijital Çizim Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Teknik eğitimlerimizden biri olan dijital çizim kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilerimize de kurum onaylı sertifika sunuyoruz.

Elbette. Dijital çizim derslerine herhangi bir gerekçe ile katılamayan öğrencilerimiz için farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini sunuyoruz.

Dijital çizim kursunda ders veren eğitmenlerimiz; başarılı projelere imza atmış mimarlar, teknik ressamlar, ressamlar, grafik tasarımcılar ve akademisyenlerdir. Dijital çizim kursu eğitmenlerimizin tamamı bilgili, deneyimli ve donanımlı isimlerdir.

Resim Akademi olarak dijital çizim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede ilerlemek istediklerine, uzmanlaşmayı düşündükleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, dijital çizim kursundan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Dijital çizim kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Dijital çizim kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Resim Akademi dijital çizim kursu eğitim merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Dijital çizim kursuna katılmak için yaş sınırımız bulunmamaktadır. Mesleki veya kişisel gelişim olarak bu eğitime ihtiyaç duyan herkes, dijital çizim derslerine katılabilir.

Dijital çizim eğitimlerine katılarak işinizde yeni becerilere sahip olur, geleneksel çizim yöntemlerindense çok daha pratik ve kolay bir kullanım sunan dijital çizimlere geçersiniz. Kendinizi mesleğinizde daha yeterli hissetmeye başlar, özgeçmişinize eklediğiniz dijital çizim kursu sertifikası ile uzmanlığınızı ispat edersiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
dijital çizim kursu fiyatları

Dijital Çizim Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Dijital Çizim Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Çizim konusundaki yeteneklerinizi bir adım ileri taşımak istemez misiniz? Ayrıcalıklı bir dijital çizim kursu ile yeteneklerini keşfetmek, becerilerini geliştirmek ve yeni kariyer fırsatlarını yakalamak isteyen öğrencilerimizin katıldığı diğer eğitimlere göz atın, siz de gelişiminize son vermeyin!

Dijital Çizim Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Dijital çizim kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Dijital çizim kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi dijital çizim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Dijital çizim kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

1300+

Mezun Öğrenci

Dijital çizim kursu ile yeni bir kariyere merhaba diyen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

569

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 2.845 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77