Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Animasyon – Çizgi Film Kursu

Çizgilere Hayal Gücünüzle Hareket Verin!

En Sevilen Karakterleri Siz Yaratın…

Çocukken izlediğiniz çizgi filmlerin daha güzellerini yaratma fikri, kulağınıza nasıl geliyor? Eğer ilginizi çektiyse animasyon – çizgi film kursumuza göz atın!

Animasyon – çizgi film dersleri ile kısa sürede 2D animasyon üretebilecek, karakter tasarlayabilecek, mobil oyunlar için videolar yapabilecek, sosyal medyada animasyon destekli anlatımlar gerçekleştirebilecek, çizgi filmler hazırlayabileceksiniz. Türkiye’nin en iyi resim okulu Resim Akademi’de yeni bir kariyere merhaba deyin!

Animasyon - çizgi film kursu programımızı el becerilerini geliştirmek, yeteneklerini profesyonel seviyeye taşımak ve hobisini mesleği haline getirmek isteyen sanat severler için özel olarak hazırladık!

Her yıl animasyon - çizgi film eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

animasyon çizgi film kursu

Tüm Animasyon Çizgi Film Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
20 Hafta 50 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Animasyon – çizgi film kursu eğitimi; toplamda 5 aylık bir süreçte verilmektedir. Animasyon – çizgi film dersinde, karakter yaratımı, ivme ve hız kontrolü, katmanlarla çalışma ve Adobe Animate programının tüm detayları sunulmaktadır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Animasyon - Çizgi Film Kursu Resim Akademi

Çizim ve tasarım becerilerinizi geliştirmek, tutkunuzu profesyonel kariyeriniz haline getirmek, gerçek bir sanat merkezinde geleceğinizi şekillendirmek için Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel animasyon - çizgi film kursu programlarıyla öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre fark yaratan eğitimler alın!

animasyon çizgi film kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta tasarımcıları arasında yer alan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden animasyon - çizgi film eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
animasyon çizgi film kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Animasyon - çizgi film dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
animasyon çizgi film kursu sertifikası

Kurum Onaylı Sertifika

Kariyer basamaklarını hızla tırmanmanızı sağlayacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen, kurum onaylı animasyon - çizgi film kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında animasyon - çizgi film eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

animasyon çizgi film eğitimi

İşinizden Mi Sıkıldınız?

Artık mesleğiniz sizi tatmin etmiyor mu? Uzun zamandır sevmediğiniz bir işte kendinizi hapis kalmış gibi mi hissediyorsunuz? Değişimin zamanı geldi!

Yaşamın sıkıcılığından sıyrılamıyor, bu durum giderek daha stresli ve mutsuz hissetmenize neden oluyorsa hiç endişelenmeyin! Hayattaki amacınızı kaybedenler ve arayışlara girenler için yepyeni bir çözümümüz var! Resim Akademi’de ilgi alanlarınıza göre hazırlanmış animasyon – çizgi film kursları ile kendinizi bambaşka bir dünyanın içinde bulabilirsiniz.

Türkiye’nin en aktif sanat okulundan eğlenceli aktiviteler ve uygulamalarla yeteneklerinizi keşfedecek, hayata baştan başlayacaksınız!

Tutkunuzdan Vazgeçmeyin!

Çocukluğunuzdan beri çizim yapmayı seviyor, kendinizi resim yaparken mutlu hissediyorsanız animasyon kursu ile yeteneklerinizi açığa çıkarın…

Tutkularınızdan vazgeçmek zorunda değilsiniz. Eğlenceli bir atmosferde sanatla sosyalleşecek, yeni arkadaşlar edinecek, yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayacaksınız. Daha mutlu bir birey olarak iş ve okul yaşamınızda da başarıyı yakalayacak, belki de bir animatör olarak hayatınızda yepyeni bir boyut açacaksınız.

Üretken ve yaratıcı bir çalışma ortamında hayallerinizin peşinden koşun! Resim Akademi ile tutkularınızı hayatınızın bir parçası haline getirin…

animasyon çizgi film eğitimleri
animasyon çizgi film dersi

Yeni Bir Kariyere Merhaba Deyin!

Küçük bir adımla hayatınızı baştan aşağı değiştirmek sizin elinizde! Hayalinizin peşinden gidin, sürprizlerle dolu bir dünyaya adım atın…

Beklentilerinize, hedeflerinize ve ilgi alanlarınıza kısacası her şeyiyle size göre hazırlanmış animasyon – çizgi film dersleri ile yeteneklerinizi geliştirecek, sektörde bilinen tasarım ve animasyon stüdyolarını ziyaret etme şansı bulacak, kendi animasyonlarınızı usta tasarımcılara göstererek tavsiyeler alacak, her gün ileri doğru dev bir adım atma şansı yakalayacaksınız.

Yeteneklerinizi keşfetmek için en doğru adrestesiniz. Rotanızı Resim Akademi’ye çevirin ve hayallerinizi gerçekleştirmek bu büyük ailenin bir parçası olun…

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Bilgili ve deneyimli eğitmenler, ferah atölyeler, geniş ekipman havuzu, son teknoloji sınıflar ve capcanlı bir atmosfer! Nerede mi? Elbette Resim Akademi’de! Gelin, hem nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, resim atölyelerimizi, Sanat Cafe’mizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün hem de bir çayımızı/kahvemizi için.

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun animasyon - çizgi film eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre animasyon - çizgi film eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan animasyon - çizgi film dersleri veriyoruz.

animasyon çizgi film kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi animasyon - çizgi film dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Profesyonel hayatta yer almak isteyen öğrencilerimize kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarını gerçekleştirerek onları iş dünyasına hazırlıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Animasyon - çizgi film kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Avrupa Standartlarında Uygulamalı Animasyon - Çizgi Film Kursları ile Kariyerinize Yeni Bir Soluk Getirin!

Yeteneklerinizi keşfetmek, tutkunuzu mesleğiniz haline getirmek ve kariyerinize bir adım önde başlamak istiyorsanız en doğru adrestesiniz! Sizi animasyon yapımı konusunda ustalaştıracak, en sevilen çizgi filmlere yepyeni bir boyut kazandırmanızı sağlayacak animasyon - çizgi film kursları ile rengarenk bir dünyanın kapılarını aralayacaksınız.

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi animasyon çizgi film kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik animasyon - çizgi film eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
animasyon çizgi film kursları

Keyifli Bir Eğitim Alın!

Çizgi film karakterleri ile bir arada, eğlenceli ve bol renkli bir animasyon - çizgi film kursu ile doyasıya eğlenin, eğitimin tadını sonuna kadar çıkarın!

Kayıt Ol »

Unutulmayacak Eserler Yapın!

Animasyon - çizgi film kursunda edineceğiniz tecrübelerle hiç unutulmayacak ve kült olacak animasyon filmlere imzanızı atın!

meb ruhsatlı animasyon çizgi film kursu

MEB Ruhsatlı Animasyon - Çizgi Film Kursu

Kalitemizi MEB standartlarıyla gösteriyor, kaçak ve merdiven altı animasyon - çizgi film kursu veren firmaların aksine öğrencilerimizin vaktini ve hayallerini çalmıyoruz!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir animasyon - çizgi film kursu olarak öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan eğitim almalarını sağlıyor; derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar her konuda Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun animasyon - çizgi film kursları veriyoruz.

Resim Akademi olarak kalitemizi, konforumuzu ve eğitim programlarımızı geliştirmeye devam ediyor, animasyon - çizgi film eğitimleri alarak uzmanlaşmak isteyenlere destek oluyoruz.

Uygulamalı Animasyon - Çizgi Film Kursu

Film, dizi, reklam, bilgisayar ve konsol oyunları gibi pek çok projeye animasyon ve çizgi film üretebilmeniz için uygulama ağırlıklı animasyon - çizgi film eğitimi veriyoruz.

Atölyelerimizde animasyon ve çizgi film yaratabilmeniz için her türlü teknolojik ve teknik ekipmanı bulundurmaya özen gösteriyor, derslerimizi yaparak öğrenme metoduna uygun bir şekilde işliyoruz. Kursiyerlerimizin öğrendiklerini ve yeteneklerini geliştirebilmeleri için atölye çalışmaları, sergiler ve etkinlikler düzenliyoruz.

Animasyon - çizgi film kursunda ihtiyaçları olan tüm deneyime sahip olabilmeleri adına, Adobe Animate programının kullanımını detaylı bir şekilde anlatmakla başlıyoruz. Ardından animasyon alıştırmaları, sahne geçişleri ve hareketli grafik tasarım gibi konularda pratik dersler işliyoruz.

Öğrencilerimizin eğlenerek öğrendiği animasyon - çizgi film eğitimi sistemimizi her geçen gün biraz daha geliştiriyor ve bu sayede onları, gelecek planlarına en iyi şekilde hazırlıyoruz.

uygulamalı animasyon çizgi film eğitimi
animasyon çizgi film eğitimleri

Uluslararası Animasyon - Çizgi Film Eğitimi Standardı

Animasyon - çizgi film eğitimlerine katılan her öğrencimizin geçmiş birikimlerinin, öğrenme hızlarının, becerilerinin ve gelişimlerinin farklı olduğunu biliyor, bu amaçla kişiye özel eğitim programları oluşturuyoruz.

Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan animasyon - çizgi film eğitiminde kursiyerlerimizin öğrenme hızını, bilgisini ve grubun dinamiğini göz ardı etmiyor, 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz animasyon - çizgi film kursumuzda, Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu kriterlere ek olarak uluslararası standartları da gözetiyoruz.

Eğitmenlerimizin deneyiminden sosyal alanların çeşitliliğine, eğitim salonlarımızın konforundan araç gereç donanımına kadar her noktaya dikkat ediyoruz. Keyif dolu bir ortamda animasyon - çizgi film eğitimi alabilmeniz için en iyi şartları sunmaya özen gösteriyoruz.

İsterseniz hobi olarak animasyon yaratıcısı olmak isteyin isterseniz de profesyonel anlamda kariyerinizi şekillendirmek için tecrübe kazanmak isteyin, amacınız her ne olursa olsun Resim Akademi, sizin tam da aradığınız kurs!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Başarılı bir animasyon sanatçısı olmak ve önemli projeler için karakter yaratmak isteyen kişilere, animasyon - çizgi film derslerinden sonra da destekleyici eğitimler öneriyoruz.

Teknik resim ve güzel sanatlara hazırlık eğitimleri gibi öğrencileri tam manasıyla donanımlı hale getirecek, içlerindeki potansiyeli açığa çıkarmalarını sağlayacak konularda eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği veriyor; uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun eğitimleri belirliyoruz.

Kariyerlerinde başarıya ulaşabilmeleri için ihtiyaç duydukları tüm konularda, ihtiyaçları olan desteği sağlıyoruz.

animasyon çizgi film dersleri
animasyon çizgi film dersi

Eğitim Sonrası Destek

Animasyon - çizgi film kursundan sonra da hem akademik hem profesyonel olarak yönlendirmeye ihtiyaç duyan, animasyon - çizgi film kursu süresince edindiği bilgileri nasıl kullanması gerektiğini bilemeyen öğrencilerimize, destek oluyoruz.

Resim Akademi olarak sadece animasyon - çizgi film kursu süresince değil; mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Sanatıyla fark yaratmak isteyen kursiyerlerimize animasyon - çizgi film kursu dışında teknik eğitimlerden güzel sanatlara hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla da destek olmayı sürdürüyoruz.

Keyif aldığınız bir işte çalışabilmeniz, gelecekte en ünlü çizgi filmlerin ve animasyonların yaratıcısı olabilmeniz için arkanızda Resim Akademi ailesinin desteğini hissetmenizi sağlıyoruz.

Öğrenci Yorumları

Eğlenceli Karakterlerin Yaratıcısı Ol!

Beğenerek izlediğimiz çizgi film ve animasyon karakterlerinin ardındaki isim sen ol!

Hem Eğlen Hem Öğren!

Animasyon - çizgi film eğitiminde hem işin püf noktalarını öğren hem de eğlen!

Yepyeni Bir Yaşama Başla!

Sıkıcı ve monoton iş hayatını geride bırak, eğlence dolu bir iş hayatına merhaba de!

animasyon çizgi film kursu mezunları

600 Mezun Öğrenci

Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize hareketli tasarımın teknik ve pratik yönlerini aktararak kurulduğumuz günden bu yana gençlerin hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

Tam donanımlı animasyon - çizgi film kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel animasyon - çizgi film eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye animasyon - çizgi film eğitimi verdik ve renkli bir dünyanın kapılarını araladık.

Birey odaklı animasyon - çizgi film eğitimi programlarından yararlanarak öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve becerilerinize özel düzenlenmiş animasyon - çizgi film kurslarına katılmak isterseniz Resim Akademi’ye gelin.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

En son kendiniz için ne yaptınız? İşiniz ve sorumluluklarınız dışında kendinize pek fazla zaman ayıramadığınızı fark ettiyseniz çok geç olmadan bu gidişe bir dur demelisiniz!

Animasyon - çizgi film kursunu bitirdikten sonra dilerseniz kariyerinizi güçlendirebilecek dijital illüstrasyon, iç mimarlık, grafik tasarım, heykel ve dijital çizim kursları gibi teknik eğitimlere, destekleyici workshoplara ve hobi amaçlı olarak sulu boya, yağlı boya, akrilik, karakalem, ebru, ahşap boyama ve taş boyama gibi kurslara katılabilirsiniz.

Sanatın farklı dallarına ilgi duyuyorsanız da animasyon-çizgi film kursunda bunların yanı sıra güzel sanatlara hazırlık kursları ve kurumsal eğitim programlarımızla daha fazla deneyim kazanabilir, dilediğiniz gibi keyifli vakit geçirebilirsiniz.

animasyon çizgi film dersleri
sosyal etkinlikler animasyon çizgi film kursu

Sosyal Etkinlikler

Animasyon - çizgi film dersleri elbette her yönüyle dopdolu bir ortamda verilir! Öğrencilerimize animasyon - çizgi film kursunda yalnızca işleriyle ilgili teknik detayları öğretmiyor, aynı zamanda da sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Öğrencilerimizin animasyon - çizgi film kursu dışında da eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı satranç, playstation ve bowling turnuvaları düzenliyor; öğrendiklerini pekiştirebilmeleri için en başarılı animasyon sanatçılarını ve grafik tasarımcıları tanıyacakları network organizasyonları düzenliyoruz.

Öğrencilerimizin merak duygularının gelişebilmesi için çeşitli etkinlikler organize ediyor, keyifli bir atmosferde doyasıya eğlenmelerini sağlıyoruz.

Sanatın ayrıntılarını öğrenirken mutlu olacakları, yoğun ve yorucu okul-iş tempolarında kendilerine vakit ayıracakları huzurlu ve eğlenceli bir atmosfer yaratıyoruz.

Sanat Cafe

Adına yakışır şekilde sanatla dolu olan Sanat Cafe’mizde animasyon - çizgi film kursu ders aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçiriyor, kursumuzu öğrencilerimiz için olabildiğince keyifli bir hale getiriyoruz.

Sadece animasyon - çizgi film eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında öğrencilerimizin sosyalleşebileceği, ortak hayalleri bulunan kişilerle bir araya gelebileceği ve gelecek planları hakkında sohbetler edebileceği bir ortam hazırlıyor, Sanat Cafe’de keyif kahvelerini yudumlarken yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
animasyon çizgi film workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin en ünlü animasyon sanatçıları, yönetmenleri, görsel efekt uzmanları, görsel tasarım uzmanları ve oyun yaratıcıları ile birbirinden verimli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebilmeniz ve usta isimlerden tüyolar alabilmeniz için önemli fırsatlar oluşturuyoruz.

En çok sevilen çizgi film ve animasyon karakterlerinin yaratıcılarından animasyon çalışmalarıyla ilgili dikkat edilmesi ve bilinmesi gerekenleri öğreniyor, tasarımda en iyi olmanın yolunu keşfetmenizi sağlıyoruz. Hiçbir yerde bulamayacağınız bilgileri, işin ehlinden alıyor; genel kazanımlarınızı artırıyoruz.

Yıllarını grafik tasarıma, animasyona ve çizgi filmlere adamış ünlü isimlerden hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, işin mutfağına giriyoruz.

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Animasyon - çizgi film eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölyeçalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Animasyon - Çizgi Film Kursu Detaylı Eğitim Programı

Animasyon - çizgi film derslerine katılarak birbirinden hareketli, eğlenceli ve yaratıcı karakterlerin yaratıcısı olur, hayatınızın her alanında başarıyı sağlarsınız. Animasyon - çizgi film kursunu başarıyla bitirdikten sonra yeni medyada, oyun şirketlerinde ve yönetmenlerle birlikte çalışma fırsatına sahip olursunuz. Siz de Resim Akademi’nin en iyi animasyon - çizgi film kursuna gelin, başarmanın tadını çıkarın!

Animasyon - çizgi film derslerinin sunduğu önemli avantajlar;
 • Yaratıcılığınız ve üretkenliğiniz artar,
 • Hayal gücünüz genişler,
 • Odaklanma ve düşünme yeteneğiniz gelişir,
 • Eğlenceli bir işe sahip olursunuz,
 • Görsel zekanız artar,
 • Tasarım becerileriniz gelişir,
 • Animasyon, çizgi film, reklam ve dizi gibi projeler için kalıcı eserler bırakır ve unutulmaz olursunuz.
 • Görsel efekt uzmanı, görsel tasarım uzmanı, animasyon sanatçısı, oyun tasarımcısı, render uzmanı, rig uzmanı, animasyon yönetmeni ve karakter animatörlüğü gibi pek çok eğlenceli iş kolunda çalışma fırsatı bulursunuz.

Önce Adobe Animate’i yakından tanıyacağız! İlk ay animasyon – çizgi film dersleri programımızın arayüzünü ve araçlarını öğreniyoruz! 1. ay animasyon – çizgi film kursu programımızda;
 • Animasyon ve Çizgi Film Hakkında Genel Bilgiler
 • Adobe Animate’e Giriş
 • Adobe Animate Arayüzü
 • Menü Kullanımı ve Yeni Dosya Açma
 • Katmanlar ile Çalışma
 • Temel Geometrik Şekillerin Çizimi
 • Pen ve Silgi Aracının Kullanımı
 • Düz Çizgi ve Boya Kovasının İşlevleri
 • Kopyalama ve Hizalama
Bir aylık animasyon – çizgi film eğitimi ile Adobe Animate arayüzünü anlayacak, temel işlevleri kolaylıkla yapabilir hale geleceğiz!

Adobe Animate derslerimiz devam ediyor! Animasyon kursları ile yeni araç setleri ve özellikleri öğrenmeyi sürdürüyoruz. Animasyon – çizgi film kursu programımızın 2. ayında;
 • Grid Kullanımı
 • Kılavuzlar ve Cetveller, Ölçeklendirme
 • Zaman Çizelgesi Kullanımı
 • Keyframe Kavramı
 • Zaman Çizelgesi Uygulamaları
 • Onion Skin ve Multiple Frame
 • Hareketli Grafik Tasarım
 • Shape Tween Uygulamaları
 • Şekil Animasyon Egzersizleri
 • Shape Hints Uygulamaları
 • MovieClip Üretimi
Her geçen gün bilgilerimize yenilerini ekleyecek, çizgi film kursları ile çizim ve kurguyu bir araya getireceğiz!

Artık biraz da fizik öğrenmenin zamanı gelmedi mi? Animasyon – çizgi film eğitimi ile çizgi film evreninde fizik kurallarına göz atacağız! 3 ve 4. Ay animasyon – çizgi film kursu programımızda;
 • İvme ve Hız Kontrolü
 • Düz ve Doğrusal Hareket
 • Çizgi Filmlerde Perspektif
 • Katı Nesnelerde Düşme
 • Elastik Nesnelerde Düşme
 • Serbest Düşme ve Elastik Sekme
 • Adobe Animate’in Hazır Fizik Hareketleri
 • Trace ve Swap Fonksiyonları
Çizgi film evreninin fizik kurallarını kavrıyor, hayal gücümüzle farklı kurallara sahip dünyalar yaratıyoruz!

Animasyon kursu yolculuğumuzun son ayında karakter tasarımına odaklanacak, kendi özgün stilimizi bulmaya çalışacağız! 5. ay animasyon – çizgi film kursu derslerimiz arasında;
 • Çizimler Arası Derinlik
 • Karakter Tasarımı
 • Eklem Noktalarının Tasarımı
 • Karakter Tasarımında Mimikler
 • Karakter Çizme Uygulamaları
 • Yürüme Döngüsü
 • Kemik Aracı Kullanımı
 • Karakter Rigleme
 • Otomatik Karakter Rigleme
 • Ağız ve Dudak Senkronizasyonu
 • Sahneleme ve Zamanlama
 • Efekt Kullanımı
Animasyon - çizgi film eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanatını geliştirmek ve kariyerinde büyük adımlar atmak isteyen kursiyerlerimize diğer teknik eğitimlerimiz ve eğitim sonrası kariyer danışmanlığı seçeneklerimizle destek olmayı sürdürüyoruz!

Animasyon – Çizgi Film Kursu Programı - 600’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Animasyon – çizgi film kursu programıyla sizlere 20 hafta 50 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyor, yeni bir kariyere merhaba demenize olanak sağlıyoruz. Adobe Animate programını tanıyarak başladığımız derslerimizde animasyon ve çizgi filmlerde kullanılan temel yapıları anlıyor, dijital dünyada benzerlerini oluşturarak her geçen gün becerilerimizi ilerletiyoruz.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Animasyon - Çizgi Film Kursu Programı

Animasyon ve çizgi film hakkında genel bilgiler öğrenmekle başlayacak olan animasyon - çizgi film eğitimi yolculuğunuz, efekt kullanımından sahnelemeye, karakter tasarımından senkronizasyonu sağlamaya kadar pek çok konuya ulaşacak.

Animasyon – çizgi film kursu eğitimi; toplamda 5 aylık bir süreçte verilmektedir. Animasyon – çizgi film dersinde, karakter yaratımı, ivme ve hız kontrolü, katmanlarla çalışma ve Adobe Animate programının tüm detayları sunulmaktadır.

Animasyon – çizgi film kursu, öğrencilerin sektörde temellerini sağlam atmış biri olarak tanınmaları, önemli eserler yaratmaları ve tüm yönetmenlerin çalışmak isteyeceği bir animasyon sanatçısı olmaları için hazırlanmaktadır.

"Animasyon, hareket eden çizimler sanatı değil, çizilmiş hareketler sanatıdır." -Norman McLaren

animasyon çizgi film dersi

Animasyon - Çizgi Film Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi olarak hem teknik hem hobi kurslarını tamamlayan tüm öğrencilerimize kurum onaylı sertifika veriyoruz. Animasyon - çizgi film kursunu başarıyla tamamlayan herkes, sertifika alma hakkına sahiptir.

MEB sertifikalı animasyon - çizgi film kursu olarak herhangi bir gerekçe ile animasyon - çizgi film derslerine katılamayan öğrencilerimiz için farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini sunuyoruz.

Animasyon - çizgi film eğitimi veren eğitmenlerimizin tamamı, grafik tasarım ve görsel efekt tasarımı bölümlerinde eğitim almış; dizi, film ve reklam gibi projeler deneyim kazanmış, sanatın farklı alanlarında makale, kitap ve diğer türlerde yayınlar yapmış isimlerdir.

Resim Akademi olarak animasyon - çizgi film eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede ilerlemek istediklerine, uzmanlaşmayı düşündükleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, animasyon - çizgi film kursundan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Animasyon - çizgi film kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Animasyon - çizgi film kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Resim Akademi animasyon - çizgi film kursu eğitim merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Animasyon ve çizgi filmlere karakter yaratmak isteyen herkes, animasyon-çizgi film eğitimlerine katılabilir.

Öncelikle animasyon - çizgi film dersleri ile becerilerinizi profesyonel dünyaya göre şekillendirebilir, geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Eğer üniversitelere hazırlanan bir öğrenciyseniz ve tasarımla ilgili bir bölüm okumayı düşünüyorsanız animasyon - çizgi film kursu ile branşınızı yakından tanıyabilir, üniversite eğitiminize erkenden hazırlanabilir, kendinizi yetiştirmeye başlayabilirsiniz. Tasarım bölümlerinden mezunsanız ancak kendinizi sektöre girmek için yeterli hissetmiyorsanız animasyon - çizgi film kursu ile yeteneklerinizi geliştirebilir, tasarım ve çizim yazılımlarını öğrenebilir, güncel bir programla iş hayatının gerektirdiği becerileri kazanımlarınız arasına ekleyebilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
animasyon çizgi film kursu fiyatları

Animasyon - Çizgi Film Eğitimi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Animasyon - Çizgi Film Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Hiç unutulmayan çizgi film, oyun ve animasyon karakterlerinden birini de siz yaratmak ister misiniz? Yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayacak animasyon - çizgi film eğitimlerinden sonra öğrencilerimizin katıldığı diğer eğitimlere de göz atın, kazanan siz olun!

Animasyon - Çizgi Film Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Animasyon - çizgi film kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Animasyon - çizgi film kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi animasyon - çizgi film kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Animasyon - çizgi film kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

600+

Mezun Öğrenci

Animasyon - çizgi film kursu ile yeni bir kariyere merhaba diyen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

222

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.110 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77