Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Karakter Tasarımı Kursu

En Sevilen Karakterleri Siz Yaratın!

Çizgilere Hayal Gücünüzle Hayat Verin!

Çizimlerinizle sevilen karakterlere hayat vermek, çalışmalarınızla animasyonlarda, çizgi filmlerde, oyunlarda yer almak istemez misiniz?

Karakter tasarımı kursu ile çizimlerinizi geliştirecek, karakter tasarımının temellerini öğrenecek, dijital ortamda çizim yapma ve karakter tasarlama fırsatı bulacaksınız. Yetenekleriniz arasına yeni kazanımlar eklerken bir yandan da karakter tasarımcısı olarak deneyim kazanma şansını yakalayacak, gelecekte çizgileri imzası olan bir çizer olmak için hazırlanacaksınız.

Karakter tasarımı kursu programımızı, halihazırda çizimler yapan, karakter tasarlamayı hayal eden ya da animasyon sanatçısı olmak isteyen sanatseverler için özel olarak hazırladık!

Her yıl karakter tasarımı dersi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

karakter tasarımı kursu

Tüm Karakter Tasarımı Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
5 Hafta 25 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Karakter tasarımı kursu programıyla sizlere 5 hafta 25 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyoruz. Tasarımın temelleriyle başladığımız derslerimizde karakter tasarımında dikkat etmeniz gereken noktalara değiniyor, dijital ortamda karakter tasarımı uygulamalarıyla çok yönlü bir tasarımcı olmanıza olanak sağlıyoruz.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Karakter Tasarımı Kursu Resim Akademi

Her biri hafızalarımıza kazınan çizgi film, animasyon ve oyun karakterlerinden bir tane de siz tasarlamak ister misiniz? Hem çocukların hem büyüklerin hayranlık duyacağı, olağanüstü karakterler tasarlamanın sırrı, Resim Akademi’nin karakter tasarımı eğitiminde! Siz de Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, ilgi alanlarınız ve becerileriniz esas alınarak düzenlenen güncel bir karakter tasarımı dersi alın, yeteneklerinizi açığa çıkarın!

karakter tasarımı kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta tasarımcıları arasında yer alan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden karakter tasarımı eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
karakter tasarımı kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Karakter tasarımı dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için ücretsiz kurs tekrarı hakkı

Ücretsiz Telafi »
karakter tasarımı kursu sertifika

Kurum Onaylı Sertifika

Kariyer basamaklarınızı hızla tırmanmanızı sağlayacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen, kurum onaylı sertifika.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında cam tasarım eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

karakter tasarımı eğitimi

Tutkularınızın Peşinden Gidin!

Çocukluğunuzdan beri çizim yapmayı seviyor, kendinizi resim yaparken mutlu hissediyorsanız karakter tasarımı kursu ile yeteneklerinizi açığa çıkarın…

Tutkularınızdan vazgeçmek zorunda değilsiniz. Eğlenceli bir atmosferde sanatla sosyalleşecek, yeni arkadaşlar edinecek, yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayacaksınız. Daha mutlu bir birey olarak iş ve okul yaşamınızda da başarıyı yakalayacak, karakter tasarımı kursları ile geleceğin en prestijli tasarımcılarından biri olarak hayatınıza yeni bir boyut kazandıracaksınız.

Karakter tasarımı dersi alın, herkes tarafından hayranlık duyulan karakterlerin altına imzanızı atın.

Yeni Bir Kariyer Planı Yapın!

Küçük bir adımla hayatınızı baştan aşağı değiştirmek sizin elinizde! Karakter tasarımı eğitimlerinde hayalinizin peşinden gidin, sürprizlerle dolu bir dünyaya adım atın…

Beklentilerinize, hedeflerinize ve ilgi alanlarınıza kısacası her şeyiyle size göre hazırlanmış karakter tasarımı dersleri ile yeteneklerinizi geliştirecek, sektörde bilinen tasarım ve animasyon stüdyolarını ziyaret etme şansı bulacak, çalışmalarınızı usta tasarımcılara göstererek tavsiyeler alacak, her gün biraz daha ileriye doğru adım atma şansı yakalayacaksınız.

Son dönemin en revaçtaki mesleklerinden biri olan karakter tasarımcılığı, sizin de ilginizi çekiyorsa doğru adrestesiniz! Resim Akademi ile hayallerinizi gerçekleştirmenin şimdi tam zamanı!

karakter tasarımı eğitimleri
karakter tasarımı dersi

İşinizden Mi Sıkıldınız?

Artık mesleğiniz sizi tatmin etmiyor mu? Uzun zamandır sevmediğiniz bir işte, ayaklarınız geri geri giderek mi çalışıyorsunuz? Öyleyse size güzel bir haberimiz var!

Tüm vaktinizi animasyonlar, çizgi filmler ve oyunlarla harcayacak; yıllarca unutulamayacak karakterler tasarlayacaksınız. Resim Akademi’nin karakter tasarımı eğitimlerine katılarak dilerseniz konsol oyunlarına yepyeni bir dövüşçü dilerseniz çizgi filmlere yeni bir çocuk dilerseniz de animasyonlara sevimli mi sevimli bir hayvan kazandıracaksınız!

Kendinizi bambaşka bir dünyanın içinde bulabileceğiniz, yeteneklerinizi keşfedebileceğiniz ve hayata yeni baştan başlayacağınız karakter tasarımı eğitimleri ile işinizi severek yapacaksınız!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Animasyon ya da çizgi filmleri izlerken bir yandan yaratıcılığınızı konuşturuyor ve “Ben olsam şöyle yapardım…” diye iç geçiriyorsanız yepyeni projelerde bu kez sizin tasarımlarınız, boy gösterebilir! Nasıl mı? Elbette Resim Akademi’nin karakter tasarımı eğitimleri ile! Hem kurumumuzu ziyaret edip bir kahvemizi için hem de karakter tasarımı dersleri ile ilgili tüm detayları öğrenin!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun karakter tasarımı eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre karakter tasarımı dersi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan karakter tasarımı dersleri veriyoruz.

karakter tasarımı kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi karakter tasarımı dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Karakter tasarımı eğitimi sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Karakter tasarımı kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Uygulamalı Karakter Tasarımı Kursu ile Eğlenceli Karakterler Yaratın!

Shrek, Olaf, Sid, Po ya da Maşa… Animasyon ve çizgi filmlerin en neşeli, en tatlı karakterlerine bir yenisini ekleme sırası, şimdi sizde! Haydi, hemen Resim Akademi’ye gelin; uygulamalı karakter tasarımı eğitimleri ile rengarenk bir dünyanın kapılarını aralayın…

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi karakter tasarımı kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik karakter tasarımı dersi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşın

Eğitim Danışmanınla Görüş »
karakter tasarımı kursları

En Sevilen Karakterleri Yaratın!

Çocukluğunuzdan bu yana animasyon ve çizgi filmlerdeki karakterlere hayranlık duyuyorsanız siz de karakter tasarımı eğitimlerine katılın.

Kayıt Ol »

Renkli Bir İşiniz Olsun!

Monoton işler size göre değilse karakter tasarımı derslerine katılın, çizgi film ve animasyonlarla dolu eğlenceli bir işiniz olsun.

meb ruhsatlı karakter tasarımı kursu

MEB Ruhsatlı Karakter Tasarımı Kursu

Kalitemizi MEB standartlarıyla gösteriyor, kaçak ve merdiven altı karakter tasarımı kursu veren firmaların aksine öğrencilerimizin vaktini ve hayallerini çalmıyoruz!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir karakter tasarımı kursu olarak öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan eğitim almalarını sağlıyor; derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar her konuda Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun karakter tasarımı kursları veriyoruz.

MEB ruhsatlı olmayan merdiven altı kurumların karşısında durarak hem MEB hem de Avrupa standartlarını göz önünde bulunduruyoruz.

Resim Akademi olarak kalitemizi, konforumuzu ve eğitim programlarımızı geliştirmeye devam ediyor, karakter tasarımı eğitimleri alarak uzmanlaşmak ve bu işi yapmak isteyenlere destek oluyoruz.

Uygulamalı Karakter Tasarımı Kursu

Birbirinden sevimli çizgi film karakterlerinin altına imzasını atmak isteyen herkese uygulama ağırlıklı karakter tasarımı eğitimi veriyoruz.

Atölyelerimizde animasyon, oyun ve çizgi film karakteri tasarımı yaratabilmeniz için her türlü teknolojik ve teknik ekipmanı bulundurmaya özen gösteriyor, derslerimizi yaparak öğrenme metoduna uygun bir şekilde işliyoruz.

Karakter tasarımı kursunda ihtiyaçları olan tüm deneyime sahip olabilmeleri adına, Temel Çizim Teknikleri, Çizgi ve Doku Çalışmaları, Karakter Tasarımında Perspektif, Nesne ve Obje Çizimleri, Üç Boyutlu Karakter Modelleme, Oran ve Ölçekleme gibi konularda pratik dersler işliyoruz.

Öğrencilerimizin eğlenerek öğrendiği karakter tasarımı eğitimi sistemimizi her geçen gün biraz daha geliştiriyor ve bu sayede onları, gelecek planlarına en iyi şekilde hazırlıyoruz.

uygulamalı karakter tasarımı eğitimi
karakter tasarımı eğitimleri

Uluslararası Karakter Tasarımı Eğitimi Standardı

Karakter tasarımı eğitimlerine katılan her öğrencimizin öğrenme hızının, pratik yapma sıklığının, becerilerinin ve gelişimlerinin farklı olduğunu biliyor, bu amaçla tamamen kişiye özel karakter tasarımı eğitim programları oluşturuyoruz.

Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan karakter tasarımı eğitiminde kursiyerlerimizin öğrenme hızını, bilgisini ve grubun dinamiğini göz ardı etmiyor, 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz karakter tasarımı kursumuzda, Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu kriterlere ek olarak uluslararası standartları da gözetiyoruz.

Eğitmenlerimizin deneyiminden sosyal alanların çeşitliliğine, eğitim salonlarımızın konforundan araç gereç donanımına kadar her noktaya dikkat ediyoruz. Keyif dolu bir ortamda karakter tasarımı eğitimi alabilmeniz için en iyi şartları sunmaya özen gösteriyoruz.

İsterseniz hobi olarak animasyon yaratıcısı olmak isteyin isterseniz de profesyonel anlamda kariyerinizi şekillendirmek için tecrübe kazanmak isteyin, amacınız her ne olursa olsun Resim Akademi, sizin tam da aradığınız kurs!

Eğitim Sonrası Destek

Karakter tasarımı kursundan sonra da hem akademik hem profesyonel olarak yönlendirmeye ihtiyaç duyan, profesyonel yaşamında karakter tasarımı kursu süresince edindiği bilgileri nasıl kullanması gerektiğini bilemeyen öğrencilerimize destek oluyoruz.

Resim Akademi olarak sadece karakter tasarımı kursu süresince değil; mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Zengin tasarımları ve hayal gücü ile fark yaratmak isteyen kursiyerlerimize karakter tasarımı kursu dışında teknik eğitimlerden güzel sanatlara hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla da destek olmayı sürdürüyoruz.

Ülke hatta dünya çapında ün salan çizgi film ve animasyon karakterlerinden birinin yaratıcısı olabilmeniz için arkanızda Resim Akademi ailesinin desteğini hissetmenizi sağlıyoruz.

karakter tasarımı dersi

Öğrenci Yorumları

Yeni Karakterler Yaratın!

En ünlü çizgi film ve animasyonlara yepyeni yüzler tasarlayın, unutulmaz olun!

Yeteneklerinizle Fark Edilin!

Karakter tasarımı dersi ile içinizdeki potansiyeli açığa çıkarın, kendinizi geliştirin!

Başarma Duygusunu Tadın!

Basit çizimlerle başladığınız yolculuğunuz, tüm detaylarıyla tasarlanmış karakterlere uzansın.

karakter tasarımı kursu mezunları

200 Mezun Öğrenci

Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize karakter tasarımının teknik ve pratik yönlerini aktararak kurulduğumuz günden bu yana dijital dünyaya yepyeni yetenekler kazandırdık.

Tam donanımlı karakter tasarımı kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel karakter tasarımı eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye karakter tasarımı eğitimi verdik ve onları çizgilerin dünyasına uğurladık.

Birey odaklı karakter tasarımı eğitimi programlarından yararlanarak öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve becerilerinize özel düzenlenmiş karakter tasarımı kurslarına katılmak isterseniz Resim Akademi’ye gelin.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Karakter tasarımı kurslarına katıldığınızda Resim Akademi’deki eğlenceyle geçen diğer sanatsal eğitimleri de keşfedebilirsiniz.

Karakter tasarımı kursunu bitirdikten sonra hobi amaçlı olarak sulu boya, yağlı boya, akrilik, karakalem, ebru, ahşap boyama ve taş boyama gibi kurslara ya da profesyonel yaşamınızı destekleyebilecek dijital illüstrasyon, iç mimarlık, animasyon-çizgi film, heykel ve dijital çizim gibi teknik eğitimlere katılabilirsiniz.

İlgi duyduğunuz, merak ettiğiniz ya da deneyimlemek istediğiniz her sanat dalına dair hobi kurslarımızı, güzel sanatlara hazırlık kursları ve kurumsal eğitim programlarımızı deneyimleyebilir, kendinize değer katabilirsiniz.

karakter tasarımı dersleri
sosyal etkinlikler karakter tasarımı kursu

Sosyal Etkinlikler

Karakter tasarımı dersleri elbette her yönüyle dopdolu bir ortamda verilir! Öğrencilerimize karakter tasarımı kursunda yalnızca işleriyle ilgili teknik detayları öğretmiyor, aynı zamanda da sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Öğrencilerimizin karakter tasarımı kursu dışında da eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı satranç, playstation ve bowling turnuvaları düzenliyor; öğrendiklerini pekiştirebilmeleri için en başarılı animasyon sanatçılarını, oyun tasarımcılarını ve grafik tasarımcıları tanıyacakları network organizasyonları düzenliyoruz.

Öğrencilerimizin merak duygularının gelişebilmesi için çeşitli etkinlikler organize ediyor, keyifli bir atmosferde doyasıya eğlenmelerini sağlıyoruz.

Sanatın ayrıntılarını öğrenirken mutlu olacakları, yoğun ve yorucu okul-iş tempolarında kendilerine vakit ayıracakları huzurlu ve eğlenceli bir atmosfer yaratıyoruz.

Sanat Cafe

Adına yakışır şekilde sanatla dolu olan Sanat Cafe’mizde karakter tasarımı kursu ders aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçiriyor, kursumuzu öğrencilerimiz için olabildiğince keyifli bir hale getiriyoruz.

Sadece karakter tasarımı eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında öğrencilerimizin sosyalleşebileceği, ortak hayalleri bulunan kişilerle bir araya gelebileceği ve gelecek planları hakkında sohbetler edebileceği bir ortam hazırlıyor, Sanat Cafe’de keyif kahvelerini yudumlarken yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
karakter tasarımı workshop

Duayenlerden Workshoplar

En sevilen çizgi film karakterlerinin yaratıcılarıyla, görsel efekt uzmanlarıyla ve grafik tasarımcılarla bir araya geliyor, eğitimlerinizin içeriğini daha da geliştirebilmek adına keyifli workshoplar düzenliyoruz.

Kendinizi geliştirebilmeniz ve usta isimlerden tüyolar alabilmeniz için önemli fırsatlar oluşturuyor, karakter tasarımı ile ilgili önemli ayrıntılara değiniyoruz.

En çok sevilen çizgi film ve animasyon karakterlerinin yaratıcılarından animasyon çalışmalarıyla ilgili dikkat edilmesi ve bilinmesi gerekenleri öğreniyor, tasarımda başarıya ulaşmanın yolunu keşfetmenizi sağlıyoruz. Hiçbir yerde bulamayacağınız bilgileri, işin ehlinden alıyor; genel kazanımlarınızı artırıyoruz.

Yıllarını çizgi film ve animasyonlara karakter tasarlamakla geçiren ünlü isimlerden hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, profesyonel olmanızı destekliyoruz.

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Karakter tasarımı eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Karakter Tasarımı Kursu Detaylı Eğitim Programı

Animasyon-çizgi film derslerinden sonra öğrendiklerini pekiştirmek üzere karakter tasarımı derslerine katılan öğrencilerimize, yaratıcı ve detaylı karakter tasarlamayı öğretiyor; edindikleri bilgi ve becerilerle animasyon sanatçısı, karakter tasarımcısı ve oyun tasarımcısı gibi mesleklerden birine sahip olmalarını sağlıyoruz. Karakter tasarımı kursu ile ilgili detaylı eğitim programını inceleyin, erken kayıt avantajlarını kaçırmayın.

Karakter tasarımı eğitiminizi tamamladıktan sonra;
 • Renk, ışık ve doku gibi konularda hakkında detaylı bilgi sahibi olacak,
 • Blender 3D programını kullanmayı öğrenecek,
 • Tasarımlara boyut eklemeyi kavrayacak,
 • Arka plan ve grafik tasarımı yapabilecek,
 • Storyboard hazırlamayı öğrenecek,
 • Estetik anlayışa sahip olacak,
 • Görsel algılama becerilerinizi geliştireceksiniz.

İşe önce tasarımın temellerini öğrenerek başlıyoruz. Karakter tasarımı eğitimi programımızın ilk haftasını başlangıç düzeyinde çizim ve tasarım tekniklerine ayıracağız. Karakter tasarımı kursu programımızın ilk haftasında;
 • Temel Çizim Teknikleri
 • Çizgi ve Doku Çalışmaları
 • Işık ve Gölgelendirme Çalışmaları
 • Tonalite ve Armoni
 • Oran ve Ölçekleme
 • Perspektif ve Kompozisyon
 • Temel Tasarım İlkeleri
 • Nesne ve Obje Çizimleri
 • Figür Çizimleri
 • Tors ve Büst Çizimleri
Karakter tasarımı dersleri ile bolca uygulama yapma fırsatı bulacak, teorik bilgilere boğulmadan kendimizi geliştireceğiz!

Karakter tasarımı dersleri ile yolculuğumuzun bu bölümünde karakter tasarımında dikkat etmemiz gereken noktalara odaklanacağız. 2 ve 3. hafta karakter tasarımı kursu programımızda;
 • Çizimler Arası Derinlik
 • Karakter Tasarımının Temelleri
 • Karakter Tasarımında Perspektif
 • Eklem Noktalarının Tasarımı
 • Karakter Tasarımında Mimikler
 • Karakter Çizme Uygulamaları
 • Yürüme Döngüsü
 • Dijital Tasarım Uygulamalarında Fizik
Her geçen gün becerilerimizi geliştirdiğimiz programımızın son bölümünü dijital karakter tasarımı dersleri için ayırıyoruz!

Son iki haftamızda Blender 3D programına göz atacak, karakter tasarımı eğitimi ile kendi modelleme çalışmalarımızı yapacağız. Karakter tasarımı kursu programımızın son bölümünde;
 • Üç Boyutlu Karakter Modelleme
 • Blender 3D Programına Giriş ve Arayüz Kullanımı
 • Üç Boyutlu Karakter Modellemede Poligon Yapısı
 • Kafa Modelleme ve Detaylandırma
 • Saç Modelleme
 • El Çizimleri, El ve Kol Modelleme
 • Kıyafet ve Aksesuar Modelleme
 • Render Alma ve Render Motorları
Karakter tasarımı eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanatını geliştirmek ve kariyerinde büyük adımlar atmak isteyen kursiyerlerimize diğer workshoplar, teknik eğitimler, hobi kursları ve eğitim sonrası kariyer danışmanlığı seçeneklerimizle destek olmayı sürdürüyoruz!

Karakter Tasarımı Kursu Programı - 200’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Karakter tasarımı ile ilgili tüm merak ettiklerinizi öğrenebileceğiniz, mevcut becerilerinize yenilerini ekleyebileceğiniz karakter tasarımı eğitiminizde; temel çizim teknikleri ile başlayıp modellemeye kadar uzanan geniş çaplı bir eğitim alacaksınız.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Karakter Tasarımı Kursu Programı

Karakter tasarımı derslerinde; Perspektif ve Kompozisyon, Çizgi ve Doku Çalışmaları, Karakter Çizme Uygulamaları, Yürüme Döngüsü, Nesne ve Obje Çizimleri, Figür Çizimleri ve Üç Boyutlu Karakter Modelleme başta olmak üzere pek çok konu üzerinde durulmaktadır.

Karakter tasarımı kursu programıyla sizlere 5 hafta 25 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyoruz. Tasarımın temelleriyle başladığımız derslerimizde karakter tasarımında dikkat etmeniz gereken noktalara değiniyor, dijital ortamda karakter tasarımı uygulamalarıyla çok yönlü bir tasarımcı olmanıza olanak sağlıyoruz.

Karakter tasarımı kursu, öğrencilerin sektörde temellerini sağlam atmış biri olarak tanınmaları, önemli eserler yaratmaları ve tüm yönetmenlerin çalışmak isteyeceği bir karakter tasarımcısı olmaları için hazırlanmaktadır.

“Animasyonla ilgili en sevdiğim şeylerden biri, sınırların hayal gücümüz kadar sınırsız olmasıdır. Hayal edebiliyorsak başarabiliriz. Ve eğer bunu iyi yaparsak, izleyiciler buna gönülden inanacaktır.” - Dean DeBlois (Lilo ve Stiç’in yönetmeni)

karakter tasarımı dersleri

Karakter Tasarımı Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Karakter tasarımı derslerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimize de kurum onaylı karakter tasarımı kursu sertifikalarını sunmaktayız.

Karakter tasarımı eğitimlerine herhangi bir gerekçe ile katılamayan öğrencilerimize farklı bir sınıf veya şubemizde ders telafi imkanı sunuyoruz.

Karakter tasarımı kursu eğitmen kadromuzun tamamı; yıllarını görsel efekt tasarımına, karakter kurgulamaya, dijital tasarıma ve animasyonlara vermiş, deneyimli ve bilgi sahibi isimlerdir.

Resim Akademi olarak karakter tasarımı eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede ilerlemek istediklerine, uzmanlaşmayı düşündükleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, karakter tasarımı kursundan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Karakter tasarımı kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Karakter tasarımı kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Resim Akademi karakter tasarımı kursu merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Animasyon ve çizgi filmlerdeki karakterlere ilgi duyan, kariyerini bu yönde şekillendirmek isteyen herkes, karakter tasarımı kursunda eğitim alabilir.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
karakter tasarımı kursu fiyatları

Karakter Tasarımı Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Karakter Tasarımı Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Çizim tutkunuzu, size yepyeni kariyer fırsatları sunacak diğer eğitimlerle de geliştirmek ister misiniz? İşte, öğrencilerimizin karakter tasarımı eğitiminden sonra katıldığı diğer kurslar… Bakmadan geçmeyin!

Karakter Tasarımı Derslerimiz Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Karakter tasarımı kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Karakter tasarımı kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi karakter tasarımı kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Karakter tasarımı kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

200+

Mezun Öğrenci

Karakter tasarımı kursu programlarıyla yeni bir hobi edinen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

229

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.145 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77