Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Mimari Perspektif Çizim Kursu

Kariyeriniz İçin Yeni Bir Soluk!

Çizimlerinizle Mekanlara Hayat Verin! – Mimari Perspektif Çizim Eğitimi Resim Akademi

Yaşam ve çalışma alanlarını çizim ve projelerinizle yeniden yaratmak, estetik anlayışınızı mimari mekanlara taşımak istiyorsanız mimari perspektif çizim kurslarımıza göz atın!

Çizim ve projelendirme becerilerinizi profesyonel düzeye taşımak, mimari çizim programlarını öğrenerek kendinizi iş hayatına hazırlamak için aradığınız kurs Türkiye’nin en iyi sanat okulu Resim Akademi’de! Üstelik mimari perspektif çizim eğitimi süreci ve sonrasında imaj ve PR çalışmalarıyla kariyerinize bir adım önde başlamanızı sağlıyoruz!

Mimari perspektif çizim kursu programımızı becerilerini geliştirerek iş hayatına ve Güzel Sanatlar Fakültelerinin mimarlık veya iç mimarlık gibi bölümlerine hazırlanmak isteyenler için özel olarak planladık!

“Çizmeyi, konuşmaya tercih ederim.” -Le Corbusier

mimari perspektif çizim kursu

Tüm Mimari Perspektif Çizim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 30 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Mimari perspektif çizim eğitimi; 3 aylık bir süreç olarak planlanmaktadır. Mimari perspektif çizim kursunda cephe çizimi uygulamaları, konum ve değer, geometrik alan çalışmaları, karakalem ve monokrom çalışmaları başta olmak üzere pek çok konu üzerinde durulmaktadır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Mimari Perspektif Çizim Kursu Resim Akademi

Çizim ve tasvir becerilerinizi geliştirmek, mükemmel projelerin altına imzanızı atmak ve gerçek bir sanat merkezinde kariyerinizi şekillendirmek için Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel mimari perspektif çizim kursu programlarıyla öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre donanımlı eğitimler alın!

mimari perspektif çizim kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta mimarları arasında yer alan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden mimari perspektif çizim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
mimari perspektif çizim kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Mimari perspektif çizim dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
mimari perspektif çizim kursu sertifika

Kurum Onaylı Sertifika

Kariyer basamaklarını hızla tırmanmanızı sağlayacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen, kurum onaylı mimari perspektif çizim kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında mimari perspektif çizim eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

mimari perspektif çizim eğitimi

İşinizde Uzmanlaşmak mı İstiyorsunuz?

Mimarlık okudunuz ama kendinizi henüz sektör için hazır görmüyor musunuz? Veya yeni kazanımlarla kariyerinizi farklı bir noktaya taşımak mı istiyorsunuz? İşte fırsat!

Mesleğinizi kusursuz bir şekilde yapmak, işinizin en iyileri arasında sayılmak, gençlerin örnek aldığı bir mimar haline gelmek için mimari perspektif çizim kursu ve diğer teknik derslerimize göz atın! Vakit kaybetmeden harekete geçin, beklentilerinize göre hazırlanmış mimari perspektif çizim dersleri ile işinizde en iyi olun!

Keyifli bir ortamda mimari perspektif çizim eğitimi ile yeteneklerinizi açığa çıkaracak, mesleğinizin püf noktalarını öğreneceksiniz…

Kendinize Yatırım Yapın!

Mesleğinde kendini geliştirmek isteyenler, potansiyelini en iyi şekilde kullanarak işini layıkıyla yapmak için çalışanlar! Resim Akademi’de bir çizim kursundan çok daha fazlasını bulacaksınız…

Mimari perspektif çizim kursları ile sektörünüzde öncü isimlerle tanışma şansı yakalayacak, mesleğiniz ve sektörle ilgili sorular yönelterek işin ustalarından ipuçları alacak, yeteneklerinizi kusursuz bir biçimde sergilemek için öğrenmeyi öğreneceksiniz… Hayatınız boyunca yararlanacağınız bilgiler edinecek, özgüven kazanacaksınız.

İsteyin, karar verin ve harekete geçin! Resim Akademi ile resim tutkunuzu hayatınızın bir parçası haline getirin…

mimari perspektif çizim eğitimleri
mimari perspektif çizim dersi

Kariyeriniz İçin Dev Bir Adım Atın!

Yalnızca 3 aylık bir mimari perspektif çizimi eğitimi ile becerilerinizi mükemmelleştirin, kariyeriniz için dev bir adım atın!

Dilediğiniz gün ve saatte, ihtiyaçlarınıza, beklentilerinize ve ilgi alanlarınıza göre kişiselleştirilmiş mimari perspektif çizim dersleri ile uygulama ve pratik ağırlıklı bir eğitimle teorik bilgilerinizi hayata geçirin, deneyiminizi artırın, kariyerinize bir adım önde başlayın! İmaj ve PR desteğimizle mesleğinizi en iyi şekilde icra edin…

Yeteneklerinizi keşfetmek için doğru adres burası! Rotanızı Resim Akademi’ye çevirin ve hayallerinizi gerçekleştirmek için bu büyük ailenin bir parçası olun…

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Türkiye’nin en iyi sanat merkezi olan Resim Akademi’de tasarımdan çizime kadar pek çok konuda uygulama ve pratik ağırlıklı ders anlatımları, öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek workshoplar düzenliyoruz. Nasıl bir mimari perspektif çizim kursundan eğitim alacağınızı öğrenmek, Resim Akademi’yi daha yakından görmek ve bir çayımızı/kahvemizi içmek ister misiniz?

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun mimari perspektif çizim eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre mimari perspektif çizim eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan mimari perspektif çizim dersleri veriyoruz.

mimari perspektif çizim kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi mimari perspektif çizim dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Profesyonel hayatta yer almak isteyen öğrencilerimize kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarını gerçekleştirerek iş dünyasına hazırlanmalarını sağlıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Mimari perspektif çizim kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Uluslararası Standartlarda Uygulamalı Mimari Perspektif Çizim Kursları ile Mesleğinizi, Tutkunuz Haline Getirin!

“En büyük hayalim başarılı bir mimar olmak, bu yüzden kendimi çok iyi hazırlamak istiyorum.” diyorsanız en doğru adrestesiniz! Size mimari çizim konusunda önemli başarılar katacak, kariyerinizde yükselmenizi sağlayacak mimari perspektif çizim kursu ile başarının anahtarına siz de sahip olun!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi mimari perspektif çizim kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik mimari perspektif çizim eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
mimari perspektif çizim kursları

İşinizin Bir Numarası Olun!

Derinliği olan ortamları, yakın kadrajlı mekanları, perspektif tekniklerini ve arka plan çizimlerini en iyi siz öğrenin, çok yönlü ve kusursuz bir mimar olun.

Kayıt Ol »

Teknik Ressam Olun!

Teknik becerilerinizi, mükemmel çizim yeteneğinizle buluşturun; hem birbirinden güzel projeler çizin hem de çizimlerinizden mimari maketler hazırlayın!

meb ruhsatlı mimari perspektif çizim kursu

MEB Ruhsatlı Eğitim Kurumu

Mimari perspektif çizim kursunda vermiş olduğumuz eğitimlerde, öğrencilere olan yaklaşımlarımızda ve genel düzenimizde kalitemizi MEB standartlarıyla gösteriyoruz.

Kaçak ve merdiven altı mimari perspektif çizim kurslarının aksine öğrencilerimizin vaktini ve hayallerini çalmıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığna bağlı bir mimari perspektif çizim kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygunluk sağlıyoruz. Öğrencilerimizin mimari perspektif çizim kursunu; güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun mimari perspektif çizim kursları veriyoruz.

MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

Uygulamalı Mimari Perspektif Çizim Eğitim Sistemi

Öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek atölye çalışmaları ve etkinlikler düzenliyoruz.

Mimari perspektif çizim kursları programımızın tamamında ders anlatımlarını son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda, gelişmiş ekipmanlarımız ile birlikte yapıyor, uygulama ağırlıklı mimari perspektif çizim derslerimizi teorik anlatımdan uzaklaştırıyoruz. Eğitimlerimizin tamamında teoriği değil, pratiği öğretmeyi hedefliyoruz.

Mimarlık eğitimi alan ya da mimar olmayı hedefleyen öğrencilerimize; çizgi egzersizleri, ölçülendirme uygulamaları, mimari kesit uygulamaları, plan çizimi uygulamaları ve ölçeklendirme gibi konularda uygulamalı dersler veriyoruz.

Öğrencilerimizin mimari perspektif çizim kurslarını, tam donanımlı bir şekilde bitirmesini sağlamak için eğitim sistemimizi ve programımızı her geçen gün biraz daha geliştiriyoruz.

uygulamalı mimari perspektif çizim eğitimi
mimari perspektif çizim eğitimleri

Uluslararası Mimari Perspektif Çizim Eğitimi Standardı

Mimari perspektif çizim kurslarına katılan her öğrencimizin geçmiş birikimlerinin, öğrenme hızlarının, becerilerinin ve gelişimlerinin farklı olduğunu biliyor, bu amaçla kişiye özel eğitim programları oluşturuyoruz.

Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Mimari perspektif çizim kursunda, öğrencilerimizin öğrenme hızını, bilgisini ve grubun dinamiğini göz ardı etmiyor, 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz mimari perspektif çizim dersimizde, Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu kriterlere ek olarak uluslararası standartları da gözetiyoruz.

Eğitmenlerimizin deneyiminden sosyal alanların çeşitliliğine, eğitim salonlarımızın konforundan araç gereç donanımına kadar her noktaya dikkat ediyoruz. Keyif dolu bir ortamda mimari perspektif çizim dersleri alabilmeniz için en iyi şartları sunmaya özen gösteriyoruz.

Profesyonel anlamda kariyerinizi şekillendirmek için tecrübe kazanmak istiyor ve başarılı bir mimar olmayı amaçlıyorsanız Resim Akademi, sizin tam da aradığınız kurs!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Başarılı bir mimari teknik ressam olmak ve önemli projelere imza atmak isteyen kişilere, mimari perspektif çizim derslerinden sonra da destekleyici eğitimler öneriyoruz.

Teknik resim ve güzel sanatlara hazırlık eğitimleri gibi öğrencileri tam manasıyla donanımlı hale getirecek, içlerindeki potansiyeli açığa çıkarmalarını sağlayacak konularda eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği veriyor; uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun eğitimleri belirliyoruz.

Kariyerlerinde başarıya ulaşabilmeleri için ihtiyaç duydukları tüm konularda, ihtiyaçları olan desteği sağlıyoruz.

mimari perspektif çizim dersi
mimari perspektif çizim dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Mimari perspektif çizim kursundan sonra da hem akademik hem profesyonel olarak yönlendirmeye ihtiyaç duyan, mimari perspektif çizim kursu süresince edindiği bilgileri nasıl kullanması gerektiğini bilemeyen öğrencilerimize, destek oluyoruz.

Resim Akademi olarak sadece mimari perspektif çizim kursu süresince değil; mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Başarılarıyla fark yaratmak ve alanında öncü olmak isteyen kursiyerlerimize mimari perspektif çizim kursu dışında teknik eğitimlerden güzel sanatlara hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla da destek olmayı sürdürüyoruz.

Keyif aldığınız bir işte çalışabilmeniz, gelecekte en ünlü mimar ve mimari teknik ressamlardan biri olabilmeniz için arkanızda Resim Akademi ailesinin desteğini hissetmenizi sağlıyoruz.

Öğrenci Yorumları

Önemli Başarılara İmza Atın!

İsterseniz bina projesi çizin isterseniz de oyun tasarımlarında arka plan çizimleri yapın!

Eskizlerinizi İyileştirin!

Ne kadar başarılı bir mimar olursanız olun, çizimlerinizin kusursuz olması gerektiğini unutmayın!

Tüm Kuralları Öğrenin!

Mimari perspektif çizim kursunda genelden detaya çizim kurallarını öğrenin!

mimari perspektif çizim kursu mezunları

500 Mezun Öğrenci

Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize mimari perspektif çizimin teknik ve pratik yönlerini aktararak kurulduğumuz günden bu yana gençlerin gelecek planlarına ve hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

Tam donanımlı mimari perspektif çizim eğitimi merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel mimari perspektif çizim eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye mimari perspektif çizim eğitimi verdik ve renkli bir dünyanın kapılarını araladık.

Birey odaklı mimari perspektif çizim eğitimi programlarından yararlanarak öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve becerilerinize özel düzenlenmiş mimari perspektif çizim kurslarına katılmak isterseniz Resim Akademi’ye gelin.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Üniversiteden sonra kendinizi geliştirebileceğiniz ne tür eğitimlere katıldınız? Yoksa başarılı bir mimar olmak için üniversitede edindiğiniz teorik bilgilerin yeterli olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Mesleki açıdan gelişiminizi destekleyecek herhangi bir eğitime katılmadıysanız mimari perspektif çizim kursunu bitirdikten sonra dilerseniz kariyerinizi güçlendirebilecek dijital illüstrasyon, iç mimarlık, grafik tasarım, heykel ve dijital çizim kursları gibi teknik eğitimlerimize, destekleyici workshoplara ve hobi amaçlı olarak sulu boya, yağlı boya, akrilik, karakalem, ebru, ahşap boyama ve taş boyama gibi kurslara katılabilirsiniz.

Sanatın farklı dallarına ilgi duyuyorsanız da genç hobi resim kursunda bunların yanı sıra güzel sanatlara hazırlık kursları ve kurumsal eğitim programlarımızla daha fazla deneyim kazanabilir, dilediğiniz gibi keyifli vakit geçirebilirsiniz.

mimari perspektif çizim dersleri
sosyal etkinlikler mimari perspektif çizim kursu

Sosyal Etkinlikler

Mimari perspektif çizim dersi verdiğimiz kursumuz, elbette dopdolu ve canlı bir atmosferde! Resim Akademi olarak öğrencilerimize mimari perspektif çizim kursunda yalnızca teknik detaylar öğretmiyor, aynı zamanda da meslektaşlarıyla sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Öğrencilerimizin mimari perspektif çizim eğitimi dışında da eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı satranç, playstation ve bowling turnuvaları düzenliyor; öğrendiklerini pekiştirebilmeleri için en başarılı mimarları ve ressamları tanıyacakları network organizasyonları düzenliyoruz.

Öğrencilerimizin merak duygularının gelişebilmesi için çeşitli etkinlikler organize ediyor, keyifli bir atmosferde doyasıya eğlenmelerini sağlıyoruz.

Başarılı olmanın ayrıntılarını öğrenirken mutlu olacakları, yoğun ve yorucu okul-iş tempolarında kendilerine vakit ayıracakları huzurlu ve eğlenceli bir atmosfer yaratıyoruz.

Sanat Cafe

Adına yakışır şekilde sanatla dolu olan Sanat Cafe’mizde mimari perspektif çizim eğitimi ders aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçiriyor, kursumuzu öğrencilerimiz için olabildiğince keyifli bir hale getiriyoruz.

Sadece mimari perspektif çizim dersi aldıkları bir kurum olmanın dışında öğrencilerimizin sosyalleşebileceği, ortak hayallerini bulunan kişilerle bir araya gelebileceği ve gelecek planları hakkında sohbetler edebileceği bir ortam hazırlıyor, Sanat Cafe’de keyif kahvelerini yudumlarken yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Kahvelerimizi yudumladığımız kafemizden sosyal alanlarımıza, ferah atölyelerimizden bahçemize kadar her alanı sizler için en güzel şekilde düzenliyoruz!

bakırköy sanat cafe
mimari perspektif çizim workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin en ünlü mimarları, mimari teknik ressamları, ressamları ve görsel tasarım uzmanları ile birbirinden verimli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebilmeniz ve başarılı isimlerden tüyolar alabilmeniz için önemli fırsatlar oluşturuyoruz.

En başarılı projelere imza atan, gerek oyun tasarımı gerekse bina projelerinde başarısını ispat etmiş ünlü isimlerden çizim yaparken dikkat edilmesi ve bilinmesi gerekenleri öğreniyor, tasarımda en iyi olmanın yolunu keşfetmenizi sağlıyoruz. Hiçbir yerde bulamayacağınız bilgileri, işin ehlinden alıyor; genel kazanımlarınızı artırıyoruz.

Yıllarını mimarlığa, mimari projelere ve teknik çizimlere adamış, başarılarıyla adını duyurmuş kişilerden hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, işin mutfağına giriyoruz.

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Mimari perspektif çizim eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve keyifli atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Mimari Perspektif Çizim Kursu Detaylı Eğitim Program

Mimari perspektif çizim kursunda; öğrencilerin bir mekan tasarlarken çalıştığı tasarım sürecini, taslak ve eskiz aşamalarını, yakın-uzak ilişkisini, derinliği, arka planı ve ölçeklendirmeyi tüm detaylarıyla gösteriyor; halihazırda mimarlık bölümünde okuyan ya da mezun olmasına karşın pratik bilgisi olmayan kişileri sektöre en hızlı şekilde hazırlıyoruz.

Mimari perspektif çizim eğitimlerine katıldıktan sonra;
 • Gelişmiş iş zekasına sahip olacak,
 • Hayal gücünüzü geliştirecek,
 • Profesyonel yaşamda önemli başarılara imza atacak,
 • Gözlem yeteneğinizi geliştirecek,
 • Pratikte deneyim kazanacak,
 • Çizim becerilerinizi geliştirecek ve işinizde daha iyi bir konuma geleceksiniz,
 • Tasarlama, planlama ve oluşturma gibi becerilerde gelişim göstereceksiniz,
 • Üç boyutlu düşünme yeteneği geliştireceksiniz,
 • Görsel farkındalığınızı geliştireceksiniz,
 • Çizim konusunda yeteneği olmayan pek çok meslektaşınızı geride bırakacaksınız.

Mimari perspektif çizim kursu programımızın ilk ayında temel tasarım becerilerimizi gözden geçirecek, yanlış bildiklerimizi doğrularıyla değiştireceğiz. Mimari perspektif çizim kursu programımızın 1. ayında;
 • Temel Tasarım
 • Çizgi Egzersizleri
 • Hacim – Kitle ve Yüzey Kavramları
 • Geometrik Şekil Çalışmaları
 • Obje Strüktürlerini Görsel Olarak Algılama
 • Geometrik Alan Çalışmaları
 • Karakalem ve Monokrom Çalışmaları
 • İzdüşüm Yöntemleri ve Üç Boyutlu Tasarıma Giriş
Sıfırdan zirveye bir yolculuğa hazır olun! Mimari perspektif çizim eğitimi ile 12 haftada kendimizi profesyonel dünyaya hazırlayacağız!

Derslerimize tasarım çalışmalarıyla devam ediyor, mimari perspektif çizim eğitimi ile kariyerimiz için dev adımlar atıyoruz! Mimari perspektif çizim kursu programımızın 2. ayında;
 • İzdüşüm Çizimleri
 • İzdüşüm Düzlemlerinin Analizi
 • Üç Boyutlu Obje Analizi
 • Mimaride Plan – Kesit ve Görünüş
 • Ölçek ve Ölçülendirme
 • Objelerin Ölçülendirilmesi
 • Ölçülendirme Esasları
 • Ölçülendirme Uygulamaları
 • Tasarım Teknikleri
 • 2 ve 3 Boyutlu Eskizler
 • 3 Boyutlu Grafik Anlatımlar
Her geçen gün kazanımlarımız arasına yenilerini ekleyecek, mimari perspektif çizim dersleri ile tasarımlarımızı gerçek dünyaya taşımayı öğreneceğiz!

Mimari perspektif çizim eğitimi derslerimiz teknik çalışmalar devam ediyor, hem kağıt üzerinde hem de CAD yazılımlarında kusursuz çizimler çıkartıyoruz. 3. ay mimari perspektif çizim kursu programımızda;
 • Mimaride Konum ve Değer
 • Mimaride Ölçü ve Yön
 • Şekil – Zemin İlişkisi
 • Tek Kaçma Noktalı Perspektif
 • İki Kaçma Noktalı Perspektif
 • Üç Kaçma Noktalı Perspektif
 • Mimari Plan Çizimi Uygulamaları
 • Mimari Kesit Uygulamaları
 • Mimari Cephe Çizimi Uygulamaları
 • Işık ve Gölge Kontrastları
 • Uzaklık ve Yakınlık Ayrıntıları
Mimari perspektif çizim eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanatını geliştirmek ve kariyerinde büyük adımlar atmak isteyen kursiyerlerimize diğer teknik eğitimlerimiz ve eğitim sonrası kariyer danışmanlığı seçeneklerimizle destek olmayı sürdürüyoruz!

Mimari Perspektif Çizim Kursu Programı - 500’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Mimari perspektif çizim kursu programımızda sizlere 12 hafta 30 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyor, mesleki hayatınızın tümünde yararlanabileceğiniz bilgiler edinmenizi sağlıyoruz. Temel çizim ve tasarım dersleriyle başladığımız derslerimizde mimari çizimler için gerekli araç ve yazılımlar, obje tasarımı, geometrik alanlar, organik ve inorganik yapılar, projelendirme, renk ve biçim ilişkileri, üç boyutlu tasarım gibi pek çok konuya odaklanıyor, mesleğiniz için gerekli tüm becerileri kazanımlarınız arasına eklemenize olanak tanıyoruz.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Mimari Perspektif Çizim Kursu Programı

İllüstrasyonlar, oyun tasarımları, bina projeleri ve mekan tasarımlarında kullanılacak pek çok tekniği ve detayı sunan mimari perspektif çizim kursu, size temel çizgilerden büyük ölçekli projeleri kağıda aktarma becerisi sunacak.

Mimari perspektif çizim eğitimi; 3 aylık bir süreç olarak planlanmaktadır. Mimari perspektif çizim kursunda cephe çizimi uygulamaları, konum ve değer, geometrik alan çalışmaları, karakalem ve monokrom çalışmaları başta olmak üzere pek çok konu üzerinde durulmaktadır.

Mimari perspektif çizim eğitimleri, öğrencilerin kariyer planlarına tam donanımlı bir şekilde ulaşmaları, kendilerini teknik ve pratik olarak geliştirmeleri ve önemli başarılara imza atmaları için hazırlanmaktadır.

“Biz tasarımcılar; bilim ve sanatın buluşma noktasıyız.” -Eşref Zeki Parlak

mimari perspektif çizim dersi

Mimari Perspektif Çizim Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Teknik eğitimlerimizden biri olan mimari perspektif çizim kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilerimize, kariyer yaşamlarında önemli bir referans olabilecek mimari perspektif çizim kursu sertifikasını sunuyor ve başarılarını belgelendiriyoruz.

MEB sertifikalı mimari perspektif çizim kursu olarak eğitimlerine herhangi bir gerekçe ile katılamayan öğrencilerimiz için farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini sunuyoruz.

Mimari perspektif çizim kursunda ders veren eğitmenlerimiz; başarılı projelere imza atmış mimarlar, teknik ressamlar, ressamlar, grafik tasarımcılar ve akademisyenlerdir. Mimari perspektif çizim kursu eğitmenlerimizin tamamı bilgili, deneyimli ve donanımlı isimlerdir.

Resim Akademi olarak mimari perspektif çizim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede ilerlemek istediklerine, uzmanlaşmayı düşündükleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, mimari perspektif çizim kursundan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Mimari perspektif çizim kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Mimari perspektif çizim kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Resim Akademi mimari perspektif çizim kursu eğitim merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Mimari perspektif çizim kursuna katılmak için yaş sınırımız bulunmamaktadır. Mesleki veya kişisel gelişim olarak bu eğitime ihtiyaç duyan herkes, mimari perspektif çizim derslerine katılabilir.

Mimari perspektif çizim dersleri ile becerilerinizi profesyonel dünyaya göre şekillendirebilir, geleceğinize ve kariyerinize en iyi şekilde yatırım yapabilirsiniz. Eğer mimarlık okumayı düşünüyorsanız mimari perspektif çizim kursu ile branşınızı yakından tanıyabilir, üniversite eğitiminize erkenden hazırlanabilir, kendinizi yetiştirmeye başlayabilirsiniz. Mimarlık bölümlerinden mezunsanız ancak kendinizi sektöre girmek için yeterli hissetmiyorsanız mimari perspektif çizim kursu ile yeteneklerinizi geliştirebilir, mimari yazılımları öğrenebilir, güncel bir programla iş hayatının gerektirdiği becerileri kazanımlarınız arasına ekleyebilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
mimari perspektif çizim kursu fiyatları

Mimari Perspektif Çizim Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Mimari Perspektif Çizim Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Mimari perspektif çizim kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Mimari Perspektif Çizim Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Mimari perspektif çizim kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Mimari perspektif çizim kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi mimari perspektif çizim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Mimari perspektif çizim kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

500+

Mezun Öğrenci

Mimari perspektif çizim kursu ile yeni bir kariyere merhaba diyen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

247

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.235 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77