Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Heykel Kursu

Ellerinizle Dünyaya Şekil Verin!

Kil Parçalarından Sanat Harikalarına… - Resim Akademi Heykel Eğitimi

Toprağı ellerinizle şekillendirin, yaratıcılığınızı gerçek dünyaya taşıyın! Heykel kursu ile kil parçalarını sanat harikalarına çevirmenin sırlarını öğrenin…

Gerçek bir sanat merkezinde, plastik sanatların cazibesine kapılmış sınıf arkadaşlarınızla birlikte keyifli bir heykel kursuna ne dersiniz? Türkiye’nin en iyi sanat okulu Resim Akademi’de üniversitelerin heykelcilik bölümlerine hazırlanacak, yeni bir hobi edinecek, belki de tutkunuzu mesleğiniz hale getirme şansı yakalayacaksınız!

Heykel kursu programımızı el becerilerini geliştirmek, yeteneklerini profesyonel seviyeye taşımak, tutkusunu mesleği haline getirmek ve üniversitelerin heykel bölümlerine hazırlanmak isteyen sanat severler için özel olarak düzenledik!

Heykel eğitimleri alan birçok öğrenci her yıl güzel sanatlar fakültelerinin heykel bölümüne yerleşiyor, hayallerinin kapılarını aralıyor...

heykel kursu

Tüm Heykel Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
20 Hafta 50 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Görsel algınızın ve el yeteneğinizin gelişmesi için düzenlediğimiz heykel kursu eğitim programımızı yaşınıza, seviyenize, ihtiyaçlarınıza göre belirliyoruz ve eğitimin süresini bu beklentilere göre düzenleyerek 20 haftalık ve toplamda 50 saatlik bir program veriyoruz. Uygulama ağırlıklı eğitim programıyla birlikte kil yoğurma ve şekillendirme egzersizleri yapmanızı; kil, alçı, rölyef konularına hakim olmanızı sağlıyoruz.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Heykel Kursu Resim Akademi

Sanatı iki elinizle kavramak, yepyeni formlar meydana getirmek ve herkesin hayranlıkla seyrettiği bir sanatçı olmak istiyorsanız geleceğinizi şekillendirmek için Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel heykel kursu programlarıyla tanışın, eğitimde kaliteyi fark edin!

heykel kursu eğitmenleri

Ünlü Heykel Eğitmenleri

Türkiye'nin usta heykeltıraşları arasında yer alan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden heykel eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
heykel kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Heykel dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
heykel kursu sertifikası

Heykel Kursu Sertifikası

Sanat yolculuğunuzda aldığınız eğitimi belgeleyen, özgeçmişinizde yer verebileceğiniz kurum onaylı heykel kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında heykel eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

heykel eğitimi

Bir Hedefiniz Mi Yok?

Üniversiteye hazırlanıyor, ancak ne yapmak istediğinizden emin olamıyor musunuz? Yaptığınız iş artık eskisi gibi çekici değil mi? Durumunuz sizi mutsuz ediyorsa, bu döngüden kurtulun!

Yaşamınıza yeni bir renk katmak istiyor, fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, mesleğinizi değiştirmeyi planlıyor ancak aradığınız gücü kendinizde bulamıyorsanız Resim Akademi ile tanışmanızın tam sırası! Heykele ilginiz varsa, kile dokunurken keyif alıyorsanız sizin için en uygun heykel kursu programını oluşturuyoruz.

Gerçek bir sanat merkezinde kendinize yeni bir tutku edinecek, yeteneklerinizi keşfedecek, kariyer rotanızı değiştireceksiniz…

Tutkularınızı Ertelemeyin!

Kendinize ve sanata vakit ayırın, hayatın koşturmacasında heykel sanatını keşfetmenin rahatlatıcı etkilerini keşfetmeye başlayın!

Sanatın büyülü ve eğlenceli atmosferine adım atarak günlük stresinizi üzerinizden atmak istemez misiniz? O halde bir yandan sosyalleşirken diğer yandan çamurun dokusunu elinizde hissetmeye ve sakinleşmeye fırsat bulabileceğiniz heykel eğitimleri ile sanatsal bir alanda var olun! Güzel anılar biriktirmenin yanında profesyonelleşmeye doğru adımlar atın!

Sanat tutkunuzu ortaya çıkarırken el becerilerinizi geliştirecek bir heykel eğitimi için Resim Akademi’yi tercih ettiğinize hiç pişman olmayacaksınız!

heykel eğitimleri
heykel dersi

Yeni Bir Zanaat Öğrenin!

Küçük bir dokunuşla hayatınızın rengini değiştirin, denemekten çekinmeden sanata bulaşmaya başlayın!

İster hobi amaçlı heykel kursu almak isteyin, isterseniz amacınız meslek edinmek olsun. Siz sadece seramik çamurunun eğlenceli hissiyatını yaşamaya karar verin, gerisini Resim Akademi’nin eğitimlerine bırakın. Hangi günlerde nasıl bir eğitim programından yararlanmak istiyorsanız tamamen size göre belirlenmiş harika bir kurs eğitiminden yararlanın!

Eğlenceli bir heykel deneyimi yaşamak için Resim Akademi heykel kursları ile kolları sıvayın ve elinize heykel çamurunuzu alın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Kariyer hedeflerinizi ortaya koymak, sanatsal becerilerinizi geliştirmek ve heykel tasarımının eğlenceli hissini yaşamak için gelin, sanat ve eğitim dolu merkezimizde beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek sizin için en uygun heykel kursu eğitim programını planlayalım, ilgi alanınıza ve merakınıza yönelik geliştirilmiş bir heykel eğitimi almaya başlayın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun heykel eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre heykel eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan heykel dersleri veriyoruz.

heykel kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi heykel dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Profesyonel hayatta yer almak isteyen öğrencilerimize kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Heykel kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Uygulamalı Heykel Kursları ile Heykelciliğin Sırlarını Öğrenin, Ellerinizi Kirletmenize Değsin!

İki elinizi birden geliştiren, görsel yetenekler kazanmanızı sağlayan ve sizi yetenekli bir sanatçı olma yolunda destekleyen en iyi heykel kursu programı Resim Akademi’de! Hayatınızda fark yaratacak bir eğitime ihtiyacınız varsa size uygun heykel kursu programını belirlediğimizi bilmeli, Resim Akademi’nin eğlenceli ortamına dahil olmalısınız…

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi heykel kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik heykel eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
heykel kursları

Kile Dokunmayı Öğrenin!

Ellerinizi kirletmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! Rengarenk bir hayatıa adım atmak istiyorsanız eğlenceli heykel dersleri alın!

Kayıt Ol »

Hayallerinize Yön Verin!

Başarılı ve uzman heykeltıraşlardan en iyi heykel eğitimi programına dahil olun, heykel sanatının kazandırdıklarıyla kariyer hedefleri edinin!

meb ruhsatlı heykel kursu

MEB Ruhsatlı Heykel Kursu

Bir eğitim kurumu olarak heykel kursu eğitimlerimizi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı eğitim kurumumuzda, yasal yollarla veriyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir heykel kursu olarak öğrencilerimize tamamen MEB standartlarında bir içerikle eğitim sunuyoruz. Sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlarımıza, deprem dayanıklılık raporlarımızdan eğitim materyallerimize kadar her konuda MEB standartlarına bağlı kalıyoruz. Güvenli bir eğitim binasında, keyif dolu heykel eğitimlerimize katılabilir, Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun bir eğitimden geçebilirsiniz.

Teoride bir eğitimden ziyade, uygulamalı eğitimlerimizle beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde programlar oluşturuyoruz. Heykel eğitimi süreci boyunca müze ve resim sergisi gezileri, atölye çalışmaları düzenliyoruz. Heykel dersleri ile hayata yepyeni bir bakış açısıyla yaklaşan öğrenciler yetiştiriyoruz.

Heykel eğitimi alırken özellikle yasal olmayan yerlerden uzak durmalı, MEB ruhsatı bulunan Resim Akademi’yi tercih etmenin güvenli hissini yaşamalısınız. Avrupa standartlarında hazırladığımız programlarımızla; kaliteli, konforlu ve güvenli eğitim ortamlarımızla heykel eğitimleri veriyoruz.

Uygulamalı Heykel Eğitimi

Ortaya güzel bir form çıkarmak için kille veya farklı malzemelerle heykel çalışmaları yapmak istiyorsanız Resim Akademi’nin heykel dersi tam size göre!

Öğrencilerimizin heykel kursu sonunda başarılı birer sanatçı olmalarını, modellemeyi öğrenmelerini istediğimiz için teorik ve pratik uygulamaları bir arada sunuyor, el becerilerini geliştirecek kil egzersizleriyle başarılarını üst seviyelere taşımalarına öncülük ediyoruz.

Her türlü teknolojik imkanı ve yeterli düzeyde malzemeyi öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmek için kullanıyor, uzman eğitmenlerimizin birebir ilgisiyle heykel kursları veriyoruz. Uygulamalı eğitimlerimizin programda büyük bir yer kaplamasının el yeteneklerinin gelişimi açısından önemli olduğunu biliyoruz.

Uygulama olmadan heykel eğitimi almanızın yetersiz kalacağını bilmeli, bol pratiği teşvik eden heykel kursu programımız ile heykel çalışmanın detaylarını öğrenmelisiniz.

uygulamalı heykel eğitimi
heykel eğitimleri

Uluslararası Standartta Heykel Eğitimi

Heykel kursu programımızı bireysel farklılıkları baz alarak hazırlıyor, güncelliği koruyarak Avrupa standartlarında bir kaliteyi yakalıyoruz.

Kaliteli, etkinlik dolu ve uluslararası standartlarda bir heykel eğitimi için 15 yıllık deneyimimizi kullanıyor, mezunlarımızdan tam not alıyoruz. Bugüne kadar verdiğimiz heykel eğitimleri ile 300’ün üzerinde mezun öğrencimiz bulunuyor ve programlarımızı her öğrencinin ihtiyaçlarına göre düzenlemeye devam ediyoruz. Tüm öğrencilerimizin seviyelerini, donanımlarını, öğrenme hızlarını analiz ederek eğitimlerimizi sunuyoruz.

Heykel eğitimi içeriklerimizin fazlasıyla kapsamlı ve geliştirici olmasına özen gösteriyoruz. Öğrencilerimizin konforlu atölyelerde, yeterli araç ve gereçle, teknolojik imkanlardan da yararlanarak eğitim almalarını sağlıyoruz. Fiziki imkanlarımızı ve sosyal alanlarımızı da aynı titizlikle geliştiriyoruz.

Siz de heykel tekniklerinin inceliklerini öğrenerek sanatınıza yön vermek istiyorsanız Resim Akademi’nin heykel eğitimi programına katılmalısınız.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Heykel eğitimleri ile yeteneklerinizin sınırlarını keşfetmenize öncülük ediyor ve aynı zamanda yeni bir mesleğe adım atma tüyoları veriyoruz.

Öğrencilerimizin heykel kursları boyunca yanlarında oluyor, sergiledikleri performansı değerlendiriyor, geleceklerini şekillendirmelerine destek oluyoruz. Alanlarına destek olacak ek eğitimlere yönlendirmelerini yapıyoruz, kariyer hedefleri için donanım kazanmalarını sağlıyoruz.

Gelecek hedefleri arasında başarılı birer heykeltıraş olma hayali bulunan öğrencilerimiz için mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak bilgiler kazandırıyor, beklentilerini ve ihtiyaçlarını doğru yöntemlerle belirliyoruz. Reklam ve tanıtım uygulamalarında, PR çalışmalarında destekçileri oluyoruz, başarılı heykeltıraşların bulunduğu atölyelerde çalışma imkanları yaratıyoruz.

Öğrencilerimizin hepsinin iyi ve eğlenceli bir eğitim yolculuğu geçirmesini istiyor, onların bu yolculuklarında yol arkadaşları oluyoruz.

heykel dersleri
heykel dersi

Eğitim Sonrası Destek

Heykel eğitimleri bittikten sonra da öğrencilerimizin yanlarında yürümeye devam ediyor, başarılarını destekliyor, akıllarındaki soruları her an yanıtlıyoruz!

Resim Akademi olarak sadece heykel eğitimleri süresince değil, sonrasında da öğrencilerimizi bilgilendirmeyi ve desteklemeyi sürdürüyoruz. Heykel eğitimi ile el becerilerini, görsel algılama yeteneklerini, işin tekniğini kazandırdıktan sonra diğer teknik eğitimlerimizden en uygun olanları hakkında bilgilendirmeler yapıyor, güzel sanatlara hazırlanmak isteyen öğrencilerimizi hazırlık kurslarına yönlendiriyoruz. Heykel kursları dışında da gelişmelerini destekliyoruz.

Hem hobi hem de harika bir meslek olan heykelciliği Resim Akademi heykel eğitimleri ile alabilir, zanaatinizi konuşturabilirsiniz!

Öğrenci Yorumları

Yepyeni Bir Eğlenceye Var Mısınız?

Hobileriniz arasına heykel tasarımını ekleyin, eğlenceli hamlelerle muhteşem eserinizi ortaya çıkarın!

Rahatlatıcı Bir Uğraş Edinin!

Kile dokunmanın ve bir heykel yontmanın ruhunuza ne kadar iyi geldiğini görünce şaşıracaksınız!

Profesyonel Bir Sanatçı Olun!

Hedeflerinize yönelik çalışmalarla, başarılı projelere imza atan gerçek bir sanatçı olma yolunda ilerleyin!

heykel kursu mezunları

300+ Mezun Öğrenci

Eğitim vermeye başladığımız ilk günden bu yana ülkemizden ya da dünya üzerindeki birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerimize heykel kursları ile teknik ve pratik yönler aktardık.

Tam donanımlı heykel kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel heykel eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm şehirlerinden kurumumuza gelen yüzlerce öğrenciye eğitim verdik.

Öğrencilerimizi bireysel olarak değerlendirdiğimiz heykel eğitimi programlarıyla öğrenme hızlarını ve deneyimlerini göz önünde bulunduruyoruz.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Profesyonel bir heykeltıraş olmak istiyorsanız ve aynı zamanda diğer eğitimlerimizi de merak ediyorsanız tüm çalışmalarımızla tanışmak için geç kalmayın!

Heykel kursları ile kendi yeteneklerinizi ortaya koyarken gelişiminizi sürdürmek istiyorsanız farklı alanlardaki 14 hobi eğitimini inceleyebilir, teknik anlamda gelişiminizi sürdürmenize destek verecek 14 farklı teknik eğitimden yararlanabilir, kurumsal eğitim programlarıyla kariyer hedeflerinizi belirleyebilir, size özel düzenlediğimiz workshoplarla gelişiminizi sürdürebilirsiniz. Güzel sanatlara hazırlanıyorsanız, hazırlık kurslarımızla tanışarak kendinizi yetenek sınavlarına hazırlayabilirsiniz.

Hayat boyu öğrenme prensibiyle gelişiminizi sürdürmek istiyorsanız heykel kursu programı dışında da Resim Akademi’den yararlanabilir, donanımlı bir birey olabilirsiniz.

heykel dersleri
sosyal etkinlikler heykel kursu

Sosyal Etkinlikler

Sanat dolu bir ortamda, çeşitli etkinliklerle eğlenerek ve öğrenerek sosyalleşen öğrencileri görmek isterseniz başınızı Resim Akademi’ye doğru çevirin!

Heykel kursu programından yararlanan öğrencilerimiz için eğitimleri dışında da sosyalleşebilecekleri etkinlikler sunuyoruz. Böylece deneyimli eğitmenleriyle ve arkadaşlarıyla kaliteli vakit geçirmeye devam ediyorlar, öğrenmenin sınırsız olduğunu keşfediyorlar. Sınıf arkadaşlarıyla playstation, bowling, satranç turnuvalarına katılabilen öğrenciler aynı zamanda alanında ünlü isimlerle bir araya geldikleri organizasyonlardan da yararlanabiliyorlar.

Heykel eğitimi alırken gönlünüzce eğlenmeye devam etmek istiyorsanız Resim Akademi’nin bu hoş atmosferine davetlisiniz.

Sanat Cafe

Heykel dersi aralarında ve sonrasında rahatça soluklanabileceğiniz, sanat sohbetlerine eşlik edebileceğiniz Sanat Cafe’de sizi ağırlıyoruz.

Sanatın içine bir yolculuğa çıkmak isteyen öğrencilerimiz için aynı zamanda sosyalleşebilecekleri hoş alanlar yaratıyoruz. Heykel eğitimi dışında vakit geçirebileceğiniz Sanat Cafe’de düzenlenen çeşitli etkinliklere katılabilme, eğitmenlerle iletişim ve sohbet kurabilme, sosyalleşerek vakit geçirmenin tadını çıkarabilme şansına sahip olacaksınız.

Resim Akademi’nin her köşesinde sanatı bulabilirsiniz! Eğlenirken, öğrenirken ve dinlenirken keyif almanız için gerekli olan her şey kurumumuzda!

bakırköy sanat cafe
heykel workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü heykeltıraşlarını, ressamlarını, tasarımcılarını, sanatçılarını ve sanat eleştirmenlerini kurumumuzda ağırlıyor, merak ettiklerinizi öğrenmenizi sağlıyoruz.

Birbirinden değerli sanatçıların workshop eğitimlerini kaçırmamanız adına Resim Akademi’de buluşmamızın tam zamanı! Böylelikle hem alanında profesyonelleşmiş isimleri dinleme şansına erişebilecek hem de workshop etkinlikleriyle sanatın tadını çıkaracaksınız. Heykel eğitiminin eşsiz özelliklerini keşfetmek için atölyelerimizde merak ettiklerinizi kolayca öğrenebilir, keyifli atmosferimizi soluyabilirsiniz.

Yıllarını görsel ve plastik sanatlara adamış ünlü isimlerin deneyimlerini dinlemek, merak ettiklerinizi öğrenmek için workshoplarımıza katılın!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Heykel eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Heykel Kursu Detaylı Eğitim Programı

Plastik sanatların en ince detaylarını öğrenmek, üniversitede heykel okumak veya yeni bir kariyerin kapılarını aralamak ister misiniz? O halde profesyonel heykeltıraşlardan alacağınız heykel eğitimleri ile kendinizi geliştirmeye hemen başlayın! Heykel dersi almak istiyorsanız eğitim programımızı inceleyin ve erken kayıt fırsatlarımızdan yararlanın!

Heykel eğitimi programının size kazandıracakları;
 • Heykel alanında kendinizi geliştireceksiniz.
 • Heykel yapımında kullanılan malzemeleri tanıyacaksınız.
 • Başarılı bir heykel sanatçısı olmak için yetenek kazanacaksınız.
 • Mesleki yönden eksikliklerinizi tamamlayacaksınız.
 • Kile dokunmanın ruh halinize iyi geldiğini hissedeceksiniz.
 • Stresiniz azalacak.
 • Özgüveniniz artacak ve başarmanın hazzını yaşayacaksınız.
 • Görsel algılama yetenekleriniz gelişecek.
 • Tasarımsal bakış açısı kazanacaksınız.
 • El becerisi geliştireceksiniz.

Heykel kursu programımıza heykel sanatının tarihiyle başlıyor, Avrupa’da ve Türkiye’de heykelciliğin önemli örneklerini tanıyoruz. 1. Ay Heykel Kursu Programı:
 • Avrupa’da Heykel Sanatı ve Tarihi
 • Türk Heykel Sanatı ve Heykel Sanatçıları
 • Örnek Eserlerin İncelenmesi
 • Çizgi Çalışmaları
 • Hacimlerin Geometrik Yapıları
 • Soyut ve Somut Hacim Çalışmaları
 • Desen çalışmaları
 • Natürmort Çalışmaları
 • Canlı Modelden Çalışmalar
 • Heykelde Temel Unsurlar
 • Kompozisyon ve Ritim
 • Oran ve Orantı
Heykel dersleri ile çıktığımız yolculuğun ilk ayında adımlarımızı sağlam atıyor, sıfırdan zirveye ilerlemeye başlıyoruz.

Artık malzemelerimizi tanımanın zamanın geldi. Heykel eğitimi programımızın bu bölümünde ellerimizi kirletiyor, kille çalışmaya başlıyoruz. 2. ve 3. Ay Heykel Kursu Programı:
 • Kil - Sehpa ve Yontu Malzemeleri
 • İskelet Kurma
 • Kilin Hazırlanması
 • Kilde Plastik Yapı
 • Işık ve Gölge Egzersizleri
 • Kompozisyon Etütleri
 • Üç Boyutlu Objeler
 • Canlı Modelden Portre Çalışmaları
 • Heykelcilikte Farklı Teknikler
 • Alçı Torsdan Etütler
3. ay heykel dersleri ile teoriyle pratiği bir araya getirecek, keyifli atölye çalışmalarıyla bildiklerimizi hayata geçireceğiz.

Heykel kursu programımızın son iki ayında rölyef ve kalıp almayı öğrenecek, kendi stilimizi keşfetmeye başlayacağız. 4. ve 5. Ay Heykel Kursu Programı:
 • Heykelcilikte Farklı Teknikler
 • Kil ile Rölyef Etütleri
 • Alçak Rölyef
 • Yüksek Rölyef
 • Resimden Rölyef Etütleri
 • Canlı Modelden Rölyef Etütleri
 • Kalıp Alma Yöntemleri
 • Alçı Kalıp Alma
 • Kalıp Alma Egzersizleri
 • Dış Mekanlarda Heykel Analizi
 • Heykel Etütleri
 • Serbest Konulu Heykel Çalışmaları
Heykel eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanatını geliştirmek ve kariyerinde büyük adımlar atmak isteyen kursiyerlerimize diğer teknik eğitimlerimiz ve eğitim sonrası kariyer danışmanlığı seçeneklerimizle destek olmayı sürdürüyoruz!

Heykel Kursu Programı – 300’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

El yeteneklerinizi geliştirmek, sanata iki elinizle birden dahil olmak, yeni ve etkileyici detaylara sahip bir ürün ortaya koymak istiyorsanız heykel kursları ile kilde detaylar yaratmayı öğrenebilirsiniz. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için atacağınız adımları destekliyor, en iyi heykel kursu eğitimini almanızı sağlıyoruz.

Heykel Eğitimi Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Heykel Kursu Programı

Elleriyle harikalar yaratmak isteyen öğrencilerimize etkili ve bilgi dolu bir program içeriği sunuyoruz. Kendinizi geliştirmek, el becerileri kazanmak, kil hamuruna şekil vermek, detayları oluşturarak eserinize hayran bırakmak istiyorsanız kapsamlı bir eğitim programına hazırlanın!

Görsel algınızın ve el yeteneğinizin gelişmesi için düzenlediğimiz heykel kursu eğitim programımızı yaşınıza, seviyenize, ihtiyaçlarınıza göre belirliyoruz ve eğitimin süresini bu beklentilere göre düzenleyerek 20 haftalık ve toplamda 50 saatlik bir program veriyoruz. Uygulama ağırlıklı eğitim programıyla birlikte kil yoğurma ve şekillendirme egzersizleri yapmanızı; kil, alçı, rölyef konularına hakim olmanızı sağlıyoruz.

Özgüveninizi sınırsızca geliştirecek, yeteneklerinizi ortaya çıkaracak, profesyonelliğe doğru kapılar aralayacak heykel eğitimleri için Resim Akademi’ye bekliyoruz.

“Sanat var olmasaydı, gerçeğin kabalığı dünyayı katlanılmaz kılardı.” - George Bernard Shaw

heykel dersleri

Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi eğitimlerimizin tümünde sertifika veriyor, öğrencilerimizin yetkinliklerini belgeliyoruz. Heykel kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Kurum onaylı heykel kursu sertifikası, eğitiminizi belgeler niteliktedir. Ayrıca MEB onaylı sertifika programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi talebinde bulunmak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Tabii ki, Resim Akademi’den alınan eğitimlerde tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı veriyoruz. Dersini kaçıran öğrencilerimizin katılım sağlayamadıkları heykel dersini farklı sınıf veya şubemizde telafi etmelerini sağlıyoruz.

Heykel kursu eğitmen kadromuz; görsel ve plastik sanatların farklı dallarında uzmanlıklara sahip, Türkiye’nin en önemli heykeltıraşlarından, sanatçılarından, ressamlarından veya akademisyenlerinden oluşuyor.

Resim Akademi olarak heykel eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak, ilerlemelerini izleyerek, uzmanlaşmak istedikleri branşa ve heykel eğitimi beklentilerine yönelik çalışmalarla oluşturuyoruz. Heykel kursu sınıflarımızı da öğrencilerimizin öğrenme hızlarını, yaşlarını, yeteneklerini, öğrenim dillerini, eğitsel ihtiyaçlarını baz alarak planlıyoruz. Heykel kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimlerin özel ya da grup olarak mı alınmak istendiğine göre değişiyor. Beklentilerinize en uygun eğitim programının planlanması ve heykel kursu ücretleri için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Resim Akademi heykel kursu eğitim merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Resim Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Heykel dersi almak isteyen herkes eğitimlerimize katılabilir. Dolayısıyla yaş sınırı bulunmuyor. Heykel kursları yaş gruplarına ve seviyelere göre planlanarak açılıyor ve her öğrencinin verimli bir eğitim alması sağlanıyor.

Heykel eğitimi almanın yararları çok fazladır ve gelişiminizi gözle görülür hale getirir. Öncelikle heykel dersleri ile becerilerinizi profesyonel dünyaya göre şekillendirebilir, geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Eğer üniversitelere hazırlanan bir öğrenciyseniz ve heykelcilikle ilgili bir bölüm okumayı düşünüyorsanız heykel kursu ile branşınızı yakından tanıyabilir, üniversite eğitiminize erkenden hazırlanabilir, kendinizi yetiştirmeye başlayabilirsiniz. Heykelcilik bölümlerinden mezunsanız ancak kendinizi sektöre girmek için yeterli hissetmiyorsanız heykel kursu ile yeteneklerinizi geliştirebilir, tasarım ve çizim yazılımlarını öğrenebilir, güncel bir programla iş hayatının gerektirdiği becerileri kazanımlarınız arasına ekleyebilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
heykel kursu fiyatları

Heykel Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Heykel Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Heykelciliğin detaylarını öğrenmek isteyip gelişmenin yollarını arayan öğrencilerimiz aynı zamanda kendilerini geliştirebilecekleri, görsel algılama ve el becerilerini geliştirebilecekleri, geleceklerine yön verebilecekleri, dijitali keşfedebilecekleri eğitimlerden de yararlandılar. Siz de Resim Akademi’nin heykel kursları dışındaki en çok tercih edilen eğitimlerini merak ediyorsanız bir keşfe çıkın!

Heykel Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Heykel kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Heykel kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi heykel kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Heykel kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

300+

Mezun Öğrenci

Heykel kursu ile yeni bir kariyere merhaba diyen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

186

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 930 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77