Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Geleneksel Türk El Sanatları Kursu

Tarihin Derin İzlerine Dokunun!

Geçmişle Geleceği Harmanlayan Bir Eğitim! - Resim Akademi Geleneksel Türk El Sanatları Eğitimi

Türk geleneklerini ve göreneklerini ortaya koyan sanatsal çalışmaların doğuşunu merak ediyor musunuz? Geleneksel Türk el sanatlarının kaynağına birlikte iniyoruz…

Anadolu motiflerini keşfedebileceğiniz, geleneksel el sanatları malzemelerinin hammaddelerini öğrenebileceğiniz, Türk tarihinde sanatın yerini anlamlandırabileceğiniz mükemmel bir geleneksel Türk el sanatları eğitimine hazır olun! Çağımızın sanat anlayışıyla geçmişten gelen sanat bakışını birlikte yorumlayabileceğiniz bir eğitimden yararlanarak geleneksel Türk el sanatlarında ustalaşabilirsiniz…

Geleneksel Türk el sanatları kursu programımızla kültür kokan bir hobi edinecek, geleceğiniz için yeni bir meslek kurgulayabileceksiniz!

Hey yıl birçok öğrenci geleneksel Türk el sanatları eğitimi alarak güzel sanatlar fakültelerinin yetenek sınavlarını başarıyla geçiyor ve Türk el sanatları alanında uzmanlaşıyor.

geleneksel türk el sanatları kursu

Tüm Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 30 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Geleneksel Türk el sanatları kursu eğitim programımızı seviyenize, yaş grubunuza, ihtiyaçlarınıza göre şekillendiriyor ve eğitimin süresini bu beklentilere göre düzenleyerek 12 haftalık ve toplamda 30 saatlik bir program veriyoruz. Uygulama ağırlıklı geleneksel Türk el sanatları eğitimi programıyla birlikte yeni deneyimlerle tanışmanıza öncü oluyor, hat sanatını, çiniciliği, ebru yapımını öğretiyor, geleneksel Türk el sanatlarına hakim olmanızı sağlıyoruz.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Resim Akademi

Türk el sanatlarının inceliklerini öğrenmek, kendinize olan güveninizi artırmak adına Avrupa standartlarında düzenlenmiş, uygulamaya ağırlık veren ve bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel geleneksel Türk el sanatları kursu programlarıyla tamamen sizin öğrenme hızınıza, bilginize hitap eden eğitiminizi alın!

geleneksel türk el sanatları kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta tasarımcıları arasında yer alan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden geleneksel Türk el sanatları eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
geleneksel türk el sanatları kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Geleneksel Türk el sanatları dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
geleneksel türk el sanatları kursu sertifika

Kurum Onaylı Sertifika

Sanat yolculuğunuzda aldığınız eğitimi belgeleyen, özgeçmişinizde yer verebileceğiniz kurum onaylı geleneksel Türk el sanatları kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında geleneksel Türk el sanatları eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

geleneksel türk el sanatları eğitimi

Hobinizi Türk Kültürüyle Yansıtın!

Aradığınız hobiyi bulamıyor musunuz? İlgi alanlarınızı ortaya çıkaracak bir deneyim mi arıyorsunuz? Türk kültürünü her zaman sevmiş miydiniz? Aradığınız eğitim bizde!

Hayatınızın sıkıcı bir düzende yürüdüğünü düşünüyorsanız, kendiniz için bir çıkış yoluna ihtiyacınız varsa, aynı zamanda da sanattan keyif alıyorsanız Resim Akademi’nin geleneksel Türk el sanatları kursu ile kendinize yepyeni bir kapı aralamanızın zamanı gelmiş demektir! Birbirinden eşsiz anadolu motifleriyle el sanatlarının büyüsüne kapılacak, kaliteli bir eğitimden geçerek ruhunuzu dinlendireceksiniz…

Türk kültürünün sanattaki yansımalarını keşfedebileceğiniz eşsiz bir geleneksel Türk el sanatları eğitimi için bizden detaylı bilgi alın, keşfe başlayın!

Hayatınıza Renk ve Anlam Kazandırın!

Ne yaparsanız yapın, amacınız kendinizi her daim geliştirmek olsun! Sanatın en eğlenceli renk tonlarıyla hem gelişecek hem de Türk el sanatlarını öğreneceksiniz…

Hayal gücünüzün doruklarına çıkmak, eskiyle yeniyi harmanlamak, rengarenk bir geleneksel sanatlar dünyasına adım atmak için Resim Akademi’ye gelin, hayatınızı değiştirin! Alacağınız geliştirici, öğretici ve sınır aştırıcı geleneksel Türk el sanatları kursu programıyla bakış açınızı değiştirin ve Türk kültürünü her alanda dikkatle izleyin.

Profesyonel eğitmenlerle, meraklı sınıf arkadaşlarınızla, iyi bir eğitim içeriğiyle sosyalleşerek el becerilerinizi geliştirmeye ne dersiniz?

geleneksel türk el sanatları eğitimleri
geleneksel türk el sanatları dersi

Türk El Sanatlarında Profesyonelleşin!

Yeni bir mesleğin tohumlarını atmak istemez misiniz? Geleneksel Türk el sanatları eğitimi alarak güzel sanatlara hazırlanın, rakiplerinizin önüne geçin!

Hedeflerinize yön verirken Türk kültürüne bağlılığınızı gözler önüne sermek istiyorsanız; geleneksel Türk el sanatları eğitimi alarak, birbirinden profesyonel eğitmenlerle ve sanatçılarla bir araya gelerek detaylı bir süreçten geçin. Sanatı gelenekle bir araya getiren motiflere hakim olun, yaratıcılığınızı Türk kültürüyle ifade edin!

Hobilerinizi meslek haline getirmek için edineceğiniz ipuçlarını takip edecek, yetenek sınavlarını başarıyla aşacak ve kültürünüzü sanatla yansıtacaksınız!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Geleneksel Türk el sanatları eğitimi ile hayatınıza farklı bir yön vermek ve eğlenerek öğrenmek için gelin, sanat ve eğitim dolu merkezimizde beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek sizin için en uygun geleneksel Türk el sanatları kursu eğitim programını planlayalım, meraklarınıza özel geliştirilmiş eğitimi almaya başlayın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun geleneksel Türk el sanatları eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre geleneksel Türk el sanatları eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan geleneksel Türk el sanatları dersleri veriyoruz.

geleneksel türk el sanatları kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi geleneksel türk el sanatları dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Profesyonel hayatta yer almak isteyen öğrencilerimize kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Geleneksel Türk el sanatları kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Geleneksel Türk El Sanatları Kursları ile Sanatın Kalbine Yolculuk Yapın!

Güzel sanatların gelenekle harmanlandığı en iyi geleneksel Türk el sanatları kursu programı Resim Akademi’de! Yeni öğretilerle geleneği birleştiren ve sanatın anlamını ortaya koyan bir eğitime ihtiyacınız varsa Resim Akademi’nin yaratıcı, öğretici ve sanat dolu ortamına dahil olmalısınız…

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi geleneksel türk el sanatları kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik geleneksel Türk el sanatları eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
geleneksel türk el sanatları kursları

Sanatınızı Ortaya Koyun!

Alanında ün yapmış uzman eğitmenlerle ve Türkiye'nin en iyi geleneksel Türk el sanatları eğitimi programlarıyla sanatınızı icra etmeye başlayın!

Kayıt Ol »

El Becerinizi Geliştirin!

Uygulamalı eğitimlerle deneyim kazanmaya, işin uzmanlarıyla detaylı çalışmalar yapmaya, herkesin hayranlık duyduğu bir sanatçı olmaya ne dersiniz?

meb ruhsatlı geleneksel türk el sanatları kursu

MEB Ruhsatlı Geleneksel Türk El Sanatları Kursu

Bir eğitim kurumu olarak geleneksel Türk el sanatları kursu eğitimlerimizi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı eğitim kurumumuzda, yasal yollarla veriyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir geleneksel Türk el sanatları kursu olarak öğrencilerimize tamamen MEB standartlarında bir içerikle eğitim sunuyoruz. Sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlarımıza, deprem dayanıklılık raporlarımızdan eğitim materyallerimize kadar her konuda MEB standartlarına bağlı kalıyoruz. Güvenilir bir eğitim kurumunda, eğlence dolu bir geleneksel Türk el sanatları eğitimi için katılım sağlayabilir, Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun bir eğitimden geçebilirsiniz.

Teoride bir eğitimden ziyade, uygulamalı eğitimlerimizle beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde programlar oluşturuyoruz. Geleneksel Türk el sanatları kursu eğitimi süreci boyunca müze ve resim sergisi gezileri, atölye çalışmaları düzenliyor, öğrendiklerinizi pekiştirmeniz için sanatsal fırsatlar sunuyoruz. Geleneksel Türk el sanatları kursu dersleri ile kaliteli bir program içeriğine dahil olan öğrencileri mezun ediyoruz.

Geleneksel Türk el sanatları kursu eğitimi alırken özellikle yasal olmayan yerlerden uzak durmalı, MEB ruhsatı bulunan Resim Akademi’yi tercih ederek güvenli eğitim yuvasında bulunmalısınız. Uluslararası standartlarda düzenlediğimiz programlarımızla; kaliteli, konforlu ve güvenli eğitim ortamlarımızla seramik ve cam tasarım eğitimleri veriyoruz.

Uygulamalı Geleneksel Türk El Sanatları Eğitimi

Öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek atölye çalışmaları, sergiler ve etkinlikler ile sanatı hayatlarına dahil ediyoruz!

Öğrencilerimizin geleneksel Türk el sanatları kursu sonunda başarılı birer sanatçı olmalarını, ortaya en iyi işlerini çıkarabilmelerini istiyor, bu yüzden teorik ve pratik uygulamaları aynı anda sunuyoruz. Bol bol pratiği teşvik ediyor, el becerilerini geliştirecek egzersizlerle başarılarını yükseltmelerini sağlıyoruz.

Her türlü teknolojik imkanı ve yeterli düzeyde malzemeyi öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmek için kullanıyor, uzman eğitmenlerimizin birebir ilgisiyle geleneksel Türk el sanatları kursları veriyoruz. Uygulamalı eğitim olmadan öğrencilerimizin el yeteneklerinin gelişmeyeceğini biliyor, işte bu yüzden bol pratiği önemsiyoruz.

Teoriği değil pratiği öğretiyoruz! Öğrencilerimizin eğlenerek öğrendikleri geleneksel Türk el sanatları eğitimi sistemimizi geliştiriyor ve güncelliyoruz.

uygulamalı geleneksel türk el sanatları eğitimi
geleneksel türk el sanatları eğitimleri

Uluslararası Standartta Geleneksel Türk El Sanatları Eğitimi

Geleneksel Türk el sanatları programımızı bireysel farklılıkları esas alarak hazırlıyor, güncelliği koruyarak Avrupa standartlarında bir kaliteyi yakalıyoruz.

Bugüne kadar 250’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz bu yeni geleneksel Türk el sanatları eğitimi metodumuzda kursiyerlerimizin öğrenme hızına, bilgisine ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken baz aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, eğitim salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

İster hobi amaçlı geleneksel Türk el sanatları eğitimi almak isteyin, isterseniz amacınız meslek edinmek olsun ayrıcalıklı bir geleneksel Türk el sanatları kursu ile hayallerinizi gerçekleştireceksiniz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Geleneksel Türk el sanatları eğitimleri ile yeteneklerinizin sınırlarını keşfetmenize öncülük ediyor ve aynı zamanda yeni bir mesleğe adım atma tüyoları veriyoruz.

Öğrencilerimizin geleneksel Türk el sanatları kursları boyunca yanlarında oluyor, sergiledikleri performansı değerlendiriyor, geleceklerine yön vermelerini sağlıyoruz. Alanlarına destek olacak ek eğitimlere yönlendirmelerini yapıyoruz, güzel sanatlara hazırlık eğitimleri almalarına destek oluyor, kariyer hedefleri için kendilerini geliştirmelerini sağlıyoruz..

Gelecek hedefleri arasında başarılı bir geleneksel Türk el sanatları sanatçısı olma hayali bulunan öğrencilerimiz için mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak bilgiler kazandırıyor, beklentilerini ve ihtiyaçlarını doğru yöntemlerle belirliyoruz. Reklam ve tanıtım uygulamalarında, PR çalışmalarında destekçileri oluyoruz.

Başarılı ve ünlü bir sanatçı olmanız için eğitim ihtiyaçlarınızdan imajınıza kadar ufak dokunuşlarımızla hayatınızı değiştiriyoruz.

geleneksel türk el sanatları dersi
geleneksel türk el sanatları dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Geleneksel Türk el sanatları eğitimleri bittikten sonra da öğrencilerimize destek sunarak hayallerinin peşinden gitmelerine destek oluyor, akıllarındaki soruları cevaplandırıyoruz!

Resim Akademi olarak sadece geleneksel Türk el sanatları eğitimleri süresince değil mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Sanatıyla fark yaratmak isteyen kursiyerlerimize geleneksel Türk el sanatları kursları dışında teknik eğitimlerden güzel sanatlara hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla destek olmayı sürdürüyoruz.

Geleceğinizde sanata yer açmanız için geleneksel Türk el sanatları eğitimi sonrasında da akademi ailesinin desteğini hissetmenizi sağlıyoruz.

Öğrenci Yorumları

Yeni Bir Hobiye Ne Dersiniz?

Ebrudan hat sanatına… Yeni bir hobi ve deneyimler için sanata “merhaba” diyeceğiniz bir eğitimle tanışın!

Geleneği Sanatla Buluşturun!

Geleneksel Türk el sanatlarını öğrenerek kendinizi bu büyülü dünyaya kaptırın ve sanatınızı konuşturun!

Profesyonel Çalışmalarınıza Başlayın!

Sanatçı olma isteğiyle yanıp tutuşuyorsanız hayallerinizin önünü açın, mesleğinizi belirleyin!

geleneksel türk el sanatları kursu mezunları

250+ Mezun Öğrenci

Eğitim vermeye başladığımız ilk günden bu yana ülkemizden ya da dünya üzerindeki birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerimize geleneksel Türk el sanatları kursları ile teknik ve pratik yönler aktardık.

Tam donanımlı geleneksel Türk el sanatları kursu merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel geleneksel Türk el sanatları eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden yüzlerce öğrenciye eğitim verdik.

Öğrencilerimizi bireysel olarak değerlendirdiğimiz geleneksel Türk el sanatları eğitimi programlarıyla öğrenme hızlarını ve deneyimlerini göz önünde bulunduruyoruz.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Profesyonel bir sanatçı olmak istiyorsanız ve aynı zamanda diğer eğitimlerimizi de merak ediyorsanız tüm çalışmalarımızla tanışmak için geç kalmayın!

Geleneksel Türk el sanatları kursları ile kendi yeteneklerinizi ortaya koyarken kendinizi geliştirmeye devam etmek istiyorsanız eğlenceyi sürdürmek için farklı alanlardaki 14 hobi eğitimini inceleyebilir, teknik anlamda size çok fazla deneyim kazandıracak 14 farklı teknik eğitimden yararlanabilir, kurumsal eğitim programlarıyla kariyer hedeflerinizi genişletebilir, workshoplarımızla gelişiminizi sürdürebilirsiniz. Güzel sanatlara hazırlanıyorsanız, hazırlık kurslarımızla tanışarak yeteneklerinizi ortaya koyacağınız ve güzel sanatlar yetenek sınavlarına hazırlanacağınız detaylı eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

Hayat boyu öğrenme prensibiyle gelişiminizi sürdürmek istiyorsanız geleneksel Türk el sanatları kursu programı dışında da Resim Akademi’den yararlanarak donanım kazanabilirsiniz.

geleneksel türk el sanatları dersleri
sosyal etkinlikler geleneksel türk el sanatları kursu

Sosyal Etkinlikler

Sanat dolu bir ortamda, çeşitli etkinliklerle eğlenerek ve öğrenerek sosyalleşen öğrencileri görmek isterseniz Resim Akademi’ye yönelin!

Geleneksel Türk el sanatları kursu programından yararlanan öğrencilerimiz için eğitimleri dışında da sosyalleşebilecekleri etkinlikler düzenliyoruz. Böylece deneyimli eğitmenleriyle ve arkadaşlarıyla kaliteli vakit geçirmeye devam ediyorlar, öğrenmenin sınırsız olduğunu keşfediyorlar. Sınıf arkadaşlarıyla playstation, bowling, satranç turnuvalarına katılabilen öğrenciler aynı zamanda alanında ünlü isimlerle bir araya geldikleri organizasyonlardan da yararlanabiliyorlar, müze gezilerine, sergilere, workshoplara katılabiliyorlar.

Geleneksel Türk el sanatları eğitimi alırken gönlünüzce eğlenmeye devam etmek ve huzur dolmak istiyorsanız Resim Akademi’nin bu samimi atmosferine davetlisiniz.

Sanat Cafe

Geleneksel Türk el sanatları dersi aralarında ve sonrasında rahatça soluklanabileceğiniz, sanat sohbetlerine eşlik edebileceğiniz Sanat Cafe’de sizi ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece geleneksel Türk el sanatları eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşacakları, farklı sanat organizasyonlarına katılarak kendilerini geliştirebilecekleri bir akademimiz var. Sanat Cafe’de bir kahve içerken yeni arkadaşlıklar edinecek, eğitmenlerinizle resme ve sanata dair sohbetler edeceksiniz.

Resim Akademi’nin her köşesinde sanatı bulacaksınız! Eğlenirken, öğrenirken ve dinlenirken keyif almanız için gerekli olan tüm detaylar burada!

bakırköy sanat cafe
geleneksel türk el sanatları workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü sanatçılarını, ressamlarını, tasarımcılarını, el sanatları dâhilerini ve sanat eleştirmenlerini kurumumuzda ağırlıyor, merak ettiklerinizi öğrenmenizi sağlıyoruz.

Birbirinden değerli sanatçıların workshop eğitimlerini kaçırmamanız adına Resim Akademi’de buluşmamızın tam zamanı! Böylece hem alanında profesyonelleşmiş isimleri dinleme şansına erişebilecek hem de workshop etkinlikleriyle sanatın tadını çıkaracaksınız. Geleneksel Türk el sanatları eğitiminin eşsiz özelliklerini keşfetmek için atölyelerimizde merak ettiklerinizi kolayca öğrenebilir, kurumumuzda keyif alabilirsiniz.

Yıllarını Türk el sanatlarına adamış ünlü isimlerin deneyimlerini dinlemek, merak ettiklerinizi öğrenmek için workshoplarımıza katılın!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Geleneksel Türk el sanatları eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Seramik ve Cam Tasarım Kursu Detaylı Eğitim Programı

Görsel ve plastik sanatlar alanında beceriler kazanmak istiyor, iyi bir seramik ve cam tasarım eğitimi ile yeteneklerinizi sergilemek mi istiyorsunuz? O halde alanında uzmanlaşmış en iyi eğitmenlerden alacağınız seramik ve cam tasarım kursları için geliştirdiğimiz eğitim programımızı incelemeli, erken kayıt fırsatlarımızı yakalamalısınız…

Geleneksel Türk el sanatları eğitimi programının size kazandıracakları;
 • Geleneksel Türk el sanatları alanında yeteneklerinizi geliştireceksiniz.
 • Türk kültürünün sanata etkilerini öğreneceksiniz.
 • Görsel algılama yetenekleriniz artacak.
 • El sanatlarında tasarımsal bakış açısı kazanacaksınız.
 • El becerileriniz gözle görülür ölçüde artacak.
 • Zanaat öğrenmenin coşkusunu hissedeceksiniz.
 • Mesleki açıdan deneyim kazanacaksınız.
 • Geleceğinize yön vereceksiniz.
 • Ebru sanatını, hat sanatını veya minyatür sanatını detaylarıyla öğreneceksiniz.

Geleneksel Türk el sanatları kursu programımıza öncelikle temel çizim ve tasarım bilgilerimizi gözden geçirerek başlıyoruz. 1. Ay Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Programı:
 • Temel Sanat Eğitimi
 • Tasarımın Temel İlkeleri
 • Mesleki Tasarım
 • Tasarımda Kompozisyon Kuralları
 • Temel Çizim Teknikleri
 • Çizgi ve Ton Çalışmaları
 • Geometrik Form Çalışmaları
 • Nesne Çizimleri
 • İmgesel Kompozisyonlar
 • Renkli Kalem Egzersizleri
 • Üç Boyutlu Tasarım
 • Türk Tasarım Motifleri
Artık teorik bilgilerimizi gerçek dünyaya taşımaya hazırız! Geleneksel Türk el sanatları kursları ile keyifli uygulamalar bizi bekliyor.

Hat sanatına ilgi duyan öğrencilerimizle birlikte geleneksel Türk el sanatları kursu programımıza hat dersleri ile devam ediyoruz. 2. ve 3. Ay Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Programı birinci seçenek:
 • Hat Sanatı Tarihi
 • Hat Çeşitleri
 • Hat Sanatında Ekoller
 • Hat Sanatında Kullanılan Malzemeler
 • Kalem Çeşitleri
 • Kalem Açma Usulü
 • Kağıt Boyama
 • Aharlama
 • Mühreleme
 • Sülüs Hattı ile Uygulamalar
 • Nesih Hattı ile Uygulamalar
İki aylık hat dersleri ile el yatkınlığınızı ciddi ölçüde geliştirecek, başarılı hat örnekleri ortaya çıkarmaya başlayacaksınız.

Eğer ebru sanatının temellerini öğrenmek istiyorsanız geleneksel Türk el sanatları kursu programımızda size de yer var! 2. ve 3. Ay Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Programı ikinci seçenek:
 • Ebru Sanatında Kullanılan Malzemeler
 • Ebru Boyama Çeşitleri
 • Ebru Çeşitleri
 • Battal Ebru
 • Tarz-ı Kadim
 • Mustafa Düzgünman Usulü
 • Ethem Efendi Usulü
 • Gelgit Ebru
 • Şal Ebrusu
 • Taraklı Ebru
 • Ebru Sanatında Sık Kullanılan Çiçekler
 • Çiçek Tasvirinde Renklerin Ayarlanması
 • Ebrunun Farklı Yüzeylere Uygulanışı
Ebru sanatının sırlarını öğrenmek, ruhunuzun rengini suya damıtmak istiyorsanız aradığınızı geleneksel Türk el sanatları dersleri ile bulacaksınız!

Geleneksel Türk el sanatları eğitimi programımızda ilgili kursiyerlerimizle birlikte minyatür derslerine devam ediyor, minyatür sanatında el yatkınlığımızı geliştiriyoruz. 2. ve 3. Ay Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Programı üçüncü seçenek:
 • Geleneksel Minyatür Sanatında Perspektif
 • Minyatürde Işık ve Gölgelendirme
 • Minyatür Çiziminde Kullanılan Malzemeler
 • Renk Skalası
 • Doğa Unsurlarının Çizimi
 • Yer Şekillerinin Çizimi
 • Işık ve Gölge Egzersizleri
 • Hayvan Türlerinin Çizimi
 • İnsan Çizimleri
 • Klasik Minyatür Eserlerinin Analizi
Geleneksel Türk el sanatları kursları çizim becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra sanat ufkunuzda da yeni bir boyut açacak!

Kursiyerlerimize sunduğumuz bir diğer seçenek de çinicilik! Geleneksel Türk el sanatları kursu ile çini dekorlamanın sırlarını öğreniyoruz… 2. ve 3. Ay Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Programı dördüncü seçenek:
 • Çiniciliğin Tarihi
 • Desen ve Kompozisyon Çalışmaları
 • Ana Desenler
 • Geleneksel Desen Motifleri
 • Desen Tasarımı
 • Geleneksel Çinicilikte Desen Tasarımı
 • Çini Dekorlama
 • Taptap Uygulamaları
 • Çini Boyaları
 • Sırça Çekme
 • Renkli Sır Tekniği
 • Çinicilikte Hat Uygulamaları
Türk sanatının farklı boyutlarını geleneksel Türk el sanatları eğitimi ile tanıyacak, kültür motiflerimizin güzelliğine hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

Geleneksel Türk el sanatları kursu ile sizlere sunduğumuz son seçenek ise tezhip! Tezhip dersleri ile klasik kitap süsleme becerilerini kazanımlarımız arasına ekleyeceğiz. 2. ve 3. Ay Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Programı beşinci seçenek:
 • Tezhip Sanatı ve Tarihi
 • Tezhip Sanatında Kullanılan Temel Motifler
 • Tezhip Sanatında Kullanılan Malzemeler
 • Renk Skalası
 • Müzehhip Üslubu
 • Şahkulu Üslubu
 • Sazyolu Üslubu
 • Tezhip Sanatında Boyama Usulleri
 • Kenarsuyu Bezemeleri
 • Altın Kullanımı ve Murakka
 • Tezhip Sanatında Hat Kullanımı
 • Kare Levha Tezhibi
Geleneksel Türk el sanatları eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanatını geliştirmek ve kariyerinde büyük adımlar atmak isteyen kursiyerlerimize diğer teknik eğitimlerimiz ve eğitim sonrası kariyer danışmanlığı seçeneklerimizle destek olmayı sürdürüyoruz!

Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Programı – 250’nin Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Yeni bir zanaat öğrenmek, yeteneklerinizi açığa çıkarmak ve başarılı olmak istiyorsanız geleneksel Türk el sanatları kursları ile kendinize yeni bir sanat yolculuğunun kapılarını aralayacaksınız. İsteklerinizi ve hedeflerinizi gerçekleştirmek için atacağınız adımları destekliyor, en iyi geleneksel Türk el sanatları kursu eğitimini almanızı sağlıyoruz.

Geleneksel Türk El Sanatları Eğitimi Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Programı

Sanatınızı icra etmek, Türk el sanatlarında beceriler kazanmak istiyorsanız gelişiminize destek veren bir eğitim içeriğine hazırlanın!

Geleneksel Türk el sanatları kursu eğitim programımızı seviyenize, yaş grubunuza, ihtiyaçlarınıza göre şekillendiriyor ve eğitimin süresini bu beklentilere göre düzenleyerek 12 haftalık ve toplamda 30 saatlik bir program veriyoruz. Uygulama ağırlıklı geleneksel Türk el sanatları eğitimi programıyla birlikte yeni deneyimlerle tanışmanıza öncü oluyor, hat sanatını, çiniciliği, ebru yapımını öğretiyor, geleneksel Türk el sanatlarına hakim olmanızı sağlıyoruz.

Özgüveninizi sınırsızca geliştirecek, yeteneklerinizi ortaya çıkaracak, profesyonellik kazandıracak geleneksel Türk el sanatları eğitimleri için Resim Akademi’ye bekliyoruz.

Geleneksel Türk el sanatları eğitimi ile başarılı ve bağımsız bir sanatçı olabileceğiniz gibi kazandığınız deneyimle el sanatları konusunda aranan bir usta olabilirsiniz.

geleneksel türk el sanatları dersi

Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi eğitimlerimizin tümünde sertifika veriyor, öğrencilerimizin yetkinliklerini belgeliyoruz. Geleneksel Türk el sanatları kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Kurum onaylı geleneksel Türk el sanatları kursu sertifikası, eğitiminizi belgeler niteliktedir. Ayrıca MEB onaylı sertifika programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi talebinde bulunmak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Tabii ki, Resim Akademi’den alınan eğitimlerde tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı veriyoruz. Dersini kaçıran öğrencilerimizin katılım sağlayamadıkları geleneksel Türk el sanatları dersini farklı sınıf veya şubemizde telafi etmelerini sağlıyoruz.

Geleneksel Türk el sanatları kursu eğitmen kadromuz; görsel sanatların farklı dallarında uzmanlıklara sahip, Türk el sanatlarında ustalaşmış, Türkiye’nin en önemli sanatçılarından, tasarımcılarından, ressamlarından veya akademisyenlerinden oluşuyor.

Resim Akademi olarak geleneksel Türk el sanatları eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak, ilerlemelerini izleyerek, uzmanlaşmak istedikleri branşa ve eğitimden beklentilerine yönelik çalışmalarla oluşturuyoruz. Geleneksel Türk el sanatları kursu sınıflarımızı da öğrencilerimizin öğrenme hızlarını, yaşlarını, yeteneklerini, öğrenim dillerini, eğitsel ihtiyaçlarını baz alarak planlıyoruz. Geleneksel Türk el sanatları kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimlerin özel ya da grup olarak mı alınmak istendiğine göre değişiyor. Beklentilerinize en uygun eğitim programının planlanması ve geleneksel Türk el sanatları kursu ücretleri için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Resim Akademi geleneksel Türk el sanatları kursu eğitim merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Resim Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Geleneksel Türk el sanatları dersi almak isteyen herkes eğitimlerimize katılabilir. Dolayısıyla yaş sınırı bulunmuyor. Geleneksel Türk el sanatları kursları yaş gruplarına ve seviyelere göre planlanarak açılıyor ve her öğrencinin verimli bir eğitim alması sağlanıyor.

Geleneksel Türk el sanatları eğitimi almanın birçok yararı bulunur, ancak bu yararlardan en önemlisi el becerilerinizi geliştirmesidir. Türk el sanatlarını öğrenmeniz, geleneksel çalışmaların inceliklerini bilmeniz açısından bu eğitimden yararlanmalısınız. Ayrıca güzel sanatlara hazırlanıyorsanız ve geleneksel Türk el sanatları alanını tercih edecekseniz de bu eğitimden yararlanabilirsiniz. Sadece hobi edinmek, örneğin ebru sanatının detaylarına hakim olmak ve beceri kazanmak istiyorsanız almanız gereken eğitim geleneksel Türk el sanatları dersleri olacaktır. Deneyimlerinizi ve el becerilerinizi artırmak, yeni bir meslek veya hobi edinmek için geleneksel Türk el sanatları eğitimi almalısınız.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
geleneksel türk el sanatları kursu fiyatları

Geleneksel Türk El Sanatları Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Kendinizi sanata ait hissediyorsanız ve başarılı bir sanatkâr olmayı hayal ediyorsanız eğitiminizi tamamladıktan sonra, sizin gibi sanata gönül vermiş ve geleneksel Türk el sanatları eğitimi aldıktan sonra başka eğitimlerimize de yönelmiş diğer öğrencilerimizin aldıkları eğitimlerden de yararlanabilirsiniz. Resim Akademi’nin geleneksel Türk el sanatları kursları dışındaki en çok tercih edilen eğitimlerini inceleyin…

Geleneksel Türk El Sanatları Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Geleneksel Türk el sanatları kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Geleneksel Türk el sanatları kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi geleneksel Türk el sanatları kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Geleneksel Türk el sanatları kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

250+

Mezun Öğrenci

Geleneksel Türk el sanatları kursu ile yeni bir kariyere merhaba diyen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

249

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.245 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77