Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi Seramik ve Cam Kursu – Kurs Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Vaktinizi ve Paranızı Boşa Harcamayın!

Her yıl seramik ve cam kursu almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini ya yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyetle daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar.

Diğer birçok sektörde olduğu gibi son yıllarda eğitim sektöründe de merdiven altı, kaçak kurumların sayısının giderek arttığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yıllarını sanata vermiş bir kurum olarak sanatseverleri bu konuda uyarmak, en iyi seramik ve cam kursu programını seçmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. İşte seramik ve cam kursu seçerken dikkat edilecekler...

1. MEB Ruhsatı Var Mı?

Kurumun MEB ruhsatı olup olmadığına bakmak kaçak bir seramik ve cam kursu ile muhatap olup olmadığınızı anlamanın en iyi yollarından biridir. Eğer tabelasında MEB ibaresi göremiyorsanız o kurumun MEB onayı yoktur. En iyi seramik ve cam kursu gibi ifadelere kanmayın, bir kurumun MEB ruhsatı yoksa o kurum eğitim veremez! Kaçak seramik ve cam kursları ile işbirliği yaparak suça ortak olmayın!

2. Kaç Yıldır Sektörde?

Sektörde uzun yıllardır var olan, deneyimi ve organizasyon becerisiyle öne çıkan en iyi seramik ve cam kursları için mezun öğrencilerin yaptıkları yorumları inceleyin, vaktinizi ve paranızı vereceğiniz kurs merkezinin geçmişini iyi araştırın. Yeni açılan veya her yıl farklı bir isimle tekrar sektöre girerek sanatseverleri kandırmak isteyen seramik ve cam kursu programlarının tuzağına düşmeyin!

3. Eğitmen Kadrosu Deneyimli Mi?

En iyi seramik ve cam kursu, alanında uzman eğitmenlerle size özel kurs programları düzenleyen kurstur! Henüz Güzel Fakültelerinde öğrenci olan eğitmen kadrolarıyla sizlere kaliteli bir eğitim vereceğini vadeden kurslara aldanmayın. Önemli olan parıltılı reklamlar değil, nasıl bir eğitim alacağınız. Yıllarını sanata adamış, deneyimli eğitmenlerden seramik ve cam kursu almak sizi hem akademik hem de mesleki hayatınızda bir adım öne geçirir.

4. Sınıf Mevcudu Kaç Kişi?

En iyi seramik ve cam kursları için sınıf mevcudunu maksimum 12 kişiyle sınırlı tutan kurslara göz atın! Sürümden kazanmayı amaçlayan kurs merkezleri 20-30 kişilik kalabalık sınıflarda ders vererek verimli bir sınıf ortamı yaratmak yerine daha fazla para kazanmayı amaçlar. Seramik ve cam kursu seçerken sınıf mevcudunun kaç kişi olacağını önceden sorun, beklenmedik bir sürprizle karşılaşmayın.

5. Etkinlikler Düzenliyor Mu?

Kaliteli bir seramik ve cam kursu için kurs merkezinin sizlere dersler dışında ne gibi olanaklar sunduğunu araştırın. Etkinlikler, atölyeler, sanatın ustalarıyla söyleşiler gibi ekstra aktiviteler barındırmayan kurslarda işin temellerini öğrenseniz bile inceliklerini öğrenemez, deneyim kazanamazsınız. Bu nedenle seramik ve cam kursu seçerken sizi geleceğe en iyi hazırlayacak eğitim kurumunu seçmeye özen gösterin...

Eğitim Ciddi Kurumların İşidir!

Seramik ve cam kursu sayılarının artmasıyla güvenilir bir kurs merkezi bulmanın iyice zor bir hal aldığını kabul ediyoruz. Yine de yukarıda saydığımız hususlara dikkat ettiğiniz takdirde sizin için en iyi seramik ve cam kursu hangisi bulabileceğinize inanıyoruz. Hayallerinizi güvenilmez kurumlara teslim ederek tutkunuzun günden güne azalmasına izin vermeyin...

Gerçek bir sanat merkezinde işin teorisiyle pratiğini bir araya getiren, sanat tutkunuzu sizinle paylaşan bir eğitim kurumuyla tanışmak ve uluslararası standartlarda bir seramik ve cam kursu almak için bizimle iletişime geçin! Eğitim danışmanlarımızla görüşün, sizin için en uygun seramik ve cam kursu programını belirleyelim!

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77