Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Seramik ve Cam Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Mesleğinizle Dünyayı Güzelleştirin!

Söz konusu güzel sanatlar olduğunda çoğu insan meslek olanaklarının kısıtlı olduğuna inanarak geleceğini sanatla şekillendirme düşüncesinden uzak durur. Ancak vurgulamak gerekir ki seramik ve cam bölümü mesleki anlamda olanakları kısıtlı bölümlerden biri değildir. Geleneksel sanatlarımızdan biri olan seramik ve cam ustalığı günümüzde de rağbet görmekte, gündelik hayatımızdaki pek çok eşyada öne çıkmaktadır.

Seramik ve cam bölümü iş olanakları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edin. Tarihimizin en eski mesleklerinden biri olan seramik ve cam ustalığı hakkında sizlere bilgi aktaracak, ülkemizde seramik ve cam bölümü mezunu olarak hangi işleri yapabileceğinize göz atacağız.

Seramik Endüstrisinde Çalışabilirsiniz

Seramik ve cam ustalığı her ne kadar tarihi bir sanat olsa da günümüzde de ülkemizin birçok ilinde seramik ve cam tasarım atölyesi bulunmaktadır. Seramik ve cam bölümü mezunu olarak farklı atölyelerde iş bulabilir, seramik endüstrisinde el ve torna ürünleri üretebilir, alçı kalıp dökümü yapabilirsiniz.

Kendi Atölyenizi Açabilirsiniz

Seramik ve cam bölümü mezunları için bir diğer olanak da kendi atölyelerini açmaktadır. Seramik ve cam ustası olarak mesleğinizi başka atölyelerde yapmak zorunda değilsiniz. Kendi atölyenizi açarak tasarladığınız ürünleri üretebilir, mesleğiniz saygı duyulur ustalarından biri haline gelebilirsiniz. Yeter ki isteyin ve hayalleriniz için çalışmaktan vazgeçmeyin.

Eğitmen Olabilirsiniz

Seramik ve cam bölümü mezunları ne iş yapar? Bu noktada hemen vurgulamak gerekir seçenekleriniz yalnızca seramik ve cam ustası olmak değildir. Eğitmen olmayı seçerek gelecek nesillere tarihi seramik ve cam tasarım sanatının inceliklerini aktarabilirsiniz. Kendi atölyenizde hem seramik ve cam ürünler üretebilir hem de öğrenci yetiştirebilir, böylelikle mesleğin bugünü ve geleceği için bir arada yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca özel eğitim kurumlarında da seramik ve cam kursları verebilirsiniz.

Sanat Danışmanlığı Yapabilirsiniz

Seramik ve cam bölümü mezunu olarak serbest seramik sanatçılığı yapabileceğiniz gibi farklı firmaların iç ve dış mimari duvar uygulamalarına destek olabilir, uygulama alanında çalışabileceğiniz gibi sanat danışmanı olarak dışarıdan bilgi ve deneyimlerinizi aktarabilirsiniz. Seramik ve cam ustası olarak mimari yapıların daha özgün ve estetik bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Kendinizi Geliştirdiğiniz Sürece Yolunuz Açık!

Seramik ve cam bölümü mezunları için kendilerini geliştirdikleri sürece oldukça fazla seçenek sunar. Mesleki tatmin ve yüksek bir kazancı bir arada bulabileceğiniz seramik ve cam ustalığı ile geleceğinizi sanatla şekillendirebilirsiniz! Sanat karın doyurmaz diyenlere aldanmayın, tutkularınızın peşinden gidin!

Eğer siz de gelişiminizi sürdürmek istiyorsanız seramik ve cam bölümü ile yetinmeyin! Türkiye’nin en iyi sanat okulu Resim Akademi’de kendini geliştirmek isteyenlere teknik eğitimler ve workshoplar hazırladık. Alanında deneyimli eğitmenlerle birlikte atölye çalışmalarına katılın, işin teknik sırlarını öğrenin, hem deneyim kazanın hem de kendinizi geliştirin...

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77