Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi Animasyon Kursu – Kurs Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Kalitesiz Kurslarla Boşa Emek Harcamayın!

Her yıl animasyon kursu almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini ya yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyetle daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar.

En iyi animasyon kursu gibi dikkat çekmek için atılan spotlara aldanmadan, kurs alacağınız kurumu kontrol edin… 15 yılı aşkın bir süredir eğitim sektöründe olan bir kurum olarak animasyon kursu seçerken dikkat edilecekler hakkında size ipuçları sunmanın faydalı olabileceğine inanıyoruz. Aşağıda sayacağımız hususları görüştüğünüz her eğitim kurumunda arayın, kendi gözlerinizle görmeye çalışın veya kurum yetkililerine açık bir şekilde sorun.

1. MEB Ruhsatı Var Mı?

Bir eğitim kurumunun sahip olması gereken temel standartları ne derece karşıladığını öğrenmek istiyorsanız ilk bakmanız yer MEB ruhsatı olup olmadığıdır. Eğer kurumun MEB ruhsatı yoksa en iyi animasyon kursu gibi iddialı ifadeler kullansa da aslında kaçak bir eğitim kurumudur, dolayısıyla herhangi bir alanda eğitim veremez. MEB ruhsatı; ilgili kurumun bina güvenliği, derslikler, eğitmen kadrosu, ders içerikleri ve araç gereçleri gibi konularda asgari standartları karşıladığını gösterir.

2. Kaç Yıldır Sektörde?

Günümüzde hem dijital ortamda hem de fiziksel dünyada çok sayıda animasyon kursu ile karşılaşmaktayız. Bunların büyük çoğunluğu gerçek bir sanat okulu olmaktan ziyade animasyon kursları ile elde edebileceği kazancı gördüğü için sektöre girmeye çalışan kurumlar veya kişilerdir. Bu tür kurumların çoğu zaman kursiyerlerine gerçekten bir şey katma amacında olmadığını ifade etmek gerekir. Bunların yanı sıra sektörde yeni bir kurs merkezi olarak ortaya çıkan, halbuki yalnızca ismini değiştiren pek çok eğitim kurumuna da rastlamak mümkündür. Memnuniyetsiz öğrencilerle dolu geçmişlerini gizlemek için böyle bir yola başvuran bu tür kurslardan korunabilmek için en iyi animasyon kursları hakkında araştırma yaparken kurumların geçmişine bakmayı unutmayın!

3. Eğitmen Kadrosu Yeterli Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi’ne göre bir eğitim kurumunun MEB ruhsatı alabilmesi için eğitmenlerinin usta öğretici niteliğine sahip olması gerekir. Ancak bu elbette işin asgari boyutudur. İyi bir animasyon kursu bu temel standardın yanı sıra deneyimli, alanında uzman ve başarılarıyla sektörde ismi bilinir hale gelen eğitmenlerle çalışır. Sizin için en iyi animasyon kursu programını arıyorsanız görüştüğünüz kurumlara sormanız gereken soruların başında eğitmenlerinin yeterliliği gelmektedir.

4. Sınıf Mevcudu Kaç Kişi?

Ucuz animasyon kursu veren firmaların bunu yapabilmesini sağlayan sırlar üzerine hiç düşündünüz mü? Bunu yapabilmelerini sağlayan en önemli faktörlerin başında sınıf mevcudunu yüksek tutmaları gelmektedir. 30-40 kişilik tıka basa dolu sınıflarda sürümden kazanmayı hedefleyen bu tür kurumlar en iyi animasyon kursu gibi iddialara sahip olsa da aslında mantıkları ne kadar kazansak kardır şeklindedir. Eğitmeninizle etkileşim şansına sahip olacağınız verimli bir animasyon kursu için sınıf mevcudunun en fazla 10-12 kişi arasında olmasına dikkat edin…

5. Ders Ekipmanları Yeterli Mi?

Animasyon kursu gibi kurs programları yüksek ölçüde teknoloji desteğine ihtiyaç duyar. Başta bilgisayar olmak üzere animasyon ve çizim yazılımları, çizimler için üçüncü parti ekipmanlar gibi araç gereçler dersin verimli bir biçimde işlenmesi için olmazsa olmazdır. Bu nedenle animasyon kursu seçerken kesinlikle ders araç gereçlerini sorun, gerekirse göz atmak isteyin…

En İyi Animasyon Kursu İhtiyaçlarınıza En Uygun Olandır!

En iyi animasyon kursları gibi reklam spotlarının peşine düşmeden önce ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi doğru şekilde belirlemeye çalışın. Sizin hedeflerinize uygun olmayan bir kurs, sonsuz sayıda olanağa barındırsa da işinize yaramayacaktır, hedeflerinizden vazgeçmenize neden olacak bir kursu tercih etmeyin…

Gelin, bir kahvemizi için, sizin için en uygun animasyon kursu programını birlikte belirleyelim. Resim Akademi’de seviyenizi, beklentilerinizi, isteklerinizi, ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi göz önünde bulundurarak kurs programımızı sizinle birlikte planlıyor, ders telafisi ve kayıt dondurma hakkı gibi olanaklarla zamanınızı esnek bir şekilde kullanmanıza olanak tanıyoruz.

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77