Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Karakalem Çizim Kurslarında Neler Öğrenilir? Karakalem Eğitimi Almak İçin Yetenekli Olmak Şart mı?

Online Karakalem Çizim Kursları Verimli Olur mu? 

Karakalem çizim kurslarına son dönemde büyük bir ilgi var. Hem hobi olarak hem de mesleki açıdan kazanım sağlamak isteyen herkes karakalem eğitimine başlıyor. Siz de karakalem çizime ilgi duymaya başladıysanız öncelikle sizlere şunu öneriyoruz. Video izleyerek karakalem yapmayı öğrenmeniz çok zor. 

Karakalem çizim tekniklerini öğrenebilmeniz, kalemi doğru bir şekilde yönlendirebilmeniz, gölgeleri ve kontrastı ayarlayabilmeniz için bir karakalem çizim kursuna başvurmanız daha doğru olur. Karakalem çizim kurslarına gitmeyen kişiler, kendi başlarına çabalayıp yapamadıklarını düşündüklerinde çok geçmeden pes ederler. Halbuki bu süreci karakalem kursunda geçirip potansiyelinizi ortaya çıkarabilme imkanına sahipsiniz…

Çizim Kursunda Neler Yapılır?

Karakalem çizim, her yaşta öğrenilebilecek bir sanattır. Üstelik karakalem eğitimi almak için çok fazla malzemeye de ihtiyacınız yok. Bir resim kağıdı, bir kalemtıraş, silgi ve bir de kaliteli kalem ile karakalem çizim yapmaya başlayabilirsiniz. 

Başlangıçta karakalem çizimler, fazla detay içeren resimlermiş gibi gelebilir. Ancak karakalem çizim kurslarında basit bir nesneyi çizmeye başladığınızda, ne kadar hızlı ilerlediğinize şaşırabilirsiniz. Şimdi gelelim çizim kursunda neler yapılır, karakalem kursunda hangi dersler işlenir sorusuna. 

Genellikle dört aylık bir eğitim olarak planlanan karakalem çizim kurslarında resim teknikleri, malzemeler, kompozisyon, kalem ve kağıt türleri gibi temel konularla başlangıç yapılır. Ardından karakalem kursunun ilerleyen derslerinde resimde denge ve hareket üzerinde durulur. 

Karakalem çizim kursunun ikinci ayında ise çizim teknikleri, geometrik şekillerin çizimleri, gölgelendirme teknikleri, perspektif öğrenilir. 

Karakalem eğitiminin üçüncü ayında ise peyzaj, bitki ve basit natürmort egzersizleri yapılır. Bakarak çizme alıştırmaları ile pratiklere ağırlık verilir.

Ve geldik karakalem çizim kursunun son ayına… Karakalem kursunun son derslerinde taslak hazırlama, portre çizim egzersizleri, yüz hatlarına odaklanılması ve gerçekçi çizim egzersizleri ile karakalem çizimde hareket konusu işlenir.

Online Karakalem Çizim Kursları Verimli Olur mu?

Karakalem kursuna ayıracak vakti olmayanlar online karakalem çizim kurslarını araştırır. Elbette imkanınız varsa yüz yüze karakalem eğitimi almanızı öneriyoruz. Eğitmeninizle birebir etkileşim halinde bulunmanız, karakalem çizim tekniklerini öğrenebilmeniz ve eğitmeninizin gelişiminizi yakından takip edebilmesi için karakalem çizim kurslarının etkileşimli olması çok önemli. 

Ancak tüm şartları değerlendirmenize rağmen yine de online çizim kurslarından başka bir alternatife uyum sağlayamıyorsanız elbette yine de derslerinizden verim alabilirsiniz. 

Karakalem Eğitimi Almak İçin Yetenekli Olmak Şart mı?

Çoğu insan yeteneğin yalnızca doğuştan geldiğine inanır. Aslında sonradan kazanılabilen yetenek, sıkı çalışma, istek ve pratiğin bir sonucudur. Yani daha önce bir kez bile çizim yapmamış dahi olsanız karakalem kursuna katılabilirsiniz. 

Karakalem çizim kurslarında kapsamlı bir eğitim alıp kısa sürede profesyonel çizerler gibi olabilirsiniz. Doğru teknikler, karakalem kursundan; istek ve sıkı çalışma sizden…

Karakalem Kursu Fiyatları Ne Kadar?

Karakalem kursu fiyatları; kaç kur alacağınıza, hedeflerinize ve yaşınıza göre değişiyor. Çocuk kursları ile yetişkin kurslarında fiyatlandırmalar farklı oluyor. Ayrıca hobi olarak karakalem çizim kurslarına başlayan kişilerle profesyonel olarak gelişim sağlamak isteyenlere farklı karakalem eğitimi planlanıyor. Dolayısıyla karakalem kursu fiyatları da değişiyor. 

Kriterlerinizi belirledikten sonra bizlerle iletişime geçerseniz karakalem çizim kursunda görevli olan eğitim danışmanlarımız sizlere hem eğitim içeriğinden hem de karakalem kursu fiyatlarından ayrıntılı bir şekilde bahsedecektir.

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77