Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Ahşap Boyama Kursunda Neler Yapılır? – Ahşap Boyama Kursları Nasıl Geçer?

Hobi Kurslarının En Keyiflisi: Ahşap Boyama Kursları 

Genç yaşlı herkes, hobi kurslarını araştırmaya başlayınca akla ilk olarak ahşap boyama kursu gelir. Ahşap boyama kursu hem sakinleştirici hem de eğlenceli bir hobidir. Ahşap boyama kurslarında eskitme vernikleme, çatlatma ve süsleme gibi temel teknikler öğretilir ve ham ahşaptan en dekoratif en güzel sesler yaratılır. 

Hobi kursları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan ahşap boyama kursu, aynı zamanda sizlere bir de ek gelir oluşturur. Ahşap boyama tekniklerini öğrendikten sonra profesyonel bir şekilde oluşturmaya başladığınız parçaları internet üzerinden veya kermeslerde satışa sunarak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Ya da öğrenciler, ahşap boyama kurslarına katılıp kendilerine cep harçlığı için kaynak yaratabilir. 

Ahşap Boyama Kursunda Neler Yapılır?

Birer saatten on iki hafta olarak planlanan ahşap boyama kursunda, katılımcıların görsel algılarını geliştirecek pek çok etkinlik yapılır. Derslere öncelikle ahşap boyamacılığın tanımı ve tarihi ile başlanır. Hemen hemen tüm hobi kurslarında bulunan ahşap boyama eğitiminde kullanılan malzemelerden, akrilik boyaların özelliklerinden, vernik kullanımından, süsleme malzemelerinden, varak, zımparalama ve budaklama uygulamalarından, ahşap boyama tekniklerinden, doku ve zemin tekniklerinden, kadife, mermer, tuğla ve poşet dokuda ahşap boyama tekniklerinden, desen egzersizlerinden, eskitme tekniklerinden (silerek eskitme, mum ile eskitme, antik eskitme, boya ile eskitme vs.), boyut verme tekniklerinden, dekupaj, çatlatma ve tek vuruş tekniklerinden bahsedilir. 

Ahşap Boyama Kursu Ne İşe Yarar?

En keyifli hobi kurslarından biri olan ahşap boyama kursu, adından da anlaşılacağı üzere hobi edinmek isteyenler için güzel bir alternatif oluşturur. Ahşap boyama tekniklerinin öğrenilerek işin profesyonelliğe aktarılmasını sağlar, ekstra gelir imkanı yaratır. Ayrıca el sanatları kursunda veya resim kursunda eğitmenlik yapmak isteyen, ahşap boyama kursu açıp öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen kişiler için de faydalıdır. Ahşap boyama kursu, bunun dışında ise boş vakitlerini değerlendirmek, zihnini dağıtmak isteyen kişiler ile sanat terapisine ihtiyaç duyan herkes için güzel bir aktivitedir. 

Ahşap Boyama Kursu Online Olur mu?

Hobi kurslarında hem yüz yüze hem de online eğitim programı seçeneği bulunur. Yoğun çalışan ya da bulunduğu konum dolayısı ile ahşap boyama kurslarına rahatça ulaşım sağlayamayan kişiler ahşap boyama kursu online seçeneğini değerlendirebilir. Ancak eğer imkanınız varsa yüz yüze ahşap boyama kursuna katılmanızı ve eğitmeninizle birebir etkileşimde olmanızı öneriyoruz. Böylece ahşap boyama tekniklerini uygularken hata yaptığınızda ya da herhangi bir sorunla karşılaştığınızda daha hızlı çözüm bulabilirsiniz. 

Hobi Kurslarını Araştırıyorsanız Ahşap Boyama Kurslarını Deneyebilirsiniz!

Çocuklar, yetişkinler ve yaşlılar… Her kesime hitap eden bir hobi olan ahşap boyama kursu, günlük yaşamın yoruculuğundan, sıkıntılarından ve stresinden kurtarır. İnsanların rahat bir nefes almasını ve kendine vakit ayırmasını sağlar. Sanatsal değeri yüksek eserler oluşturulmasını destekleyerek katılımcılarda sanat bilinci oluşturur. 

Ahşap boyama kursunda neler yapılır, ahşap boyama kursu ne işe yarar ya da neden ahşap boyama kursuna katılmalıyım gibi aklınıza takılan sorular varsa eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir ya d direkt olarak Resim Akademi’yi ziyaret ederek resim atölyelerimizi görebilirsiniz. 

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77