Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Resim Kursu Fiyatları 2023 – Resim Eğitimi Almak İçin Ne Kadarlık Bütçe Ayırmalısınız?

Resim Kursu Ücretleri Neye Göre Belirlenir? 1250 TL'den Başlayan Resim Kursları İyi mi?

Resim kursu ücretleri, eğitim alınan kurumlara göre değişiyor. Ayrıca özel ve grup resim kursu fiyatları da birbirinden farklı olabiliyor. Ayrıca çocuk ve yetişkin sınıflarında da resim kursu ücreti değişiklik gösteriyor. Bu yüzden resim kursu fiyatları İstanbul genelinde bayağı geniş bir aralıkta karşınıza çıkabilir. 1250 TL'den başlayan resim kursu fiyatları 6500 TL'ye kadar çıkabilir. 

Bu yazımızda sizler için resim kursu ücretlerini etkileyen kriterleri ve ortalama resim kursu ücretlerini paylaşacağız ve en iyi resim kursunu bulabilmenizi sağlayacağız. Ancak öncelikli olarak sizlere tavsiyemiz, önceliğinizin resim kursu ücretleri olmaması. Ucuz resim eğitimi alayım derken paranızı ve zamanınızı boşa harcayabileceğinizi de unutmayın…

1250 TL – 2000 TL Arası Resim Kursları – Standartların Altında Kalabilir!

Resim kursları arasındaki fiyat farkları geniş bir yelpazede değişiklik göstermektedir. 1250 TL ile 2000 TL arasında resim kursu fiyatları olan kurslar genellikle aylık 4 ders sunsa da, bu düşük fiyatlar eğitim kalitesinin garanti olmadığı bir ortamı işaret edebilir. MEB standartlarına uyan kurumların ücretleri yüksek olabilir ve düşük fiyatlı kurslardan beklediğiniz konfor, güvenlik ve eğitici ortamı bulamayabilirsiniz.

2500 TL – 3000 TL Aralığındaki Resim Kursları – "İdare Eder." bir Eğitim Alırsınız

Daha üst seviyedeki kurumlar aylık 2500 ila 3000 TL arasında resim kursu ücretleri sunmaktadır. Bu kurumlar, MEB standartlarına uymaya çalışan, eğitim kadrosunu geliştirmeye odaklanan kurumlardır. Ancak, bu fiyat aralığında özel eğitim planlamaları, rehberlik desteği ve özel imkanlar genellikle sunulmamaktadır. Bu nedenle, daha yüksek resim kursu fiyatları olmasına rağmen resim gibi bir sanatı tam anlamıyla öğrenmeyi beklememek önemlidir.

3500 TL – 4500 TL Resim Dersi Ücreti Talep Eden Kurumlar - Kaliteli Eğitim Alırsınız

En üst düzeydeki resim kursları aylık 3500 – 4500 TL gibi bir bütçeyi gerektirebilir. Uzun yıllardır sektörde olan, MEB ruhsatına sahip, güvenli ve geniş eğitim alanlarına sahip kurumların fiyatları biraz daha yüksek olabilir. Ancak, bu kurumlar öğrencilere özel ilgi, gelişimi takip etme ve ders telafisi gibi özel hizmetleri sunarlar. Ayrıca, bu kurumlar genellikle merkezi bir konumda bulunur ve farklı ulaşım seçeneklerine yakındır. Resim kursu fiyatları ya da resim dersi ücretleri açısından baktığınızda aylık ödeyeceğiniz bu rakam, yeteneklerinizi geliştirecek sonuçlar aldığınızda ödediğinize değecek bir ücrettir. 

Yetişkin Resim Kursu Fiyatları - Resim Kursu Ücreti Yaşa Göre Değişir mi?

Yetişkin resim kursu fiyatları yaşa göre değişiklik gösterebilir. İyi bir yetişkin resim kursu genellikle 4000 TL'den başlar. Bu ücret, kurumun uyguladığı eğitim programının içeriği, eğitmenin deneyimi, özel ders olup olmaması ve sağlanan imkanlara bağlı olarak değişir. Özel resim dersleri genellikle 6500 TL ve üzeri fiyatlarla sunulur ve bu, eğitmenin öğrenciye tamamen odaklanmasını içerir. Ancak, yüksek ücret talep eden bazı kurumlar kısıtlı imkanlar sunabilir, bu nedenle seçim yapmadan önce dikkatlice değerlendirilmelidir.

Resim Kursu Ücretsiz Olur mu? – Resim Kursu İstanbul

Resim dersi ücreti için aylık ortalama 4000 - 4500 TL ayırmanız gerektiğini söyledik ancak resim kursu fiyatlarının en uygun olduğu eğitim merkezlerini araştırırken, resim kursu ücretsiz olur mu diye merak edebilirsiniz. Haklısınız, internette resim kursu ücretsiz diye reklam veren birçok kurum var. Ve sizler de ücretsiz eğitim alma fırsatından faydalanmak istiyorsunuz. Ancak şimdi sizlere bir resim kursunun neden ücretsiz olamayacağını anlatacağız. 

  • Resim kursunda iyi eğitmenler çalışabilmesi ve bu eğitmenlerin maaşlarının karşılanabilmesi,

  • Resim kursunun hijyeninin sağlanabilmesi,

  • Resim kursunun güvenli olabilmesi,

  • Öğrencilere sosyal imkanlar sunulabilmesi,

  • Resim dersi için gerekli olan malzeme ve ekipmanların en kalitelilerinin seçilebilmesi için bir kaynağa ihtiyaç vardır. Öğrenciler resim kursu ücretleri için herhangi bir ödeme yapmazsa kurs da maddi açıdan yetersiz kalır. 

Bunun yanı sıra resim kursu ücretlerinin çok düşük olduğu veya ücretsiz eğitim veren kurumlara yoğun ilgi olduğundan dersler ortalama 30 ila 50 kişilik sınıflarda yapılır. Ve sıfırdan resim yapmaya başlayanlar ve mesleki açıdan donanım kazanmak isteyenler için verimsiz bir ortam oluşur. 

Resim Kursu Fiyatlarında Belirleyici Olan Nitelikler Nelerdir?

Resim kursu fiyatlarını etkileyen kriterler, aynı zamanda kurumun ne kadar kaliteli ve profesyonel olduğunun da göstergesidir. 

Resim Kursu Ücretlerini Belirleyen Unsurlar – Eğitim İçeriği

Resim kursu ücretlerinde en önemli unsur tabii ki eğitim içeriği. Müfredat ne kadar detaylıysa resim kursu fiyatları da o kadar fazla oluyor. Dolayısıyla hobi resim kursu ve mesleki resim kurs fiyatları farklı olarak sunuluyor. 

Resim Kursu Ücretlerini Belirleyen Unsurlar – MEB Ruhsatı

Sıradan kurumlarla MEB onaylı resim kursları arasında bir fark olması normaldir. Çünkü MEB onaylı resim kursunda afetlere karşı önlemlerden tutun da bireysel farklılıkların esas alınmasına kadar pek çok ayrıcalık söz konusudur. Ayrıca güvenlik ve hijyen de üst düzeydir. Dolayısıyla resim kursu fiyatlarının bir miktar daha pahalı olması doğaldır. 

Resim Kursu Ücretlerini Belirleyen Unsurlar – Sınıf Mevcudu

Resim kursu ücret aralığını daha düşük tutan kurumlar, bir sınıfta 50 ila 60 kişiye ders verir. Dolayısıyla dersler verimsiz geçer ve öğrenciler hiçbir fayda sağlayamaz. Maksimum 10 kişiyle ve etkileşimli olarak gerçekleşen resim kurslarında ise dersler daha konforlu bir şekilde ilerler. Dolayısıyla az kişili sınıflarda resim kursu ücretlerinin biraz daha yüksek olması normaldir. 

Resim Kursu Ücretlerini Belirleyen Unsurlar – Eğitim Süresi

Resim kursu fiyatlarında etkili olan bir diğer unsur da satın aldığınız eğitimin süresidir. Resim kursları paket paket oluşturulur. Dolayısıyla başlangıç, teknik ve ileri seviye gibi farklı kurlarda resim kursu fiyatları da farklı olarak belirlenir. 

Resim Kursu Ücretlerini Belirleyen Unsurlar – Saygınlık

Resim eğitimini merdiven altı bir kurumdan mı almak istersiniz yoksa prestijli eğitim merkezlerinden mi? Yeni açılmış, halihazırda deneyimsiz eğitmenlerle ders veren ve öğrencilerine gelecek vadetmeyen resim kursu fiyatları 2023 yılı için düşük belirlenebilir. Ancak uzun yıllardır eğitim sektöründe bulunan, hatırı sayılır mezun vermiş ve öğrencilerinden olumlu yorumlar almış resim kursu fiyatları biraz daha farklı olabilir. 

Resim Kurslarında Sanatsal Bir Atmosfer Arayın! - Resim Kursu Fiyatları 2023

Resim kursu fiyatları İstanbul ve diğer büyük illerde neye göre değişiyor diye merak edenler için tüm detayları aktardık. Resim kursu fiyatları 2023 yılında kaç TL’den başlıyor, onu da ortalama belirttik. Kurumdan kuruma göre ücret bilgisinin değiştiğini yinelemekle birlikte resim kursu ücretleri için aylık 3500 - 4500 TL’den başlayan rakamları gözden çıkarmanız gerekiyor. Hatta özel resim dersi ücretleri 6000 - 8000 TL arasında değişiyor, bilmelisiniz. 

Tabii yukarıda belirttiğimiz resim kursu ücretlerini belirleyen kriterlerin dışında ders aldığınız branşın da ücretlerini etkilediğini belirtmemiz gerekiyor. Yani karakalem kursu fiyatları ile ahşap boyama kursu fiyatları aynı olmuyor. Bu noktada karakalem kursu fiyatları, sulu boya resim kursu fiyatları ya da graffiti kursu fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77