Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

16 Yaş Resim Kursunun Faydaları Nelerdir?

16 Yaş Resim Kursuna Başlamak İçin İdeal mi?

16 yaş resim kursu için çok mu geç diye düşünebilirsiniz. Ancak çocuklar, elleri kalem tutmaya başlar başlamaz karalamalar, boyamalar yapar. Resim yapmaktan, bir şeyler çizmekten keyif alırlar. Bu yeteneklerini sürdürür ve bu konuda desteklenirlerse erken dönemde resim eğitimleri almaya başlarlar ve gelecekte muhtemelen başarılı bir sanatçı olurlar. Ancak bu illaki bebeklik ya da çocukluk döneminde olmalı diye bir şey yok. 16 yaş resim kurslarında da yeteneklerinizi geliştirebilmeniz mümkün.

Üstelik yetenekler yalnızca doğuştan kazanılmaz. Doğru 16 yaş resim eğitimini aldığınız takdirde ilerleyen dönemlerde de aynı başarıyı yakalayabilirsiniz. Dolayısıyla resim kursuna başlamak için en ideal yaşlardan birindesiniz. 

16 Yaş Resim Kurslarında Neler Yapılır? 

16 yaş resim kursunda yağlı boya, sulu boya, pastel boya, karakalem, guaj boya ve kuru boya ile çeşitli 16 yaş resim etkinlikleri yapılır. Sıfırdan resim kursuna katılanlar için çizim ve renklendirme teknikleri öğretilir. Buna ek olarak 16 yaş resim derslerinde kumaş, karton ve kağıt gibi farklı yüzey tiplerinde çalışmalar yapılır. İp baskı, yaprak baskı, kalıp baskı gibi 16 yaş resim etkinlikleri hazırlanır. Ve 16 yaş resim okulunda natürmort, portre, graffiti ve figür gibi resim türlerinin üzerinde durulur. Ayrıca öğrencilerin yeteneklerinin ve gelişimlerinin takip edilebilmesi için de serbest çalışmalar yapılır.

16 Yaş Resim Eğitimlerinin Kazanımları Neler Olacak?

16 yaş için resim kursunun faydaları oldukça fazla. Ancak sizin ne için 16 yaş resim okuluna başvurduğunuz da önemli. Mesleki açıdan mı gelişim göstermek istiyorsunuz yoksa 16 yaş resim eğitimlerine hobi edinmek için mi katıldınız? Ya da 16 yaş resim kurslarına gelmekteki amacınız sosyalleşmek mi? İlk olarak bunu belirlemeniz gerekiyor. 

Eğer 16 yaş resim okuluna gelecekte yapmak istediğiniz mesleğe katkı sağlamak için katıldıysanız bu eğitimin sizin için oldukça faydalı olabileceğini söyleyebiliriz. Üstelik 16 yaş resim kursunda teknik resim ve dijital çizim gibi profesyonellere özel farklı eğitimler de bulunuyor. 

Amacınız sosyalleşmek ise 16 yaş resim derslerine kendi yaş grubunuzla bir arada katılacak, sosyal ve etkileşimli bir atmosferde bulunacaksınız. Dolayısıyla 16 yaş resim dersinin sizin için çok eğlenceli geçeceğini söyleyebiliriz. 

Eğer ergenlik döneminin stresinden, sıkıntısından ve etkilerinden kurtulmak, üniversite sınav döneminin gerginliğini atmak üzere 16 yaş resim eğitimine başvurduysanız da bu sizin için güzel bir hafta sonu hobisi olacak. 16 yaş resim kursuna geldiğinizde ders çalışmak için ihtiyacınız olan motivasyonu sağlayacak, sakinleşecek ve zihninizi dağıtacaksınız.

Tüm bunlara ek olarak da 16 yaş resim kursunda sosyal bir çevre kazanacak, yeni insanlarla tanışacak, sanata karşı olan bakış açınızı geliştirecek, estetik duygunuza yön verecek ve hiç bilmediğiniz yeteneklerinizi keşfedeceksiniz. 

Böylece telefonla, tabletle, sosyal medyayla vakit geçirip herkes gibi sıradan bir hayat yaşamaktansa sanatçı ruhlu bir birey olarak toplumda daha ayrıcalıklı bir yer edineceksiniz. 

16 Yaş Resim Dersleri Nerelerde Var? 16 Yaş Resim Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Muhtemelen Google’a 16 yaş resim kursları yazdınız ve karşınıza binlerce web sitesi, onlarca da reklam çıktı. Özellikle resim kursu fiyatlarında oldukça düşük rakamlar ve hatta ücretsiz olan yerler bile var. Peki ama bunca 16 yaş resim okulu arasından doğru seçimi nasıl yapacaksınız?

İlk olarak 16 yaş resim kursunun MEB onaylı olmasına dikkat edin. MEB onaylı resim kurslarında sizin güvenliğiniz, sağlığınız ve konforunuz önemsenir. Derslikler ferah, ekipmanlar çeşitli olur. Kurs binası depreme dayanıklıdır ve yangın gibi durumlara karşı önlemler alınmıştır. 

Bunun dışında ise MEB onaylı resim kursunda eğitmenler deneyimlidir. Ve size hem mesleki açıdan fayda sağlarlar hem de güzel bir deneyim yaşamanızı desteklerler. Tüm bunlara ek olarak da 16 yaş resim kursu sonunda MEB onaylı resim kursu sertifikası alır ve gelecek yaşamınız için güzel bir ayrıcalığa sahip olursunuz. 

Eğer siz de sıfırdan resim kursu arıyor ve 16 yaş resim kursları ile hiç bilmediğiniz bir dünyaya yolculuk yapmak istiyorsanız Resim Akademi’de sizin için ayrılmış bir yerimiz bulunuyor…

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77