Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Çocuk Resim Kursu

Hayal Dünyası Geniş, Minik Sanatçılar Yetiştiriyoruz!

Daha Yaratıcı, Daha Özgüvenli Çocuklar… Çocuklar İçin Resim Kursu Resim Akademi

Sanatla iç içe büyüyen çocuklar daha mutlu… Çocuklarınızın sanatla tanışmasını, yeni bir hobi edinmesini ve resme olan yeteneklerini keşfetmesini istemez misiniz?

Çocuklarınızın hayal dünyalarını sergilemelerini istiyorsanız doğru adrestesiniz! Hayal gücünü, görsel, duygusal ve bilişsel becerileri geliştiren, yaratıcılıklarına katkı sağlayan, yeteneklerinin farkına varmış özgüvenli bireyler haline gelmelerine yardımcı olan çocuk resim kursu programımızla sanatçı nesiller yetiştiriyor, geleceği resmediyoruz!

Çocuk resim kursu programımızı çocukların resim becerilerini keşfetmesini sağlamak, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini geliştirmek, kendilerini tanımalarına yardımcı olmak, okul başarılarını artırmak ve sanat sever bireyler olarak yetişmelerine destek vermek için özel olarak hazırladık.

Araştırmalara göre çocuklar için resim kursları çocukların hayal güçlerini besliyor, yaratıcı düşünme becerilerini geliştiriyor, görsel algılama yeteneği kazandırıyor.

çocuk resim kursu

Tüm Çocuk Resim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Çocuklarınızın resim sanatıyla yakından ilgilenmesi için geliştirdiğimiz çocuk hobi resim kursu eğitim programımızı yaş gruplarına, seviyelere ve ihtiyaçlara göre belirliyoruz ve eğitimin süresini bu beklentilere göre düzenleyerek 40 haftalık ve toplamda 80 saatlik karakalem dersleri veriyoruz. Eğlenirken öğrenen çocuklarınızın uygulama ağırlıklı eğitim programıyla birlikte sulu boya, pastel boya, yağlı boya, karakalem çalışmaları yapmalarını; resimde perspektif, renk kullanımı, ışık ve gölgelendirme konularına hakim olmalarını sağlıyoruz.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Çocuk Resim Kursu Resim Akademi

Çocuklarınızın zihinsel, duygusal, ruhsal ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak, sosyal ve özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmelerini desteklemek, eğlenceye ortak olmalarını sağlamak için Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel çocuk resim kursları programlarından yararlanın; çocuklarınız öğrenme hızına, bilgisine ve grup dinamiğine göre eğitimler alsın!

çocuk resim kursu eğitmenleri

Ünlü Resim Eğitmenleri

Türkiye'nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle gençlere idol olan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden çocuk resim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
çocuk resim kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Çocuklar için resim eğitimi ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı çocuk resim kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın resim eğitimi aldığını belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı çocuk resim kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında çocuk resim eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

çocuk resim kursu

Tutkulu Nesiller Yetiştirmeye Ne Dersiniz?

Çocuklarınızın erken yaşta sanatla tanışarak geleceğin özgür düşünceli, kendine güvenen, sanatı ve resim yapmayı seven bireyleri olmasını istemez misiniz?

Gelecekte sanatsever nesillerin yetişmesini ve dünyaya katkı sağlamasını istiyorsak sanatsal bir sorumluluk üstlenmeli, çocuklarımızın sanatla tanışmaları için elimizden geleni yapmalıyız. Yaşamları boyunca estetik bir bakış açısına sahip olmalarının, kültürel birikimler edinmelerinin tek yolu bu! Resim Akademi’de çocuklarımıza oyun ve sanatı bir arada sunuyor, çocuk resim kursu ile hayata sanatın penceresinden bakmalarını sağlıyoruz.

Sosyal ve eğlenceli bir ortamda resim tutkularını açığa çıkaracak, yeteneklerini keşfedecek, hayatı daha çok sevmeye başlayacaklar...

Hayal Gücünü Resimlerimize Aktarıyoruz!

Çocuk resim dersleri ile çocuklarımıza ayrıcalıklı bir hobi edinme fırsatı sunuyor, derslerden arta kalan vakitlerine eğlence ekliyor, hayal güçlerini tuvale aktarmalarına destek oluyoruz.

Sanatın büyülü ve keyifli atmosferinde sosyalleşecek, yeni arkadaşlıklar edinecek, yaratıcılıklarının sınırlarını keşfedecek, özgüven kazanarak kendilerine daha çok güvenecek, okul yaşamlarında daha başarılı olacak, kendilerini sanatla ifade etmeyi öğrenecekler. Çocuk resim kursu ile sanatın büyüleyici dünyasında ilk adımlarını atacaklar!

Resim Akademi’de resim ve sanat tutkusunu her yaştan bireyin hayatının bir parçası haline getiriyoruz! Siz de bu büyük ailenin bir parçası olun...

çocuk resim kursları
çocuk resim eğitimi

Küçük Adımlarla Büyüleyici Bir Dünyayı Keşfediyoruz!

Çocuk resim kursu eğitimlerimizde çocuklarımızın sanata dahil olma yolculuklarına eşlik ediyor, resim sanatıyla birlikte kendilerini de daha yakından tanımalarını sağlıyoruz.

Çocuklarımızın ihtiyaçlarına, ilgi alanlarına ve el becerilerine göre kişiselleştirilmiş çocuk resim dersleri ile uygulama ve pratik ağırlıklı bir eğitim hazırlıyor, resim sergilerinden müze gezilerine kadar renkli aktivitelerle sanatın baş döndüren güzellikleriyle erken yaşlarda tanışmaları için keyifli bir ortam yaratıyoruz!

Çocuklarınızın yeteneklerini keşfetmek için en doğru yerdesiniz! Rotanızı Resim Akademi’ye çevirin, birlikte sanatla dolu bir geleceğe yol alalım…

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Yepyeni bir pencereden sanat ve eğlence dolu bir hayata adım atmalarını desteklemek istemez misiniz? O halde çocuklarınızın sosyallik dolu bir sanat yolculuğuna çıkması için gelin, sizinle ve çocuklarınızla tanışalım; beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı anlayarak sizin için ideal çocuk resim kursu programını belirleyelim ve gelişimlerini desteklemeye başlayalım!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun çocuk resim dersi programlarını oluşturmak için yetenek analizi yapıyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre çocuk resim kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen çocuklarınıza odaklanan çocuk resim dersleri veriyoruz.

çocuk resim kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi çocuklar için resim dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sunuyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuklarımızın yeteneklerini geliştirecek eğitimler hazırlıyor, çocuk resim eğitimi sonrası eğitim danışmanlığı yaparak gelecekte başarılı olmalarını sağlıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Çocuklar için resim eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarınızın gelişimine ve eksiklerinin giderilmesine destek veriyoruz.

Kendi Yeteneklerinin Farkına Varmaları ve Eğlencenin Tadını Çıkarmaları İçin Çocuk Resim Kursları En Güzel Fırsat!

Renklerin büyüsüne kapılmalarını desteklemek, ders dışında kendilerini rahatlatarak iyi hissetmelerini sağlamak isterseniz, çocuklarınız için en zevkli eğitimi veriyoruz! Çocuk resim eğitimi ile onlara fantastik bir dünya hediye edin!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi çocuk resim kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk resim kursu programını belirleyelim, ders planını yapalım, hedeflerine ulaşmalarını sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
çocuk resim kursları

Geleceklerine Işık Olalım!

Uygulamalı çocuk resim kursu ve eğlenceli eğitimlerimizle çocuklarınızın hayallerine giden yolu birlikte inşa edelim!

Kayıt Ol »

Yeteneklerini Keşfedin!

Okul ve sosyal hayatında daha başarılı, ifade yeteneği gelişmiş, sanatsal bakış açısına sahip bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız Resim Akademi ailesine katılın! Çocuğunuzun gizli kalmış yeteneklerini çocuklar için resim kursu ile keşfedin!

meb ruhsatlı çocuk resim kursu

MEB Ruhsatlı Çocuk Resim Kursu

Çocuk resim kursu eğitimlerimizi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı eğitim kurumumuzda veriyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk resim kursu olarak öğrencilerimize tamamen MEB standartlarında bir içerikle eğitim sunuyoruz. Sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlarımıza, deprem dayanıklılık raporlarımızdan eğitim materyallerimize kadar her konuda MEB standartlarına uygun bir eğitim programı düzenliyoruz. Güvenli bir eğitim binasında, keyif dolu ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Teoride bir eğitimden ziyade, uygulamalı eğitimlerimizle çocuklarımızın beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde programlar oluşturuyoruz. Çocuk resim eğitimi süreci boyunca yıl sonu resim sergileri, müze ve resim sergisi gezileri, atölye çalışmaları düzenliyoruz. Çocuk resim dersleri ile hayata yepyeni bir bakış açısıyla yaklaşan çocuklar yetiştiriyoruz.

Çocuk resim kursu kapsamında deneyimli ve profesyonel eğitmenlerimiz, pedagoglarımız ve eğitim danışmanlarımız eşliğinde öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ediyor, eksik kalınan noktalar varsa tespit ediyor, doğru yöntemlerle eğitimlerini tamamlamaları için öncülük ediyoruz. Kaçırılan ve tekrar alınması gereken dersler için telafiler düzenliyoruz.

Uygulamalı Çocuk Resim Eğitimi

Çocukların keşfedilmemiş yeteneklerini uygulamalı eğitimlerle ortaya çıkarıyor, harika bir eğitim süreci geçirmelerine ve eğlenmelerine fırsat yaratıyoruz!

Çocuk resim kursları programımızın tamamında derslerimizi üst düzey teknolojilerle uyumlu sınıflarda işliyor, çocuklarınızın her imkandan yararlanmalarına destek oluyoruz. Renkleri, şekilleri, desenleri içselleştirmeleri için çeşitli uygulamalar ve etkinlikler planlıyoruz, sanata olan ilgilerini artırmak için sergiler düzenliyoruz.

Uygulama ağırlıklı çocuklar için resim dersleri ile çocuk hobi resim kursu programımızı çocukların görsel algılarına yönelik olarak düzenliyor, teorik bilgilerle bunlatmıyoruz. Böylece yaparak ve yaşayarak sanatın içinde yer alıyorlar.

Çocuklarınızın arkadaşlarıyla renkli bir ortamda eğlenerek sanat yaptığını görmekten mutluluk duyacaksınız!

uygulamalı çocuk resim eğitimi
çocuk resim eğitimleri

Uluslararası Standartta Çocuk Resim Eğitimi

Çocukların bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak, güncelliği elden bırakmadan, uluslararası eğitim standartlarına sahip ve uygulamalı bir çocuk resim kursu programı hazırlıyoruz.

Çocuk resim dersleri programlarımızı 15 yıllık eğitim deneyimimizle hazırlıyor, her dönemde birçok mezun veriyoruz. Bugüne kadar 1500’ün üzerinde öğrencimizi mezun etmenin gururuyla her dönem yenilenmeyi ve gelişmeyi sürdürüyoruz. Çocuklar için resim eğitimi verirken Avrupa standartlarında çalışmalar yapıyor, eğitim içeriklerimizi en güncel haliyle öğrencilerimize sunuyoruz. Eğitim içeriklerimizin dolu dolu olmasına özen gösteriyor, sınıflarımızın konforunu sağlıyor, eğitim araç gereçlerimizin kullanışlı olmasına dikkat ediyoruz.

Uzmanlık seviyesi yüksek eğitmenlerimizle sanat duyarlılığı kazanan öğrencilerimizin sosyal alanlarını da düşünüyor, fiziki imkanlarımızı ve sosyal alanlarımızı geniş tutuyoruz. Öğrencilerimizin deneyimlerine ve bilgilerine yenilerini eklerken eğlencenin sınırsız olmasını sağlıyoruz.

Okul dönemlerinde stres olan çocuklarınızın rahatlayıp eğlenmesini ve diğer yandan yeni donanımlar kazanmasını istiyorsanız çocuk hobi resim kursları için kayıtlarını yaptırabilirsiniz. Böylece en iyi çocuk resim kursu eğitimlerine katılmasını sağlayabilirsiniz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Çocuk resim eğitimleri ile yeteneklerini ortaya çıkarırken hayallerini de anlamaya çalışıyoruz, eğer sanatı hayatlarının her alanına yaymak istiyorlarsa yol göstericileri oluyoruz.

Öğrencilerimizin çocuk resim kursları süresince gösterdikleri performansı değerlendiriyor, gelecek hedeflerine sağlayabilecekleri katkıları tespit ediyor, değerlendirmelerimizle onlara destek oluyoruz. Mesleki bir sanat eğitimi düşünüyorlarsa, çocuk hobi resim kursu sonrasında alabilecekleri eğitimlere yönlendiriyoruz ve hedeflerini ortaya koyuyoruz. Farklı kariyer fırsatları konusunda onları bilgilendiriyoruz ve başarılı birer sanatçı olmalarının yolunu açıyoruz.

Resim Akademi ailemize dahil olan tüm çocuklarımız için başarıyı hedefliyoruz, eğlenmeden ve öğrenmeden mezun olmalarının önüne geçiyoruz!

çocuklar için resim dersleri
çocuklar için resim dersi

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk resim eğitimleri bittikten sonra öğrencilerimizi ve ailelerini yalnız bırakmıyor, sanat yolculuklarında istedikleri desteği sunuyoruz.

Çocuklarınızın sosyalleşmesini, birbirleriyle eğlenceli vakit geçirmesini sağladığımız çocuk resim kursları eğitimlerimizin sonrasında da sanatla olan bağlarının kopmaması için yardımcı oluyoruz. Sanatı hayatlarının bir parçası olarak gören ailelerimiz dilerlerse güzel sanatlar eğitimlerimiz hakkında bilgilendirmeler yapıyor, öğrencilerimizi workshoplarımızla destekliyoruz.

Öğrencilerimizin resim sanatının inceliklerini öğrenmeleri için detaylı çocuk resim eğitimleri ve atölyeler sunuyoruz. Sulu boya atölyesi, akrilik atölyesi, yağlı boya atölyesi gibi eğlencenin tadını çıkarmaya devam edecekleri eğitimlerimizden heykel, seramik ve cam, grafik tasarım kursu gibi teknik eğitimlere kadar tüm programlarımız hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Çocuklarımızın hayatlarına sanat yoluyla yön vermek için düzenlediğimiz çocuk resim eğitimleri ile merak ettikleri her dalı öğrenmelerini sağlıyor, sanatçı olma hayallerini canlı tutuyoruz.

Öğrenci Yorumları

İçindeki Sanatçı Dışarı Çıksın!

Çocuğunuz sanatla ne kadar erken tanışırsa o kadar iyi! İçindeki sanatçıyı dışarı çağırmaya ne dersiniz?

Renklerle Bir Dünya Yaratsın!

Çocuklar için resim eğitimleri ile tanışarak iç dünyasında renklerle ve şekillerle dans etsin!

Konsantrasyon Becerileri Sanatla Gelişsin!

Görsel algılama ve odaklanma becerilerini kazansın, eğitim hayatında da başarılı olsun!

çocuk resim kursu mezunları

1500+ Mezun Öğrenci

Eğitim vermeye başladığımız ilk günden bu yana ülkemizden ya da dünya üzerindeki birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerimize çocuk resim kursları ile resim sanatının pratiklerini aktardık.

Çocuklar için resim kursu merkezimizde yılların deneyimiyle verdiğimiz eğitimlerde sınıflarımızın ve atölyelerimizin ferahlığına, eğitimlerimizin uygulama ağırlıklı olmasına, bireysel farklılıklara göre eğitim programı hazırlamaya özen gösterdik; Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm şehirlerinden gelen birbirinden yetenekli ve istekli öğrencilerimizi mezun ettik.

Türkiye’nin en iyi çocuk resim kursu eğitimini almanın sizin çocuğunuzun da hakkı olduğuna inanıyorsanız eğitim içeriklerimizden faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Çocuğunuzun ileride başarılı bir profesyonel sanatçı olmasını arzuluyorsanız, güzel sanatlara hazırlık, teknik resim ve birbirinden özel atölye eğitimlerimizle tanışın!

Çocuk resim kursu dışında kara kalem, sulu boya, yağlı boya, akrilik, ebru, ahşap boyama gibi farklı alanlardan 14 hobi eğitimine ek olarak dijital illüstrasyon, iç mimarlık, grafik tasarım, heykel, dijital çizim kursları gibi konulara yönelik 14 teknik eğitim ve bunların yanı sıra workshoplar, güzel sanatlara hazırlık kursları ve kurumsal eğitim programlarımızla sanatsever nesillerin yetişmesine katkı sağlıyor, eğlenceyi çocuklarınızın iliklerine kadar hissetmelerine öncü oluyor, zihinsel gelişimlerini sanatla destekliyoruz.

Çocuk, genç ve yetişkin her yaştan insana resim ve sanat hakkında keyif dolu içerikler sunuyor, hayallerin gerçeğe dönüşmesi için sanat yolculukları düzenliyoruz.

çocuklar için resim kursları
sosyal etkinlikler çocuk resim kursu

Sosyal Etkinlikler

Sanat dolu bir ortamda, çeşitli etkinliklerle eğlenerek ve öğrenerek sosyalleşen öğrencileri görmek isterseniz başınızı Resim Akademi’ye doğru çevirin!

Çocuk resim kursu programından yararlanan öğrencilerimiz için eğitimleri dışında da sosyalleşebilecekleri etkinlikler sunuyoruz. Böylece deneyimli eğitmenleriyle ve arkadaşlarıyla kaliteli vakit geçirmeye devam ediyorlar, öğrenmenin sınırsız olduğunu keşfediyorlar. Sınıf arkadaşlarıyla playstation, bowling, satranç turnuvalarına katılabilen öğrenciler aynı zamanda alanında ünlü isimlerle bir araya geldikleri organizasyonlardan da yararlanabiliyorlar.

Çocuğunuzun çocuk hobi resim eğitimi alırken bir yandan da ilgisine ve merakına yönelik etkinliklerle gönlünce eğlenmesini istiyorsanız Resim Akademi’nin bu hoş atmosferine davetlisiniz.

Sanat Cafe

Çocuklar için resim dersi arasında ve sonrasında çocuklarımızın rahatça soluklanabilecekleri, sanat sohbetlerine eşlik edebilecekleri Sanat Cafe’de aileleri de ağırlıyoruz.

Sanatın içine bir yolculuğa çıkmak isteyen çocuklara, aynı zamanda sosyalleşebilecekleri hoş alanlar yaratıyoruz. Çocuklar için resim eğitimi dışında vakit geçirebilecekleri Sanat Cafe’de düzenlenen çeşitli etkinliklere katılabilme, eğitmenleriyle iletişim ve sohbet kurabilme, arkadaşlarıyla vakit geçirmenin tadını çıkarabilme şansına sahip olacaklar.

Resim Akademi’nin her köşesinde sanatı bulabilirsiniz! Çocuklarınızın eğlenirken, öğrenirken ve dinlenirken keyif alabilmeleri için gerekli olan her şey kurumumuzda!

bakırköy sanat cafe
çocuk resim workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamlarını, sanatçılarını ve sanat eleştirmenlerini kurumumuzda ağırlıyor, çocukların merak ettiklerini doğru kanaldan öğrenmelerini sağlıyoruz.

Birbirinden değerli sanatçıların workshop eğitimlerini kaçırmaması için çocuğunuzu Resim Akademi’ye yönlendirmenizin tam sırası! Böylece hem alanında profesyonelleşmiş isimleri dinleyecek hem de workshop etkinlikleriyle sanatın tadını çıkaracak. Resim sanatının eşsiz özelliklerini keşfetmesi için düzenlediğimiz atölyelerde merak ettiklerini kolayca öğrenebilmesi için uygun ve eğlenceli ortamı sağlıyoruz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış ünlü isimlerden hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bilgiler ediniyor, sanatı ustasından öğreniyorlar!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Çocuklar için resim eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Çocuk Resim Kursu Detaylı Eğitim Programı

Renklerle ve şekillerle dans etmek isteyen çocukların içlerinde yatan yeteneği dışarı çıkaracak, hayal güçlerini destekleyecek, arkadaş çevrelerini genişletecek çocuk resim kursu programımızın detaylarını inceleyerek eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilir, erken kayıt fırsatlarından yararlanabilirsiniz!

Çocuk resim kursu programının çocuklarınıza kazandıracakları;
 • Yaratıcılıkları gelişir,
 • Okul dışı etkinliklerle tanışırlar,
 • Resim sevgisini keşfeder ve keyifli bir hobiye dönüştürürler,
 • Boş zamanlarını daha kaliteli geçirirler,
 • Sosyal becerileri gelişir,
 • Yaşıtlarıyla vakit geçirme fırsatı bulurlar,
 • Görsel algılama yetenekleri gelişir,
 • Detaycılığı keşfederler,
 • Zihinsel gelişimlerine katkı sağlanır,
 • Psikolojik duyarlılık kazanmaları desteklenir,
 • Özgüvenleri artar,
 • Eleştirel düşünme becerileri gelişir,
 • Takım çalışmasını öğrenirler,
 • Sanatsal bakış açısı kazanırlar,
 • Çevresine karşı duyarlılıkları ve merak duyguları gelişir,
 • Tasarımsal beceriler kazanırlar,
 • Görsel sanatlarda yeteneklerini keşfederler.

Çocuklar için resim kursu programımıza resim sanatının temelleriyle başlıyor, resmin ne olduğunu, hangi malzemelerle nasıl yapıldığını kavramalarını kolaylaştırıyoruz. 1. Ay Çocuk Hobi Resim Kursu programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Görsel Sanat Kültürü
 • Resim Nedir?
 • Sanatın Evrenselliği
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
İlk ay çocuklar için resim kursları ile çocuklarımız birbirleriyle kaynaşırken aynı zamanda resme olan yeteneklerini de fark edecekler ve resim tekniklerini, boya türlerini, kompozisyonu öğrenecekler.

Kalemlerimizi elimize alıyoruz. Çocuklar için resim eğitimi programımızın bu bölümünde karakalem çalışmaları yapacağız!
 • Karakalem Çizimleri
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Nokta ve Çizgi Eskizleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Çizgi Çeşitleri
 • Farklı Kalem Türleri ile Çizgi Egzersizleri
 • Farklı Tonlarda Çizgiler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Geometrik Şekillerin Çizimi
  • Düz Çizim Egzersizleri
  • Daire Çizim Egzersizleri
  • Elips Çizim Egzersizleri
 • Leke Çeşitleri
  • Pürüzsüz Leke
  • Dokusal Leke
  • Çizgisel Leke
  • Noktasal Leke
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
Çocuklar için resim dersleri ile geçen 3 ayın sonunda miniklerimiz resimde temel kompozisyon kurallarını öğrenerek bir kurşun kalemle bile harikalar yaratacaklar!

Çocuklar için resim kursu programımızın ilk dört ayını tamamlarken hayal gücümüzü konuşturmaya başlıyor, yeteneklerimizi yaratıcılıkla şekillendiriyoruz.
 • Çizim Teknikleri
 • Form Anlatım ve Görsel İlişkilendirme
 • Işık ve Gölge
 • Oran ve Orantı
 • Natürmort Çalışmaları
 • Doğa Çalışmaları
 • Kuru Boya Tekniği ile Çalışmalar
 • Karakter Yaratımı
 • Modelleme
 • Perspektif Türleri
 • Uzamsal Perspektif
 • Objenin Eksenini Hesaplama
 • Objenin Ölçülerini Hesaplama
 • Doku Çeşitleri
  • Doğal Doku
  • Yapay Doku
  • Görsel Doku
 • Bitki Çizimi
 • Peyzaj Çizimi
 • Bakarak Çizme Alıştırmaları
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
Sosyal hayatta yer edinemeyen, istediği gibi kendini ifade edemeyen çocuklarınız, çocuklar için resim eğitimi ile bambaşka biri haline gelecek!

Çocuklar için resim eğitimi programımızın 2 aylık bu bölümünde kendimize yeni bir eğlence buluyor, sulu boyalarla çalışmaya başlıyoruz.
 • Sulu Boya Resim Malzemeleri
 • Sulu Boya Setleri
 • Sulu Boya Fırçaları
 • Fırça Kullanma Teknikleri
 • Sulu Boya Kullanımı
 • Sulu Boyada Saydamlık
 • Sulu Boyada Yoğunluk
 • Sulu Boya Kağıtlarını Tanıma
 • Yapıştırma Bantları
 • Sulu Boya Resim Teknikleri
 • Renklerin Oluşumu
 • Renk Grupları
  • Ana Renkler
  • Ara Renkler
  • Sıcak Renkler
  • Soğuk Renkler
  • Nötr Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Sulu Boya Resimlerde Derinlik
 • Sulu Boya Resimlerde Tonalite
 • Perspektif
 • Gliserin Kullanımı ve Kurumayı Geciktirme
 • Uygulama Alanını Renklendirme
 • Açık ve Koyu Alanlarda Su Kullanımı
5. ve 6. ay çocuk resim dersleri ile sulu boya tekniğinin inceliklerini kavrayarak hayatı renklendirmeyi öğreneceğiz.

Bu sefer sırada yağlı boya var! Çocuklar için resim kursu programımızın bu bölümünde sevdiğimiz renkleri oluşturmaya devam ediyoruz.
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
 • Terebentin ve İncelticiler
 • Spatula ve Palet
 • Tuvale Astar Atma
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Zımparalama
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Fırça Kullanım Teknikleri
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Soyut Resim Nedir?
 • Soyut Resim Tasarlama
 • Obje Deformasyonu
 • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
 • Desende Ritim Tasarımı
 • Desen Analizi
 • Tonalite, Ritim ve Armoni
 • Yağlı Boyada Yoğunluk
 • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
 • Açık Alanlarda Işık
 • Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Mat Vernik Kullanımı
 • Yarı Mat Vernik Kullanımı
 • Parlak Vernik Kullanımı
Çocuklar için resim dersleri ile renkleri daha yakından tanıyor, becerilerimiz arasına her gün yenilerini ekliyoruz!

Çocuklar için resim kursu programımızın son iki ayında pastel boya çalışmaları yapacak, farklı boya türlerini birlikte kullanmayı öğreneceğiz.
 • Pastel Boya Malzemeleri
 • Kauçuk Fırça Kullanımı
 • Pastel Boya Kağıtları
 • Uygulama Alanının Saptanması
 • Renk Oluşturma
 • Derinliğe Göre Ton Kullanımı
 • Pastel ve Yağlı Boyanın Birlikte Kullanımı
 • Pastel Boya Tekniğinde Detay Çizimleri
 • Serbest Konulu Çalışmalar
Çocuklar için resim dersleri ile çocuklarımız, hayata sanatın penceresinden bakmaya başlayacak! Çocuklara sanat sevgisi aşılamanın büyüklerin elinde olduğunu unutmayın...

Çocuk Resim Kursu Programı – 1500’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Yeteneklerini keşfetmek, sanata olan sevgilerini bilgiyle harmanlamak isteyen çocuklar için resim kursu programımızla hayalleri gerçeğe dönüştürüyor, sanatçı olma yolunda atılan adımları destekliyoruz. Sizin de çocuğunuz profesyonel bir sanatçı veya ressam olsun istiyorsanız çocuk kursu eğitimlerimizle resmin temellerini atmasını ve eğlenmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuk Resim Kursu Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Çocuk Resim Kursu Programı

Büyülü bir sanat ortamında resim yapmanın keyfini çıkarmak isteyen çocuklarınız için harika bir program hazırladık! Yeteneklerini teknik bilgilerle ve uzman eğitmenler eşliğinde geliştirirken sosyalleşmesini sağlayacak kapsamlı bir programa hazır olun!

Çocuklarınızın resim sanatıyla yakından ilgilenmesi için geliştirdiğimiz çocuk hobi resim kursu eğitim programımızı yaş gruplarına, seviyelere ve ihtiyaçlara göre belirliyoruz ve eğitimin süresini bu beklentilere göre düzenleyerek 40 haftalık ve toplamda 80 saatlik karakalem dersleri veriyoruz. Eğlenirken öğrenen çocuklarınızın uygulama ağırlıklı eğitim programıyla birlikte sulu boya, pastel boya, yağlı boya, karakalem çalışmaları yapmalarını; resimde perspektif, renk kullanımı, ışık ve gölgelendirme konularına hakim olmalarını sağlıyoruz.

Sanat sevgisiyle büyümesini istediğiniz çocuklarınızın kaliteli bir sanat ve resim eğitimi almalarını ve özgüven geliştirmelerini istiyorsanız sizi de bekliyoruz!

Çocukların kalem tutma becerileri geliştikten sonra alacakları çocuk resim eğitimi ile sanata olan duyarlılıkları artar, psikososyal açıdan gelişim gösterirler.

çocuklar için resim kursu

Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi eğitimlerimizin tümünde sertifika veriyor, öğrencilerimizin yetkinliklerini belgeliyoruz. Çocuk resim kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Kurum onaylı çocuk resim kursu sertifikası çocuğunuzun eğitimini ortaya koyan, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Çocuk Resim Kursu Sertifikası hakkında ayrıntılı bilgi talebinde bulunmak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Tabii ki, Resim Akademi’den alınan eğitimlerde tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı veriyoruz. Dersini kaçıran öğrencilerimizin katılım sağlayamadıkları dersi farklı sınıf veya şubemizde telafi etmelerini sağlıyoruz.

Çocuk resim kursu eğitmen kadromuz; görsel ve plastik sanatların farklı dallarında uzmanlıklara sahip, Türkiye’nin en önemli sanatçılarından, ressamlarından, tasarımcılarından veya akademisyenlerinden oluşuyor.

Resim Akademi olarak çocuk resim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak, ilerlemek istedikleri seviyeyi göz önünde bulundurarak, uzmanlaşmak istedikleri branşa ve çocuk resim eğitimi beklentilerine yönelik çalışmalarla oluşturuyoruz. Çocuklar için resim kursu sınıflarımızı da öğrencilerimizin öğrenme hızlarını, yaşlarını, yeteneklerini, öğrenim dillerini, eğitsel ihtiyaçlarını baz alarak planlıyoruz. Çocuklar için resim kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimlerin özel ya da grup olarak mı alınmak istendiğine göre değişiyor. Çocuğunuzun seviyesini ve ihtiyaçlarını belirleyerek beklentilerinize en uygun eğitim programının planlanması ve çocuk resim kursu fiyatları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Resim Akademi çocuklar için resim kursu eğitim binamız İstanbul’da, Bakırköy İncirli semtinde yer alıyor. Oldukça merkezi bir konumda yer alan kurumumuza metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İncirli metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametlerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Resim Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Yaşı 18’den küçük olan tüm çocuklarımız çocuk resim dersleri için katılım sağlayabilirler. Çocuk resim kursu sınıflarımızı çocuklarımızın seviyelerine, yaş aralıklarına ve gelişim düzeylerine göre planlıyoruz. Böylece derslerimize katılan tüm çocukların verimli bir çocuk resim eğitimi almalarını sağlıyoruz.

Çocuklar için resim dersleri onların bilişsel, ruhsal ve sosyal becerilerinin gelişmesine katkı sağlar. Aynı zamanda okul derslerinin yarattığı stresi azaltarak sosyalleşmeyi ve eğlenerek harika bir hobi edinmeyi sağlar. Çocuklarınız boş zamanlarını oldukça verimli bir etkinlikle geçirirler ve aynı zamanda sanatsal çalışmaların merak ettikleri her yönünü öğrenirler, el becerileri gelişir, yaratıcılıkları çoğalır, görsel algılama yetenekleri artar, hayal güçlerini uzun yıllar boyunca korumayı öğrenirler. Bu eğlenceli ve eğitici hobiyi alanında profesyonel eğitmenlerden öğrenme şansını yakalarlar.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
çocuklar için resim kursu fiyatları

Çocuk Resim Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Çocuk Resim Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Çocuklar için resim eğitimi tercih eden aileler, çocuklarının sanata dair yeteneklerini açığa çıkarmak ve sanat dolu bir hobi edinmelerini desteklemek için bu eğitimlerden de yararlanıyorlar. Çocuğunuzun sanat alanında ilerlemesini, gelişmesini ve keyif dolu saatler geçirmesini istiyorsanız siz de diğer ailelerin ve öğrencilerimizin tercihlerine bir göz atın!

Çocuklar İçin Resim Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Çocuk resim kursu atölyelerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sergi çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, sınıf ortamlarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, öğrencilerimizin keyifli çalışmalarını, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı çok daha yakından gözlemleyebilirsiniz. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Çocuklar için resim kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi çocuk resim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Çocuk resim kursları öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

1500+

Mezun Öğrenci

Resim, tasarım ve görsel sanatlarla ilgili mesleklerde uzmanlaşan binlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

642

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 3.210 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77