Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Özel Çocuk Resim Kursu

Mutlu ve Yaratıcı Çocuklar Yetiştiriyoruz!

Eğitmenlerinden Birebir Eğitim Alsınlar, Sanatın Büyülü Dünyasını Keşfetsinler! Resim Akademi Özel Çocuk Resim Kursu

Çocuklarınızın içindeki sanatçıyı açığa çıkarmak ve onların yeteneklerini keşfetmek için sanatın usta isimlerinden birebir eğitim almalarını istemez misiniz?

Resim Akademi’de çocuklarımızın erken yaşlardan itibaren sanatsal hassasiyet ve farkındalık kazanmaları, sanatsever bireyler olarak yetişmeleri için özel çocuk resim kursları düzenliyor, pedagojik uzmanlığa sahip usta ressamlardan yeteneklerini destekleyecek resim eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Her çocuk resim yapmayı sever! Siz de çocuğunuzun bu merakını doya doya yaşamasına fırsat vermeye ve ona gelişimine faydalı bir hobi kazandırmaya ne dersiniz?

Özel çocuk resim kursları; miniklerin sanatla erken yaşta tanışmalarını sağlayarak iletişim ve kendini ifade etme becerileri yüksek, özgüvenli bireyler olarak yetişmelerine destek olur.

özel çocuk resim kursu

Tüm Özel Çocuk Resim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Kayıtta %50 İndirim
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
20 Hafta 40 Saat
Kontenjan
1 Kişi

Özel çocuk resim kursu; haftada 1 gün 2 saatten 20 haftalık bir program olup uygulamalı resim dersleri, karakalem çalışmaları, renk oluşturma çalışmaları, sulu boya teknikleri, yağlı boya teknikleri, soyut resim, desen yaratma, pastel boya kullanımı, perspektif, ışık ve gölge gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Özel Çocuk Resim Kursu Resim Akademi

Çocuklarınızın gelişimi için destekleyici bir eğitimle yeni kazanımlar edinmesini istiyor, onları şimdiden geleceğe hazırlamayı arzuluyorsanız Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel özel çocuk resim kursu programlarından yararlanın; çocuklarınız öğrenme hızına, ilgilerine göre, tamamen kendilerine özel çocuk resim eğitimleri alsın!

özel çocuk resim kursu eğitmenleri

Ünlü Resim Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin usta ressamları arasında yer alan eğitmenlerden özel çocuk resim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
çocuklar için özel resim kursu

%100 Öğrenme Garantisi

Özel çocuk resim kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrenciler için bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
özel çocuk resim kursu sertifika

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, eğitim hayatlarına ve geleceklerine katkı sağlayacak MEB onaylı özel çocuk resim kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında özel çocuk resim dersi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların özel çocuk resim eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden özel çocuk resim eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

özel çocuk resim kursları

Sanatla Ruhları Özgürleşecek!

Eğer geleceğin eleştirel ve özgür düşünmeyi bilen, kendi başına ayakları üstünde durabilen bireylerini yetiştirmek istiyorsanız özel çocuk resim kursu tam size ve çocuğunuza göre!

Uzmanlar, özel çocuk resim eğitimi gibi sanata yönelik aktivitelerin çocukların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunduğunu vurguluyor. Sanatla büyüyen çocukların karar verme, problem çözme ve yaratıcı düşünme gibi becerileri çok daha hızlı gelişiyor ve hem şimdi hem de gelecekte çok daha özgür ve bağımsız bireyler olmalarını sağlıyor.

Siz de çocuklarınızın sınırlarını aşması için özel çocuk resim dersi programlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Çevrelerine ve Kendilerine Dair Farkındalıkları Artacak!

Sanatla uğraşmak çocuklarınıza gözlem ve analiz becerisi kazandıracak, özel çocuk resim kursları ile farkındalık kazanacaklar!

Çocuklarınızın hayata ve dünyaya bakışını geliştirmek ve erken yaşlardan itibaren farkındalığı yüksek bireyler olarak yetişmelerini istiyorsanız özel çocuk resim kursu almaları için onları teşvik edin, geleceklerine ve bugünlerine anlamlı bir dokunuşta bulunacak, keyifli bir hobiyi yaşamlarına katın!

Resim Akademi’nin aile sıcaklığını aratmayan atmosferinde alacakları özel çocuk resim eğitimleri ile kendilerini nasıl geliştirdiklerine tanıklık edin!

çocuklar için özel resim kursları
özel çocuk resim eğitimi

Yeteneklerine Daha Çok Güvenecekler!

En yaratıcı dönemlerini verimli bir şekilde geçirmelerini sağlayarak potansiyellerini açığa çıkarmak için acele edin!

Özel çocuk resim kursları ile minikler okul yaşamında karşılaştıkları adaptasyon sorunlarını geride bırakacak, iletişim becerilerini güçlendirecek ve hem yaşıtları hem de yetişkinlerle çok daha sağlıklı ve olumlu bir ilişki kurmaya başlayacak! Kendilerine duydukları özgüven sayesinde daha aktif ve girişken bir tutum sergileyecekler!

Çekingen karakterlerinin çocuklarınız için gelecekte problem olabileceğini düşünüyorsanız özel çocuk resim dersleri ile bu durumu aşmasını sağlayabilirsiniz.

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Resim sanatına duydukları ilgiyi gerçek bir tutkuya ve hayatlarına değer katacak bir hobiye dönüştürmek istiyorsanız gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun özel çocuk resim dersi programını belirleyelim, gelişimlerini birlikte destekleyelim!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun özel çocuk resim eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyor, bilgi ve deneyimini ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre özel çocuk resim kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan özel çocuk resim dersleri veriyoruz.

özel çocuk resim kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Özel çocuk resim kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Özel çocuk resim dersi sırasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

Özel Çocuk Resim Kursları ile Çocuklarınızın Hayal Güçlerini Dünyaya Taşımalarına Fırsat Verin!

Yaratıcı ve hayal gücü geniş çocuklarınızın gelişimini sanatla destekleyerek bugün ve gelecekte daha mutlu bireyler olmalarını sağlamak istemez misiniz? Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, çocuklarınızın nasıl bir kurumdan eğitim alacağını, dersliklerimizi, atölyelerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve çocuklar için resim kursu eğitmenlerimizle tanışın! Biz de çocuklarınız için en uygun özel çocuk resim eğitimi programını yapalım!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi özel çocuk resim kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik özel çocuk resim eğitimi programını belirleyelim, yol haritalarını çizelim, iyi bir eğitim alsınlar!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
çocuklar için özel resim eğitimi

Yeteneklerini Keşfetsinler!

Hayal güçlerinin ve yapabildiklerinin sınırlarını özel çocuk resim kursları ile görsünler, yeteneklerine ve kendilerine daha fazla güven duysunlar!

Kayıt Ol »

Geleceğe Sanatla Hazırlansınlar!

Gelişimlerini destekleyecek bir özel çocuk resim eğitimi ile zihinsel ve ruhsal olarak geleceğe hazır olmalarını sağlayın, yetenekleri ve yaratıcılıklarıyla fark yaratsınlar!

meb ruhsatlı çocuk resim kursu

MEB Onaylı Özel Çocuk Resim Kursu

Resim Akademi olarak özel çocuk resim kursu programlarımızı MEB onaylı ve ruhsatlı eğitim ve sanat merkezimizde düzenliyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Standartlar Yönergesi ile belirtilen acil çıkışlar, ders ekipmanları, eğitim gereçleri, yangın merdivenleri, deprem dayanıklılık raporu, sosyal alanlar ve diğer tüm hususlara hassasiyet göstererek öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanının en iyilerinden özel çocuk resim eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Çocuklarımızın beklenti, ilgi alanı ve eğitsel ihtiyaçlarına göre planladığımız özel çocuk resim eğitimi programımızda verilen bilgilerin teoride kalmaması, pratiğe dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar haline gelmesi için süreci yıl sonu resim sergileri, müze ve resim sergisi gezileri, atölye çalışmaları ve uygulamalı özel çocuk resim dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Özel çocuk resim kursu boyunca öğrencilerimizin gelişimini uzman eğitmenlerimiz, pedagoglarımız ve eğitim danışmanlarımızla izlemekte, eksik kaldıkları noktaların tespitini yapmakta, öğrenme hızlarını ve ilgi duydukları alanları analiz etmekte, öğreniminde zorluk çekilen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmekteyiz.

Uygulamalı Özel Çocuk Resim Eğitimi

Öğrenci odaklı hazırladığımız özel çocuk resim kursu programlarımızda teorik anlatımlar yerine tamamen pratiğe ve uygulamaya dayalı bir eğitim metodunu benimsiyoruz.

Görsel ve işitsel teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı özel çocuk resim dersi anlatımları yapıyor, çocuklarımızın yeteneklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirmesini sağlayacak pratikler gerçekleştiriyor, ev ödevleri ve egzersizlerle gelişimlerinin sürekli olmasını sağlıyor, resim eğitmenlerimizle çalışmalarını ve gelişimlerini yorumluyoruz.

Öğrencilerimizin el yatkınlıklarını, görsel okur yazarlıklarını, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve resim sergileri düzenliyor; çocuklar için özel resim kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle çocuklarımızın sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Özel çocuk resim kursları ile minik sanatçılara yeteneklerini keşfedebilecekleri, yaratıcılıklarını özgürce sergileyebilecekleri, özgüvenlerini destekleyen bir ortam sunuyoruz.

uygulamalı özel çocuk resim kursu
özel çocuk resim eğitimleri

Uluslararası Standartta Özel Çocuk Resim Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan özel çocuk resim eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir eğitim programdır.

Bugüne kadar 900’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz çocuklar için özel resim kursu programımızda çocuklarımızın öğrenme hızlarına, ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, özel çocuk resim eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, özel çocuk resim kursu sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklarımızın bugününe ve geleceğine anlamlı ve olumlu bir etkide bulunmak üzere Avrupa’nın en iyi sanat okullarının müfredatlarını yakından takip ediyor, çocuklar için özel resim kursu programlarımızı öğrencilerimize verimli bir eğitim sunacak şekilde sürekli güncelliyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Özel çocuk resim kursu ile minik yetenekleri erken yaşta fark ediyor, geleceklerine sanatla yön vermeleri için onları yönlendiriyoruz.

Öğrencilerimizin özel çocuk resim kursları süresince gösterdikleri performansı eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla değerlendiriyor, geleceğe hazır olmaları için hangi eğitimlere ihtiyaçları olduğunu önceden tespit ediyor, aileyi ve öğrencimizi bu yönde bilgilendirerek başarılı birer sanatçı olmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Resim Akademi olarak çocuklarımızın geleceğimiz olduğu düşüncesini hiçbir zaman göz ardı etmiyor, özel çocuk resim eğitimleri ile onları yarınlara hazırlıyoruz.

çocuklar için özel resim eğitimleri
özel çocuk resim dersi

Eğitim Sonrası Destek

Özel çocuk resim eğitimi sonrası resim sanatına gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak özel çocuk resim kursu süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve becerilerini bir adım daha ileri götürebilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, ailelerin ve öğrencilerin akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Resme olan yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya farklı hobiler edinmek isteyen öğrencilerimize hobi kursları, teknik eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Özel çocuk resim eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmayı sürdürüyor, mutlu ve başarılı bireyler olarak onları hayata ve sanata kazandırıyoruz.

Özel Çocuk Resim Kursu Yorumları

Kendilerini İfade Etmekte Güçlük Mü Çekiyorlar?

Çocuklarınızın fazla çekingen olması gelecek için endişe etmenize mi neden oluyor?

Sanatla Tanışmalarını Sağlayın!

Özel çocuk resim kursları ile eğitmenlerinden birebir eğitim almalarını sağlayın!

Daha Aktif ve Girişken Olsunlar!

Kendilerini sanatla ifade etsinler, çekingenliklerini üzerinden atsınlar!

özel çocuk resim kursu mezunları

900+ Mezun Öğrenci

Eğitim vermeye başladığımız ilk günden bu yana ülkemizden ya da dünya üzerindeki birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerimize özel çocuk resim kursları ile resim sanatının pratiklerini aktardık.

Özel çocuk resim dersleri için özel olarak hazırladığımız tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel özel çocuk resim kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye resim dersleri verdik.

Tamamen çocuğunuza özel, ilgi alanlarına, öğrenme hızına ve yeteneklerine göre şekillenen bir özel çocuk resim eğitimi arıyorsanız Resim Akademi ile tanışmasını sağlayın!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Çocuğunuzun gelecekte de sanatla iç içe olmasını istiyor, başarılı bir sanatçı olmasını arzuluyorsanız, hobi kursları, güzel sanatlara hazırlık, teknik resim ve birbirinden özel atölye eğitimlerimizle tanışın!

Keyifli bir hobi edinecekleri, yeteneklerini keşfedecekleri ve kendilerine değer katacakları eğitimlerle çocuklarımızın yanınızdayız. Başta çocuklar için özel resim kursu olmak üzere öğrencilerimize hayatlarına renk katacakları hobi kursları, geleceğe yönelik mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de çocuğunuzun gerçek bir sanat merkezinin ayrıcalıklı atmosferinde potansiyelini açığa çıkarmasını istiyorsanız, özel çocuk resim kursu beraberinde veya sonrasında diğer kurslarımıza göz atabilirsiniz.

özel çocuk resim kursları
sosyal etkinliler özel çocuk resim kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi özel çocuk resim kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize güzel vakit geçirecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir özel çocuk resim dersi sunuyoruz!

Türkiye’nin en iyi özel çocuk resim kursu olarak öğrencilerimizin resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı alanlarında ün kazanmış sanatçılarla tanışmalarını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve kültürel aktivitelerle resim tutkunu çocuklarımızı profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Özel çocuk resim kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve diğer kurslarımızda öğrenim gören yaşıtlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; resim sergileri, müze gezileri ve atölyeler düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Özel çocuk resim kursları ile gelişimlerine katkıda bulunuyor, özgüvenli, eleştirel düşünmeyi bilen, yaratıcı bireyler olarak yetişmelerini sağlıyor, aynı zamanda gerçekten keyif alacakları bir hobi edindiklerinden emin oluyoruz.

Sanat Cafe

Özel çocuk resim eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece özel çocuk resim eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında kendilerini rahatça ifade edebileceği, eğitmenlerimiz ve diğer kurs programlarımızdan yararlanan öğrencilerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçireceği bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak resim ve görsel sanatlar dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
özel çocuk resim kursu workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamları, tasarımcıları ve görsel sanatların farklı alanlarından duayenlerle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta sanatçıların eserlerini incelemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik özel çocuk resim eğitimleri düzenliyoruz. Çalışmalarıyla adından söz ettirmiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden resim sanatının püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik özel çocuk resim eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü sanatçılarından özel çocuk resim kursları almalarını sağlayarak yaşamları boyunca yararlanacakları bilgiler edinmelerine imkan veriyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Özel çocuk resim kursları ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Özel Çocuk Resim Kursu Detaylı Eğitim Programı

Sanat sevgisi kazanmalarını sağlayacak, gelişimlerini destekleyecek, hem eğlenmelerine hem de öğrenmelerine imkan verecek bir hobi edinmelerini istiyorsanız detaylı özel çocuk resim kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden özel çocuk resim eğitimi almalarını sağlayın!

Özel çocuk resim kursu programının öğrencilerimize kazandıracakları;
 • Sanat sevgisi kazanmalarını sağlar.
 • Yaratıcılığa teşvik eder.
 • Zihinsel gelişimlerini destekler.
 • Eleştirel düşünme becerisi kazandırır.
 • Görsel farkındalıklarını arttırır.
 • Gözlem ve analiz yetilerini geliştirir.
 • El ve motor becerilerini geliştirir.
 • Üretmenin hazzını yaşarlar.
 • Merak ve keşif duyguları güçlenir.
 • Adaptasyon sorunlarını daha kolay aşarlar.
 • Sanatsal duyarlılık kazanırlar.

İlk olarak resim sanatı hakkında konuşuyor, uygulama öncesi heyecan verici bilgiler ediniyoruz. 1. Ay Özel Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Görsel Sanat Kültürü
 • Resim Nedir?
 • Sanatın Evrenselliği
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
İlk ay özel çocuk resim kursları ile miniklerin resim sanatına ısınmasını ve malzemelerini tanımasını sağlıyoruz.

2. ayımızdan itibaren karakalem çalışmalarına geçecek, sadece bir kalemle harikalar yaratacağız. 2. – 3. Ay Özel Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Karakalem Çizimleri
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Nokta ve Çizgi Eskizleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Çizgi Çeşitleri
 • Farklı Kalem Türleri ile Çizgi Egzersizleri
 • Farklı Tonlarda Çizgiler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Geometrik Şekillerin Çizimi
  • Düz Çizim Egzersizleri
  • Daire Çizim Egzersizleri
  • Elips Çizim Egzersizleri
 • Leke Çeşitleri
  • Pürüzsüz Leke
  • Dokusal Leke
  • Çizgisel Leke
  • Noktasal Leke
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
Özel çocuk resim dersleri ile üç ayı tamamladığımızda çocuğunuzun çizimleri karşısında hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

Özel çocuk resim kursu programımızın 4. ayında yaratıcılığımızı geliştirecek egzersizlere yöneliyoruz. 4. Ay Özel Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Çizim Teknikleri
 • Form Anlatım ve Görsel İlişkilendirme
 • Işık ve Gölge
 • Oran ve Orantı
 • Natürmort Çalışmaları
 • Doğa Çalışmaları
 • Kuru Boya Tekniği ile Çalışmalar
 • Karakter Yaratımı
 • Modelleme
 • Perspektif Türleri
 • Uzamsal Perspektif
 • Objenin Eksenini Hesaplama
 • Objenin Ölçülerini Hesaplama
 • Doku Çeşitleri
  • Doğal Doku
  • Yapay Doku
  • Görsel Doku
 • Bitki Çizimi
 • Peyzaj Çizimi
 • Bakarak Çizme Alıştırmaları
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
Sanatın büyülü dünyasını özel çocuk resim kursu ile kısa sürede seven çocuğunuz 4 ay sonunda resim sanatına daha büyük merak duymaya başlayacak!

İki aylık bu bölümümüzde sulu boya setlerimize geçiyor, renkleri keşfetmeye başlıyoruz. 5. – 6. Ay Özel Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Sulu Boya Resim Malzemeleri
 • Sulu Boya Setleri
 • Sulu Boya Fırçaları
 • Fırça Kullanma Teknikleri
 • Sulu Boya Kullanımı
 • Sulu Boyada Saydamlık
 • Sulu Boyada Yoğunluk
 • Sulu Boya Kağıtlarını Tanıma
 • Yapıştırma Bantları
 • Sulu Boya Resim Teknikleri
 • Renklerin Oluşumu
 • Renk Grupları
  • Ana Renkler
  • Ara Renkler
  • Sıcak Renkler
  • Soğuk Renkler
  • Nötr Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Sulu Boya Resimlerde Derinlik
 • Sulu Boya Resimlerde Tonalite
 • Perspektif
 • Gliserin Kullanımı ve Kurumayı Geciktirme
 • Uygulama Alanını Renklendirme
 • Açık ve Koyu Alanlarda Su Kullanımı
Hayata renk katmayı öğrenen çocuğunuz özel çocuk resim kursları ile yaptığımız egzersizleri çok sevecek!

Sulu boyanın ardından yağlı boyaya geçiyor, tuvalimizi renklendirmeye devam ediyoruz. 7. – 8. Ay Özel Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
 • Terebentin ve İncelticiler
 • Spatula ve Palet
 • Tuvale Astar Atma
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Zımparalama
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Fırça Kullanım Teknikleri
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Soyut Resim Nedir?
 • Soyut Resim Tasarlama
 • Obje Deformasyonu
 • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
 • Desende Ritim Tasarımı
 • Desen Analizi
 • Tonalite, Ritim ve Armoni
 • Yağlı Boyada Yoğunluk
 • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
 • Açık Alanlarda Işık
 • Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Mat Vernik Kullanımı
 • Yarı Mat Vernik Kullanımı
 • Parlak Vernik Kullanımı
Yetenekleri ve yaratıcılığına özel çocuk resim kursu ile daha fazla güvenmeye başlayan çocuğunuz, hayal gücünün sınırlarını keşfedecek!

Son iki ayımızda pastel boya takımlarımızı çıkarıyor, eğlenceli bir bölüme başlıyoruz. 9. – 10. Ay Özel Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Pastel Boya Malzemeleri
 • Kauçuk Fırça Kullanımı
 • Pastel Boya Kağıtları
 • Uygulama Alanının Saptanması
 • Renk Oluşturma
 • Derinliğe Göre Ton Kullanımı
 • Pastel ve Yağlı Boyanın Birlikte Kullanımı
 • Pastel Boya Tekniğinde Detay Çizimleri
 • Serbest Konulu Çalışmalar
Özel çocuk resim kursları ile 10 aylık bir yolculuğun sonuna geliyor, farklı kurslarımız ve olanaklarımız hakkında aile ve öğrencimize bilgi vererek kurs programımızı tamamlıyoruz.

Özel Çocuk Resim Kursu Programı – 900’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Hayal güçlerine güç katmak ve kendilerine güven kazanarak yaratıcılıklarını her fırsatta sergilemelerini sağlamak istemez misiniz? O halde bugüne kadar 900’ün üzerinde öğrenci mezun ettiğimiz ve %98 katılımcı memnuniyeti sağladığımız özel çocuk resim kursu programlarımıza göz atmayı ihmal etmeyin!

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Özel Çocuk Resim Kursu Programı

Çocuklarımızı geleceğe sanatla hazırlıyor, mutlu ve özgüvenli bireyler olarak büyümeleri için özel çocuk resim kursları ile gelişimlerini destekliyoruz! Siz de çocuğunuzun Resim Akademi ayrıcalıklarından yararlanmasını sağlayın, ona hayatına değer katacak bir eğitim armağan edin.

Özel çocuk resim kursu; haftada 1 gün 2 saatten 20 haftalık bir program olup uygulamalı resim dersleri, karakalem çalışmaları, renk oluşturma çalışmaları, sulu boya teknikleri, yağlı boya teknikleri, soyut resim, desen yaratma, pastel boya kullanımı, perspektif, ışık ve gölge gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Özel çocuk resim kursu programımızı; minik sanatçıları geleceğe hazırlamak, gelişimlerini destekleyecek bir hobi edinmelerini sağlamak ve yaratıcılıklarını desteklemek için özel olarak planladık.

Özel çocuk resim eğitimi; çocukların odaklanma süresini ve dikkatlerini geliştirerek okul başarılarına katkıda bulunmaktadır.

çocuklar için özel resim dersi

Özel Çocuk Resim Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Çocuklar için özel resim kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı özel çocuk resim kursu sertifikası aldıkları eğitimi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Özel Çocuk Resim Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Resim Akademi olarak özel çocuk resim kursu için öğrencimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Özel çocuk resim kursu eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü resim eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Resim Akademi olarak özel çocuk resim eğitimi programlarımızı; öğrencimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediğine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istediği alan için alması gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Çocuklar için özel resim kursu programımızı öğrencimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Özel çocuk resim kursu fiyatları ise öğrencimizin ne kadar süre eğitim alacağına, beklentilerine, hedeflerinin ne olduğuna, alması gereken eğitimlere ve diğer tüm özel faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, özel çocuk resim kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi özel çocuk resim kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan çocuklar için özel resim kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Özel çocuk resim kursu Florya, özel çocuk resim kursu Bahçelievler, özel çocuk resim kursu Ataköy, özel çocuk resim kursu Yeşilköy, özel çocuk resim kursu Zeytinburnu, özel çocuk resim kursu Avcılar olarak hizmet veren özel çocuk resim kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Özel çocuk resim kursu ve diğer özel çocuk kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Eğitim danışmanlarımızla görüşerek çocuğunuzun yaşına ve gelişimsel ihtiyaçlarına en uygun özel çocuk resim kursu programını belirleyebilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
özel çocuk resim kursu fiyatları

Özel Çocuk Resim Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirimi Kaçırmayın!

Hemen Kayıt Olun

Özel Çocuk Resim Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Özel çocuk resim kursları ile çocuklarının gelişimini destekleyen aileler Resim Akademi dünyasını keşfetmeyi sürdürüyor. Siz de çocuğunuzun gelişimi için farklı kurslar arıyorsanız ailelerin çocukları için seçtikleri diğer kurslarımıza göz atın!

Özel Çocuk Resim Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Özel çocuk resim kursu sınıflarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Özel çocuk resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Resim Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında özel çocuk resim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Özel çocuk resim kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

900+

Mezun Öğrenci

Özel çocuk resim kursu ile sanatla tanışan yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

193

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 965 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77