Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Özel Karakalem Kursu

Kaleminiz Hayal Gücünüzü Aktarıcısı Olacak!

Yeni Bir Hobi Edinin, Yaşamınızı Sanatla Değiştirin! Resim Akademi Özel Karakalem Kursu

Yalnızca bir kalemle hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı konuşturmak, yeteneklerinizi açığa çıkarmak istemez misiniz?

İş veya okul koşturmacasından resim sanatına olan tutkunuzu yansıtacak bir boş vakit bulmakta zorlanıyor musunuz? Kurs merkezlerinin sizlere sunduğu paket programlardan sıkıldınız mı? Özel karakalem kursu ile Resim Akademi ayrıcalıklarından yararlanın, yalnızca size göre planlanan bir özel karakalem eğitimi alın!

Hayatın sıkıcılaşan rutinini özel karakalem çizim dersleri ve sanatla aşın, kendinize mutluluk kaynağınız olacak bir hobi edinin!

Özel karakalem kursu için eğitim danışmanlarımızla görüşerek derslerinizin takviminize ve boş zamanlarınıza göre düzenlenmesini sağlayabilirsiniz.

özel karakalem kursu

Tüm Özel Karakalem Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Kayıtta %50 İndirim
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
16 Hafta 24 Saat
Kontenjan
1 Kişi

Özel karakalem kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup karakalem çizim egzersizleri, resimde perspektif, iç mekan, portre, natürmort tekniklerine, ışık ve gölgelendirme gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Özel Karakalem Kursu Resim Akademi

Resim sanatına olan ilginizi daha fazla vakit ayırmak istiyor, ancak sizin isteklerinizi karşılayacak bir karakalem kursu bulmakta zorlanıyor musunuz? Ailemizin bir parçası olun, uzman resim eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış özel karakalem dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve beklentilerinize göre şekillenen, tamamen size özel bir karakalem eğitimi alın!

özel karakalem kursu eğitmenleri

Ünlü Karakalem Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı sanatçıları arasında yer alan, ünlü ressamlardan özel karakalem eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
özel karakalem kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Özel karakalem kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
özel karakalem kursu sertifika

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı özel karakalem kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında resim eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

özel karakalem eğitimi

Yeteneklerinizi Arka Plana Atmayın!

Biraz boş vakit bir de kalem-kağıt bulduğunuz da hemen çizim yapmaya mı başlıyorsunuz? Gerçekten başarılı çizimlerle karşılaştığınızda bu tutkunuzun her seferinde alevlendiğini mi hissediyorsunuz?

Yoğunluğu, sorumluluklarınızı ve günlük koşturmacalarınızı bahane ederek yeteneklerinizi rafa kaldırmayın, özel karakalem kursları ile size özel gün ve içeriklerle planlanan derslerimizden yararlanın, boş zamanlarınızın tek bir anını bile boşa harcamadan yeteneklerinizi geliştirme şansı yakalayın!

Özel karakalem eğitimi ile kendilerini özel hissedecekleri bir kurs ortamını tüm sanatseverlere sunuyoruz!

Dinlenmek İçin Sanatın Gücünden Yararlanın!

Günlük yaşamın yorucu telaşları arasında enerjinizin tükendiğini hissediyorsanız yaşamınızda sanata yer açmanızın vakti gelmiş demektir!

Eğer siz de yaşam döngünüzün giderek daha yorucu ve yıpratıcı bir hal almasından şikayetçiyseniz özel karakalem dersleri alarak size enerji ve motivasyon sağlayacak yeni bir kaynak keşfedin, stresle ve sorumluluklarınızla daha kolay başa çıkmak için sanatın terapi etkisinden yararlanmaya başlayın!

Araştırmalar sanata zaman ayıran insanların olumsuzluklarla çok daha başarılı bir şekilde mücadele ettiğini gösteriyor. Siz de özel karakalem eğitimi ile zihinsel ve ruhsal gücünüzü arttırın!

özel karakalem eğitimleri
özel karakalem dersi

Kendinizi Geliştirerek Hayatınıza Yön Verin!

Hayal gücünüze güç katmak istiyor, yeteneklerinizin geleceğinizi ve kariyerinizi şekillendirmesini mi arzuluyorsunuz?

Eğer meslek yaşamınıza sanatla yön vermeyi düşünüyor veya alışılageldik kariyer anlatılarından sıkıldığınızı hissediyor ve içinizdeki sanatçıyı keşfederek yeni bir alana geçiş yapmak istiyorsanız özel karakalem kursu ile yeteneklerinizi çok daha kısa sürede geliştirebilir, becerileriniz arasına yenilerini ekleyebilirsiniz.

Özel karakalem kursları; grup derslerine kıyasla çok daha hızlı bir öğrenim sunarak hedeflerinize daha kısa sürede ulaşmanızı kolaylaştırıyor.

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Sanatın farklı yönlerini keşfetmeye ilgi duyuyor, yeni hobiler edinmek istiyor, yeteneklerinizin körelmesinin önüne geçmeyi arzuluyorsanız özel karakalem dersi tam da size göre! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun özel karakalem kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir özel karakalem eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun özel karakalem eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre özel karakalem eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan özel karakalem dersleri veriyoruz.

özel karakalem kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi özel karakalem dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Özel karakalem kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Özel karakalem eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Özel Karakalem Kursları ile Çizgilere Hayat Vermeyi Öğrenin, Yeteneklerinizi Konuşturmaya Başlayın!

Yeni bir hobi mi edinmek istiyorsunuz? Yoksa güzel sanatlar alanında ilerlemeyi hedefliyorsunuz ama karakalem çizimlerde eksikleriniz mi var? Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun özel karakalem eğitimi planını yapalım!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
özel karakalem dersleri

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik özel karakalem eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, resim sanatının büyüsünü birlikte keşfedelim!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
özel karakalem eğitimi

Yeteneklerinize Zaman Ayırın!

Özel karakalem dersleri ile boş zamanlarınıza ve takviminize göre planlanan eğitimler alın, tutkunuzun peşinden gitmek için bu fırsatı kaçırmayın!

Kayıt Ol »

Tekniğinizi Geliştirin!

Gerçek potansiyelinizi açığa çıkaracak özel karakalem kursları ile çizim becerilerinizi geliştirin, herkesin hayran kalacağı çizimlerle kendinizi sanatla ifade edin!

meb ruhsatlı özel karakalem kursu

MEB Ruhsatlı Özel Karakalem Kursu

Resim Akademi olarak özel karakalem kursu programlarımızı MEB onaylı ve ruhsatlı eğitim ve sanat merkezimizde düzenliyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Standartlar Yönergesi ile belirtilen acil çıkışlar, ders ekipmanları, eğitim gereçleri, yangın merdivenleri, deprem dayanıklılık raporu, sosyal alanlar ve diğer tüm hususlara hassasiyet göstererek güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanının en iyilerinden özel karakalem eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Beklenti, ihtiyaç ve ilgi alanlarınıza göre planladığımız özel karakalem eğitimi programlarımızı edineceğiniz bilgilerin yalnızca teoride kalmaması, pratiğe dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar olması için yıl sonu sergileri, atölye çalışmaları ve sergi gezisi organizasyonları ile pekiştirmekteyiz.

Özel karakalem kursu programımız boyunca eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla birlikte gelişiminizi adım adım takip etmekte, eğitsel ihtiyaçlarınızı ve eksiklerinizi tespit etmekte, öğrenmekte zorlandığınız konuların veya kaçırdığınız derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmekteyiz.

Uygulamalı Özel Karakalem Eğitimi

Öğrenci odaklı hazırladığımız özel karakalem kursu programlarımızda teorik anlatımlar yerine tamamen pratiğe ve uygulamaya dayalı bir eğitim metodunu benimsiyoruz.

Görsel ve işitsel yeni nesil teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı resim dersi anlatımları, yeteneklerinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, çizim tekniğinizi güçlendirmeye yönelik ev ödevleri, uzman resim eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Öğrencilerimizin el yatkınlıklarını, görsel okur yazarlıklarını, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve resim sergileri düzenliyor; özel karakalem dersi sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle sürekli yanınızda olduğumuzu hissettiriyoruz.

Türkiye’nin en aktif özel karakalem kursu olarak unutulmaz bir deneyim yaşadığınızdan emin oluyor, yenilikçi ve beklentilerinize yanıt veren bir eğitim metodu ile öğrenirken güzel vakit geçirmenize imkan veriyoruz.

uygulamalı özel karakalem kursu
özel karakalem dersleri

Uluslararası Standartta Özel Karakalem Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan özel karakalem eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir eğitim programdır.

Bugüne kadar 700’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz özel karakalem kursu programımızda öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, özel karakalem eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, resim kursu sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Özel karakalem kursları ile sizlere nitelikli bir eğitim sunmak adına programlarımızı sürekli güncelliyor, Avrupa’nın en iyi sanat okullarının uygulamalarını ve müfredatını yakından takip ediyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Resim sanatına yeteneği olan öğrencilerimizin gelişimlerine destek oluyor, özel karakalem kursu sırasında ve sonrasında eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği ile yanlarında oluyoruz.

Özel karakalem eğitimi süresince bilgi ve becerilerinizi, el yatkınlığınızı, sanata olan ilginizi analiz ediyor, ihtiyaçlarınıza ve gösterdiğiniz gelişime göre ek eğitimler planlıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerinizi doğru yönlendirmenizi sağlıyor, fotoğraf ve video çekimleriyle reklam ve PR desteği sunuyor, başarılı bir sanatçı olarak geleceğe hazırlanmanızı sağlıyoruz!

Türkiye’nin önde gelen ressamları, resim eğitmenleri ve sanatçıları ile birlikte hem keyif alacağınız hem de yeni beceriler edineceğiniz bir özel karakalem çizim dersleri düzenliyoruz.

özel karakalem kursu fiyatları
özel karakalem kursu fiyat

Eğitim Sonrası Destek

Özel karakalem eğitimi sonrası resim sanatına gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak özel karakalem kursu süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve hobilerini bir adım daha ileri götürebilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Resme olan yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya farklı hobiler edinmek isteyen öğrencilerimize hobi kursları, teknik eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata daha fazla yer ayırarak boş zamanlarınıza değer katmanız, sıradanlıktan kurtulmanız ve kendinizi keşfetmeniz için özel karakalem çizim dersleri sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz.

Özel Karakalem Kursu Yorumları

Keyifli Bir Hobiniz Olsun!

Boş zamanlarınıza değer katacak, hayatınıza mutluluk getirecek bir hobi edinmek istemez misiniz?

Sanatı ve Yeteneklerinizi Keşfedin!

Özel karakalem kursları ile sanata ve yeteneklerinize daha fazla zaman ayırın, kendinizi yeni baştan tanıyın!

Hayal Gücünüzü Çizimlerinize Aktarın!

Yaratıcılığınızı sergilemeyi özel karakalem kursu ile öğrenin, içinizdeki sanatçıyı açığa çıkarın!

özel karakalem kursu mezunları

700+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize resim sanatının teknik ve pratik yönlerini aktararak hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

Özel karakalem dersleri için özel olarak hazırladığımız tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel özel karakalem kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye özel karakalem dersleri verdik.

Size özel planlanan; ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir özel karakalem eğitimi alarak ailemizin yeni üyelerinden biri olun, keyifli bir hobiniz olsun!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Özel karakalem kursları ile yetinmek istemeyen öğrencilerimize farklı hobiler ve aktivitelerle tanışabilecekleri sanat kursları sunuyoruz!

Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız eğitimlerle yanınızdayız. Başta özel karakalem kursu olmak üzere öğrencilerimize hayatlarına renk katacakları hobi kursları, mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler, güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlanan öğrencilerimiz için güzel sanatlara hazırlık kursu programları ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de ayrıcalıklarla dolu Resim Akademi dünyasının tadını sonuna kadar çıkarın, özel karakalem kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun yeni kurslarımıza göz atın!

karakalem dersleri
sosyal etkinlikler özel karakalem kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi özel karakalem kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta bir programı sizlerle buluşturuyor, eğlenceli uygulamalar, etkinlikler ve sürpriz organizasyonlarla dolu bir özel karakalem eğitimi sunuyoruz!

Özel karakalem kursu öğrencilerimizin eğitmenleri ve diğer kurslarımızda öğrenim gören öğrencilerimizle kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sergi organizasyonları, müze gezileri ve workshoplar düzenleyerek keyifli bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en aktif özel karakalem kursu olarak öğrencilerimizin resim ve görsel sanatlarda ün kazanmış, ülkemizin dünya çapında başarılı sanatçılarıyla tanışmasına imkan veriyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, atölyeler ve buluşma organizasyonları ile amatör sanatseverleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Özel karakalem dersi ile her anınıza değer katmaya hassasiyet gösteriyor, boş zamanlarınızı gerçekten nitelikli ve keyifli özel karakalem dersleri ile geçirmenizi sağlıyoruz.

Sanat Cafe

Özel karakalem eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece özel karakalem eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sanat dünyasından pek çok isimle tanışabilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak unutulmaz anılar biriktirebilecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca workshop ve sergi çalışmaları yaparak resim sanatına ilgi duyan öğrencilerimize büyüleyici bir sanat atmosferini deneyimleme fırsatı sunuyor, özel karakalem kursları ile gerçek bir sanat merkezinde ayrıcalıklı bir eğitim almanızı sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
karakalem workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamları, resim eğitmenleri ve sanatçıları ile keyifli workshoplar düzenliyor, resim sanatının ustaları ile tanışacağınız fırsatlar yaratarak gelişiminize katkı sunuyoruz.

Usta sanatçıların sadece çalışmalarına göz atmakla kalmıyor, keyifli workshop etkinlikleri düzenliyor, birlikte çalışmanın ve resim yapmanın püf noktalarını öğrenmenin keyfini çıkarıyoruz. Çalışmaları ve verdiği eğitimlerle ün kazanmış, yurt içi ve yurt dışında başarıları ile bilinen ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden butik özel karakalem eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış başarılı sanatçılardan hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, resim yapmayı ustasından öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Özel karakalem kursları ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Özel Karakalem Kursu Detaylı Eğitim Programı

Yaşamınızda sanata yer ayırmak ve yeteneklerinizi körelmeye bırakmak yerine yaratıcılığınızı ortaya çıkarabileceğiniz bir alan yaratmak istiyorsanız detaylı özel karakalem eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman resim eğitmenlerinden özel karakalem kursu alma şansını kaçırmayın!

Özel karakalem kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Karakalem çizim malzemelerini tanıyacak, doğru kullanımlarını öğreneceksiniz.
 • Karakalem tekniklerini öğreneceksiniz.
 • Farklı çizim türleri için uygun kalem sertliklerini ve türlerini tanıyacaksınız.
 • Ölçü almayı öğreneceksiniz.
 • Çizim egzersizleri yapacaksınız.
 • Desen çizmeyi öğreneceksiniz.
 • El becerinizi geliştireceksiniz.
 • Hayal gücünüz gelişecek.
 • Yaratıcılığınız artacak.
 • Görsel farkındalığınız gelişecek.
 • Hayalden ve bakarak çizimde deneyim kazanacaksınız.

İlk olarak resim sanatına genel bir bakış atıyor, bildiklerimizin üzerinden geçiyoruz. 1. Ay Özel Karakalem Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Resim Nedir?
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Resim Yapmak İçin Gerekli Malzemeler
 • Resim Kalemi Türleri
 • Resim Kağıdı Türleri
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • İlk ay özel karakalem dersleri ile resim sanatını ve malzemelerimizi yakından tanıyoruz.

  Özel karakalem eğitimi programımızın 2. ayına basit çizimlerle başlıyor, ilk tekniklerimizi öğreniyoruz. 2. Ay Özel Karakalem Dersi Programı:
  • Karakalem Çizim Teknikleri
  • Geometrik Şekillerin Çizimleri
  • Üç Boyutlu Şekil Çizimleri
  • Gölgelendirme Teknikleri
  • Nesne Çizimi
  • Işık Kaynağının Belirlenmesi
  • Nesne Modelleme ve Işık Kaynağına Göre Gölgeleme
  • Perspektif Kuramına Giriş
  • Uzamsal Perspektif
  Özel karakalem kursları ile sadece iki ayda bile gösterdiğiniz gelişim sizi epey şaşırtacak!

  3. ayımızda hayal gücümüzü açığa çıkarmaya odaklanacak, farklı çizim türlerini deneyeceğiz. 3. Ay Özel Karakalem Kursu Programı:
  • Perspektif Kuramı
  • Ufuk Çizgisi
  • Bitki Çizimleri
  • Peyzaj Çizimleri
  • Basit Natürmort Egzersizleri
  • Basit Hayvan Çizme Egzersizleri
  • Nesne Çizimi
  • Bakarak Çizme Alıştırmaları
  • Manzara Çizimleri
  • Karakalem Çizimlerde Açık ve Kapalı Alanların Sunumu
  Özel karakalem kursları ile kısa sürede farklı objeleri çizebilecek yeterliliğe sahip olacak, hızlı öğreneceksiniz.

  Obje çizimlerimize portreleri de ekleyerek yolculuğumuza devam ediyoruz. 4. Ay Özel Karakalem Kursu Programı:
  • Karakalem Obje Çiziminde Taslak Hazırlama
  • Portre Çizim Egzersizleri
  • Göz Çizim Teknikleri
  • İnsan Yüzü Çizimi
  • Yüz Hatlarının Gölgelendirilmesi
  • İç Mekan ve Dekor Çizimi
  • Gerçekçi Çizim Egzersizleri
  • Bakarak Portre Çizim Alıştırmaları
  • Karakalem Çizimlerde Hareket
  4. ay derslerimizle birlikte özel karakalem çizim dersleri programımızı tamamlıyor, sanat yolculuğunu sürdürmek istediğiniz takdirde diğer kurs programlarımız hakkında sizi bilgilendiriyoruz.

  Özel Karakalem Kursu Programı – 700’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

  Sanatla iç içe bir yaşam sürmek, yaratıcılığını ve yeteneklerini daima bir adım ileri taşımak ve hayatında sanata yer ayırarak keyifli bir hobiye sahip olmak isteyen tüm sanatseverler için özel karakalem eğitimleri vererek bugüne kadar 700’ün üzerinde öğrenci mezun ettik ve %98 öğrenci memnuniyeti sağladık.

  Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? - Özel Karakalem Kursu Programı

  Kendinize vakit ayıramadığınızdan şikayet ediyor, takviminize uymadığından özel karakalem kursu alamadığınız için üzülüyor musunuz? Özel karakalem dersi programlarımız kesinlikle size aradığınız çözümü sunacak!

  Özel karakalem kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup karakalem çizim egzersizleri, resimde perspektif, iç mekan, portre, natürmort tekniklerine, ışık ve gölgelendirme gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

  Özel karakalem dersi programımızı gündelik yaşamın sıkıcılığından kurtulmak, keyifli vakit geçirmek, yeni bir hobi edinmek ve resim yeteneklerini geliştirmek isteyen sanat severler için özel olarak hazırladık!

  Özel karakalem kursları grup eğitimlerine kıyasla sosyalleşme imkanları açısından daha kısıtlı olsa da daha hızlı bir öğrenime, eğitmeninizden birebir eğitimler almanıza ve püf noktalar öğrenmenize fırsat verir.

  karakalem eğitimleri

  Özel Karakalem Kursu Sıkça Sorulan Sorular

  Evet. Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Özel karakalem dersi programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı özel karakalem kursu sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı özel karakalem kursu sertifikası aldığınız eğitimi belgeleyen, Türkiye ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. Ayrıca MEB onaylı sertifikalarımız hakkında detaylı bilgi almak için de eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

  Elbette. Resim Akademi olarak özel karakalem kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

  Resim kursu eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü resim eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

  Resim Akademi olarak özel karakalem eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Özel karakalem kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Resim kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, özel karakalem kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi özel karakalem çizim dersleri eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan resim kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Özel karakalem kursu Florya, özel karakalem kursu Bahçelievler, özel karakalem kursu Ataköy, özel karakalem kursu Yeşilköy, özel karakalem kursu Zeytinburnu, özel karakalem kursu Avcılar olarak hizmet veren özel karakalem kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

  Özel karakalem kursu programımız tüm yetişkinler için uygundur. Daha genç öğrencilerimiz için genç ve çocuk özel karakalem çizim dersleri programlarımıza göz atabilirsiniz. Özel karakalem kursu sınıflarımızı öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve seviyelerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle boş vakitlerinize değer katacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

  Eğitim Danışmanına Sor

  resim akademi iletişim
  özel karakalem dersleri

  Özel Karakalem Kursu

  Erken Kayıtta %50 İndirimi Kaçırmayın!

  Hemen Kayıt Olun

  Özel Karakalem Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

  Sanatı yaşamlarının önemli mutluluk kaynaklarından biri olarak gören ve özel karakalem kursu ile yaşamlarında sanata yer açan öğrencilerimiz Resim Akademi ayrıcalıklarından yararlanmaya devam ediyor. Siz de yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun yeni eğitimler keşfetmek istiyorsanız özel karakalem dersleri sonrasında en çok tercih edilen eğitimlerimize göz atın!

  Özel Karakalem Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

  Özel karakalem derslerimizi işlediğimiz eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

  Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

  Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

  Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

  Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

  Sosyal Medyada Biz

  15+

  Yıllık Deneyim

  Özel karakalem kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

  6+

  Kurs Merkezi

  İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi özel karakalem kursu şubeleri.

  %98

  Öğrenci Memnuniyeti

  Özel karakalem kursu öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

  700+

  Mezun Öğrenci

  Özel karakalem kursları ile yaşamlarına yeni bir hobi katan yüzlerce mutlu öğrenci.

  Öğrenci Yorumları

  Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

  189

  kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

  Bu kursu toplam 945 kişi satın aldı.
  Bilgi Al
  Bilgi Al +90 (850) 532 18 77