Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Özel Resim Kursu

Tutkunuza Zaman Ayırın!

Hayatın Koşturmacasından Sanatla Uzaklaşın! – Resim Akademi Özel Resim Kursu

Kendinizi sorumluluklar ve stres altında boğulmuş hissediyor, bundan kurtulmak için keyifli bir hobiye ihtiyaç duyuyorsanız özel resim kursu kesinlikle ilginizi çekecek!

İster ayrıcalıklı bir hobiyle yaşamınıza yeni bir renk katmayı isterseniz de yeteneklerinizi geliştirerek hobinizi kariyeriniz haline getirmeyi planlıyor olun özel resim dersi programımızda aradığınızdan çok daha fazlası sizi bekliyor! Türkiye’nin en iyi resim eğitmenleri ve sanatçılarından birebir eğitimler alarak resim sanatının tüm inceliklerini öğrenmeye ne dersiniz?

Resim Akademi’nin büyüleyici dünyasında resim sanatını ve yeteneklerinizi keşfedin, özel resim kursu ile yalnızca kendiniz için zaman ayırın!

Özel resim dersi; eğitmeninizden birebir eğitim almanıza fırsat vererek çok daha hızlı bir gelişim kaydetmenize imkan verir.

özel resim kursu

Tüm Özel Resim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Kayıtta %50 İndirim
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
1 Kişi

Özel resim kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup resim sanatına giriş, resimde kompozisyon, resimde perspektif, karakalem egzersizleri, resimde renk kullanımı, sulu boya uygulamaları, yağlı boya uygulamaları ve akrilik boya uygulamaları gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Özel Resim Kursu Resim Akademi

Yeteneklerinizi geliştirmek için sıkıcı eğitimlere tahammül etmenize gerek yok! Ailemizin bir parçası olun, uzman resim eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış özel resim dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve beklentilerinize göre şekillenen, tamamen size özel bir resim eğitimi alın!

özel resim kursu eğitmenleri

Ünlü Resim Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı sanatçıları arasında yer alan, ünlü ressamlardan özel resim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
özel resim kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Özel resim dersleri sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
özel resim kursu sertifika

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı özel resim kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında özel resim eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden özel resim dersi alarak suça ortak olmayın!

özel resim eğitimi

Yaşamınızda Yeni Bir Renge İhtiyacınız Mı Var?

Hayatınızın giderek daha sıkıcı ve sıradan bir hal almaya başlaması sizi gelecek hakkında endişelendiriyor mu?

İşten eve, evden işe bir yaşam döngüsüne sahip olmak, bu kısır döngüden kendi başınıza bir çıkış yolu bulamamak daha mutsuz mu hissetmenize neden oluyor? Özel resim kursları ile sanatın en keyifli yönlerinden birini Resim Akademi’nin keyifli etkinlikler ve sürprizlerle dolu atmosferinde keşfetmeye ne dersiniz?

Tüm sanatseverler için kendilerini tam anlamıyla özel hissedecekleri özel resim eğitimleri hazırladık! Siz de daha fazla beklemeden Resim Akademi ile tanışın!

Sanat İçin Vakit Ayırın!

Stresten ve yaşamın yoruculuğundan biraz olsun uzaklaşmak istiyorsanız sanattan daha iyi bir sığınak bulamazsınız!

Resim Akademi’de günlük yaşamın tüm koşturmacalarından kendinizi izole olmuş hissetmenizi sağlayacak bir özel resim dersi ortamı sağladık! Şehrin merkezinden açılan bir portalla sanat dolu bir dünyayı keşfetmek istiyorsanız siz de özel resim kursu merkezimize merhaba deyin, hayal gücünüzü hemen harekete geçirin!

En iyi özel resim eğitimi deneyimini yaşamanız için hazırladığımız programımızla resim sanatının zenginliklerini günlük rutininize katın!

özel resim eğitimleri
özel resim dersi

Tutkunuzu Daha Fazla Ertelemeyin!

Çocukluğunuzdan bu yana el becerileriniz ve çizim yeteneklerinizle öne çıkmanıza rağmen bu tutkunuza yeterince zaman ayıramadınız mı?

Belki de tüm yoğunluğunuzun ve hayat kaygınızın arasında tutkunuza yeterince zaman ayıramamanız içinizdeki potansiyelin tamamen boşa gitmesine neden olmuştur, ancak merak etmeyin, hala geç değil! Özel resim dersi ile gizli kalmış yeteneklerinizi açığa çıkarabilir, sanatın hayatınızı şekillendirmesi için fırsat yaratabilirsiniz.

Hobinizi mesleki düzeye taşımak için Resim Akademi özel resim kursu programlarından yararlanın, yeni ve heyecan verici bir kariyere merhaba deyin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Günlük yaşamın sıradanlığından sizi kurtaracak bir hobi arıyor, sanatın hayatınıza renk katmasını istiyorsanız özel resim kursu tam da size göre! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun özel resim dersi programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir özel resim eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun özel resim eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre özel resim eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan özel resim dersleri veriyoruz.

özel resim kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi özel resim dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Özel resim kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Özel resim eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Özel Resim Kursları ile Hayal Gücünüzü Dünyaya Taşımayı Öğrenin!

Resim sanatının gerçek ustalarından birebir eğitim alarak tekniğinizi ve yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun özel resim eğitimi planını yapalım!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi özel resim kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik özel resim eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, resim sanatının büyüsünü birlikte keşfedelim!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
özel resim dersleri

Sanatın Penceresinden Bakın!

Dünyanın güzelliklerini sanatın penceresinden keşfetmeye başlayın, özel resim kursları ile mutlu olmanın yeni yollarını öğrenin!

Kayıt Ol »

Boş Zamanlarınıza Değer Katın!

Sıradan bir yaşam döngüsünün sizi ele geçirmesine izin vermeyin, özel resim kursu ile yalnızca kendiniz için ayırdığınız değerli bir hobiye sahip olun!

meb ruhsatlı özel resim kursu

MEB Ruhsatlı Özel Resim Kursu

Resim Akademi olarak özel resim kursu programlarımızı MEB onaylı ve ruhsatlı eğitim ve sanat merkezimizde düzenliyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Standartlar Yönergesi ile belirtilen acil çıkışlar, ders ekipmanları, eğitim gereçleri, yangın merdivenleri, deprem dayanıklılık raporu, sosyal alanlar ve diğer tüm hususlara hassasiyet göstererek güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanının en iyilerinden özel resim eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Beklenti, ihtiyaç ve ilgi alanlarınıza göre planladığımız özel resim eğitimi programlarımızı edineceğiniz bilgilerin yalnızca teoride kalmaması, pratiğe dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar olması için yıl sonu sergileri, atölye çalışmaları ve sergi gezisi organizasyonları ile pekiştirmekteyiz.

Özel resim dersi programımız boyunca eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla birlikte gelişiminizi adım adım takip etmekte, eğitsel ihtiyaçlarınızı ve eksiklerinizi tespit etmekte, öğrenmekte zorlandığınız konuların veya kaçırdığınız derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmekteyiz.

Uygulamalı Özel Resim Eğitimi

Öğrenci odaklı hazırladığımız özel resim dersi programlarımızda teorik anlatımlar yerine tamamen pratiğe ve uygulamaya dayalı bir eğitim metodunu benimsiyoruz.

Görsel ve işitsel yeni nesil teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı resim dersi anlatımları, yeteneklerinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, çizim ve boyama tekniğinizi güçlendirmeye yönelik ev ödevleri, uzman resim eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Öğrencilerimizin el yatkınlıklarını, görsel okur yazarlıklarını, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve resim sergileri düzenliyor; özel resim dersi sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle sürekli yanınızda olduğumuzu hissettiriyoruz.

Türkiye’nin en aktif özel resim kursu olarak unutulmaz bir deneyim yaşadığınızdan emin oluyor, yenilikçi ve beklentilerinize yanıt veren bir eğitim metodu ile öğrenirken güzel vakit geçirmenize imkan veriyoruz.

uygulamalı özel resim eğitimi
özel resim dersleri

Uluslararası Standartta Özel Resim Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan özel resim eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir eğitim programdır.

Bugüne kadar 1000’in üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz özel resim kursu programımızda öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, özel resim eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, resim kursu sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Özel resim kursları ile sizlere nitelikli bir eğitim sunmak adına programlarımızı sürekli güncelliyor, Avrupa’nın en iyi sanat okullarının uygulamalarını ve müfredatını yakından takip ediyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Resim sanatına yeteneği olan öğrencilerimizin gelişimlerine destek oluyor, özel resim kursu sırasında ve sonrasında eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği ile yanlarında oluyoruz.

Özel resim eğitimi süresince bilgi ve becerilerinizi, el yatkınlığınızı, sanata olan ilginizi analiz ediyor, ihtiyaçlarınıza ve gösterdiğiniz gelişime göre ek eğitimler planlıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerinizi doğru yönlendirmenizi sağlıyor, fotoğraf ve video çekimleriyle reklam ve PR desteği sunuyor, başarılı bir sanatçı olarak geleceğe hazırlanmanızı sağlıyoruz!

Türkiye’nin önde gelen ressamları, resim eğitmenleri ve sanatçıları ile birlikte hem keyif alacağınız hem de yeni beceriler edineceğiniz bir özel resim dersleri düzenliyoruz.

özel resim kursları
özel resim eğitimi

Eğitim Sonrası Destek

Özel resim eğitimi sonrası resim sanatına gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak özel resim kursu süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve hobilerini bir adım daha ileri götürebilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Resme olan yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya farklı hobiler edinmek isteyen öğrencilerimize hobi kursları, teknik eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata daha fazla yer ayırarak boş zamanlarınıza değer katmanız, sıradanlıktan kurtulmanız ve kendinizi keşfetmeniz için özel resim dersi sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz.

Özel Resim Kursu Yorumları

Yeni Bir Hobi Edinin!

Boş zamanlarınızı sanatla renklendirmek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz?

Sanatın Büyülü Dünyasında Yeriniz Hazır!

Türkiye'nin en iyi özel resim kursu Resim Akademi ile renkli bir dünyaya ilk adımınızı atın!

Çizgilere Hayat Verin, Duyguları Görünür Kılın!

Yaşama tuvalinizden yeni bir pencere açın, kendinizi resimle ifade etmeyi öğrenin!

özel resim kursu mezunları

1000+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize resim sanatının teknik ve pratik yönlerini aktararak hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

Özel resim dersleri için özel olarak hazırladığımız tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel özel resim kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye özel resim dersleri verdik.

Size özel planlanan; ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir özel resim eğitimi alarak ailemizin yeni üyelerinden biri olun, keyifli bir hobiniz olsun!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Özel resim kursları ile yetinmek istemeyen öğrencilerimize farklı hobiler ve aktivitelerle tanışabilecekleri sanat kursları sunuyoruz!

Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız eğitimlerle yanınızdayız. Başta özel resim dersi olmak üzere öğrencilerimize hayatlarına renk katacakları hobi kursları, mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler, güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlanan öğrencilerimiz için güzel sanatlara hazırlık kursu programları ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de ayrıcalıklarla dolu Resim Akademi dünyasının tadını sonuna kadar çıkarın, özel resim kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun yeni kurslarımıza göz atın!

resim dersleri
sosyal etkinlikler özel resim kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi özel resim kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta bir programı sizlerle buluşturuyor, eğlenceli uygulamalar, etkinlikler ve sürpriz organizasyonlarla dolu bir özel resim eğitimi sunuyoruz!

Özel resim dersi öğrencilerimizin eğitmenleri ve diğer kurslarımızda öğrenim gören öğrencilerimizle kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sergi organizasyonları, müze gezileri ve workshoplar düzenleyerek keyifli bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en aktif özel resim kursu olarak öğrencilerimizin resim ve görsel sanatlarda ün kazanmış, ülkemizin dünya çapında başarılı sanatçılarıyla tanışmasına imkan veriyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, atölyeler ve buluşma organizasyonları ile amatör sanatseverleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Özel resim dersleri ile her anınıza değer katmaya hassasiyet gösteriyor, boş zamanlarınızı gerçekten nitelikli ve keyifli özel resim dersleri ile geçirmenizi sağlıyoruz.

Sanat Cafe

Özel resim dersi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece özel resim eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sanat dünyasından pek çok isimle tanışabilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak unutulmaz anılar biriktirebilecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca workshop ve sergi çalışmaları yaparak resim sanatına ilgi duyan öğrencilerimize büyüleyici bir sanat atmosferini deneyimleme fırsatı sunuyor, özel resim kursları ile gerçek bir sanat merkezinde ayrıcalıklı bir eğitim almanızı sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
özel resim kursu workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamları, resim eğitmenleri ve sanatçıları ile keyifli workshoplar düzenliyor, resim sanatının ustaları ile tanışacağınız fırsatlar yaratarak gelişiminize katkı sunuyoruz.

Usta sanatçıların sadece çalışmalarına göz atmakla kalmıyor, keyifli workshop etkinlikleri düzenliyor, birlikte çalışmanın ve resim yapmanın püf noktalarını öğrenmenin keyfini çıkarıyoruz. Çalışmaları ve verdiği eğitimlerle ün kazanmış, yurt içi ve yurt dışında başarıları ile bilinen ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden butik özel resim eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış başarılı sanatçılardan hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, resim yapmayı ustasından öğreniyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Özel resim kursları ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Özel Resim Kursu Detaylı Eğitim Programı

Resim tutkunuzu bir adım ileri taşımak istiyor ve usta eğitmenlerden birebir alacağınız eğitimlerle yeteneklerinizi geliştirmeyi hedefliyorsanız detaylı özel resim eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman resim eğitmenlerinden özel resim dersi alma şansını kaçırmayın!

Özel resim dersi programının sizlere kazandıracakları;
 • Boş zamanlarınızda güzel vakit geçirmenizi sağlayan bir hobiniz olacak.
 • Resim tutkunuza zaman ayıracaksınız.
 • El becerilerinizi geliştireceksiniz.
 • Görsel farkındalığınız artacak.
 • Yeteneklerinizi keşfedeceksiniz.
 • Günlük yaşamın stresinden uzaklaşacaksınız.
 • Kendinize olan güveniniz artacak.
 • İş yaşamına daha motive ve enerjik dönersiniz.
 • Özgüveniniz artar.
 • Hayata daha pozitif bakarsınız.

Özel resim dersi ile 10 aylık maceramıza resim sanatının temelleriyle başlıyor, sanatımızı yakından tanıyoruz. 1. Ay Özel Resim Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Görsel Sanat Kültürü
 • Resim Nedir?
 • Sanatın Evrenselliği
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
 • İlk ayımızda özel resim dersleri ile serbest çizimler yapacak, neleri doğru neleri yanlış yaptığımızı göreceğiz.

  2. ayımızda kalemimizi elimize alıyor, karakalem çalışmaları ile ilk eskizlerimize şekil veriyoruz. 2. – 3. Ay Özel Resim Kursu Programı:
  • Görsel Sanatlarda Biçimlerde
  • Karakalem Çizimleri
  • Karakalem Çizim Malzemeleri
  • Nokta ve Çizgi Eskizleri
  • Çizgiler ve Desenler
  • Çizgi Çeşitleri
  • Farklı Kalem Türleri ile Çizgi Egzersizleri
  • Farklı Tonlarda Çizgiler
  • Kurşun Kalem Egzersizleri
  • Füzen Tarama Ucu
  • Geometrik Şekillerin Çizimi
   • Düz Çizim Egzersizleri
   • Daire Çizim Egzersizleri
   • Elips Çizim Egzersizleri
  • Leke Çeşitleri
   • Pürüzsüz Leke
   • Dokusal Leke
   • Çizgisel Leke
   • Noktasal Leke
  • Ufuk Çizgisi
  • Üç Boyutlu Şekiller
  • Gölgelendirme
  • Nesne Çizimi
  • Işık Kaynağının Belirlenmesi
  • Perspektif
  Resmin temel kurallarını özel resim kursları ile öğrenecek, yeteneğinizi sanatın tekniğiyle birleştireceksiniz.

  Artık hayal gücümüzü daha fazla öne çıkarabiliriz. Bu ayımızda farklı temalarda çizimler yapacak, tekniğimizi geliştireceğiz. 4. Ay Özel Resim Kursu Programı:
  • Çizim Teknikleri
  • Form Anlatım ve Görsel İlişkilendirme
  • Işık ve Gölge
  • Oran ve Orantı
  • Natürmort Çalışmaları
  • Doğa Çalışmaları
  • Kuru Boya Tekniği ile Çalışmalar
  • Karakter Yaratımı
  • Modelleme
  • Perspektif Türleri
  • Uzamsal Perspektif
  • Objenin Eksenini Hesaplama
  • Objenin Ölçülerini Hesaplama
  • Doku Çeşitleri
   • Doğal Doku
   • Yapay Doku
   • Görsel Doku
  • Bitki Çizimi
  • Peyzaj Çizimi
  • Bakarak Çizme Alıştırmaları
  • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
  Çizim becerilerinizin giderek geliştiğini görmek kendinize duyduğunuz güveni arttıracak!

  Kendi renklerimizi yaratmak için sulu boyalarımızın başına geçiyoruz! 5. - 6. Ay Özel Resim Kursu Programı:
  • Sulu Boya Resim Malzemeleri
  • Sulu Boya Setleri
  • Sulu Boya Fırçaları
  • Fırça Kullanma Teknikleri
  • Sulu Boya Kullanımı
  • Sulu Boyada Saydamlık
  • Sulu Boyada Yoğunluk
  • Sulu Boya Kağıtlarını Tanıma
  • Yapıştırma Bantları
  • Sulu Boya Resim Teknikleri
  • Renklerin Oluşumu
  • Renk Grupları
   • Ana Renkler
   • Ara Renkler
   • Sıcak Renkler
   • Soğuk Renkler
   • Nötr Renkler
  • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
  • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
  • Sulu Boya Resimlerde Derinlik
  • Sulu Boya Resimlerde Tonalite
  • Perspektif
  • Gliserin Kullanımı ve Kurumayı Geciktirme
  • Uygulama Alanını Renklendirme
  • Açık ve Koyu Alanlarda Su Kullanımı
  Sulu boya tekniğini öğrendiğimiz özel resim dersleri ile becerilerimiz arasına bir yenisini daha ekliyoruz.

  7. ayımızda sulu boyadan yağlı boyaya geçiyor, resim sanatında ilerlemeyi sürdürüyoruz! 7. - 8. Ay Özel Resim Dersi Programı:
  • Yağlı Boya Tekniği
  • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
  • Terebentin ve İncelticiler
  • Spatula ve Palet
  • Tuvale Astar Atma
  • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
  • Zımparalama
  • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
  • Fırça Kullanım Teknikleri
  • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
  • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
  • Soyut Resim Nedir?
  • Soyut Resim Tasarlama
  • Obje Deformasyonu
  • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
  • Desende Ritim Tasarımı
  • Desen Analizi
  • Tonalite, Ritim ve Armoni
  • Yağlı Boyada Yoğunluk
  • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
  • Açık Alanlarda Işık
  • Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
  • Renk ve Derinlik Uyumu
  • Mat Vernik Kullanımı
  • Yarı Mat Vernik Kullanımı
  • Parlak Vernik Kullanımı
  Özel resim eğitimleri ile fırçanızı kullanmada ustalık kazanacak, tuvalinizi hayal gücünüzle şekillendirmeye başlayacaksınız.

  Son iki ayımızı akrilik boya tekniğine ayırıyor, özel resim kursu programımızın son bölümünde hayal gücümüzü özgür bırakıyoruz. 9. - 10. Ay Özel Resim Dersleri Programı:
  • Akrilik Boya Tekniği
  • Akrilik Boya Malzemeleri
  • Akrilik Fırçalarının Özellikleri
  • Akrilik Altı Dolgu Malzemeleri
  • Spatula ve Palet Kullanımı
  • Temizlik Bezleri
  • Akrilik Boya İçin Tuval Hazırlama
  • Tuval Gerginliği
  • Palet Üzerinde Renk Oluşturma Egzersizleri
  Özel resim dersi ile 10 aylık bir maceranın sonuna geliyor, yararlanabileceğiniz diğer kurslar ve olanaklarımız hakkında bilgi vererek kurs programımızı tamamlıyoruz.

  Özel Resim Kursu Programı – 1000’in Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

  Yaşamın ve sanatın yeni renklerini keşfetmek, dünyasına sanatla yeni güzellikler katmak isteyen sanatseverler için özel resim eğitimleri vererek bugüne kadar 1000’in üzerinde öğrenci mezun ettik ve %98 öğrenci memnuniyeti sağladık.

  Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? - Özel Resim Kursu Programı

  Yaşamın monoton döngüsünün sizi hapsetmesine izin vermeyin, sanatın size sunduğu kaçış yollarından yararlanın, Resim Akademi’nin büyülü dünyasında özel resim kursu alarak ruhunuzu özgür bıraktığınızı hissedin!

  Özel resim dersi haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup resim sanatına giriş, resimde kompozisyon, resimde perspektif, karakalem egzersizleri, resimde renk kullanımı, sulu boya uygulamaları, yağlı boya uygulamaları ve akrilik boya uygulamaları gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

  Özel resim dersi programımızı; resim sanatına ilgi duyan ve bu ilgisini ayrıcalıklı bir hobiye dönüştürerek boş vakitlerine değer katmak isteyen sanatseverler için özel olarak hazırladık!

  “Bir resim binlerce kelimeye bedeldir.” – Joseph Murphy

  özel resim eğitimi

  Özel Resim Kursu Sıkça Sorulan Sorular

  Evet. Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Özel resim dersi programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı özel resim kursu sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı özel resim kursu sertifikası aldığınız eğitimi belgeleyen, Türkiye ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. Ayrıca MEB onaylı resim kursu sertifikası hakkında detaylı bilgi almak için de eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

  Elbette. Resim Akademi olarak özel resim kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

  Resim kursu eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü resim eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

  Resim Akademi olarak özel resim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Özel resim dersi sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Resim kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, özel resim kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi özel resim dersleri eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan resim kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Özel resim kursu Florya, özel resim kursu Bahçelievler, özel resim kursu Ataköy, özel resim kursu Yeşilköy, özel resim kursu Zeytinburnu, özel resim kursu Avcılar olarak hizmet veren özel resim kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

  Özel resim kursu programımız tüm yetişkinler için uygundur. Daha genç öğrencilerimiz için genç ve çocuk özel resim dersi programlarımıza göz atabilirsiniz. Özel resim kursu sınıflarımızı öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve seviyelerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle boş vakitlerinize değer katacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

  Eğitim Danışmanına Sor

  resim akademi iletişim
  özel resim kursufiyatları

  Özel Resim Kursu

  Erken Kayıtta %50 İndirimi Kaçırmayın!

  Hemen Kayıt Olun

  Özel Resim Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

  Özel resim dersi ile hayal güçlerine güç katan ve yeni bir mutluluk kaynağı keşfeden öğrencilerimiz Resim Akademi ayrıcalıklarından yararlanmaya devam ediyor. Siz de yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun yeni eğitimler keşfetmek istiyorsanız özel resim kursu sonrasında en çok tercih edilen eğitimlerimize göz atın!

  Özel Resim Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

  Özel resim derslerimizi işlediğimiz eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

  Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

  Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

  Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

  Kurs binamızı, özel resim dersi sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

  Sosyal Medyada Biz

  15+

  Yıllık Deneyim

  Özel resim dersi ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

  6+

  Kurs Merkezi

  İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi özel resim kursu şubeleri.

  %98

  Öğrenci Memnuniyeti

  Özel resim dersleri öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

  1000+

  Mezun Öğrenci

  Özel resim kursları ile yaşamlarına yeni bir hobi katan yüzlerce mutlu öğrenci.

  Öğrenci Yorumları

  Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

  189

  kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

  Bu kursu toplam 945 kişi satın aldı.
  Bilgi Al
  Bilgi Al +90 (850) 532 18 77