Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Özel Heykel Kursu

Sanatın En Güzel Halini Ellerinizle Keşfedin!

Kil Parçaları Sanat Harikalarına Dönüşüyor! - Özel Heykel Eğitimi Resim Akademi

Görsel sanatlarından en güzel dallarından biri olan heykel sanatında ustalaşmak ve boş vakitlerinizde en güzel sanat eserlerin ellerinizle hayat vermek ister misiniz?

Heykel yapmak zor olmalı, diye düşünüyor olabilirsiniz. Elbette çamur, kil ve toprağa şekil vermek kolay değil! Ancak düzenli olarak derslerinize katılım sağlarsanız minyatür heykellerle başladığınız yolculuğunuzu devasa heykellerle sürdürebilirsiniz! Üstelik tamamen size, becerilerinize ve beklentilerinize özel olarak planlanacak bir özel heykel kursu ile başarıyı yakalamamanız için hiçbir engeliniz yok!

Hemen Resim Akademi’ye gelin, sanat dolu bir ortamda, alanında uzman eğitmenlerden özel heykel eğitimi alın!

Her yıl özel heykel eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

özel heykel kursu

Tüm Özel Heykel Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Kayıtta %50 İndirim
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
20 Hafta 50 Saat
Kontenjan
1 Kişi

Özel heykel kursu programıyla sizlere 20 hafta 50 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyor, akademik ve mesleki hayatınız boyunca yararlanabileceğiniz bilgiler edinmenizi sağlıyoruz. Heykel sanatının temelleriyle başladığımız derslerimizde tasarım ve çizgi çalışmaları yapıyor, hacim ve kütle kavramını öğreniyor, heykelcilikte kullanılan malzemeleri yakından tanıyoruz.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Özel Heykel Kursu Resim Akademi

Heykeller, sanatçılarının kendini ifade etme ve düşüncelerini açıklama şeklidir. Peki, siz duygularınızı eserlerinize nasıl yansıtmayı tercih ediyorsunuz? Sanatınızı en iyi şekilde icra edebilmek için Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel özel heykel dersi programlarıyla öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre harika bir özel heykel kursu alın.

özel heykel kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta heykeltıraşları arasında yer alan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden özel heykel eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
özel heykel kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Özel heykel dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
özel heykel kursu sertifika

Kurum Onaylı Sertifika

Kariyer basamaklarını hızla tırmanmanızı sağlayacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen, kurum onaylı sertifika.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında özel heykel eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden özel heykel dersi alarak suça ortak olmayın!

özel heykel eğitimi

Yaşamın Durağanlığı Sizi Sıkıyor mu?

İşe git, eve gel, uyu… Yaşamınız çok uzun bir zamandır bu monotonlukta mı ilerliyor? Peki, neden keyifli bir hobiyle yaşamınıza yeni bir soluk katmıyorsunuz?

İşiniz yoğun bir tempoda olabilir ancak özel heykel kurslarındaki tüm dersler size göre planlanıyor! Hafta içi akşam saatlerinde ya da hafta sonlarında… Yani, siz ne zaman müsaitseniz sizi yaşamınızdaki sıkıcı rutinlerden kurtaracak çözümümüz mutlaka var! İçinizdeki tüm sıkıntıları, bıkkınlıkları ve yorgunluğu özel heykel kursunda atın, daha sakin bir yaşamınız olsun!

Kendinizi yerinde sayıyormuş gibi hissetmekten vazgeçin! Yaşamınızda ne kadar yenilik ve değişiklik olursa siz de kendinizi o kadar dinç hissedersiniz! Haydi, özel heykel dersi ile enerji boşaltmaya!

“Heykel Yapmak İstiyorum Ama…”

Heykel yapmaya karar verdiyseniz ama diyecek hiçbir şeyiniz olmadığından emin olabilirsiniz. Elbette, zor bir sanat ancak düzenli bir şekilde çalışılırsa aynı zamanda da kolay öğrenilebilen ve oldukça rahatlatıcı bir sanat!

Yaşamınıza yeni bir renk katmak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız ilk iş olarak yapmayı en çok istediğiniz hobi ile bu süreci başlatabilirsiniz. Özel heykel derslerinde ilk planda yaptığınız minik heykelleri sevdiklerinize hediye edebilir, zaman içerisinde çok daha görkemli ve ince detaylı eserlere imzanızı atabilirsiniz.

Ne duruyorsunuz? Haydi, gerçek bir sanat merkezinde yaşamınıza yepyeni bir soluk getirmek için harekete geçin!

özel heykel eğitimleri
özel heykel dersi

Bu Yaşta Sanat Eğitimi Olur mu Demeyin!

Küçüklükten beri en büyük hayaliniz heykel yapmak, kile ellerinize hayat vermek miydi? Bu hayali kurmanızın üzerinden çok zaman geçmiş olabilir ancak bu hayalinizin gerçekleşmeyeceği anlamına gelmez!

Sanat, her yaşta ve her koşulda öğrenilebilen bir olgudur. Heykel de sanatın diğer tüm dalları gibi eğer gerçekten heves ve tutku varsa mutlaka öğrenilebilen bir sanattır. Peki, siz özel heykel dersi almak için ne bekliyorsunuz? Özel heykel kursumuza 7’den 70’e pek çok öğrencimiz başvuruyor! Siz de yıllardır ertelediğiniz hayallerinizi, şimdi Resim Akademi ile gerçekleştirin!

Dilerseniz özel heykel dersi sonrasında da sanata olan merakını pekiştirecek diğer eğitimlerimize katılın, yaşamınıza yepyeni bir renk katın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Yaşamınızı ünlü bir heykeltıraş olarak mı sürdürmeyi planlıyorsunuz? Sizin için sanattan daha önemli bir şey yoksa ve hobinizi mesleğinize dönüştürerek profesyonel bir şekilde heykel yapmayı istiyorsanız Resim Akademi’ye gelin, hem nasıl bir kurumdan özel heykel eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, resim atölyelerimizi, Sanat Cafe’mizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün hem de bir çayımızı/kahvemizi için.

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun özel heykel eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre özel heykel eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan özel heykel dersleri veriyoruz.

özel heykel kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi özel heykel dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Profesyonel hayatta yer almak isteyen öğrencilerimize kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Özel heykel kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Uygulamalı Özel Heykel Kursları ile Heykelciliğin Sırlarını Öğrenin!

Güzel sanatlar formunun en gözde dallarından biri olan heykelciliğe merak duyuyor ve yaratıcı fikirlerinizi, sanat eserlerinize yansıtmak istiyorsanız özel heykel kurslarına gelin! Özel heykel eğitimi alarak çok yönlü düşüncelerinizi, farklı bakış açılarınızı ve sanatsal becerilerinizi birleştirip benzersiz koleksiyonlar oluşturun!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi özel heykel kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik özel heykel eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
özel heykel dersleri

Ellerinizle Harikalar Yaratın!

En estetik sanat dallarından biri olan heykelciliği tanımak için özel heykel eğitimi alın, yarattığınız eserlerle yeteneklerinizi konuşturun!

Kayıt Ol »

Sanat Dolu Bir Yaşam Sürün!

Şimdiye kadar sanat sizin için bir hobi olmuş olabilir. Ancak özel heykel eğitimlerine katıldıktan sonra sanatı, yaşamınızdan ayıramayacaksınız!

meb ruhsatlı özel heykel kursu

MEB Ruhsatlı Özel Heykel Kursu

Vermiş olduğumuz özel eğitimlerde kalitemizi, Milli Eğitim Bakanlığı standartlarıyla gösteriyor; kaçak ve merdiven altı kurumların öğrencilerin geleceğiyle oynamasına karşı çıkıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir özel heykel kursu olarak bireysel eğitimlere katılan her bir öğrencimizin alanında uzman ve deneyimli hocalardan eğitim almasını sağlıyor; güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde özel heykel dersleri veriyoruz.

Bireysel olarak verdiğimiz tüm eğitimler gibi özel heykel kurslarında da Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun dersler işliyor, eğitimlerimizi kişilerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine özel olarak planlıyoruz.

Resim Akademi ailesi olarak kalitemizi, konforumuzu ve eğitim programlarımızı geliştirmeye devam ediyor, özel heykel kurslarına katılarak hem kişisel hem mesleki gelişimini sağlamak isteyen öğrencilerimize destek oluyoruz.

Uygulamalı Özel Heykel Eğitimi

Sanatçı kişiliğinizi bu kez de heykelcilikte mi ön plana çıkarmak istiyorsunuz? Resim Akademi ailesi olarak sanatçıların dış dünyayla en etkili şekilde iletişim kurmalarını sağlayacak uygulamalı özel heykel eğitimleri veriyoruz.

Teorik eğitimin akılda kalıcılığının ve iş dünyasına uyarlanabilirliğinin ne kadar az olduğunu biliyor, bu amaçla başta özel heykel kursu olmak üzere tüm bireysel eğitimlerimizi pratik olarak veriyoruz.

Atölyelerimizde özel heykel dersi alan öğrencilerimize; desen çalışmaları, natürmort çalışmaları, heykelcilikte farklı teknikler, kalıp alma egzersizleri, canlı modelden portre çalışmaları ve heykel analizleri başta olmak üzere müfredatımızdaki tüm konuları pratik ağırlıklı olarak yapıyoruz.

Öğrencilerimizin her biri için derslerin keyifli geçmesini sağlıyor, onlara hem eğitici hem de öğretici bir ortam sunuyoruz.

uygulamalı özel heykel eğitimi
özel heykel eğitimi

Uluslararası Özel Heykel Eğitimleri Standardı

Özel heykel eğitimlerine katılan her öğrencimizin geçmiş birikimlerinin, öğrenme hızlarının, becerilerinin ve gelişimlerinin farklı olduğunu biliyor, bu amaçla standart bir eğitim programı uygulamak yerine kişiye özel eğitim programları oluşturuyoruz.

Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan özel heykel eğitiminde kursiyerlerimizin öğrenme hızını, bilgisini ve becerisini göz ardı etmiyor, 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz özel heykel kursumuzda, Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu kriterlere ek olarak uluslararası standartları da gözetiyoruz.

Eğitmenlerimizin deneyiminden sosyal alanların çeşitliliğine, eğitim salonlarımızın konforundan araç gereç donanımına kadar her noktaya dikkat ediyoruz. Keyif dolu bir ortamda özel heykel eğitimi alabilmeniz için en iyi şartları sunmaya özen gösteriyoruz.

Mesleki bilgi birikimi ve tecrübe açısından en iyiye ulaşabilmeniz, en iyi iş fırsatlarını yakalayabilmeniz ve kişisel gelişiminizi destekleyebilmeniz için Resim Akademi, sizin tam da aradığınız kurs!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Başarılı bir heykeltıraş, kültür sanatçısı ya da ressam olmayı isteyen öğrencilerimize, özel heykel kursundan sonra da kendisini geliştirebilmesi için destekleyici eğitimler öneriyoruz.

Teknik resim ve güzel sanatlara hazırlık eğitimleri gibi öğrencimizi tam manasıyla donanımlı hale getirecek, içindeki potansiyeli açığa çıkarmasını sağlayacak konularda eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği veriyor; uzmanlaşmak istediği branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun eğitimleri belirliyoruz.

Kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkabilmeleri, geleceklerini sağlam temeller üzerine oturtabilmeleri için kişisel gelişimlerini destekliyoruz.

özel heykel dersi
özel heykel dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Özel heykel kursundan sonra da hem akademik hem profesyonel olarak yönlendirmeye ihtiyaç duyan, sanatını nerede ve nasıl icra edeceğini bilemeyen öğrencilerimize, portfolyolarını etkili bir şekilde yönetebilmelerinin sırrını aktarıyoruz.

Mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Eserleri ve başarılarıyla fark yaratmak isteyen kursiyerlerimize özel heykel eğitimleri dışında teknik eğitimlerden güzel sanatlara ve hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla da destek olmayı sürdürüyoruz.

Keyif aldığınız bir işte çalışabilmeniz, ülkemizin hatta dünyanın farklı ülkelerinin kültürlerinde unutulmaz biri olarak tanınabilmeniz ve eserlerinizle anılabilmeniz için Resim Akademi ailesinin desteğini hissetmenizi sağlıyoruz.

Öğrenci Yorumları

Ellerinizle Harika Sanat Eserleri Yaratın!

Özel heykel kursunda kilden, topraktan, çamurdan ve seramikten heykeller yapın!

İşinizin Uzmanı Olun!

Duygu ve düşünceleri sembolize eden heykelciliğin tüm püf noktalarını öğrenin!

Herkes Tarafından Tanınan Biri Olun!

Hem isminiz en nadide sanat eserlerinizle birlikte anılsın hem de unutulmaz olun!

özel heykel kursu mezunları

100 Mezun Öğrenci

Bugüne dek kişisel gelişime önem veren 100’den fazla öğrenciye özel heykel eğitimi verdik ve işlerinde çok daha başarılı olmalarını sağladık.

Uygulamalı ve kişisel ihtiyaçlara göre planladığımız özel heykel derslerinde, Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciyi ağırladık. Öğrencilerimiz için her türlü ayrıntının üzerinde titizlikle durduk ve gelecek planları için onlarla birlikte yola çıktık.

Yaratıcı ve başarılı eserler tasarlamalarını, elleriyle harikalar yaratmalarını ve ünlü birer heykel sanatçısı olmalarını sağladık.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Okuldu, işti, hayat telaşıydı derken kendinize pek fazla zaman ayıramadığınızı fark ettiyseniz çok geç olmadan yeni bir yaşam stiline geçmenizi öneririz.

Özel heykel kursunu bitirdikten sonra dilerseniz akrilik, karakalem, sulu boya, yağlı boya, ebru, ahşap boyama ve taş boyama gibi diğer hobi eğitimlerine katılabilir ya da dijital illüstrasyon, iç mimarlık, grafik tasarım ve dijital çizim kursları gibi teknik eğitimler ve workshoplar ile yeteneklerinizi yönlendirmeye devam edebilirsiniz.

Sizin için sanatın diğer dalları da en az heykel kadar önem arz ediyorsa özel heykel kursunda tüm bu eğitimlerimizin yanı sıra, güzel sanatlara hazırlık kursları ve kurumsal eğitim programlarımızla daha fazla deneyim kazanabilirsiniz.

heykel dersleri
sosyal etkinlikler özel heykel kursu

Sosyal Etkinlikler

Resim Akademi’de öğrencilerimizi yalnızca heykelcilik konusunda eğitmiyoruz, aynı zamanda onların kursumuzda keyifli vakit geçirmesini de istiyoruz!

Öğrencilerimizin teknik eğitim aldığı özel heykel kursunda pek çok AVM, meydan ve kent projesinde eserleri bulunan en ünlü heykeltıraşları ve ressamları kurumumuzda ağırlıyor, keyifli seminerler ve workshoplar düzenliyoruz. Öğrencimizin merak duygusunun gelişebilmesi için heykelciliği daha yakından tanıyabileceğiniz gezi ve etkinlikler organize ediyoruz.

Özel grafik tasarım kursu öğrencilerimizin, diğer kurslara katılım sağlayan arkadaşlarıyla ve eğitmenleriyle kaynaşabilmesi için bowling ve satranç turnuvaları düzenliyoruz.

Sanat Cafe

Özel heykel kursu aralarında ve sonrasında rahatça soluklanabileceğiniz, sanat sohbetlerine eşlik edebileceğiniz Sanat Cafe’de sizi ağırlıyoruz.

Sanatın içine bir yolculuğa çıkmak isteyen öğrencilerimiz için aynı zamanda sosyalleşebilecekleri hoş alanlar yaratıyoruz. Özel heykel eğitimi dışında vakit geçirebileceğiniz Sanat Cafe’de düzenlenen çeşitli etkinliklere katılabilme, eğitmenlerle iletişim ve sohbet kurabilme, sosyalleşerek vakit geçirmenin tadını çıkarabilme şansına sahip olacaksınız.

Resim Akademi’nin her köşesinde sanatı bulabilirsiniz! Eğlenirken, öğrenirken ve dinlenirken keyif almanız için gerekli olan her şey kurumumuzda!

bakırköy sanat cafe
özel heykel workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin en başarılı heykeltıraşlarını, sanatçılarını ve sanat tarihçilerini sizinle buluşturuyor, kendinizi geliştirebilmeniz için önemli avantajlar sunacak workshoplar düzenliyoruz.

Projeleriyle adını herkese duyurmuş ve başarısını ispat etmiş kişilerden heykelciliğin olmazsa olmazlarını öğreniyor, tasarımda uzmanlaşmanın yolunuzu keşfetmenizi sağlıyoruz. Hiçbir yerde bulamayacağınız bilgileri, işin ehlinden alıyor; genel kazanımlarınızı artırıyoruz.

Yıllarını bu işe adamış, unutulmaz projelerde yer almış ve önemli sanat eserleriyle başarısını ispat etmiş isimlerden hiçbir yerde bulamayacağınız bilgiler alıyor, size her açıdan faydalı olmayı amaçlıyoruz.

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Özel heykel eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Özel Heykel Kursu Detaylı Eğitim Programı

“Heykeltıraşların sanatına ve yarattıkları eserlere hayranlık duyuyorum, keşke ben de onlar gibi bir sanatçı olabilsem…” mi diyorsunuz? Hayal gücünüzü taş, toprak ve çamur gibi maddelerle somutlaştırabileceğiniz benzersiz bir eğitim ile siz de çok başarılı bir heykeltıraş olabileceksiniz! Özel heykel dersi ile kalıp almayı, taslak hazırlamayı, malzeme seçimini, kaynatmayı ve şekillendirmeyi öğrenecek, birbirinden harika sanat eserleri yaratacaksınız!

Özel heykel dersinin size kazandıracakları;
 • Eğitmeniniz sizinle birebir ilgilenecek ve gelişiminizi anlık olarak takip edecek,
 • Sanat eserlerinizi oluşturmaya başlayacaksınız,
 • Farklı maddelerden heykeller oluşturacak, deneyim kazanacaksınız,
 • Özel heykel kursu sertifikasına sahip olarak özgeçmişinizi güçlendireceksiniz,
 • Yaşamınıza bir sanatçı olarak devam etme fırsatını yakalayacaksınız,
 • Özgün projelerinizle pek çok markanın dikkatini çekeceksiniz,
 • Kariyerinizi mükemmel bir şekilde inşa edeceksiniz,
 • Başarı duygusunu tattıkça özgüveninizi artıracaksınız.

Özel heykel kursu programımıza heykel sanatının tarihiyle başlıyor, Avrupa’da ve Türkiye’de heykelciliğin önemli örneklerini tanıyoruz. Özel heykel eğitimi programımızın 1. ayında;
 • Türk Heykel Sanatı ve Heykel Sanatçıları
 • Avrupa’da Heykel Sanatı ve Tarihi
 • Örnek Eserlerin İncelenmesi
 • Çizgi Çalışmaları
 • Hacimlerin Geometrik Yapıları
 • Soyut ve Somut Hacim Çalışmaları
 • Desen Çalışmaları
 • Natürmort Çalışmaları
 • Canlı Modelden Çalışmalar
 • Heykelde Temel Unsurlar
 • Kompozisyon ve Ritim
 • Oran ve Orantı
Özel heykel dersleri ile çıktığımız yolculuğun ilk ayında adımlarımızı sağlam atıyor, sıfırdan zirveye ilerlemeye başlıyoruz.

Artık malzemelerimizi tanımanın zamanın geldi. Özel heykel eğitimi programımızın bu bölümünde ellerimizi kirletiyor, kille çalışmaya başlıyoruz. Özel heykel dersi programımızın bu bölümünde;
 • Kil - Sehpa ve Yontu Malzemeleri
 • İskelet Kurma
 • Kilin Hazırlanması
 • Kilde Plastik Yapı
 • Işık ve Gölge Egzersizleri
 • Kompozisyon Etütleri
 • Üç Boyutlu Objeler
 • Canlı Modelden Portre Çalışmaları
 • Heykelcilikte Farklı Teknikler
 • Alçı Torsdan Etütleri
3. ay özel heykel dersleri ile teoriyle pratiği bir araya getirecek, keyifli atölye çalışmalarıyla bildiklerimizi hayata geçireceğiz.

Özel heykel kursu programımızın son iki ayında rölyef ve kalıp almayı öğrenecek, kendi stilimizi keşfetmeye başlayacağımız. Özel heykel eğitimi yolculuğumun son iki ayında;
 • Heykelcilikte Farklı Teknikler
 • Kil ile Rölyef Etütleri
 • Alçak Rölyef, Yüksek Rölyef
 • Resimden Rölyef Etütleri
 • Canlı Modelden Rölyef Etütleri
 • Kalıp Alma Yöntemleri
 • Alçı Kalıp Alma
 • Kalıp Alma Egzersizleri
 • Dış Mekanlarda Heykel Analizi
 • Heykel Etütleri
 • Serbest Konulu Heykel Çalışmaları
Özel heykel eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanatını geliştirmek ve kariyerinde büyük adımlar atmak isteyen kursiyerlerimize diğer teknik eğitimlerimiz ve eğitim sonrası kariyer danışmanlığı seçeneklerimizle destek olmayı sürdürüyoruz!

Özel Heykel Kursu Programı - 100’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Özel heykel kursu programıyla sizlere 20 hafta 50 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyor, akademik ve mesleki hayatınız boyunca yararlanabileceğiniz bilgiler edinmenizi sağlıyoruz. Heykel sanatının temelleriyle başladığımız derslerimizde tasarım ve çizgi çalışmaları yapıyor, hacim ve kütle kavramını öğreniyor, heykelcilikte kullanılan malzemeleri yakından tanıyoruz.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Özel Heykel Kursu Programı

Heykel analizi yapmayı öğreneceğiniz, heykelcilikteki farklı teknikleri keşfedeceğiniz, soyut ve somut hacim çalışmaları ile pratik kazanacağınız özel heykel kursu ile basit heykellerden mükemmel sanat eserleri oluşturmaya geçeceksiniz.

Özel heykel kursu; 5 aylık bir süreç olarak planlanmaktadır. Özel heykel kursunda; alçı kalıp alma, resimden rölyef etütleri, iskelet kurma, oran ve orantı, çizgi çalışmaları ve kompozisyon etütleri başta olmak üzere pek çok konu üzerinde durulmaktadır.

Özel heykel eğitimleri; öğrencinin kendini sanatsal açıdan yetkin hissedebilmesi ve kişisel gelişimini destekleyebilmesi için özenle hazırlanmaktadır.

"Heykel arkeoloji gibi… Kazıyorsun ve bir şey buluyorsun." — George Baselitz

heykel kursu

Özel Heykel Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Özel heykel kursunu başarıyla tamamlayan öğrencimize, kurum onaylı özel heykel kursu sertifikasını sunuyoruz.

MEB sertifikalı bir kurs olarak özel heykel eğitimlerine herhangi bir gerekçe ile katılamayan öğrencimiz için ortak bir şekilde belirlediğimiz program dahilinde telafi ders işliyoruz.

Özel heykel eğitimlerimizi; güzel sanatlar bölümünde okumuş, heykeltıraş olarak önemli başarılara ve sanatsal çalışmalara imza atmış ünlü isimler vermektedir.

Resim Akademi olarak özel heykel eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede ilerlemek istediklerine, uzmanlaşmayı düşündükleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, özel heykel kursundan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Özel heykel kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Özel heykel kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Resim Akademi özel heykel kursu eğitim merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Hayır. Özel heykel kursuna, heykelciliğe ilgi duyan her yaştan öğrenci katılım sağlayabilir.

Özel heykel dersleri almak size, başarıya daha kısa zamanda ulaşma fırsatı tanıyacaktır. Çünkü özel heykel eğitiminde, eğitmeniniz yalnızca sizinle ilgilenmekte ve gelişmesi gereken, eksik kalan ya da hatalı olduğunuz noktalara anında müdahale etmektedir. Bu yüzden gerçekten sanatla iç içe olabilmeniz için özel heykel dersleri almanız, daha iyidir.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
özel heykel kursu fiyatları

Özel Heykel Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirimi Kaçırmayın!

Hemen Kayıt Olun

Özel Heykel Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Sanat tutkunuzu bir adım ileriye taşımak ister misiniz? Tamamen size olarak programlanan özel heykel dersi sonrası kursumuzun diğer öğrencilerinin katıldıkları eğitimlere de göz atmak ister misiniz? Sanatın her dalından bir eğitim mutlaka var! Haydi, siz de keşfedin!

Özel Heykel Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Özel heykel kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Özel heykel kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi özel heykel kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Özel heykel kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

100+

Mezun Öğrenci

Özel heykel kursu ile yeni bir kariyere merhaba diyen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

142

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 710 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77