Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

10 Yaş Resim Kursu Çocuklar İçin Neden Önemli?

Çocuğunuzu Faydalı Bir Hobiye Yönlendirin! – 10 Yaş Resim Okulu

10 yaş resim dersleri, çocukların el-göz koordinasyonu becerilerini geliştirebilmeleri için önemli bir aktivitedir. Ayrıca 10 yaş resim etkinlikleri, çocukların hafızalarını keskinleştirmelerini, bağlantı kurma seviyelerini artırmalarını ve duygularını sözsüz olarak ifade edebilme yeteneklerini geliştirmektedir. 

Bunun yanı sıra, uzmanlar 10 yaş resim kursunun çocuklar için sosyo-kültürel açıdan da önemli olduğunu vurgulamaktadır. Tabii 10 yaş resim derslerinin çocuklar için en önemli avantajı, onlara sanat sevgisi kazandırmasıdır. Çocukluk döneminde sanat bilinci oluşmuş kişiler, sanatsal faaliyetlere her zaman değer vermektedir. 

10 Yaş Resim Kursları Çocuklara Neler Kazandırır?

10 yaş resim kursuna katılan çocukların sağlayacağı kazanımları fiziksel, ruhsal, zihinsel ve sosyal olarak ele almak gerekir. 10 yaş resim kursunda çocuklar ince ve kaba motor becerilerini geliştirir, el, kol, bilek ve parmak kaslarını güçlendirir. Ayrıca evde oturup telefon veya tabletle vakit geçirmek yerine 10 yaş resim kursuna giderek faydalı bir hobi kazanmış olur hem de daha aktif bir yaşam tarzını benimser.

10 yaş resim dersleri ruhsal olarak da çocukların kendilerini keşfetmelerini, yeteneklerinin farkına varmalarını, özgüvenlerini artırmalarını sağlar. Aynı zamanda 10 yaş resim okulunda kendi yaş grupları ile bir arada bulunmaları çocukların sosyal bir çevre edinmesini ve bir bütünün parçası olmasını sağlar. 10 yaş resim dersinde içine kapanıklık, asosyallik, çekingenlik, utangaçlık gibi problemler yaşayan çocuklar, bu yüklerinden kurtulur ve daha dışa dönük bireyler olmaya başlar. 

10 yaş çocuklar için resim kursunun zihinsel faydalarına geldiğimizde ise çocukların katılacağı bu eğitimin onların dikkatlerini toplama seviyelerini artırdığını söyleyebiliriz. Ayrıca 10 yaş resim dersinde çocuklar, ayrıntılara önem vermeyi öğrenir ve görsel algılarını iyileştirir. Çizecekleri şekilleri veya yapacakları kompozisyonları zihinlerinde canlandırmaları, uzamsal dikkatlerini artırmalarını sağlar. Ki bu kazanım, çocukların bilişsel gelişimi için çok önemlidir. 

10 yaş çocuklar için resim kursunda kazanılan yaratıcılık ve üretkenlik, çocukların başta okul hayatlarında başarılı olmalarını sağlarken bir yandan da hızlı düşünebilmelerini destekler. 

Çocuklar 10 Yaş Resim Eğitimlerini Çok Seviyor!

Ailelerin pek çoğu 10 yaş resim kurslarını, çocukları telefon ve tablet alışkanlığından uzaklaştırmak için tercih ediyor. Çocuklar, telefon, tablet ve bilgisayar dışında bir eğlence aracı bilmediklerinden kısa sürede bir bağımlılık geliştirirler. Dolayısıyla onlara sanal dünyadan çok daha keyifli bir alternatif sunmak gerekir. Ailelerin aradığı bu keyifli aktivite de 10 yaş resim kursudur. 

10 yaş resim etkinlikleri, çocukların yaş gruplarına ve gelişim özelliklerine özel olarak hazırlandığından çocuklar 10 yaş resim dersinde geçirdikleri zamandan memnun olurlar. 10 yaş resim kurslarında eğlenceli vakit geçirir ve arkadaşlarıyla bir arada sanat çalışmaları yapmayı çok severler. Aynı şekilde; okuldu, ödevdi, sınavdı derken çokça yorulan çocuklar, 10 yaş resim eğitiminde dinlenir, sakinleşir ve motive olurlar. E, sizin çocuğunuzun motivasyona ihtiyacı yok mu?

10 Yaş Çocuklar İçin Resim Kursu Arayan Anne Babalar Resim Akademi’yi Ziyaret Etmeden Kararınızı Vermeyin!

Resim Akademi olarak tam 15 yıldır Türkiye’nin en iyi 10 yaş resim okuluyuz. 10 yaş resim etkinliklerinin tamamını Avrupa’daki okullarda okutulan 10 yaş resim eğitimi programına göre hazırlıyoruz. Ayrıca 10 yaş resim kursunun her bir biriminde, alanında uzman eğitmenlerle çalışıyoruz. 10 yaş resim kurslarını Bakırköy’deki merkezi konumlu binamızda veriyoruz. 

10 yaş resim eğitimlerine katılan öğrencilerimizi ve ailelerini sıcak ve samimi bir ortamda ağırlıyor, adına yakışır şekilde sanat dolu olan Sanat Cafe’de ikramlar sunuyoruz. Çocuklarınız 10 yaş resim eğitiminde mutlu olsun diye pek çok sosyal imkan sağlıyor, rengarenk ve cıvıl cıvıl bir kurs olacağının garantisini veriyoruz…

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77