Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi Endüstri Ürünleri Tasarımı Kursu – Kurs Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Vaktinizi Kalitesiz Kurslarla Harcamayın!

Her yıl endüstri ürünleri tasarımı kursu almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini ya yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyetle daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar.

En iyi endüstriyel tasarım kursu gibi reklam spotlarının altındaki gerçeği aramak için aşağıda sıralayacağımız noktalara dikkat edin, kötü sürprizlerle karşılaşmayın! Endüstriyel ürün tasarım kursu nasıl seçilir, kurs seçerken nelere dikkat etmelisiniz gibi sorularınızın tümüne yanıt vereceğiz. İşte endüstri ürünleri tasarımı kursu seçerken dikkat edilecekler…

1. MEB Ruhsatı Var Mı?

Endüstri ürünleri tasarımı kursu seçerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta MEB ruhsatı olup olmadığıdır. Günümüzde pek çok sektörde olduğu gibi eğitim sektöründe de kaçak kurumların sayısı oldukça fazladır. Eğer bir kurumun MEB ruhsatı yoksa endüstri ürünleri tasarımı kursları veya başka bir alanda herhangi bir eğitim veremez. MEB ruhsatı olmayan bir kurumun bina güvenliği yoktur, eğitmen kadrosu yetersizdir, derslikleri ve binası eğitim vermeye uygun değildir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi’nde yer alan bu ve buna benzer hususlara uygun olmadığı için MEB ruhsatı alamayan kurumlardan endüstriyel ürün tasarım kursu alarak suça ortak olmayın!

2. Kaç Yıldır Sektörde?

Yeni açılan endüstri ürünleri tasarımı kursları genellikle organizasyon becerisi açısından yetersiz olduğundan kaliteli bir eğitim için gereken ortamı oluşturamaz. Buna ek olarak yeni sandığınız endüstri ürünleri tasarımı kursu veren kurumların büyük çoğunluğunun her yıl farklı isimle sektöre yeniden giriş yapan güvenilmez kurumlar olduğunu da ifade etmek gerekir. Öğrenci şikayetlerinin pazarlamaya olan olumsuz etkisini bu şekilde bertaraf etmeye çalışan bu türden kalitesiz kurumlar, en iyi endüstri ürünleri tasarımı kursu gibi iddialı cümlelerle dikkat çekerek sanatseverleri tuzağına düşürmeyi hedefler.

3. Eğitmen Kadrosu Yeterli Mi?

Bir eğitim kurumunun herhangi bir alanda eğitim verebilmesi için o alanda usta öğretici niteliğine sahip eğitmenler barındırması gerekir. Buna ek olarak elbette eğitimin kalitesi için deneyimli ve alanında uzman eğitmenlerle çalışmanın önemi açıktır. En iyi endüstriyel tasarım kursu iddiasıyla yola çıkıp henüz Güzel Sanatlar Fakültesinde öğrenci olan kişilere eğitmenlik pozisyonu veren sanat okulları, en hafif tabirle öğrencilerini kandırıyordur.

4. Sınıf Mevcudu Kaç Kişi?

Düşük fiyatlarla eğitim veren çoğu endüstri ürünleri tasarımı kursu, maliyetlerini aşağı çekebilmek için çeşitli stratejiler geliştirir. Bunların en yaygını da sınıf mevcudunu artırmaktır. 10-15 kişilik sınıflar yerine 30-40 kişilik sınıflarda verilen eğitimler elbette kursun elde edeceği karı arttırır. Ancak böyle bir endüstri ürünleri tasarımı kursu programından yararlanmak pek de mümkün değildir. Kaliteli bir eğitim için sınıf mevcudunun, tüm öğrencilerin eğitmenlerle iletişime geçebileceği bir sayıda olması gerekir.

5. Ders Ekipmanları Yeterli Mi?

En iyi endüstri ürünleri tasarımı kursu için dikkat etmeniz gereken başlıca noktalardan biri de ders ekipmanlarıdır. Endüstri ürünleri tasarımı, teknolojinin gelişmesiyle de çoğunlukla bilgisayar destekli bir şekilde yürütülmekte, elle çizimlerin yanı sıra CAD yazılımlarından da yararlanılmaktadır. Bu tür teknik altyapısı olmayan bir endüstri ürünleri tasarımı kursu, size yalnızca temel konuları üstün körü bir şekilde öğretebilir, ancak sizi sektöre hazırlayamaz.

6. Kursiyer Yorumları Olumlu Mu?

Eğitim alacağınız kurum hakkında fikir edinmek için başvuracağınız en önemli kaynak eski öğrencilerin yaptıkları yorumlardır. Herkesin tavsiye ettiği ve en iyi endüstri ürünleri tasarımı kursu olarak gösterdiği bir sanat okulundan ders almak, gelecek için de size büyük bir avantaj sağlar. Endüstri ürünleri tasarımı kursu seçerken kesinlikle eski öğrencilerin yorumlarına ve nelerden bahsettiklerine göz atın, memnuniyet oranı yüksek kurumlardan endüstri ürünleri tasarımı kursu alın!

En İyi Endüstriyel Tasarım Kursu İhtiyaçlarınıza En Uygun Olandır!

Gösterişli reklam ve pazarlama cümlelerine kapılmadan önce alacağınız endüstri ürünleri tasarımı kursu programının ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığından emin olun. En iyi endüstri ürünleri tasarımı kursu sizin beklentilerinizi en iyi karşılayan kurstur, beklentilerinizden taviz vermeyin…

Resim Akademi’de endüstri ürünleri tasarımı kursu başta olmak üzere tüm kurs programlarımız ve workshop atölyelerimizde kurs programını belirlerken öğrencilerimizin seviyesini, beklentilerini, isteklerini, ihtiyaçlarını ve hedeflerini göz önünde bulunduruyor, programımızı size göre hazırlıyoruz. Gelin, bir kahve içelim ve size en uygun endüstri ürünleri tasarımı kursu programına birlikte karar verelim…

[widget-177]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77