Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Endüstri Ürünleri Tasarımı Nedir? Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Geleceğe Şekil Veren Bir Tasarımcı Olacaksınız!

Endüstri ürünleri tasarımı bölümü, ülkemizde son yıllarda giderek daha fazla rağbet gören alanların başında gelmektedir. Temel olarak endüstriyel tasarım; seri üretimle üretilecek bir ürünün renk, doku, şekil, malzeme, çizgi, malzeme esnekliği ve buna benzer tüm alanlarını kapsar. Özellikle markalaşma yolunda imaj oluşturma ve müşteri algısının yönetimi gibi konularda büyük önemi olan endüstri ürünleri tasarımı, yalnızca estetik değil fonksiyonel detaylarla da ilgilenir…

Peki endüstri ürünleri tasarımı bölümü mezunları ne iş yapar? Endüstri ürünleri tasarımı nedir sorusunu kısaca yanıtladığımıza göre artık endüstri ürünleri tasarımı iş imkanları ve kariyer seçeneklerine göz atabiliriz. İşte endüstri ürünleri tasarımı bölümü mezunu olarak kariyerinize yön verebileceğiniz iş alanları:

 

Serbest Tasarımcı Olabilirsiniz

Eğer endüstriyel tasarım nedir diye düşünürken tek çıkışınızın firmalarda çalışmak olduğunu düşünüyorsanız yanıldığınızı hemen söyleyelim. Endüstri ürünleri tasarımı bölümü mezunları; özel firmalarda çalışabileceği gibi serbest olarak tasarımcılık yapabilirler. Serbest bir tasarımcı olarak farklı sektörlerde hizmet veren firmalara tasarım desteği verebilir, hayatımıza dokunan ürünlerin proje aşamasında yer alabilirsiniz.

Özel Firmalarda ve Kamu Kuruluşlarında Çalışabilirsiniz

Özel veya kamu fark etmeksizin endüstriyel tasarım bilginizle ürünlerin projelendirme aşamalarında yer alabilir, tasarımlarınızla geleceğe şekil verebilirsiniz. Serbest bir tasarımcı olmak yerine endüstri ürünleri tasarımı için pozisyon ayıran bir firmada işe başlayarak oldukça yüksek maaşlarla kendinize sağlam bir kariyer inşa edebilirsiniz.

Akademisyen / Eğitmen Olabilirsiniz

Endüstri ürünleri tasarımı bölümü mezunları için tek seçenek sahada olmak değildir. Endüstriyel tasarım hakkındaki deneyim ve bilginizi gelecek nesillere ve tasarım meraklılarını anlatabilir, geleceğin tasarımcılarını siz yetiştirebilirsiniz. Güzel Sanatlar Fakültelerinde akademisyenlik yapabileceğiniz gibi özel kurumlarda eğitmen olmayı da seçebilir, kariyerinizi eğitim sektöründe şekillendirebilirsiniz.

Tek Bir Sektöre Bağlı Kalmak Zorunda Değilsiniz!

Endüstri ürünleri tasarımı bölümü mezunları için en büyük avantajlardan biri de tek bir sektöre bağlı kalmak zorundalığının olmamasıdır. Endüstri ürünleri tasarımı iş imkanları açısından size oldukça fazla seçenek vadeder. Mobilyadan iletişime, elektronikten aksesuara, aydınlatmadan otomotiv sektörüne kadar farklı alanlarda hizmet sağlayan ve ürünler tasarlayan küçük veya büyük ölçekli fark etmeksizin her firmada rol alabilir ya da dışarıdan tasarım desteği verebilirsiniz.

Yeteneklerinize Yatırım Yapın, Aranan Bir Tasarımcı Olun!

Her ne kadar endüstri ürünleri tasarımı iş imkanları açısından mezunlarına bolca fırsat sunsa da bu fırsatları değerlendirmeye hazır olmanız gerektiği de işin diğer tarafıdır. Yeteneklerinizi geliştirerek sektörün ihtiyaçlarına yanıt veren bir tasarımcı olmadığınız takdirde hem seçenekleriniz hem de kazancınız azalacaktır.

Ancak Resim Akademi’de sizler için hazırladığımız endüstri ürünleri tasarımı kursları ve workshoplarımızla ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri edinmenizi sağlıyor, sanatla dolu bir atmosferde işinizin ustalarından mesleki sırlar edinerek kariyeriniz için dev adımlar atmanıza olanak tanıyoruz. İster endüstri ürünleri tasarımı bölümü yetenek sınavları için hazırlanın, ister sektörde kendinize yer açmak için… Resim Akademi’de aradığınız tılsımı bulacaksınız…

[widget-177]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77