Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Maaşları Ne Kadar?

Sevdiğiniz İşi Yaparak Para Kazanmak İstemez Misiniz?

Tasarım yeteneğinizi günümüz dünyasında rağbet edilen bir mesleğe dönüştürün, sevdiğiniz işi yaparak para kazanın, saygı duyulan bir kariyere sahip olun. Tüm bunları endüstri ürünleri tasarımcısı olarak yapabilirsiniz. Son yıllarda hem ülkemizde hem de Avrupa’da endüstri ürünleri tasarımı iş imkanları ile öne çıkıyor.

Peki endüstri ürünleri tasarımcıları ne kadar kazanır? Gelin, önce endüstri tasarımı iş imkanları nelermiş kısaca göz atalım, sonra da endüstri ürünleri tasarımcısı maaşları ne kadar sorusuna birlikte cevap vermeye çalışalım.

Endüstri Ürünleri Tasarımı İş İmkanları

Endüstri ürünleri tasarımı iş imkanları açısından zengin kabul edilebilecek, mesleki bilgi ve deneyim kazandıran bölümlerden biridir. Yukarıda belirttiğimiz gibi Avrupa ve ABD’de oldukça önem verilen bir iş kolu olan endüstri ürünleri tasarımı, ülkemizde de her geçen gün daha fazla önem kazanmaktadır. İşte endüstri ürünleri tasarımı iş imkanları:

  • Endüstri ürünleri tasarımı bölümü mezunları serbest ürün tasarımcısı olarak çalışabilir.

  • Özel firmalarda Görsel Tasarımcı olarak iş bulabilir.

  • Markaların tasarım danışmanı, marka yöneticisi gibi pozisyonlarda çalışabilir.

  • Güzel Sanatlar Fakültelerinde akademisyen veya öğretici personel olarak kariyerinize devam edebilirsiniz.

Endüstrisi Ürünleri Tasarımcısı Maaşları

Endüstri ürünleri tasarımı iş imkanları hakkında konuştuğumuza göre artık asıl konumuza geçebilir, endüstri ürünleri tasarımcısı maaşları ile ilgili konuşabiliriz. Sıklıkla vurguladığımız gibi endüstri ürünleri tasarımı son yılların yükselen mesleklerinden biridir. Reklam ve pazarlamanın dijitalleşmeyle birlikte öneminin artmasına bakarak endüstri ürünleri tasarımcısı maaşları ve iş imkanlarının giderek yükseleceği yönünde bir tahminde bulunmak da yanlış olmayacaktır.

Yukarıda endüstri ürünleri tasarımı bölümünden mezun olan gençlerin hangi alanlarda kariyer yapabileceğinden bahsettik. Elbette endüstri ürünleri tasarımcısı maaşları çalıştığınız firma, pozisyon ve kariyerinizi üzerine inşa ettiğiniz alana bağlı olarak değişecektir. Yine de deneyimsiz bir endüstri ürünleri tasarımcısı maaşı bile özel sektördeki çoğu çalışanın maaşlarına kıyasla yüksektir.

Üstelik kendinizi geliştirdikçe kariyerinizde farklı pozisyonlara gelme imkanı da endüstri ürünleri tasarımı söz konusu olduğunda kuvvetle muhtemeldir. İşinizi iyi yapıp deneyim kazandıkça alacağınız maaş da doğru orantılı bir şekilde artacak, kolaylıkla 5 haneli rakamların üzerine çıkacaktır.

Zirvede Olmak İstiyorsanız Yeteneklerinize Yatırım Yapın!

Farklı sektörlerde olduğu gibi endüstri ürünleri tasarımı için de deneyim kazanmanız ve kendinizi geliştirmeniz son derece önemlidir. Yaratıcılığınızı ve problem çözme becerinizi tasarımlarınızla kanıtladıkça kısa sürede kariyerinizi zirveye taşıyabilir, farklı sektörlerdeki firmaların dikkatini çekerek aranan bir tasarımcı haline gelebilirsiniz.

Kariyerinize bir adım önde başlamak ve geleceğe şekil veren bir endüstri ürünleri tasarımcısı olmak istiyorsanız yeteneklerinize güvenmekten ve kendinize yatırım yapmaktan asla vazgeçmeyin! Resim Akademi’de endüstri ürünleri tasarımı bölümü için hazırlanmak veya mesleğinde kendini geliştirmek isteyenlere uluslararası standartlarda endüstri ürünleri tasarımı kursları ve workshoplar hazırladık! Alanında deneyimli ve uzman eğitmenlerden dersler alın, atölye çalışmalarında deneyim kazanın, kariyerinize avantajlı başlayın…

[widget-177]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77