Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi Moda Tasarımı Kursu – Kurs Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Vaktinizi ve Paranızı Güvenilmez Kurumlara Teslim Etmeyin!

Her yıl moda tasarımı kursu almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini ya yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyetle daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar.

En iyi moda tasarımı kursu gibi reklam spotlarına kanmadan önce aşağıda sayacağımız hususlara dikkat edin, kaçak ve merdiven altı eğitim kurumlarının düşük standartlarda verdiği moda tasarımı kursları ile vaktinizi boşa harcamayın. En iyi moda tasarımı kursu nasıl seçilir merak ediyorsanız yazımızı incelemeye devam edin, 15 yılı aşkın deneyime sahip bir eğitim kurumu olarak sizler için moda tasarımı kursu seçerken dikkat edilecekler hakkında kısa bir liste hazırladık…

1. MEB Ruhsatı Var Mı?

Kaçak bir eğitim kurumdan moda tasarımı kursu alarak suça ortak olmamak ve düşük standartlarda derslerle vakit kaybetmemek için muhatap olduğunuz kurumun MEB ruhsatı olup olmadığını sorun! MEB ruhsatı olmayan kurumlar eğitim kurumu, kurs merkezi, sanat okulu ve buna benzer isimlerle eğitim veremez! MEB ruhsatı olmayan bir kurum, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi’ne uymuyor demektir.

2. Kaç Yıldır Sektörde?

Yeni açılan moda tasarımı kursları çoğu zaman kaliteli bir eğitim için gerekli organizasyon becerisinden yoksundur. Üstelik yeni sandığınız kursların büyük bir bölümü öğrenci şikayetlerinden dolayı her yıl isim değiştiren kurs merkezlerinden biri olabilir. Eğitim sektöründe uzun yıllara dayanan geçmişiyle öne çıkan ve öğrenci yorumlarında görülen memnuniyetle en iyi moda tasarımı kursları arasında sayılan bir sanat okulundan eğitim alarak vaktinizi ve paranızı boşa harcama olasılığını minimuma indirin! 

3. Eğitmen Kadrosu Deneyimli Mi?

Kurs maliyetini aşağı çekmek isteyen moda tasarımı kursları çoğu zaman henüz üniversite öğrencisi olan kişilerle eğitmen olarak anlaşır. Ancak böyle bir eğitim kurumunun en iyi moda tasarımı kursları arasında sayılması mümkün değildir. Eğitmen standardının düşük olması doğrudan doğruya eğitim kalitesini de etkiler. Unutmayın ki en iyi moda tasarımı kursu iddialı reklamlara sahip olan değil, deneyimli ve alanında uzman bir ekiple öğrencilerine uluslararası standartlarda eğitim veren sanat okullarıdır.

4. Sınıf Mevcudu Kaç Kişi?

Amacı sürümden kazanmak olan bir moda tasarımı kursu, tek bir dersliğe 20-30 öğrenciyi tıka basa doldurarak verimsiz ama bol kazançlı dersler planlamaya kalkacaktır. Bu tür kötü bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız eğitim alacağınız kuruma kesinlikle ama kesinlikle sınıf kontenjanının kaç kişi olduğunu sorun! En iyi moda tasarımı kursu maksimum 12 kişilik sınıflarda eğitmen ve öğrencinin iletişimine olanak veren kurstur.

5. Etkinlikler Düzenliyor Mu?

Yalnızca moda tasarımı kursları ile yetinmiyor, keyifli etkinliklerle güzel vakit geçirmek, sanatınızın ustalarıyla söyleşiler yaparak meslek sırları hakkında sorular sorabilmek istiyorsanız moda tasarımı kursu alırken eğitim kurumunun nasıl etkinlikler organize ettiğini sormayı unutmayın! Tasarım ve sanat yalnızca teknik bilgiden ibaret değildir, yeni aktivitelerle vizyonunuzu geliştirmeli, bakış açınızı zenginleştirebilmelisiniz...

Standartları Düşük Moda Tasarımı Kursları ile Vakit Harcamayın!

Son yıllarda sanat okullarının sayısının iyice artmasıyla güvenilir ve yüksek standartlara sahip bir eğitim kurumu bulmanın iyice zorlaştığını kabul ediyoruz. Yine de yukarıda saydığımız hususlara dikkat ederek kötü sürprizlerden korunacağınıza ve sizin için en iyi moda tasarımı kursu programını bulacağınıza inanıyoruz.

Eğer gerçek bir sanat okulunun keyifli atmosferinde güzel vakit geçirirken bir yandan da işinizde ustalaşmak istiyorsanız Resim Akademi ile tanışın… Dünyanın en iyi moda ve tasarım okullarının programları göz önüne alınarak düzenlenmiş moda tasarımı kursları ile potansiyelinizi açığa çıkarın…

[widget-176]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77