Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Moda Tasarımcısı Maaşları Ne Kadar?

Sevdiğiniz İşi Yaparak Para Kazanın!

Çoğu zaman Güzel Sanatlar Fakülteleri bölümlerinin yeterince gelir kazandıramayacağı, iş imkanları açısından kısıtlı olacağı düşünülür. Hatta öyle ki çoğu ebeveyn, çocukları Güzel Sanatlar Fakültesi okumaya karar verdiğinde tüm bu gerekçelerle farklı bir bölüm seçmesi için telkinde bulunur. Ancak moda tasarımı söz konusu olduğunda durumun hiç de böyle olmadığını ifade etmek gerekir.

Bir moda tasarımcısı maaşı itibariyle son derece yüksek gelirler elde edebilir. Öyle ki deneyimsiz moda tasarımcısı maaşları bile özel sektördeki çoğu meslek grubuyla kıyaslandığında oldukça yüksektir. Ayrıca moda tasarımı iş imkanları bakımından da birçok mesleğe göre çok daha fazla seçeneğe sahiptir. Gelin moda tasarımcısı maaşları hakkında konuşmaya başlamadan önce moda tasarımı iş imkanları nelermiş, kısaca bir göz atalım. Sonra da moda tasarımcıları ne kadar kazanır sorusuna yanıt vereceğiz…

Moda Tasarımı İş İmkanları

Moda tasarımı bölümleri ülkemizin gençlere meslek kazandıran bölümleri arasında sayılabilir. Bu anlamda moda tasarımı iş imkanları açısından oldukça zengin bir bölümdür. İşte moda tasarımı iş imkanları:

  • Moda tasarımı bölümü mezunları serbest moda tasarımcısı olarak çalışabilir.

  • Özel firmalarda Stilist veya Görsel Tasarımcı olarak iş bulabilir.

  • Moda ile ilgili alanlarda yazar, blogger, eleştirmen olabilir.

  • Moda tasarımcısı olarak bilhassa tekstil endüstrisinde hizmet veren firmalarda marka yöneticiliği yapabilirsiniz.

  • Güzel Sanatlar Fakültelerinde akademisyen veya öğretici personel olarak kariyerinize devam edebilirsiniz.

Moda Tasarımcısı Maaşları

Gelelim asıl sorumuz olan moda tasarımcısı maaşları ne kadar sorusuna… Elbette moda tasarımcısı maaşı hangi pozisyonda çalışacağınıza göre değişkenlik gösterir. Bu noktada moda tasarımı, sizlere oldukça geniş kariyer seçenekleri vadeder. Serbest moda tasarımcısı olarak çalışabileceğiniz, stilist olabilir, moda eleştirmenliği veya marka yöneticiliği yapabilir, akademisyen veya eğitmen olarak kariyerinize eğitim sektöründe devam edebilirsiniz.

Tahmin edebileceğiniz gibi tüm bu farklı pozisyonlar moda tasarımcısı maaşları açısından farklı gelir düzeylerine sahiptir. Serbest bir moda tasarımcısı maaşı bakımından kariyerinin başlarında istediği düzeyde gelir elde edemeyebilir, ancak sonrasında kendisini geliştirdiği ve reklam stratejilerine önem verdiği takdirde kolaylıkla aylık 5 haneli rakamları bulabilir.

Moda tasarımcısı maaşları açısından diğer kariyer seçeneklerinin benzer gelir potansiyellerini barındırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Stilist olarak hizmet verdiğiniz müşteri portföyüne göre gelirinizi katlayabilir, sektörde sözü geçen bir marka yöneticisi olarak son derece yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Ancak tüm bunlar için öncelikle kendinize yatırım yapmanız gerekir.

Kendinize Yatırım Yapın, Kazancınızı Katlayın!

Moda tasarımcısı maaşları diğer sektörlerde olduğu gibi genellikle moda tasarımı alanında ne kadar deneyimli ve başarılı olduğunuza göre değişkenlik gösterir. Yaratıcılığınızı tasarımlarınızla kanıtladığınız takdirde kariyerinizi kısa sürede zirveye taşıyabilir, kreasyonlarınızla adınızdan söz ettirebilirsiniz.

Kariyerinize avantajlı başlamak ve geleceğin fenomen moda tasarımcıları arasına adınızı yazdırmak istiyorsanız kendinizi geliştirmeye hiçbir zaman ara vermeyin! Resim Akademi’de moda tasarımı alanında yeteneklerini geliştirmek ve işinde ustalaşmak isteyenlere özel teknik eğitimlerimiz ve workshop atölyelerimiz sizleri bekliyor… Alanında deneyimli ve uzman eğitmenlerden dersler alın, atölye çalışmalarında deneyim kazanın, kariyerinize bir adım önde başlayın…

[widget-176]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77