Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi Heykel Kursu – Kurs Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Vaktinizi ve Paranızı Boşa Harcamayın!

Her yıl heykel kursu almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini ya yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyetle daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar.

Son yıllarda diğer sektörlerde olduğu gibi eğitim sektöründe de kaçak ve deyim yerindeyse merdiven altı kurumların sayısında ciddi bir artış görülüyor. Eğer bu tür kurumların tuzağına düşmek istemiyor, en iyi heykel kursu nasıl seçilir diye merak ediyorsanız yazımızı incelemeye devam edin. Sanatseverler için heykel kursları veren bir sanat merkezinin nasıl olması gerektiğine değinecek, heykel kursu seçerken dikkat edilecekler hakkında konuşacağız...

1. Kurumun MEB Ruhsatı Var Mı?

Kaçak bir eğitim kurumundan heykel kursu almadığınıza emin olmak istiyorsanız öncelikle MEB onayı olup olmadığına bakmalısınız. Bir kurumun MEB ruhsatı yoksa eğitim kurumu değildir! Düşük eğitim standartlarının yanı sıra kaçak heykel kursları ile işbirliği yaparak suça ortak olmayın! MEB ruhsatlı bir heykel kursu derslikleri, bina güvenliği, acil çıkışları, sınıf mevcudu, eğitmen kadrosu gibi eğitim kalitesini belirleyen tüm faktörlerde Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi’ne uymak zorundadır.

2. Kaç Yıldır Sektörde?

Eğitim sektöründe 10-15 yıllık uzun bir geçmişe sahip olan ve yüksek öğrenci memnuniyeti ile en iyi heykel kursları arasında gösterilen bir eğitim kurumundan heykel kursu alarak zamanınızı boşa harcama riskini minimuma indirin. Yeni açılan heykel kursları çoğu zaman deneyimsiz bir eğitmen kadrosu ile eğitim verir. Ayrıca sektörde her yıl farklı bir isimle hizmet vermeye başlayan güvenilmez kurumların da çok sayıda olduğunu unutmayın!

3. Eğitmen Kadrosu Deneyimli Mi?

MEB onaylı bir heykel kursu, usta öğreticilerden kurulu bir eğitmen kadrosuna sahiptir. Buna karşılık maliyetlerini düşük tutmak isteyen heykel kursları henüz Güzel Sanatlar Fakültesinde öğrenci olan insanları eğitmen olarak istihdam eder ve sizlere kalitesiz bir eğitim sunar. Unutmayın ki en iyi heykel kursu iddialı reklamlara sahip olan değil, deneyimli ve alanında uzman bir ekiple öğrencilerine uluslararası standartlarda eğitim veren sanat okullarıdır.

4. Sınıf Mevcudu Kaç Kişi?

Düşük standartlara sahip bir eğitim merkezinin asıl amacı sanatseverlere kaliteli bir heykel kursu sunmak değil, olabildiğince fazla para kazanmaktır. Para kazanmanın en kolay yolu da çok sayıda öğrenciyi deyim yerindeyse tıka basa bir dersliğe doldurmaktır. Bu nedenle heykel kursu seçerken kesinlikle kuruma, sınıf mevcudunun kaç kişi olacağını sorun. Kalabalık bir sınıfta eğitmeninizin sizinle ilgilenmesi zordur! En iyi heykel kursu maksimum 12 kişilik sınıflarda eğitmen ve öğrencinin iletişimine olanak veren kurstur.

5. Etkinlikler Düzenliyor Mu?

En iyi heykel kursları, resim eğitiminin dışında kursiyerlerinin sanat dolu bir atmosferde vakit geçirmesine de önem verir. Bu nedenle heykel kursu seçerken kendinizi geliştirmeniz için size sunulan imkanlar neler, müze gezileri, atölye çalışmaları gibi etkinlikler düzenliyorlar mı, sormayı unutmayın. Heykelciliğin ustalarıyla tanışmanıza imkan sağlayacak, ünlü sergileri görmenize olanak sunan, sinema ve fotoğraf gibi görsel sanatların diğer alanlarıyla iç içe olan ve etkinliklerine katılabileceğiniz bir heykel kursu seçin.

Hayallerinizi Güvenilmez Kurumlara Teslim Etmeyin!

Güvenilir bir eğitim kurumu bulmanın son derece zor bir iş olduğunu kabul ediyoruz. Eğer vaktinizi ve paranızı boşa harcamak istemiyorsanız yukarıda saydığımız noktalara dikkat ederek en iyi heykel kursu hangisi seçebileceğinize inanıyoruz. Hayallerinizi güvenilmez kurumlara teslim etmemek için dikkatli davranın...

Gerçek bir sanat merkezinde işin teorisiyle pratiğini bir araya getiren, sanat tutkunuzu sizinle paylaşan bir eğitim kurumuyla tanışmak ve uluslararası standartlarda bir heykel kursu almak için bizimle iletişime geçin! Eğitim danışmanlarımızla görüşün, sizin için en uygun heykel kursu programını belirleyelim!

[widget-173]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77